Qjcic made ótmpen ZATERDAG 11 APRIL 1942 DE LEIBSCHE COURANT 2 Gemeentel. Aankondiging JEUGDIGE PERSONEN 's AVONDS OP STRAAT. De BURGEMEESTER van Leiden; Gelet op artikel 1, lid 2, sub c van de ver ordening, houdende bepalingen ter bevor dering van tucht en zedelijkheid van jeug dige 'personen (Gemeenteblad No. 3 van 1942) BESLUIT: in zijn besluit van 17 Februari 1942 (Ge meenteblad No. 13) sub I de volgende wij zigingen aan te brengen: lo. aan het bepaalde sub 1 wordt een zinsnede c toegevoegd, luidende: een suib b. bedoelde vereeniging, mede ondertee- fcendi door een der (pleegjouders, voogden of meerderjarige verzorgers van den min derjarige, dat de minderjarige op een be- jaaiden dag gedurende bepaalde uren in een bepaald pérceel aan een bijzondere bij eenkomst van de vereeniging deelneemt; 2o. na het bepaalde sub 2 wordt een nieuw lid 2a ingevoegd, luidende: 2a. dat een verklaring, als bedoeld sub 1, sledhts mag worden uitgereikt aan minderjarigen boven den leeftijd van 14 jaar; LEIDEN, 9 April 1942. De Burgemeester voornoemd, STEVENINCK. .Toelichting. Aan minderjarigen beneden den leeftijd van 14 jaar zullen geen bewijs stukken mogen worden afgegeven, dat zij zich na 'het door den Burgemeester vastge stelde tijdstip zonder begeleiding op den openbaren weg mogen bevinden. Zij zul len zich dus na dat tijdstip steeds moeten 'bevinden in gezelschap van tenminste een hunner (pleeg)ouders, voogden of meer derjarige verzorgers of van e.n anderen meerderjarige, die in het bezit is van een door een der (pleeig)ouders, voogden of meerderjarige verzorgers afgegeven en onderteeJktende verklaring, dat hij (zij) den met name genoemden minderjarige op een bepaald tijdstip van het woonhuis van den minderjarige naar een in die verkla ring genoemd perceel en (of) terug mag begeleiden. Minderjarigen tussehen 14 en 18 jaar zullen niet alleen aan de geregelde bijeen komsten der vereenigingen kunnen deel nemen, doch aan hen zal ook na goed keuring doof den Commissaris van Politie een verklaring kunnen worden uitge reikt, dat zij deelnemen aan een bijzonde re bijeenkomst (xiitvoerimg, jaarvergade ring, e.d.) van de vereeniging. De voorzit ters der vereenigingen zullen goed doen den Commissaris van Politie (Hoofdbu reau van Politie, Afld. Bijzondere wetten) tijdig op de hoogte te stellen van het voor nemen tot het houden van een bijzondere •bijeenkomst. Sdhola. Woensdag: Lof. Don derdag: zooals Dinsdag. V r ij d a g: zooals Maandag. Zaterdag: Lof. Jon gens! Heb je de St. Odo-Klok al? En heb je de Faasohgroep af. Geef me dat dan even op! Jullie komt allen weer trouw na de vacantieü! HalleelKapelaan E. A. M. PAAP. Parochie O. L. Vr. Hem. en St. Joseph. Mariacongregatie. Krachttermen en superlatieven moet je zuinig gebruiken. Maar nu komen ze volop tot haar recht want 8 April was grandioos; de alg. H. Communie overweldigend; dé cadeaux der M. C. waren schitterend; massa's kaartjes en wenschen ;in één woord): 'n stralende dag. Mij allerhartelijkste dank en voor de groote M.-C. familie mijn wederkeerig ge bed. Zondag: Onder de H. Mis van half 8: Gezam. H. Communie voor alle le den. De jongeren, vooral die van de Evan geliekant, in de zijkapellen. Dinsdag: M.-C. afd. B. van 710 over half 8. Om 8 uur met de kernleden van wijk I bespre kingen en registratiewerk. W. J. A. MULDER, pr. Mariagarde. Maandag 7 uur Agnes- groep en om 7.30 u. Marg. Sincl. groep. Donderdag 7 uur Lidwina- en Theresia- groep. Deze week niet Donderdag, maar Vrijdag om 8 uur Caeciliagroep. St Jos. Gezellen Vereeniging. Heden Zaterdag opening der Bibliotheek van 9— 9 uur. Beurtrooster: Heden Zater dag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag W. v. d. Post, Th. Reizevoort en A. Albers; Maandag: H. Devilée en J. v. d. Post; Dins dag: vervalt; Donderdag: C. v. d. Meel en D. v. Sdhaik; Zaterdag: G. Bot en P. Rei zevoort. Zondag: 12 uur Opening van het District Tafeltennis-toumooi. Van 12 uur Bibliotheek. 12.30 uur Maande- lij'ksche afrekening Zeiakeurs St. Petrus Liefdewerk en Zelatrices .van het Kem- permanfonds. Van 8.159.45 uur Verplich te bijeenkomst voor de gezellen. 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 u. 8 uur Biljart- en Tafel tennisclub. 8 uur Bij eenkomst Dam- en Schaakclub „de Den kers". Dinsdag: 8.15 uur verplichte bijeenkomst voor die gehuwden voor de ge zellen is de zaal gesloten. Woens dag: 7.30 uur repetitie muziekgezelschap Frans Schweitzer. 8 uur vergadering com missarissen afd. Gezellen. Donder dag: Bijeenkomst voor de gezellen van 27 -56fc4 RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 1Z APRIL HILVERSUM I. 415.5 M. 8.00 Gra- mofoonmuziek 8.15 De zin van het boer zijn. 8.30 Gramofoonmuziek 9.00 B.N.O.: Nieuwsberichtten 9.15 Studiodienst 10.15 Zondagmorgen zon der zorgen 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten en populair actueel praatje 12.15 Gevraagde platen 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche Volks concert 14.00 Het Stafmuziekcorps van de Haagsche Politie en gramofoonmuziek 15.00 Radiotooneel 15.45 Amusements orkest, solist en gramofoonmuziek 16.45 Gramofoonmuziek 17.00 Zondagmiddag cabaret 17.45 B.N.O.: Sportuitslagen en Oostlandpraatje 18.00 Melodisten en so list 18.15 Sport van den dag 18.45 Gramofoonmuziek 18.50 B.N.Ö.: Nieuws berichten 19.10 Gramofoonmuziek 19.30 Roemenië, muzikaal programma. Vanaf 20.15 Alleen voor- de Radio-centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken 20.15 Gevarieerd avond programma 21.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten 22.00 B.N.O.: Militair overzicht 22.1024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 Neder- landsch Orgelcomposities (opn.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.00 B.N.O.: Nieuws berichten 9.15 Voor de jeugd 9.45 Gevraagde platen 10.00 Toespraak door den heer H. J. Woudenberg 10.15 Ge vraagde platen 10.30 Gooisch Strijk orkest 11.30 Omroep-Meisjeskoor 12.00 B.N.O.: Nieuwsberichten, en populair actueel praatje 12.15 Omroep-Kamer- koor 12.45 Vier levensvragen: „Waarom bezorgd" causerie (opn.) 13.00 Gramo foonmuziek 13.05 Nederlandsch Ver bond voor Sibbekunde: Wie en wat waren onze voorouders 13.20 Millerkwintet en zang 13.40 Weesper Accordeon-Vereeni- ging „Crescendo" 14.00 Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk 14.20 Opera „Don Carlos" 16.20 De bijen in de volkskunde 16.35 Pianovoordracht 17.00 Duitsche Taalcursus 17.25 His torische klankbeelden uit het grijs verleden I 17.50 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste 18.30 Luisterspel 19.00 De Melodisten en solist 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichtten 19.40 Spiegel van den dag 19.50 B.N.O.: Militair week overzicht 20.00 B.N.O.: Engelsche uit zending: „Dutch Reel" (Voor de Radio- Centrales Gramofoonmuziek). Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Cenrales die over een lijnverbinding met de studie beschikken 20.15 Omroep-Symphonie-Orkest, so list en gramafoonmuziek 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 22.0022.15 Gramo foonmuziek. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF le Programma: 8.0024.00 Hilversum I. 2e Programma: 8.0022.15 Hilversum. 22.1524.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch Programma. MAANDAG 13 APRIL HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gramo foonmuziek 6.50 Ochendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 810 uur. 8 uur Biljartclub T.E.P. en Ta feltennisclub. Zaterdag: Bijeen komst voor de gezellen van 8—10 uur. Van 89 uur Bibliotheek. 8 uur Kegelclub „de Poedelaars". 8 uur gymnastiek. Mededeelingen: Zondag 26 April begint het Biljarttournooi. Zondag 3 Mei voortzetting biljarttournooi. In den maand Mei wordt er een recollectiedag gehouden voor het district Leiden. De juiste datum wordt nader bekend gemaakt. Zondag, Laatste abonnementsconcert Resi dentie-Orkest, solist Zoltan Szeke- ly, Stadsgehoorzaal, 2.30 uur. Dinsdag, Liederenavond Maria Struy- cken—van den Adel, Kleine Stads- zaal, 7.30 uur. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Leeuwen, v. d. Hoeven, Kors, Renaud, en Simons. De Zondagsdiensten der Huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 1] April 20 uur tot Zaterdag 18 April 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duys- ter, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Hoofdredacteur: TH. Wilmer, Leiden. - Red. Buitenland: Mr. H. Gelse. Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Leiden. Red. Omgeving: L. Roozen, Leiden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Leiden. L WEERBERICHT ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 8.30 uur Zaterdagavond, Zon op 6.51 uur Zondagavond. Zon onder 8.31 uur Zondagavond. Zon op 6.49 uur Maandagochtend. Tussehen deze tijden moet worden ver duisterd. MAANSTANDEN. 11 April: De .maan komt Zaterdagoch tend om 5.22 uur op en gaat Zaterdagmid- dam om 3.54 uur onder. 12 April: De maan komt Zondagochtend om 5.49 uur op en gaat Zondagnamiddag om 5.05 uur onder. 13 April: De maan komt Maandagochtend om 6.14 uur op en gaat Maandagavond om 6.14 uur onder. GEBRUIK VAN GESTANDAARDISEERDE MELK, BESTEMD VOOR DE SCHOOLJEUGD. Naar aanleiding van een schrijven van het Centraal Schoolmelkcomité te 's-Gra- venhage deelt het Schoolmelkcomité Lei den het volgende mede: Zooals bekend is, wordt ten behoeve van kinderen van 414 jaar, tot welke catego rie de leerplichtige jeugd derhalve be hoort, per periode van 28 dagen van over heidswege een hoeveelheid gestandaardi seerde melk beschikbaar gesteld, overeen komende met 1/4 liter per dag. Deze maat regel beoogt aan de opgroeiende jeugd, binnen de mogelijkheden der huidige voedselvoorziening, de voor haar zoo nood zakelijke melk te verschaffen. In vroegere publicaties van medische zijde is afdoende aangetoond, dat voor kin deren in de periode van sterken groei melk een onmisbaar bestanddeel van de voeding vormt, niet alleen uit hoofde van de zich daarin bevindende voedingsstoffen, doch ook met het oog op de z.g. bescher mende stoffen, waardoor een normale ont wikkeling van het organisme wordt bevor derd en het gevaar voor ernstige gebreks- ziekten (o.a. infectiemogelijkheden) wordt verminderd. De thans voor deze kinderen beschikbare hoeveelheid gestandaardiseerde melk is zoodanig, dat het niet verantwoord kan worden geacht, dat hiervan zelfs maar een betrekkelijk klein gedeelte aan de jeugd wordt onttrokken. Het moet dan ook als een ernstig euvel worden aangemerkt, dat in vele gezinnen de voor kinderen bestem de gestandaardiseerde melk mede door an deren wordt gebruikt; de vormen, waarin bedoeld euvel zich voordoet, zijn voorna melijk: de voor kinderen bestemde melk wordt over het geheele gezin verdeeld; zij wordt gereserveerd voor de koffie; de huisvrouw vermengt ze met de taptemelk om het ko- jten daarvan te vergemakkelijken; de bonnen worden geruild of afgestaan voor zaken, waaraan de huisvrouw meer waarde meent te moeten toekennen. Het is op grond van het vorenstaande, dat het schoolmelkcomité-Leiden een ern stig beroep doet op de ouders, die uit on wetendheid of verkeerd inzicht het boven bedoelde euvel in de hand werken, om te zorgen, dat het voor de schooljeugd be schikbaar gestelde rantsoen melk ook in derdaad door de kinderen en door dezen alleen wordt genuttigd. In dit opzicht wil het Schoolmelkcomité-Leiden tenslotte niet nalaten te wijzen op het in deze gemeente reeds enkele jaren bestaand instituut van de schoolmelkverstrekking, omdat het ge bruik van melk op scholen waarborgt, dat een belangrijk deel van het voor de kin deren beschikbaar gestelde rantsoen op goed verzorgde, voor de kinderen prettige, wijze en op het juiste oogenblik aan die kinderen ten goede komt. BUITENGEWONE VERGADERING LEMVOG. Onder praesidium van den heer B. C. v. d. Berg uit Den Haag kwam de Leidsohe Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen hedenmorgen in de „Turk" in buitenge wone algemeene vegraderimg bijeen, ter behandeling van het voorstel: „ontbinding en liquidatie der Vennootschap". De voorzitter deelde na opening mede, dat aanwezig waren tien aandeelhouders, vertegenwoordigend 128 aandeelen en uit brengend 60 stemmen. De voorz. memoreerde het overlijden van mr. H. G. E. Nord Thomson, die gedu rende eenige jaren als bewindvoerder der LEMVOG de belangen van aandeelhou ders heeft behartigd en aan wien de Mij. zeer veel verschuldigd is. Na lezing der notulen van de vorige ver gadering kwam het voorstel tot ontbinding en liquidatie der vennootschap aan de or de. De voorz. dieelde naar aanleiding hier van mede, dat in art. 39 der statuten is be paald, dat 'besluiten tot ontbinding slechts kunnen worden genomen met een meerder heid van minstens 2/3 der stemmen in een vergadering van aandeelhouders waarin FEUILLETON door GERT HARTENAU—THIEL. 47) „Wie is die man?" vroeg de planter, die mijn blik gevolgd had en nu pas bemerkte, dat wij niet alleen waren. „Mijn helper, een fakir, een dienaar van Mohammed, wien de profeet geheime krachten heeft verleend om misdadigers te kunnen ontmaskeren en hen aan het ge recht uit te leveren. Een rechtsfanati- cus", voegde ik er zacht aan toe. Van der Trijs huiverde. „Fakir gehei me krachten", herhaalde hij langzaam, alsof elk woord hem moeite kostte. „Kapi tein, ik ik haat dit soort menschen." En wat kalmer voegde hij er na een korte pauze aan toe: Luister u eens! Ik zal u wat vertellen." Hij wischte zich het zweet van het voor hoofd, zuchtte diep en vervolgde: „Ja, het zal een jaar of drie geleden zijn. Ik zat 84- 5695 minstens 2/3 van het geplaatste aandeelen kapitaal vertegenwoordigd is. Aangezien dit hier niet het geval was moest de vergadering worden uitgesteld, waarbij als nieuwe datum werd vastgesteld Zaterdag 25 April, des morgens te half twaalf uur in „de Turk". In verband hiermede werden ook de vol gende punten: benoeming liquidateuren en vaststelling salaris liquidateuren aangehou den. Hierna volgde sluiting der vergade ring. Hedenmorgen is op de Jan van Houtbrug de 24-jarige C. F. H. uit de Hoefstraat op een rijdend* blauwe tram gesprongen, ech ter aan die zijde, waar de deuren gesloten v/aren. Zijn voet kwam tegen een tussehen de trambaan staand paaltje terecht ten gevolge waarvan eenige teenen verbrijzeld werden. Over den getroffene heeft zich de E. H. D. ontfermd. BIOSCOPEN In Trianon vertoont zich deze week „De Kuische Geliefde", waarin Willy Fritsch en Camilla Storn de hoofdrol ver vullen. Een film van liefdesverwikkelingen, waarin een gelukkige bruiloft en de geluk kige voorzetting van een huwelijk het dankbaar einde zijn. In Casino beheerschen in de film „So endete eine Liebe" Magda Schneider en vooral Willy Forst het witte doek, en Vorst Metternich het Weensche hof tijdens de glorietijd van Napoleon. Het gedwongen huwelijk van Aartshertogin Marie-Louise van Habsburg met den Franschen keizer vormen het hoofdthema van deze film, waarin nog eens alle praal, die een film paleis bieden kan, uittgestald zijn. In R e x Wordt de film „Bel Ami" ver toond. Over deze film hebben wij vroeger reeds geschreven, dat zij ons niet ligt. Ver liefdheid, trouwen, verliefdheid op een andere, scheiden, trouwen.... zoo her haalt zich het liedje, dat in een wuft milieu wordt afgedraaid. In L i d o demonstreert een „Huwelijks zwendelaar" (Harold Paulsen) zijn trucs, om het zwakke geslacht, dat zoo gaarne de mannen vangt, op zijn beurt in zijn netten te verstrikken. Hij is nauwelijks uit de ge vangenis ontslagen of de jacht begint op nieuw. Weldra is hy in een klein plaatsje alweer „verliefd" met twee jonge dames, wier spaarbankboekje een aanlokkelijk be zit is. Doch een vrouw, wier leven deze man eens verwoest heeft, levert hem bij tijds over aan de politie. Een film vol spanning, knap in elkaar gezet en voor treffelijk gespeeld. In Luxor is deze week het bekende duo Snip en Snap op bezoek in de uit stekende verzorgde revue „Dat's wat voor U". De revue is vol afwisseling en biedt, behalve de gebruikelijke humor, in ruime mate zang, dans en acrobatiek. In een vlot tempo worden de diverse tafereelen voor het voetlicht gebracht, waarbij natuurlijk Willy Walden en Piet Muyselaar het mid delpunt vormen. Bijzonder geslaagd was de scene „Juffrouw Snip en Juffrouw Snap in het spookhuis" terwijl ook het optreden van „Wilbey Pagnita et 3 Pirates" ver melding verdient. Het succes was gisteren avond groot. Agenda. Parochie Hartebrug. Mariacongregatie. De leden van onze Maria-Congregatie, afdeelinig meisjes, maak ik ook langs dezen weg er op attent, dat a.s. Woensdag 15 April om kwart over 6 Congregatie wordt gehouden voor de laagste afdeelinig, en een week later, Woensdag 22 April, voor de hoogste afdeelinig om half 8. En zoo verder. Verschillende redenen hebben ons gedwongen onze congregaties een tijdje stop te zetten. Doch nu gaan we weer met nieuwen ijver aan het werk. Allen, èn le den èn directeur. Niemand blijve weg. Al leen een zwaarwichtige reden kan een ex- ouius zijn, doch dan waarschuwe men tevo ren den directeur. Het plan is begin Juni ons jaarlij'ksch triduum te houden. Onzen leden van 16 en 17 jaar hoop ik vóór Woensdag 22 April een bewijskaart te kun nen zenden, dat zij na 8 uur tot half 9 in de congregatie mogen aanwezig zijn. Tot kijk p. BOOMS O.F.M. directeur. St. Odo koorknapen. Zondag: Ge heele Sdhola zingt in de Hoogmis. Na de Hoogmis: Bijeenkomst van alle daartoe uitgenoodigde oud-led'en van ons jongens koor in de Maria Gijzensteeg (diploma- uitreiking); 's avonds geen Lof. M a a n- d a g: 5 uur: Aspiranten, 5.30 Cresc. Gr. II. Dinsdag: 5 uur: Cresc. Gr. II; 6 uur: met een vriend van me, den planten Kö- nig „König?" riep ik plotseling verrast. „Ja, met König, maar waarom interes seert u dot zoo?" „Weet u dan niet, dat König vermoord is?" vroeg ik verbaasd over de onwetend heid vjn den man, die hier geheel van de wereld afgesloten scheen te leven. „König dood vermoord?" „Ja", antwoordde ik, zelf ontroerd bij de herinnering aan dit tragische verscheiden van den man, die zich in zoo breeden kring vrienden had weten te verwerven. „KÖnig is als slachtoffer van een laffe misdaad gevallen en de politie zoekt tevergeefs naar den bedrijver van dezen fanatieken moord, den man met de drie roode strepen!" Mechanisch herhaalde Van der Trijs: „De man met de drie roode strepen!" Dan echter mompelde hij, zichtbaar ontdaan: „Dus ook hij König." Hy maakte een beweging, alsof hij elke aandoening van zich afschudde, en begon daarop zeer ge jaagd te spreken: „Hoort u verder kapi tein! Waar was ik ook weer gebleven? O ja! Ik zat aus met König op de waranda van het Oiiëntal Hotel in Singapore. Wij keken beiden naar het bonte leven op straat en maakten over een en ander een paar opmerkingen, toen plotseling zoo'n walgelijk smerige fakir met lang, zwart haar voor ons opdook, op wiens voorhoofd drie vuurroode strepen waren geschilderd. De zeldzapm onsmakelijke kerel kwam de waranda op tot dicht bij de plaats, waar wij zaten, en liet ans vijf of zes gedres seerde jungleratten zien, ongelooflijk groo te dieren, die voor de hotelgasten allerlei merkwaardige kunststukjes moesten uit voeren. Vooral König ergerde zich over het optreden van den kerel: hij snauwde hem een paar maal toe zich te verwijderen, maar toen dat niet hielp en de man steeds opdringender werd, gaf hij hem een schop, die hem eenige meters achterwaarts deed tuimelen. Op hetzelfde oogenblik liep een van die afschuwelijke ratten over mijn schoen en ik walgde daar zoo van, dat ik Königs voorbeeld volgde, met het resul taat, dat het beest in een wijden boog door de lucht vloog. Haastig krabbelde de fakir overeind, pakte zijn ratten weer in .een kistje, dat hij by zich droeg, wierp ons een van haat vervulden blik toe en verliet de waranda." „Aha, en nu denkt u zeker, dat het die rattenfakir is, die onzen vriend König heeft vermoord en om zich te wreken u dat le ger ratten cp uw dak heeft gestuurd?" „Dat 'denk ik niet alleen, daar ben ik van overtuigd! Ik heb den indruk, dat die kerel mij net zoo lang zal volgen, dat ilc murw ben f>n me niet meer kan verdedi gen, zoodat ik dan, evenals Kah Ho Ta, een prooi vf-n het ongedierte zal worden." Hij wees r.sar buiten in de richting van de bijgebouwen „Ziet u dear dat gevlochten draad, rechts van het hu?s? Welnu, daarmee tracht ik mij tegen de aanvallen van dat gespuis te beschermen. Het bestaat uit verschillende deelen, die eiken avond om mijn bungalow worden opgesteld. En in de kooi, welke daardoor ontstaat, moeten mijn oude be diende en ik dan den geheelen nacht ver blijven, om niet door dat hongerige onge dierte te worden verscheurd." Hij steunde en bedekte zijn gezicht met beide handen. „Ik heb alles gedaan, wat mogelijk was. Ik heb zelfs mijn huis in brand gestoken, cm me van die dieren te bevrijden, maar nauwelijks was mijn nieuwe bungalow ge reed, of zij stroomden weer van alle kan ten toe." „Verschrikkelijk, ontzettend", moest ik toegeven. „En die Chineesche huishoudster Kah Ho Ta, hoe is die in uw huis gekomen?" „Mijn bediende heeft haar meegebracht. Hij meende, dat de hulp van een vrouw door prof. P. Stammeijer EVANGELIE VAN DEN H. MATTEü 11 20—13 :9. 59e Week 12—18 April. Na in 11 1619 duidelijk te hebben aan gegeven, dat met onwilligen niets te be ginnen is, spreekt Jezus zijn „Wee" uit over het ongeloof. De vergelijking met Sodoma doet uitkomen, dat men zich gemakkelij ker bekeert uit een zinnelijk leven, dan dat men losraakt uit een verblinding van den geest. Bij het kostelijk woord van 11 25 30 letten we op de inleiding bij Lukas 10 21. Het groeiend verzet en de letterzif- terij van de Farizeën leert het volgende hoofdstuk, waarna 12 1821 een toelich ting geeft op 11 29. De uitdrukking: „noch in deze wereld noch in de toekomstige" (12 32) beteekende bij de Joden, dat iets altijd blijft. Christus spreekt van een „over spelig" geslacht (12 39), omdat in het Oude Testament het verbond meermalen wordt aangegeven als 'n bruidsverhouding; Zijn vijanden verwaarloosden dit ver bond. Bijbellezing voor de volgende week Zondag: Matt. 11 20—30 Maand.: Matt 12 1—13 Dinsdag: Matt. 12 14—21 Woensd.: Matt. 12 2230 Donderd.: Matt. 12 31—37 Vrijdag: Matt. 12 38—50 Zaterd.: Matt. 13 1—9 £itu>igie ZONDAG 12 April. Beloken Paschen. Mis: Quasi modo. 2e gebed voor den vre de. Credo. Kleur: Wit. MAANDAG 13 April. Mis v. d. H. Her- menegildus, Martelaar: Protexisti. 2e ge bed Concede (ter eere van Maria); 3e voor Kerk of Paus; 4e voor den vrede. Kleur: Rood. In de kerken van de E.E P.P. Franciscanen. ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Angelus van Chivasso, Belijder; 3e voor den vrede. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15 Gra mofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gramofoonmuziek 10.15 Ensem ble Joan Lancé en solisten (opn.) 11.00 Voor de kleuters 11.20 Gerard Lebon en zijn orkest 12.00 Pianovoordracht 12.40 Almanak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 13.00 Practische wenken aan boer en tuinder 13.15 Kla rinet en piano 1346 Gramofoonmuziek 14.00 De Melodisten, soliste en gramo foonmuziek 15.00 Voor de vrouw 15.45 Orgelconcert en zang 16.00 Gods dienstige lezing 16.20 Orgelconcert en zang 16.45 Voor de jeugd 17.15 B.N.O.: Nieuws- economische en beurs berichten 17.30 Het groote Omroeporkest en solist (18.00—18.30 Landmans Lust) 18.50 B.N.O.: Nieuwsberichten 19.00 B.N.O.: Internationaal economisch praatje 19.10 Cello en piano 19.45 Gramofoon muziek. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken20.15 Concertge bouw-Orkest (opn.) 21.00 Gramofoon muziek 21.15 Concertgebouw-Orkest (opn.) 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00 B.N.O.: Politiek praatje 22.10 U raadt wat wij draaien 23.1024.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM n. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramo foonmuziek 10.40 Aan de bron 10.50 Hobo, piano en gramofoonmuziek 11.20 Gramofoonmuziek 11.30 Reportage 11.40 Zang met pianobegeleiding 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest 12.45 B.N.O. Nieuws- en economische berichten 13.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest, solist en gramofoonmuziek 14.00 Gitaarvoor dracht en gramofoonmuziek 14.30 Viool en piano 15.00 Roemeensch orkest Gre- gor Serban, en gramofoonmuziek 15.45 Luisterflits 17.00 Otto Hendriks en zijn orkest, en orgelspel 17.15 B.N.O.Nieuws economische- en beursberichten 17.30 Zang, piano en gramofoonmuziek 18.00 Amusementsorkest en soliste 18.30 Werk en winst 18.50 Amusementsorkest en so liste 19.15 Politiek weekpraatje 19.30 B.N.O.: Nieuwsberichten 19.40 Spiegel van den dag 19.50 B.N.O.: Friesch praat je over actueele vragen 20.00 Gramo foonmuziek. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbin ding met de studio beschikken 20.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest 20 45 Muzikale actualiteitten van de week 21.00 Klaas van Beeck en zijn orkest 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00 Gramofoonmuziek 22.1022.15 Avond- wijding. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF le Programma: 7.15—24.00 Hilversum I. 2e Programma: 7.1522.15 Hilversum II. 22.1524.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch I Programma. hier niet langer gemist kon worden. En toen heb ik haar in dienst genomen, ook al, omdat ik niet uitsluitend op het gezel schap van mijn bediende wilde zijn aan gewezen. Het is verschrikkelijk jarenlang als een uitgestootene te moeten laven. Overigens was Kah Ho Ta vroeger bij Kö nig in dienst en dat deed mij er nog ge makkelijker toe besluiten, haar hier te hou den." „Zoo, dat wist u dus?" Hij knikte. „Ja, dat wist ik natuurlijk. Zij sprak er wel niet vaak over, maar ten slotte kon dat toch niet verborgen blyven. Over het algemeen was ze trouwens nogal schuw en bangelijk. Een paar dagen ge leden nu, op een avond sloop Kah Ho Ta, alle waarschuwingen ten spijt, het huis uit om in de niet beveiligde bijgebouwen nog een bad te nemen. Waarschijnlijk is zij daarna vermoeid in slaap gevallen. Wij vonden har den volgenden ochtend dood, met tal van wonden overdekt, half ver scheurd door de ratten. Zoo en dat is alles, wat ik u kan meedeelen, kapitein!" Met bevende hand schonk hij zich nog maals een glas whiskey in en dronk het in één teug leeg. Daarna liet hij zich kreu nend in zijn ligstoel vallen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2