Firma G. VAN BRUSSEL Visite-, Verlovings-, Huwelijks- en Geboortekaarten. f GELDIGE BONNEN ZATERDAG 4 APRIL 1942 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Hoofdredacteur: Th. Wilmer, Leiden. Red. Buitenland: Mr. H. Geise, Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Leiden. Red. Omgeving: L. Roozen, Leiden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Leiden. Abonnementsprijs voor Leiden 20 cent per week, 2.63 per .kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week, 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Losse nummers 6 cpnt. Advertentiën 1—15 m.M. 2.30, elke m.M. meer 15 cent. Ingezonden mede- deelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden: Dienstaanbie dingen en dienstaanvragen ƒ0.60 per plaatsing, alle andere 0.72 bij voor uitbetaling alléén Woensdag en Zater dag. WEERBERICHT ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 8.18 uur Zaterdagavond. Zon op 7.07 uur Zondagochtend. Zon onder 8.19 uur Zondagavond. Zon op 7.04 Maandagochtend. Zon onder 8.21 uur Maandagavond. Zon op 7.02 uur Dinsdagochtend. Tusschen deze tijden moet worden ver duisterd. MAANSTANDEN. 5 April: De maan komt Zondagnacht om 0.11 uur op en gaat Zondagmorgen om 9.39 uur onder. 6 April. De maan komt Maandagnacht om 1.25 uur op gaat Maandagmorgen om 10.27 uur onder. 7 April: De maan komt Dinsdagnacht om 2 30 uur op en gaat Dinsdagmiddag om 1.22 uur onder. (Laatste kwartier). 8 April: De maan komt Woensdagnacht om 3.26 uur op en gaat Woensdagmiddag om 12.22 uur onder. 9 April: De maan komt Donderdagnacht om 4.12 uur op en gaat Donderdagmiddag om 1:33 uur onder. BERLIJNSCH OORDEEL OVER PROCES TE ANKARA. Uit de te Berlijn ontvangen berichten omtrent het verloop van het proces te An kara krijgt men den indruk, dat zich ze kere sensationeele perspectieven openen. Politieke kringen te Berlijn meenen te kunnen vaststellen, dat Turkije tot plaats van samenkomst moest worden gemaakt van Gepeoe-agenten, die het voorzien had den op de vertegenwoordigers van die mo gendheden, welke beschouwd moeten wor den als dragers van den arbeid aan het nieuwe Europa. In de Wilhelmstrasse wil men nadere conclusies laten afhangen van het verloop van het proces. GEMENGDE BERICHTEN ONTZETTEND DRAMA TE LAREN. Twee meisjes drinken nicotine en zijn op slag dood. Gistermorgen heeft zich in een villa aan den rijksweg onder de gemeente La ren (N.-H.) een ontzettend drama afge speeld, waarbij twee jeugdige dochter tjes van mevr. S., de 6-jarjge Mariska en de 2-jarige Christa, het slachtoffer zijn geworden. Mevr. S., die sinds twee dagen de ge noemde villa voor een gedeelte gehuurd had van de familie dr. M., was Vrijdag morgen met haar drio dochtertjes alleen thuis, toen een kenins van haar op bezoek kwam. Zij liet toen haar kinderen alleen in de serre spelen, doch kwam na een half uurtje hun een koekje brengen. Tot haar groote ontzetting lagen toen de 6-jarige Mariska en de 2-jarige Christa levenloos op den vloer; de 4-jarige Gretel zat nog rustig te spelen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en spoedig waren drie dokto ren aanwezig. Deze konden alleen consta- teeren dat de kinderen aan zware vergifti ging waren overleden, doch de aard van het vergif kon nog niet vastgesteld worden. De politie vond evenwel bij haar onderzoek een fleschje met nicotine, alsmede een li monaderietje, waarin ook nicotine werd aangetroffen. Vermoedelijk hebben de bei de kleinen gedacht, dat de nicotine limo nade was en dit met een rietje opgezogen. Zoo men weet, heeft het innemep van eenige hoeveelheid nicotine een direct overlijden tot gevolg. De vroegere bewoner van het huis, de thans overleden dr. M., was een bekend natuurkundige en heeft vermoedelijk het fleschje met vergif in de serre laten staan. Het stoffelijk overschot van de beide jeugdige kinderen is in beslag genomen en naar het lijkenhuisje van het St. Jans ziekenhuis vervoerd. Ook het fleschje ni cotine benevens het rietje zijn door de po litie in beslag genomen. DOODELIJKE ONGELUKKEN Donderdagmiddag heeft op het stations emplacement te Amersfoort een ongeval plaats gehad, dat aan twee spoorwegarbei ders het leven heeft gekost. - De ,54-jarige G Vastenburg en de 44- jarige A. van Mourik waren nabij de loco- motievenloods aan het werk. Ter plaatse maakt de spoorlijn een bocht, waardoor zij do seinpaal, welke voor den binnenkomen den trein uit Amsterdam op veilig stond, niet konden waarnemen. Toen de trein om den bocht kwam, gaf de machinist een fluitsignaal, dat zij ver moedelijk door den sterken wind niet heb ben gehoord. De trein bevond zich op plm. honderd meter afstand van de beide weg werkers en op dezen geringen afstand kon de machinist den trein niet meer tot stil stand brengen. Belde arbeiders werden door de locomo tief gegrepen. Van Mourik werd op slag gedood, Vastenburg overleed kort na aan komst in het ziekenhuis. Gisterochtend speelde de 12-jarige J. B. uit de llwartelstraat te Utrecht met eenige vriendjes in den tunnel aan den Vleuten- schevveg. Op een gegeven oogenblik liep c.e jongen onder een juist passeerende handkar met het droeve gevolg, dat hij viel ea zijn halswervel brak. Na aankomst in het ziekenhuis bleek hij te zijn overleden. Wat is toch eigenlijk het doel van den Nederlandschen Volksdienst? Wij spraken laatst met een welwillend man bij wie men vroeger voor collecten e.d. nooit tevergeefs aanklopte. Toen wij echter zijn steun voor den Nederlandschen Volksdienst vroegen, antwoordde hij: Maar waarvoor is die Volksdienst eigenlijk nog noodig? Er werd en wordt op charitatief gebied al iooveel gedaan. Dit antwoord was niet als dooddoener bedoeld. Het was eerlijk gemeend. Daarom hebben wij niet wat in andere gevallen veelal het wijste is het gesprek hier af gebroken. „De Volksdienst werkt niet cha ritatief, maar zuiver sociaal", antwoordden wij. „En als u wenscht te weten, wat deze dienst eigenlijk wil, kom dan eens in een vrij uur met ons mee naar de volksbuur ten". Zoo kwam een afspraak tot stand, en eenige dagen later bevonden wij ons in de arbeiderswijken van een der groote steden. Het was een grauwe straat, waar wij doqr- liepen," op de huizen lag een stempel van armoede. Wij belden bij een ons bekend adres aan. De deur werd opengetrokken. Een smalle, kale, halfversleten trap, waar naast een vettig touw bungelde werd zicht baar. „Zoo zouden u en ik niet graag wo nen hé. zeiden wij terloops onder het naar boven gaan. „Neen, als ik zoo moest wonen...." was het half uitgesproken antwoord. Wij groetten moeder de vrouw, die met een zestal kinderen tuschen de een en twaalf jaar in een wel heel klein vertrek voor den, hoofdzakelijk uit aardappelen bestaanden maaltijd, bijeenzat. De man is bakkersknecht en was evenals de oudste zoon nog onderweg. Alles zag er proper maar weinig florissant uit. Wij vroegen verlof, eens verder rond to mogen kijken en zagen eenige vertrekjes volgepropt met bedden, waarvan elk 's nachts twee a drie kinderen bevatten moest. Het beddegoed was oud en nauwe lijks voldoende. „Heeft u wel eens hulp", vroegen wij terloops aan de moeder van dit groote ge zin. „Maar meneer", antwoordde de vrouw, „dat komt bij ons soort menschen toch niet voor". Wij hebben er later ons excuus om ge vraagd, maar wij moesten, terwille van onze metgezel van dezen middag, nog een paar vragen stellen. Je oudste jongen is nu wel van school af, hé moeder, waar leert hij nu voor? Leeren meneer, hij is boodschappen jongen bij een kruidenier. De meester zei, dat Jan een goed hoofd heeft, en dat we hem moesten laten leeren. Maar we heb ben de Inkomsten te noodig. En wat doe je met de kinderen, als het straks zomervacantie is? Nou meneer, dat spreekt toch van zelf. Wat loopen kan, dat gaat de straat op, Hier binnen is het veel te nauw. Toen wij weer buiten waren, was onze welwillende burgerman met de zaak wel wat verlegen. „En dat waren nog niet eens werkeloozen". zei hij. „O neen, daar is het nog veel erger". „Nee", zei hij openhartig, „dat wil Ik u eerlijk bekennen: als ik met mijn gezin zoo moest leven, als mijn kin deren zulke vooruitzichten hadden, zou ik dat eenvoudig verschrikkelijk vinden. De trieste straat, de veel te kleine woning, die afgezwoegde vrouw. Maar dat kan de Volksdienst toch niet ineens allemaal ver anderen?" Dat konden, toen Nederland nog rijk was, al die liefdadigheidvereenigingen te zamen niet veranderen. Maar dat gaat nu. zoo was ons antwoord, in een arm ge worden Nederland, de Volksdienst we 1 veranderen. N u reeds brengen wij de kin deren naar buiten, ovenals de afgetobde moeders, al zijn het er nog veel te weinig naar onzen zin. N u reeds gaan gezinsverzorgsters in de gezinnen, waar dit noodig is, hulp bren gen. En n u reeds helpt onzé schooltand- verzorging de gezondheid van onze arbei ders en boerenjeugd verbeteren. En straks, als er weer gebouwd kan wor den, staan betere woningen voor de arbei dersbevolking van onze groote steden als nummer één op het program. De Ned. Volksdienst doet daarom een beroep op alle landgenooten als lid toe te treden. BINNENLAND Ir. MUSSERT IN BELGIë. Bij de beëediging van een Nedcrlandsch N.S.K.K. bataljon. In het Belgische stadje Diest hebben Woensdag drie bataljons.van het National- sozialistisohe Kraftfaitorerkorps dien eed afgelegd op Adolf Hitler. Het waren een Duitsch, een Nederlandisch en een Belgisch- Rexistisch bataljon. Het Nederlandsche bestond uit leden van de N.S.B., voor wie het een groote verrassing was, dat de lei der, ir. Mussert, begeleid door zijn adju dant v. d. Arent, den gevolmachtigde i.b.d., H. W. Müller Leruninig, den wnd. commandant der W.A., opperheeobanlei- der H. C. van 't Hof, en het hoofd van de afdeelin,g perszaken der N.S.B., de heer Max Blokzijl, naar Diest was gekomen om van de plechtige beëediging getuige te zijai. Met Gruppenführer Von Bayer-Ehren- berg inspecteerden ir. Mussert en de heer Van 't Hof tezamen met den vertegen woordiger der rexisten en eenige Duitsohe officieren het uit drie nationaliteiten be staande regiment waarop achtereenvolgens het geheele regiment door den Gruppen- fühier, de Nederlanders door ir. Mussert en de rexistische manschappen door com mandant Mathies, achtereenvolgens in het Duitsoh, het Nederlandsch en het Fransch werden toegesproken. De leider van de N.S.B. wees in het bijzonder op de uiterst zware tijden, die ons vaderland thans in en buiten Europa doormaakt en op de betee- kenis van het offer, dat ook bij de N.S. K.K. door zonen van Nederland wordt ge bracht, een offer, waarvoor dit vaderland zich dankbaar zal toonen. Met een geest driftig hou-zee dankten de Nederlandsche manschappen hun leider voor rijn bezie lende woorden. Onmiddellijk daarop had de beëediging op den Führer plaats, waarbij de verschil lende volksliederen werden gespeeld. Onmiddellijk na afloop van het officieele gedeelte begaf ir. Mussert zich met zijn be geleiders, naar de Nederlandsche soldaten- kamers in de citadel, waar hij rioh eenigen tijd met de manschappen heeft onderhou den. Vele foto's werden gemaakt en strijd liederen van de N.S.B. gezongen. De stem ming bleek uitstekend te zijn, zoodat de bezoekers uit Nederland de beste indruk ken mee naar huis konden nemen. BLIKGROENTE BESCHIKBAAR GESTELD Ongeschikt voor bewaring In verband met de groentenschaarschte is voor de aan versche groenten arme maanden April, Mei en Juni een hoeveel heid groenten, welke in 1941 is ingemaakt in riet blank blik voor het puUiek beschikbaar gesteld. Op de etiketten van deze blikken is ver meld „beperkt houdbaar", zulks met het oog hierop, dat groenten, in dit soort blik ken ingemaakt, uiteraard eerder aan kwa liteitsteruggang onderhevig zijn, dan de groenten welke in de blanko blikken wa ren ingemaakt. De in deze blikken geconserveerde groenten dienen dan ook in de maanden April, Mei en Juni van dit jaar geconsu meerd te worden. VERLAGING VAN IJZERPRIJZEN, MET INGANG VAN 1 JULI 1942 TE VERWACHTEN De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart deelt in overeenstemming met den gemachtigde voor de prijzen mede, dat op voorstel van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, met ingang van 1 Juli 1942, een verdere verlaging der prijzen voor ijzer en walsproducten van staal zal plaats vinden. Deze verlaging zal van toepassing zijn op alle na 30 Juni 1942 te leveren materialen. Nadere bijzonder heden zullen in een beschikking van den secretaris-generaal voornoemd worden ge regeld. De Reichskommissar für die Preis- bildung in Berlijn, heeft medegedeeld, dat hij met ingang van denzelfden datum een verlaging van den Duitschen exportprijs voor ijzer en walsproducten voor Neder land zal doorvoeren en daardoor den hui- digen exportprijs aan den Duitschen bin- nenlandsche prijs zal aanpassen. De prijs voor ijzer en walsproducten in Nederland zal dan met den Duitschen binnenlandschen prijs overeenkomen. SPORT GEM. H.B.S. WINT SCHOOL. WEDSTRIJDEN VAN A.S.C. Op de terreinen achter „Pomona" zijn Donderdag de j aarlij ksche school wedstrij den van A.S.C. gehouden, welke een zeer geslaagd verloop hebben gehad. In het seniores tournooi legde het elftal der Gem. H.B.S. voor de tweede maal in successie beslag op den fraaien Leidsch Dagblad-wisselbeker. In vier wedstrijden scoorden de Hooge Rijndijkers niet minder der 21 doelpunten, terwijl haar doelman slechts eenmaal werd gepasseerd, zoodat er wel geen twijfel kan bestaan omtrent de sterkste. Ook in de juniores-afdeeling werd een elftal der Gem. H.B.S. winnaar. De volledige uitslagen waren: Seniores- tournooi, voorronde: Gem. HBSPitman- school 50; Kennis is MachtChr. Ulo de Reuver 0—0 (K. is M. wint na strafschop pen); Chr. HBS—Rijkstuinbouwschool (Lisse) 0—0, (Chr. HBS w. n. s.); 1ste ronde; Gem. HBSGeref. Ulo—Aldershoff 91; Kennis is MachtChr. Lyceum (Al phen) 1—0; Chr. HBS—RK HBS I— 1—3; RK HBS IIUlo Pieterskerkgracht 13. Halve eindstrijden: Gem. HBS—Kennis is Macht 3—0; RK HBS IUlo Pieterskerk straat 25; Eindstrijden: Kennis is Macht RK HBS I 6—0; Gem. HBS—Ulo Pic- terskerkstr. 40. lste prijs (wisselbeker en 11 draagmed.); jem. HBS; 2de prijs Ulo Pieterskerkstr.; 3de prijs Konnis is Macht; 4de prijs R.K. HBS I. Juniorestournooi: lste ronde: Chr. Ulo de ReuverRijnlands Lyceum 20; RK HBS IUlo Pieterskerkstr. 42; (RK HBS uit gesloten wegens het laten deelnemen van een ongerechtigd speler); RK HBS II vrij geloot. Halve eindstrijden: RK HBS II— Chr. Ulo de Reuver 2—1; Gem. HBSUlo Pieterskerkstraat 2—1; eindstrijden: Ulo de ReuverUlo Pieterskerkstraat 04; RK HBS II—Gem. HBS 0—2. lste prijs: Gem. HBS; 2de prijs RK HBS II; 3e prjjs Ulo Pieterskerkstraat; 4e prijs Ulo de Reuver. STADSNIEUWS BEDRIJFSVERGADERINGEN. Donderdagmiddag werden wederom twee bedrijfsvergaderingen gehouden voor ge- meentepersoneel, beide in den foyer der Stadsgehoorzaal. De eerste, des middags te 1 uur aange kondigd, begon eerst te half twee. Daar werd de tweedien groep van het personeel der Lichtfabrieken, na een inleidend woord van dien directeur, den heer ir. G. L. van Klinkenberg, toegesproken door den heer H. K. Noest, die een propagandistische re de hield in denzelfden trant als de heer Van Kampen Woensdag had gehouden. In de tweede bijeenkomst, des middags te 'half vijf, welke werd bijgewoond door het personeel van het stadhuis, (uitgezon derd gemeentewerken), benevens door het personeel van distributiebureau en den Dienst voor Sociale Zaken, sprak de bur gemeester, mr. R. N. dc Ruyter van Steve- ninck, een inleidend woord. HAARLEMMERSTR, 267 Vlugge leviriig Lag* prjjzea VEERTIGJARIG JUBILEUM Heden was het 40 jaar geleden, dat de heer L. Hazevoet als looper bij de Nieuwe Rotterdamsche Courant hier ter stede in dienst trad. Hedenmorgen werd hij door den heer P. W. van Savoijen, agent van de N.R.C. aan het Kort Rapenburg, op harte lijke wijze toegesproken, die hem namens de directie der N.R.C. een geschenk onder couvert aanbood, waarvoor de jubilaris zijn dank betuigde. DIEFSTAL VAN ZEEP EN KLEEDING- STUKKEN. Door de politie werd aangehouden de 27-jarige J. J. C. uit Den Haag, die ten nadeele van de zeepfabriek der fa. S. hier ter stede een partij zeep ten waande van 89 iiad ontvreemd. Hij had dit gedaan door bemiddeling van een aldaar werkend fabrieksmeisje. Door twee caféhouders werd bij de politie aangifte gedaan van diiefstal van kleedingstukken. De heer de W., wonend aan de Hoogewoerd, dieed aangifte van ver missing van een blauwen kindermantel, nadat vier Hagenaars bij hem op bezoek waren geweest, terwijl de caféhouder de R. aan de Haarlemmerstraat na dergelijk bezoek een grijze garbardine regenjas ver miste. Biljartclub T.E.P. De opstelling voor de competitie der laatste wedstrijden der lste klas is als volgt: A.s. Zondag 5 April: J. v. DamC. v. d. Meel, A. ScheffersW. v. d. Post, C. v. d. Meel—A. Scheffers. A.s. Maandag 6 April: J. v. DamA. Scheffers, Ph. SmitsN. Overdijk, Th. Rei- zevoortA. Scheffers. B-afd.: N. BiegstratenJ. Devilee, Th. V. HoutenJ. Barneveld, A. Romijn II N. Biegstraten, L. v. d. SteenJ. Devilee, C. RodeburgP. de Geer, N. Biegstraten G. Schoon. Binnenkort wordt er een districtscompe titie, tournooi en de feestavond gehouden, waarvan de bijzonderheden hedenavond op het T.E.P.-bord geplaatst'zijn. Het bestuur. Er zal gelegenheid bestaan pater Theogenes Koesnen O.F.M., die tweeden Paaschdag zijn eerste plechtige H. Mis op draagt in de St. Petruskerk, geluk te wen- schen yan half 2 tot half 3 in pastorie aan de Lorentzkade. Bij de Lcidsche Spaarbank is gedurende die maand Maart 1942 jmgelegd 315.371,17 en terugbetaald f 199.695.88; ingeschreven rijn 211 nieuwe inleggers, terwijl 108 boek jes geheel werden uitbetaald, Het tegoed der 16688 inleggers, hieronder begrepen 1034 deelnemers aan den Af- haaldienst, bedroeg einde Maart 1942 6.100.771.74. Door den Afhaaldienst is-in deze maand 11.537.25 ontvangen in 3630 posten. 231 apaarbusjes werden ter lediging aangebo den met een gezamenlijken inhoud van 2.252.09. Op de scholen werd gespaard 435.2214. BIOSCOPEN. In L i d Q wordt deze week het vroolijk© verhaal vertoond van twee jongelieden, die ir. alle toonaarden beweren, beslist niet met tlkaar te willen trouwen. De wijze waarop zij dit onder regie van Heinz Rühmann wereldkundig maken is geestig en vroolijk genoeg om.zich kostelijk bij te amuseeren. En natuurlijk trouwen zij wel met elkaar, maar voor het zoover is, hebben de toe schouwers kostelijk genoten. L u x o r vertoont „Het lied aan den Bos porus" en dit is vooral een film voor de genen, die door den oorlog hun lust tot reisavonturen beteugeld zien. Zij zullen zich wanen in Constantinopel, de sprookjesstad uit de 1001-nacht en daar een zeer roman tische geschiedenis beleven. Het is vooral de bekoring, welke van deze Oostersche stad uitgaat, maar ook de romantische ge dragingen van Jarhela Novotna en Gustaf Iröhlich zijn het, die aan deze film een bijzondere bekoring verleenen. In R e x vertoeft men een avond in het „Paradijs der Vrijgezellen", een lachschla- ger van Heinz Rühmann. Het is een film met al de dolle en dwaze verwikkelingen, die men van Heinz Rühmann gewend is, maar zij nadert tevens de grens van het onbehoorlijke en het is alleon door het overheerschend karakter van de klucht, dat men deze film kan apprecieeren. Casino vertoont „Boefje", de Neder landsche film met Annie van Ees, die geen verdere verklaring en aanbeveling be hoeft. Het verhaal is als boek, tooneelstuk en film overbekend en zal altijd Holland- sche filmliefhebbers blijven trekken. In het voorprogramma hier „Hollandsch wa ter", waardoor hier een volledig Hol landsch programma wordt vertoond. In Trianon huppelen „Twee meisjes rond één man". De man verkeert ten min ste in de meening, dat het twee meisjes zyn. Hilda Krahl vervult hier een dubbel rol: van de ernstige en van de wufte zuster. Vooral als de wufte zuster is zij buitenge woon op dreef, waarbij zij zich om mo raal of fatsoen niet heet of kout maakt. De film is vlot in-elkaar-gezet, en volwassenen, die een stootje kunnen velen bij dit beden kelijk geval, zullen zich amuseeren. F. Schneiders. Agenda O.L. Vr. HEMELVAART EN ST. JOSEPn Voorloopig worden dc mede- deelingen ingekort. Neem er evenwel goed notitie van. IB SI Euch. sectie: Intentie deze maand voor het zilveren bis- schopsfeest van Z.H. den Paus. Afd. B. 't verslag van R. v. Sch. was heel goed, de opkomst goed, de stemming uit stekend. Afd. A Dinsdag 7 April M.C. om half 8. Donderdag des avonds 7.45 uur Kath. Actie voor de kernleden. Ook de contactleden mogen cr tegenwoordig zijn. Om 9 uur verwacht ik den Raad der M.C. in hetzelfde zaaltje voor een gecombineer de vergadering. „Mariagarde" m Aan alle leden van onze Mariagarde eend Zalig Paschen! Maakt er mooie dagen van voor je zel/C en voor je omgeving. Denkt jullie eromH dat onze directeur Woensdag z'n verjaar dag viert. We zijn dus allen, als we eenigs-= zins kunnen, present in de H. Mis van 7 uur Donderdagavond om 7 uur komen de The-_ resia- en Liduinagroep. 't Formulier dat je" noodig hebt om na acht uur naar huis te kunnen, krijg je op de club. Donderdag avond 8.15 uur Ceciliagroep. Tot ziens. W. J. A. MULDER, Dir. der Jeugd en M.C. SINT ODO-KOORKNAPEN .Zondag geheele Schola zingt in de Hoog mis. Na de Hoogmis is de St. Odo-Klok te verkrijgen in de Gymzaal der school. Ver der geen beurten ook niet op tweede Paaschdag. Dinsdag geen repetities. Woens dag 7 uur lof. Donderdag 6 uur Schola. Vanaf half zes is de St, Odo-Klok te ver krijgen. Vrijdag geen repetities. Zaterdag 7 uur lof. Hallee! Tot kijks! Zalig Paschen! Kapelaan E. A. M. PAAP. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING Rapenburg 52 Heden Zaterdag geen bibliotheek. Beunt- rooster: Heden Zaterdag: G. Bot en D. v. Schaik; Zondag: C. v. d. Meel, H. Devilée f en A. Albers; Maandag: J, v. d. Post en f- N Haarlem; Dinsdag: alle commissarissen present; Donderdag: W. v. d. Post en Th. Reizevoort; Zaterdag: G. Bot en P. Reize- voort. Zondag: Hoogfeest van Paschen. Dc zaal is geopend van 12.30—2.30 uur en van 7—10 uur. Geen bibliotheek. Van 8.15—9.45 uur verplichte bijeenkomst voor do ge zellen. 8.30 uur prijsbiljartten, hoofdprijs Van 12.30—2.30 uur biljartclub T.E.P. Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: De zaal geopend van 12.30—2.3Q uur en van 7—10 uur. 8—10 uur biljartclub T.E.P. Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8.30 uur Verplichte vergadering voor de gezellen. Woensdag: 7.30 uur repe titie muziekgezelschap Frans Schweitzer. 8 uur vergadering Raad van Bestuur. Don derdag: Bijeenkomst voor de gezellen 8 10 uur. Zaterdag: Bijeenkomst voor de ge zellen 8—10 uur. 8 uur kegelclub „De Poe delaars", 8—9 uur bibliotheek; verschil lende nieuwe boeken zijn aanwezig. Mede- deelingen: Zaterdag 11 April wordt da Bibliotheek wederom geopend. Zaterdag van 8—9 uur en Zondag van 1—2 uur en na de verplichte vergadering. De fietsen kunnen weer op de plaats gezet worden, Apotheken. i Do avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt waargenomen door. Zaterdag 4 April 20 uur tot Maandag 6 April 8 uur: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark,'8, Tel. 26274. Maandag 6 April 8 tot Zaterdag 11 April 3 uur: de Apotheek van Driesum," Mare 110 Tel. 20406 en de Zuidev Apotheek, Lrm- menschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei- i den wordt Zondag 5 April waargenomen door de dokters Bruins Slot, de Graaff, Kortmann, Langczoal, Verbrugge en Starck. Op Maandag 6 April a.s. nemen waar de dokters: v. Bockcl, P. van Es, Flim, de Ja- gei, Lahr en Teeuwcn. De Zondagsdienst dor huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen: le Paaschdag dr. Hugenholtz Tel. 390. 2e Paaschdag dr. Varekamp, Tel. 1916. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: 5 April t/m 11 April: 18-A Brood 13-B Brood 18-A Vleesch 18-B Vleesch 18-A Aardapp. 18-B Aardapp. 22 Maart t/m 18 April: 1 kg. suiker 4 brood °f *ebak ><r»nta?' vl' of vl.woren 'H kg- aariJ,aPI,elïn 260 algemeen 3 01 of 4-01 reserve 259 algemeen 263 algemeen 257, 261, 265, 269 4-02, 4-03 reserve 234 algemeen 268 algemeen 267 algemeen 258, 262, 266, 270, 274 alg. 16-A t/m 19-A Melk 16-B t/m 19-B Molk 50 gram cacao 250 gram koffie-surr.g. 500 gram jam 1 rants, bloem, brood of gebak 250 gram rijst 250 gram peulvruchten 250 gram gort 100 gram vermicelli of rr.aizens 100 gram kaas 3 y7 liter melk 1% liter melk 26 Maart t/m 11 April: 16 Boter of Vet 17 Boter of Vet 26 Maart t/m 18 April: rants. Margarine 14 rants. Boter, Margarine of Vet 271 algemeen 4-04 reserve 3-04 reserve 1 250 gram Peulvruchten 4P0 gram Sinaasappelen 1 Jan, t/m 30 April: L Textiel (mannen) 50 gram scheerzeep OPMERKINGEN: De geldigheidsduur van de volgende bonnen is verlengd: Tot cn met Donderdag 30 April: 211 Algemeen (Zeep). 228 Algemeen (Zeep) G Zeep, Toiletzeep. H Zeep, Toiletzeep

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2