Wa&ïflynfurtuM maaM U goed! DONDERDAG 26 MAART 194i DE LEIDSCHE COURANT 2 Hoofdredacteur: Th. Wilmer, Leiden. Red. Buitenland: Mr. H. Geise, Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Leiden. Red. Omgeving: L. Roozen, Leiden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Leiden. WEERBERICHT ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon onder 8.03 uur Donderdagavond. Zon op 7.27 uur Vrijdagochtend. MAANSTANDEN. 27 Maart: De Maan komt Vrijdagmiddag om 2.20 op en gaat Zaterdagmorgen om 5.34 onder. 28 Maart: De maan komt Zaterdagmid dag om 3.25 uur op en gaat Zondagmorgen om 6.04 uur onder. 29 Maart: De maan komt Zondagmiddag om 4.33 uur op en gaat Maandagmorgen om 6.33 uur onder. 30 Maart: De maan komt Maandagmid dag om 5.47 uur op en gaat Dinsdagmor gen om 7.01 uur onder. 31 Maart: De maan komt Dinsdagavond om 7.01 uiur op en gaat Woensdagmorgen om 7.29 uiur onder. (Volle maan). 1 April: De maan komt Woensdagavond om 8.17 uur op en gaat Donderdagmorgen om 7.53 uur onder. DUITSCHE KINDEREN NAAR NEDERLAND De afdeeling Jeugduitzending van den Nederlandschen Volksdienst organiseert dit jaar opnieuw een uitzending van Neder- landsche kinderen naar Duitschland, ter wijl zij tevens haar medewerking verleent voor de uitzending van Duitsche kinderen naar Nederland. Wat het laatste betreft kan het volgende worden medegedeeld. Het ligt in de bedoeling, dat in den loop van dit jaar een 3000-tal Duitsche kinderen in de gelegenheid wordt gesteld een pret tige vacantie hier te lande door te bren gen. Hiervoor is noodig de medewerking van vele Hollandsche ouders. Bij den N.V.D. bestaat niet de minste twijfel of vele Hollandsche vaders en moeders zul len, gedachtig de oud-Hollandsche traditie van gastvrijheid, er prijs op stellen, daad werkelijk mede te werken en gaarne één of meer kleinen een zestal weken als gast ontvangen. Om het programma niet te overladen heeft de Jeugdafdeeling van den N.V.D. gemeend de 3000 gastjes groeps gewijs te moeten ontvangen in verschil lende tijdsbestekken. Iedere groep omvat 500 kinderen. Speciaal wordt er de aandacht op ge vestigd, dat de kinderen over geheel Nederland verspreid en ondergebracht worden met uitzondering van de provin cies Zeeland, Zuid-Holland en Noord- Holland. In verband met het bovenstaande doet de Jeugdafdeeling van den Nederlandschen Volksdienst een beroep op alle goedwillen de Nederlandsche ouders, die één of meer kinderen gastvrijheid willen verleenen, zich aan te melden bij de N.V.D.-bureaux ter plaatse en eveneens aan de buurt schapsleiders van Winterhulp Nederland. Indien er geen plaatselijke instantie is, wende men zich rechtstreeks tot het hoofd bureau van den Nederlandschen Volks dienst (N.V.D.), Andries Bickerweg 4, 's-Gravenhage. NIEUWE RIJVERGUNNINGEN VOOR HET AUTOVERKEER. De secretaris-generaal van het departe ment van Waterstaat deelt mede, dat met ingang van 1 April 1942 nieuwe rijvergun ningen en herkenningsteekenen voor het autoverkeer in Nederland van kracht zul len worden. De thans bestaande vergunningen er herkenningsteekenen zullen daarmede hun geldigheid verliezen. In verband met den voor de administra tieve werkzaamheden benoodigden tijds duur, blijven echter de thans bestaande vergunningen en herkenningsteekenen naast de nieuw ingevoerde alsnog geldig tot en met Zaterdag 25 April 1942. Na dezen datum zal het rijden met de bestaande verguningen en/of herkennings teekenen niet meer toegestaan zijn. De aan dacht wordt er op gevestigd, dat door de politie hierop scherp toegezien zal wor den. HET ZOEKEN, RAPEN EN IN HET VELD VERVOEREN VAN EIEREN VAN KOK-MEEUWEN EN ZILVER MEEUWEN. De secretaris-generaal van het departe ment van opvoeding, wetenschap en kui tuurbescherming, deelt mede, dat krach tens zijn beschikking van 4 Maatr 1942 de kokmeeuw, de zilvermeeuw en de mantel meeuw gedurende het tijdvak van 1 April 1942 tot 1 Augustus 1942 in het geheele land beschermd zullen zijn. Het gevolg hiervan is, dat in tegenstel ling met het vorig jaar, toen voor het-zoe ken, rapen en in het veld vervoeren van de eieren van deze soorten in de kust provinciën slechts een schriftelijke toe stemming van den eigenaar of gebruiker van den grond, waarop de kolonie zich be vond, noodig was, gedurende het broed- seizoen 1942 deze eieren slechts geraapt mogen worden door personen, die van wege genoemden secretaris-generaal in het bezit zijn gesteld van een vogel vergun ning E tot het (gedurende het tijdvak van 1 April tot 15 Juni) zoeken, rapen, etc. van eieren van kokmeeuwen en/of zilvermeeu wen. Deze vogelvergunningen kunnen aan te goeder naam en faam bekend staande per sonen, die de eieren van genoemde meeu wen weten te onderscheiden van die van andere vogels, worden verleend. EEN TANDARTSEN- EN EEN APOTHEKERS KAMER INGESTELD Hieronder volgt een toelichting tot de gisteren verschenen verordeningen van den Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied over de Nederland sche tandartsen (verordening van het tandartsenberoep) en de Nederlandsche apothekers (verordening van het apothe- kersberoep). Door de verordeningen van den Rijks commissaris van 25 Maart 1942 No. 23/42 is de verordening van het tandarts- en apothekersberoep in Nederland afgekon digd. Beide verordeningen staan in nauw verband met de op 20 December 1941 ge publiceerde verordening van het artsenbe roep. Door de reorganisatie van het zieken fondsysteem is het noodig gebleken, dat ook voor de beroepen van tandarts en apo theker standsverordeningen werden afge kondigd. Beide kamers worden geleid door voorzitters, die hun functie uitoefenen on der toezicht van den secretaris-generaal van het ministerie van sociale zaken. Alle Nederlandsche tandartsen en apo thekers worden vereenigd in de tandartsen- resp. apothekèrskamer. De verordeningen regelen de plichten en de taak der tand artsen en apothekers en leggen de rechten van toezicht voor de leiders dezer kamers vast. De voorschriften en beschikkingen der voorzitters zijn bindend voor de leden der kamers. Het zal de taak der tandart sen- en apothekerskamers zijn, de belangen haer beroepsgroepen te beveiligen. In aan vulling op deze verordening zullen een be roepsreglement, een vestigingsreglement, een arbitragereglement en andere verorde ningen moeten worden uitgevaardigd. De tot dusverre bestaande organisaties der tandartsen en apothekers, die op grond slag van vrijwilligheid geregeld worden door de bepalingen der statuten van de „Nederlandsche Maatschappij tot bevorde ring der tandheelkunde" en van de „Ne derlandsche Maatschappij ter bevordering der pharmacie; worden ontbonden. De tandartsen- en apothekerskamers treden in de rechten, plichten en, verbintenissen der maatschappijen. Voor de tandartsei wordt ter regeling van de kwesties, welke met de ziekenfonds verzekering samenhangen, de Nederland sche Vereeniging van ziekenfondstandart sen opgericht. Het ligt in het voornemen, dat voor de apothekers een beroepsstands- rechtspraak wordt ingevoerd. De tot dus verre door het statuut der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der pharma cie geregelde beroepsrechtspraak wordt onder rijkstoezicht overgedragen aan een apothekersgerecht en in hoogeren aan leg aan een apothekersgerechtshof. Tandartsen en apothekers zullen onder rijkstoezicht de volksgezondheid dienen en tot heil van de gezondheid van het Neder landsche volk "de taak vervullen, welke de tijd oplegt. DE VOORZITTER VAN DE TAND ARTSEN- EN APOTHEKERSKAMER. Het rijkscommissariaat deelt medé: De rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied heeft voor het en derlandsche gebied heeft op grond van art. 1. van zijn verordening 25/42 (7de ver ordening waardoor de verordening 108/40 wordt aangevuld) den tandarts P. J. J. Coebergh te Utrecht, lector aan de Rijks universiteit te Utrecht benoemd tot voor zitter van de Nederlandsche tandartsenka mer en den apotheker H. P. Stam te Dor drecht tot voorzitter van de Nederland sche apothekerskamer. Voorts heeft de rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied op grond van art. 3 van zijn verordening 108/40 (4de verordening over speciale bestuurs rechtelijke maatregelen) den tandarts H. W. Loeber te Rotterdam benoemd tot plaatsvervanger van den voorzitter der Ne derlandsche tandartsenkamer, den tand arts Johan Stark te Amsterdam tot plaats vervanger van den leider van de Ned. Ver. van ziekenfondstandartsen en den apothe ker dr. F. Grendel te 's-Gravenhage tot plaatsvervanger van den voorziter der Ne derlandsche apothekerskamer. DE TANDARTSENVERORDENING. Het Verordeningenblad van 25 dezer be- vot een verordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche ge bied betreffende de Nederlandsche tand artsen. (Tandartsenverordening). Hieraan wordt buiten hetgeen in een afzonderlijke toelichting is gepubliceerd nog het volgende ontleend: Tandarts in den zin van deze verorde ning is hij, die bevoegd is het beroep van tandarts in het bezette Nederlandsche ge bied uit te oefenen en daar in een bevol kingsregister is opgenomen of dient te zijn opgenomen. De tandarts dient zich door zijn gedra gingen, zoowel in als buiten beroep, de achting en het vertrouwen, welke voor het zelve een vereischte zijn, waardig te too- nen. De secretaris-generaal van sociale zaken kan, de president der Nederlandsche tand artsenkamer gehoord, een tarief voor tand artsen vaststellen. Een tandarts, alsmede degenen, die hem bij de uitoefening van zijn beroep behulp zaam zijn of die ter voorbereiding voor een beroep van den tandarts deelnemen, zijn verplicht, een geheim te bewaren, hetwelk hun in verband met de uitoefening van het beroep van den tandarts is bekend ge worden. Deze verplichting is niet van toepassing voor zoover: 1) het geheim ter vervulling van een wettelijken plicht wordt bekend gemaakt. 2) het geheim ter vervulling van een zedelijken plicht wordt bekend gemaakt en de bekendmaking bovendien noodzakelijk is ter bescherming of tot behoud van eenig rechtsbelang van grootere waarde dan het rechtsbelang der geheimhouding. Een tandarts kan verklaren afstand te doen van de uitoefening van het beroep van tandarts, hij kan deze verklaring her roepen. Daartoe heeft hij de toestem ming van den president der Nederland sche Tandartsenkamer. Een tandarts kan verklaren afstand te doen van de bevoegdheid tot uitoefening van het beroep van tandarts. Hierdoor verliest hij gelijktijdig het recht den titel van tandarts te voeren. Het is de taak van de gezamenlijke Nederlandsche tandartsen werkzaam te zijn ten bate van de gezondheid van het Nederlandsche gezin en daardoor van het Nederlandsche volk. De Ne derlandsche tandartsen worden in de Nederlandsche tandartsenkamer ver eenigd. Elke tandarts is lid der ka mer. De president der Nederlandsche Tand artsenkamer wordt bijgestaan door den raad der Nederlandsche Tandartsenkamer, welke is samengesteld uit tandartsen. De president der Nederlandsche tand artsenkamer heeft, ter voorbereiding en uitvoering van zijn beslissingen, een secre tarie tot zijn beschikking. Aan het hoofd daarvan staat een dagelijksch bestuurder, die door den president wordt benoemd. Ter uitvoering van de taak der Neder landsche Tandartsenkamer worden gewes telijke bureaux ingesteld. De leiders der gewestelijke bureaux worden bijgestaan door een raad van bijstand. De Nederlandsche Tandartsenkamer be zit binnen het kader van haar taak veror denende bevoegdheid in den zin van apt. 153 der grondwet. Verordeningen, uitge vaardigd ingevolge het voorgaande worden afgekondigd in het Nederlandsche Tand artsenblad. De Nederlandsche Tandartsenkamer be kostigt haar werkzaamheden uit eigen in komsten. De Nederlandsche tandartsen vervul len hun taak mede, doordat zij in sa menwerking met de wettelijke instel ling voor sociale verzekering en de openbare en particuliere instellingen van weldadigheid de tandheelkundige verzorging waarborgen. De uitvoering van deze taak is opgedragen aan de Nederlandsche vereeniging van zieken fondstandartsen. De vereeniging is een rechtpersooi^ijk- heid bezittend openbaar lichaam in den zin van artikel 152 der Grondwet. Leider der vereeniging is de president der Nederlandsche Tandartsenkamer. De leider der vereeniging wordt bijgestaan door een raad van bijstand. Ter uitvoering van de taak der vereeni ging worden gewestelijke bureaux inge steld. De vereeniging bezit binnen het ka der van haar taak overeenkomstig de voor schriften van deze afdeeling verordenen de bevoegdheid in den zin van artikel 153 der Grondwet. Bij een uit te vaardigen verordening kan de wijze van verdeeling der gezamenlijke vergoedingen en overige honoraria, welke de vereeniging ontvangt worden geregeld. De Nederlandsche Maatschappij tot be vordering der Tandheelkunde is ontbon den. Haar rechten, goederen en verplich tingen gaan over op de Nederlandsche vereeniging van ziekenfondstandartsen. Artikel 272 van het wetboek van straf recht treedt ten aanzien van het beroep van tandarts buiten werking. Deze verordening is gisteren in werking getreden. DE APOTHEKERSVERORDENING. Het Verordeningenblad van 25 dezer be vat een verordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche ge bied betreffende de Nederlandsche apothe kers (Apothekersverordening). Buiten hetgeen hiervan reeds afzonder lijk in een toelichting is gepubliceerd, wordt hieraan nog het volgende ontleend: Apotheker in den zin van deze verorde ning is hij die bevoegd is het beroep van apotheker in het bezette Nederlandsche ge bied uit te oefenen en daar in een bevol kingsregister is opgenomen of dient te zijn opgenomen. De apotheker is verplicht zijn beroep op nauwgezette wijze uit te oefenen en zich, zoowel in als buiten beroep, de achting en het vertrouwen, welke hiervoor een ver eischte zijn, waardig te toonen. De secretaris-generaal van sociale zaken kan, den president der Nederlandsche Apo thekerskamer gehoord, een geneesmidde lentarief vaststellen. Hierna volgen ten aanzien van het bewa ren van een .geheim en van het doen van afstand van de uitoefening van het be roep en van de bevoegdheid tot uitoefe ning geluikluidende bepalingen als voor de tandartsen zijn voorgeschreven. Het is de taak van de gezamenlijke Ne derlandsche apothekers, door het verstrek ken van deugdelijke geneesmiddelen werk zaam te zijn ten bate van de gezondheid van het Nederlandsche gezin en daardoor van het Nederlandsche volk. De Nederlandsche apothekers worden in de Nederlandsche apothekerskamer ver eenigd. Lid der kamer is elke apotheker, tenzij hij lid is van de Nederlandsche Art senkamer en de president der Nederland sche Apothekerskamer hem op zijn verzoek vrijstelling van hpt lidmaatschap heeft verleend. Voorts zijn gelijkluidende bepalingen als die voor de tandartsen vastgesteld ten aan zien van de apothekerskamer, de rechts persoonlijkheid daarvan, het presidium, den raad van bijstand, de gewestelijke bu reaux, de verordenende bevoegdheid. De bijzondere colleges worden vervangen door het apothekersgerecht, het centrale college door het apothekersgerechtshof. Het apothekersgerechtshof is samenge steld uit een rechtskundigen voorzitter, een rechtskuundig lid, drie apothekers-le den en het vereischte aantal plaatsvervan gers. De Nederlandsche Maatschappij tot be vordering der pharmacie is ontbonden. Haar rechten, goederen en verplichtingen gaan over op de Nederlandsche apothekers- kamer. Artikel 272 van het Wetboek van Straf recht treedt ten aanzien van het beroep van apotheker buit enwerking. Deze verordening is gisteren in werking GEWELDIGE BEDRAGEN. Geweldiige bedragen zijn noodig om het werk van de Nederlandsche Ambulance te doen slagen. Die bedragen moeten door U, Nederlanders, opgebracht worden. En zij zaxllen opgebracht worden, want nie mand zal zich aan zijn plichten, om zijn me- demensch te helpen, kunnen onttrekken. Geweldige bedragen zijn noodig. Welnu, helpt mede. Stort uw gift voor de Neder landsche Ambulance op girorekenihg 8 7 6 0 0 Nederlandsche Ambulance Koninginnegracht 32, 's-Gravenhage. FRO-NEDERLANDSCH. Ja, dat te zijn, dat kan geen moeite kos ten. Als waarachtig vaderlander gaat ook U alles wat Nederlandsch is, ter harte. De toekomst van ons volk, de zelfstandigheid van ons vaderland, de zorg voor een ieder die daarvoor op de bres staat, daarvoor uw krachten inspannen is een plicht, die ook g'ij natuurlijk gaarne vervult. Een pro-Nederlandsche plicht is het zoo sterk mogelijk maken van het fonds, dat zorgt voor het samenstellen en verzenden van de pakketten voor onze dappere vrij willigers aan het Oostfront. Duizenden pakketten met sigaren, siga retten, tabak, boeken, tijdschriften, kran ten, versnaperingen, werden reeds verzon den. Duizenden vrijwilligers willen wy nog met zoo'n pakket gelukkig maken. Pro-Nederlandsch is het, landgenoot, ter versterking van het verzorgingsfonds Vrij willigerslegioen „Nederland" te 's-Graven hage, een flink bedrag te storten op giro rekening 4 3 2 1 0 0. SPORT NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Afd. Leiden. Wedstrijdprogramma voor Zaterdag le kasse: Leiden 1Ter Leede 1, 4 uur (Leidsche Boys-terrein) v. d. Nat; Noord- wijk 2Koudekerk 1, 4 uur, Ju; R.C.L. 1 Rijnsb. B. 1, 4.30 uur, Devilee. 2e klasse A: Koudekerk 2R.C.L. 2, 4 uur, v. Tuyl; C.N.V. 1G.W.S. 1, 4 uur, A. Hillebrand; Rijnsb. B. 2Leiden 2, 4.30, v. d. Blom. 2e klasse B: G.W.S. 2Quick B. 4, 4 uur, v. d. Ven. 3e klasse: A.R.S. 4C.N.V. 2, 4 uur, de Bruyn; Ter Leede 3R.C.L. 3, 4.30, Arends; A.S.V. 2G.W.S. 3, 4 uur, Neijenhiuys. Adspiranten: Quick B.Alp'hia, 4 uur (hij terrein) Neuteboom; R.C.L.Noords- wijk, 3 uur, v. d. Velden; Ter Leede Quick B., 3 uur, Kluivers; Rijnsb. B. Rouwkoop, 3 uur, Diseraad. Wedstrijdprogramma voor Zondag le klasse: Alphen 3L.D.W.S. 2, 1.30 uur (bijterrein) P. Hillebrand; Morschkw. 1 A.S.C. 3, 10 uur, AOV-terrein) Teske; L.F.C. 3Lugd. 3, 2 uur, de Boer; U.V.S. 4Leidsche B. 1, 12 uur (gr. bijterr.) Schrama. 2e klasse A: Alphen 4Lugd. 4, 11.45, (bijterrein) v. Oosten; Roodenburg 2 U.V.C. 1, 2 uur, v. d. Spek; Rouwkoop 2 A.O.V. 1, 11.30, v. d. Tuin.- 2e klasse B.: Lugd. 5Roodenburg 3, 11 uur, (le terrein) Vermijt; A.S.C. 5 A.Z.L. 1, 11 uur (Kempenaerstraat) Hoo- gervorst; L.D.W.S. 3T.O.N.A. 2, 11 uur, Hogenes; Beresteijm 1Z.L.C. 2, 2 uur, Swaneniburg. 3e klasse A: L.F.C. 5U.V.S. 6, 10 uur, Platteel; A.O.V. 2—Kagia 1, 2 uur, Riet kerken; U.V.O. 2Roodenburg 4, 12 uur, v. Beelen. 3e klasse B: Roodenburg 5L.D.W.S. 4, 12 uur, Beurze; A.Z.L. 2Leidsche B. 2, 11 uur, de Mol. 4e klasse A: T.O.N.A. 3Roodenburg 6, 11 uur. Eling; Alphia 3L.F.C. 6, 12 uur, Beumer. 4e klasse B: Kagia 2U.V.O. 3, 2 uur, (UVO-terrein) Filippo. Juniores: A.S.C. (A)Alphen 12 uur, (2e terrein) Boom; U.V.S. (B)U.V.S. (A), 10 uur, (ge. bijterr.) Adspiranten A: Lugd.Roodenibung (a), 10 uur, (2e terrein) Diseraad; U.V.S. (a) A.S.C. (a), 12 uur (kl. bijterr.) Franse; Roodenburg (b)Alphen, 2 uur, (bijter rein) de Vogel; Leidsche B.T.O.N.A., 11 uur, v. Duuren. Adspiranten B: A.O.V. (a)A.O.V. (b), 12 uur, L.F.C.Roodenburg (c), 12 uur, de la Rie; U.V.S. (c)—U.V.S. (b), 10 uur, (kl. bijterr.) Roodenibung (d)A.S.C. (b), 12 uur, (bijterrein) v. d. Pompe. R.K. Elftallen. - le Klasse: S.J.C. 2D.O.S.R. 2, 2.30 uur, v. cL Klauw; Foreholte 1—Nic. Boys 1, 2.30, v. d. Meyden; U.D.O. 1Meerburg 1, 2.30, Angevare; Leimuiden 1D.O.C.O.S. 1, 2 uur, v. Ruiten; Lisse 2 cAlph. Boys 1, 2.30, v. d. Meij. 2e klasse: K.R.V. 1—S.J.C. 3, 2 uur, Speel; Alph. Boys 2Lisse 3, 2.45, Aker boom; Meerburg 2V.V.S.B, 2, 2.30, v. d. Zwet; D.O.C.O.S. 2—Teijlingen 2, 2 uur, Turk. 3e klasse A: D.O.S.R. 3—Leimuiden 2, 12 uur, v. Loon; Nic. BoysMeerburg 3, 2.30, Bouwmeester. 3e klasse B: D.O.C.O.S. 4—U.D.O. 2, 12 uur, Hoogeduin; Lisse 4V.V.S.B. 4, 12.30, v. d. Lans; V.V.L.V. 3—V.V.S.B. 3, 2.30, Hoogduin; K.R.V. 2—D.O.C.O.S. 5, 12 uur, Gijlswijk. Juniores A: V.V.S.B.V.V.L.V., 2 uur, v. Dorp; U.D.O. (A>—Lisse, 1.30, de Groot. Juniores B: Nic. Boys—Foreholte, 1 uur, (Foreh. terrein), Meijer. Adspiranten A: S.J.C. (a)V.V.S.B. (a), 12.45 K.R.V.Foreholte, 4 uur, D.O.C.O.S.Lisse, 4 uur, v. d. Werf. Adspiranten B: Teijlingen—Meerburg, 12.30, V.V.L.V.—V.V.S.B. (b), 1 uur, Hoogduin'; U.D.O.—S.J.C. (b), 12 uur, de Groot. BRIDGE PARENCOMPETITIE „DE SLEUTELS" De uitslag van den vijfden wedstrijd is als volgt: Hoofdklasse (Zwart): 1. v. Helvertde Haas 72 m.p., 359A tot., rangno. 1; 2. Kee- somv. Ommen 68, 304, 11; 3. Heer en mevr. v. Wingen 66316, 6/7; en Kuyt Kuiper 66.'*,336)4, 2; 5. v. Weizen—Ver boog Jr. 65Ja, 320, 5; 6. Biesot—v. Wingen 65, 322, 4; en ThoolenGans 65, 300A, 12; 8. VrijenhoekCastelijn 63, 316, 6/7; 9. Gieskens—v. Tuyn 62 A313, 9; en Bork— Broekman 66>5, 276)4, 114; 11. Verboog— v. d. Stok 60)4, 310 A, 10; en Laken—v. d. Star 60A332A, 3; Mins—Reekers 52A, 313 A, 8; 14. Aukes—Stikkelman 52, 289 At 13. Eerste klasse (Rood): 1. Wijnnobel v. Delft 51, 211, 3; 2. Wakka—Winsser 49, 189)4, 8; 3. Heer en mevr. Staal 45Ai 205, 4; en PamontjakIbnoe 45)4, 198, 6; 5. StangVogelenzang 42 A, 194 A, 0. Bonte—Prins 39A, 225 A1; 7. Dames Rijn bende—v. d. Ploeg 38, 203, 5; 8. Mevr. Ver boog—v. d. Ploeg 32' s, 217 A, 2; 9. Mevr. v. Dijk—Slebos 31 fc., 179, 9; 10. Gebr. Oudshoorn 25, 177, 10. Eerste klasse (Rood-Wit): 1. Dames Bosse—v. I. Schenau 54. 221, 1; 2. Keunen Nieuwenhoven 49 A220, 2; 3. Bleuzé Eichhorn 42 y,, 207, 4/5; 4. De Graaf v. Egmond 41 '4, 201, 6; 5. Shiits—Winia 37)4, 193, 7; 6. Dames BleuzéEichhorn 36)4, 191, 8; 7. Mej. MontanusMontanus 35A, 167)4, 10; 8/9. Mevr. Vrijenhoek partner 35, 208, 3; 8/9. Mevr. Visser— Biesot 35, 184)4, 9; 10. v. Noort-Verhoor- ten 33, 207, 4/5. SCHAKEN LEIDSCHE SCHAAKBOND! Gisteravond werd fn Huize Wijnstok te Oegstgeest de beslissende wedstrijd: in de eerste klasse B gespeeld tusschen Oegst- geest I en Philidor I, eerstgenoemd tiental met 1 gewonnen wedstrijd en één gelijk spel en Philidor met twee gewonnen wed strijden. De winnaar zou dus kampioen *zijn, Philidor reeds by een gelijk spel. De wedstrijd is afgebroken in den volgenden stand; Oegstgeest I 2 p, Philidor I 5 p. De drie afgebroken partijen staan echter gun stiger voor Oegstgeest dat nog een kleine kans heeft op een gelijk spel. Ook dan is Philidor I kampioen en moet promotie wedstrijden spelen tegen den kampioen der le kl. A Alphen I. De stand zal dan de volgende zijn: 1. Philidor I gew. 3 p. 6 bordp. 1812; 2. Oegstgeest I gew. 1, gel. 1 p. 3 bordp. 16A13A', 3. L. Arb. Schaakcl. gew. 1 gel. 1 p. 3 bordip. 15)414)4; 4. Taveno i. verl. 4 p. 0 bordp. 10—20. „DOCOS". ATHLETIEK Deze week geen indoortraining, wegens ingebruikneming zaal voor ander doel. Alle leden van „Docos" dienen a.s. Zon dag half acht de H. Mis bij te wonen, die in de St. Petruskerk, voor onzen vriend Jan Jeuster zal worden opgedragen. In de rechterzij beuk als groep plaats ne en, en als groep ter H. Communie gaan. BILJARTEN BILJARTCLUB T. E. P. Het bestuur richt een laatste opwekking tot de leden om hedenavond precies 8 uur aanwezig te zijn bij de ledenvergadering, waarin de plannen voor de toekomst be spreken zullen worden. RADIO-PROGRAMMA AIJDAG 27 MAART. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gramo- foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.20 Ochtend gymnastiek 8.30 BNO: Nieuwsberichten 8.45 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gramofoonmuziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 Ensemble „De Kwintslag" 12.00 Frans Wouters en zijn orkest (opn.) 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten 13.00 Productieslag 13.15 Roemeensch orkest Gregor Serban en gra mofoonmuziek 14.00 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua", solist en gramofoonmu ziek 16.00 Cyclus „De zeven kruiswoor den" 16.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 16.55 Gramofoon muziek 17.15 BNO: Nieuws-, economi sche- en beursberichten 17.30 Voor de jeugd 17.45 Gramofoonmuziek 18.00 Sporlfwetenswaardigheden 18.20 Gra mofoonmuziek18.35 Neerlands stem van het Oostfront 18.50 BNO: Nieuwsbe richten 19.0Ü BNO: Economisch praatje over den landbouw 19.10 Orgelconcert 19.30 Theo Uden Masman en zijn dansor- kest 20.00 Gramofoonmuziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de,Studio be schikken 20.15 De Melodisten en solist 20.45 Luisterspel 21.00 Omroeporkest 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00 Amusementsorkest en solist (opn.) 22.40 Schrammelkwartet en soliste (opn.) 23.0fr24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM EL 301.5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I 8.45 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Orgelcon cert (opn.) 10.40 „Uit het land van de Bokkereijers" 11.00 Pianovoordracht en gramofoonmuziek 11.35 Arnhemsche Orkestvereeniging (opn.) 12.00 Ensem ble Joan Lancé 12.45 BNO: Nieuwsbe richten 13.00 Gevarieerd midagpro- gramma 15.00 Voor de vrouw 15.45 Amabile-sextet 16.30 Gramofoonmuziek 16.45 Voor de jeugd 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30 Salonorkest 18.15 De Heeren van der Aa en Boom, zakenlieden, aan het woord 18.30 Reportage 18.45 Gramo foonmuziek 19.00 Musette-orkest en so list 19.30 BNO: Nieuwsberichten 19.40 Spiegel van den dag 19.50 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden 20.00 BNO: Engelsche uitzending: „Hol land's political aspects" Voor de Radio- Centrales: Gramofoonmuziek 20.15 Zang, harp. hobo en gramofoonmuziek 21.00 Boekbespreking 21.15 Gramofoon muziek 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00 Gramofoonmuziek 22.1022.15 Avondwijding. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. le Programma: 7.15—24.00 Hilversum I. 2e Programma: 7.15—22.15 Hilversum II 22.1524.00 Duitsch Programma. 3e Programma: 7.00—24.00 Duitsch Pro gramma. 4e Programma: 7.0021.00 Duitsch Pro gramma 21.00—22.00 Gramofoonmuziek R.R.D. 22.00—24.00 Duitsch Programma. De liturgie der Kerk VRIJDAG 27 Maart. FEESTDAG VAN DE ZEVEN SMARTEN VAN MARIA. Mis: Stabant. 2e gebed van den H. Joannes Da rn ascenus, Belijder en Kerkleeraar; 3e van de Vrijdag in de Passieweek; 4e voor den vrede. Prefatie van Maria (invullen: En U om de doorboring). Laatste Evangelie van de Vrijdag in de Passieweek. Kleur: Wit. Of de H. Mis van de Vrijdag in de Pas sieweek: Miserere. 2e gebed en laatste Evangelie van de zeven smarten van Ma ria; 3e van den H. Joannes Damasoenus; 4e voor den vrede. Prefatie van het H. Kruis.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2