DINSDAG 24 MAART 1942 ifE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS ZORG VOOR ONS SCHOENWERK De Burgemeester van Leiden verzoekt ons het volgende onder de aandacht van onze lezers te brengen. In dezen tijd, waarin men uiterst zuinig moet zijn op zijn schoenen verdient het des te meer aanbeveling het schoenwerk op de juiste wijze te behandelen. Daarom volgen -nieronder eenige raadgevingen, waardoor de levensduur der schoenen wordt ver lengd. 1. De schoenen onderhoude men goed door ze steeds van vuil te ontdoen, vervol gens met een weinig crème in te smeren en daarna goed uit te wrijven. 2. Bij nat weer poetse men de schoenen vóór het uitgaan; de schoencrême houdt het vocht beter tegen. 3. Bij thuiskomst trekke men de natte schoenen uit en droge deze door papier proppen in de schoenen te doen en, zoo mogelijk in een verwarmd vertrek, doch 'niet te dicht bij de verwarming, te plaat sen; te snel drogen is slecht voor het leer. Zijn de schoenen goed gedroogd dan make men ze schoon, men poetse ze en smere daarbij vooral ook de randen van de zolen in 4. Men drage bij sneeuw of regen of bij het verrichten van tuin werkzaamheden, zog mogelijk, klompen. 5. Heeft men meer dan één paar schoe nen, dan drage men de schoenen om den anderen dag; de schoenen kunnen dan be ter drogen en uitwasemen; schoenen, die niet gedragen worden, diene men van schoenklemmen te voorzien of op te vullen .met proppen papier. Hierdoor blijft het model beter behouden. 6. Men brenge de schoenen bijtijds voor herstel naar dei* schoenmaker; men late ze voorzien van spiegelzolen van rubber of leder of men late ze beslaan met ijzerbe- rlag, vóórdat de schoenzool versleten is. Als het met het oog op de vloerbedekking niet gewenscht is in huis schoenen met ijzerbeslag te dragen, bezige men thuis eenvoudig huisschoeisel (sandalen etc.). 7. Heeft men transpireerende voeten, dan trekke men zoo spoedig mogelijk de schoenen uit en late deze drogen. 8. Bij het uittrekken van schoenen make men de schoenveters goed los en bij het aantrekken gebruike men een schoenlepel. BESLUITEN VAN DEN BURGEMEESTER I. Leidsche Duinwater Mij. - Dit jaar zijn de heeren M- G. Verwey en Th. M. W. Bergers aan de beurt van aftre ding, resp. als Commissaris-Voorzitter en als Commissaris van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. De heer Verwey bekleedt een commis sarisplaats, waarvoor de candidaat voor heen door en uit he College van B. en W. werd aangewezen, terwijl de heer Bergers een commissarisplaats vervult, die bezet werd door een candidaat, aangewezen door den Gemeenteraad. Voor de vacature-Verwey besloot de Burgemeester de herbenoeming van den heer Verwey te bevorderen, terwijl hij t.a. v. de vacature-Bergers besloot den heer Th. M. W. Bergers aan te wijzen als can didaat, op wien de stemmen in de aandeel houders-vergadering zullen worden uitge bracht. Directeur Gem. Volkscredietbank. Tengevolge van het overlijden van den heer P. A. van Aggelen is de betrekking van directeur van de Gem. Volkscrediet bank vacant gekomen. In verband hiermede heeft de Burge meester op 25 Februari 1942, na raadple ging van Commissarissen van de Gemeen telijke Volkscredietbank, besloten met in gang van een nader te bepalen datum te benoemen tot directeur van de Gem. Volkscredietbank den heer J. Kraneveld, alhier. Verlaagd slachtkeurloon. In verband met de verwerking in zijn bedrijf van een hem door de Bedrijfsorga nisatie voor Vee en Vleesch toegewezen groot aantal nuchtere kalveren en speen varkens heeft een der alhier gevestigde fa brikanten van verduurzaamde levensmid delen verzocht voor deze dieren een ver laagd slachtkeurloon in te voeren; bij de geldende tarieven 70 cent voor een nuchter kalf en 60 cent voor een speenvar ken zou de verwerking van deze dieren, die gemiddeld slechts 15 en 4 K.G. uitge beend vleesch opleveien, zijns inziens niet loonend zijn. Inderdaad zijn, ook naar het gevoelen van den directeur van het Open baar Slachthuis, de hierboven bedoelde tarieven, gelet op die in andere gemeenten, wel voor eenige vermindering vatbaar. Bo vendien verdient het in het belang van de exploitatie van het slachthuis, alsmede uit een oogpunt van hygiëne en dierenbe scherming, aanbeveling, dat de nuchtere kalveren en speenvarkens in Leiden wor den geslacht en niet, zooals de laatste ja ren met de nuchtere kalveren het geval was, alhier geslacht worden ingevoerd. Een tarief nu van 40 cent voor een nuch ter kalf een kalf niet zwaarder dan 60 kg. levend gewicht en van 25 cent voor een speenvarken een varken niet zwaar der dan 25 kg. levend gewicht kan een redelijke vergoeding voor de door het slachthuis bewezen diensten worden ge noemd. Op grond van een en ander heeft de Burgemeester dienovereenkomstig besloten en aan de verordening terugwerkende kracht verleend tot 1 Jan 1942. PATER THEOGENES KOESNèN O.F.M. Verleden week heeft de eerw. frater Theogenes Koesnèn O.F.M. te Weert de heilige priesterwijding ontvangen. Pater Theogenes zal den 2den Paasch- dag zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de St. Petruskerk te Leiden. Deze Javaansche priester is geboren te Poetjitan, een stadje aan de Zuidkust van Java, uit Mahomedaansche ouders waar schijnlijk in het jaar 1911, maand en dag onbekend. Dat er geen burgerlijke stand kan worden geraadpleegd, komt op Java meer voor. Na tot de Katholieke Kerk te zijn over gegaan, is deze Javaan zijn lagere studies OP ALLES VOORBEREID. De Nedèrlandsche Ambulance is naar het Oostfront vertrokken. Na een omlei ding van enkele maanden zijn deze man nen thans op alles voorbereid. Op alles voorbereid, dat wil zeggen, dat zij in staat zijn zoo noodig met de wapenen in de vuist de gewonden, die aan hun zorgen zijn toevertrouwd, te verdedigen. Het zou niet de eerste maal zijn dat ge wonden-transporten lafhartig door de Bol sjewisten werden overvallen. De mannen van deze hulpexpeditie ver dienen daarom in alle opzichten uw steun. Maakt het hun mogelijk hun taak te ver vullen. Stort uw bijdrage op girorekening 8 7 6 0 0 Nederlandsche Ambulance, 's-Gravenhage, Koninginnegracht 22. gaan maken in het Klein-Seminarie der Paters Jezuieten te Djocjakarta. Toen hij deze studies had voltooid, ging hij in 1934 naar Nederland, om in het noviciaat der paters Franciscanen te treden. Waarom deze pas-gewijde priester te Leiden zijn eerste plechtige H. Mis op draagt? Hij is in 1928 als beschermeling toege wezen aan weldoeners uit de St. Petrus parochie de contribueerende leden van het Pauselijk Liefdewerk van den H. Apos tel Petrus tot opleiding van een inlandsche geestelijkheid in de Missiën. De St. Petrus parochie heeft de studie-kosten van dezen Javaanschen priester-student gedragen; heeft, materieel, voor zijn opleiding ge zorgd. Den tweeden Paaschdag is het dus een eere-dag voor deze parochie, die gehoor heeft gegeven aan de missie-encycliek van Benedictus XV „Maximum Illud", waarin het Sint Petrus Liefdewerk S.P.L. met grooten aandrang wordt aanbevolen; die gehoor heeft gegeven aan den oproep van den onvergetelijken Nederlandsche Mis sie-kardinaal Willem van Rossum, op wiens werkprogram een der voornaamste punten was: de uitbreiding van de inland sche geestelijkheid, om daardoor de toe komst van de Kerk in de missielanden te verzekeren. Moge het voorbeeld van de St. Petrus parochie andere parochies, voorzoover noodig, prikkelen tot een zelfde offervaar dige actie! „Meer dan ooit dringt de H Stoel aan op de vorming van een inlandschen clerus in de missiën, omdat slechts deze natuur lijke bekroning van den toegewijden ar beid der missionarissen de werkelijke ves tiging der H. Kerk en haar samer.groei met het volle leven der volken in ieder land kan verzekeren. Een zuiver mede-leven met de H. Kerk zal dus ook dezen noodzakelijken eisch der missioneering in zijn daadwerkelijke sym pathie trekken". Aldus mgr. Th. M. P. Bekkers, de secre taris van het Nationaal Bestuur van het S.P.L. In „Huize Bijdorp", het Moederhuis van de Zusters Dominicanessen van de H. Catharina van Senen, Veurscheweg no. 3, te Voorschoten, is het nationaal secreta riaat van het S.P.L. gevestigd. De zeer- eerw. heer H. Schrama, te Katwijk aan den Rijn (oud-kapelaan der St. Petrus- parochie te Leiden), is diocesaan direc teur van het S.P.L. HET „KWARTIERTJE" IN DE HARTEBRUG-KERK. Deze week en de volgende week tot en met Woensdag den Woensdag vóór Wit ten Donderdag wordt het „een kwartier voor God" gehouden in de Hartebrug- kerk iederen werkdag te half twee pre cies. Deze week wordt dit „kwartiertje" geleid door den weleerw. heer P. J. J. Hofstede, kapelaan parochie O. L. Vrouw Hemel vaart en St. Joseph; de volgende week door den weleerw. pater J. G Tesser O.F. M., kapelaan van de parochie van den H. Leonardus a Portu Mauritio. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 7909. N.V. Neder - landsch Drukkerijbedrijf, Leiden, Ryns- burgerweg 171/173. N. Comm.: C. A. van Malssen, Oegstgeest. 3216. W. L. van der Gugten, Rijnsburg, Rapenburg 10, schilders- en behangersbe- drijf. Bovengenoemde zaak is d.d. 15 Mrt. 1942 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: W. L. van der Gugten en Zoon. Venn.: W. L. van der Gugten en J. van der Gugten, Rijnsburg. 2853. Leeuwin bedden en meubelmagazij nen, firma A. I. en S. Leeuwin, Leiden, Haarlemmerstraat 54b. In bovengenoemde zaak is op grond van de verorden, v. d. Rijkscomm. v. h. bez; Ned. gebied van 12 Maart 1941 (VO. 48/1941) tot Treuhander aangesteld: L. Schweijer, Leiden. Deze heeft als zijn gevolmachtigde aangewezen: F. L. Schweijer-de Roode, Leiden. Deze laatste heeft als haar gevolmachtigde aan gewezen: A. de Roode, Leiden. Opheffing. N.V. Bouw- en Handel maatschappij „Aku" in liquidatie, Voor schoten, Leidscheweg 158. Voor het examen van apothekers-assistent slaagde te Amsterdam onze stadgenoote mej. P. M. J. Bergers. SPORT ATHLETIEK BESTUURSVERGADERING DER A. V. HOLLAND. Op de algemeene jaarlijksche ledenver gadering van „Holland" traden af als be stuursleden de heeren C. Guldemond en G. Q. v. d. Linden, resp. als voorzitter en penningmeester. In de vacatures werden verkozen de heeren F. -Schroder en C. Sti- menberg. Op de bestuursvergadering werd het bestuur definitief als volgt samengesteld: voorz. J. A. Noordenbos, Louise de Colig- nvlaan 9, Oegstgeest; sec. C. Stimenberg, Nieuwe Rijn 43a, Leiden; penningm. P. J. Pont, Gerrit Doustraat 8, Leiden; wedstrijd sfec.(leider) F. Schroder, Julianalaan 4a, Oegstgeest; comm. D. A. G. Slot, Witte Rozenstraat 31, Leiden. SCHAKEN LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. Gisteravond is in Hotel Centraal te Lei den een wedstrijd voor de 2e klasse ge- De aanmeldingsplicht voor de Nederlandsche Kultuurkamer. De Nederlandsche Kultuurkamer deelt mede: Ter aanvulling van het persbericht van 20 Maart 1942 worden hieronder vermeld de belangrijkste groepen van degenen, die werkzaam zijn op het gebied van de Neder- l'indsche Kultuurkamer en voor wie de ver plichting bestaat, zich uiterlijk 1 April 1942 bij de Nederlandsche Kultuurkamer aan te melden. 1. Muziekgilde. Alle componisten en tekstdichters, ar rangeurs, copiisten, dirigenten en koordi rigenten, zangers en instrumentalisten, waaronder organisten en beiaardiers, or- kestmusici, ontspanningsmusici, dirigenten van dilettantenorkesten, privaat-muziek leeraren, ondernemers en organisators voor errstige muziek (waaronder kunstkringen) en ondernemers en organisatoren voor ont span ningsmuziek (eigenaars van restau rants, café's e. d.), concertdirecties, con certondernemers, concertverzorgers, secre tarissen van ontspanningsorkesten en van kunstenaars, bestuursleden en administra teurs van orkesten, orkestvereenigingen en overige vereenigingen op het gebied van de muziek, impressario's, muziekuitgevers, muziekhandelaren, producenten en hande laren in gramofoonplaten en hun personeel, zangvereenigingen en dilettantenmuziek- ..enlgingen. Musici, die tot de volgende vereenigin gen behooren, en zijn samengevat in de Federatie van Nederlandsche Toonkunste- naarsvereenigingen, behoeven zich niet op nieuw aan te melden. 1. Genootschap van Ned. Componisten, Amsterdam; 2. Vereen, van Woord- en Toondichters der Lichte Muziek, Amsterdam; 3. Ned. Dirigentengil- de, 's Gravenhage; 4. Bond van Orkestdi rigenten in Nederland, Amsterdam; 5. Vereen, van Ned. Vocalisten, 's Gravenha ge; 6. Nederlandsche Organistenvereeni- ging, Amsterdam; 7. Vereen, het Concert gebouw-Orkest, Amsterdam: 8. Vereen, van Leden van het Residentie-Orkest, 's Gravenhage; 9. Vereen, van Leden van het Utrechtsch Stedelijk Orchest, Utrecht; 10. Vereen, van Leden van het Orkest der Groningsche Orkest Vereeniging, Gronin gen; 11. Vereen, van Leden van het Orkest der Haarlemsche Orkest Vereeniging, Haar lem; 12. Vereen van Leden van het Maas tri chtsch Stedelijk Orkest, Maastricht; 13. Ned. Toonkunstenaarsvereen. 's Gravenha ge; 14. Ned. Toonkunstenaars Bond 's Gra venhage; 15. Ned. Vereen, van Musici, Am sterdam. 2. Filmgilde. Zij, die medewerken aan de productie van films en wel in de navolgende func ties; scenarioschrijver, productieleider, re gisseur, opnameleider, filmarohitect, came raman, geluidstechnicus, trucage-opera teur, filmteekenaar, fikn-kleinproduoent, filmartist, grimeur, requLsiteur, benevens hun assistenten; Personen en lichamen, die medewerken aan de technische bewerking van films, aLs filmfabrieken, laboratoria en studio's; Personen en instellingen, die films ver huren of doen verhuren; personen en instellingen, die filmvoor stellingen geven of doen geven personen en instellingen, die reclame voeren in het openbaar door middel van film of dia-positieve projectie; vereeeni- gingen van filmamateurs. Diegenen die op 2 Maart 1942 lid waren van den Nederl. Bioscoopbond behoeven zich niet opnieuw aan te melden. 3. Letterengilde. Alle schrijvers en vertalers (met uitzon dering van die van zuiver wetenschappe lijke werken en van schoolboeken), erken de en niet erkende uitgevers, hun adviseurs en personeel, erkende en niet erkende boek handelaren (ook antiquariaten, tweede hands-boekhandel, agentschappen en im porteurs) en hun personeel, eigenaars en personeel van leesbibliotheken, met uit zondering van wetenschappelijke bibliothe ken, vertegenwoordigers van uitgevers, colporteurs, zij die lezingen over letterkun- d'ge werken organiseeren of houden of letterkundig werk voordragen, letterlieven de vereenigingen (vereenigingen die lezin gen over letterkundige onderwerpen orga niseeren, vereenigingen die bepaalde vor men van boekverspreiding steunen, bijv. h'lliophile uitgaven, leesgezelschappen en leesclubs, het personeel van leeszalen, verhuurders van leesportefeuilles en hun personeel. 4. Gilde voor bouwkunst, beel dende kunsten en kunstambacht. Alle architecten, bouwkundig-teekenaars tuin- en landschapontwerpers, alle beeld houwers (rnet inbegrip van kunsthandwer kers als houtsnijders, kunstsmeden, steen houwers, medailleurs en stempelsnijders enz.), schilders (waaronder glas- en porse- leinschilders), restaurateurs, alle graffici, ontwerpers (bijv. binnenhuisarchitecten), kunstuitgevers, kunsthandelaren en hun personeel, kunstveilinghouders, organisa toren van kunsttentoonstellingen, ontwer pers, fabrikanten en handelaren in_ kunst handwerkproducten, (bijv. porseleinfabri- cage, glasblazerijen, fabrikanten van be hangselpapier, fabrikanten van gobelins), vereenigingen op het gebied van de bouw kunst, beeldende kunsten en kunstambacht. Personen, die uitsluitend als amateur of dilettant werkzaam zijn op het door de bovengenoemde gilden bestreken gebied zijn niet verplicht zich aan te melden. De aanmeldingsplicht van de aldaar ge noemde vereenigingen van deze amateurs of' dilettanten blijft hierdoor onverlet. Er wordt met nadruk de aandacht op ge vestigd, dat diegenen, diie aan de aanmel dingsplicht niet voldoen, zich blootstellen aan strafmaatregelen en eventueel van de uitoefening van hun werkzaamheid op het gebied van de Nederlandsche Kultuurka mer zaïllen kunnen worden uitgesloten. Aanmeldingen dienen te worden gericht aan de Nederlandsche Kultuurkamer, af- deeling ledenregistratie, 2e v. d. Bosch straat 44 te 's-Gravenhage. «•peeld tusschen Philidor II en Schaakge noegen I (O), die beide nog niet verloren hadden. Philidor II behaalde een groote overwinning 7x2x en daarmede tevens het kampioenschap dezer groep. LAATSTE BERICHTEN Drievoudige moord te Den Haag RECHERCHEUR SLACHTOFFER VAN ZIJN BEROEP. Vanochtend, even na half 9, heeft zich in het perceel Suezkade 89 te Den Haag, eeni afschuwelijk misdrijf afgespeeld, waar bij drie personen om het leven kwamen. Het was omstreeks kwart voor negen toen een inspecteur van politie op de Laan van Meerdervoort bij de Suezkade werd aangeroepen door een meisje, dat mede deelde, dat op de Suezkade iets aan de hand was. De inspecteur spoedde zich naar de Suezkade en zag daar een heer met be bloed hoofd op het trottoir loopen, die in weinige woorden vertelde, dat er op hem geschoten was. Ook wees hij het huis aan, waar dit gebeurd was. De inspecteur nam de noodige maatrege len en waarschuwde het politiebureau Ar- chimedesstraat, dat ter assistentie eenige agenten zond. Toen de inspecteur bij het huis aankwam, ging juist de deur open en kwam de hoofdbewoner, een oude man, naar buiten. Hij bleek geheel van streek doordat hij in zijn huis had hooren schie ten en maakte duidelijk, dat een en ander zich afspeelde in een uitbouw. Op dat oogenblik hoorde de inspecteur nog steeds schieten. Met eenige agenten ging hij den uitbouw in, kwam in een achterkamer en vond daar reeds drie menschen dood lig gen, onder wie tot zijn aanvankelijke ver bazing de 53-jarige rechercheur van politie J. Cornelissen. De andere lijken waren die van een man en een vrouw. Ook vond hij nog twee Angora-katten dood liggen. Intusschen had de geneeskundige dienst den zwaargewonden man, die op straat door den inspecteur was aangetroffen, naar het gemeenteziekehuis gebracht. Waarom had de rechercheur zich in dat huis opgehouden? Bij het onderzoek bleek, dat hij daar vertoefde ter onderzoeking van een oplichtingsaffaire. Hij had zich met den 35-jarigen H. C. aan die woning vervoegd. Deze C., de zwaar gewonde, die op de Suezkade werd aangetroffen, was in October j.l. slachtoffer geworden van een paar oplichters, die hem zijn postzegelver- /ameling ter waarde van 2000 gulden af handig maakten in een woning te Scheve- ningen. Men zal zich dit voorval herinne ren. Nu woonden in onderhuur in het per ceel aan de Suezkade de 21-jarige K. C. en diens 34-jarige vrouw. Deze stonden moge lijk in verband met de in October gepleeg de postzegel-oplichting. Vandaar, dat de rechercheur dit huis was binnengegaan. In de achterkamer gekomen, moet hij toen onmiddellijk en onverhoeds zijn aangeval len en doodgeschoten door den 21-jarigen .K. C. Het slachtoffer van de oplichting heeft toen willen vluchten, maar werd met 4 schoten geraakt. Daarna is hij nog aan gevallen en mishandeld door den man zoo wel als door de vrouw. Hij hield zich een oogenblik bewusteloos en zag later kans, op straat te komen. Zijn toestand is niet van dien aard, dat er levensgevaar voor hem bestaat. K. C., die in een toestand van razernij scheen te verkeeren, schoot, nadat hij den rechercheur gedood had, eerst zijn vrouw en de twee katten dood, waarna hij de hand aan zichzelf sloeg. Hij was In het be zit van een automatisch pistool. De rechercheur, die als slachtoffer van zijn beroep gevallen is, was een huisvader van een groot gezin. Hij was zeer bekwaam in zijn vak en bij de politie algemeen ge acht. REGELING VAN ARBEIDS VOORWAARDEN VOOR nET AUTOMOBIEL- EN GARAGEBEDRIJF. In de Staatscourant is een beschikking gepubliceerd van het college van Rijksbe middelaars, waarbij loonen en arbeidsvoor waarden bindend worden vastgesteld voor de werknemers in het automobiel- en gara gebedrijf. Bij deze regeling is voorgeschre ven, dat de werknemers, in nader aangege ven verhouding worden ingedeeld in 4 groepen, te weten: leerlingen en onge schoolden, hulpmonteurs, tweede monteurs en eerste monteurs. Voor elk dezer groepen zijn minimum- uurloonen bepaald, die afhankelijk zijn van den leeftijd der werknemers en de ge meente, waarin de arbeid wordt verricht. Daartoe zijn jeugdschalen vastgesteld en zijn de gemeenten in drie klassen inge deeld. In gemeenteklasse I bedragen de minimum-uurloonen voor volslagen twee de en eerste monteurs 59 ct. tot 72 ct., in gemeenteklasse II 54 ct. tot 66 ct., in ge meenteklasse III 49 ct. tot 61 ct. De werknemers zullen per jaar 6 dagen vacantie genieten. Voor het overige bevat de regeling, die per 1 April 1942 in werking treedt, bepa lingen, betreffende vergoeding voor over werk, doorbetaling van het loon over feestdagen, geoorloofd verzuim met be houd van loon en eenige overgangsbepa lingen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 24 Maart, Vee. Heden werden ter veemarkt aangevoerd: 2137 dieren, waaronder 11 paarden, 10 veulens, 22 schapen, 2 lammeren, 1050 runderen, 750 nuchtere kalveren, 98 graskalveren en 194 bokken en geiten. Prijzen per stuk: melkkoeien f 635530—415.kalfkoeien 630530415.varekoeien 445360 300.vaarzen 400305220.pinken 300220185.graskalveren 185 14085.De aanvoer van graskalveren was iets kleiner met redelijken handel en prijshoudend. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was als vorige week met tame- lijken handel en omhooggaande prijzen. Varekoeien aanvoer iets korter met rede lijken handel en iets stijver in prijs. Vaar zen en pinken aanvoer klein met kalmen handel en de prijzen als vorige week. 489e STAATSLOTERIJ eerste klasse tweede lijst Trekking van 24 Maart 5000 No. 3209. 1500 No. 8625. 1000 No. 4018. 400 No. 6965, 9357, 20764. 200 No. 6203, 18181. 100 No. 2639, 11185, 14815, 16876, 17574, 17641, 18146, 19258. GemeenteL Aankondiging OPROEP AAN DE BURGERIJ. Naar my gebleken is, is in vele gezinnen de slaapgelegenheid voor kinderen abso luut onvoldoende. Er is gebrek aan ledi kanten en aam dekking. Gaarne zou ik dan ook zien dat geholpen werdi om de zorgen van de ouders, die hium kinderen niet het noodige in dit opzicht kunnen verschaffen, te verlichten. I'k verzoek daarom -hun, die kimderledd- kanten bezitten, welike zij niet gebruiken, ook al zijn deze niet meer in bruikbanen staat, deze ten behoeve van minderbedeel den af te staan. Ook grootere ledikanten en beddegoed worden gaarne in ontvangst genomen om onder de arme bevolking te wordien verdeeld. Behoeven die artikelen, reparatie dan zal daarvoor van gemeente wege gezorgd! worden. De Afdeelinig Algemeene Zaken ten Stad- huize zal gaarne opgave ontvangen vam hen, die een of andier voor dit doel willen missen. De goederen zullen dan worden afgehaald en, zoo noodig na reparatie, ter 'beschikking worden gesteld van hem, die er zoo dringend behoefte aan hebben. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. LEIDEN, 24 Maart 1942. 5381 BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren John Laurens Gerardus, zoon van G. Blansjaar er» M. C. A. Kreke- laar Margaretha Johanna Maria, d. v. L. Th. Beugelsdijk en M. Borst Paulina Johanna Hendrika, d. v. J. Ph. v. d. Pluijm en C. J. M. Hoeks Bartholomeus Wil- lebrordus, z. v. C. de Roo en B. Lek Cornelia Sara, d. v. C. Planje en M. A. v. Zijp Christiaan, z. v. A. A. Slijkhuis en C. Sjardin Wilhelmina Sophia, dr. v. J. van Tol en J. P. Dal Simon, z. v. H. Groenendijk en Doesburg Lanooy Ge- rarda Margaretha, d. van F. Overdevest en H. F. Ammerlaan Cornelia, d. v. L. van Delft en C. v. d. Oever Geertruida Henrica, d. v. J. F. Kuijvenhoven en H. Lainers Maria Johanna, d. v. J. Onder water en M. H. J. Hansen Derkje, d. v. D. Hartevelt en F. Siebert Johanna He lena, d. van L. Favier en J. Freke Adria ns Maria, d. van C. v. d. Leek en A. M. I»ek Martha, d. v. M. Vermond en M. Bavelaar. Ondertrouwd; F. J. M. Meijers jm 24 jaar en W. J. M. A. Castelein jd. 23 jaar B. W. N. Servatius jm 26 jaar en S. A. H. F. Valck Lucassen jd 25 jaar W. J. de Koning jm 38 jaar en^H. E. Thors jd. 25 jaar J. C. Fockens jm 31 jaar en J. Mcrkelijn jd 28 jaar. Overleden:.S. Korf m. 42 jaar. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 25 MAART. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gramo- foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.20 Ochtend gymnastiek 8.30 BNO: Nieuwsberich ten 8.45 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gramofoonmuziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 Ensemble Timm 12.0fr Theo Uden Masman en zijn dansorkest 12.40 Almanak 12.45 BNO; Nieuws- en economische berichten 13.00 Causerie „Wat is modelmelk?" 13.15 Hobo, piano en gramofoonmuziek 14.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest, solis te en pianospel 15.00 „Palm. Palm-Pa- schen Hei Koerei" 15.20 Viool, cello en piano 16.00 Cyclus „Verschuivingen in ae oud-Christelijke Kerk" 16.20 Voor de jeugd 17.00 Gramofoonmuziek 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30 Nationale Jeugd storm-kwartier 17.45 Gramofoonmuziek 18.00 Bouwvakarbeiders aan het woord 18.15 4-Handige Pianovoordracht 18.50 BNO: Nieuwsberichten 19.00 BNO: Binnenlandsch economisch praatje 19.10 Gramofoonmuziek 19.30 Radiorevue „Op tempo, tempo komt het aan". Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding metde Studio beschik ken 20.15 Omroeporkest 21.00 Orgel concert en zang 21.30 Gramofoonmuziek 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00 Amusementsorkest en soliste (ó'pn.) 22.4524.00 Dansmuziek en zang (gr.pl.). HILVERSUM H, 301,5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I 3.45 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Arnhem- sche Orkestvereeniging (opn.) 10.40 Declamatie 11.00 Zang met pianobege leiding en gramofoonmuziek 11.40 Gra mofoonmuziek 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest 12.45 BNO: Nieuws- en eco nomische berichten 13.00 Omroeporkest en soliste 14 00 Gramofoonmuziek 14.15 Uit Neerlands Gouwen 14.30 „De ontvoering uit het Serail", opera (opn.) 16.00 Pianovoordracht 16.35 Gramofoon muziek 17.00 Voor de jeugd 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursbe richten 17.30 Roemeensch orkest Gre- gor Serban 18.00 Potpourri van beken de melodieën 18.30 „In en om de N.S. B." 18.45 Gramofoonmuziek 19.00 Utrechtsch Stedelijk Orchest en solist 19 30 BNO: Nieuwsberichten 19.40 Spie gel van den dag 19.50 Brabantsch praat je van den Dré 20.00 Utrechtsch Stede lijk Orchest. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de Studio beschikken) 21.00 Als je verre reizen doet, dan kan je veel verhalen 21.15 Gramofoonmuziek 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00 Gra mofoonmuziek 22.1022.15 Avondwij ding. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRUF. Ie Programma: 7.1524.00 Hilversum I. Ze Programma: 7.1522.15 Hilversum II 22.1524.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch Programma.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3