WIJ REPAREEREN RADIO V. CLEEF Likdoorns! Ee!t?Wratten ZATERDAG 21 MAART 1942 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 TENTOONSTELLING „VOEDINGS GEWASSEN IN EIGEN TUIN". Iedere tuin of elk stuk grond, dat vol doende teelaarde bevat en genoegzaam in de zon ligt, kan in de huidige periode van „voedselschaarschte" in dienst worden ge steld van de voortbrenging van voedings gewassen voor eigen gezinsverbruik. Zoo'n tuin kan een gewone moestuin zijn of een volkstuin of wel een siertuin, dat doet niet ter zake. De hoofdzaak is, dat de teelgrond van uw tuin in deze ernstige tijden het zijne kan bijdragen om uw gezin te voeden. In dit teeken is door den Tuinbouwvoor- lichtingsdienst van de Directie van den Landbouw onder de benaming: „Voedings gewassen in eigen tuin" een reizende ten toonstelling georganiseerd, welke achter eenvolgens in 13 onzer belangrijkste ste den zal worden gehouden en hedenmiddag in de Stadsgehoorzaal is geopend. De bedoeling van deze tentoonstelling is om de noodzakelijke voorlichting te ver strekken, inzake den verbouw van eigen voedingsgewassen. De tentoonstelling omvat in haar geheel een 30-tal plastische tableaux, welke voor zien zijn van draaibare paneelen en be trekking hebben op de voortbrenging van aardappelen, peulvruchten en andere ge wassen in eigen tuin. Wist u, dat 10 vierkante meter goede tuingrond kunnen voortbrengen: 20 kilo aardappelen of 28 kilo pronkboonen of 24 kilo tuinboonen of 2 1/2 kilo bruine boo- nen? U kunt van deze interessante cijfers op deze tentoonstelling kennis nemen. Ze vormen op zich zelf reeds een duidelijk bewijs, dat het ook nog wel de moeite loont, om kleine oppervlakten productief te maken. Hier spreekt ook de macht van het klei ne. Een goed begin is intusschen reeds het halve werk. Men begint met het maken van een eenvoudig teeltplan. Daaraan is een speciaal tableau gewijd. Het omvat voor een volkstuin van 225 M2. een drie tal ontwerpen van teeltplannen: een uiterst eenvoudig en daarna een minder eenvoudig. Dan nog een derde, wat iets in gewikkelder is, doch voor de meeste tuin- amateurs ook nog wel uitvoerbaar. De voornaamste producten vormen in deze plannen de aardappelen en peul vruchten. Speciale tableaux zijn daaraan gewijd. Ieder onderdeel van den practischen tuinarbeid vindt zijn weerspiegeling in een afzonderlijk plastisch tableau. Vergezeld van zijn vrouw ziet men den volkstuinder bezig met spitten. Daarna komt achtereen volgens de bemesting, het zaaien en plan ten, het schoffelen en wieden, de bestrij ding van plantenziekten, de nateelt, de na- bemesting enz. De mogelijkheid van den teelt van voe dingsgewassen in siertuinen vindt men eveneens in aparte tableaux aangetoond. Het spreekt tenslotte vanzelf, dat op deze tentoonstelling ook de noodige aan dacht aan de eindbestemming der eigen geteelde voedingsgewassen is geschonken. De betreffende tableaux hebben zoowel betrekking op het versch gebruik als op den inmaak en de winterbewaring. Alles tezamen beschouwd mag deze rei zende tentoonstelling met haar smaakvol uitgevoerde, frisch gekleurde tableaux, als een zeer doeltreffende vorm van voorlich ting worden beschouwd. De aardige plasti sche figuren in de gedaante van de ijverig spittende, zaaiende, plantende en oogsten de volkstuinders, tuin-amateurs en amatri- ces, hoveniers enz. komen de suggestieve uitwerking van de vele tabaleaux zeer ten goede. Door den Tuinbouwvoorlichtingsdienst is voor deze reizende tentoonstelling onder den titel „Voedingsgewassen in eigen tuin" bovendien nog een geïllustreerd boekje gepubliceerd, dat als een kleine vraagbaak voor de pas beginnende tuin- amateurs vele nuttige wenken bevat. Daarnevens is nog een collectie van de beste vakliteratuur over groententeelt aanwezig, alsmede een aantal van de be kende boekjes van den Plantenziektenkun- digen Dienst. De tentoonstelling is hedenmiddag offi cieel geopend door den heer ir. J. M. Rie- mens, rijkstuinbouwconsulent te 's Gra- venhage. Namens Inspecteur van den Tuinbouw en het Tuinbouwonderwijs, heette spr. al len hartelijk welkom, in het bijzonder de vertegenwoordigers van de Gemeente Lei denen van de omliggende Gemeenten, de Ned. Landbouwhandelskamer, van wie het voorstel uitgegaan is om een tentoonstel ling in dezen vorm te organiseeren, terwijl er een dankbaar gebruik is gemaakt van hun kennis en ervaring op het gebied van het organiseeren van tentoonstellingen en tenslotte de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, het Verbond van Volks- tuinders-Vereenigingen in Nederland en de Hoveniers-Organisatie, omdat het ten slotte gaat om degenen, die zij in zich ver eenigen. De bedoeling van deze tentoonstelling is immers om onder hen, die een tuin heb ben en dus ook over een zekere opper vlakte cultuurgrond beschikken, meer ken nis te verspreiden wat betreft de wijze, waarop zij deze onder de tegenwoordige omstandigheden het beste kunnen benut ten. De Tuinbouwvoorlichtingsdienst wil langs dezen weg hun belangstelling hier voor opwekken, zoodat zij ervan doordron gen geraken, dat niet alleen de beroeps- tuinbouw zich zal hebben in te spannen om de productie zoo doelmatig mogelijk op te voeren, maar dat er aanleiding be staat om ook aan de volkstuinen en parti culiere tuinen aandacht te schenken. Wij hopen de bezoekers er van te door dringen, dat een kleine oppervlakte, in dien gunstig gelegen, bij goede verzorging zooveel kan opbrengen, dat het de moeite loont er aandacht aan te schenken en dat dit dus niet mag worden verwaarloosd. Wijl er op dit gebied veel moeilijkheden liggen staat deze tentoonstelling niet al leen in het teeken van propaganda, maar veel meer nog in dat van voorlichting. De bedoeling is om den bezoekers ook den weg te wijzen, hoe zij tot een zoodanige benutting van hun tuin kunnen geraken, dat deze meer in overeenstemming is met de voedselvoorziening van het gezin, dan wanneer hij uitsluitend als siertuin wordt gebruikt. Deze tentoonstelling vormt een onder deel van hetgeen zal worden ondernomen om tot een hoogere productie ook in de tuinen te komen. De maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en de Hoveniers-Organisatie zijn ingeschakeld, welke tezamen voor- lichtingsbureau's zullen stichten, waar men ELK MERK RADIO-APPARAAT. Wij beschikken over een compleet Philips Service meetinstrumentarium en hebben gedipl. personeel, zoodat wij elke reparatie ten volle garan deeren. 5268 Vraagt ons prijs BOTERMARKT 25 TEL. 22669 Gediplomeerd Radio techr icus - monteur inlichtingen kan bekomen, terwijl de Tuin bouwvoorlichtingsdienst zooveel mogelijk mede advies wil geven, door ook op de tuinen aanwijzingen te doen. Het feit, dat de Hoveniers-Organisatie haar medewerking heeft toegezegd is in dit verband van bijzondere beteekenis, want dit zijn de menschen, die tot nu toe den siertuin hebben verzorgd en die aan stonds dus ook klaar zullen staan om deze op de juiste wijze te veranderen. De leuze moet in dezen tijd zijn: „geen vierkante meter mag onbenut blijven". Bezitters van bouwterreinen of woeste gronden dienen deze met voedingsgewas sen te beplanten of ze in perceeltjes van 200 M2. aan oorlogstuinders af te staan. Gemeentebesturen gaan zorgvuldig na welk deel van de parken, plantsoenen, speelterreinen, voetbalvelden, e.d. kunnen worden omgewerkt om er aardappelen en peulvruchten op te laten groeien. Particulieren, bezitters van kleine of groote tuinen kunnen een kleiner of groo- ter deel aanwenden voor voeding van het eigen gezin. Het Verbond van Volkstuinders-Vereeni- gingen in Nederland doet haar uiterste best om voor de aangesloten leden, die bij duizenden komen, geschikte tuintjes van 200 M2. te vinden op bovengenoemde woeste gronden of bouwterreinen of sport velden en daarnaast door huur van ge schikte weilanden. Spr. hoopte, dat deze pogingen ook in Leiden zullen slagen, dat deze tentoonstel ling ertoe moge bijdragen de belangstel ling voor den teelt van voedingsgewassen te verhoogen. De beroepstuinbouw zal voor de alge- meene voorziening van groenten en aard appelen zorgen, doch laat ieder op eigen terrein zorgen "voor iets extra's in den a.s. winter. PASSIESPEL „DE VEERTIEN STONDEN" Men verzocht ons mede te deelen, dat de kaarten voor de middag-uitvoering zijn uitverkocht. Voor de avond-uitvoering zijn nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar, waar voor wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer. Tevens wijzen wij er nog eens met na druk op, dat er tijdens de avondvoorstel ling geen pauze zal worden gehouden en dat er precies om 8 uur zal worden begonnen. ST. JOSEPHSGEZELLEN. Gezellen a.s. Dinsdag 24 Maart des avonds te half negen houden wij onze Re collectie-oefening voor alle oud-retraitan- ten. Het is zoo goed om van tijd tot tijd eens te overwegen, wat wij in de dagen van de retraite hebben beloofd om ons H. Geloof te beleven. Modht er nog niet veel van terecht zijn gekomen, laten we ons dan weer herzien en ons meer verdiepen en vernieuwen in ons H. Geloof. En het woordje, dat onze vice-praeses ons zal voorhouden, laten we dat goed overwegen. Laten gezellen, die iets meer willen dan ontspanning, ook komen. SNEEUWWITJE EN DE ZEVEN DWERGEN. Blijkens een circulaire aan de leden heeft de Kunstkring „Het Schouwspel" be sloten een jeugdvoorstelling te geven en wel op Zaterdagmiddag 18 April a.s. in den Leidschen Schouwburg. Opgevoerd zal worden „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", door de Tooneelgroep „Empore" uit den Haag. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertenties in de komende dagen. AANHOUDINGEN. Poor de politie is aangehouden de 23-ja- rige J. P. v. L.j die zich schuldig heeft ge maakt aan oplichting van 175.ten na- deele van zekeren R. Hij had voor R. be loofd stoffen te zullen koopen, doch het geld ten eigen bate aangewend. Voorts is aangehouden de 17-jarige G. A. S., verdacht van diefstal van drie rijwielen. Agenda. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING LEIDEN. Rapenburg 52. Heden, Zaterdag, geen Bibliotheek. Wel repetitie Tooneelclub. Beurtrooster: He den, Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: H. Devilée, S. v. d. Aar en J. Al- bers; Maandag: J. v. d. Post en L. v. d. Stee; Dinsdag: C. v. d. Meel en Th. Rei zevoort; Donderdag: W. v. d. Post en W. Reizevoort; Zaterdag: G. Bot en D. v. Schaik Zondag: is de zaal geopend van 12.30/2.30 en van 710 uur. Verplichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Geen bi bliotheek. 12.302.30 uur Biljartclub TEP. Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur Biljart- en Tafelten nisclub. 8 uur Dam- en Schaakclub „De Denkers" Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8.30 uur Re collectie-oefening op de als ingerichte ka pel bovenzaal. Allen present en op tijd Woensdag: 7.30 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer". 8 uur Tafelten nisclub. Geen Biljartclub. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. Geen bibliotheek. 8 uur Kegelclub „De Poedelaars". 8 uur Repetitie Tooneel club. Mededeeüngen: A.s. Zondag 29 Maart Passie-avond voor de gezellen. Al- gemeene H. Communie voor de oud-re- traitanten. O. L. Vr. HEMELVAART EN ST. JOSEPH Dinsdag 24 Maart half 8 M. C. j^| afd. ouderen. Er is tevens ge- I» «9 legenheid de briefjes op 'n U5| schaal te leggen, waarop de H.H. Missen, Communie's, Ro zenhoedjes enz. genoteerd staan, die je den Pau- hebt aangeboden. Ik hoop, dat 't 'n flink getal is, en dat on ze M.C. met dit geestelijk cadeau flink voor den dag komt. De leden van 1718 jaar ontvangen haar bewijs om „langs de kortste weg" naar buis terug te gaan. Gelukkig! Veron derstel, dat er 'n formulier zoek raakte, dan zat je meteen opgesloten. Het onderwerp der conferentie gaat over de verhouding van den priester tot het volk. Zeer prak tisch. Verleden Dinsdag waren de jongeren alweer in flink aantal aanwezig, 't Ging na 'n roezemoezig begin, weer goed. Nu worden er geen standjes meer uitgedeeld, enkele worden nog wat flinker, en 't is o ké. Ook het verslag van J. de W. was goed. 't Viel niet mee hè! Zorgen jullie er ook voor dat ik de intentie's voor den Paus Dinsdag in de brievenbus vind. Want diie zelfde avond gaat de brief naar Den Haag weg. En nog 'n dringend verzoek: De retraiteclub vraagt zoo spoedig moge lijk op te geven of je van 25 Juni vrij kunt maken. Noordwijkerhout moet we ten, hoeveel plaatsen er open blijven. Milde gevers hebben me in de gelegenheid gesteld eenige retraiten ondier de trouwe leden te verloten. Mijn zeer hartelijke dank. W. J. A. MULDER, Dir. M. C. MARIAGARDE. Morgen om 3 uur is het de beurt weer van de Theresia- en Lidwina-groep. Jullie verdient een pluim voor de op komst van verleden Zondag. De stam kaartengeschiedenis was daardoor veel vlugger klaar. Om 5 uur Ceciliagroep. Tot Zondag, Mariagardisten! SINT ODO KOORKNAPEN. Zondag: Schola zinigt in Meditatie. Maandag: kwart voor vijf: Aspiranten; kwart over vijf: Crescendogroep I; kwart voor zes: Goede Week Schola. Dinsdag: kwart over vijf; Crescendogroep II; zes uur: Sohola. Woensdag: om zeven uur zingt een Kleine Schola op het Altaar dus kwart voor zeven bij de zijdeur Alexanderstraat. En wel de volgende jon gens: Am. Driessen, Is. Zirkzee, P. Jacobs, H. v. d. Westen, J. Vinkestein, B. Klein, J. v. Noord, J. Kok, Fr. Habraken en An- dré Driessen. Donderdag: zooals Dins dag. Vrijdag: zooals Maandag - Kruis weg. Zaterdag: Lof. Hallo boys! De prijsuitreiking is ge schied. 51 jongens hebben er een te pak ken. Nu zwaar aan het werk. In bet vol gende nummer der Sint Ode-Klok zal de vollediiige uitslag worden gegeven en we^r iets nieuws! Dusvol verwachting klopt ons hart! Dank vóór jullie gebed en felici taties op mijn verjaardag! Hallee! Dat we dien Lentedag nog maar lang samen mo gen vieren!! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN INBRAAK IN EEN MELKFABRIEK. Boter gestolen. Door middel van inbraak heeft men zich in den afgeloopen nacht toegang we ten te verschaffen in de melkfabriek van den heer v. d. M. in de Lindenhovenstraat, waarbij uit een kast in de fabriek pl.m. .75 K.G. boter werd ontvreemd. REEUWUK J. DE JONG Lzn. f. Donderdagmiddag is na een korte onge steldheid te zijnen huize overleden de heer J. de Jong Lzn., in den ouderdom van 75 jaar. De overledene, die in het pa- rochieele leven een groote rol vervulde, was door zijn aangename omgang bij ve len zeer gezien. Groote verdienste heeft de overledene wel bijzonder gehad voor het parochieel zangkoor „St. Cecilia", al hier, waaraan hij meer dan 60 jaar ver bonden was. Vele jaren hiervan was hij vice-president en organist, welke taak hij met groote ijver en toewijding vervulde. Van de thans opgeheven R.K. Staatspar ty afd. Reeuwijk herdacht den overledene eenige jaren terug zijn 25-jarig jubileum als voorzitter. Voorts was de overledene ruim 30 jaren voorzitter van den Polder Middelburg, een groot aantal jaren be stuurslid van de Boerenleenbank te Wad- dinxveen en voorzitter van de Onderlin ge Brandverzekering Reeuwyk. terwijl voorts de overledene in tal van comité's zitting heeft gehad. De H. Uitvaartdiensten zullen worden gehouden Maandag 23 Maart om 10 uur in de parochiekerk van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, waarna de begrafenis op de R.K. Begraafplaats, alhier, plaats vindt. Jantje. SPeeiT wei. braaf- en zoet AVAAq. VÊRSCHEURpe BONNEN NNORBEN NIET VetJGOEDI CPolygooo-SernO LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. NEDERLANDSCHE BOEREN NAAR RUSLAND. Gisteren vertrok van het station Olden- zaal een derde transport boeren, bestaande uit honderd man, aangeworven doqr de Ostdeutsche Landbewirtschaftungsgesell- schaft (Den Haag), om in bezet Rusland als bedrijfsleider en assistent op de boerenbe drijven aldaar te worden ingezet. De man- ren vertoefden reeds eenige dagen te 01- denzaal. Vanmorgen werd de reis naar Riga begonnen, waar zij zullen worden ingeënt, om daarna naar de voormalige Baltische Staten en Wit Roethenië, op de plaats hun ner bestemming te worden gebracht. De heer Schwandt uit Den Haag verge zeld de groep tot Riga, alsmede de assessor H. Scharnberg uit Berlijn. Dit is thans het derde transport, terwijl jr. de komende lente nog een vierde tran sport zal volgen, zoodat dan in totaal on geveer 400 Nederlandsche boeren als ko lonisators naar het Oosten zullen zyn ver trokken. DOODELIJK ONGEVAL TE LEEUWARDEN Gistermiddag is te Leeuwarden in de Nicolaas Tulpstraat de 7-jarige Jacobus v. d. Wey met zijn hoofd onder de achter wielen van een wagen geraakt. De dood trad bijna onmiddellijk in. BRAND OP VARENDE PONT. Op een der ponten te Velsen brak brand uit, toen dit vaartuig, geladen met wagens en personen, zich op het Noordzeekanaal oevond. Door een steekvlam uit een gas generator geraakte een wagen stroo in brand, die spoedig in lichter laaie stond. Onmiddellijk keerde de pont naar den ctver terug, opdat men de gevaarlijke t randende lading weer zoo gauw mogelijk kwijt wilde zijn. Hoewel men aan boord van de pont hevig geschrokken was, zijn gelukkig geen persoonlijke ongelukken ge- ceurd. AMELAND UIT ZIJN ISOLEMENT. Nadat het vaarwater Nes-Holwerd tien v/eken door het ijs niet bevaarbaar was, is heden de barkas, die sindsdien te Holwerd aan den steiger was gemeerd, te Nes aan gekomen. Het eiland Ameland is heden weer uit zijn isolement verlost, nadat het zeventig dagen in den greep van koning winter had vastgelegen. BUITENLAND. WIJZIGING IN DUITSCHE LEVENS MIDDELENRANTSOENEN. BERLIJN, 21 Maart (D.N.B.). Met in gang van 6 April a.s. worden de rantsoe nen levensmiddelen in Duitschland gewij zigd en wel voor brood, vet en vleesch. Voor zoover tot verlaging der rantsoenen wordt overgegaan, betreft deze in de eer ste plaats de normale verbruikers. Met hen die zwaren arbeid verrichten wordt streng rekening gehouden, terwijl de rant soenen van kinderen in den groei van hun jaren deels gelijk blijven, deels zelfs iets verhoogd worden. Een vergelijking met de rantsoenen van den eersten wereldoorlog toont aan, dat de rantsoenen ten deele aanzienlijk boven die van de jaren 1916/17 liggen. Bijzonder groot zijn de verschillen voor hen, die zwa ren arbeid verrichten. Terwyl in den we reldoorlog bovendien de vastgestelde rant soenen maxima bedroegen, die ver bene den de werkelijke beschikbaarstelling ble ven, is thans de waarborg gegeven, dat iedere verbruiker de hem toekomende hoeveelheid ook inderdaad ontvangt. De oorzaak, dat de Rijksregeering tot een gedeeltelijke verlaging der rantsoenen be sluiten moest ligt vooral in het ongunstige weer der laatste beide jaren, waardoor de graanoogsten 1940 en 1941 en de aardap peloogst 1941 bij de zeer goede oogsten der laatste vredesjaren ten achter bleven. Aan den anderen kant is ook de behoefte aan merkelijk gestegen en wel als gevolg van de uitbreiding van het leger alsmede van het groeiende aantal arbeiders, die meer dan het maximale aantal uren werken en van het aantal arbeiders, die zwaren ar beid verrichten in de oorlogsindustrie. Bo vendien is een miljioen Duitschers naar het Rijk teruggekeerd. Voorts werden talrijke buitenlarndsche arbeidskrachten alsmede krijgsgevangenen in het Duitsche econo mische proces opgenomen. Tenslotte heeft het Duitsche Rijk het Finsche volk met le veranties levensmiddelen moeten helpen. Duitschland heeft ook, hoewel het daartoe krachtens het Volkenrecht niet verpldht is ten deele levensmiddelen verstrekt aan de bezette gebieden. De door het Rijk ver strekte leveranties zijn zoo aanzienlijk, dat zij zouden toereiken om tien millioen menschen een jaar lang van brood te voor zien. Dit heeft natuurlijk zijn uitwerking niet kunnen missen op de eigen rantsoe nen van het Duitsche volk. In tegenstelling tot Engeland, dat in vre destijd slechts 25 pet. van eigen behoefte door de binnenlandsche productie kon dek ken, kan Duitschland rustig de toekomst tegemoet zien, temeer daar het Duitsche voedingsgebied door den veldtocht in het Oosten is uitgebreid. Zoodra de gevolgen van den oorlog en van het bolsjewistische wanbestuur te boven zijn gekomen, zal de uitbreiding van dit voedingsgebied merk baar worden. Men kan dan van jaar tot jaar toenemende overschotten verwachten. Er kan geen twijfel over bestaan, dat Eu ropa ook op voedingsgebied een betere toekomst tegemoet gaat. Binnen 3 dagen 5270 Likdoorn weg, Eelt weg, Wratten weg Pijn wegl 35 en 40 ct per flacon Drogisterij J. Vrijenhoek Haarl.straat 119, over de Hartebrugkerk Gemeentel. Aankondiging BUITENBOORDMOTOREN. Met verwijzing naar hetgeen reeds in de Pers is medegedeeld, breng ik het navol gende ter kennis van belanghebbenden. De ingezetenen dezer gemeente, die bui tenboordmotoren onder zich hebben, die nen deze terstond in te leveren aan het Bureau van Polite, Zonneveldstraat, al hier, dan wel voor 1 April a.s. een verzoek om een bijzondere toestemming om een bui tenboordmotor onder zich te hebben te richten tot den Districts-Commandant der Marechaussee te 's-Gravenhage. Ingeval van weigering der toestemming zijn de verzoekers verplicht, den buiten boordmotor binnen veertien dagen na ont vangst van de betreffende mededeling in te leveren aan het Bureau van Politie al hier. Hij die na 1 April 1942 onbevoegd een buitenboordmotor onder zich heeft, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoog ste duizend gulden, voorzoover niet inge volge andere bepalingen een hoogere straf kan worden opgelegd. De Burgemeester van Leiden, STEVENIKfCK. Leiden, 21 Maart 1942. TEXTIELAFDEELING GESLOTEN. Vanaf Maandag 23 Maart tot en met Za terdag 28 Maart a.s. is de textiel-afdeeling van het Distributiekantoor, Breestraat 117, te Leiden, gesloten. Alleen zii, die een oproepingskaart ont vangen, zuilen worden toegelaten. Nogmaals wordt er met nadruk op ge wezen, dat in de bus geworpen of per post verzonden aanvraagformulieren niet in be handeling worden genomen. Alle op de Textielafdeeling ingediende aanvraagformulieren worden op de nor male wijze behandeld. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Leiden, 21 Maart 1942. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRAND STOFFEN OF PETROLEUM VOOR KOOKDOELEINDEN. Zij. die een zelfstandige huishouding voe ren, en in het geheel geen aansluiting op gas hebben, niet electrisch koken (met het gebruik van electro-econoomplaten met een totale capaciteit beneden 600 Watt of andere kookplaten met een totale capaci teit beneden 1200 Watt wordt geen reke ning gehouden) en dus uitsluitend voor het bereiden van warme maaltijden aan gewezen zijn op het gebruik van vaste brandstoffen of petroleum, kunnen vanaf Maandag 23 Maart t.m. Donderdag 26 Maart a.s. van 912 uur en van 1415 uur aan'het Distributiekantoor, afd. Brand stoffen, Breestraat 119 een formulier MD 106 komen invullen. De stamkaart van het gezinshoofd, waarop Hoofd is gestempeld, medebrengen. Na Donderdag 26 Maart zullen geen z.g.n. kookkaarten meer worden uitgereikt. Geen kaarten mogen worden verstrekt aan: 1. Personen, wonende in een hotel of pension, waar hun warme maaltij den worden bereid. 2. Personen die hun warme maaltijden betrekken van een centrale keuken of uitzending van diners. 3. Eigenaars of huurders van zomerhuis jes. 4. Personen die geen zelfstandige huis houding voeren. 5. Deputaat kolen gerechtigden. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Lelden, 21 Maart 1942. 6355 BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Torbjörn z v. J. B. Ubbink en S. B. Affourtit. Cornelia z. v. C. Cornet en J. C. Lardé. Ronald z. v. S. Segaar en C. S. Budding. Lau rens Willem z. v. K. Ouv/erkerk en A. Franssen. Johanna Jacoba d. v. A. Faas en G. C. Verwoerd. Roelof z. v. A. v. d. Zeeuw en J. de Gunst. Nicolaas z. v. G. J. Binnendijk en T. L. Brussce. Adria- na Theodora d. v. N. Beij en M. C. Meijers. Johanna d. v. H. Breuker en C. M. v. d. Berg. Maria d. v. B. v. Velzen en J. H. Heidema. Marrigje Hendrika d. v. C. Vis en M. J. Breeveld. Overleden: G. v. Leeuwen vr. 76 j. J. Ossevoort m. 73 j. N. Leenheer vr. 57 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 Maart. Boter. Geen aanvoer UTRECHT, 21 Maart. Vee. Totaal aangevoerd 1465 stuks vee, w.o. 600 stuks runderen. Vaarzen f 270450, Pinken 160—240, Melkkoeien 350—560, Kalf- koeien 380600, Varèkoeien 200370. Handel matig, vrijwel dezelfde prijzen. 220 Magere kalveren f 90250, (beste kal veren 425), 275 Nuchtere kalveren (niet genoteerd. 120 Schrammen 2438, 120 Biggen 1622. Handel kalm, prijzen on veranderd. 130 Magere schapen (niet ge noteerd). KATWIJK AAN DEN RIJN, 19 Maart. Groentenveiling Kroten I 4.806.00, Idem II 3.604.50, Gekookte kroten 10.90—12.90, Uien f 6.30—7.90, Waspeen f 8.10—10.00, Breekpeen f 2.90—3.50, Schor- seneeren I 18.8019.00, Idem II 11.90 12.00, Witlof 20.00—28.00. RIJNSBURG, 20 Maart. Bloemen veiling Cordell Huil 1.05-^-1.20, Rijzende Zon 0.65—0.70, Gen. de Wet 0.55—0.65, Mr. v. d. Hoeff 0.460.52, Oranje Globe f 0.40 —0.45, Murillo 0.35—0.40, C d'or f 0.40— 0.46, Edith Eddy 0.78—0.85. Golden Har vest 0.840.90, Bartigon 0.520.60, WilL Copland 0.400.46. Rose Copland 0.45 0.50, Will. Pitt 0l66—0.66, Gele Prins 0.45—0.50, Ibis f 0.48—0.55. Nare. Alfred 0.21—0.29, Orn. Max 0.14—0.18, Glory 0.15—0.17, G. Spur 0.12—0.14, L. Koster 0.140.19. Hyac. L'innocence 5.206.60, J. Pearl 4.10—6.00, Gertruide 4.10—4.90, Mr. Dames 4.905.50.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3