OORLfHHM f. 800.000.000.- ZATERDAG 7 MAART 1942 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ONDERLINGE VERZEKERING MAATSCHAPPIJ GEVESTIGD TE VGRAVÉNHAGE - BESTUUR: LC.F.E VAN HELDEN TUCKER A A 6 BÖCKER. Mr J. J. MONTUN. N I. GR08BEN. F. E. EVERS AFDEELBNG B Verzekering van risico's, welke door aard "of omvang niet in de Af- deeling' A geaccepteerd kunnen worden, zooals: fabrieken, groote gebouwen, goede ren in publieke opslagplaatsen, kas- ->sen en warenhuizen, enz. In het per 28 Februari jl. geëindigde halfjaar was verzekerd voor ruim Dé voorschotheffing bedraagt: 1 per mille per halfjaar. De maximale naheffing is 9 per mil le per halfjaar. De schade-uit'lceering ge- schedt binnen twee maanden na ailoop van eik half jaar. Aanvang nieuw verzekerings halfjaar: 1 MAART 1942. VRAAGT INLICHTINGEN AAN Og UW ASSURANTIE- ff BEZORGER! Bioscopen Trianon ROBERT EN BERTRAM. Voordat Robert en' Bertram ten huize van den J-oodschen bankier Impelmeyer diens zwaarwichtige" ega van haar ju- weelenopschik en hemzelf van zijn bril- lianten schoengespen ontlasten is er al een en ander gebeurd bij" een bruiloft, waar" een handlangervan dezen Impel meyer het lieftallige Leentje wil huwen onder bedreiging haar vader de leening op te" zeggen, waarna hij zijn café wel zuu kunnen sluiten. Dat hebben Robert en Bertram na hun vlucht uit de gevangenis ontdekt. Het oude verhaal in deze f.im, hoewel vermakelijk, nogal mager geworden. Aan alle avonturen behelst het slechts de vlucht uit de gevangenis, het bruilofstfeest, het gemaskerd bal bij impelmeyer en de kermis-scène, waarna beiden in een ballon vluchten „naar den den hemel, omdat zij ondanks hun boos heden de deugd der dankbaarheid ken den".' Die dankbaarheid heette Lientje en Lientje kreeg haar Michel. Alles bij i elkaar is het een genoegelijke füm, goed geregisseerd en waarom men zoo nu en dan hartelijk kan lachen. Vooraf gaan eenjge uitgebreide journaals en een interessant voorprogramma. F. Schneiders. Lido. DE SCHANDVLEK De echtgenootevan een begaafd kunst schilder was een zeer -hoogstaand en sterk karakter, want menigeen zou bezweken zijn onde*r de last, die haar op de schou ders werd gelegd. Zij verloor haar man dat was op zich reeds erg genoeg viel bovendien in handen van een afperser, die iets van haar man wist, wat wij niet'Ver der zullen vertellen. De weduwe werd zoo m 't nauw gedreven, dat zij den afperser doodschoot, veroordeeld werd en na haar gevangenschap uit de maatschappij werd gebannen. Er waren zeer" verzachtende omstandigheden de toeschouwer bij dit drama kent' ze doch de rechtbank noch de volksmond hield daar rekening mede. De weduwe was er niet toe te bewegen, de schandvlek van haar man te openbaren. Op deze gegevens is een film gebouwd, die door het spel van Olga Tschehowa gedra gen wordt. De toeschouwers leven geheel mede met haar droevige ervaringen, doch deelen ook in de vreugd,, wanneer de „schandvlek" wordt uitgewischt. Een film met overvloedigsentiment en een span nend verloop. In het voorprogramma een zeer geslaagd filmpje „Dieren van dichtbij", een handige reportage uit het dierenleven. L. Roozen. Rex. „EEN ZONDERLINGE GAST" Het was een zonderlinge gast in het der de rangs hotel, waar een moord op eeri vrouw werd gepleegd, doch er huisden vin ditzelfde hotel nog meerdere bijzondere personen, zoodat het moeilijk was den da der aan te wijzen. Alvorens de vrouw werd vermoord, kreeg men eerst de aanleiding tot deze moord te zien, hoewel dit toch wel eenigszins in het duister gehuld bleef, evenals nog enkele andere dingen. De doch ter vön een kunsthandelaar verlooft zich op.',.zekeren dag met eeji rijken jongeman, die haar dezen feestdag een kostbaar pa relsnoer aanbiedt. De vader van het meisje verkeert echter in moeilijkheden, want op denzelfden dag wordt hij door een afperser gedwongen een groot bedrag te storten en om een schandaal te vermijden besluit hij dit te doen. Na het bezoek van den afper ser blijkt het parelsnoer verdwenen te zijn, terwijl in het hotel de vrouw wordt vermoord. Door toevallige omstandigheden rust de verdenking van dezen moord op deh kunsthandelaar en irt het verdere ge-' deelte van de film kan men de ontwarring van dit raadsel medemaken. Het is een spannende en sensationeele film, waarvan de ontknooping anders is, dan men zou verwachten. Vooraf gaan enkele korte films alsmede het gebruikelijke binnen- en buitenlandsche journaal. C. de Heiden. Luxor. VARIéTé. Als het deze week niet storm loopt tfaar Luxor, moeten we ons al heel sterk vergissen. Want daar brengt het variété gezelschap van Frans Mikkenie een uit gebreid en afwisselend programma van muziek, dans en vroolijkheid, dat er we zen mag. In een ongelooflijk vlot tempo volgen de verschillende nummers elkaar op: Daan Hooykaas, het danspaarGina en Barry, Guus Brox in een paar geestige nummers, en verder enkele balletgroepen, die keurige dans*. en krachtnummers ten beste geven. Een ononderbroken stroom van geestige scènes en prachtige hallef- ten, alles op de klanken van Frans Wou- ttrs en zyn welbekend orkest, dat bo vendien' het gedeelte na de pauze geheel voor zijn rekening nam. Jammer alleen, dat de „kleeding" der dames in sommi ge balletnummers voorbehoud voor vol wassenen noodzakelijk maakt. Herhaalde stormachtige bijval en lach- explosies bewezen, hoezeer het publiek zoo'n avond van" gezonde vroolijkheid wist te waardeeren. GcBoumans. Cast no ZOöLOGICA De film „Zoölogica" met de daverende avonturen van Heinz Rühmann is nog een week geprolongeerd, zoodat men er nog een week hartelijk zal kunnen lachen. Het voorprogramma is veranderd. Voor af gaat nu de komische twee-acter „De kwaadspreekster" en binnen- en buiten landsche journaals. Agenda INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S. GEZELLEN VEREENIGING. Heden Zaterdag geen bibliotheek Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: C. van der Meel, N. Haarlem en J. Devilée; Maandag: H. Ievilee en D. van Schaik; Dinsdag: ver valt; Donderdag: J. v. d. Post en C. God- dijn; Zaterdag: G. Bot en F. Reizevoort Zoidag: Zesde der zeven Zondagen, die het feest van St. Joseph 19 Maart voor afgaan. De zaal is geopend van 12.30— 2.3C uur en /an 7—100 uur Geen biblio theek 8.159.45 uur Verplichte bijeen komst voor de gezellen -- 8.30 Prijsbiljar- ten, hpofdprijs Om 10 uur wordt de zaal gesloten Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 8—10 uur 8 uur Biljart- en Tafeltennisclub 8 uur Bij eenkomst Dam- en Schaakclub De Den kers 8.15 uur Maandelijkscha afreke ning zelateurs van het St. Petrus Liefde werk eii zelatrices v an het Kemperman- ponds Dinsdag: 8 uur Verplichte bijeen komst Gehuwde gezellen; voor de gezellen is de zaal gesloten Woensdag: Geen repetitie Muziekgezelschap Frans Schweit- 2«" 8 uur Vergadering Commissarissen, afd.. Gezellen Donderdag: 810 uur bij eenkomst voor de gezlllen 8 uur Biljart en Tafeltennisclub Zaterdag: 8—10 uur Bijeenkomst voor de gezellen Geen bi bliotheek - 8 uur Kegelclub De Poede- jaars. Mededeeüng: Dinsdag 24 Maart wordt onze Recollectie-oefening gehoudèn. Houdt deze avond dus vrij! SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: geheele Schola zingt in de Me ditatie Maandag: kwart voor vijf: Aspi ranten kwart over vyf: Cresc. Gr. 1 kwart .voor zes: Goede-Week-Schola Dinsdag: kwart over vij: Cresc. Gr. II zes uur: Schola Woensdag: half zeven Lof Donderdag: zooals Dinsdag Vrij dag: zooals Maandag half zeven: Kruis weg Zaterdag: half zeven Lof. Hallo boys! De jongens van de Goede-Week- Schola denken aan de extra repetitie op Vaandag .om kwart voor zes. De namen staan in de St. Odo-Klok! Heb je nu alle maal de St. Odo-Klok? Met de geweldige prijsvragen? Wie wint de reuze prijzen?? Ben benieuwd, wie van .jullie „handige snuiters" zijn! De oplossingen „vliegen" al binnen, alsmede de schitterende teeke- mngen van onze jongere spruiten! Hallee! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. PAR. O. L. VR. HEM. EN ST. JOSEPH. Zondag onderr de H. Mis van half 8 gez. H. Communie. (f&l J°n2eren nemen plaats ih lSm Imo dekinderkapellen. Misschien is 't 'n offertje, omdat je anders meestal later gaat, maar daar zijn we in dezen vastentijd loch niet bang voor. Afd. B brengt meteen haar kaarten mee; kan je niet naar deze Vroegmis, werp dan in den loop van den morgen de kaart in de brievenbus. Dinsdag half 8 M. C. afd. A. De winter slaap, zoo die er by enkelen geweest is, kan beëindigd worden. We gaan onzen godsdienst-cursus weer vervolgen en zelfs weer een half uur later. Gelukkig kunnen ook zij, die buiten de stad werken, weer present zijn en op tfo'd. De Retraite te Noordwijkerhout is vast gesteld voor onze Congreganisten op Dins dag van 25 Juni. Dan is er geen meisjes- retraite meer tot in Augustus. Zie dus nu reeds je vacantie of vrijen tijd zóó te rege len, dat je mee JuuU op 2 Juni, en geef het gauw <pp aan je zelatrice, dan kunnen we spoedig zien, of 't een specifiek Leidsche of een gewone algemeene retraite kan wor den. Om moeilijkheden te voorkomen ont- houde men: de tijd van de retraite blijft voor ieder vrij. Al zou je 't volgend jaar willen gaan; je mag ook een ander laten gaan, maar je gestort geld zoo maar terug vragen, kan natuurlijk niet; Tot Zondag of Dinsdag. W. J. A. MULDER, Pr. Dir. M. C., „Mariagarde". En nu is 't jullie beurt Theresia-groep. Vergeten doen we jullie natuurlijk niet. Je weet, 't kwam door een andere regeling. Maar ook de Lidwina-groep verschijnt tegelijkertijd metde Theresia-groep in onze De Cecilia-groep heeft morgen een strop roemruchte steeg, precies 3 uur. of misschien geen strop. Wegeys ziekte moet jullie club veertien dagen worden uitgesteld. Tot ziens, Mariagardisten! PAROCHIE ST. LEONARDUS A PORTO MAÜRITIO. Mariacongregatie. afd. Jonge mannen en jongens. De aan u gedane oproep om uw gewaar deerde medewerking is niet onbeantwoord gebleven. 'Het overtrof dan ook onze stout ste verwachtingen; Daarvoor onze harte- lijken dank! A.s. Zondag 8 Maart is er een H. Mis voor onzen jubilaris, vanwege de H. Familie afd. vrouwen. Het bestuur verzoekt de le den vriendelijk om ook onder deze H. Mis te communioeeren en natuurlijk met lint of koord om! De H. Mis, waarvan sprake was in de circulaire wcfrdt opgedragen Maandag 9 Maart om kwart na zeven uur' in Huize ..Elisaibeth" Haagweg 49. Het Bestuur vertrouwt op aller opkomst. lederen werkdag om half twee „Een kwar tier voor God" in de Hartebrug- kerk. Huisarten. De zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Bockel, P. van Es, Bruins Slot, Kort- mann, Lahr en Teqprwen. De Zondagsdiensten der Huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. Apotheken. y -De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Maart 20 uur tot Zaterdag 14 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark '8, Tel. 26274. IN LEIDEN GEVESTIGD. W. Th. v.' d. Akker, dienstbode, v. d. S. Bakhuyzenln. 14 L. v. Barneveld, kleer maker, Langegr. 242 M. J. Barthen, 1.1. verpleegster, R. en Schiek. 115E M. Be velander, wehrmachtsangestellte, Rapen burg 65 S. D H. M. v. Buuren, dienst bode, H. Rijndijk 4 L. v. Dijk en fam., drukker, Levendaal I45a A. v. Egmond, Hooigr. 38 A. J. de Fluiter, venter, Oude Rijn 27 A M.' v. Geest, 1.1. ver pleegster Rijnsb.weg 10 W. A. J. Gel derman, kantoorhed., Noordeindë 14a G. A.' den Haan, dienstbode, Rapenburg 38 Th. A. den Haan, mach.bankwerker. Oude Rijh 106 Wed. T. v. Stralen-de Heer, Kaarsenm.str. 7 J. A. Gcldcrman-Heere, Noordeinde 14a A. C. Kiel-Jansen, H. de Vriesstr. 59 E. G. M. Jansen, 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10 W. M. Jansen en fam., chauffeur, Kaiserstr. 36 M. Hartwijk-Komlós, naaister, Hoogewoerd 163a J. A. C. Kroon en fam., opz. ryks- waterst., Nachtegaalln. 14 A. M. Kilter, hulp i. d. huish., Plantsoen 9a J. M. F. Landsmeer, Terweepark 8 A. J, Mid dendorp, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 J. H. Mud, dienstbode, Kruisstr. 10 Ph. v. Noort,- calculator drukk., Vreewijkstr. 22 H. M. Otto, 1.1. verpleegster, Meezen- straat 2 J. v. d. Born-Perfors, Heerenstr. 33 H. K. Pieters en fam., Mariënpoel- straat 27 A. Roedolf-Rietveld, H. de Grootstr. 1 A. M. M. Robertz, 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10 C. de Ruijter, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 E. M. Rijnbeek, hulp i. d. huish., Roodborststr. 46 EN Schoeman, v. d. Brandelerk. 18 J. v. Schoonderwoerd den Bezemer en fam., timmerman, Jan Willemshof*3 F. L. M. Steenwinkel, ar,ts, Witte Singel 81 J. L. Theuissen, typiste P.T.T., Hooge woerd 32a D. v. d. Top, Heerensing. 2a A. J. Vale, chauffeur monteur, R. Vis- scherstr 24a A. Velthuijsen, dienstbode, Prinsenstr. 14 V. v. Vrede, Nachtegaal laan 14 P. B. Waltz, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 J. J. Wassink, losarbei- der, Raamstg. 69 G. Winkelman, Oude Sing. 14 P. Zwanenburg, werkuitgeef- ster'wasscherij, Catharinastr. 9. UIT LEIDEN VERTROKKEN. E. S, v. Bael, den Haag, Belg. Plein 15 L. Barentsen, Haarlem, Dr. Schaepman- straat 41 P. C. Blankevoort, Bloemeh- daal, Vijveryeg 10 L. Bontje, Amster dam, Javastr. 31 G. G. Colin en fam., den Haag, Ln. v. Meerdervrt. 787 J. Friedhoff, Voorhout, Leidschevrt. 2 H. Ginjaar, Oegstgeest, Spaargarenstr. 27 A. M. Goldenberg, Zoeterwoude, H. Rijn- dijjt H. H. J. de Graaf. Anna Paulowna, Verl. Scheerw. 103 F. Hooi, Utrecht, Croeseln. 144 J. H. Koree, den Haag, Hobbemastr. 253 O. Meijering, Bever wijk, Lijsterbesln. 28 E. A. Th. Mioch, den Haag, v. Ruysbroekstr. 91 H. H.' Nauta, Rotterdam, Pr. Julianaln. 56 H. v. Benfen-Nobels en fam., Rotterdam, Borselaarstr. 52a Wed. S. J. Pieterse- Noordeman, den Haag, Valkenb.ln. 102a C. W. Philippi, NoordW.hout, Zilkerduinw. 126 E. H. M. Pijnenburg, Boxtel, Nw. Kerkstr. 67 M. Ripping, Leiderdorp, Hoofdstr. H 60 J. Siere, den Haag, Groenewegje 129 Pa. Siere, den Haag, Reitzstr. 232 J. W. Sterk, den^Haag, Spotvolgelln. 36 S. H. Struiwig, Arn hem, J. de Wittln. 169 M. H. H. Wa lenkamp, Amersfoort, Zuidsingel 38 H. C. Willebeek le Mair, Rotterdam, M. Dijks- hoornln. 19 J. M. J. Witte, Amsterdam, Vondelstr. 84 G. J. v. Zeist, Aoeldoorn, Zwolscheweg 322 G. Zen dijk, Deventer, Singel 2 RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Een schaap uit de weide gestolen. De boeretikmecht D. H. van L. uit H a- zerswoude had op 30 October ten na- d-eele van zijn baas een schaap uit de wei de gestolen en het beest heel ondeskundig geslacht. Zoo had h-y zyn daad volbracht of hij kre^eg wroeging. Vlug had hij alles toen begraven, om een poosje later zijn baas met het gebehrde op de hoogte te stellen. De president kon maar ndet begrijpen waarom verdachte zdoiets stoms gedaan had. De officier kon het zich ook niet inden ken. Verdachte zat niet in nood, had geen honger en behoefde geen gezin te onder houden. Daar tegenover staan -verschillen de verzachtende omstandigheden, die spr. een milden eisoh rechtvaardig doen voor- KERKNIEUWS JUBILEA PATERS FRANCISCANEN. Op 9 Maart a.s. herdenken hun veertig jarig .priesterfeest: pater Borr. de Greeve, pastorie Raamstr. te Delft, C. v. Oorschot,' klooster te Venray, L. Moeskops, rector te Bleyerheide, P. Hase, klooster te Venray, A. Stulemeyer, rector te Vorden, Mgr. J. de Haas, bisschop in Brazilië, A. Thoon- sen, missonaris in Brazilië, E. Tesser, ka pelaan te Le id en, P. Bouters, pastoor te Coevorden, "R. v. Berkel, vicaris klooster te Heerlen, dr. Huigens, directeur kerke lijke muziekschool te Utrecht, V. Hentzen, pastoor te 's-Gravenhage. I Het is regel in de Orde der Minderbroe ders, dat een veertigjarig priesterfeest niet officieel noch kerkelijk, noch buitenker kelijk wordt gevierd. Aan dezen regel houdt men zich in de parochie van den Haagweg te Lelden, waar een der kapelaans, de weleerw. pater J. G. Tesser (pater Erhestus) zijn veertgjarig priesterschap herdenkt. Dit wil echter niet zeggen, dat deze her denkingsdag wat men noemt „onopge merkt" zal voorbijgaan. Velen zullen deze gelegenheid willen aangrijpen, om den pater van hun sympa thie, erkentelijkheid en dankbaarheid te doen blijken. Voor hen is er morgen (Zon dag) na de H. Mis van elf uur gelegenheid, den pater gelukwenschen aan te bieden. Pater Tesser, die sedert 1937 kapelaan is aan de Haagweg-parocbie,- was voordien al kapelaan geweest aan de Hartebrug-paro- chie te Leiden. Geboren 15 April 1877 te Nijmegen, is pater Tesser in 1902 priester gewijd. Na én kele jaren als assistentie-pater te Woerden te hebben gewerkt, werd hij in 1905 ka pelaan. te Leiden. Zeer velen herinneren zich pater Tesser uit de jaren 1905—1912. Hy begon te Leiden toentertijd nog iets geheel nieuws godsdienstcursussen met lichtbeelden te geven voor grooten en klei nen en had er succes mee. Hij is geweest de eerste censor van De Leidsche Courant Na 1912 is pater Tesser kapelaan ge weest te Franeker, Zaltbommel, 's-Graven hage, Gouda (kapelaan en later rector), om in 1938 weer naar Leiden terug te keeren als kapelaan aan de St. Leonardus-paro- chie. Wij hopen, dat dezeri vitalen, levens- krachtigen en levensblijden mensch nog vele jaren van gezegenden priesterlijken arbeid zullen wórden geschonken, velen ten zegen. Onder de jubilarissen is ook de in Lei den- zeer bekende pater R. C. H. Bouters (pater Paduanus), die van 1905 tot 1926 kapelaan is geweest aan de Hartebrug- kerk. De faam. van pater Bouters, den energieken stichter van_de in heel de stsyd en heel het land bekende Zita-vereeniging met haar vérschillende onderafdeelingen, zal in Leiden blijven voortleven. En talloozen in Leiden en omgeving zul len vooral dezer dagen den sympathieken pastoor van Coevorden gedenken. Geen feestartikel, maar toch een heel kort afzonderlijk woord gewijd aan eèn der andere jubilarissen: pater Borromaeus de Greeve. Veertig jaren priester. En hoevpel predi- caties, meditaties, tridua, redevoeringen gehohden? Hoevele goede gedachten opge wekt? Tot hoevele goede daden aange spoord? Bij .hoevele duizenden toehoor ders, katholieken en ook niet-katholieken? Deze vragen zijn voldoende, om onze lezers in Leiden en omgeving waar pa ter Borromaeus ook zoo herhaaldelijk blij vende geestdrift en vruchtdragend enthou siasme voor een 'goede zaak heeft weten op te wekken den jubilaris te gedenken. God geve hem nog vele vruchtbare jaren! "komen. De eisoh werd dan ook acht maan den gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Diefstal vaü jassen uit het stadhuis. De 19-jarige loswerkman F. K. uit Lei den en de 28-jarige spinner W. S. uit Leiden thans gedetineerd, waren op 27 November vap het vorig jaar doodleuk het stadhuis aan de Vischmarktzijde bin nen'gestapt, waren met de lift naar boven gegaan en hadden uit een kleedlokaaltje eenige jassen weggenomen. Voor dezen diefstal hadden zij zich te verantwoorden voor de Haagsche.rechtbank, alwaar zij het feit bekenden. -De officier wees er op, dat verdachten met een gezicht het stadhuis waren bin nengestapt 'lsof zij al jaren tot het perso neel behoorden. De eisch werd tegen elk zes maanden ge vangenisstraf. Uitspraak oVer 14 dagen. De koopers van de jassen. Daarna hadden zich te verantwoorden de beide koopers van de, door de vorige verdachten, gestolen jassen n.l. de. koop lieden A. v. d. H. en H. S. beiden te L e i- den. A. v.'d. H. had 3.50 voor een der jassen betaald terwijl H. S. voor de ande re jas 15 betaald had. Beiden hadden zioh volgerts den officier schuldig gemaakt aan sohuld'heling, zoodat de eisch tegen' elk werd twee maanden gevangenisstraf. Vonnis over 14 dagen. De 31-jarige ohauffeui" J. H. V. uit Zoe terwoude, thans gedetineerd, had zich schuldig gemaakt aan rijwieldiefstal, dr.e- maal gepleegd. Twee fietsen had hij te Lei den gestolen resp. vanaf de Botermarkt en de Douzastraat en de derde voor een wo ning te Zoeterwoude. Gezien het ongunstige rapport eischte de officier een jaar en zes maanden gevange- nisstraf.-" Uitspraak over 14 dagen. LAATSTE BERICHTEN GemeenleL Aankondiging In verband met de heerschende koude en de brandstoffenschaarschte worden met ingang van heden dagelijks van 10 tot 22 uur voor hen, die daaraan behoefte heb ben, in het Nutsgebouw, Steenschuur 21, van gemeentewege twee verwarmde loka len beschikbaar gesteld. De lokalen staan onder toezicht. Alleen zij, van wie een or delijk gebruik kan worden verwacht, zul len worden toegelaten. Leiden, 7 Maart 1942. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Voor H.B.S. en Gymnasium van 21 Maart— 7 April, voor overige gem. onderwijs inrichtingen van 26 Maart7 ApriL De omstandigheid, dat het eindexamen der H.B.S.en in dit jaar op 7 April aan vangt, brengt mede dat de gebouwen dier scholen gedurende een deel van de Paaschvacantie zouden moeten worden verwarmd. Gezien de ongustige. kolenposi- tie acht de burgemeester het daarom noo- dig de Paaschvacantie dier scholen met een week te vervroegen. Ofschoon de evenbe» doelde omstandigheid alleen betrekking heeft op de H.B.S.en is het echter, met het ook on het behoud van de bestaande (ge deeltelijke) uniformiteit in de Paaschva cantie der Gemeentelijke scholen, ge- wenscht die vacantie voor alle gemeente lijke schoien met een week. te vervroegen. Bovendien zal de vervroeging van deze vacantie allicht voor alle scholen tot be sparing «op het verbruik van brandstoffen Ic-iden, 'aangezien het waarschijnlijk is, dat het .gedurende de eerste zeven da°en der vervroegde vacantie (w.anneer dus niet wordt gestookt) kouder zal ziin dan in de slot-oeriode van de ongewijzigde Paasch vacantie. Verder is de vacantie met één dag uitgebreid om het voor hen, die alsdan de stad wenschen te verlaten, mogelijk te maken den dag na Paschey naar Leiden tenig te keeren. Op grond van het vorenstaande heeft de burgemeester mitsdien besloten: a. dat de a.s. Paaschvacantie voor het Gymnasium, de H.B.S. met 5-j. cursus, de H.B.S. voor Meisjes en de Opleidingsschool voor Gvmnasium en H.B.S. aan de Kern- straat (tiideh'ik ondergebracht in het Gym nasium en de H.B.S. met 5-i. cursus) zal duren van 21 Maart a s. (na afloop, van de lessen) tot en met 7 Aoril d.a.v.; b. dat de a.s. Paaschvacantie voor de ove rige gemeentelijke inrichtingen van onder- wüs zal duren van-26 Maart a.s. tot en met 7 April d.a.v. TTITREUKTNG BONKAARTFN VOEDINGSM7DEDLEN 4e PERIODE 1442. Het persbericht van Vrijdag 6 Maart j.i. komt hiermede in zijn geheel te vervallen; het nieuwe persbericht luidt als volgt: Ten vervolge op het persbericht ^d.d. 27 Februari j 1 wordt medegedeeld, dat voor het afhalen van bonkaarten voedingsmid delen. in de week van Maandag 9 tot en met Zaterdag 14 Maart a.s. worden opge-^ roenen: Maandag 9 Maart: Personen en gezinnen wier achternaam begint met de letter H van af Hooi, letters I, J en K t/ra van Kampen; Dinsdag 10 Maart: idem letter K vanaf K«"nnen?ar t/ra van der Kroft; Woensdag 11 Maart: idem letter K vanaf van der Krogt en letter L t/m van der Lin den; Donderdag 12 Maart: idem letter L van af Lindenberg en letter M t/m Mizee; Vrijdag 13 Maart: idem Ietter M van af Moehtar. letter N en letter O t/m Opdam; Zaterdag 14 Maart: idem letter O vanaf Opdendrees en letter P. Leiden, 7 Maart 1942. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacobus, z. van J. H. Kroons berg en E. Wensink Dirk Johan, z. van J. Spruijt en J. Bouter Jan, z. van W. Zwanenburg en J. Klok Martini, d. van D. Hanselaar en F. W. v. Weerlee He lena Johanna Maria Francina, d. van P. Kriek en J. E. de Water Theresia, d. van R. Stuart en L. van Heusden Hans Peter, z. van P. H. Eling en A. M. Gerhards Catbarina Maria Josephina, d. van P. H. M. Ober en C. J. Krom .Overleden: C. v. Konijnenburg, wedn., 85 j. J. M. Clausen, wed. van D. Brinkman, 89 j. Ondertrouwd: W. de Ruiter, wedn., 37 j. en H. Landman, jd. 29 j. DE STRIJD OM BANDOENG STOCKHOLM, 7 Maart ((A.N.P.) De Èngelsche nieuwsdienst meldt, dat de ge allieerden wanhopig probeeren de Japan ners voor Bandoeng tegen te houden. De stad heeft onafgebroken alarm. De Japan ners beheerschen 't luchtruim onbestreden Alle Javaansche havens zijn door de Ja- pansche luchtaanvallen buiten bedrijf ge steld. 1 DE STRIJD OP JAVA' STOCKHOLM, 7 Maart (A.N.P.) De vlakte van Noord-Java is volgens Ex change Telegraph thans algeheel in han den der Japanners. Volgens dit Engelsohe persagentschap wordt thans de pojitiek der verschroeide aarde op Soerabaja toegepast Het bureau geeft de schuld voor het ver lies van Java aan de zwakheid der aan wezige geallieerde luchtstrijdkrachten. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Maart. Boter* Geen aanvoer UTRECHT, 7 Maart. Vee. Totaal aan gevoerd 585 stuks, o.a. 225 runder,n. Prij zen per stuk: Vaarzen 280440, Pinken ƒ160—250, Melkkoeien ƒ330—500, Kalf- koeien ƒ350610, Varekoeien ƒ180380, Handel redelijk, prijzen gelijk. 60 Mr^ere kalberen ƒ80180, Handel. ma.tig, prijzen onveranderd. 80 Nuchtere kalveern, 60 Schrammen 2036, 110 Biggen 920, Handel kalm, prijzen gelijk. 50 Magere schapen.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3