DUITSCHLAND WONING DINSDAG 24 FËBRUARI 1942 itE LE";SCHE, COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS N.V. HOLLANDSCHE CÖNSTRUCTIE- WERKPLAATSEN Het voorstel van directie en commissarissen tot nieuwe kapitaalsv^-hooging goedgekeurd. Gistermiddag vond onder praesidium van den president-commissaris, den heer G. L. M. van Es uit Rotterdam,de aangekondig de buitengewone vergadering van aandeel houders plaats der N.V. Hollarfdsche Con- structiewerkplaatsën hier ter stede. Deze vergadering, welke werd gehouden ten kantore der N.V., was voornamelijk belegd om te komen tot herkapitalisatie van het aandeelehkapitaal en dit te bren gen van 600.000 op f 900.000. Ter vergadering waren aanwezig negen aandeelhouders, vertegenwoordigend 9160 aandeelen, gezamenlijk uitbrengend een totaal van 5880 stemmen. Bij d'en aanvang der vergadering her dacht de voorzitter het plotseling verschei den van den commissaris der N.V., mr. J. Gerritzen te Den Haag, oud-president directeur der Javasche Bank. Spr. wees •rop hoe mr. Gerritzen waar mogelijk steeds de belangen der N.V. naar beste weten had behartigd, terwijl zijn kundige advie zen door allen op prijs werden gesteld. Om zijn Verdiensten voor de N.V. zal mr. Ger ritzen bij allen in dankbare herinnering voortleven. Dit „in memoriam" werd door de ver- gadering staande aanhoord. Nadat de notulen der vorige vergadering door den secretaris van commissarissen, mr. E. J. M. H. Bolsius, waren gelezen, bracht de voorz. het voorstel van directie en commissarissen tot herkapitalisatie ter tafel. Het voorstel in zijn geheel werd door den voorz. voorgelezen, waarna hij de ver gadering gelegenheid gaf "haar meening hierover kenbaar te maken. De heer J. J. Epskamp zeide zich met het voorstel wel te kunnen vereenigen, doch hij stelde een amendement voor naar aanleiding van de volgende passage uit het voorstel-: „Het aandeelenkapitaal bedraagt per den datum van herkapitalisatiê 600.000, zoodat voor elk aandeel van f 500 twee a 100 bonusaandeelen kunnen worden ge geven, en verder van elk aandeel groot 500 een „voorloopig bewijs" van- 50 CArt. 18 Aanvullingsbesluit Dividendbeper king 1941)". Rekening houdende, aldus spr., met het feit, dat de aandeelen van de Vennoot schap een nominale waarde hebben van' 12.50 en dat bij. herkapitalisatie aandee len van f 12.50 moeten worden uitgegeven, indien gewenscht gecombineerd tot een veelvoud van 8, 40, of 80 aandeelen, stelde hij voor, dat aan houders aan aandeelen van 12.50 scrips worden verstrekt van 6.25, welke ten allen tijde door inleve ring van twee stuks, omwisselbaar rfioeten zijn tegen een aandeel van 12.50, respec tievelijk door inlevering van 16 respectie velijk 80 stuks tegen gecombineerde aan- deelbewijzen van acht aandeelen, respectie velijk 40 aandeelen. Naar aanleiding van dit amendement deelde de voorz. mede, dat directie en com missarissen zich hiermede konden vereeni gen en dat zij het amendement overnamen. Voorts beval de voorz. het voorstel van directie en commissarissen tot herkapitali satie met 50 pet. met gerustheid aan en hij deelde tenslotte mede, dat de inspecteur der Belastingen, wien het voorstel ter goed keuring werd voor^iegd, zich ermede kan vereenigen. Geen der aanwezigen Opperde hierna be zwaren tegen het voorstel, waarna het met alpemeene stemmen \yerd goedgekeurd. Bij de rondvraag herinnerde- de voorz. aai de in Mei a.s. te houden jaarlijksche aigemeene vergadering, waarin den aan deelhouders een volledig overzicht over het afeeloopen jaar zal worden voorgelegd. In het afgeloopen jaar bleven de zorgen voor de directie niet uit, doch de aigemee ne toestand is toch nog niet onbevredigend. Alhoewel het nieuwe jaa^ met zekere angst wordt tegenjpet gezien, zijn directie en commissarissen toch hoopvol gestemd. De grootste zorg voor de directie baart de gr'-ndstoffenvoorziening. Er gaat voort durend af er er komt weinig bij, maar de kundige en zakelijke directie weet er zich gelukkig doorheen te slaan. Tot tevredenheid stemt het, dat alle me dewerkers in het afgeloopen jaar aan het werk konden worden gehouden. Door een onbeperkt vertrouwen in de directie blijft de geest onder het personeel uitstekend. Va nhoog tot laag spant ieder zich in, om de zaken zoo gunstig mogelijk te doen loo- pen. Mede door een gezonde ontspanning, wanneer de tijd zulks meebrengt, houden al'en zich fit voor hun yrerk. Hierna volgde sluiting der vergaderirfg. VEREENIGÏNG VAN MATHESTANEN. Jubileum lezingwedstrijd. Door de V. v. M. werd Zaterdag j.ï, de Jubileum. Lezing wedstrijd gehouden in de groote zaal van café-restaurant „Schutters hof".* De voorzitter opende de bijeenkomst en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de juryleden de heeren A. v. d. Hoogt, Ir. Y. Ykema en A. N. Zek- veld. Vervolgens kreeg als eerste spreker het woord de heer R. C. Kröosof. die in zijn lezing getiteld „Geluidsopname eri weer gave" een uiteenzetting gaf van de ver schillende systemen van opnemen en weer geven van het geluid bij films. De heer J. Loos behandelde dootna het onderwerp „Electrische meetinstrumenten" zeer uitgebreid, terwijl als laatste spreker voor de pauze de heer T. Tol een overzicht gaf van de werking en voordeelen van den houtgasgenerator. In de pauze werden door het Hawaiian- ensemble „The Sanda Waku's" eenige num mers Hawaiianmuziek ten gehoore ge bracht die, blijkens het applaus, zeer in den smaak vielen. De heer J. v. d. Bogaard, daarna het woord verkrijgende, besprak eenige vlieg tuig-instrumenten, waarvpii ih het bijzon der de gyroscopische. De heer J. D. Bey besloot de rij van sprekers met zijn lezing over .,De Eint- hoven snaargalvanometer" wat hij zeer pcpulair behandelde. Door den heer A. v. d. Hoogt, direc teur van M. S. G., werd bekend gemaakt, dat door Johan D. Beij de 1ste prijs door R. C. Krooshof de 2e prijs en door J. v. d. Bogaard de 3e prijs was gewonnen, nen. Met eenige hartelijke woorden reikte de heer v. d. Hoogt vervolgens de prijzen uit aan de winnaars en overhandigde aan de overige deelnemers een aanmoedigings prijs. Na een dankwoord van, den voorzitter aan de jury en deelnemers sloot deze de zeer interessante bijeenkomst. RESIEUENTIE-ÖRKEST. Zondagmiddag 1 Maart a.s. zal het Vijfde Abonnements Concert van het Residentie- Orkest iri de Stadsgehoorzaal plaats vin den 's middags half drie. Dirigent is Toon Verhey; Solist Charles van Isterdael, die zal spelen de Rhapso- d'.e Espagnole voor violoncel met orkestbe. geleiding van C. Oberstadt. Orkestwerken zijn: A. Voormolen: Drie Ruitertjes en A. Dvorak vijfde Symphonie. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 281. Firma Wed. P. de Wilde en Zonen. Leiden, Breestraat 93. Handel in manufacturen, bedartikelen, fa- briceeren van bedden, matrassen, enz. Bo ven gedoemde vennootschap onder firma is bij akte,van 19 Febr. 1942, omgezet in een commanditaire vennootschap. 224 Firma W. K. Hefjl Zonen. War mond. Dorpsstraat B. 48. Kweeken van en handel in bloembollen en aanverw. artike len .Bovengenoemde zaak is dd. 1 Jan. 1942 omgezet iu een vennootschap onder fiyma onder den naam: Firma W. K. 'Heijl Zonen. (B.P.). Venn.; J. K. Heijl, W. K. Heijl Jzn. en C. W. Heijl, Warmond. 259. N.V.: Scheepsbouw werf „De Dage raad" voorheen de Wed. J. Boot. Alphen. aan den Rijn, Woubrugscheweg 15. Jaar stukken nedergelegd ingevolge art. 42c. Wetsb. v. Kooph. 2521. Wed. A. van Rhijn, Noord wijk.aan Zee, Hoofdstraat 18. Melkhandel. Overl. E:. Wed. A. van Rhijn-Arnzen, Noordwijk aan Zee, dd. 2 Nov. 1941. De zaaik wordt thans ge-dreven als een vennootschap onder fir ma, onder den naam: Erven Wed. A. van Rhijn. Venn.: C. A. van Rhijn en C, A. van Rhijn. Noorwijk aan Zee; 4136. Zomerzorg. N.V. LeicTen, Stations weg 57. Café-restaurantbedrijf. Dé N.V. is met ingang van 1 Nov. 1941 in liquidatie getreden. De zaak wordt voortgezet onder den naam: Café Restaurant Zomerzorg. door den heer A. B. Batenburg, als eenig eigenaar. 5759. Naaml. Venn. Mij tot' Aanneming en Uitvoering van Bouw- en Betonwerken „De Hooge Morsoh". Leiden, Const. Huy- genslaan 9. De N.V. is met ingang van 1 Dec. -1941 in liquidatie getreden. Liq.: J. Mulder, Leiden. Het bedrijf wordt voort- gezet door J. Splinter, als eenig eigenaar, onder den naam: J. Splinter. Gisteren waren dé broertjes C. en H. v. d. W., resp. 10 #en 12 jaar. oud, wonend in de Waldeck Pyrmontstraat, op den Hee- rensingel aan het stoeien. Een der jongens viel daarbij met het hoofd tegen den muur van een huis. Hij kreeg een lichte hersen schudding en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. BEVROREN AARDAPPELEN. Hoe men het bevriezen van aardappelen kan voorkomen en hoe men aan door de vorst zoet geworden aardappelen in vele gevallen hun noi*male smaak weder kan ge ven, zal velen interesseeren. Hieronder vol gen daarover enkele wenken. Gedurende £e wintermaanden moet men aardappelen op een vorstvrije en niet te w^rme plaats bewaren. Voor kleine hoe veelheden maakt men daartoe meestah ge bruik van kelders, terwijl groote partijen in kuilen worden bewaard. Dit inkuilen dient uiteraard op deskun dige wijze te geschieden. Teneinde het in dringen van de vorst, waardoor de aardap pelen een zoeten smaak krijgen, tegen te gaan. Wanneer onze aardappelen* bij het opdienen zoet smaken, hoeft daaruit echter nog niet altijd de gevolgtrekking te wor den gemaakt, dat deze bevroren zijn ge weest. De directie van den landbouw deelt hier over in een artikel, opgenomen in een asfn- tal bladen op land- en .tuinbouwgebied, het een eh ander mede, waaraan wij het vol gende ontleenen. Wanneer aardappelen gedurende langen tijd aan een lage temperatuur worden blootgesteld, kunnen deze reeds zoet wor den. In de knollen heeft n.l. regelmatig omzetting plaats van zetmeel en suiker, welke onder normale'omstandigheden door het z.g. ademhalingsproces, dat in niet af gestorven aardappelen doorloopend plaats vindt, wordt verbruikt. Bij faling van tem peratuur wordt het ademhalingsproces ster ker geremd dan de omzetting van zetmeel in suiker, zoodat er zich bij een lage tem peratuur meer suiker vormt, dan er ver bruikt wordt. Aanvankelijk bespeurt men dit niet en eerst wanneer de hoeveelheid suiker een zekere grens heeft bereikt, be merkt men een afwijkende smaak. Naar mate de temperatuuf, waaraan de aardap pelen zijn blootgesteld geweest lager is en langer heeft ingewerkt, is het zoet worden verder voortgeschreden. Zou men aardap pelen direct na den oogst bij een constan te temperatuur van pl.m. 1 gr. C. opslaan, dan zouden ze na een maand al bijna onge nietbaar zijn. Het is in vele gevallen mogelijk, zoet ge worden- aardappelen weer te regenereeren door deze eenige dagen aan en tempera tuur van 15 tot 20 gr. C. bloot te stellen. De overmatig gevormde suiker wordt dan bij de versterkte ademhaling verbruikt, zoodat met de suiker de zoete smaak ver dwijnt. Aardappelen, welke werkelijk bevroren zijn, behoeven nog niet altijd als verlo ren te worden beschouwd. In dat geval kunnen zij zoet zijn geworden, doch het is niet bekend of regeneratie dan resultaat oplevert. Indien het bevriezen vrij plotse ling heeft plaats gevonden, is het moge lijk, dat 'de aardappelen niet zoet zijn ge worden. In den regel zullen ze dan ech ter te veel geleden hebben, om nóg lang houdbaar te zijn. Aardappelen, welke tijdens het vervoer of bij opslag door en door bevriezen, kun nen uiteraard niet meer worden bewaard, voor zoover men ze direct in bevoren toe stand kookt, kunnen deze aardappelen ech ter nog zonder bezwaar worden gegeten; de schillen kan men dan na het koken afpel len. Dagorder van Directeur- Generaal W.-H. N. LANDGENOOTEN. Juist in dezen tijd, nu de winter ons ter dege Iaat voelen, wat koude werkelijk be- teekent, spreekt de nood van onze behoef tige landgenooten wellicht sterker tot u dan ooit het geval was. Het is verblijdend, dat juist in dezen tijd, nu tal van landgenooten verstoken zijn van warmte en de meest noodzakelij ke voeding, Winterhulp Nederland op zoo veel plaatsen kan Ingrijpen, dank zij den -inzet van duizenden vrijwillige medewer kers, jongeren en ouderen, die ondanks de weersomstandigheden er op uit trekken om hulp te vericenen, daar waar het noo dt? Is, Deze vrijwillige medewerkers hebben het begrip gemeenschapszin tot werkelijk heid gemaakt en ik doe een dringend be roep op hen om onvermoeicf door te gaan en zich met alle krachten in te zetten. Doch verder zou ik allen, die nu nog aarzelend aan den kant staan willen vra gen om te b e s 1 i s s e n'. Beslissen om zich mede in de gelederen te scharen van ons groote W.H.N.-corps, dat reeds in staat was tienduizenden en nog eens tienduizenden in den lande te helpen. Op 27 en 28 Februari zal wederonf een strnatcollecte worden gehouden, een col lecte waarbij de beeltenis van groote man nen uit onze historie zullen worden ver kocht. Laat de herinnering aan hen n de beslissing gemakkelijk maken. Zij hebben niet gepraat, maar gedaan. Maak hen niet beschaamd. Doe zooals zij 'en zet u in voor uw volk. Twee mogelijkheden staan voor u open. Offert, offert, omdat tienduizenden wach ten er ook van uw beslissing afhankelijk zijn. Meldt u als collectant of collectrice, cm anderen het offeren mogelijk te maken. Doch het best dient ge uw volk door geld en tijd ter beschikking te stellen. Offert en meldt u, opdat ons devies op 27 en 28 Fe bruari bewaarheid worde: „Voor het volk, door bet volk". Den Ilaag, 23 Februari 1942. PIEK. RIJNSTREEK NIEUWKOOP Ongeval met doödelijken afloop. De 18-jarige A. van der Voorn liep dra vende over het erf en liep met zijn hoofd tegen een waschlijn, waardoor hij achter oversloeg. Hij kwam zoo ernstig te vallen, dat hij een hersenschudding kreeg en na enkele uren overleed. ZO^TERWOUDE Winterhulp. Door bemiddeling van de Tyijk- en blokhoofden heeft de plaatselijke directeur van Winterhulp Nederland het winterseizoen 1941/f942 reeds de navol gende uitkeeringén gedaan. November 1941 aan 17 gezinnen met 108 gezinsleden 324.—; December 1941 aan 12 gezinnen met 53 gezinsleden f 250.en in Januari 1941 aan 80 gezinnen met 236 gezinsleden ff 1168.—; in totaal dus een bedrag van 1742.—. In de maand Februari zijn weer verschillende uitkeeringen toegekend of reeds aan de belanghebbende verstrekt. In menig gezin kon de nood eenigszins wor den verzacht of gelenigd. Moge dit voor hen, die rlog steeds niet aan Winterhulp geven, eene aansporing zijn om bij de eerstvolgende collecte op 27 en 28 Febru ari a.s. ook het hunne bij te dragen en al dus het mogelijk te maken dat met de hulp verleen ing kan worden doorgegaan. SPORT IJSSPORT BRAASSEMERMEER. IJszeilwedstrijden: Zaterdag en Maan- dag zijn de wedstrijden voortgezet met een tweetal ontmoetingen, waarbij de geringe wind weer andere uitslagen bracht dan ge woonlijk. Zaterdag won Cor van Staveren van zijn concurrent G. v. Wijk; de „Braassemer- meer" liet de „IJsbeer" zelfs 6 minuten achter zich. Regenboog 39 behaalde al te gemakkelijk de overwinningin de tweede serie, doordat L. Verdel bij flinke voor sprong averij kreeg. In de 3de serie maakte P. Bakker een "zeer snelle tijd en won. Maandagmiddag was er weer een ster kere wind. De overwinning was nu voor G. v. Wijle, maar niet dan na veel «moeite, want Cor v. Staveren zat hem dicht op de hielen. P. Zeegers was ver achter in deze serie. Regenboog 39 met W. v. Staveren won van M. 'Verdel; de anderen uit deze serie zeilden een verkeerde baan. In de andere series werd gewonnen door P. Bakker en S. Vink. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt U mij ook zeggen of de gemeente volkstuintjes verhuurt. Zoo ja, waar moet ik mij dan vervoegen. Als dit met het geval is, kunt u mij dan misschien andere adressen opgeven? Antwoord: Ja, u kunt schrijven op adv. no. 4559 in ons blad, in welke adver tentie de gemeente volkstuintjes te huur 'aanbood. STRIJDT VOOR EUROPA Actit schepen tot z.nken gebracht HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 24 Februari. (D-N-B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Op verschillende plaatsen aan het Oostelijke front deden formaties van het leger en de luchtvaart ook giste ren vijandelijke aanvallen mislukr.en. Gevechtsformaties van de luchtmacht zetten' de vernieling van bolsjewisti- vsche spoorwegen voort. Hierbij werden ten Zuidoosten van het Ilmenmeer verscheidene transporttreinen vernie tigd en deelen van den Moermand- spoorweg getroffen. Bij nachtelijke aanvallen van Duit sche gevechtsvliegers op de vesting Sebastopol ontstonden groote tiran- den. In de periode van 20 tot 23 Fe bruari verlyen de bolsjewisten 83 pantserwagens. In Noord-Afrika werd tijdens acties van verkenningstroepen enkele Brit- sche gepantserde verkenningswagens vernield. Succesvolle luchtaanvallen waren gericht op de achterwaartsche verbindingen en gemotoriseerde co lonnes van den vijand. Duitsche jagers schoten ten Oosten van Solloem vier Britsche vliegtuigen neer. Op het eiland Malta werden viieg- veldinstallaties en luchtafweerstellin- gen overdag en 's nachts met bommen bestookt. Zooals reeds in een extra .bericht is medegedeeld, hebben Duitsche duik- booten van convcoien op den Atlanti- schen Oceaan en voor de Amerikaan- sche kust wederom acht schepen met een gezamenlijken inhoud van 63.000 ton, waaronder vijf tankschepen tot zinken gebracht, HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 24 Februari. (Stefani).' Het 633e Italiaansche weermachtbericht luidt: Bij gevechten tusschen verkenningsaf- deelingen, die in ons voordeel geëindigd 1 zijn, hebben wij eenige pantserwagens van den vijand vernield. De weersomstandigheden, die opnieuw slechter waren geworden, hebben de lucht macht niet belet doeltreffend op te treden tegen de achterwaartsche verbindingen van den vijand en mitrailleurvuur te rich ten tegen groote opeenhoopingen van ge- mechanieerde middelen, waarvan een groot gedeelte in brand vloog of bescha digd werd. De aanvallen op Malta werden voortge zet en haven" werken en vliegvelden wer den krachtig bestookt. De doelen werden herhaaldelijk getroffen door bommen van zwaar kaliber, die met zichtbaar vernie tigende werking ontploften. Vier Engel- sche vliegtuigen werden door de Duitsche luchtmacht in luchtgevechten boven het eiland neergeschoten. De vijand ondernam met weinig talrijke formaties luchtaanvallen op Zuara, Ben- gazi en Tripolis. Er wordt geen noemens waardige sghade gemeld. Een Italiaansche torpedojager, die een uit Llbye terugkee- rend convooi begeleidde, trof een vijande lijk vliegtuig, dat brandend neerstortte. LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. NIEUWE BURGEMEESTERS BENOEMD. Het rijkscommissariaat deelt mede: De 'commissaris-generaal voor bestuur en justitie heeft op grond van par. 3 der ver ordening No. 10840 (vierde verordening betr. bijzondere bestuursrechtelijke maat regelen) tezamen met par. 4 art. 1 van verordening No. 340 inzake de uitoefe- ning"van de regeeringsbevoegdheden in Ne derland beneomd: den candidaat-notaris J. G. L. Harlof f te Doetinchem tot burgemees ter van Amersfoort, den secretaris van het arbeirsbureau H. Froonhof te Utrecht tot burgemeester van Baarn en den heer A. H. Th. Nijland te Bunnik tot burgemeester van Bunnik, Odijk en Werkhoven.- PROF. HUIB LUNS OVERLEDEN. Prof. Huib Luns, hoogleeraar aan de techn. hoogeschool te Delft, kunsthistori cus en schilder, is vanmorgen op 60-jari- gen leeftijd overleden. Pror. Huib Luns was reeds geruimen tijd ziek en werd ver pleegd in de ziekenverpleging aan de Prin sengracht te Amsterdam. De uitvaart en begrafenis zal plaats heb ben Vrijdag a.s. op de R.-K. begraafplaats Buitenyeldert aan den Amstelveenscheweg te Amsterdam. BUITENLAND. KUSTPLAATS IN CALIFORNIë GEBOMBARDEERD. STOCKHOLM, 24 Febr. (A.N.P.) De Britsche nieuwsdienst publiceert het be richt, dat een kustplaats in Californië is gebombardeerd. Er zouden ten minste 25 granaten zijn afgevuurd. DE POSITIE VAN RANGOON. STOCKHOLM, 24 Febr. (D.N.B.) Vol gens een United Press-bericht uit Tsjoeng- king verneemt men van toonaangevende Amerikaansche zijde in Tsjoenking, dat de telegrafische verbindingen met Rangoon zijn verbroken. Uit alle berichten blijkt, dat de positie slechter geworden is en dat men den val van Rangoon moét verwach ten. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Giselle Wilhelmina, dochter •/an P. Meerburg en W. G. J. de Krijger - Gerard, zoon van H. Verbeek en N. Splinter Augusta Immetje Amalie, d. v. D. J. Mooij en A. G. D. R. Stol Mari- nus Jacob, zoon van J. Scheele en P. J. .Gemeentel. Aankondiging UITREIKING INLEGVELLEN VOOR DE DISTRIBUTIESTAMKAARTEN. Ten vervolge op het gepubliceerde in de plaatselijke pers d.d. 20 Februari j.L wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dft de uitreiking van inlegvellen voor de Distributiestamkaart van Donderdag 26 tot en met Zaterdag 28 Februari als volgt zal plaats vinden: Donderdag 26 Februari: Personen en ge zinnen wier geslachtsnaam begint met de letter U en letter V tot en met Vissers; Vrijdag 27 Februari: letter V vanaf Vls- ter tot en met v. d. Vijver en letter W tot en met Weiner; Zaterdag 28 Februari: letter W vanaf Weinberg tot en met Wijzenbeek en letter X. Y en Z. t( Na Zaterdag 28 Februari e.k. zal geen uitreiking van inlegvellen meer plaats vin den en daar Maandag 2 Maart een aanvang wordt gemaakt met de uitreiking van nieu we bonkaarten voor voedingsmiddelen, wordt een ieder aangeraden te zorgen tij dig in het bezit te zijn van een inlegvel. Leiden, 24 Februari 1942 4665 De Burgemeester van Leiden, STEVE NINCK. i TEXTIELAFDEELING GESLOTEN. In verband met de door te talrijke aan vragen voor leveringsvergunningen, spe ciale vergunningen, of speciale punten ont stane stagnatie, is de textielafdeeling van bet Distributiekantoor te Leiden vanaf he den gesloten tot en met Dinsdag 3 Maart a.s. Alleen zü, die in dien tijd een bruine op- roepinpskaart ontvangen, of reeds ontvan gen hebben, kunnen hun vergunningen of punten afhalen tusschen 9 en 12.30 uur voormiddags. Alle op de textielafdeeling ingediende formulieren worden behandeld, zoodat zij, dip reeds eenigen tijd op antwoord wach- tpn, niet opnieuw behoeven aan te vragen. De per post verzonden en in de bus ge worpen formulieren worden niet behan deld. Leiden, 24 Februari 1942. De Burgemeester van Leideh, STEVENINCK. Seen Marie Charlotte, dochter van VJhr. II. Wichers en C. Q. Joncltfieer Mirjam 11 eresia Wilhelmina. dochter van W. C. F van Kesteren en M. S. M. Trel Robert zoon van N. Martin en S. N. Wesselius Jacob, zoon van C. Plokker en W. v. Leeu wen Neeltje Cornelia, dochter van J. Saarloos en A. B. de Vries Casparus, z ,un van F. Kok en J. N. E. Paats Jonas Christiaan, zoon van J. C. Plu en J. E. Schroef. Overled ?n: J. Dekker, wedn. 77 jtar I. Nauta, vr. 58 jaar A. W. M. Ammerlaan zn. 2 weken H. Arnoldua; m. 6<Ljaar C. Ruwaard hsvr. van J. dc Vreugd 60 jaar J. van Weeren, m. 60 jaar Th. C. Halverhout wedn. 60 jaar - M. L. J. v.d. Poel dr 10'dagen K. Kruger wed. vaq J. de Geus 60'jaar. Ondertrouwd :tJ. W. v. d. Berg jm 27 jaar en J. v. d. Berg jd 26 jaar A. J. ton Ham jm 45 jaar en B. de Groot gesch. 54 jaar. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 24 Febr. Vee. Heden werden ter veemarkt aangevoerd: 1760 dieren, waaronder 13 paarden, 18 veulens, 12 schapen, 892 runderene 639 nuchtere kal veren, 81 graskqlverene 103 bokken en gei ten en 2 lammeren. Prijzen per stuk. Melk koeien 605—500,400, Kalfkoeien 600—500 400, Varekoeien 435325275, Vaarzen 400—305—220, Pinken f 300—220—185, graskalveren 18013560. Aanvoer gras kalveren korten met sleependen handel en onveranderde prijzen. Aanvoer melk- en kalfkoeien ruimer met tragen handel en iets lagere prijzen. Varekoeien aanvoer als vorige week met slechten handel en prij zen constant. Vaarzen en pinken aanvoer gewoon met stuggen handel en prijzen als vorige week. TE HUUR GEVRAAGD: in de omgeving van Lelden of Zeekust. Liefst modern en met tuin. Brieven No. 4661, Bnr. van dit Blad,

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3