DINSDAG' 24 FEBRUARI 1942 OE LEIDSCHE COURANT 2 Hoofdredacteur: Th. Wilmer, Leiden. Red. Buitenland: Mr. H. Geise, Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Leiden. Red. Omgeving: L. Roozen, Lelden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Lelden. WEERBERICHT ZONS OP- EN ONDERGANG: Zon onder 7.08 uur Dinsdagavond. Zon op 8.36 uur Woensdagochtend. MAANSTANDEN. 24 Februari: De maan komt Dinsdagmid dag om 1.03 uur op en gaat Woensdagnacht om 4.52 uur onder. 1 (Eerste kwartier). 25 Februari: De maan komt Woensdag middag om 1.46 op en gaat Donderdag nacht om 5.41 uur onder. 26 Februari: De maan komt Donderdag middag om 2.37 uur op en gaat Vrijdag ochtend om 6.25 uur onder. 27 Februari. De maan komt Vrijdagmid dag om 3.33 op en gaat "Zaterdagochtend om 7.03 onder. 28 Februari: De maan komt Zaterdag namiddag om 4.37 uur op en gaat'Zondag morgen om 7.37 onder. 1 Maart: De maan komt Zondagnamiddag om 5.44 uur op en gaat Maandagmorgen om 8.07 uur onder. (Volle maan). 1 Maart: De maan komt Maandagavond om 6,555 uur op en gaat Dinsdagmorgen om 8.35 uur onder. x VALSCH GERUCHT OVER KONING LEOPOLD i Dato 18 Febr. wordt uit Brussel aan de Telegr. gemeld: Een medewerker van „Het Laatste Nieüws'' die in Holland een reportage heeft gemaakt, schrijft naar a&nleiding van het huwelijk van koning Leopold, dat in Ne derland een gerucht heeft geloopen van zeer koddigen aard: „Het betreft de ver spreiding van het gerucht door de radio te Hilversum, aldus het blad, volgens hetwelk in het gezin van den koning een afstam meling zou zijn geboren. Wij hebben ge meend, dat het de moeite kon loonen te onderzoeken, uit welke bron dit -gerucht afkomstig was en het is ons gebleken, dat het in de wereld werd gezonden door het Heuter-agentschap en aldus ook onder het Nederlandsche publ^k werd gebracht, zij het dan met bronvermelding. Er is in het gezin van den koning geen afstammeling geboren. Men zal allicht be grijpen, dat men zich in deze tijden niet kan bezighouden met het logenstraffen van alle valsche geruchtenMaar in deze aan gelegenheid komt het er toch op aan, een uitzondering te maken, want het ligt voor de hand dat de verspreiding van dit ge rucht zonder dat zulk in Nederland zelf het opzet kan geweest zijn slechts een boosaardig doel moet hebben gehad, dat eiken commentaar overbodig maakt. Wij wenschen het dan ook hier terloops recht te zetten". ONTPLOFFING IN GASFABRIEK VAN MARSEILLE Een ernstige ontploffing is Maandag ont- itaan in de centrale gasfabriek van Mar seille. Het aantal dooden zou volgens la tere berichten waarschijnlijk veel grooter zijn dan eerst gemeld werd. Behalve de 14 dooden, die reeds geborgen konden wor den, worden nog andere arbeiders, die in de fabriek werkten, vermist. Buiten 30 zwaargewonden zijn er nog talrijke licht gewonden. De eerste ontploffing deed zich voor om 14 uur 45 in het hoofdgebouw der fabriek. Enkele seconden la'ter volgde twee nieuwe ontploffingen. Tengevolge vdn den luchtdruk stortte het geheele gebouw in el kaar en bedolf talrijke arbeiders onder het puin. Nog twee gebouwen werden even eens, zij het ook in lichte mate, bescha digd. In een omtrek met een middellijn van .verscheidene honderden meters- werden alle vensterruiten vernield. Troepen uit een naburige kazerne en de brandweer waren in enkele oogenblikken ter plaatse. Dank zij hun snelle optreden kon voorkomen worden, dat de door de explosie veroor zaakte brand oversloeg op den grooten gashouder. Aangezien door de ontploffing tssenlieele deelen van het machinegebouw vernield zijn, zal een deel der stad tot na der order zonder gas zitten. IN 'N PAAR REGELS Amerikaansch schip getorpedeerd. Officieel wordt medegedeeld, dat het 5000 tön metende Amerilcaansche vracht schip „Del,Plata" in het Oosten der Cari bische Zee getorpedeerd is. In een uur werd het schip tweemaal getroffen. Andere schepen getorpedeerd. Volgens een bericht uit Willemstad (Cu rasao) zou de Panameesche'tankboot „Thai land", in de nabijheid van het eiland Mon eys tegenover Aruba zijn getorpedeerd. Te Rio is gisterochtend een S. O. S- sein en een boodschap in het Engelsch van de Jupiter" opgevangen, dat dit schip in de CaribischeZee door een duikboot is gptorpedeerd. Geen sabotage op Normandië. De commandant der New Yorksche brandweer heeft officieel bekend gemaakt, dat bij den brand op de „Normandië" geen sabotage is gepleegd. Instortingsramp in Spanje. Als gevolg van een volkbreuk is te 'Jaen* een huis ingestort, waarbij de bewoners onder de pluinhoopen werden bedolven. De brandweer haalde vier dooden en vijftien gewonden te voorschijn. Argentijmch parachutespringer verongelukt. De ook buiten- de Argenlijnsche grenzen bekende parachutespringer, Picasso, is tij dens een demonstratie om het leven £eko- BINNENLAND VERMOGEN VAN BEDRIJFS ORGANISATIES. Het verbod om er over te beschikken. In de Ned. Staatscourant van Maandag is opgenomen de beschikking van de Orga nisatie-commissie, houdende verbod om over het vermogen van bedrijfsorganisaties te beschikken. Door deze beschikking wordt het ver boden. a. Op eenigerlei wijze geheel of gedeeltei lijk over het vermogen van een bedrijfs organisatie te beschikken. b. Rechtshandelingen te vciTichten, waardoor op eenigerlei wijze een verplich ting tot het geheel of gedeeltelijk beschik ken over het vermogen van een bedrijfs organisatie optstaat, behalve voor zoover zulks voor de voortzetting van de loopen- de werkzaamheden dier organisatie noo- dig is. De Organisatie-commissie is b.evoegd van de gegeven verboden, al dan niet voor waardelijk, geheele of gedeeltelijke onthef fing te verleen en. Deze beschikking is in werking getre den. DE DAG DER DUITSCHE POLITIE. De opbrengst der collecten. Naar door den bevelhebber van de Ord- nungspblizei in Nederland; generaal-ma- joor der politie Schumann, wordt medege deeld, heeft de „Dag der Duitsche politie" in .Nederland een overweldigend succes opgeleverd.' Een week geleden maakten wij melding van de verschillende bijeen komsten, waardoor de leden der .Gruene polizei'' in verschillende steden in nauw contact kwamen met de Nederlandsche bevolking Dit jaar kon een bedrag van ro 258.364 rijksmark aan het Duitsche Win- terhulpwerk worden overgemaakt. Daaren- bovenwerden in zes steden rond 12.000 kinderen gespijzigd met eetwaren, die de politiebeambten hadden overgespaard. Hoe buitengewoon groot de offervaardigheid geweest is, blijkt uit het feit, dat het vori ge jaar slechts rond 83.000 rijksmark kon worden overgemaakt. De opbrengst van dit jaar is dus .200 procent hooger geweest. DEZE MAAND*GEEN FIETSBANDEN. i Alle aanvragen geannuleerd. De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat de distributie diensten gedurende de maand Februari geen bonnen voor rijwielbanden afgeven. Alle aanvragen, welke voor de maand Fe bruari zijn ingediend, zijn vervallen ver klaard, zoodat betrokkenen in Maart we derom bij de distributiediensten een nieuw aanvraagformulier moeten indienen. Jbr. VAN RIEMSDIJK OVERLEDEN. Te Amsterdam is op 91-jarigen leeftijd overleden jhr. ir. B. W. F. van Riemsdijk, oud-directeur van het Rijksmuseum. BUREAU LANDSHAPSBERSCHERM3NG OPGERICHT BIJ DEN LANDSTAND. De landstandpersdienst meldt, dat by de hoofdafdeeling „Volk en Bodem" van den Nederlandschen landstand is inge steld een bureau „Landschapsbescherming". Met de ïeiding van dit bureau is belast de heer W. N. Lindeman, van Limburg Sti- mmweg, Oosterbeek. De taak van dit bureau zal zijn zich be zig te houden met het boersch karakter van het Nederlandsche landschap, tenein de het eigen karakter van het boerenland te bewaren. Verleden jaar Augustus 'heeft het Cen traal bureau voor industrialisatie in Den Haag een prijsvraag uitgeschreven voor een nieuwen rijwielband ter vervanging van den schaarsch geworden rubber-band. In verrassend grooten getale hebben be roeps- zoowel als amateur-technici aan de zen oproep gevolg gegeven. Bijna 2.000 in zendingen werden zooals eerder gemeld ontvangen. Er bestond een stille hoop, d^t uit den stapel brieven een verlossende ge dachte te voorschijn zou komen voor een band, die zoo mogelijk nog beter zou voldoen dan een luchtband. Helaas, het ei van Columbus is niet gevonden. Tot een al te groot pessimisme behoeft dit evenwel niet te stemmen, want dat resultaten mogelijk zijn, zy het dan ook slechts bescheiden resultaten, heb ben de oplossingen buiten twijfel ge steld. Het ongerief, zijn fiets te moeten misseh, is zoo groot, dat ook een band die een wei nig kleppert tegen de bestrating, die niet alle trillingen en schokken dempt,of die wat meer onderhoud vergt in vedband met vervuiling, reedi voor velen een uitkomst zou zijn. De beste ontwerpen zullen op de ze punten wel meevallen. Een voornaam punt vormt de levensduur der nieuwe con structies, waarover alleen de ervaring het laatste woord kan spreken. De omstandigheden der laatste weken hebben verhinderd dat op de juiste wijze met de voor bekroning in aanmerking ko mende voorstellen pract ij kp roeven konden worden genomen. In deze omstandigheid heeft de jury aan leiding gevonden, slechts tot een voorloo-, pige en nog niet tot de definitieve uit spraak over te gaan. En wel in dier voge, dat zij alleen heeft vastgesteld, welke van de inzenders een prijs zullen ontvangen, maar nog niet aan wien van deze uitver korenen de eerste, de tweede of een vol gende prijs zal worden toegekend. Over deze volgorde wordt later, na de practijk- proeven, beslist. De bekroning beteekent dus niet dat zulk een band aan alle eischen van de praktijk zal voldoen. Evenmin be teekent het toekennen van een prys, dat, de band in grooten omvapg. zal kunnen worden vervaardigd.. De beslissing over de vraag of de voor massale productie ver- eischte grondstoffen beschikbaar kunnen worden gesteld, ligt in handen van de des betreffende rijks bureaux. Uit hoofde van de goede grordgedachte Beste Kinderen! I|' WpCTW"""! NEKKIE RAF en APIE SNUIF" komen in het 19e avontuur in de Cafetaria te Amsterdam en doen erslch tegoed aan allerlei heerlijke hapjes. Dit 9 heerlijk hebt gesmuld. Bet Inplakboelt A 25 cent en aanvraag- kaarten voor ontbrekende avonturen worden nog steeds verstrekt in Cafetaria en Cafetaria-Restaurant Stationsweg 7-17 - LEIDEN EUROPA WINT. Langzaam maar zeker komt het einde van dezen winter in zicht, langzaam yiaar zeker zullen de weersomstandigheden zich verbeteren en zullen de groote offensieven die door het Duitsche leger en de daarme de verbonden legers en legioenen zijn voorbereid, een aanvang nemen. De komende maanden zullen ons de al- gehegle vernietiging van de legers van Stalin brengen, warit Europa wint dezen strijd tegen het bolsjewisme. Europa wint,, omdat de Europeesche vol keren een nieuwe toekomst willen bouwen, een gelukkige toekomst in een herboren Europa. Europa- wint en aan dezer overwinning zullen ook Nederlanders deelhebben. Ook deze strijders maken zich nu gereed voor den eindstrijd. Landgenoot wacht niet langer, zorgt dat gij er bij zijt als straks in" het Oosten de beslissing valt. Meldt u nu aan bij Het vrijwilligerslegioen „Nederland" Koninginnegracht 22 's-Gravenhage. zyn de volgende inzendingen, vermeld in willekeyrige volgorde, onder de prijswin naars gerangschikt: de inzendingen onder de motto's Libra, Flexifix, Gertro en Stark. Voorts kwam het voor, dat meer dan een inzender een zelfde constructiewij ze, die een prys waardig werd gekeurd, hebben ingezonden. Zy zullen derhalve hun pi-ijs met elkaar moeten deelen.. Dit is het ge val met de volgende drie paren van in zenders, wier motto's luiden: Zwartsluis en Bloem endaal, Veerrond en Kurvenas, Ressort en Apeldoorn. Vervolgens is we gens keurige verzorging gen troostprijs toegekend aan'de inzending onder het mot to: Ook voor na den oorlog, waaronder een in leer gebonden boekje schuil gaat, waar in talrijke methoden worden aangegeven, zeer zorgvuldig geschetst en met toelichtin gen doof geteekende letters. Voor bekro ning leenden de gedachten zich niet; de groote moeite, die dezen inzender zich heeft getroost, mocht echter niet onbeloond blijven. Den inzenders wordt verzocht hun na men aan het Centraal Instituut voor In dustrialisatie bekend te maken. Over dè wijze, waarop de bekroonde inzenders het bandenprobleem hébben opgelost, kan nog niet worden medegedeeld, daar het Civi ontwerpen in verband met octrooikwesties onder geheimhouding in ontvangst heeft gepomen en dus slechts na overleg, met de prijswinnaars tot publicatie zou kunnen overgaan. De taak der jury is nog niet afgèloopen. Op haar werkprogramma staat nu o.a. nog bet laten veriohten van pract ij kproeven welke in samenwerking om-et den ANWB. zullen geschied/en. Nadrukkelijk zij ver meld, dat correspondentie met inzenders over den uitslag niet tot de taak der jury behoort. GEMENGDE BERICHTEN Een 71-iarige man, wonende in de Do- narstraat te Amsterdam, placht vaak laat op den avond thuis te komen en dan den haard aan te maken met behulp van een slangetje, dat hij aan de gasleiding aan sloot. pit deed hy' ook op Zondagayond, doch wegens den spertijd kwam er toen geen gas uit de leiding. Blijkbaar heeft de oude man toen verzuimd de gaskraan we derom dicht te draaien, met het gevolg dat, toen des ochtends de spertijd geëindigd was, het gas de kamer binnenstroomde. Eerst in den namiddag van Maandag wer den de buren door de sterke gaslucht-ge waarschuwd en stelden zij een onderzoek in, waarbij zij den ouden man levensloos op bed aantroffen. Onmiddellijk werd de G.G. en G.D. gewaarschuwd, doch de dok ter kon toen slechts den dood constateeren. Gistermiddag om 3 uur is te Noórdschar- woude bij den provincialen weg een ern stig ongeluk gebeurd met doodelijken af loop. De ongeveer 60-jarige armenvader, C. O., uit Heer Hugowaard, is bij het oversteken van den weg door een autobus van de Ha- bo gegrepen en op slag gedood. Inbrekers hebben zich Zondagnacht op brutale wijze toegang verschaft tot de Ned. Herv. pastorie, bewoond door ds. S. Vis sers. De indringers, die gebruik maakten Van een elders gestolen boor om de lui ken te openen, doorzochten alle kamers op de benedenverdieping, waar alles overhoop werd gehaald. De buit bestond uit een flink bedrag aan geld, dat ds. V. onder zijn berusting had, alle distributiebeschei den en levensmiddelen. De familie, die boven sliep, heeft" geen onraad gehoord. RECHTZAKEN Twee schapen geslacht J. van Kampen teHillegom had twee schapen clandestien geslacht en had zich deswege te verantwoorden .voor den Eco- nomischen rechter. De Officier achtte geen verzwarende om standigheden in dit geval aanwezig en aan Verdachte was geen opzet ten laste gelegd. In dit verband wilde hij volstaan met het eischen van twee maanden hechtenis. De Economische rechter vond ook in deze zaak dë minimumstraf van toepassing en veroordeelde verdachte tot zes maanden hechtenis en verklaarde het inbeslag ge nomen vleesch en gereedschap verbeurd. ECONOMISCH GERECHTSHOF Slachters en hulpen in hooger beroep. F. Vermeulen uit Ter Aar was door den Economischen techter, wegens clan destien slachten, veroordeeld tot de mi nimum straf van zes maanden gevangenis straf. Hij was van dit vonnis in hooger be roep gekomen, maar de procureur-gene- iaai deelde mede, adt dit de wettelijk vast gestelde minimumstraf is, zoodat van ver mindering geen sprake kon zyn. De eisch was dan ook bevestiging van het vonnis geweest. Het Hof heeft het vonnis beves tigd. Evenzpo werd het vonnis bevestigd, dat G. Teunis uit T-e r Aar, wegens het clan destien slachten van eejp schaap, zynde zes maanden gevangenisstraf, van den Econo mischen rechter gekregen had. W. Hassel uitTer Aar had geholpen bij het clandestien slachten van een schaap en had voor deze hulp van den Economischen rechter, vier maanden gevangenisstraf ge kregen. Het Hof heeft ook dit vonnis be vestigd. HAAGSCH GERECHTSHOF Smaad Mej. A. P. uit Hillegom, had aan een ambtenaar een beleedigend geschrift ge zonden en zij was daarvoor in eerste in stantie veroordeeld tot zes weken gevan genisstraf. Van dit vonnis in hboger beroep gekomen zijnde, had de procureur-gene raal den smaad bewezen geacht en bevestig ging van dit vonnis gevraagd. Het Hof heeft het vonnis bevestigd. Goederen aan een beslag onttrokken H. R. uit Leidschendam had goede ren aan een beslag onttrokken en was daarvoor in eerste instantie veroordeeld tot een maand gévangenisstraf. Verdachte was in hooger beroep geko men, omdat hij de straf te zwaar had ge vonden. De procureur-generaal had, in te genstelling met verdachte, een maand ge vangenisstraf te licht gevonden en had met vernietiging van het vonnis vier maanden gevangenisstraf geëischt. Het Hof heeft verdachte eveneens tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. HAAGSCHE RECHTBANK. Zijn vrouw met een mes bedreigd. Het 'huwelijk van den 27-jarigen los- werkman H. S. te Leiden was hopeloos gestrand. Als men zoo de beide stellingen hoorde, dan kan men niets anders zeggen, dan dat het treurig en zeer onmenschelijk i? De man was al eens door zijn vrouw met een hakbijl bedreigd. Zij had hem eens een jampot op zijn oog aan scherven geslagen, waardoor hij levenslang invalide blijft aan zijn rechteroog. Vrouwlief had hem een keer op een aanklacht, een mid dag in het politiebureau weten te krijgen en had inmiddels al het huisraad verkocht. Maar de man had daarvoor al eens al het meubilair verkocht, toen zijn vrouw niet thuis was en hij kwam steeds dronken thuis Toen had Verdachte op zekeren dag een geopend mes getrokken en had tegen zijn vrouw Arendje v. d. M. gezegd: „Ik steek he- mes door je heen". Jullie leefden" alê hond en kat", oor deelde de Politierechter. De Officier vond hetgeen verdachte ge daan heeft hoogst ernstig en eischte drie maanden gevangenisstraf. De Politierechter legdè deze straf op, maar beval de opschorting ervan totdat op een even,tueel in te dienen gratieverzoek Per Pedes Apostolorum. J. B. de *G. en A. van H. beiden uit Leiden, resp. voorzitter en secretaris •van de wandelsportvereeniging „Per Pedes Apostolorum" hadden zich voor den Haag- schen Politierechter te verantwoorden, om dat zij op 27 en 28 September van het vo rig jaar. zonder toestemming van den Procureur-Generaal. een wandeltocht doorgang hadden doen vinden. Verdachten voerden aan, dat ze op 1 September toe stemming hadden gevraagd. Ze hadden ge wacht tot het laatste oogenblik en omdat er een bedrag yan 700 a 800 mee ge- moeid'was hadden ze dezen tocht doorgang doen vinden. Voor den tocht, die dezelfde vereen i-ging op 4 en 5 October had gehou den was wel toestemming verleend. De Officier wees er op. djit de maximum sAraf voor dit /eit twe'e jaar gevangenis straf is. De Politierechter achtte het gewenscht om deze zaak voor ombepaalden tijd aan te houden. Zes maanden gevangenisstraf voor oneerlijk bediende. De laboratoriumbedi^nde L. v. d. L. te Leiden had zich in zijn betrekking schul- d'ge gemaakt aan verschillende dieftsallen zooals een fiets en een armbandhorloge ten nadeele van collega's en een konijn ten r.adeele van den Staat der Nederlanden. Verdachte bekende de feiten. De Officier vroeg zich af waarom verdachte, die zich ontpopt heeft als een oneerlijk jongmensch in het genot van een goede betrekking, deze diefstallen begaan heeft, „Waar gaat het heen met je, vriend, als mensehen zoo- als jij ook al fietsen gaan stelen", vroeg de Officier aanverdachte.'Gezien de ernst van de feiten eischte de Officier tegen ver dachte zes maanden gevangenisstraf. De Politierechter wilde verdachte nog een kans geven, om niet in de gevangenis te komen en veroordeelde hem tot zes maan den gevangenisstraf met bevel tot op schorting van het vonnis, totdat de Rijks commissaris, beschikt zal hebben op het in te dienen gratieverzoek. WAAR GfeSCHIEDENIS GEMAAKT WORDT. In het Oosten wordt geschiedenis ge maakt. Daar bouwen moedige mannen met inzet van hun leven aan een nieuw, beter Europa. Dikwijls worden deze mannen het slacht offer, geraken in den verwoeden strijd ge wond en het komt "er dan op aan die hel den zoo spoedig mogelijk te helpefi. Werkt er aan mede, dat de hulpverleening aan de bouwers van het nieuwe Europa volko men voc* haar taak berekend is. Steunt de Nederlandsche ambularfce, stort uw bedrage op girorekening 8 7 6 0 0 Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22. 's Gravenhage. KANTONGERECHT TE LEIDEN Volle melk en taptemelk A. M. P., melkslijter te Leiden, had melk vervoerd, waarvan het vetgehalte veel te laag was. Na lang praten gaf hij toe, dat hij bij een bus volle melk van 30 liter, 10 liter tapte melk gevoegd had, om iets meer te ver dienen. De eisch werd een geldboete van 30 subs. 14 dagen hechtenis. Uitspraak 20 subs. 10 dagen. Mej. A. R., dienstbode te Leiden, ver telde, dat ze nog nooit gehoord had van Raad van £rbeid en dat ze daarom gedu rende zes jaar lang geen rentezegel had geplakt. De eisch werd een geldboete van 15 subs. 15 dagen met de bepaling, dat de ze gels van de af geloopen zes jaar alsnog ge plakt moeten worden. Uitspfaak conform. Hij zag een ding staan De landarbeider J. D. te Noordwijk aan Z ee was op 17 December aangetrof fen toen hij bij een wildstrik stond, die in het duin gezet was. Hij vertelde prompt, dat hij nog nooit een wildstrik had gezien, waarom men lachen móest. „Ik zag een „ding" staan", vertelde hy „en ging eens kijken wat het was". Zeven dagen hechtenis eischte de amb tenaar tegen den nieuwsgierige. Omdat hij niet als strooper bekend staat kwam hij er af met een tientje boete. KERKNIEUWS PATER BORROMAEUS DE GREEVE VEERTIG JAAR PRIESTER. Maandag 9 Maart zal pater Borromaeus de Greeve O.F.M. den dag .herdenken, waarop hy 40 jaar geleden de H. Priester wijding ontving. Dit 4eit eal alleen kerke lijk gevierd worden 'en wel op Eersten Peaschdag in de parochiekerk van de H.H. Nicolaas en Gezellen te Delft. De liturgie der Kerk WOENSDAG 25 Febr. Mis v. d. Quater temper-Woensdag in de Vasten: Reminis- cere. 2e gebed A Cunctis (om de voorbe de van alle Heili?en); 3e Omnipotens (voor levenden en dooden); 4e voor d'en vrede. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 25 FEBRUARI 1942. HILVERSUM I, 4.5.5 M. 7.15 Gramo- monmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7 55 Gramofoonmuziek 8.20 Ochtend gymnastiek 8.30 B. N. O. Nieuwsbe richten 8.45 Gramofoonmuziek "9.15 - Voor de huisvrouw 9.20 Gramofoonmu ziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 En semble Francis Keth 12.00 Orgel ep zang 12.40 Almanak 12.45 B. N. O.: Nieuws- en economische berichten 13.00 De kleine boerendienst. 13.15 Fluit en clavecimbel 14.00 Gramofoonmuziek 14.15 Révida-sextet 15.00 Vood de vrouw 15.20 Pianovoordracht - en gramofoon muziek 16.00 Gedeeltelijke uitzending van de Maranatha-conferentie uit Den Haag 16.35 Voor de jeu^d 17.15 B. N. O.: Nieuws-, economische- en beursberich ten 17.30 Ntaionale Jeugdstorm-kwartier 17.45 Zang met pianobegeleiding en gra- mufoonmuziek 18.30 Volksgezondheid 18.45 Roemeensch orkest- Greeor Serban '19.00 Actueel halfuur 19.30 „Foto album: Oompje zet de radio af", muzikaal programma. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de Studio beschikken 20.15 Gevarieerd avondprogramma 21.45 B. N. O.: Nieuwsberichten 22.00 Frans Wouters en zijn orkest (opn.) 22.40 Gra mofoonmuziek 23.0024.00 Dansmuziek (gr.pl.). HILVERSUM n. 301.5 M. 7.15—*45 Zie programma Hilversum I 8.45 Gra- mogfoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Orgelconcert (gr.pl.) 10.40 Voor dracht 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 11.30 Gramofoon muziek 12.00 Klaas van Be?ck en zijn orkest 1 12.45 B. N. Nieuws- en eco nomische berichten 13.00 Roemeensch orkest Gregor Serban 13.30 Amusements orkest, solist en het Dameskoor „Aether- charme" 14.15 Uit Neerlands Gouwen 14.30 Opera „Norma" (gr.pl.) 16.00 Het Haagsche blaaskwintet'17.00 Voor de jeugd 17.15 B. N. O.: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten 17.30 Het groot Omroepor7kest, solisten en het Schrammelkwartet en soliste 19.00 B. N. O.: Brabantsch praatje 19.10 B N. 0.\ Nieuwsberichten 19.20 Omroepvolks- ^angkoor 19.45 Cyclus',.In en om de N. S. B." (Voorbereid door de N. S. B.). 20 00-Gramofoonmuziek. Vanaf 20.15 al'een voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de Studio beschikken 20.15 Strijkkwartet en zang met pianobe geleiding -20.45 „Als je verre reizen doet, dan kun je veel verhalen" 20.55 Strijijkkwartet 21.45 B. N. O.: Nieuws berichten 22.00 Gramofoonmuziek 22 1022.15 Avond wij ding. GEIVf. RADIO-DISTRIBÜTIEBEDRIJF. Ie Programma: 7.1524.00 Hilversum I. 2e programma: 7.1522.15 Hilversum II, 22.1524.00 Duitsch Programma. 3e en 4e programma: 7.0024.00 Duitsch programma.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2