BORDÜÜRATELIER Cordlneèren, Openbare Verkooping Inbraakverzekering ZATERDAG 14 FEBRUARI 1942 7 C1URANT TWEEDE BLAD PAG. 7 RECHTZAKEN VOOR DEN VREDERECHTER. Beleedlging van een W.A.-man. Aan den 23-jarigen scholier Jhr. H. van S. uit Voorschoten was ten laste ge legd, dat hij een in uniform gekleedden W. A. man, toen deze hem, vergezeld van zijn echtgenoote, voorbij fietste in het ge laat had gespuwd. Verdachte ontkende niet gespuwd te hebben, maar voegde eraan toe, dat hy ziekelijk was en juist op het moment, dat' de W. A. man passeerde, zijn keel had moe ten schrapen, omdat hij pas -een warmen maaltijd had genuttigd. Hij voegde eraan toe, dat het niet zijn bedoeling was ge weest om den W. A. man te bespuwen. De Officier vond het gebeurde een ern stig feit en spr. wilde alleen rekening hou den met den physiekcn toestand van ver dachte en daarom volstaan met het eirchen van eep gevangenisstraf voor den tijd van vijf dagen. De Vrederechter aanvaardde de verdediging van verdachte niet en nam wel degelijk opzet aan. Dit bewezen ach tend vond spr. de gevorderde straf niet te zwaar en veroordeelde verdachte con form den eisch. ECONOMISCH GERECHTSHOF. Vrijspraak geöischt. Voor het Hof diende de zaak tegen D. v. d. Voort Sr. uit Voorhout, wiens zaak door den Hoogen Paad naar het Haag- sdhe Hof was terug gewezen. In de dag vaarding van verdachte stond vermeld, dat hij te Voorhout in strijd met,de betreffen- dede bepalingen van de Nederlandsche Sierteelt Centrale, tulpenbollen had ge teeld. Verdachte ontkende zulks ten stel ligste. Hij had wel tulpenbollen geteeld, maar niet in Voorhout, maar te Lisse. Wat hij in Voorhout geteeld had, waren crocus- sen en gladiolen geweest. De Procurepr-generaal nam aan.- dat er tulpenbollen geteeld waren. De dagvaar ding vermeld evenwel, dat zulks te Voor hout zou zijn gebeurd. Dit is -onjuist, dit had Lisse moeten zijn. Reden om thans vernietiging van het .vonnis te qjschen en opnieuw rechtdoende vrijspraak voor ver-5 dachte. „Maar"; voegde de procureur-ge neraal er aan toe „ik zal het in beraad houden of er geen nieuwe dagvaarding be treffende het feit in Lisse gepleegd, zal uitgeschreven worden. Over 14 dagen zal het Hof uitspraak doen. Niet geslacht, maar omhoog helpen halen! S. de Groot uit Nootdorp was door den economischen rechter wegens het slachten van een schaap veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met bevel tot zijn onmiddellijke gevangenneming. Hij was van dit vonnis in beroep gekomen, omdat hij volgens zijn zeggen niet ge slacht had, maar alleen maar geholpen had het schaap omhoog te halen. Een an der had het beest geslacht door het dier met een bijl de hersens in te slaan. De Procureur-Generaal wist hetf toch even anders te vertellen, want verdachte had ook nog mee geholpen het beest in stukken te snijden, Het afwerken woi-dt .door de wet gelijk gesteld met slachten. Dan is zes maanden gevangenis de mini mum straf en spr. vroeg dan ook bevesti ging van het vonnis. Uitspraak over 14 dagen. Staat bekend als overmoedig. C. F. van Dorp te Nootdorp had van den economischen rechtfer acht maanden gevangenisstraf gekregen! wegens het slach ten van een schaap, terwijl tevens zyn on middellijke gevangeneming was geëischt. Ook hij bekende het feit hetgeen gebeurd v/as op 11 November. De Procureur-Gene raal wees er op, dat verdachte bekend sraat als zeer overmoedig en Iemand, die steeds clandestien had geslacht. Hij had het bovendien niet behoeven te doen uit nboddruft. Acht maanden gevangenisstraf is niets te veel voor zulk een feit en de eisch werd dan ook bevestiging van het vonnis van den economische rechter Vonnis over 14 dagen. VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER Vrijgesproken. W. J. Zwaan uit Koudekerk moest zich, voor den Economischen rechter ver antwoorden, wegens het feit, dat hij niet aan een stopteeken van een ambtenaar van den controledienst had voldaan, maar rustig was doorgereden. Verdachte voerde tot zyn verdediging, aan, dat het hier zeker een vergissing be trof, want hü wist van niets, was zelfs op die plaats, waar de overtreding begaan was, niet geweest. Verdachten gaf als zijn meening te kennen, dat het waarschijnlijk zijn knecht geweest was. Het bewijs niet geleverd achtend vroeg de Officier vrijspraak voor verdachte. De Economische rechter sprak verdachte vrij. Bakkers mogen niet eens per week de bonnen inhouden. Er zijn nog talrijke bakkers, die niet da gelijks de broodbonnen van hun klanten afscheuren voor het vooc dien dag gele verde brqod. Of ze pakken alle bonnen in het .begin van de week aan, of ze leveren elk én dag brood en houden dan op het laatst van de week de bonnen af. Beide methoden zijn absoluut verboden. De bak ker J. Verplancke te Leiden had zich voor een dergelijke overtreding voor den Economischen rechter te verantwoorden. Hij had van een klant op het einde van de week de bonnen pas ingehouden, waardoor hij .feitelijk eiken dag brood zonder bon nen geleverd had. De officier zeide o.a., dat dit. een euvel was, dat nog veelvuldig voorkomt. Er moet hier een voorbeeld gesteld woTden en de eisch werd dan ook een geldboete van 50 sub. 50 dagen. De Economische rech ter vonniste conform dezen eisch. Geknoei met boterbonnen. C. Th. v. d. Geest en T. Th. v. d.^Geest, beiden uit Leidschendam, padden boterbonnen gekocht, waardoor zij boter zonder bonnen konden verkoopen tegen een aanmerkelijk hoogeren prijs. Dit is natuurlijk niet de bedoeling van de boter- distributie, die er zorg voor draagt, dat een ieder evenveel botei^ kan koopen. De Officier Was dan ook in het geheel niet te spreken over hetgeen de verdach ten gedaan/hadden en achtte een flinke geldboete op haar plaats, waardoor tevens de oneerlijk verkregen winst gereduceerd wordt. De eisch tegen T. Th. v. d. Gèest werd een geldboete van 750 subs, vijf maanden hechtenis en tegen C. Th. v. d. Geest een geldboete van 500 subs, vier maanden hechtenis. De Economische rechter wa$ het mét de zen eisch volkomen eens en veroordeelde elk der verdachten conform den eisch. Gevangenisstraf voor den leverancier der bonnen. J. A. Schuyt uit Leidschendam had boterbonnen gekocht van iemand uit den Haag en deze aan de vorige verdachten verkocht: opdat dezen boter zonder bon nen zouden kunnen verkoópen. Hier vond de Officier het noodig om een maand gevangenisstraf te eischen. De Economische rechter veroordeelde verdachte tot deze straf en beval zijn on middellijke gevangenneming. HAAGSCHE POLITIERECHTER» Annie .op het oorlogspad. Annie is een schoone jonge dame uit Leiden en Annie had verkeering. We derzijds waren duren beloften van eeuwi gen trouw gezworen, maar het gebeurt dik wijls op dit ondermaAnsohe, dat men zoo gauw beloften vergeet; Zoo ook de man nelijke helft van de verkeering. Hij zag een ander, die hij aardiger vond dan Ann.e en Annie bleef alleen en ongetroost achter. Zoo gauw wilde zij haar denkbeeldig geluk echter niet opgeven en zij hakte den knoop door, door haar opvolgster op te wachten. Zoo gauw het woordje opwachten ter spra ke komt, is het afwachten wat er al zoo zal gaan gebeuren. Hier geschiedde het volgende: „Zoo, fuil serpent", aldus klonk de be groeting „wou jij onder me duive scniete". „Ik sa] je schiete", en Annie's poeselige vuistje schoot uit, net op het eenigszrns wippende reukorgaan van haar rivale, waardoor roodachtig Vocht begon te vloeien. De duivenschietster haalde als tegenprestatie haar nagelen over Annie's donzige wang en liet sporen na. Gelyk twee Japansche worstelaars, gre pen de jonge dames elkaar beet. Beten en krabben over en weer. Plukharen van je welste, todat de omstreden „man" te voor- sohyn kwam. Deze werd door beiden met verwijten overstelpt, omdat hij op zijn beurt geen partij koos. Hij bleef neutraal, bekeek het geval en tippelde en heeft thans opnieuw verkeering, maar niet met een van beide jonge dames. Deze mogen thank voor hun „liefde", aan een onwaardigen betoond, elk nog eens 10 boete betalen, omdat zoj elkaar afgedroogd hadden. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RUN. Verd. Verordening, (verduisteringsover tredingen). M. G. 1„ 1 wk., en 0.50 of 1 week tuchtschool. W. C. R., Ter Aar, 6, of 3 dagen. A. v. D., 2, of 2 d. W. B, B., idem. A. B., in woonwagen, idem. J. H., Koudekerk, idem. J. A. S., Zwammerdam, idem. G. S., idem met teruggave lantaarn. G. v. d. H., idem. P. S., 2.50 of 2 dagen. B. B., Reeuwijk, idem. J. V., Bodegraven, 2, of 2 dg. x 1.50 of 1 dag. H. v. d. T., Zwammerdam, idem. A. M., Bodegraven, idem. J. G., idem. A. M. A. R., Ter Aar, idem. C. ten B., Zwammerdam, idem. A. A. v. d. S., 5 of 2 dagen. M. L., Nieuw koop, idem. J. W. G. v. N.,;idem. J. v L., idem. H. E. T., Bodegraven, 4, 2 dagen. M. en R.-wet en Regl.: ,C. de K., Zegveld VEENENOAAL Stofknoopen enz Haarlem rnerstr. 27, Tel. 21511 Eerste Leidsche Begrafenisonderneming vaar Roomsch Katholieken GEVESTIGD 1882. 420t G. H. KLEIRNAM8 PIETER DE LA COURTSTRAAT22 TRANSPORT - TELEFOON 11415 l U 3 of 3 dagen. C. B.. Ter Aar, 2 of 1 dag. I. den D., Ter Aar. 2, of 2 dagen. P. K., idem. R. van L., Boskoop, 2.50 of 2 dig. Visscherijwet: L. S., Delft, 2 x 2, of 1 dag. verb, verkl. hengel. S. A. H., Amster dam, 2 x 2, of 2 dagen verb, verkl. hen gel. f Verord. 128/1940: G. van 't V., Nijfcertc, 6 of 3 dagen. J. de B. Ter Aar 8 of 4d. J. B. 6. of 3 d. Leerplichtwet: K. T., Ter Aar, 5. of 6 dagen P. B„ Hazerswoude 4 of 2 dagen. B. S. gazers wovfde, 4 of 2 dagen. I VU F" minuten ON IbE-OACKTZ A A/v^i E l O V/ICLEN LOS E.N BANDE.N PvWljTl NOTARIS J. C. VAN ECK te Leiden zal op Vrijdagen 20 en 27 Februari 19-12, telkens om 14 uur bij opbod en af slag in het Notarishuis te Leiden publiek verkoopen: 1. Het winkelhuis met schuur erf eft grond, Oude Varkens- markt 9 te Leiden, groot 1.32 Are, bev. ben.: winkel, ka mer, keuken; le verd.: 2 ka mers*1, 2e verd.: zolder. Voor zien van geleidingen voor water, gas en electriciteit. Verhuurd voor 7.50 per en bij de week. 2. Het huis met erf en grond, Groenhazen gracht 19, met vrije uitgang naar de Zwyn- hoornsteeg te Leiden, groot ong. 0.40 Are,, bev. ben.: ka mer met keuken; le verd.: kamer en zolder. Voorzien van geleidingen voor gas en water. Verhuurd voor 3. per en bij de week. 3. Het perceel grond gelegen aan de Zwijnhoornsteeg te Leiden, groot ong. 1.27 are. Verhuurd voor 1.per en by de week. 4. Het pakhuis aan de Zwijn hoornsteeg met achteruit gang naar d-: Sliksteeg te Leiden, groot 0.30 Are. Ver huurd voor 2.50 per en bij de week. 5. Het pakhuis aan de Sliksteeg 20 te Leiden, groot 0.19 Are. Verhuurd voor f 1.50 per en bij de week. 6. Huis en erf aan de Wiel- makerssteeg 15 te Leiden, groot 0.37 are, bev. ben. 2 kamers; bov. kamer, zolder. Voorzien van geleidingen voor water en gas. Vrij van huur. Bez.- in de weken van opb. en afsl. op Dinsdag en Don derdag van 1416 uur. Beta ling voor of op 27 Maart 1942 Aanv. b. d. betaling. Nadere inlichtingen ten kan tore van den Notaris, Bree- straat 56 te Leiden, tel. 25824 Nots. B. H. STUMPEL te Leiden is voornemens op Vrijd. 20 en 27 Febr. '42, 's nam. 2 u., in het Notarish. aldaar bij Veiling en Afslag, publièk te verkoopen de nav. perc. te Leiden: 1. Het Heerenhuis en Erf met Tuin aa.i de Kagerstraat 12 (nabij de Rijnsburger- weg) gr. 1.69 A. Verhuurd voor 40.per- en bij de maand. 4251 2 Het neerenhuis en Erf met Tuin aan de Kagerstraat 14,. nevens het vorige perc.; gr. 1.69 A. Verhuurd voor 40. per- en bij de maand. Bez. in de weken van Vei ling en Afslag op Dinsd. en Donderd. van 2—4 uur. Aanv. terstond na de toew. onder gestandd. huur. Bet. koopp. op 27 Maart '42, met bybet. van rente a 5 pet. 's j. van aanv. tot bet. Combinatie der perc. Nadere inL geeft gen. Notaris. NOTARIS JHR. G. J. STOOP te Alphen a. d. Rijn zal op Donderdag 19 Februari 1942 v.m. 11- uur in het^ Hotel „CENTRAAL" te Alphen a. d." Rijn in één zitting bij IN ZET en TOESLAG verkoopen: Het Woonhuis „TEN AN KER" met voor- en achtertuin te Alphen aan den Rijn, Van Boetselaerstraat 31, groot 1.68 Are. Vrij van huur te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 14 Maart 1942. 4407 Bezichtigen: Maandag en Woensdag van 24 uur en donderdagmorgen van 9.45 10.45 uur. Veilingsnotities bij Notaris Jhr. Stoop. event, gec. met Brandverze kering. Ook voor onbewoonde panden. Billijke premies. Delflandsche Assurantie Compagnie TE DELFT Onde Delft 49 - Postbus 45 TELEFOON 839 Alle assurantiën. Actieve Vertegenwoordigers gevraagd. 4384 NIEUWKOOP Advertentiën worden aangenomen door J. V. d. VOORN LEVERING VAN NUCHTERE KALVEREN De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat, behalve op de normale slachtyeemarkten, van Woensdag 11 Februari af nuchtere kalveren eveneens ter levering kunnen worden aangeboden op de volgende bedrijven: N.V. Uithoornsche Baconfabrieken Uithoorn N.H., Z.H., U. Firnja Baas fn Domburg Bodegraven Z.H., U. Firma Lunenburg en de Zeeuw Woerden Z.H., U. Firma Stout en Boer Nieuwerkerk a. d. IJssel Z.H. Delft Z.H. Breukelen U., N.H., Z.H. Montfoort U., Z.H. Driebergen U. Oss N.B., G. Boxtel N.B. Weert L. Wilp G. Borculo G. Gebr. P. A. en J. J. v. d. Akker J. Folkerts Firma T. van Kooten N.V. Gevato's Exportslachterij N.V. H. Hartog's Fabrieken N.V. Exportcentrale V.D» N.C.B. N.V. Siachtveecentrale V.D. L.B.T.B. Limco N.V. B. Linthorst en ai. Verkoopver. V.D. A.B.T.B. „CJelderland" N.V. Wierdensche Exportslachferij Wierden O. N.V. Vleeschwarenfabriek Anton Hunink N.V. Zendijk's Exportslachterij N.V. Vleeschwarenfabriek v.h. J. Meester Verkoopver. V.D. A.B.T.B. „Overijssel" N.V. Drentsche Exportslachterij Wa K. Walthuis N.V. Exportslachter;} Udema Friesche Coöperatieve Export- slachterij J. Jellema Firma J. T. Dijkstra Firma F. Feenstra N.V. Vleeschwaren- en Conserven- fabriek v.h. van Dam en Co. Firma Beverwijk en Douma C. Moll Bovengenoemde bedrijven zijn door de Bedrijfsorganisatie aangewezen als bijzondere leveringsplaatsen in dep zin van artikel 2, lid 1 vai* de Vee- en Vleeschverordening 1942. De mogelijkheid bestaat, dat buitendien nog gelegenheid zal worden gegeven nuchtere kalveren te leveren aan de abattoirs te Alkmaar en Zwolle. 4440 Deventer O. Olst O., G. Wijhe O., G. Oldenzaal O. Assen Dr., Gr. Emmen Dr., Gr. Gieten Dr., Gr. Akkrum Fr. Hardegarijp Fr. Wolvega Fr., O., Dr. Dokkum Fr. Leek Gr., Dr. Nijkerk G., U. Barneveld G. U. Prov. publicatie van het Depart, van Landbouw en Visscherij GOEDGEKEURDE ZOMERZAAITARWE De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Zuid-Holland maakt aan belanghebbenden in haar werkge bied het volgende bekend: x Daar de hoeveelheid door den Nederlandschen Algemeenen Keuringsdienst (N.A.K.) zoowel te velde als op partij goed gekeurde zomerzaaitarwe van de rassen: Mansholte's van Hoek, Manshplte's witte Carma en Blanka voor de te verwachten be hoefte niet toereikend zal zijn,.is met ingang van heden de handel in ongekeurd zaaizaad hiervoor toegestaan met een heffing van 1.50 per 100 kg. Wat betreft de vastgestelde maximumprijzen en condities van bovengenoemde rassen zomerzaaitarwe, kunnen belangheb benden inlichtingen bekomen bij de Plaatselijke Buheauhou- ders van de Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouw producten, 4355 De BURGEMEESTER van ZOETER WOUD E vraagt vóór 18 dezer prijsopgave voor het ophalen (fenmaal per week) van asoh en vuilnis aan den Hoogen Rijndijk. 4436 Voorwaarden liggen ter ge meentesecretarie ter inzage. Zoeterwoude, 14 Febr. 1942. De Burgemeester voorn., H. SMEETS. Bericht van Inzet- NOTARIS J. C. VAN ECK te Leiden bericht dat bij Vei ling d.d. 13 Februari 1942 werden ingezet: Schelpenka*- de 44, te Leiden op 10.000. Juffermansstraat 31 te Oegst- geest op 8500.en Juffer mansstraat 35 teOegstgeest op 8500.—. 4422 Afslag Vry'dag 20 Febr. 1942. Off. publicatie van het Depart, van Landbouw en Visscherij. TEELT VAN LANDBOUWZADEN DOOR KWEEKERS/HANDELAREN (COÖPERATIES) Kweekers/handelaren (coöperaties), die op zelf, of via hun or ganisatie (A.V.Z. en V.E.C.O.) een aanvrage by de Nederland- sche Akkerbouw-Centrale hebben ingediend voor den verbouw van landbouwzaden en hierop eer^ toewijzing hebben ontvan gen, zijn verplicht vóór 15 April a.s. aan de N.A.C. een opgave te doen van de telers met wien zij een contract hebben afge sloten met opgave van: le. naam, adres en organisatienummer van den teler; 2e. de nauwkeurige oppervlakte van het gewas met vermel ding van ras of variëteit. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat het overschrijden van de toegestane oppervlakte verboden is. Reeds ingediend zijn de aanvragen voor suiker- en voeder bietenzaad, mangelwortelzaad, koolrapen, stoppelknollen, gele wortelen, mergkool, cichorei, Westerwoldsch raaigras, rood- zwenkgras, hoogzwenkgras, spurrie en boterzaad. Deze behoe ven dus niet meer ingediend te worden, Mocht een kweeker/handelaar (coöperaties) hetzij in eigen be drijf, hetzij op contract andere dan de hierboven genoemde landbouwzaden willen verbouwen, dan moet hiervan vóór 25 Februari opgave geschieden aan de af deeling Zaaizaad van de N.A.C., Bezuidenhout 15, 'sGravenhage met vermelding van de hierboven gevraagde gegevens omtrent de oppervlakte en de telers 4362 Off. publicatie van het Depart, van Landbouw en Visscherij. >R TELERS De Regeeringscommissaris voor de Bodemproductie maakt het volgende bekend. Het verbouwen van landbouwzaden is toegestaan wanneer in, totaal per bedrijf niet meer dan 5 Are wordt verbouwd. De teler is vrij op deze 5 Are landbouwzaden te telen naar zijn eigen keuze, zonder dat hij hiervoor een aanvrage behoeft in te dienen. o De verbouw van landbouwzaden te weten van gras- en klaver zaden, lucerne, serradella, wikken, lupinen, merg- en voeder- kool, suikerbieten, mangels en voederbieten, koolrapen, stop pelknollen. gele wortelen, spurrie, chichorei, boterzaad en an dere hier niet genoemde zaden van groenvoedergewassen op een oppervlakte grooter dan 5 Are is slechts toegestaan, wan neer' men in het is vap een teeltvergunning. Zaadteelt van Westerwoldsch raaigras, suikerbieten, mangel- wortels, voederbieten, koolrapen, stoppelknollen (zomer- en herfstknollen) en boterzaad op een oppervlakte grooter dan 5 Are is den teelr slechts toegestaan, wanneer hij hiervoor een teeltcontract heeft afgesloten met een kweekershandelaar (coöperatie), die van de Nederlandsche Akkerbouwcentrale hiervoor een yregunning heeft ontvangen. De teeltvergunning wordt in dit geval niet aangevraagd door den teler, doch door den kweeker-handelaar (coöperatie) voor wien verbouwd wordt. I De zaadteelt van de andere .gewassen te weten: alle gras- en klaversoorten (met uitzondering van Westerwoldsch raaigras), wikken, lupinen, serradella, merg- en voederkool, gele wor telen, spurrie, chichorei voor eigen rekening en risico's op een oppervlakte grooter dan 5 Are kan in meer of minder be perkte mate worden toegestaan. Aan de teelt van gras- en klaverzaden, merg- en voederkool en gele wortelen zal als eisch gesteld worden, dat de teler deze zaadteelt stelt onder controle van den Nederlandschen Al gemeenen Keuringsdienst te Wageningen. Aanvragen-voor de. zaadteelt van die gewassen, waarvan zaad teelt voor eigen rekening is toegestaan moeten uiterlijk 25 Fe bruari a.s. worden ingediend bij de Nederlandsche Akkerbouw centrale, afd. Zaaizaad, Bezuidenhout 15, 'sGravenhage, met nauwkeurige opgave van: le. de oppervlakte, welke in 1938, 1939 en 1940 door hem voor éigen rekening met deze gewassen is beteeld; 2e. de oppervlakte, waarop hij deze gewassen voor den oogst 1942 wenscht te telen; 3ë. de soort, het rps of de variëteit van de te telen gewassen; 4e. den naam en het adres van den aanvrager, alsmede het nummer waaronder en het district waarin deze by de land- bouw-crisis-organisatie is aangesloten. Telers, die reeds een aanvrage hebben ingediend voor den verbouw van klaverzaad, behoeven niet opnieuw een aan vrage in te dienen. 4362 Off. publicatie van het Depart, van Landbouw en Visscherij. UITREIKING VAN VERZAMELTOEWIJZIN'GEN VOOR PEULVRUCHTEN De Secretaris-Generaal van het departement van Landbouw en Visscherij deelt mede, dat tot 1 Maart a.s. de omwisseling van peulvruchten toewijzingen door grosisers voor verzamel- toewijzingen bij de plaatselijke distributiediensten dagelijks kan geschieden. Grossiers in peulvruchten behoeven derhalve gedurende de maand Februari met de inwisseling der door hen ontvangen detaillisten-toewijzingen niet te wachtei) tot den voor hen vast- gestelden wekelijkschen inleveringsdag: 4320 j Off. publicatie van het Depart, van Lardbouw cn Visscherij. MAXIMUM PRIJZEN ZAAIBOONEN Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt het volgende bekend: Voor zaaiboonen zyn de volgende maximum prijzen inclusief omzetbelasting vastgesteld: Telersprys Telersprijs Gebruikers- per 100 kg. en geplomb. delsprijs) Zeeuwsche br. boonen Ceka N.A.K. le nabouw 26.75 33.05 36.25 N.A.K. 2e en oudere 25.75 31.80 35.— Zeeuwsche bruine boonen ongekeurd 25.25 34.50 Walchersche Kogelb. AKA NJV.K. le nabouw 31.25 38.55 41.75 N.A.K. 2e en oudere 30.— 37.05 40.25 Walchersche Kogelboonen ongekéurd 29.25 39.75 N. Holl. bruine boonen landras N.A.K.-gekeurd 30.75 ,38.05 41.25 ongekeurd 29.50 40.75 Walchersche witte boonen N.A.K. le nabouw 31.— 40.05 43.25 N.A.K. 2e en oudere 30.— 38.65 41.85 I Walchersche witte boonen landras N.A.K. gekeurd 30.75 39.55 42.75 ongekeurd 29.25 37 40 Noord-HolL Krombekken landras N.A.K. gekeurd 31.75 41.15 44.35 ld. en andere hardschalige ongekeurd 30.25 38.50 Groninger stroo- en Frie sche Woudboontjes ongek. 26.60 34.40 Citroenbooneh ongekeurd 29.20 37.40 Kievitsboonen ongekeurd 30.25 38.5Q De telersprijzen zijn exclusief zak. Levering g- ..biedt op PICA voorwaarden (franco binnen 10 km. afstand van het bedrijf van den teler). Verdere vracht komt voor rekening van den kooper. In de telersprijzen voor geplombeerd N.A.K.-zaad zijn begre pen de keurings- en plombekosten, alsmede een bpdrag voor kweekersvergoeding. Wanneer de handel ongeschoond zaad koopt, komen plombe- kosten en kweekersvergoeding te zijnen laste. In de handelsprijzen zijn begrepen èventueele commission- nairs-, agenten- en groothandelsprovisie. Deze prijzen zijn ex clusief zak en af pakhuis van den handelaar. Op rekening gestelde zakken moeten binnen den gebruikelij- ken termijn door den handel tegen factuurprijs worden terug genomen. Uitgaande en inkomende vracht voor zoover deze laatste 0.10 te boven gaat, komt voor rekening van den kooper. Een ge specificeerde opgave van'de wérkelijke vrachtkosten moet op de nota van den handelaar worden vermeld. Bij afname van kleinere hoeveelheden dan 100 kg. mogen de genoemde gebruikersprijzen verhoogd worden met ten hoogste de volgenden prcentages: bij afname tot en met 1 kg. 55 pet., bij afname van 1 t.m. 10 kg. 35 pet., by afname van 10 t.m. 25 kg. 15 pet. De aldus berekende prijzen gelden inclusief vracht, verpak king en vergoedingen voor tusschenpersonen. De handel in peulvruchten is slechts toegestaan aan die han delaren (coöperaties), die een overeenkomst zaaipeulvruchten met de Nederlandsche Akkerbouwcentrale^ hebben aangegaan. Over het'algemeen is slechts de handel in door den N.A.K. goedgekeurde zaaiboonen toegestaan, met Uitzondering van die soorten, waarvoor eveneens een prijs voor ongekeurde is vast gesteld. Deze mogen echter slechts in den handel worden ge bracht, wanneer zij door den N.A.K. op partij zijn goedge keurd en geplombeerd. Voor zoover het bruine boonen betreft, mag plombeering door den N.A.K. eerst plaats vinden, nadat de verschuldigde heffing aan de P.I.C.A. is betaald. Het_vervoer van ongekeurde zaaiboonen staat zoolang plombeering niet heeft plaats gevonden, onder controle van den N.A.K. Wordt door een teler rechtstreeks afgeleverd aan een uiteinde lijken gebruiker, dan mag maximaal de hierboven genoemde verbruikersprijs verminderd met f 1.50 in rekening worden gebracht. 4355 Adverteert in „De Leidsche Courant"

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 7