DAGBLAD VOÖR LEIDEN EN OMSTREKEN De strijd nadert snel Singapore OUITSCHLAND Momentje WOENSDAG 11 FEBRUARI 1942 33ste Jaargang No. 10174 S)c£cid^elieSoii^a4it Bureaux Papengracht 32. Telefoon: Redactie 20015 Administratie 20935. Giro 103003. Postbué 11. Japanners op 9 K.M. afstand van de stad JAPANSCHE LANDING BIJ MAKASSAR Het weermachtsbericht van Batavia deelt mede, dat Japansche troepen aan land zijn gezet in Zuid-Celebes, in de na bijheid van Makassar. Het Japansohen hoofdkwartier maakt bekend, dat Japansche strijdkrachten, die op het eiland Singapore opereeren, in de vroege ochtenduren de Boekit Timah, het hoogste punt van het eiland, op slechts negen km. afstands van de stad Singapore hebben bestormd en bezet. De Boekit Timah, die 177 meter hoog is, verschaft uitzicht op de stad. Het communiqué ver meldt verder, dat de Japansche troepen voortgaan met den vijand voor zich uit te drijven. Naar verluidt, heeft de Japansche com mandant aan het front op Malakka, gene raal Jamasjita, de overgave van Singapore geëischt. Naar Reuter officieel uit Singapore meldt, zoo verneemt het A.N.P. uit Stock holm, hebben de Japanners gisternacht kans gezien in de streek tusschen Soengei Mandai en Soengei Kranji opnieuw te lan den op enkele plaatsen. De vijand aldus dit bericht heeft zijn aanvallen met stuka's en mitrailleurs op onze vooruitgeschoven stellingen in den Westelijken sector den geheelen dag zon der ophouden voortgezet en ook heeft hij met groote. formaties vliegtuigen van aan zienlijke hoogte bomaanvallen gedaan. Tevens heeft de vijand zijn krachtige pressie gehandhaafd en de infiltratie-acties in dit gebied voortgezet. Ondanks hard- nekkigen tegenstand verdere terugtocht van onze troepen. De Japansche troepen, die Maandag avond het vliegveld Tengah in het Wes telijk deel van Singapore hadden veroverd, leveren ten Oosten van dit vliegveld een hevig gevecht met vijandelijke troepen, al dus meldt Domei. Vernomen wordt, dat den Japauners bij deze verovering tien vliegtuigen en twee stukken luchtdoelartillerie in handen vie len. 1 Naar uit een niet-officieel bericht van het front in Singapore blijkt, zoo meldt het D.N.B., hebben de Japansche troepen van het vliegveld Tengah gisterochtend na zware gevechten den weg Singapore— Kranji ten Zuiden van Boekit Panjang be reikt. Daarmede is reeds de beslissende strijd om den binnensten versterkingsgor del van de stad Singapore begonnen. Een onafgebroken stroom van Japan sche troepen en voorraden glijdt thans over de brug van Johore om de Japan ners op het eiland te verstérken, nadat de genie den geheelen nacht hard heeft- ge werkt aan het herstel van dezen dijk met brug, die de Engelschen bij hun terug tocht naar het eiland hadden opgeblazen. Ook-ditmaal hebben de zwemmers weer belangrijke diensten aan de Japansche ac tie bewezen. Den nacht voor het groote offensief zwommen zij onder dekking der Japansche artillerie naar den dijk om een onderzoek in te stellen naar de plaatsen, waar deze was vernield. Zoodra'de vijand het Zuidelijke uiteinde van den dijk had ontruimd, werden ijlings de noodige her stellingen uitgevoerd met materieel, dat men al had kunnen gereedmaken. ZWEMMERS TEGEN SINGAPORE. De zorgvuldigheid, waarmde de Japan ners de voorbereidingen getroffen hebben voor de landingen op het eiland Singapore, worden in een frontbericht geschilderd. De commandoposten, zoo'wordt daarin ge zegd, waren dag en nacht in actie om de nauwkeurigste inlichtingen te vergaren over de beste mogelijkheden voor de lan dingen, de zwakste plekken van den vij and en vele andere bijzonderheden. Een groote rol speelden hierbij zwemmers, wier optreden ook thans evenals bij Hong kong, met bijzondere waardeering dient vermeld te worden. Des nactfts, nog voor dat de maan was opgekomen, zwommen zij, door de duisternis beschermd, naar de vijandelijke oevers en trachtten daar de diepte van het water en de beste landings-- plaatsen uit te vorschen. Hun inlichtingen waren voor de legerleiding van onschat bare waarde. MARTABAN IN BIRMA BEZET. Naar Domei meldt, hebben de Japan sche expeditietroepen Dinsdagochtend Martaban bezet. Martaban, een vrij groote havenplaats, ligt aan den Westelijken oever van de baai waarin de rivier de Sal- win uitmondt. Van het reeds enkele dagen geleden ingenomen Moelmein leidt de spoorweg over Martaban naar Rangoon met een zijtak naar den weg door Birma. Den geheelen dag hebben de Japanners Maandag vijandelijke troepenconcentra ties en verbindingen ten Noorden van Mar taban aan.de rivier de Salwin aangevallen. Rollend spoorwegmaterieel en zeven vrachtauto's werden vernield. Officieel wordt uit Washington gemeld, dat Japansche versterkingen aan land zijn gezet in de golf van Lingajen. De laatste 24 uur is hevig gevochten op het schier eiland Bataan. (Fhilippijnen). Naar de Britsche berichtendienst meldt, is een Amerikaansoh legertransportschip in de wateren van Hawaii door een torpe do tot zinken gebracht. De actie Ier zee In een commentaar op de nieuwe Duit- sche duikbootsuccessen voor de Amerikaan- sche kust schrijft de „Deutsche Allgemeine Zeitung", dat de „Times" na het eerste spe ciale bericht van het Duitsche opperbevel over het tot zinken brengen van schepen in die streken verklaarde, dat groote ver liezen daar niet verwacht behoefden te worden, omdat bij dit eerste succes slechts sprake kon zijn van op zichzelf staande prestaties. Intusschen echter, aldus de D.A. Z., heeft „Kapitaen-leutnant" Hardegen vele navolgers gevonden. Aan 'de Atlantische kust, aldus vervolgt het blad, zijn bijzonder veel tankschepen verloren gegaan. Het verlies van 61 groote schepen treft de Amerikaansche koopvaar dij zwaar, doordat de Japansche duikbooten in den Stillen Oceaan eveneens haar werk doen en de" Vereenigde Staten steeds meer scheepsruimte noodig hebben voor militai re doeleinden. Men kan aannemen, dat het gebrek aan scheepsruimte aanzienliik bij draagt tot het verschijnsel, dat Amerikaan sche overzeesche operaties op groote schaal tot dusverre achterwege tijn gebleven. Ten Noordoosten van Tobroek is Dinsdag een lichte Britsche kruiser door een Duitsch gevechtsvliegtuig gebombardeerd. Het schip trachtte door van koers te verande ren aan den bommenregen te ontkomen. Het Duitsche gevechtsvliegtuig wist echter bommen van zwaar kaliber vlak naast de scheepswand te plaatsen. Nadat de bom men ontploft waren, verminderde de krui ser vaart en bleef met slagzij liggen. HET ITALIAANSCHB WEERMACHTSBERICHT. Het Italiaansch weermachtsbericht van' gisteren luidt: In het gebied van Ain el Gazala zijn ge vechten tusschen vooruitgeschoven ele menten te onzen voordeele geëindigd. Formaties luchtstrijdkrachten hebben groote colonnes van den tegenstander, be staande uit gemotoriseerde voertuigen, verslagen: een belangrijk deel ervan werd vermeld. •Tijdens een reeks zegevierende gevech ten hebben Duitsche jagers elf Engelsche vliegtuigen neergeschoten zonder verliezen te lijden. De acties van het Duitsche luchtwapen tegen het eiland Malta zijn voortgezet. Italiaansche bommenwerpers hebben in d®n nacht van 8 op 9 Februari wederom met succes een aanval gedaan op de vloot- basis van Alexandrië. Vijandelijke vliegtuigen hebben sommi ge plaatsen in Griekenland gebombardeerd en eenige civiele.gebouwen doen instorten: Japanners dringen Singapore binnen TOKIO, 11 Febr. (D.N.B.) De Japan- sche troepen zijn vanmiddag om twee uur het Westelijk deel der stad Singapore bin nengedrongen, naar zoo juist verluidt. onder de Grieksche bevolking vielen 11 dooden en 11 gewonden. Een van onze pa trouilles torpedovliegtuigen, die in het Oosten van de Middellandsche Zee een vijandelijk convooi had ontdekt, dat ge ëscorteerd werd, heeft een zwaren kruiser getroffen. IN 'N PAAR REGELS Engelsch vliegtuig in Lon- densche wijk neergestort Zeven personen, onder wié de bestuur der, zijn om het leven gekomen, toen een Britsch vliegtuig in den nacht van Dinsdag op Woensdag in een Londensche' stadswijk op een huis neerstortte. Van de bewoners van het huis kwamen vijf personen om het leven. Amerikaansche bommen werper neergestort Naar eerst thans uit Rio de Janeiro wordt vernomen, is j.l. Zaterdag op het vliegveld van Natal een Amerikaansche bommenwer per van het type „vliegend fort" neerge stort. Hierbij zijn negen personen om het leven- gekomen.. Ontmoeting FrancoCarmona In politieke kringen te Madrid verluidt, dat het Spaansche staatshoofd, generaal Franco, zich vandaag in gezelschap van den minister van buitenlandsche zaken, Serrano Suner, naar Sevilla zou begeven. Het heet, dat zij daar den Portugeeschen president, generaal Carmona, en den pre mier, Salazar, zullen ontvangen. Steenlawine in Italië Bij het plaatsje Calandrie in de nabijheid van de spoorweg der lijn Ventimiglia-Men- tone heeft zich een ernstige steenlawine voorgedaan. De neerstortende massa's steen en grond vernielden een huis, dat als onderkomen diende voor soldaten, die de spoorlijn bewaakten. Van de tien man kon den drie zich in veiligheid brengen, de ove rige zeven vonden den dood. GEEN JAARBEURZEN IN 1942 De Rijksminister voor Volksvoorlichting en Propaganda heeft in overeenstemming met den Rijksminister van Economische Zaken beschikt, dat in 1942 Alle Duitsche jaarbeurzen vervallen. Alle krachten van het Duitsche bedrijfs leven en het Duitsche verkeerswezen zullen onbeperkt voor de overwinning der Duitsche wapens worden gebruikt. STRIJDT VOOR EUROPA Nieuw e successen op den Atlantischeu Oceaan Het Duitsche weermachtsbericht van gistermiddag luidt: Aan het Oostelijk front heeft de te genstander in den loop van de voort- dtirende gevechten wederom zware, bloedige verliezen geleden. Eigen aan- valsacties leverden plaatselijke succes sen op^Zestien vijandelijke tanks wer den vernietigd. Het luchtwapen he«ft den afweer- strijd van het leger gesteund door doel treffend optreden van gevechtsvlieg tuigen en duikbommenwerpers. Met succes heeft het ^cheepsdoelen in de wateren van de Oostelijke Krim be streden. Voor Leningrad zijn nieuwe, door sterke strijdkrachten uitgevoerde u t- braakpogingen van den vijand vruch teloos gebleven. Artillerie van het le ger heeft voor den oorlog belangrijke doelen bij Kroonstad met succes be schoten) Bij de suocesvolle afweer van zeer zware massale aanvallen van den te- - genstander hebben de 23ste divisie ge motoriseerde infanterie en het Vlaam- sohe legioen zich bijzonder onderschei den. Zooals gisteren reeds in een extra bericht bekend is, gemaakt, hebben Duitsche duikbooten in den Atlanti- schen Oceaan acht vijandelijke koop-, vaar dij schepen met een totalen inhoud van 50.500 brt alsmede een korvet tot zinken gebracht. Een ander groot schip werd door torpedotreffers zwaar be schadigd. Van deze schepen werden er zes met een totalen inhoud van 34.500 brt. voor de Noord-Amerikaansche kust vernietigd. In Noord-Afrika wederzij dsche ver kenningsactiviteit. Duitsche formaties gevechtsvliegtuigen en duikbommen werpers hébben, zwaar door jagers beschermd, steunpunten, colonnes vrachtauto's en materiaalopslagplaat sen van den vijand in de Marmarische woestijn en in Noord-Egypte gebom bardeerd. Tijdens luchtgevechten wer den in dit gebied drie vijandelijke toe stellen neergeschoten. Ten Westen van Mersa Matroê heeft een Duitsche formatie vliegers in het Oosten van de Middellandsohe Zee een zwaar beveiligd Britsch convooimet bijzonder succes aangevallen. Daarbij werden een lichte kruiser, een torpe- dobootjager en twee groote transport schepen door voltreffers met bommen zoo zwaar beschadigd, dat de vernieti ging van een Öoeel dezer schepen ver wacht kan worden. 'Vliegvelden en andere" militaire in stallaties van het eiland Malta zijn overdag en des nachts met bommen bestookt- Bij den afweer van aanvalspogingen van het Britsche luchtwapen in de Duitsche Bocht heeft Oberfeldwebel /Luet-h binnen -één uur 3 Vijandelijke bommenwerpers neergeschoten en daarmede het aantal van zijn' lucht overwinningen gebracht op 29. Ter dood veroordeeld Het bureau van den weermachts bevelhebber in Nederland deelt mede: „Een laffe cverva" door vier Neder landers den tweeden Februari 1942 op een Duitschen soldaat gepleegd, waar bij deze laaghartig wetd doodgestoken, vond reeds denzelfden dag door een Duitsche militaire rechtbank zijn ver gelding. Twee der daders werden ter dood veroordeeld, de beide anderen tot langdurige tuchthuisstraffen. De dood vonnissen werden door den kogel vol trokken. Bovendien werd een communistische agitator gefusilleerd, die eveneens door een Duitsche militaire rechtbank ter dood veroordeeld was". DE AFFAIRE-TANGER Naar uit Tanger wordt gemeld, heeft de huiszoeking, die de Spaansche politie in het Engelsche" hotel Bristol aldaar heeft gedaan in verband met de explosie van jl. Vrijdag, tot een interessante ontdekking geleid. In geheime kelders van het hotel werd een ontzaglijke hoeveelheid handwapens, munitie, ontplofbare stoffen van allerlei aard en materiaal voor de vervaardiging van bommen aangetroffen. Voorts vond men een groote hoeveelheid documenten, waaruit onmiskenbaar blijkt, dat Engeland via zijn agenten in Spanje en zijn consulaten en diplomatieke vertegen woordigingen dadem van sabotage en ter reur in Spanje en zijn protectoraatsgebie- den heeft voorbereid en ook reeds uitge voerd. j' Men verwacht, dat deze vondsten zullen leiden tot de ontdekking van nog andere geheime Britsche opslagplaatsen van ont plofbare stoffen. De documenten zijn den bevoegden Spaanschen autoriteiten voor een nauwkeurig onderzoek ter hand gesteld De Nederlandsche Ku'tuurraad LEDEN BENOEMD Op grond van de verordening van den Rijkscommissaris no. 210 art. 4, heeft de president van den Nederlandschen Kul tuurraad tot leden van den Nederland schen Kultuurraad benoemd de heeren: H. Baddings, H. F. Boot, dr. T. de Bruin, Jaap Gidding, ir. J". C. Gratama, Nico de Haas, dr. D. Hannema, ir. W. F. van Heems- kerek Dueker, R. van Houten, prof. dr. J. Jeswiet, prof. dr. J. M. N. Kapteijn, prof. dr. H. Krekel, mr. A. Meerkamp van Embden, proft dr. J. W. Mengelberg, S. J. van der Molen, prof. dr. F. Muller Jzn., J. C. Nachenius, Johan Polet, jhr. mr. D. G. Rerigers Hora Siccama, prof. dr. F. J. M. A. Roels, prof, dr. H. Visscher, prof. dr. J. de «Vries. De Kultuuraad is gpn lichaam, dat bij Verordening 210 van 22 Nov. 1941 door den Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied is ingesteld. Het instituut heeft tot doel, de ontwik keling van het Nederlandsche kultuurleven en van de verzorging van de Nederlandsche kuituur te bevorderen. Bij de vervulling van deze taak is de Kultuurraad verplicht alle uitingen van het kultureele leven gade te slaan, zoomede alle diensten en instellingen, welke op het gebied van het kultuurleven of de kuituur- zorg werkzaam zijn, door het geven van ad viezen te steunen en deze door het nemen van initiatief tot bepaalde werkzaamheden op te wekken Zooals uit het bovenstaande bericht ook blijkt, is het de president, die de leden van den Kultuurraad benoemt en ontslaat. De Raad bestaat uit ten minste 20 leden, die het lidmaatschap hebben op te vatten als een eere-ambt. Hun taak is, den presi dent van advies te dienen bij het nemen van een beslissing. De president is bevoegd zich gegevens te laten verstrekken door alle Nederlandsche autoriteiten, bureaux, instellingen, licha men en inrichtingen, zoowel van publiek rechtelijken, als van privaatrechtelijken aard, betreffende alle aangelegenheden, welke op zijn taak betrekking hebben. Deze instellingen zijn verplicht de gevraagde inlichtingen te verstrekken, zoomede den president en de door hem gemachtigde per sonen in staat te stellen tot inspecties en hun toeganfg te verleenen tot al hetgeen, door hen wordt georganiseerd. BURGEMEESTERS. Het Rijkscommissariaat maakt bekend:, De commissaris-generaal voor bestuurs zaken en justitie benoemdó op grond van par. 3 der Verordening No. 108 1940 (4e Verordening over bijzondere bestuursrech telijke maatregelen) met in achtneming van par. 4 alinea 1 der Verordening No. 31940 over de uitoefening der regeeringsbe- voegdheden in Nederland, tot burgemees ters: den heer K. M. Brouwers, commies te Vught tot burgemeester van Schaesberg, den heer W. T. M. E. Simons, belasting- tingambtenaar te Heerlen, tot burgemees ter van Ubach over Worms, d^n heer W. J. Beckers, gemeente-ambtenaar te Eygels- hoven, tot burgemeester van Nieuwenha- gen, den heer J. N. Klein, beambte der marechaussee te Cadier en Keer, tot burge meester van Grubbenvorst, den heer A. C. de Leis, staatsmijn ambtenaar te Heerlen, tot burgemeester van Posterholt, den heer J. Schreurs, oud-onderwijzer te Heel en Panheel, tot burgerteester van Heel en Pan heel-, den heer H. J. van de Berg, staats- mijnambtehaar te Heerlen, tot burgemees ter van Belfeld, en den heer H. M. Goossens, gemeente-ambtenaar te Vierlingsbeek, tot burgemeester van Kessel. Tegelijkertijd heeft de commissaris-ge neraal'voor bestuurszaken en justitie de aan den burgemeester van Kerkrade mr. A. M. P. Thomassen verstrekte opdracht tot tijdelijke waarneming van het burgemees terschap van Schaesberg en Ubach over Worms met dank voor de bewezen diensten ingetrokken. Opnieuw is benoemd tot burgemeester van Opmeer en Spanbroek den heer H. J. M. Keyzer. Ontslag is verleend aan den heer H. A. van Voorst tot Voorst als burgemeester van Oostvoorne. MUTATIES BIJ HET DEPARTEMENT VAN VOLKSVOORLICHTING Het hoofd van de afdeeling actieve pro paganda van het departement van Volks voorlichting en Kunsten, de heer N. Oos- terbaan, is' met ingang van 1 Februari 1942 benoemd tot hoofd der afdeeling informa tie en documentatie van hetzelfde depar tement. De. heer Ernst Voorhoeve, propaganda leider der N.S.B. is met ingang van den zelfden datum benoemd tot hoofd van de afdeeling actieve propaganda en raadsadvi seur van het departement van volksvoorlich ting en kunsten. DAG VAN DE DUITSCHE POLITIE Als onderdeel vai) het „Kriegswinterhilfs- werk des Deutschen Volkes"- Wordt 14 en 15 Februari de „Dag der Duitsche Politie" gehouden. In Nederland en vooral in de steden, waar Duitsche politietroepert liggen, zullen deze dagen geheel worden beheerscht door dit groote, nationale werk. Evenals vorig jaar zullen ook ditmaal de mannen in den groenen uniform geheel hun ver mogen en ijver er op zetten, om aan de Ne derlandsche bevolking eenig begrip te ver schaffen van dit sociale en gemeenschaps- werk. Wij komen nog in een uitvoeriger arti kel op de voorbereidingen terug. Thans brengen wij slechts in herinnering, dat SNEEUWRUIMEN. Ik zie massa's mannen in de stad sneeuwruimen. Zij steken hun spaden in de ontzagwekkende hoopen, depo- neeren de buit in een groot, klein of onoogelyk wagentje en rijden er mee naar den waterkant om daar hun la-, ding te lossen. Het is mij juist alsof ik-^iemand bezig zie met emmers de zee leeg te scheppen. O, de mannen zijn ijverig doende. Zij verdienen er bovendien iets mee en aan hen zal het niet liggen als de straatsteenen niet bloot komen. Als moest het duren tot de volgende winter, scheppen "zullen zij. Maar als ik thuis uit mijn venster over het verre land zie, denk ik: welk mensch haalt het in zijn hoofd den strijd op te nemen tegen de hemejsche elementen? Wat een waanzin is dit? De hemel zendt in één uur méér sneeuw dan wij met z'n allen in zes dagen kunnen wegvegen. Waarom zouden wij ons dan zoo druk maken, om dat het gaan wat moeilijker valt? Is dat nu soms niet het geval? Laat de natuur haar eigen stoep schoon vegen. Zij kent het beter dan wij. Mijn trottoir, vooruit, ofschoon het 't trottoir van mijn huisbaas is. De sneeuw is evenmin van mij. Al leen mijn menschenliefde voor slager, melkboer, bakker en mijzelf doen mij sneeuwruimen. Maar ik heb er een flinke verkoud heid bij opgeloopen. Enwie ruimt nu* die verkoudheid op? TWEE EN EEN HALVE TON VOOR WINTERHULP. Dezer dagen konden wij opnieuw enkele groote bedragen melden, wel ke de Winterhulp Nederland ter be schikking waren gesteld. Ook de Unilever heeft een derge lijke vermeldenswaardige daad van gemeenschapszin verricht. Zij deed de Winterhulp een bedrèg vön 250.000 toekomen. Ook dooii deze som zal de W. H. N. weer in de gelegenheid zijn in vele gezinnen een lichtstraaltje te brengen. STILLE OMGANG Het bestuur van liet gezelschap van den Stillen Omgang te Amsterdam deelt mede, dat het, met het oog op de buitengewone tijdsom^-indigheden, het niet wenschelijk acht dit jaar de traditioneele huishoude lijke en algemeene' vergadering van dat gezelschap doorgang te doen vinden. Hoewel de Stille Omgang dit jaar, even als in 1941, wel in hoofdzaak door in Am sterdam wonende deelnemers zal worden gemaakt, bestaat ook voof hen, die niet ver van de Mirakelstad wonen» gelegen heid den traditioneelen Omgang te ver richten. De aaturn van den Omgang is vastge steld op Zondag 22 Maart a.s. Het Mirakel- feest zelf valt op 18 Maart a.s. De Omgang zal te ca. 5 uur een aanvang nemen voor de deelnemers uit Amster dam; voor hen, die niét te Amsterdam wo nen en den Omgang wenschen te maken, zal hiervoor tot ca. 10 uur des morgens gelegenheid zyn. Er wordt op gewezen, dat, wanneer de niet gegroepeerde bedevaartgangers na den Omgang de kerken willen bezoekèn, dit niet groepswijze dient te geschiédén. Ieder wordt verzocht den Omgang geheel zelfstandig te volbrengen, waarbij vor ming van groepen of groepjes vermeden wordt. Het bestuur' brengt in «lit verband ar tikel 8 van de statuten nog eens in her innering: „De Stille Omgang mag nooit zijn een manifestatie of protestoptocht, hij moet blijven een stille bedetocht. Iedere deelnemer fbehcort geheel in zich zelf gekeerd, biddend, zónder uiterlijke teekenen, zelfstandig, zondér zicj) bij een vereeniging of groep te denken, den aangegeven volgen". weg te Het speciaal gebed wordt dit jaar ver zocht voor de inte«tie, die luidt: voor een spoedige en rechtvaardige vrede. In vei*band met het feit, dat de Stille Omgang dit jaar voor "hen, die niet in Am sterdam of in de omgeving daarvan wo nen, geen doorgang kan vinden, wil hét bestuur nogmaals mededeeling doen van de zoo* grootsche wijze waarop het vorig jaar door de meeste Zuster-Organisaties het Mirakelfeest ter plaatse is gevierd en het hoopt van harte, dat de viering dit maal nog indrukwekkender moge zijn. Het bolsjewisme is de aartsvijand van onze Beschaving, Cultuur en Gods dienst. Het moet vernietigd worden. Meldt u aan bij het VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND Koninginnegracht 22 in Den Haag. vorig jaar de bevelhebber der Ordnungspo- lizei, general-major der Polizei Schumann, op dezen dag 83000 mark aan het K.W.H.W. kon afdragen.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 1