DUITSCHLAND VRIJDAG 6 FEBRUARI 194* DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS BJcr DEN SPIEGHEL DER SALICHEYT VAN ELCKERLYC, Een daad van groote cultureele beteekenis. De vereeniging „Katholiek Leiden" heeft niet de opvoering van „Elckerlyc" een daad gesteld van groojte cultureele beteekenis en aan de werkgroep van de katholieke vrou welijke jeugd in Amsterdam is het te dan ken, dat de klassieke schoonheid van deze middelnederlandsche moraliteit' zoo vol maakt tot haar recht is gekomen. WU had den er laat het ons eerlijk bekennen een hard hoofd in. Het middelnederlandsch is niet zoo heel- gemakkelijk te begrij pen, zeker niet voor in dit opzicht onerva ren toehoorders. En nu moge men al van meening verschillen voor de juiste uit spraak en er over discussieeren hoe aan het einde der zestiende eeuw deze taal werd gesproken, o.i. heeft deze tooneel- groep de juiste oplossing gevonden door zulk een opvatting van deze uitspraak te kiezen, dat het, natuurlijk met eenige op lettendheid, voor iedereen verstaanbaar was, zonder afbreuk te doen aan de eigen stijl en schoonheid van déze taal. De reac tie van het publiek bewees dit ook volko men, het was doodstil en het zeer tal rijke publiek de Schouwburg was bijna geheel bezet volgde ingespannen het ge weldige conflict tusschen Elckertyc en den dood of juister pog: het leven. Zoo .Elcker lyc" nog een rechtvaardiging of verdedi ging noodig zou hebben, dan is zij met deze opvoering overduidelijk gegeven, want gis teravond moet van de klassieke schoonheid van dit zinnespel wel iedereen overtuigd xijn geworden. „Elckerlyc" is een spel van allegorische personen, maar wier namen men evengoed door die van menschen van vleesch en bloed zorn kunnen vervangen, zoo indivi dueel is elk van hen. En allen tesamen spe len zij een spel, zóó levend, met zulk een geweldig conflict en zoo actueel, dat het wel gelden moet voor alle tijden. Hiermede is dan de klassieke Vorm van deze mo raliteit voldoende aaxgetoond. Over den in houd behoeven wij na de voorafgaande pu blicaties niets mede te deelen, wij heb ben deze reeds uitvoerig gepubliceerd. Volstaan wij slechts met er aan te herin neren, dat Elckerlyc (ieder mensch), op God's bevel opgeroepen door den dood, zich^tot haar omgeving windt om haar te vergezellen op deze plegrimage, waarvan niemand weerkeert. Alien weigeren, vrienden, familie, rijk dommen, zelfs de deugd» welke Elckerlyc nooit beoefend heeft. Maar Kennis (zelf kennis) brengt haar naar de Biecht en de Woete. De zwak geworden deugd wordt weer gezond en vergezelt Elckerlyc in den dood. Gaarne spreken wij zonder eenige reserve onze bewondering uit voor deze voortreffelijke opvoering, waardoor „Elckerlyc" een spannend spel werd," met een dramatisch conflict, dat levend en echt was en de toeschouwers volkomen vasthield tot aan het einde. In de eerste plaats komt het succes hier van toe aan Elckerlyc zelf, die haar moei lijke rol jjóó perfect en met zulk een over gave speelde. Men vergete daarbij niet, dat het stuk geheel met vrouwelijke krach ten moest worden gespeeld, terwijl voor verschillende rollen als bijvoorbeeld Ken- nisse, Biecht, Kracht en Wijsheid een uit beelding dp or mannelijke krachten meer in aanmerking ware gekomen. Dat het stuk desondanks een volmaakte vertolking vond pleit voor het hooge gehalte van dit top- neelgezelschap. Onmiddellijk na Elckerlyc mogen ge noemd worden „Die Doof' en de „Deucht", die voortreffelijk spel gaven en indien de woordvoersters der groepen onbesproken blijven wil dat niet zeggen, dat zij minder hebben voldaan. Aankleeding en ensoeneering voldeden eveneens aan de hoogste eischen. Deze opvoering van Elckerlyc is een on vergetelijke avond geworden en tevens een daad van cultureele beteekenis, welke een bfigin moge zijn van een stijging van het gehalte op katholieke cultureele bijeen komsten, Vóór de pauze werd door een werk groep van de vrouwelijke jeugd uit Lelden ten tooneel gebracht ,,De mantel van Ma ria", een middelnederlandsche legende van eenvoudige vroomheid, opwekkende tot het devote Rozenkransgebed. Door een der tooneelisten werd de legende op zx 1 veren, juisten toon verteld, waaraan het stille spel der anderen zich volmaakt aanpaste. Vooral de tekstzegster en Maria blonken hier uit, maar ook de drie jonkvrouwen kweten zich van hun zeer moeilijke taak met dit stille spel naar behooren. Dat „Katholiek Lelden" op dezen weg1 voortga. Fr. Schneiders. RUIMT DE SNEEUW OP! Ingevolge de bepaling inzake sneeuw ruimen is iedereen verplicht de sneeuw voor zijn woning zoodanig te ruimen, dat er een behoorlijk verkeer mogelijk is. De Gemeente gaat daarin voor en de burgers kunnen niet achterblijven. Reeds is tegen verschillende personen, die hierin nalatig' waren, procesverbaal opgemaakt. WINTERHULP NEDERLAND. Huis-lij stcollecte op 10, II en 12 Februari. De collecte Winterhulp Nederland met lijsten langs de huizen zal in deze gemeen te plaats hebben op Dinsdag 10, Woensdag 11 en Donderdag 12 Februari 1042. Er wordt een beroep gedaan op de ingezetenen orn met mildte hand te geven. Kinderfeest. Voor bijwoning van het kinderfeest Win terhulp Nederland niet daaraan verbonden maaltijd zijn nog voor een aantal kinde ren gratis toegangsbewijzen beschikbaar. Men kan zich hiervoor alsnog wenden tot het plaatselijk bureau Leiden, Kamer 27, Stadhuis, morgenochtend, Zaterdag, van 10—1 uur. Handelesregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 7947 Firma N. Warmerdam, Leiden, Gerrit Dou- -straat 2, melkhandel. Venn.: C. M. War merdam en C. J. M. Warmerdam, Leiden. 7948. Jachtwerf „Piet Hein" der Ne derlandsche Maatschappij voor havenwer ken N. V. (f), Warmond, Veerpolder. Hoofdz.: Amsterdam, Amstel 216. Beh. lil.: P. Wirtz, Leiden. HET LEGIOEN MARCHEERT.... Het vrijwiligerslegioen Nederland mar cheert. Na een oefening van eeqige maan den zijn de mannen thans opgeleid en klaar voor hun taak, mede te helpen aan de ver nietiging van het bolsjewisme. Ook uw huis en haard beschermen deze vrijwilligers. Zorgt u er daarom voor dat, zoo een hun ner mocht komen te vallen, er onmiddellijk hulp geboden kan worden. Dat is toch wel het minste wat u kunt doen. Zorgt, dat het de Nederlandsche ambu lance aan niets ontbreekt. Het beste is nog maar net goed genoeg. Stort daarom maandelijks uw bijdrage op girorekening 8—7—600 Nederlandsche ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. SPORT ATHLETIEK „DOCOS". Door het niet verwarmd zijn van lxet lo kaal, hedenavond geen training. De leden ontvangen persoonlijk nadere berichten. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zondag zal in „De Kroon", den Haag, het toumooi om het persoonlijk kam pioenschap van Nederland beginnen. Alle ieelnemers zijn nog niet aangewezen, doch vast staat, dat de volgende spelers van de partij zullen zijn: J. M. Bom (titelhouder), R. C. Keller, J. H. Vos, Ph. J. Ham, P. C. J Kalden, W. Huisman, terwijl ook de Hinde meester A. M. Olsen een uitnoodi- ging heeft ontvangen. In totaal zullen waarschijnlijk tien spelers deelnemen. BILJARTEN Onder leiding van de afdeeling „Entre Nous" is gisteren in de biljartzaal van Theater Odeon aan de Heerengracht te Len Haag een aanvang gemaakt met den eindstrijd voor het kampioenschap van Nederland derde klasse groot biljart ka der 45/2. Aan dezen strijd nemen deel de heeren G. J. Beekhof van „Benoorden hét IJ", Amsterdam, C, Keyzer van „Benoorden het IJ", B. Teegelaar van „De Poort van Cleef", Lelden, J. L. Baay van „Rotter dam", P. de Blank van „De Kring', *s-Her- tcgenbosch, J. W. A. Barzilay van „De Maasstad", Rotterdam, A. Niessen van „Kets", Amsterdam en J. W. Verloop van ..Tivoli", Utrecht. De lengte der partijen bedraagt 200 ca ramboles, terwijl er gelijktijdig gespeeld werd op twee tafels. In de openingspartij Teegelaarde Blank nam de jonge Leidenaar, die vorige maand op zoo schitterende wijze het kampioen schap derde klasse drie banden heeft we® ten te behalen, onmiddellijk dè leiding, welke hij wist te behouden tot de 22ste oeurt, toen de Blank, di° zich een goede tegenpartij toonde, met een serie van 11 den stand op 117 gelijk maakte. Weer liep Teegelaar uit, maar geleidelijk wist de Bosschenaar den achterstand in te halen en r.rt de 34ste beurt was de stand zelfs 190 193 in het voordeel van de Blank. Met een serie van 10 beëindigde Teegelaar hierna de partij en ontkwam nog juist aan een re mise, aangezien de Blank in zijn laatste beurt slechts 3 caramboles wist te scoren. Teegelaar De Blank Verrassend was het spel van Teegelaar in zijn ontmoeting tegen Barzilay. Zijn eerste vijf stooten leverden tezamen1 ca rambole op, maar toen vond hij het blijk baar welletjes en scoorde een serie van 40. Barzilay, die In den strijd tegen Ver loop zich zoo goed had geweerd, was er ditmaal niet in en moest in den opkomen den Leidenaar verre zijn meerdere erken nen Na 17 beurten was de stand 153—107 en met.een fraaie serie maakte Teegelaar de partij uit met een serie van 47, de hoogste, welke tot dusver was behaald. Maar tevens had de Leidenaar, wien we ook in dit tournooi een goede kans geven voor het kampioenschap, daarmede het hoogste gemiddelde bereikt en wel van 11.11. Teegelaar 200 18 47 11.11 Barzilay 107 18 29 5.94 De resultaten der overige partijen van dezen dag waren: Verloop .199 48 34 4.14 Barzilay 200 48 21 4.16 Niesden 200 28 31 7.14 Baay J56 28 40 5.57 Beekhof 200 20 44 10.— Keyzer 92 20 42 4.00 De Blank 107 34 19 3.14 Verloop 200 34 30 5.88 Beekhof 200 28 25 7.09 Baay 156 26 24 6.— Keyzer 101 27 27 5.96 Niessen 200 27 32 7.40 De stand na den eersten wedstrijddag is als volgt: brt. pnt h.s. alg. gem. m.p'. 1 Beekhof 40 400 44 8.69 4 2 Teegelaar 53 400 47 7.54 4 3 Niessen 55 400 32 7.27 4 4 Verloop 82 399 34 4.86 2 5 Barzilay 66 307 29 4.66 2 6 Baay 54 312 40 5.77 7 Keyzer 47 252 42 5.38 8 De Blank 69 303 21 4.39 De liturgie der Kerk ZATERDAG 7 Februari. Mis van den H. Romvualdius, Aibt: Os Justi. 2e ge<bed voor den vrede. Kleur: Wit. De heilige van deze dag is de stichter van de Camaldiuensen-orde. Hij stierf in 1027. In de kerken van de E.EJP.P. Franciscanen: ZATERDAG. Mis van de 'Z.Z, Rizzerius van Miucia. Egidius-Maria en Antonius van Stroncone, Belijders: Confiteantur. 2e gebed van den H. Romualdus; 3e voor den vrede. Tijdelijke vermindering van aardappelenrantsoen AANVULLING MET PEULVRUCHTEN. De Secretaris-generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van aardappelen#en peul vruchten. Bij de stopzetting van de particuliere winterbevoorrading met aardappelen is medegedeeld, dat bij de bevolkingscentra voldoende reserve-voorraden aardappelen lagen opgeslagen, om daarmede den win ter in te gaan. Thans is reeds gedurende vier of vijf weken uit dien voorraad ge<put. En nog zal1 met de aardappelvoorziening onder de heerschende zeer moeilijke om standigheden op deze wijze nog eenigen tfjd kunnen worden doorgegaan. Het is echter onzeker, hoe lang nog uit de voorraden geput zal moeten worden, zoodat de overheid gedwongen is tot een voorzichtige verbruikspo 1 itiek. Daarom is besloten tot het volgende: Gedurende het tijdvak van 8 Febr. tot en met 21 Februari a.s. derhalve gedurende twee weken, zal elk der met 08a genummerde bonnen van de aardappelkaart recht geven op het koo- pen van 1 3/4 kg. aardappelen. Volle digheidshalve wordt hierbij opgemerkt, dat de normale verbruiker over twee aardappelkaarten, derhalve over twee met 08a genummerde bonnen beschikt. Voorts geeft gedurende genoemd tijdvak bon 08b van de aardappelkaart recht op het koopen van 1/2 kg. aard appelen. Teneinde de-gevolgen van deze tij delijke halvcering van het rantsoen op te vangen, is bepaald, dat gedu rende het tijdvak van 15 Februari tot en met 28 Februari a.s. een nader aan te wijzen bon van de aardappelkaart recht zal geven op het koopen van 750 gram peulvruchten. Daarnaast zal van 8 tot en met 21 Februari bon 212 van de bonkaart algemeen recht geven tot aankoop van 250 gram peulvruchten. De aandacht wordt er op gevestigd, dat men genoegen zal dienen te nemen met de soort peulvruchten, welke de winkelier voorradig heeft, met andere woorden, men kan niet, en- zeker niet voor alle bonnen, waarover men beschikt, één bepaalde soort peulvruchten verlangen. Voorts is, teneinde te waarborgen, dat een ieder op de thans geldige bonnen van de aardappelkaart ten volle zijn rantseen zal kunnen betrekken, bepaald, dat de gel digheidsduur van bon 07a en 07b van de aardappelkaart, welke zou eindigen op Zaterdag 7 Februari wordt verlengd tot en met Zaterdag 14 Februari a.s. CENTRALE KEUKENS. Naar aanleiding van de tijdelyke wijzi ging in de aardappeldistributie, waaraan een aanvullende peulvruchtendistributie is verbonden, dienen de personen, die van de opntrale keukens hun maaltijden be trekken, een half aardappelrantsoen, na melijk een der nummers 08a van de aard appelkaarten, in te leveren voor de pe riode 8 Februari tot en met 22 Februari, alsmede eerj halve peulvruchtenbon, waar van het nummer nog zal worden bekend gemaakt, ter waarde van 375 gram peul vruchten. De gewone peulvruchtenbon 212 moet op normale wijze door de centrale kexxkens worden ingenomen. RECHTZAKEN HAAG8CHE RECHTBANK Inspecteur yan politie vrijgesproken De toenmalige inspecteur van politie te Leiden, B. Chr. B., heeft zich voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden ge had wegens bedreiging tegen het leven van leden van de N.S.B. Op 13 Mei 1940 waren in de theoriezaal van het politiebureau aan de Zonneveld straat te Lelden een aantal leden van de N.S.B. bijeengebracht en geïnterneerd. On der hen be-vonden zich de heeren N. Kwes- troo, Th. M. Bergers en D. C. Zaal. Vol gens de ten lastelegging zou de inspecteur met een geladen revolver de zaal, waarin de N.S.B.-leden zich bevonden, zijn binnen gekomen en hen vervolgens hebben be dreigd, door zonder eenige reden, den revolver op hen te richtefx. Bij het uitgebreide getuigen-verhoor was komen vast te ^taan, dat de heeren Ber- geds en Kwestroo zich niet persoonlijk bedreigd achtten, maar dat het meer een intimidatie van de zijde van den inspec teur was. De heer Zaal had zch wel dege lijk bedreigd geacht en was bang voor zijn leven geweest. Verdachte had steeds ontkend den revol ver in ziin hand te hebben gehad en een aantal getuigen a decharge waren dit ko men bevestigen. De Officier van Justitie, mr. Wilbren- ninck, had het ten laste gelegde, door de getuigenverklaringen bewezen geacht en hetgeen gebeurd was te betreuren ge noemd. De inspecteur was in zijn functie te ver gegaan. De bedreiging tegen het leven gericht bewezen achtend had spr. een week gevangenisstraf geëischt. De rechtbank uitspraak doende achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak verdachte vrij. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 0 Febr. (Stefani). Het Italiaam- sahe weermachtbericht van heden luidt als volgt: In Oost-Cyrenaica trekken de detache menten, die den vijand achtervolgen, na Tmimi beziet te hebben, op naar de streek van El Gazala. Het aantal Britsobe vracht wagens, buitgemaakt of vernield tot 31 Januari, bedraagt 1220. Tijdens een aanval op een vijandelijk vliegveld hebben formaties van de Spil op den grond eenige Britsche toestellen vernield en verscheidene andere ernstig beschadigd. Ook werden ravitailleerings- inrichtimgen verscheidene malen getroffen. Italiaansche en Duitsche bommenwer pers hebben hun doeltreffende acties op doelen op Malta hervat en zichtbare re sultaten behaald. Boven het eiland heb- Zware slag voor Ned. Indische vloot TOKIO, 6 Febr. (Domei). Het kei- zerlijk hoofdkwartier maakt bekend: Vliegtuigen van de Japansche mari ne ontdekten 4 Februari op 30 mijl ten Zuiden van het eiland Kangean in de Javazee een vijandelijke vlootforma- tle. De vliegtuigen brachten een Ne- delandschcn kruiser van het type „Java" tot zinken, beschadigden ern stig een anderen Nederlandschen krui ser van 6450 ton, vernietigden een Ne derlandschen kruiser van het type „Ja va", alsmede een Amerikaanschen krui ser van het type „Marbleliead" van 7050 ton, en brachten voorts een schip van 5000 ton tot zinken. In dezen zee slag werd de Nederlandsche oorlogst vloot bijna In haar geheel vernietigd. Een Japansch vliegtuig ging verloren. (De kruisers van de Java-klasse (de „Java" en de „Sumatra") zijn 6670 ton gjtoot. De „Java" is in 1925 in dienst ge steld en de „Sumatra" in 1926. De snelheid bedraagt 31 mijl. De bewapening bestaat uit tien kanonnen van 15 cm., benevens het noodige lichtere geschut. Aan boord Sbevinden zich 2 vliegtuigen. De normale, bemanning bestaat uit 525 koppen. Met den knxiser van 6450 ton ia waarschijnlijk bedoeld de „De Ruyter", die in 1936 in d»enst is gesteld. Dit schip, dat een snel heid heeft van 32 mijl, is bewapend met zeven kanonnen van 15 cm. De normale bemanning bestaat uit 435 koppen. De Amerikaansche kruisers van het type „Marblehead" zijn bewapend met tien stukken van 15 cm., benevens luchtdoel- artillerie en lichter geschut en zes torpe- dolanceerbuizen. Zij voerden twee vlieg- txigen mee). STRIJOjr VOOR EUROPA Outtsche tegen aanvat bij tjzlgen sneeuwstorm HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 6 Febr. (D. N. B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Aan het Oostelijke front brachten troepen van het Duitsche leger, onder steund door sterke formaties van de luchtmacht, bij het afweren van vijan delijke aanvallen en in succesvolle te genaanval in het gebied ten Noord- verliezen aan menschen en materiaal toe, Bij een ondanks ijzigen sneeuw storm ondernomen plaatselijken te- genaanvcal in het gebied ten Noord- Oosten van Koersk verloor de vijand in een strijd, die verscheidene dagen duurde, 294 gevangenen, wagronder een divisiecommandant, 1450 gesneu velden, 6 pantserwagens, 25 stukken geschut, talrijke zware, en lichte in- fanteriewapens, alsmede ander oor logstuig. In den strijd tegen de bolsjewisti sche luchtstrijdkrachten, waaraan for maties van de Italiaansche luchtmacht deelnamen, werden gisteren 38 vijan delijke vliegtuigen neergeschoten of op den grond vernield. Gevechtsvliegtuigen wierpen in den nacht van 4 op 5 Februari de gebou wen van de vliegtuigfabriek in Woro- nes in brand en plaatsten bomvoltref- fers op de automobielfabrieken te Gorki. In het zeegebied rondom Engeland beschadigde de luchtmacht door bom men 3 tamelijk groote koopvaardij schepen, waarvan er één dn brand ge raakte en slagzij vertoonde. Nachtelijke aanvallen met vernieti gende uitwerking waren voorts ge richt op spoorwegdoelen op de lijn Newcastle-Edinburgh. In Noord-Afrika werd de achtei'vol- ging van den vijand in het Oostelijke deel van de Cyrenaica voortgezet. v Formaties van de Duitsche luchtmacht bombardeerden Britsche tentenkam pen, concentraties van auto's en vlieg velden rondom Tobroek. Bij doeltref fende aanvallen overdag van Duit sche gevechtsvliegers op vijandelijke schepen en militaire installaties in de haven La Valetta op het eiland Malta werden twee Britsche duikbooten be schadigd. De jagers, die de gevechts vliegtuigen ter bescherming vergezel den, ochoten zonder zelf verliezen te lijden, drie Britsche vliegtuigen neer. ben Duitsche jachttoestellen tijdens ge vechten drie Hurricanes neergeschoten. Een van onze patrouilles torpedovliegtui gen, die een convooi had aangevallen, dat zwaar geëscorteerd werd, buiten Tobroek slaagde er ondanks den hevigen luohtaf- weer in, een vrachtsch:ip te treffen, dat stil bleef liggen met duidelijke brandverschijn- selen. De toestellen keerden naar hun ba sis terug met één doode en eenige gewon den aan boord. DE STRIJD »OM SINGAPORE. TOKIO, 8 Febr. (D. N. B.). Nu de be schieting van de eilandvesting Singapore door de Japansche artillerie één dag en twee nachten duurt, zijn er reeds teekenen merkbaar, volgens Domei, dat de tegen stand vermindert. De Japanschq artillerie heeft zich ingeschoten. Ilct vuur wordt rinds gisterenmiddag zienderoogen beter. Op het oogenblik is het Japansche artille rievuur het sterkste geconcentreerd op de wijk Kranji, ten Zuid-Westen van den ^am, van waar onophoudelijk ontploffin gen en het inslaan der granaten kunnen worden gehoord. AANVALLEN OP NIEUW-GUINEA. STOCKHOLM, 8 Febr. (D. N. B.). Vol gens een United Press-bericht uit Melbour ne zouden groote Japansche vliegbooten Donderdag Port Moresby en andere steden aan de kust van Nieuw-Guinea met zware bommen en met hun boordkanonnen heb ben aangevallen. Gemeentel. Aankondiging UITREIKING INLEGVELLEN VOOR DE DISTRIByTIESTAMKAARTEN Tengevolge op het gepubliceerde In de plaatselijke pers d.d. 3 Februari 1942 wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat de uitreiking van inleg'vellen voor de Distributiestamkaart van Maandag 9 Fe bruari tot en met Woensdag 11 Februari als volgt zal plaats vinden: Maandag 9 Februari: Personen en gezin nen wier geslachtsnaam begint met de let ter F en de letter G tot en met Gorree. Dinsdag 10 Februari; Personen en gezin nen wier geslachtsnaam begint met de let ter G vanaf Gorsel tot en met GIJzenij en de letter H tot en met Hartendorp. Woensdag 11 Februari: Personen en ge zinnen wier geslachtsnaam begint met de letter H vanaf Harteveld tot en met Holle beek. De volgende publicatie zal plaats hebben op Dinsdag 10 Februari a.s. De Burgemeester van Leiden: STEVENINCK. Lelden, 6 Februari 1942. WIJZIGING OPENSTELLING BUREAUX GEMEENTE-SECRETARIE EN GEMEENTE-ONTVANGER De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat met ingang van Maandag 9 Februari a.s. het aanvangsuur van de bureaux van de Gemeente-Secré- tarie en van den Gemeente-Ontvanger we derom is gesteld op 9 uur des voormiddags. De Burgemeester: STEVENINCK. De Gemeentesecretaris VAN STRIJEN. Leiden, 6 Februari 1942. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Öornelis Johannes Antonius z. van J. Vxnkosteijn en J. ~M. Zandbergen Pieter Jacobus z. van H. J. C. A. Rama kers en E. J. v. d. Burg. Overleden: J. J. Bekooy hsvr. van dJrt^oppe 03 J- F- A- Spikermann wedn. 79 j. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 7 FEBRUARL HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Gramo- foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8.U0 Brandende kwesties, causerie (opn.) 8.15 Gram9- foonmuziek 8.20 Ochtendgymnastiek 8.30 BNO: Nieuwsberichten 8.45 Gramo- foonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gramofoonmuziek 10.00 Ernstige muziek (opn.) n.00 Voor de vrouw 11.20 Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek 12.00 Ensemble Joan Lancé 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 13.00 Dood tij 13,15 Omroep-Harmoniq-orkest 14.00 Reportage 14.20 Na gedanen arbeidmuziek en vroolijkheid 15.50 Gramofoonmuziek 16.00 Bijbellezing 16.20 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek 17.15 BNO: Njéuws-, eco nomische en beursberichten 17.30 Gra- mofoonjnuziek 17.35 Duitsche taalcursus 18.00 Gramofoonmuziek 18.15 Het kwartier van den arbeid 18.30 Pro Mu- sica en gramofoonmuziek 19.00 Actueel halfuur U(.30 Bonte avond. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschik ken 20.15 Roemeensch orkest Gregor Serban 20.45 Bonte avond 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00—24.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM U, 301.5 M. 7.15—8.00 Zie Hilversum I 8.00 Gramofoonmuziek 8.158.45 Zie Hilversum I 8.45 Gra mofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Lichte muziek (opn,) 12.00 Zang en piano 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten 13.05 Orgelconcert en zang 13.40 Jeugd draagt voor 14.00 Haarlem- sche orkestvereeniging en soliste 14.45 Eenige opmerkingen over cultuur In het algemeen en kunst in het bijzonder 15.00 Haarlemsche Orkestvereeniging 15.45 Hier W.A. 16.00 Melodisten en solist en gramofoonmuziek 17.00 Voor de binnen schippers 17.15 BNO: Nieuws-, economi sche- en beursberichten 7.30 Orgelspel 18.00 Cyclus: „In een nieuw licht be zien" (Voorbereid door de N.S.B.) 18.15 Ramblers 18.45 Als ik 't voor 't zeggen had, causerie 19.00 BNO: Praatje in Groningsch dialect 10.10 BNO: Nieuws berichten 10.20 Gooisch Symphonie-Or- kest en solist 20,00 Wetenswaardighe den van de week. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnver binding met de studio beschikken 20.15 Gooisch Symphonie-orkest en solist 21.00 Gramofoonmuziek 21.30 Causerie: Wat is Poëzie 21.45 BNO: Nieuwsberich ten 22.00 BNO: Toelichting op het weer- machtsbericht 22.1022.15 Avondwij ding. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: 8.0024.00 Hilversum I. 2e programma: 7.1522.15 Hilversum n 22.15—24,00 Duitsch programma. 3e en 4e programma: 7.0024.00 Duitsch programma. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Februari. Vee. Aanvoer: Stieren 13, Kalf- en Melkkoeien 18, Vare koeien e.a. 10, Vette koeien 40, Pinken 2, Graskalveren 18, Vette kalveren 27, Nuch tere kalveren 29, Mestvarkens 16, Biggen 29, Bokken en geiten 9. Geen handel. LEEUWARDEN, 0 Febr. Vee. Aanvoer 90 stieren, 520 vette koeien, 443 melk- en kalfkoeien 1 275—525, 140 pinken 190— 240, 437 nuchtere kalveren, 03 vette en weideschapen, 53 varkens, 8 kleine biggen, 29 bokken of geiten. Totale aanvoer 1789 stuks. Overzicht: melk- en kalfkoeien en pinken, handel kalm, prijzen prijshoudend Do N. V. C. nam ongeveer 500 koeien, 4' varkens, 400 nuchtere kalveren, 25 »ch; pen en 125 pinken over. Maandag jl, nar de N. C. 227 runderen, 14 pinken en 5 nuchtere kalveren over. Kaas. Vereen, van Zuivel Mij. Prijzen. Edammer kaas 20 plus 0.87, idem 40 plus 1.12, Goudsche kaa3 20 plus 0.87, idem 40 plus 1.12, broodkaas 40 plus 1.12 en Leidsche kaas 20 plus 1.02 per Kg.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3