Ernstig treinongeluk bij Vleuten Gemeente Oegstgeest Leidsche Schouwburg. DE NACHT IN ZEVENBURGEN MAANDAG 26 JANUARI 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 COLLECTE WINTERHULP NEDERLAND Zooals reeds bekend werd gemaakt zal de verkoop van verkeersspeldjes morgen cn overmorgen (Dinsdag en Woensdag) hier ter stede plaats hebben. Aangezien thans door de koude en de sneeuw nog veel meer armoede en ellen de wordt geleden dan voorheen, zou de Burgemeester van Leiden, als Plaatselijk Directeur Leiden W. H. N., het zeer op prijs stellen, indien de collectanten zich niet lieten afschrikken om hun taak als collectant ook bij de huidige weersgesteld heid te vervullen, integendeel morgen en overmorgen in grooten getale zouden wil len opkomen. *Gaarna doet hij daarvoor een dringend beroep op de collectanten. Voorts verzoekt de Burgemester den ingezetenen dringend om zooveel mogelijk speldjes van de collectanten te willen koo- pen, teneinde Winterhulp Nederland in staat te stellen vooral nu het leed van vele Nederlanders, te helpen ledigen. Zou het in dezen tijd nog noodig zijn, de harten tot liefdadigheid voor den even- mensch op te wekken? In dezen tijd nu de b'ttere felheid van een barre winterkou ons overvallen heeft.. Het komt voor, dat menschen geen brandstof en geen voedsel hebben, niet bij gebrek aan bonnen, maar bij gebrek aan geld, om op die bonnen te koopen. Dat komt voor, dat komt meer voor dan men oppervlakkig denkt. En zoolang dat voorkomt moet er gehol pen worden, moe* er edelmoedig geholpen worden. Dat is plicht van ieder van ons, da4 is volksplicht. We moeten niet leunen op den Staat, we niueten niet in zelfgenoegzame hardvoch tigheid ons van de nooden onzer volksge noten afmaken met de redeneering: laat de overheid er maar voor zorgen, wij trek ken er ons niets van aan. Neen, we moeten diep onzen plicht be seffen, onze eigen verent woordelijkheid vOor het. lot v"i onze Tn°deb*Tftders. Waar deze gebrek lijden moeten wij helpen, moe ten wij met milde hand mededeelen van vvat wij bezitten. Van wat uitgaat boven hetgeen voor ons levensonderhoud nood zakelijk is, zijn wij slechts rentmeesters. En we hebban den duren plicht daarvan steun te bieden aan den evenmensch, die gebrek lijdt. VRIENDENKRING TER FERE VAN HET H. SACRAMENT. Een geheel nieuw bestuur. De Vriendenkring ter eere van het H. Sacrament heeft een verjongingskuur on dergaan. Het geheele bestuur fyeeft er in toegestemd af te treden, om de zetels, wan neer zij afgetreden waren, ter beschikking te stellen van jongere krachten. Voornamelijk ter verkiezing van een nieuw bestuur werd gisteren in het Paro chiehuis aan de Mare een bijeenkomst be legd, welke voor het laatst geleid werd door den verdienstelijken voorzitter, den heer L. C. Schrijvers. Deze verwelkomde' reeds bij voorbaat het komend bestuur, dat frissche stuwkracht aan de vereeniging zal schenken. Door dert wnd. secr., den heer P. Brou wer, ,werden de notulen gelezen, waarna n.edegedeeld werd, dat het vaandel van den Vriendenkring zal worden gerestaureerd. De voorzitter herdacht vervolgens den overleden penningmeester, den heer Duym, het oudste lid. den heer Slootjes, en een ander trouw lid, die vanaf de oprichting nooit op de vergaderingen ontbrak, den heer Nic. Warmerdam, die overleden zijn en voor wiens zielerust gebeden werd. Te vens werd gebeden voor den heer Dingjan, die bediend is. Daarna installeerde de voorzitter den nieuwen geestelijk adviseur, kapelaan W. J. A. Mulder, van wiens adviseurschap hij de beste verwachtingen koesterde. De wnd.-secr. las nu het jaarverslag, waaruit bleek, dat het ledental met onge veer 200 was gedaald en thans bedroeg 233 leden en 202 buitengewone leden. De penningm., de heer C. H. v. d. Drift, deed rekening en verantwoording; de hee- ren P. Klein en Van der Voort werden tot kasnazieners aangewezen.' Een aangename onderbreking van de agenda was de declamatie door J. van He- teren ^Jr. De heer Van Heteren droeg voor een fragment uit de Dithyrambe op het Allerheiligste van Mgr. Broere, eenige ge deelten uit Vondels „Lucifer" en de pro loog uit „Adam in Ballingschap". Vooral in de ,,Lucifer"-fragmenten was deze jon ge declamator goed op dreef. Hij beschikt over een groot talent, dat deskundig ont- wikkèld is, en wist zijn toehoorders door meesleepende zegging en fijn-aanvoelend gebaar te boeien. Het was een hoogstaand genot het werk van onzen grootsten va- derlandschen dichter op deze kunstzinnige wijze te hooren voordragen. Een hartelijk welgemeend en welverdiend applaus viel den heer Van Heteren ten deel. Na deze episode van geweldige helle- strijd had de bestuursverkiezing een uiterst kalm verloop. Er waren geen tegenkandi daten gesteld, zoodat het nieuwe bestuur zonder hoofdelijke stemming aan het be wind kwam. Het dagelijksch bestuur is sa mengesteld uit de heeren: J. Pollmann, vooYzitter, A. van Dijk en J. v. d. Bruycke- re. de overige leden zijn: C. Stolwijk, W. J. Ouwerkerk en H. Duym (parochie O.L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph); A. van Cleef, J. Breuring en M. Lindenhoff (pa rochie O.L. Vr. Onbevlekt Ontvangen); P. Brouwer, J. Witte en H. Dingjan (parochie van St. Petrus); C. T. van den Berg, Th. van Teylingen en A. Vreeburg (parochie van den H. Leonardus). Nadat de oud-voorzitter het kers-versche bestuur nogmaals verwelkomd had, nóm de nieuwe voorzitter, de heer Joop Poll mann, het woord om oprecht dank te zeg gen aan den heer Schrijvers voor diens langdurig en vruchtbaar presidentschap. Ook de geestelijk adviseur sprak -den Vriendenkring toe in 't bijzonder den heer Schrijvers en het vroegere bestuur. Aan den heer Schrijvers wer(| een ingelijste plaat, met een voorstelling va| het H. Misoffer, als blijk van waardeering aange boden. Met een dankwoord, van den heer Schrij vers aan de leden var. het vroegere bestuur werd de bijeenkomst gesloten. DEMONSTRATIE JIU JITSU. Door leeraar en leerlingen van de Sportschool Kooreman. In de foyer van de Stadsgehoorzaal heeft Zaterdagavond onder zeer groote belang stelling een demonstratie plaats ge had van de Sportschool Kooreman in Jiu Jitsu en Judo. De heer Kooreman demon streerde er met een aantal van zijn leer lingen en de zeer geslaagde demonstraties ontlokten den talrijken belangstellenden herhaaldelijk een levendig applaus. Vóór den aanvang der demonstraties verwelkomde de heer Kooreman de aan wezigen en zette hij de beteekenis van het Jiu Jitsu uiteen. Begonnen werd met een demonstratie in de elementaire beginselen van het val- breken, de mogelijkheid om te vallen zon der zich te bezeeren een noodzakelijk on derdeel bij het Jiu Jitsu. Vervolgens werd door vier leerlingen de afweer bij ver schillende aanvalsgrepen getoond en de be vrijding uit die grepen, wat wel zeer groote belangstelling had hij het dames-Ji Jitsu, toen een der damesleerlingen zich doel treffend uit een tiental grepen en aanvals- bewegingen van den heer Kooreman wist te bevrijden. Vervolgens werden eenige gevechtsoefe- ningen bij Judo-wedstrijden gegeven als de schouderwerp, zijdelingsche dubbele en draaiende buikworp, voetsprong, -vier sprong, schouderrad, heupworp, spring- rchaar enz. -Na de pauze werd een demonstratie in het valbreken gegeven en werden alle de monstraties voor de pauze in zeer span ende Judo-wedstrijden toegepast. Ten- s-otte gaf de heer Kooreman met twee partners demonstraties in Jiu-Jitsu-verde- diging op den houten vloer. Alle demonstraties werden door den heer Kooreman toegelicht, terwijl tusschen de demonstraties een aantal leerlingen Ha- waian-muziek ten gehoore bracht. Het werd een zeer interessante avond vap een in waarheid „noble art of selfdefense". GEORGE FARAGo. Door den hevigen sneeuwval is 'het on mogelijk geweest de instrumenten van net Residentie-orkest te vervoeren, zoodat het 4e abonnementsconcert niet door bo vengenoemd orkest (onder leiding van Toon Verheij met Phons Dusch als solist) i" gegeven, maar door den Hongaarschen piarist George Faragö, die hoewel on verwachts toch bereid gevonden werd. Ruimschoots heeft hij zijn auditorium schadeloos gesteld voor het gemib van het orkest. Faragö hoorden wij één of twee jaar geleden op den Kunstkring en ook nu v/eer is hij bijzonder in den smaak geval len. Ontegenzeggelijk is deze Hongaar een bevoorrechte pianist. Hij bezit alle technische eigenschappen, die eeq virtuoos zich kan wenschen. Hy Reeft in zijn voordracht charme; de soepelheid ip zijn aanslag is meermalen zeer subtiel;' zijn rorto is expansief hij bezit allerlei kleu. leh, geeft velerlei expressie als reflexe zij ner fantasie. Ook bezit hij een zekere in tuïtie, hoewel deze meermalen verwaasd is en wij de diep doorleefde émoties niet voortdurend doorlicht hóoren.. Toch, voor hen, die weten te .luisteren, spreekt hij vjïle zijner gedachten gevoelig uit: Mozart /in „Fantasie C-Moll", was voor onze opvat- t;ng een teleurstelling, Schumann, in zijn „Tocate" geweldig van techniek en dyna misch gevarieerd, was weggedoezeld in hét eigenaardig vreemde van dit opus. Daar na Beethoven's „Waldstein-Sonate", waar in hij met ware „Spielfreudigkeit" is aan gevangen. Met koene vlucht is hij over het znngthema naar de koraalachtige actoor den gegaan. Na de „Introduzione" wordt l.et „Rondo" met een eenvoudig thema in geleid, dat door nevenmotieven en tegen stellingen briljant passagespel spran kelt en fonkelt om in het laatste „Pres tissimo", opgesierd met fiorituren en tril lers, feestelijk te eindigen. Inderdaad was Faragö's spel in dit laatste deel briljant coordaverd van klanken, accoorden, passa gespel en trillers, raak en glashelder. Evenwel het hoogtepunt behaalde hij in zijn Chopin-voordrachten, waarin hij zijn innerlijk duidelijker openlegde. Na de pauze begon hij met „pallade as- dur". Daar was zijn visie zuiver, en was over hem de macht van stemming te ge ven gekomen. In „Imorompu e-dur" heeft hij verrukt door de subtiele klank verteede- ring. Dan volcden drie étud°s, uit welker voordracht blijkt, hoezeer zijn technische eigenschapDen als voor Chopin gegroeid z'jn. Ten slotte twee sensitief-poëtirch aan gevulde mazurka's, waarin hij de karakte ristiek fraai heeft reergelegd en zich ten volle kon geven. De toehoorders waren b'jzonder onvetogen en een toepiftje Volg de in overdadige techniek-weelde, waar voor opnieuw een storm van büvalsbetui- ging losbrak J. Kortman. K. J. M. V. ST. PETRUS CANISIUS. Het bestuur deelt mede, dat hedenavond 8 30 uur een bijeenkomst plaats vindt van de Studiegroep in ons eigen huis. „PULCHRI STUDIO". Hedenavond geen repetitie. GEMENGDE BERICHTEN OUDE MAN BIJ BRAND OMGEKOMEN. Zaterdagnacht om 4 uur is er brand uit gebroken in een pand aan de Kalkhaven te Gorinchem, bewoond door de wed. den Besten met negen kinderen en den 74-ja- rigen vader G. van Stenis. Om 4 uur heeft een der kinderen rook bemerkt en zijn moeder gewekt. Toen bleek, dat beneden, in de kamer van den ouden vader brand was uitgebrokeib Daar bleek niets meer te redden. De vader was reeds verbrand en de vrouw moest met haar kinderen in nachtgewaad de straat opvluchten, met achterlating van alles wat zij bezat. De brand is waarschijnlijk ontstaan door kaarsverlichting, die de vader in zijn ka mer gebruikte. SLACHTOFFERS VAN DE KOUDE. Zaterdag is in de Bergschelaan te Rot terdam de 62-jarige D. W., Goedkoop, wo nende aan den Crooswykschesingei ten gevolge van de koude onwel geworden en overleden. Gisterochtend te 6 uur werd in de Jon- kèr Fransstraat de 6-jarige A. J. Schrau- \»ers uit de Wilgenstraat dood op straat aangetroffen. LOCOMOTIEF VAN D-TREIN SCHOOF IN LAATSTEN WAGEN VAN STILSTAANDEN ELECTR. TREIN Twee dooden, enkele gewonden Gistermorgen omstreeks half acht heeft onder de gemeente Vleuten een ernstig treinongeluk plaats gehad, dat, voor zoo ver de gegevens thans strekken aan één persoon het leven heeft gekost, terwijl nog een treinconducteur wordt vermist. Uit Den Haag vertrok gistermorgen de eelctrische' trein 605 van het Staatsspoor om zes uur vijf richting Utrecht en behoorde 7.08 uur in Utrecht aan te komen. Deze trein had in Gouda ongeveer een kwartier vertraging. Aldaar werd hij, zooals gebrui kelijk is, met den uit Rotterdam komenden electrischen trein gecombineerd. Het tra ject GoudaUtrecht leverde weer onge veer 10 minuten vertraging óp, zoodat de trein ongéveer om half acht de gemeente Vleuten passer.'de. Op rond één kilometer van de spoorbrug over het Mei;wedekanaal moest de conducteur van dezen trein stop pen voor een onveilig signaal. Inmiddels was eveneens uit Den Haag om 6.45 uur vertrokken de internatio- nale D-trein 111, welke zich via Utrecht naar Di/itschland wilde begeven. Deze trein had aanzienlijk minder vertra ging, reed regelrecht door over Gouda richting Utrecht, en passeerde om half acht eveneens Vleuten. Door nog onopgehelderde oorzaak is de machinist van den D-trein in volle vaart op den achtersten wagon van den stilstaanden electrischen trein inge reden. De gevolgen waren ruïneus. De locomotief schoof als het ware geheel in den achtersten wagon en verdween grootendeels onder een ravage van staal en ijzer. Doordat de D-frein vrij- lang was en uiteraard uit zwaarder ma- teriaal bestaat dan dat van den elec trischen, reed de locomotief nog eeni ge tientallen meters door, voordat zij tot stilstand kwam. Tengevolge van den geweldigen schok derailleerde de op één na achterste wagon van den elec trischen, kantelde zijwaarts en gleed van den dijk af. Voor de rest bleven èn de D-trein èn de electrische trein op de rails staan. Het is een geluk, dat hier niet een toeval te danken, dat hier niet een treinramp heeft plaats gehad, waarbij tientallen dooden te betreuren zouden zijn. Er zyn naar alle waarschijnlijkheid slechts twee dooden bij dit treinongeluk te betreuren. Ten eerste de 37-jarige postbeambte Houthuis uit Rotterdam, ter wijl verder nog wordt vermist de Utrecht- sche conducteur Witcamp. Tien gewonde personen werden naar het stads- en acade misch ziekenhuis in Utrecht vervoerd, waarvan een vijftal, na verbonden te zyn, weer naar huis kon worden overgebracht. De vijf andere gewonden zijn: de machinist Kropsma, de reiziger van Jeveren, de ma chine-bankwerker van der Gijt, allen uit Rotterdam en de conducteur van der Hey- den uit Den Haag, alsmede de leerling- machiniste Ehlert, die zich op de locomo tief bevond. Daar de locomotief tengevolge van de groote snelheid in schuin opwaartsche rich ting op het laatste rijtuig van den electri schen trein inreed, werd het stroomnet vol komen vernield. De bovenleiding lag in flarden temidden van een troostelooze mas sa versplinterd ijzer en verwrongen me taal. Een en ander was oorzaak, dat hulp betrekkelijk «jpat kwam opdagen. De tele foonlijn was^estoord, het was op dat tijd stip nog pikkedonker en'het ongeluk had plaats op een betrekkelijk afgelegen plek. Zoodoende was het eerst omstreeks negen uur voordat vanuit Utrecht, de auto's van den G. G. D. uitrukten. Direct werd een aanvang gemaakt met het Jiulpverleenen. De op slag gedoode postbeambte, Houthuis, kon Spoedig wor den pabor^en. doch voor de recht moest de eerste hulp-verleening zich voorname lijk bepalen tot het uitzagen van eenige gewonden,hetgeen uiteraard veel tijd kostte. In het op de rails gebleven gedeelte van den electrischen trein namen de reizigers plaats, die lichte verwondingen hadden op- geloopen, en zij, die ongedeerd waren ge bleven. Met behulp van een uit Utrecht ge- requireerden locomotief werd de reis naar de Domstad voortgezet, waar aan het sta tion verschillende ziekenauto's klaar ston den om de gewonde treinreizigers onmid dellijk naar het ziekenhuis over te brengen. Naar het oordeel van deskundigen is het' uitsluitend te danken aan het uitstekende materiaal van de spoorwegen, dat hier niet een nog grootere ramp heeft plaats gehad. Wij wijzen er nog op, dat in vier jaar tijds de spoorwegen gemiddeld 90 millioen reizigers per jaar vervoerden. Er was een record ontstaan van nul dooden onder het reizend publiek. GEVAARLIJKE SPRONG KOST JONGE MAN HET LEVEN. Een 18-jarige jongeman uit Monniken dam vond Zaerdagmiddag den verdrinkings dood in het Binnen IJ te Amsterdam, toen hy poogde om nog op de van de De Ruy- terkade juist afvarende IJ-pont te sprin gen. Door de gladheid faalde.de sprong en de ongelukkige verdween in het met stuk ken ijs bezaaide water. De sterke stroom sleurde den jongen naar de diepte en alle reddingspogingen waren vergeefsch. Onlangs werden op het abattoir te De venter vetdiefstallen ontdekt, die reeds se dert maanden bleken plaats te hebbeh en waarvan vele slagers hadden geprofiteerd. De loonslachters en het abattoirpersoneel namen het vet bij kleine gedeelten weg en verstopten het om het langs allerlei slink- sche wegen van het ^battoir tè doen, ver dwijnen. Tusschen/af*jal, manden, kisten en etenspannetjes werd het meegeftomen. Doordat een controleur van den C.C.C.D. toevallig een vork in een met koeienmest uit den stal gevulden kruiwagen stak en er iets aan bleef-hangen, dat bij nader on derzoek ongeveer twintig kilogram vet bleek te zijn, werden de diefstallen gecon stateerd. Het kostbare vet, dat onder de koeienmest was verborgen geweest, moest helaas wegens bezoedeling worden afge keurd. Tegen twintig personen, die allen een deel van het vet regelmatig betrokken, werd proces-verbaal opgemaakt, terwijl de directeur van het slachthuis tegen perso neel, dat er slechts zijdelings bij betrok ken was, de noodige maatregelen zou ne men. De politie te IJmuiden heeft een uitge- breiden smokkelhandel ontdekt en tevens een groote serie diefstallen tot klaarheid weten te brengen. In samenwerking met de marechaussee der Wieringermeer heeft men de hand weten te leggen op een aan tal personen, die grootë hoeveelheden le vensmiddelen, welke "aan distributie on derhevig zijn, ontvreemd en tegen hooge prijzen in den sluikhandel hadden ge bracht. J. van Zijp te Leiden soot den stoet, met dit verschil, dat hij bonnen gekocht had. EiscH en uitspraak een geldboete van ƒ40 subs. 40 dagen. Aardappelen gesmokkeld. De chauffeur C. Mens uit L i s s e had 385 KG* aardappelen gesmokkeld, voor welk feit hij veroordeeld werd tot een geldboete van ƒ300 subr 25 dagen hechtenis. LAATST£ BERICHTEN DR. IR. G. L. F. PHILIPS OVERLEDEN. In den ouderdom van 83 jaar is in den afgeloopen nacht te 's-Gravenhage overle den dr. ir. G. L. F. Philips, de grondlegger van het Philipsconcern. De overledene werd in 1858 te Zaltbom- mel geboren. Nadat hij in T883 te Delft het diploma van werktuigkundig ingenieur had behaald, ging ir. Philips zich toeleg gen op den jongsten tak der techniek n.1. de electrotechniek. Hij vertoefde hiervoor lan gen tijd te Glasgow, waar hij o.m. gelegen heid vond in het laboratorium van den grooten natuurkundige lord Keivin te werken. Na een verblijf te Berlijn keerde hij naar Nederland terug, waar hij te Amsterdam, de belangen der A. E. G. behartigde bij de concessie-aanvragen voor het nieuw op te richten electrisch bedrijf. Na 8 jaar van rondtrekken en studeeren, ging ir. Phipis, met financieele hulp van zijn vader, zich een zelfstandig® werkkring scheppen en wel in de jonge electrotechnische industrie. Te Eindhoven begon hij in 1891 met de fa bricage van gloeilarppen. Met dit bedrijf, oorspronkelijk bedoeld als zuiver nationale fabriek, legde hij de> grondslag voor een onderneming, die van groot»n invloed zou worden op de wetenschappelijke, techni sche en commercieele achting van Neder land irS de geheele wereld. In het voorjaar van 1922 trok dr. ir. Phi lips zich als directeur uit de zaak terug, doch tot kort voor zijn dood heeft hij als commissaris steeds actief deel genomen aan de leiding van het Philipsbedrijf. RECHTZAKEN VOOR DEN ECONOM1SCHEN RECHTER. In distributiebescheiden gehandeld. J. W. Zirkzee te Leiden had zich be zig gehouden met het verkoopen van dis tributiebescheiden en, aangezien dit nog al op groote schaal gebeurd was, eischte de Officier twee maanden gevangenisstraf. De economische rechter legde deze ge vangenisstraf op en beval *verdachtes on middellijke gevangenneming. J. van Zeist te Leiden moest voor een dergelijk feit terecht staan. Aangezien de ze onwettige transacties meermalen ge beurd waren, eischte de Officier* drie maan den gevangenisstraf. Uitspraak conform dezen eisch, met be vel tot verdachtes onmiddellijke gevan genneming. C. van Zeist te Leiden had zich even eens met den onwettigen bonnenhandel bezig gehouden en. aangezien het eenzelf de geval betrof als in de vorige zaak, wer den ook hier eisch en uitspraak drie maanden gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijke gevangenneming. G. Heruer te Leiden had distributie bescheiden verkocht en hij werd daarvoor veroordeeld tot een geldboete van 75 subs. 75 dagen. Mej. C. Brandt te Leiden moest voor een zelfde feit terecht staan. Zij kreeg een vgeldboetè van 60 subs. 60 dagen. 488e STAATSLOTERIJ VIJFDE KLASSE VIJFDE LIJST Trekking van 26 Januari. 1000 No. 10123, 14381. 400 No. 1738, 6696. 200 No. 6512, 8779, 12072, 19827. f 100 No. 1752, 5145, 10354, 10902, 11022, 12185, 12670, 14087, 15142 16578, 16647, 18612, 19031, 21058. PRIJZEN VAN 70. 1190 1259 1893 982 2212 2312 2991 3304 3604 3607 4362 4600 --- 5372 5407 5539 557 5815 586" 1446 1623 1708 ie40 2082 2135 2155 2130 2470 2628 2656 3478 2759 3368 3426 3549 3797 3864 3937 4228 4947 5146 5317 5324 5575 5661 5709 5746 6143 6244 6270 6394 6730 6855 6990 7174 7663 7708 7772 7782 8409 8610 8866 9047 9397 9433 9508 9526 9728 9729 9766 9782 9887 9943 9965 10038 10128 10220 10244 10339 10676 10695 10746 10875 11103 11157 11178 11230 11981 12966 12036 12106 12179 13011 13285 13340 137Ö8 13819 14306 14382 14541 14573 14574 14975 15466 15566 15655 15705 16485 16547 16552 16718 16938 16971 17184 17265 17403 17490 17639 17640 17850 17944 17950 17957 18170 18218 18263 18420 18809 18815 19173 19254 19577 19792 19852 19902 20328 -20332 20365 20377 20681 20717 20930 20996 21245 21505 21518 21549 SCHOENENDISTRIBUTIE. Van bevoegde zijde wordt bekend ge maakt, dat zij, die ten behoeve van de Duitsche Weermacht een of meerdere paren skischoenen nebben afgestaan, waarvoor hen door de N. S. D. A. P. Arbeitsbereich Niederlande een ontvangstbewijs is ver strekt, zich kunnen wenden tot den distri- butiedienst in de gemeente hunner inwo ning, die hen op vertoon van genoemd ont vangstbewijs een of meerdere schoenen bonnen 1 zal ter hand stellen. Voor elk in geleverd paar skischoenen wordt een bon verstrekt. Men kan daarbij naar keuze een bon of bonnen voor dames-, heeren-, meisjes- of jongensschoenen verkrijgen. GENERAAL PABST OVERLEDEN. TOKIQ, 26 Jan. (D.N.B.). Generaal Pabst, die gezant van Nederland te Tokio was, is Zaterdag in den ouderdom van 68 jaar in het St. Lucas-ziekenhuis alhier aan een hartkwaal gestorven. De Heer en Mevrouw HARTMAN—SCHÜSSLER geven met groote blijdschap kennis van de geboorte hun ner dochter 3961 TINEKE. Leiden, 26 Januari 1942. Breestraat 8. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Leiden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot en Vader, Be huwd- en Grootvader in den ouderdom» van ruim 58 jaar. Wed. J. HOPPENBROUWER- v. EGMOND TH. HOPPENBROUWER C.M. HOPPENBROUWER- RÓLING en kinderen H. HOPPENBROUWER. Alphen a. d. Rijn, 24 Januari 1942. Voorstraat 4- De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Don derdag 29 Jan., des voor middags te half 10 in de parochiekerk v. d. H. Mi chael te Hazerswoude- Rijndijk, waarna de be grafenis op het kerkhof aldaar. 3967 Rozenkransgebed 's avonds 8 uur aan huis. Eenige en algemeene kennisgeving. Gevraagd voor direct: R.K. DIENSTBODE voor d. of d. en n. Aanmelden: CONIJN, Hooge Rijndijk 182 A Leiden. 311 Op groéd van art. 46 B. der algemeene Politieverordening wordt bepaald, dat de inge zetenen zorg moeten dragen, dat voor morgenochtend 11 uur de sneeuw op de voet paden gelegen voor, dan wel langs het door hen bewoond perceel enz. is weggeruimd. Oegstgeest, 26 Jan. 1942. 3966 De Burgemeester: A. J. v. GERREVINK. Directeur DIRK VERBEEK. Vijfde Abonnementsvoorstelling ZONDAG 1 FEBRUARI 1942 2 uur n.m. iiiiiiiiiiiiiiiifiiiimmimimmti iiiiiiiililiiiiliiiiiiiiiiiimimimi Blijspel in drie bedrijven van Nicolaus Asztalos. Vertaling, décor en costuum- ontwerpen Rie Cramer. Medewerkenden: Fie Carel- sen, Enny Meunjer, Stine Lerou, Bob Oosthoek, Paul Steenbergen, Piet Bron, Henk van Buuren e.a. Uit de pers: „Een stuk, dat zeer werd gwaardeerd door het talrijke publiek". Tel. „Een onderhoudend blijspel, over het algemeen zeer goed gespeeld". N. R. Ct. Prijzen der plaatsen van 2.tpt 0.40 plus rechten. Leden van het Tooneelver- bond op alle rangen 10 re ductie, ook op losse kaarten. Plaatsbespreken van Dins dag 27 Januari 10 uur af bij den heer VM ZWICHT, Breestraat 12<T en op den speeldag van 11 tot 1 uur aan den Schouwburg. 3956

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3