F. J. VERHOEF Jr., Leidtn VRIJDAG 23 JANUARI 1942 Hoofdredacteur Ht Wllmer, Lelden. Red.- Buitenland' Mr. H. Grise. Lelden. Red. Stad en „Sport: M Zond erop. Leiden. Red. Omgeving: L. R oor en. welden. Red. Letteren en Kunst: Fr Schneiders. Lelden. WEERBERICHT ZONS UP- en ONUtKUA^G. Zon onder 6.09 uur Vrijdagavond. Zon op 9.34 uur Zaterdagochtend. Tusscben deze tijden moet worden ver duisterd. MAANSTANDEN. *9 Januari. De maan komt Vrijdagmid dag om 12.33 op en gaat Zaterdagnacht om 2.10 uiur onder. (Eerste kwartier). 24 Januari: De maan komt Zaterdagmid dag om 12.57 uur op en gaat Zondagnacht om 3.15 liur onder. 25 Januari: De maan komt Zondagmid- o'ag om 1.23 uur op en gaat Maandagnacht on 4.17 uur onder. 26 Januari: De maan komt Maandagmid dag om 1.53 uur op een gaat Dinsdagmor gen om 5.14 uur onder. 27 Januari: De maan komt Dinsdagmid dag om 2.28 uur ©p en gaat Woensdag morgen om 6.10 uur onder. SPORT SCHAATSENRIIDEt» Dé Elfstedentocht 1942 S. de Groot winnaar in recordtijd S. de Groot uit Weidum, is winnaar ge worden van den zevenden elfstedentocht Hij arriveerde onr 14.51 uur in Leeuwar den. De volgorde was: De Groot uit Weidum 8 uur 44 min. 6 sec., De Jong uit Huizum 8 uur 44 min. 15 sec. en Van der Bij uit Julianadorp 8 uur 44 min. $5 sec. Alle drie waren dus belang rijk onder het record, dat nu sinds 1933 ten name van De Vries uit-Dronr|jp stond met een rit van 9 uur 5 min. Intusschen verbe terde ook De Vries na negen jaar zijn eigen record! f Onder de eerstaankomden waren niet minder dan 57 Friezen;zij waren allen vóór 15.36 uur binnen. I De organisatie bij het eindpunt was tot in'de puntjes geregeld en de zeer talrijke toeschouwers, die op de wallen de binnen komenden met luiji -gejuich begroetten, hielden zich stipt aan de voorgeschreven ordemaatregelen. De deelnemers aan den wedstrijd konden na afloop van de 200 km. lange rit terstond een zitplaatsje be komen in de groene wAie, terwijl de tocht- rijdsters en rijders naar de Harmonie gin gen. De volgorde van de nummers 7 t/m 15 en de tijden van aankomst waren: 7. A. de uat Giethoorn 14.56, 8. A. de Vries uit Schiekerk 15, 9. D. Leyenaar uit Lemmer 15.6, 10. G. H. Uil uit Vollenhove 15.5, 11. P. Oosterhof uit Olterterp 15.6, 12. Wan ders uit Wagenimgen 15.7. 13. Van Buren uit OLdenhove 15.10, *14. Te Wreede uit Lemmer 15.11, 15. Luursema uit Garsthui- zen 15.12. Te 15.80 uur passeerden reeds de eerste tochtrijders de finish t.w. de heeren R. J. Faber en R. de Valk uit Minnertsga, die ook allerminst den indruk gaven vermoeid te zijn, even later gevolgd door F. Fran sen uit Heerenveen. die in Harlingen nog de eerst gearriveerde tochtryder was. Wij behoefden niet lang meer te wachten op de eerste dames, want om 16 uur 2 min., kwam mej. A. Schaap tè Wirdum aange reden in gezelschap van haar beide broers. Was de Groot met een groote krans om hangen, mej. Schaap mocht fraaie bloemen in ontvangst nemen. Geregeld kwamen vervolgens de wedstrijd- en tochtrijders binnen. Omstreeks 17 uur arriveerde mej. Sjoerdje Faber uit Warga tezamen met imej. Wobkje Koolstra en Wobkje Vader, dóór welke prestatie Sjoerdje en Wobkje de 2e en 3e plaats van de dames deelen. De Groot reed met gymnastiek schoenen op Friesche schaatsen. Kort na aankomst hadden wij een on derhoud met den winnaar, S. de Groot. De 24-jarige jongeman voelde zich na de zen zwaren tocht niet noemenswaard.g ver moeid. Hij had den tocht in den thans of ficieel bekend gemaakten tijd van acht uur en vierenveertig minuten op normale Frie sche schaatsen en met gymnastiekschoenen volbracht Alleen zijn voeten waren een beetje doorgereden. „De tocht is mij al dus deelde De Groot mede buitenge woon goed bevallen. Wij hebben ideaal weer gehad, hetgeen onze prestatie ten goeed is gekomen en in het bijzonder onze snelheid. Het grootste gedeelte van den tocht hebben wij met acht man in groeps verband gereden. Later kromp deze groep in tot vier man en na Dokkuim kwam Swierstra te vallen tengevolge van een in zinking, waardoor hij ons moest verlaten. Ongeveer driehonderd meter voor de eind streep zette ik alles op alles en behaalde daarmede de overwinning. Deze tocht is de tweede Elfstedentocht, dien ik mee maakte. Verleden jaar werd ik nummer acht. Dinsdag won ifc dien 67 k.m. rit, dien ik bij wijzè van proef meereed." De win naar is een bekende Friesche kaatser. Zijn broer, Jan de Groot, is die kaatskam pioen van Friesland. Als bizonderheid zij nog vermeld, dat De Groot gedurende den 200 kim. langen tocht slechts wat koeken en rozijnen heeft gegeten. EERSTE HULPPOSTEN BIJ DE KAGERPLASSEN. In verband met de vele ongelukken, welke zich bij het schaatsen cp de Kager- plassen hebben voorgedaan, heeft de ge meente Warmond zich tot E.H.B.O. ge wand. Dit had tot gevolg, dat er drie hulp posten zyn ingericht ten gerieve van de schaatsenrijders. Deze posten bevinden zich aldus meldt de A.N.WH. aan het Warmonderhek bij den heer Leenen, bij den molen van Cozijn en bij de Kaagsocie- teit. DOCOS-SCHAATSTOCHT. Zondag a.s. organiseert de R.K.S.V. Do- cos een schaatstocht voor de leden. Vertrek om 11 uur vanaf het sportpark Haagweg. Alle Docos-ledien, die behoorlijk kunnen schaatsen, zyn natuurlijk present —Lm TOERTOCHT TUSSCHEN LEIDEN EN GOUDA. De Provinciale Zuid-Hollandsche IJsver- eeniging voor het toerisme op de schaats, heeft Zondag a.s. een toertocht op het pro gramma staan tusschen de Sleutelstad en de Pijpenstad. De lengte bedraagt 60 K.M. Het beginpunt is Leiden, Café Zomerzorg, het eindpunt is hotel Elfhoven bij Gouda.' De route kan ook in omgekeerde richting worden gereden. Start vaij half tien af. Een speciaal herinneringskruisje zal na vol brenging van den tocht worden uitgereikt. WEDSTRIJD- EN TOERTOCHT DOOR ZUID-HOLLAND. De Provinciale Zuid-Hollandsche IJsver- eeniging voor het tourisme op de Schaats (Z.H.IJ.) organiseert Dinsdag 27 Januari een wec^trijd op de schaats voor beroeprsrij ders en amateurs, over een afstand van 130 K.M. Deze afstand kan eveneens buiten wedstrijdverband door touristen worden ge reden. Het begin en eindpunt is bij de Driega- tenbrug te Leiden. De start voor wedstrijd deelnemers is om 9 uur en voor touristen van 9.30 uur af, waarna om 21.00 uur alle controleposten sluiten. De eerste prijs voor wedstrijdrijders be staat uit den Vijfmerenwisselbeker. VAN ANDIJK NAAR STAVOREN OVER HET IJS. Dezer dagen zijn vier schaatsenrijders uit Andijk Li Noord-Holland vertrekken voor een tocht over het IJsselmeer naar Stavoren in Friesland. De reis volbrach ten zy met goed gevolg. Het waren A. van Dokkuim, J. van Dokkum, C. Kistenmaker en'J. Prins. KORTEBAANKAMPIOENSCHAP DAMES VAN OVERRIJSSEL. Gisteren is te Kuinre het kampioenschap van Overijsel op de korte baan voor da- %mes verreden. Kampioene werd mej. L. van der Mei, te Lan.gezwaag, die de baan van 140 meter in 15.9 sec. aflegde. Tweede werd haar zuster, Zus van der Mei, eveneens uit Lan- gezwaaig, derde Klaasje Hofstee, Lange- IJs-wedstrijden in de Omgeving Hazerswonde. Gister werd op den Poel verreden het kampioenschap van Hazers- woude. De snelste rijder' bleek te zijn W. de Haan, de tweede J. Raaphorst, de derde J. Timmerman, de vierde N. Quartel. Koudekerk aan den Rijm Donderdag middag werd op het „Torentje" een wed strijd gehouden door paren met sledep, uit geschreven door de Koudekerksche IJs- vereeniging. 16 paren namen aan den wed strijd deel. De uitslag was als volgt: 1. mej. F. van Egmond Wd. en C. T. van Rijn, 2. mej. A. Vergunst en P. de Bruin, 3. mej. A. van Dam en B. van Dam, 4. mej. B. van Leeuwen en H. Bijsterbosch. De prijzen bestonden uit luxe-voorwerpen. Nieuwkoop. De Nieuwkoopsche IJs club hield voor haar leden een wedstrijd in het hardrijden om waardebons voor le vensmiddelen. 1. F. van Dam, A. A. Klap wijk en 3. D. de Rooij. Alle deelnemers kre gen een troostprijs. Sassenheim. Door de Sassenheimsche IJsclub werd Dinsdagmiddag op haar baan in het park een bekerwedstrijd gehouden. Er waren 18 deelnemers en de belangstel ling was zeer groot. 1. (beker) P. van Eg- mond, 2. W. van Zonneveld en 3 J. van Stralen. Rijnzaterwoude. Te Rijnzaterwoude werden kinderwedstryden gehouden. Meis jes t.m'. 8 jaar: 1. Annie de Boer, 2. Jana Timmers, 3. Willy Broekhuizen. Jongens t.m. 8 jaar: 1. P. Kraan Bzn.. 2. M. l'Ami, 3 G. Hogenbom. Meisjes 9, 10 en 11 jaar: 1 Ploni Overdevest, 2. Annie v. d. Hoek, 3. Nellv l'Ami. Jonvens: 9, 10 en 11 jaar: 1. B. Kraan Bzn., 2. Gerard de Boer, 3. Jan. v. Staveren. Meisjes 12, 13 en 14 jaar: 1. Cris de Bruijn, 2. Ada Visser, 3. Rie Kraan Pd. Jongens 12, 13 en 14 jaar: 1. Jan Rykeliikhuizen, 2. Co Overdevest, 3. Cor v d. Hoek. Reeuwijk. De IJsclub „WilhelminV, alhier, organiseerde óo de ijsbaan op de Breevaart een ringrijderij voor paren. Er namen 28 paartjes deel. De uitslag was als volgt: Heeren: le prijs W. Bunnik Lzn., 2e pr. A. Uiterwaal, 3e pr. H. de Wit en 4e nr. G. v. Vuuren. Warmond. Zooals reeds per annonce In dit blad is aangekondigd zal. Zaterdag a.s. op de Poel alhier een groote nationale hardrijderij op schaatsen plaats vinden waarvoor belangryke bedragen als geld prijzen beschikbaar ziin gesteld: USZEIL-WEDSTRIJDEN OP HET BRAASSEMERMEER. De „Ijsbeer" van G. van Wijk zeilt 100-K.M.-vaart. Op een uitstekende ijsbaan en tijdens een stevige Oostenwind werden gistermiddag de eerste wedstrijden gezeild. Ér waren weer nieuwe schuiten in de race o.a. van P. Zegers en S. v. RuitenVesseur, maar G. v. Wyk uit Woubrugge was nog altijd verreweg de snelste zeiler met ziin „Ijs beer". Bij deze felle koude en. harde wind werd van de zeilers wel een groot weer standsvermogen gevraagd en na een half uur zeilen hadden de meesten er voor van daag weer genoeg van. Voor pleizier werd zoo nu en dan nog wat uitgezeild. In de verschillende series wonnen G. van Wijk, W. van Staveren, S. Vink en v. Driel, ter wijl naar de tijden over tweemaal rond het Braassemermeer de uitslagen aldus waren: 1. G. van Wijk, Woubrugge, 22 min, 12 sec. 2. Cor van Staveren, Oude-Wetering, 26 min. 35 sec. 3. P. Zegers, Oude-We'tering, 29 min. 45 sec., 4. W. v. Staveren, Oude- Wetering, 29 min. 45 sec. 5. M. Verdel, Roe lof arendsveen, 31 min. 45 sec., 6. S. Vink, Roelofarendsveen, 32 min. 30 sec., 7. J. v. d. Meer Wzn., Roelofarensdveen, 33 min. 30 sec., 8. v. RuitenVesseur, Roelofarends veen 35 min., 9. C. Veusseur, Roelofarends veen 36 min., 10 v. Driel, Oude-Wetering, 38 min. 8 sec., 11. P. Bakker, Roelofarends veen, 38 min. 50 sec., 12. Wesselman, Roe lofarendsveen, 40 min. 23 sec. Kampioenschap van Nederland ijszeilen. Naar wij vernemen bestaan er by het bestuur van de ijszeilvereeniging te Roe lofarendsveen ernstige plannen om binnen enkele dagen wedstrijden te houden om het kampioenschap van Nederland. Het Braas semermeer heeft hiervoor een heel geschik te wedstrijdbaan. Er zal contact gezocht Worden met andere yszeil-centra in Ne derland. DE LEIDSCHE COURANT Officieele Landbouwmededeellngen. De Provinciale Voedselcommlssaris voor Zuid-Holland maakt belanghebbenden het volgende be kend inzake de REGELING INZAKE DE KUNSTMEST- VERSTREKKING VOOR HET ZAAIKLAAR VERHUURDE LAND. Bij den aanvang van het 3e kunstmest- distributiejaar (1 Juli 1941), werd besloten voor het zaaiklaar verhuurde land voor- loopig noch den huurder, noch den ver huurder kunstmest te verstrekken, tenein de te voorkomen dat voor één en hetzelfde stuk lacd tweemaal een hoeveelheid kunst mest zou worden verstrekt. Deze maatregel geldt niet alleen voor het land, dat vopr vlas- of uienteelt beschikbaar is, doch wordt ook toegepast bij de z.g. spruiten- deelbouw en de contractteelt van land- en tuinbouwzaden. De werkwijze, welke thans toegepast zal worden by het verstrekken van kunstmest in de bovenstaande gevallen, is als volgt: Vlas- en uienbouw. Zoodra de vlasser weet, welke landbouwers voor hem zullen telen, dient hij met deze overeen te komen, welke partij de kunstmest zal ontvangen. 04 dit de teler of de vlasser zal zijn, blijft de afdeeling Kunstmest van het Bureau van den Voedselcommissaris gelijk. De par tijen dienen echter hun onderlinge rege ling, genoemd Bureau schriftelijk te beves tigen. Dè practyk heeft geleerd, dat deze me thode bevredigend werkt. Voor de uien- bouw is de regeling geheel ayaloog aan die voor vlas. Spruitendeelbouw. Waar hierbij meestal sprake is van één deelgever^en één deelne mer, is de kunstmestvoorziening ten aan zien van deze teelt vrij eenvoudig te rege len. Beide partijen hebben niets anders te doen, dan een gezamenlijke verklaring af te geven aan het Bureau van den Voedsel commissaris waarin tot uiting komt, welke partij de verantwoording draagt voor de kunstmestvoorziening van het betreffende perceel bouwland. Contractteelt van land- en tuinbouwza den. Ook hierbij kan één der beide partyen, hetzij de contractant, hetzij de opdrachtge ver in aanmerking komen voor"kunstmest. Zoowel de zaadteler als de zaadhandelaar moeten beiden een verklaring als reeds eerder omschreven afgeven. De kunstmest- toewijzing wordt dan uitgereikt na over legging van het betreffende teeltcontract. Dit laatste wordt na behandeling der aan vrage onmiddellijk geretourneerd. Uit het bovenstaande zal het thans een ieder duidelijk zijn, dat het voor de kunst- mestafdeeling van het Bureau van den Voedselcommissaris geen verschil maakt, of de huurder of de verhuurder van het land de toewijzing verkrijgt. Steeds moet echter het overeengekomene behoorlijk gedekt zijn door verklaringen van beide partijen. Voor het invullen van de bedoelde ver klaringen, dienen formulieren gebruikt te worden, welke, verkrijgbaar zijn bij de Plaatselijke Bureauhouders. Ten aanzien van de SCHAPENLEVERING deelt de Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland mede, dat thans de gelegenheid opengesteld is om schapen te contracteeren. Voor deze contracten, die vrijwel overeenkomen met de contracten voor rundvee, komen alle soorten schapen in aanmerking. Schapenhouders, die gewend- zijn hun schapen voor de weiderij te verkoopen, kunnen dit doen, echter thans met de op dracht aan den handelaar, dat verkoop op GEMENGDE BERICHTEN TRANSPORTARBEIDER GEDOOD. Bij transportwerkzaamheden met balen grordstoffen naar een der fabrieken aan den Waalbandijk bij den Weurtscheweg te Nijmegen werd een der arbeiders, zekere M. uit Ewijk, dcor een der ba'en zoo zwaar aan het hoofd getroffen, dat hij tégen den grond werd geslagen en dood bleef liggen. VOERMAN ONDER WAGEN. Toen de 59-jarige voerman J. Vermeulen uit Boxtel Woensdagmiddag met een met boomen geladen mallejan naar den Dun- gen onderweg was, begon het paard, eVen voorbij Poeldonk, wegens het hellen van den weg te draven. De boomen begonnen hierdoor té slingeren. De voerman poogde daarop, door voor tegen de bomen te du wen, het voertuig op den weg te houten. Hierbij echter kwam hij te vallen en kreeg een der wielen van den mallejan over het lichaam. Hij was «op slag dood. ERNSTIGE TRAMBOTSING. Gistermorgen omstreeks half negen heeft op den Rijswijkscheweg ter hoogte van het viaduct bij de Waldorpstraat te Den Haag een ernstige botsing plaats gehad tus schen een stilstaande Voorburgsche tram en een motorwagen van lijn 10. De Voor burgsche tram had hij een halte gestopt. 'Vermoedelijk ten gevolge van het feit, dat de remmen doorschoten reed de jnotorwa- gen van lijn 10 tegen den aanhangwagen. De botsing v^as dermate hevig, dat het achterbalcon van den aanhangwagen en de bestuurderscabine van den motorwagen volkomen werden vernield en in elkander gedrukt. De ruiten der wagens sprongen en in het duister ontstoyd consternatie onder de vele passagiers. De bestuurder van den motorwagen, de 49-jarige J. P. P. bekwam snywonden aan het gelaat, de 17-jarige mej. G. H. V. moest met een hersenschudding in een ziekenhuis worden opgenomen. In totaal bekwamen van beide wagens tien passagiers lichte verwondingen. BRUTALE ROOFOVERVAL IN KERK TE BREDA. Dame neergeslagen en beroofd. Een ernstig erf brutal misdrijf heeft zich gisteren op klaarlichten dag afgespeeld in de St. Antoniuskerk te Breda. Het was on geveer 12.45 uur, toen mej. H. zich in de kerk begaf voor een kerkbezoek en in een bank plaats nam. Zij had in de kerk een men zien loopen, maar daar verder geen acht op geslagen. Potseling werd zij van achteren aangegrepen en op den grond ge worpen. Vermoedelijk is zij daarbij dusda nig terecht gekomen, dat zij het bewust zijn verloor. Toen zy weer bijkwam, miste zij haar portemonnaie met inhoud. Zij is contract dient plaats te vinden. De koo- pende schapenhouder sluit bij zijn Plaatse lijken Bureauhouder voor het aantal ge kochte schapen contracten af, waarbij de naam van den verkoopenden schapenhou der wordt opgegeven. De copie van het contract wordt gezon den naar den Plaatselijken Bureauhouder van dengene, die de schapen verkocht, tep- einde van diens leveringsplicht afgeschre ven te worden. Schapenhouders, die zelf hun schapen weiden, behoeven geen contracten af te sluiten, daar voor deze dieren zonder meer uitstel van levering zal worden verleend.. Verkoop op contract zal zoowel op den ouden als op den nieuwen aanslag in min dering komen. (Zie yoor aanslag 1942 hier onder). De uiterste leveringsdatum voor gecon tracteerde schapen is voor overjarige scha pen gesteld op 1 September 1942, terwijl van sclfapen, geboren in 1941 uiterlijk 1/4 gedeelte op 15 September* i/4 gedeelte op 15 October, 1/4 gedeelte op 15 November en 1/4 gedeelte op 15 December geleverd dient te worden, indien 4 of meer schapen, geboren in 1941 door één persoon worden gecontracteerd. In het geval, dat minder dan 4 schapen van deze fategorie worden gecontracteerd, zal levering uiterlijk I'S November 1942 dienen plaats te vinden. Evenals bij N3e runderen zullen de gecon tracteerde schapen van een oormerk wor den voorzien. Hiervoor zal door de.Land bouw-Crisis-Organisatie aan den schapen houder ƒ.0,10 per aangebracht merk in re kening worden gebracht. Daar door deze merking het schaap wordt „vastgelegd", zal ingeval van noodslachting of destructie van het gecontracteerde schaap, het contract geannuleerd worden. Wat betreft den aanslag in de verplichte schapenlevering 1942 kan reeds medege deeld worden, dat binnenkort den schapen houders bekend gemaakt zal worden, welk aantal schapen ingevolge de verplichte schapenlevering 1942 geleverd moet wor den. VoorlooDig zal een aanslag opgelegd wórden van 20 van het aantal fokooien, geboren vóór 1941 (inclusief enterlingen), welke bij de j.l. gehouden December 1941- inventarisatie zijn opgegeven. Dit aantal komt ongeveer overeen met het gedeelte, dat jaarlijks voor de fokkerij uitvalt. Van de stamboek-ooien, welke in Decem ber 1941 aanwezig waren, zal slechts 15 geleverd behoeven te word'en, daar aange nomen wordt, dat deze dieren gemiddeld tot iets ouderen leeftijd worden aangehou den. In verband met de vele aan haar gerich te verzoeken betreffende het AANHOUDEN VAN AL DAN NIÉT GECASTREERD MANNELIJK RUNDVEE, deelt voorts de Landbouw-Crisis-Organisa- tie nogmaals mede, dat slechts stieren, voorzien van een geldig identiteitsbewijs na 1 Februari a.s. op de bedrijven aanwezig mogen zyn. Als overgangsmaatregel is echter bepaald, dat de momenteel in Zuid-Holland aanwe zige mestossen, ook nè 1 Februari aange houden mogen worden, daar zij thanS nog niet slachtrijp zijn, mits deze dieren tijdig gedekt zijn door een ossen toewijzing. Voor een ossentoewijzing zullen over het a1g[e- meen slechts die veehouders in aanmerking komen, waar bij de Inventarisatie van De cember 1940 mestossen op het bedrijf aan wezig waren. TJitdrukkelijk is bepaald, dat op deze toe wijzing slechts ossen mogen worden aan- 1 gehouden, die op 1 December 1941 meer I dan 100 K.G. wogen, In verband met bovenstaande wordt er van de zijde der Landbouw-Crisis-Organi- 2 satie nogmaals op gewezen, dat met uitzon dering van nuchtere stierkalveren, levering na 1 Februari 1942 van alle mannelijk rundvee niet medetelt in de verplichte vee levering tenzij bij levering het bijbehoo- rehd identiteitsbewijs wordt overgelegd. Verder deelt de Landbouw-Crisis-Orga- nlsatie in aansluiting aan vorige publica ties in de vakbladen en onder verwijzing naar de officieele publicaties nog mede, dat voor RUNDEREN, DIE N A 30 NOVEMBER 1941 GESTORVEN ZIJN OF STERVEN, afschrijving volgt op den leveringsplicht 1 December 1941—1 December 1942. Aangezien de kadavers van gestorven runderen niet gewogen worden, zijn be paalde gewichten vastgesteld, waarmede de aarslag in de levering zal worden ver minderd in gevallen van destructie. Deze gedichten zyn als volgt vastgesteld: voor nuchtere kalveren, dat wil zeggen kalveren, die jonger zijn dan 8 dagen en kalveren, voorzoover zij ouder zijn dan 8 dagen, doch ïichter dan 60 K.G. wegen, 30 K.G., voor graskalveren, waaronder te verstaan kalveren, niet behoorende tot de hierboven genoemde groep, mits zij niet zwaarder wegen dan 150 K.G., 80 K.G., voor vaarzen, pinken pihkstieren en pink- ossen, zijnde rundvee zwaarder dan 150 K.G. en niet behoorende tot een der overige categorieën, 180 K.G., voor koeien, die min stens eenmaal gekalfd hebben, 300 K.G., voor ossen, zwaarder dan 275 K.G., 300 K.G., voor stieren, zwaarder dan 325 K.G., 350 K.G. Voorts 2al ook voor doodgeboren vruch ten by rundvee (slakken) een gewicht van 30 K.G. op den aanslag in mindering wor den gebracht. Veehouders, die destructiebonnen in hun bezit hebben van runderen, welke na 30 November zijn gestorven, dienen deze bon- n'en aan de Landbouw-Crisis-Organisatie te zenden, opdat alsnog afschrijving op den leverir.gsplicht kan plaats vinden. Tenslotte vestigt de Landbouw-Crisis- Organisatie voor Zuid-Holland de aandacht van belanghebbenden -op het volgende: HUIS SLACHTINGS VARKENS. De periode, waarin varkens in huisslach ting mogen worden geslacht, is gesteld van 1 November 1941 tot 1 Februari 1942. Na 31 Januari zal bedoelde slachting dus niet meer mogen plaats vinden. Aanvragen tot een machtiging voor huisslachting moe ten, voorzoover dit nog niet is geschied, thans ten spoedigste bij de Plaatselijke Bu reauhouders worden ingediend. LEVERING VARKENS. Zooals reeds eerder door middel van een persbericht is bekend gemaakt, dienen alle varkens boven 40 K.G., waarvoor geen fok- of huisslachtingsvergunning is afgegeven, door bemiddeling van een varkenshande laar voor 1 Februari a.s. ter levering aan de Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch te worden aar geboden. Aangezien de varkens, waarvooÊ een huisslachtingsvergunning is afgegeven, ge slacht dienen te zijn voor 1 Februari mo gen na dien datum dus slechts varkens bo ven 40 K.G. worden aangehouden waar voor een fokvergunning is afgegeven. FOKZEUGEN. Het komt in de practyk nogal eens voor, dat een georganiseerde zeugjes aanhoudt op zijn normale toewijzing (dus terwijl hy geen toewijzing biggenmerken heeft) om ze te verkoopen, voordat zij biggen wer pen. Deze zeugen moeten voor 1 Februari ver kocht worden aan persoren, die gerechtigd I zijn een fokzeug aan te houden, zoodat hier voor op 1 Februari een fokzeugenvergun- ning kan afgegeven zijn. CEEF 'n RIEGJJ BRAADlJj Voor den handel verkrijgbaar bij TEL. 23977 daarop naar huis gegaan, waarna zij de po litie in kennis stelde van het gebeurde.. Di rect werd een uitgebreid onderzoek inge steld, waarbij kwam vast te staan, dat door verbreking van een deurtje ook diefstal was gepleegd in de sacristie. Een zilveren doosje wordt vermist. Het onderzoek duurt nog voort. Drie personen, die reeds een week lang te Hornhuizen wachtten om Schiermonnik oog te bereiken, zijn Donderdag over het ys aldaar aangekomen. Een twaalftal per sonen van Schiermonikoog was naar Horn huizen overgestoken met drie sleden en bracht de reizigers heilig naar Schiermon- ïjikoo?. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 24 JANUARI. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gra- mofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek' 8.00 Bran dende kwesties, causerie (opn.) 8.15 Gramofoonmuziek 8.20 Ochtendgymnas tiek 8.30 BNO: Nieuwsberichten 8.45 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huis vrouw 9.25 Gramofoonmuziek 10.00 Ernstige muziek (opn.) 11.00 Voor de vrouw 11.20 Zang met pianobegeleiding 11.40 Gramofoonmuziek 12.00 Orgel concert en zang 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 13.00 Causerie: „De organisatie van de visschers" 13.15 Orkest Malando en so list 14.00 Ctize Nederlandsche Taalclub 14.20 Na gedane arbeid.... muziek en vroolijkheid 15.50 Gramofoonmuziek 16.00 Bijbellezing 16.20 Pianovoordracht 16.50 Gramofoonmuziek 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30' Gramofoonmuziek 17.35 Duit- sche taalcursus 18.00 Gramofoonmu ziek 18.15 Het kwartier van den arbeid 18.30 Rotterdamsch kamerensemble 19.00 Actueel halfuur 19.30 Bopte avond. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken 20.15 Gramofoon muziek 20.30 Concertgebouworkest (opn.) 20.45 Gramofoonmuziek 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00 BNO: En- gelsche uitzending: Dutch News Reel" of gramofoonmuziek 22.15 Hongaarsche muziek (opn.) 22.45 Gramofoonmuziek 23.15—24.00 Dansmuziek (gr.pl.). HILVERSUM n, 3015 M. 7.15—8.00 Zie Hilversum I 8.00 Gramofoonmuziek 8.158 45 Zie Hilversum I 8.45 Gra mofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Lichte muziek (opn.) 12.00 Zang met pianobe geleiding en gramofoonmuziek 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 13.05 Omroep-Harmonie-orkest 13.40 Voor de jeugd 14.00 Rotterdamsch Phil- harmonisch orkest en solist 14.45 Eeni- ge opmerkingen over cultuur in het alge meen en kunsj in het bijzonder 15.00 Het Rotterdamsch Philharmonisch orkest en solist 15.45 Hier W.A. 16.00 Otto Hendriks en zijn orkest en gramofcJonmu- zièk 17.00 Voor de binnenschippers 17.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten 17.30 Orgelconcert 18.00 Cyclus „In een nieuw licht gezien" (Voorbereid door de N.S.B.) 18!l5 Ramblers 18.45 Als- ik 't voor 't zeggen had, causerie 19.00 BNO: Praatje in Groningsch dialect 19.10 BNO: Nieuws berichten 19.20 Cello, piano en gramo foonmuziek 19 10 BNO: Nieuwsberich ten 19.20 Cello, piano en gramofoon muziek 20.00 Causerie over Jan H. Eek hout 20.15 Roemeensch orkest Gregor Serban 20.45 Bonte avond 21.30 Film praatje 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22.00 BNO: Toelichting on het weermachts- bericht 22.10—22.15 Avondwijding. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: 7.1524.00 Hilversum I. 2e programma: 7.1522.15 Hilversum II 22.1524.00 Duitsch Programma. 3e en 4e programma: 7.0024.00 uur: Duitsch Programma.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2