DUITSCHLAND 'AG. [NS'DAG 13 JANUARI 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 ifthel STADSNIEUWS laatsgja gesli, SCHILLER, aie me grootste dichters en een der in- drijkste mannen in het Duitsche Rijk n v Friedrich Schiller. Hij werd geboren «„iet jaar 1759 en stierf te Weimar in mei/- In die jaren werd er allerweSen in daan aPa een verzet wakker tegen het abso- ime van de vorsten en in Schiller vond Srijheidsgedachte niet alleen een vurig ïypjianger maar ook 'h geqialen vertolker. &n de eerste jaren, waarin de vonk van I genie begint te glimmen en Schiller i van zijn kracht bewust wordt, verhaalt (film „Schiller", welke Zondag door de igruppe Leiden van de N. S. D. A. P. iet Trianontheater werd vertoond, iet was inderdaad geen wonder, dat de Luttjje Schiller in verzet' kwam, want de reroo|plióe aan de militaire academie van ls.s ai hertog van Wurtemberg was-belach"e- V£\; streng. Alles ging er mechanisch en .jjevel: opstaan, zelfs bidden, wasschen evpnfruik opzetten. De hertog zelf stelde Lil daar geweldige resultaten van voor. was niet- kwaad maar eischte stipte ge- nafJfzaamheid. Schiller wilde theologie Neen zei-de hertog, jij studeert En zoo werd Schiller „Regi- gjhtsmedikus". Dichter en schrijven was streng verboden,, maar men kan een ve®aan eender verbieden te erupteeren een dichter om verzen te maken. .verüller trotseerde den hertog en als hij hin goede vrienden had gehad, in de hof- Hirigen, dan zou'het hem slecht vergaan h gei] Tenslotte wist hij met een postkoets te ontsnappen over de Wurtembergsche grens; zoo ontkwam hij aan de woede van denj ^wisjfog, die hevig vertoornd was over Schil- 'igengÊ eerste groote v/erk „Die Rauber", dat t ge; jeerst in Mannheim werd opgevoerd r be1 groot succes had. staa®s historisch werk is deze film over Werners jeugd bijzonder interessant., De 0 li'euschildering varr het leven op de aca- £etnie en aan het Wurtembergsche hof is y?riangwekkend. Bovendien is het spel uit- p .e'kend. Heinrich Geprge is de bulderbas- j*idfe hertog, terwijl Horst Kaspar een zeer >1 aanvaardbare uitbeelding geeft van b jongen Schiller. H. Geise. kROCHIE O. L. VR. HEMELVAART EN vol- ST. JOZEF, virfs Mariacongregatie jongemannen. 25 a.s. Januari wor-dit er wéér' was.h recoll&otie gehouden. Wie er aan wil geve zich vóór 20 Januari op bij n directeur, Heerensingel 3, of den se- Heerensingel 8. ogstHet bestuur verwaofit dezen keer zeer ech-len van de eong regain is ten. Zeker de anistraitanten en diegenen, die nooit naar ri retraite kunnen. Ook niet-congrega- Stien worden gaarne verwacht. en,.: «3» lna' LEIDSCHE IJSBAAN GEOPEND. ge- ornHedenmorgen is de Leidsche IJsbaan voor rugjt publiek opengesteld. Reeds spoedig §fn vamen er tal van schaatsliefhebbers, on- d'S'inks den guren wind, een baantje trek je sn en vanmiddag werd de belangstelling 'uit")g grooter. erri HET NEDERLANDSCHE STRAATLIED In de maandelijksche vergadering van maatschappij der Nederlandsche letter heeft Zaterdagmiddag de heer D. Tbuters uit Zeist gesproken over het on- erwerp „Het Nederlandsche straatlied", an la een historisch overzicht gaf spr. een sychologischen kijk op het ontstaan der lederen, de woordkeus, den zinsbouw en ersificatie ervan. Met vele voorbeelden lichtte de spr, zijn etoog toe, moord- en liefdeliederen, poli- en strijdliederen, sentimenteele en e§ atyrische. Een collectie oude drukken, arvaaronder van Samones en als straatzan- ®";en op losse blaadjes afgedrukte vrzen van ^•iellamy, ter Haar, Borger, de Genestet, ïn Jpeenhoff e.a. waren ter bezichtiging aan- vezig. Spr. 'wekte tenslotte de aanwezigen op, vaar men door dë vezrameling van Kleine Tan aan te koopen een'begin had gemaakt, ?ok verder de belangstelling der leden te pvekken voor een volkskundig letterkundig Madejjraeel, dat hier té lande steeds stief - n tööederlijk bedeeld js geworden. 't'. - Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 3277. Naaml. Venn. Handel en Industrie Maatschappij „Rhena- lia", voorheen firma J. R. Schouten. Sas- senheim, Warmonderdamscheweg 12. Uittr, iomm. A. Busser, 's-Gravenhage. 555. Naamlooze Vennootschap Wernink's Kalkfabrieken. Leiden, Hooge Morschweg L48. In bovengenoemde zaak is onderge bracht een afdeeling, welke wordt gedre- ven o. d. naam Wernink's Tennis vloeren. Deze afd. omvat het aanleggen, exploijtee- ren van tennisbanen handel in daarmede in 1 vërband staande artikelen en vervaardi gen van gemalen dakbedekkingsmateria- len. 11331. Edelachtbaar-Sigarenfabrieken fir ma A. H. J. Wijtenburg. Leiden, Ooster kerkstraat 1. Procuratie verleend aan: H. Stoffels, Leiden (B.P.). j [5025. C-. van Nimwegen, Leiden, Janvos- sensteëg 30. Paardenslagerij. Overl. E!: C. van Nimwegen, Leidpn, d.d. 4 Jan. 1942. Wijz. handelsn: in Wed. E. van Nimwe- gënLancel. N.E.: Wed. E. van Nimwegen Lancel, Leiden. j 5824. N.V. Leidsche Veevoederhandel. Leiden, Thorbeckestraat 45. Uittr.: Dir.: J, C. van der Weele, Leiden. N. Dir.: M. Ver- kuyl, Hillegersberg (d.d. 29 Nov. 18941). MUZIEK. KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Jo Vincent. Mevrouw Jo Vincent vond op haar lie- derenmatinée met Theo van der Pas aan den vleugel de Gehoorzaal zoo goed als tjokvol. Men ontdekt op zoo'n concert hoe groot het aantal is van hen, die deze aparte muziekschoonheid, want dat is toch Jo Vincent's zang, wel bijzónder weten te waardeeren. Haar optreden is merk waardig individueel. Is het haar stem, haar nobel gevoel, haar immer zingende psyche, of dit alles tezamen, wat zoo beinvloedt? Wat hier gepresteerd werd, was meester lijk musiceeren in een'fijnzinnig saamge- 'Eteld programma, waarbij de verinnerlij king wel haast volkomen was. Vier .liederen van Schumann vormden de en- GEEN NEDERLANDER BLIJVE ACHTER Op 23 en 24 Januari a.s. Op die da gen houdt n.l. Winterhulp haar straat collecte met verkoop van verkeers- speldjes. trée. Een zekere overeenkomst bezit het innerlijke harer stem met de romantische Schumann-mentaliteii in de kleur-inner- lijkheid van haar wonderlijk mooi en voortreffelijk geschoold geluid. Vooral de twee eerste liederen „Himmel und Erde" en „Mondnacht", waren van een innige mêleering van gevoelsgewaarwording. Na de groep Schumann volgden vier liede ren van Fauré-melodieen, waarin de meest verfijnde ziel zich open legt. Mevrouw Vincent heeft Fauré's echte lied, waardevol om bouw, lijn-en sfeer vol vervoering ge schonken, met waar begrip van den rijk dom der muzikale gedachte en haar nuan ce. die in de voordracht geheel tot uiting kwam. De zangeres heeft ook een keuze gedaan buiten de algemeen bekende liede ren, o.a. die van Francis Poulenc, die (als een terugslag van den oorlog) pittoresk en vol fantasiê geschreven, aan het Chanson herinnerend, elegant zijn en op ende op Fransch. Voornaam was de dictie, en elk lied had zijn individueel karakter. Na de pauze deed het viertal van Brahms de artistieke vermogens der zangeres naar waarde toetsen, maar zij bereikte in de doorwrochte liederen van Wolf een groot artistiek hoogtepunt. Want heeft zij niet be wezen dat zij, zooals zij het Mühvoll komm' ich und beladen", én „Herr was tragt der BodA hier", naast oratoriumzangeres een onzer allerbeste liederenzangeressen is, zoowel door stem-hoedanigheden als door de rijp-mënschelijke innig kunstzin nige visie, die zij op elk lied heeft? Wat bij Wolf noodzakelijk is, zij verwerkt muziek en tekst -tot één kunstzinnig geheel, terwijl zij elke intentie weet te realiseeren. Voor treffelijk sloot haar toegift „Het Leven", van Rudolf Mengelberg bij den pracht- tekst van Guido Gezelle, waarin haar expressie ontzaglijk mooi was. Wat is er al niet te bewonderen ge weest dezen middag, een prachtige rijpe stem, zeldzame capaciteit, teervlietend pianissimo, een staal van superieure adem- techniek.^dictie, stemming, een levendige pointe hier en daar, kleur en eenvoud. Theo v. d. Pas was dezen middag goed op dreef (misschien in' een enkel lied van Poulencwat minder) begeleidde haar van uit een inspireerende sfeer en bereikte met de zangeres een fraai-getinte eenheid. Men betoonde veel dankbaarheid door bloemen en warmen bijval (die een ovationeel ka rakter ging dragen) voor de zangeres, die terecht van der Pas voor zijn mooie aan sluitende begeleiding in haar succes liet deelen. J. Kortmann. De Staatscourant van 12 Januari bevat de goedgekeurde gewijzigde statuten der N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatserf, alhier. Bij Hoest 4" Griep, Influenza, gevatte Koude, Rheumati- Bche pijneu, Hoofdpijn en Kiespijn, zullen Kiijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 cfc. Bij Uw Drogist 3625 OMGEVING VOORSCHOTEN Overzicht electriciteits en gasverbruik '41. Gedurende het jaar 1941 werd afgeno men 779.341 kWh electriciteit (het vorige jaar 601,329) en 1.046.267 M3 gas (het vo rige jaar 926.310 M3); het aantal aanslui tingen electriciteit bedroeg 1625 (het vo rige jaar 1545); het aantal aansluitingen gas bedroeg 1720 (het vorige jaar 1559); het aantal geplaatste stroombegrenzers be droeg 596 (het vorige jaar 541). Uitbreiding badhuis» De burgemeester heeft een crediet van f 7000.beschik baar gesteld voorde uitbreiding van het badhuis. Het ligt in de bedoeling de gele genheid tot het nemen van baden te ver dubbelen. Er zullen 6 douchebaden en 2 kuipbaden wórden bijgeplaatst. In het bad huis werden 5Ï62 baden genomen in 193-5 en ri50t) in het jaar 1941. Bij deze cijfers is geen rekening gehouden met de door militairen genomen baden.-Uit deze gege vens moge blijken, dat uitbreiding in een behoefte zal voorzien. Goedkeuring uitbreidingsplan. De heer A. H. Ingehoes van Schaik te 's-Graven hage had beroep ingesteld tegen het be sluit Van gedeputeerde staten der provin cie Zuid-Holland (Ld. 25 Februari 1941, houdende goedkeuring van het uitbreidings plan c.a. deze gemeente. De secretaris-genéraal van het dep. van binnenJandsche zaken heeft thans in laat ste instantie te dezer zake een uitspraak gedaan en heeft beslist, dat het door gede puteerde staten genomen besluit moet wor den vernietigd, omdat dit besluit was 'ge nomen, zonder daarbij acht te slaan op het ingediende bezwaarschrift, dat het door appellant ingediende beroep ongegrond zal worden verklaard en keurde het uitbrei dingsplan met de daarbij behoorende be bouwingsvoorschriften zeif goed. Agenda LEIDEN Woehsdag, R.-K. Rijtuig- en Wagenmakersr patroonsvereeniging „St. Joseph", Kring Leiden, Café Bremmer, ver gadering te 4 uur nam. Zondag, Confidanca-show, Stadsgehoor zaal, 7 uur. Zondag, Lachparade 1942, Leidsche Schouwburg, 2.30 en 7.30 uur. Apotheken. De avond-^ nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 Januari 20 uur tot. Zaterdag 17 Januari 8 uur waargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060 en de Doeza-Apotheek, Doeza- «•iraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. EEN OECONOMISCHE REVOLUTIE IN OOST-AZIë. In een artikel „de aardstoring in Oost- Azië" schrijft de Deutsche Allgemeine Zei- tung o.a.: Er is daar een economische en sociale re volutie gaande van een diepgaande wer king en uitstraling, waarvan men zich nog geen voorstelling kan maken. Het gaat niet slechts om de verovering van een gebied rijk aan grondstoffen en voedingsmiddelen, het gaat ook niet slechts om het feit, dat de Vereenigde Staten en Engeland een belang rijk grondstoffengebied verliezen, doch het gaat vóoral om de omstandigheid, dat de nieuwe feiten belangrijke structuurwijzi gingen teweeg brengen in den Amerikaan- schen en wereldhandel. De Ver. Staten zullen waarschijnlijk eveneens gaan deelnemen aan de ontwik keling van synthetische stoffen en zullen genoodzaakt zijn nog meer grondstoffen uit Zuid-Amerika te betrekken. TusscheVi Ha waii en Penang evenwel stort het Anglo- Amerikaansche koloniale imperialisme in een met alle -gevolgen voor het naburige Insulinde. Als verdere uitwerking van deze aardstorting zal Oost-Azië niet alleen voor de koloniale ontsluiting en exploitatie, doch ook voor elke politieke inmenging van '.vreemde mogendheden, waarschijnlijk ook voor hun handel, verloren zijn. Het Anglo-Amerikaansche wereldmonopolie voor rubber en tin wordt gebroken. Wel licht is ook het tijdperk der plantage- Aionocultures in dat gebied ten einde en zal het plaats maken voor een gemengde verbouwing, ten einde alle behoeften van Oost-Azie te bevredigen, terwijl inmiddels de Westelijke industriewereld naar een vervanging voor de verloren gegane grond stoffen der Zuid-Zee zal moeten omzien. Daarbij komt het natuurlijk doorslaggevend aan op het economische en sociale program van het zegevierend Japan. Japan zou te gen zijn bestemming en traditie handelen, wanneer 't slechts een eigen particulier ka pitalisme zou stellen op de plaats van het buitenlandsche kapitalisme. Reeds thans valt in te zien, dat de ontsluiting der ge bieden van de Zuidzee moet geschieden via een door den staat geleide economie. De leuze „Azië voor de Aziaten" beteekent na tuurlijk ook: De Aziatische grondstoffen en koloniale waren voorloopig voor de Azia ten. Een door Japan geleid Aziatisch han delsblok zal in den nieuwen wereldhandel een groote concurreerende rol kunnen spe len. SPORT SCHAKEN HET JEUGDTOURNOOI DER GYMNASIASTENSCHAAKCLUB. Dit touxnooi kan als zeer geslaagd be schouwd worden. Een keur van jonge spelers bekampten elkaar vol strijdlust, om de eereplaats te bereiden. Zóó piepjong waren enkele spelers niet meer, Koomen 31 en Fontein 29, doch de overige allen be neden de 25, de jóngst^ 17 jaar. Het was jammer, dat de Amsterdammer Wolthuis ontbrak, die in dezelfde week als no. 1 eindigde in het Jeugdtournooi, gehouden te Leeuwarden, want Urthuis, die voor hem inviel, was wel een buitengewoon prettig speler, doch lezat "nog te weinig rputine, daar hij in Zutphen te weinig ge legenheid heeft, om tegen sterke spelers uit te komen. In alle partijen werd fél om de overwinning gestreden, uitgezonderd 'dan dé remis^partij en 10 zetten. Slechts ,7 van de 28 partijen eindigden in remise, wat een gering percentage is in dergelijke goed bezette wedstrijden. Ook de klefcr had weineg invloed, want van de overige 21 partijen werden 12 met wtit en 9 met zwart gewonnen. Dat een aan tal spelers van ongeveer gelijke sterkte waren, bewijst wel de eindstand, waarin 5 deelnemers het hoogst en gelijk uitkwa men. Voorts was de leiding in goede han den, 'de verstandhouding onderling zeer goed en incidenten deden zich niet, voor. Het was dus een mooie reclame voor het schaakspel waarvoor het bestuur der club allen lof verdient. Jammer was, dat de belangstelling vrij gering was_ te. noemen, zeifis van de Gymnasiasten, die tenminste nog vrijaf hadden. BOKSEN JAN N1COLAAS LICHTGEWICHT KAM PIOEN VAN NEDERLAND. Vier opgewonden gevechten presenteer de de Nederlandsche Boksbond gisteravond aan een enthousiast publiek, dat het thea ter Carrée te Amsterdam bijna geheel be zette. In twee dezer gevechten stond de na- t'onale kampioenstitel op het spel. Onze beste weltergewicht-r .an, Robert Disch uit Rotterdam, handhaafde zich daarin' tegen den uitdager Karei Bisschop en won in de 'iende ronde op punten, na interventie van den scheidsrechter, die wegens een oog- Messure van dén Amsterdammer den strijd liet staken. De Hagenaar Jan Nicolaas, legde beslag op het kampioenschap licht gewicht, door een overtuigende puntenzege op Nol Klein uit Amsterdam. Ook de béide bij partij en Vónden een on tijdig einde. De Rotterdammer Cor Graaf land werd in de laatste ronde van het ge vecht met de als prof debuteerende G. Pos- rnj> uit Amsterdam door zijn helpers uit den ring genomen nadat de lioofdstedeling zich in alle opzichten de meerdere had getoond. De welter-partij Kid Smiling (Amsterdam) t-gen Rinus de Krijger (Rotterdam) werd door den scheidsrechter in de 5e ronde ge staakt wegens een oogb'lessure van den Rotterdammer. ROEIEN EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN IN 1943. Het bestuur van. den Italiaanschen Roei- bond heeft tijdens eeti zitting te Rome be sloten de Europeesche kampioenschappen in September 1943 in Milaan te organisee- ren, De vorige kampioenschappen werden m 1938 gehouden en door Duifschland' ge wonnen. STRIJDT VOOR EUROPA Voortdurende gevechten in centrum van Oostfront HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 13 Jan. (D. N. B.). Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „Op de Krim en in de bocht van den Donetz slechts geringe gevechtsactie. In het gebied ten Oosten van Charkof hebben onze troepen geslaagde ver- kenpingsaanvallen op vijandelijke steunpunten ondernomen. De vijand verloor 219 dooden en 93 gevange nen. In de centrale zone en in het ge bied van Waldai duren de gevechten Vort. Bij een operatie van een stoot troep aan hetomsingelingsfront van Leningrad werd,22 vijandelijke kaze matten met de bèzetting vernietigd. Sterke afdeelingen gevechtsvliegtui gen, Stuka's en jagers grepen in de gevechten te land in. De Bolsjewisten leden bijzonder bloedige verliezen en verloren veel krijgsmateriaal. In tal rijke garnizoensplaatsen en treinen werd brand veroorzaakt. In Noord-Afrika werden heftige Brit- sche aanvallen in het gebied van Sol- ioem afgeslagem De zware gevechten duren voort. Ten Zuid-Westen van Agedabia mislukte een vijandelijke pantfieraanval. Duitsche gevechtsvlieg tuigen en Stuka's bombardeerden con- centraties van Britsche auto's en pant serwagens in*het gebie'd van Agedabia, alsmede havenwerken en vliegvelden in Cyrenaica. Bij luchtgevechten wer den drie vijandelijke vliegtuigen1 neer geschoten. Overdag en des nachts zijn de lucht aanvallen op vliegvelden op Malta met succes voortgezet. LAATSTE BERICHTEN HET ITALIAANSCHB WEERMACHTSBERICHT. ROME, 13 Jan. (Stefani). In zijn weer-' machtbericht no. 590 maakt het Italiaan- sche opperbevel het volgende bekend: Hevige aanvallen op onze stellingen in de zone van Solloem zijn afgestuit op het heldhaftige verzet van onze detachemen ten. Er worden verwoede gevechten gele verd. Ten Zuidwesten van Agedabia is een aanval van vijandelijke pantserwagens snel afgeslagen. Eenige vijandelijke strijdmid- sdelen werden vernietigd. Formaties vlieg tuigen vielen herhaalde malen den vijand met zichtbaar resultaat in den rug aan. De vijand verlóor drie Curtiss-machines tij dens luchtgevechten met Duitsche jagers. Engelsche vliegtuigen deden aanvallen op Hoëmes en Tripolis zonder ernstige schade aan te richten. De actie iii de lucht op de doelwitten van Malta wordt voortgezet. DE STRIJD AAN IIËT OOSTELIJKE FRONT. BERLIJN, 13 Jan. (D.N.B.). In het ge bied ten Oosten van*Koersk hebben de bolsjewisten, naar van militaire zijde ver luidt, tijdens de laatste dagen bij hun ver- geefsche aanvallen op de Duitsche stellin gen zware verliezen aan menschen en ma teriaal geleden. Zoo werden op 10 en 11 Januari alleen in dezen sector van het front 7 bolsjewistische' pantserwagens, waaronder 3 van 52 ton, vernietigd en 2 andere pantserwagens zwaar beschadigd. Bij gevechten, die werden gevoerd in weerwil van de strenge vorst en het stormachtige weer om het bezit van een plaatsje, verloren de bolsjewisten, bij slechts zeer geringe Duitsche verliezen, 180 dooden en gevangenen. In den loop van 11 Januari werden in dit gevechtsgebied nieuwe bolsjewistische aanvallen met succes afgeslagen. Een dorp, waarin de bolsjewisten zich tijdfelijk had den genesteld, werd op 11 Januari deü middags in een tegenaanval heroverd. Aan de Zuidelijke kust van de Krim on dernam op 11 Januari een kleine bolsjewis tische afdeeling - onder bescherming van het nevelachtige weer een nieuwe lan dingspoging. Deze poging mislukte echter als gevolg van de oplettendheid der Duit sche wachtposten aan de kust, die de bolsjewisten na een kort gevecht overwel digden en gevangen namen. DE WEG DOOR BURMA. SJANGHAI. 13 Jan. (D.N.B.). Volgens berichten uit Rangoon zouden aan de grens tusschen Noord-Thailand en Burma, waarheen Tsjoenking troepen heeft gezon den ter verdediging van den weg door Burma, de eerste gevechtshandelingen heb ben plaats gegrepen. DE SNELLE OORLOGVOERING DER JAPANNERS. STOCKHOLM, 13 Jan. (D.N.B.) Van de Japansche organisatie moet men de snel heid, waarmee Japan optreedt, het meeste bewonderen, zoo verklaarde de bekende radiospreker Fraser voor de Britsche ra dio. Japan heeft in korten, tijd Hongkong, Manilla, de eilanden Wake en Goeam be zet en de overhand gekregen op de Philip- pijnen. Thans is nog Kwala Loempoer. in de handen der Japanners gevallen. De Ja panners krijgen overal versterkingen te land of op zee, hier en daar te land en op zee, en overal versterkingen in de lucht. De keuze van Nederlandsch-Indië tot zetel van het geallieerde hoofdkwartier vestigt de aandacht der wereld op dit. ge bied. Voor het geval Nederlandsch-Indië in handen der Japanners valt, zou een strijd ontbrahden om den Indischen Oceaan. De oorlog in hét'Zuidwestelijke deel van den Stillen Oceaan, zoo merkt Fraser op, nadert zijn tweede, kritieke stadium. MARKTBIMOtTEN LEIDEN, 12 Jan. Veiling. Per 100 kg.: Groene kool 6.30, uien 5.245.30, peen 9.spruiten 14.4028.Nero 17.50, witloof 1026, per 100 kg.: knolselderie 8.5010.per 100 bos: pieterselie 10.10 en selderie 3.207.20. ROTTERDAM 13 Jan. Vee. Heden werden ter veemarkt aangevoerd 1351 die ren, waaronder 10 paarden, 82 Veulens. 17 schapen, 761 runderen, 227 nuchtere kal- Gemeentel. Aankondiging LEGGER DER WEGEN. De Burgemeester van Leiden, waarne mende de taak van Burgemeester en Wet houders dier gemeente, brengt ter openbare kennis, dat de Commissaris der provincie Zuid-Holland, ter waarneming van de taak van Gedeputeerde Staten dier provincie, bij besluit van 25 November 1941, No. 107, den ingevolge het bepaalde bij de wegen- wet opgemaakten wegenlegger dezer ge meente heeft vastgesteld. De legger zal met ingang van 14 Januari a.s. ter gemeen tesecretarie, afdeeling Algemeene Zaken, voor een ieder ter inzage worden neder- gelegd. Uiterlijk tot op den dertigsten dag na het tijdstip van het ter inzage leggen sdaat aan ieder 'belanghebbende tegen de vaststelling van den legger beroep op den Secretaris-Generaal van het Departement van Waterstaat open. Het adres Van beroep moet worden gericht aan den genoemden Secretaris-Generaal, maar worden inge diend bij den Commissaris der provincie Zuid-Holland te 's-Gravenhage. 3635 Leiden, 13 Januari 1942. De Burgemeester, STEVENINCK De Gemeentesecretaris, VAN STRIJEN. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrik, zn. van H. van Kampen en H. v. Es. Lena Francina, dr. van G. Kokkedee en G. Thiel. Johannes, zn. van F. J. v. Steenbergen en J. M. W. F. v. d. Burg. Johanna Maria, dr. vam G. Bavelaar en J. M. de l'Ecluse. Francina Catiharina Carolina, dr. van A. v. Deunsen en E. M. Plu. Antonius Jacques Maria, zn. van J. Verhoeven en J. M. Waayer. Antonius Aloysius Arnoldius, an van A. A. A. v. Meer en L. C. Th. Brocks. Theo- dorus Maria, an van J. Thv Witte en H. M. B, Stijnman. Johanna Hendrik a, dr. van J. P. v. Beek en M. S. Kaandorp. Neeltje, dr. van G. J. de Graaf en N. de Ruiter. 'Johannes, zn. v. L. v. Emd'en en' S. -Spreekmeester. Jan, zn. van J. Baal- bergen en D. v. d. Perk. Pieter, an. van Tlh. v. Eeuwijk en A. D. Koppenaal. Ediuard Leopold an. van J. G. v. d. Pomipe en B. Veverka. Leonard zn. van G. An- nokkée en J. v. d. Meer. Overleden: D. G. Batenburg m., 56 j. P. C. G. v. Dooren m., 63 j. P. M. v. Kampenhout vr. 73 j. C. J. v. En ter, hsvr. van C. B. v. d. Zeeuw, 67 j. E. W. A. v. Hal, m. 70 j. J. J. Curvers m., 87 j. J. A. Goldenberg, wedn. 71 j. H. G. de Groot m., 49 j. J. Jongkind zn. 19 j. J. C. Rijke, wed. van A. Jansen 82 j. W. F. de Tombe, zn. 23 j. Th. W. v. Niekerk m., 60 j. RAPIO-PROGRAMMA WOENSDAG 14 JANUARI 1942 HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gramo- foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek 8,20 Ochtend gymnastiek 8.30 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.45 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.25 Gramofoonmuziek 11.00 Voor de kleuters 11:20 Gerard Lebon en zijn orkest '12.00 Orgelconcert 12.25 Gramofoonmuziek 12.40 Alma nak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economi sche berichten 13,00 Bedrijfsreportage 13.15 Clavecimbelvoordracht 13.45 Gramofoonmuziek 14.15 Omroeporkest k 15.00 Voor de vrouw 15.20 Zang met pianobegeleiding 16.00 Bijbellezing 16.20 Voor de jeugd 17.00 Gramofoon- muziek 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economi sche- en beursberichten 17.30 Nationale Jeugdstorm Kwartier 17.45 Viool met pianobegeleiding 18.15 Volksgezondheid 18.30 Orkest Malando en solist 19.00 Actueel halfuur 19.30 Vroolijk program ma. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 De Ramblers 20.45 Gramofoonmuziek 21.00 De Ro mancers en soliste 21.45 B.N.O: Nieuws berichten 22.00 B.N.O.Engelsche uit zending: „The Dutch Achievements in the Netherlands Inches"- of Gramofoonmuziek 22.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H. 301.5 M. 7.45—8.45 Zie programma Hilversum I 8.45 Gra mofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.40 Voor dracht 11.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonhiuziek 12.00 De Melodis- ten en soliste 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 13.05 Gramofoon muziek 13.15 Otto Hendriks en zijn or kest en pianosoli 14.15 Voordracht 14.35 Fragmenten uit de opera „Die Meis- tersinger von Nürnberg" (gr. pl.) 16.00 Pianovoordracht 16.30 Gramofoonmu ziek 17.00 Voor de jeugd 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30 Klaas van Beeck en zijn orkest 18.00 Omroepoperette-orkest en solisten 19.00 B.N.O.: Brabantsch praatje 19.10 B.N.O.: Nieuwsberichten 19.20 Omroep- volkszangkoor met pianobegeleiding 19,45 „In en om de N.S.B." (Voorbereid door de N.S.B.) 20.00 Concertgebouw orkest', (Vanaf 20,15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 20.50 Gramofoqn- muziek 21.00 IJsland, het sagenland 21.15 Concertgebouworkest *21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00 Gramofoonmu ziek 22.1022.15 Avondwijding. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF le. Programma: 7.1524.00 Hilversum' I. 2e Programma: 7.1522.15 Hilversum II. 22.1524.00 Duitsdh Programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitedh Programma. veren, 141 graskalveren en 113 bokken. Prijzen per stuk: Melkkoeien 620510 400, Kalfkoeien 615510400, Vare koeien ƒ435325275, Vaarzen 395 309^-220. Pinken 300—220—185, Graskal veren 19014570.De aanvoer van graskalveren was iets grooter met stillen handel en iets lagere prijzen. Melk- en kalfkoeien: aanvoer als vorige week met stillen handel en gedrukte prijzen. Vare koeien: aanvoer iets kleiner met luien han del en 'onveranderd in prijs. Vaarzen en pinken: aanvoer iets korter met tragen handel en de prijzen als vorige week.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3