Geldige bonnen voor Voedingsmiddelen VRIJDAG 2 JANUARI 1942 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD PAG. 5 KERKNIEUWS JUBILEA FRANCISCANEN IN 1942. 25 JAAR PRIESTER. 18 Maart: pater Sigebertus Maal, geb. te Rotterdam, leeraar te Megen; pater Dago- bert Hulshof, geb. te Lichtenvoorde, gar diaan te Vorden; pater Godfried Dolle, geb. te Haarlem, kapelaan te Leiden (H. Leonardus); pater dr. Silvester Coe- nen, geb. te Weert, lector te Venray; pa ter mr. dr. Didymus Beaufort, geb. te Haarlem, def. prov. leeraar te Leiden; pater Wijnand Sluys, geboren te Utrecht, thans te Haarlem; pater Flavius Vissers, geb. te Vessem leeraar te Venray; pater Gabriel Kuipers, geb. te Burgwerd, missio naris in China; pater Jucundus Bouwman, geb. te Gendt, gardiaan, rector Gymnasium te Heerlen; .pater Gilbertus Lohuis, geb. te Leiden, assistent te Woerden; pater Ubaldus Verdegaal, geb. te Vogelenzang, missionaris in Brazilië; pater Servatius Smits, geb. te Venray, kapelaan te Nijme gen (H. Franc.); pater Emmanuel Pompen, geb. te Kessel, gardiaan te Sittard-Opho- ven; pater Maurus v. Genk, geb. te Prin- cenhage, assistent te Sittard. 26 Augustus: pater dr. Renatus Ritzen, geb. te Gulpen, leeraar te Heerlen. 50 JAAR GEPROFEST. 3 October: pater Juventius Gulikers, geb. te Maastricht, rector Zusters te Neder- weert; pater Guidus v. Rooyen, geb. te Gorcum, kapelaan te Hernen; pater Dal- matius v. Heel, geb. te Leiden, praeses te Rotterdam; pater dr. Bonaventura Kruitwagen, geb. te Rotterdam, thans te Vorden; pater Rudolphus Terstappen, geb. te Breijell, assisent te Den Haag; pater Pachomius Thieman, geb. te Haarlem, mis sionaris te Brazilië. 25 JAAR GEPROFEST 7 September: pater dr. Isaïas Onings, geb. te Wateringen, pastoor te Den Haag; pater Arcadius v. d. Hoeven, geb. te Den Haag, pastoor te Woerden; pater Wuni- bard v. d. Steen, geb. te Rosmalen, missio naris in Brazilië; pater Cichus Ouwendijk, geb. te Loosduinen, missionaris in Brazilië; pater Cyprianus de Gaaf, geb. te Rotter dam, missionaris in China; pater Crysosto- mus Beverborg, geb. te Groenlo, assistent te Sittard: pater Wilhelmus de Leeuw, geb. te Rotterdam, pastoor te Leiden; pater Adelbertus Ruyssenaars, geb. te Haarlem, kapelaan te Amsterdam; pater Sophonias Balvert. geb. te Barwoutswaar- der, missionaris in Brazilië; pater Cala- sanctius Verhaar, geb. te Alkemade, kapelaan te Gouda; pater Florianus Groen, geb. te Woerden, missionaris in Brazi lië. pater dr. Crispinus Smits, geb. te Woerden, lector te Weert; pater Caro- lus Tesser, geb. te Nijmegen, lector te Maastricht; pater Augustus de Hart, geb. te Rotterdam, assistent te Vorden; pater Rogatianus Rouwendal, geb. te Bussum, kapelaan te Rotterdam; pater Othmarus Cornelissen, geb. te Oploo, missionaris in Brazilië. 13 Juni: broeder Donatus Heijmans, geb. te Weert, thans te Heerlen; broeder Rcber- tus Philips, geb. te Weert, thans te Sittard. 17 Juni: broeder Evaristus Verheijden, geb. te Den Haag, thans te K a t w ij k. 16 November: broeder Clemens Kager, geb. te Schoorl, thans te Nieuwe Niedorp; broeder Aflrianus Peet^r, geb. te Weert, thans te Venray. JEZUÏETEN 40 JAAR PRIESTER: 26 Augustus: P. J. de Greeve, geb. te Amsterdam, Rector O. L. Vrouwekerk te Groningen; P. Ch. Raaijmakers, geb. te Roosendaal, professor aan de Universiteit te Nijmegen. 25 JAAR PRIESTER: 28 Maart: P. P. Ploumen, geb. te Gronsveld Lb., professor te Maastricht. 27 Juni: P. J. Prennthaler, geb. te Innsbruck, missionaris te Rawaseneng (Java). 26 Augustus: P. J. Berndsen, geb. te Vollenhove, professor Gr. Sem. Djokja karta (Java); P. J. Huijgens, geb. te Utrecht, kapelaan te Magelang (Java); P. W. Kea, geb. te Amsterdam, directeur van het Apost. des Gebeds in Nederland te Nijmegen; P. Jac. Kroon, geb. te Den Haag, professor te Maastricht; P. G. Min- derop, geb. te Rotterdam, pastoor te Sema- rang (Java); P. L. van Rijckevorsel, geb. te Vught, missionaris (met verlof) te Utrecht; P. A. Wessels, geb. te Nijmegen, directeur „Huize Katwijk te Noord- w ij k e r h o u t. 21 December: P. Jos van der Loo, geb. te Amsterdam, kapelaan te Den Haag (H. Ther.) 12K JAAR PRIESTER: 28 Januari: P. C. Kolfschoten, geb. te Arnhem, minister St. Can. College te Nij megen. 15 Februari: P. H. Awick, geb. te Amsterdam, kapelaan Kathedraal Batavia; P. M. Bogaartz, geb. te Den Haag leeraar St. Can. College te Nijmegen; P. Adr. Busch, geb. te Gouda, professor Coll. Max. te Djokjakarta (Java); P. C. v. d Deijl, geb. te Amsterdam, secretaris „Centr. Missie-Bureau" Afd. B te Batavia; P. J. Heesterbeek, geb. te Heemskerk, leeraar St. Aloys. College te Den Haag; P. J. Holleboom, geb. te Leeuwarden, leeraar St. Can. College te Nijmegen; P. S. Jorna, geb. te Huizum (Fr.), pastoor te Salatiga (Java); P. N. Perquin, geb. te Rotterdam, leeraar St. Can. College te Batavia; P. Jac. de 'Vreese, geb. te Asten, leeraar St. Aloys. College te Den Haag; P. L. Weve, geb. te Den Haag, president KI. Sem. Mertojoe- dan (Java); P. H. Zwaans, geb. te Rotter dam, Congregatie-directeur te Maastricht. 21 Juni: P. J. Vollaerts, geb. te Haarlem, leeraar St. Can. Coll. te Nijmegen. 60 JAAR GEPROFEST: 26 September: P. R. Bouman, geb. te Kleef, kapelaan Amsterdam, H. Fr. Xav.; Broeder A. Pennings, geb. te Berlicum N.B., St. Ign. ColL te Amsterdam; Broeder A. Oomens, geb. te Amsterdam, Huize Mariëndaal bij Grave; Br. B. van Rhijn, geb. te Noordwijk, Huize Mariëndaal bij Grave. 50 JAAR GEPROFEST: 26 September: P. A. van Aerns- bergen geb. te Nijmegen, kapelaan Kathe draal te Batavia; P. F. Fleerakkers, geb. te Roosendaal, Pastoor Batavia (H. Ther.); P. F. van Hoeck, geb. te Helmond, Archi varis Prov. Den Haag; P. P. v. d. Scheer, geb. te Den Haag, leeraar St. Ign. College te Amsterdam; P. H. Vaal, geb. te Zalt- Bommel, kapelaan te Rotterdam (H. Ign.); Broeder H. van Gelder, geb. te Nijmegen, Portier Pastorie v. d. H. Aloys. te Utrecht. „Tijd" De liturgie der Kerk ZATERDAG 3 Jan. Octaafdag v. d. H. Joannes, Apostel en Evangelist. Mis: In medio. Gebeden als gisteren. Kleur: Wit NU EN STRAKS. De centrale propaganda commissie voor de weldadigheidszegels schrijft ons: Bestaat er voor 'n oprechten Nederlandier wel een grootere deugd, Dan een sterke en gezonde Nederlandsche jeugd? Immers, ied're kerngezonde Nederlander Is toch een gemeens chaps-vreugd De toekomst van ons mooie land Heeft onze jeugd toch in de hand». Laten wij dus met elkander zorgen. Dat zij gezond blijft niet door ziekten aangetast Want waarvoor wij nu samen borgen, Staat straks in 't nieuwe Europa als 'n rots zoo vast Door nu allen gul kinderzegels te koopen Zal dat alles naar wensdh verloopen. Men genee»st en helpt dien tb.c.-patiënt En ook dien ondervoeden, futloozien vent Want wat heeft ons vaderland Aan een Jan Saliekwant? Als gevolg van 'n frissche en gezonde gemeenschap Staat strak Holland bovenaan op de welvaart»-trap. EEM GcreLuic ^ocrrU NIET OP DE Hoe<Crt VAK' 3THATSN HOUDCM. WANNEER DAAoaooo HCT VCR_KEec^Woqcrr OF iN GEVAAR GtB^ACHT Aqr. ^2L.i(»WcGtNveqKtE^pcGcuNO Officieele publicatie van de Departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij. OPROEP AAN DE IMKERS TOT INLEVERING VAN WAS. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd en het Rijksbureau voor Chemische producten maken het volgende bekend. Teneinde in het belang van de bijenteelt in ons land de kunstraatvoorziening voor het volgende seizoen te kunnen verzekeren, doet het Rijksbureau voor Chemische Producten in samenwerking met het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd, de Nederlandsche Vereeniging tot Be vordering der Bijenteelt, den R. K. Bijenbond van den Noord- Brabantschen Christelijken Boerenbond en den Bijenbond van den Limburgschen Land- en Tuinbouwbond een dringend beroep op alle imkers om elke hoeveelheid was of ruwe raat, hoe gering ook aan de kunstraatfabrikanten ten verkoop aan te bieden. Onder goedkeuring van overheidswege is tusschen de kunst raatfabrikanten en de bovengenoemde Bijenbonden de vol gende regeling getroffen. Den imkers wordt dringend verzocht hun was, hetzij als ruw werk, perskoeken etc., hetzij als zuivere was aan de af- deelingen der bovengenoemde Bijenbonden ten verkoop aan te bieden. Deze zullen daarvoor kunnen betalen: voor ruw werk etc. f 0.90 per kg.r voor was 3.per kg. Deze prijzen zullen direct door de afdeelingen aan de imkers betaald wor den. Op een nader bekend te maken wijze zal de zoo verza melde hoeveelheid was door de afdeelingen aan de kunstraat fabrikanten doorverkocht worden. De afdeelingen ontvangen hierover van hun respectievelijke Hoofdbesturen nog nadere aanwijzingen. Tegelijkertijd met de wasinlevering moet de imker te kennen geven, dat hjj voor de ingeleverde was kunst raat wenscht terug te ontvangen. Dit kan tot een maximum van 95 voor was en van 25 voor ruw werk etc. van het aantal ingeleverde kilogrammen. De afdeeling geeft dit bij verkoop van de was aan de kunstraatfabrikanten door. De kunstraatfabrikanten beschikken dan, behalva over den mo menteel reeds aanwezigen voorraad eveneens over den voor raad, die nu slapende ligt. Slechts op deze wijze zal het mo gelijk zijn de kunstraatbehoefte van alle imkers te bevredigen. Door op bovenbeschreven wijze mede te werken, en aan dezen oproep gehoor te geven bereikt de imker, die kast- en korf volken heeft, dat hij voor 100 kunstraat krijgt, en de korfimker, dat zijn collega kastimker van kunstraat voorzien kan worden. Nadere bijzonderheden kan men in de landbouw bladen vinden. Tegelijkertijd maakt het Rijksbureau voor Chemische Pro ducten bekend, dat de volgende bedrijven aangewezen zijn als kunstraatfabrikanten: 1. Het Bijenhuis, Grindweg 57, Wageningen; 2. Coöp. Electrische Honingzemerij, Lenrisheuvel, Boxtel; 3. H. T. van Dam, Betonweg, Jubbega (Fr.); 4. C. Koning, 78 2, Hoog-Soeren; 5. N.V. Bijenstand „Mellona", Bloemend, str.weg 143, Sant poort; 6. Swieters Bijenpark, E. 353, Dedemsvaart. Ten overvloede wordt erop gewezen, dat het aan alle an dere bedrijven, alsmede aan particuliere imkers, verboden is was tot kunstraat te verwerken. 3297 Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van: 4 Jan. tot en met 10 Jan. 1942 02 A Brood 02 B Brood 02 A Vleesch 02 B Vleesch 02 A Aardapp. 02 B Aardapp. 1 Brood of Gehak 4 Rants. V2 Rantsoen 1 Rantsoen vleesch of VI.waren V4 Rantsoen 1% K.G. Aardappelen V2 K.G. Aardappelen 28 Dec. tot en met 24 Jan. 1942 184 Algemeen 01 C of 01 D Res. 189 Algemeen 185 t.m. 188 Algemeen 02 D-03 D Reserve 190 Algemeen 191 Algemeen 192 Algemeen 179 t.m. 183 Alg. 01 A t.m. 04 A Melk I 01 Btm.04BMelkI 1 KG 50 Gram 500 Gram Saiker Cacao Jam 1 Rantsoen Bloem, Brood of Gehak 250 Gram Rijst 250 Gram Havermout of Peulvr. 250 Gram Gort 100 Gram Vermicelli of Maizena 100 Gram Kaas 3Va Liter Melk l*/i Liter Melk 28 Dec. tot en met 5 Jan. 1942 01 Boter 01 Vet I 125 Gram 125 Gram Boter Boter met reductie Bijzondere rantsoenen 21 Dec. tot en met 31 Jan. 1942 57 Boter 57 Vet I 125 Gram 125 Gram Boter Boter met reductis 28 Dec. tot en met 21 Febr. 1942 193 Algemeen 250 Gram Koffiesurrogaat Beschikbaar per persoon Sc ij Eenheid ln tijdvak van één week 2% Rants. Rants. K.G. K.G. In tijdvak van 4 weken K.G. Gram Gram Rants. Gram Gram Gram Gram Gram Liter L.ter In tijdvak van 9 dagen Gram Gram 250 250 250 250 Gram Gram Gram GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen Geeft recht op 't koopen van van tot en met 15 Petroleum j 2 liter Petroleum- 28 Deo. 1941 21 Mrt. 1942 26 Petroleum 4 Jan. 1942 14 Febr 1942 07 K.F. Brandst.1) 31 Jan. 1942 05 t/m 07 H.K. Brandst. 31 Jan. 1942 08 H.K. Brandst.2} 1 Eenh. Brandstoffen 30 Apr. 1942 12 t/m 20 C.V. Brandst. Diverse data 31 Jan. 1942 le t/m 4e Per. Brandst. 30 Apr. 1942 5e t/m 6e Per. Brandst. 30 Apr. 1942 194 Algemeen F Zeep 1 Rants. Zeep 1 Jan. 1942 31 Jan. 1942 F Toiletzeep 75 Gram toiletzeep 80% 1 Jan. 1942 31 Jan. 1942 L Textiel (mannen) 50 Gram Scheerzeep 1 Jan. 1942 30 Apr. 1942 1) Hierop geen Anthraciet verkrijgbaar 2) Hierop uitsluitend Turf verkrijgbaar De Philippijnen staan thans In verband met de krijgsverrichtingen in het Verre Oosten in het middelpunt van de belangstelling. Een overzicht van de haven van Zamboanga Deutsch.r-V.rlag-R.da Dria verschillende types in één klap. Van tijd tot tijd ondernemen de sovjet-vliegers aanvallen op de Duitsche stellingen. De resultaten zijn meestal negatief Hier liggen de overblijfselen van drie verschillende types, nl. van een Martin bon .nen- werper, een Rata en een Bristol Atlantic-Holland-dr. Kussin Inspectie in de sneeuw. Naar aanleiding van den Finschen zelf standigheidsdag had te Kakisalmi een groote troepenparade plaats. De commandant inspecteert zijn manschappen Atlantic-Holland-Pietinen Van het Finsche front Door een gat in het ijsdek van een der bijna toe- gevroren Oost-Karelisehe meren schep- een de soldaten friseh drinkwater Atlantic-Holland-

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 6