WOENSDAG 24 DECEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Hoofdredacteur: Th. Wllmer. Lelden. Red. Buitenland: Mr. H. Gelse. Leiden. Red. Stad en Sport M. Zonderop. Lelden. Red. Omgeving: L. Roozen. meiden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders. Lelden. WEERBERICHT ZONS OP- en ONDERGANG. Tusschen deze tijden moet worden ver duisterd. Zon onder Woensdagavond 5.31 uur. Zon onder Donderdagavond 5.31 uur. Zon onder Vrijdagavond 5.32 uur. Zon onder Zaterdagavond 5.33 uur. Zon op Zondagavond 5.33 uur. Zon onder Maandagavond 5.33 uur. Zon op Donderdagmorgen 8.49 uur. Zon op Vrijdagmorgen 8.50 uur. Zon op Zaterdagmorgen 8.50 uur. Zon op Zondagmorgen 8.50 uur. Zon op Maanda-gmorgen om 8.50 uur. Zon op Dinsdagmorgen om 8.51 uur. MAAN STANDEN. 24 December: De maan komt Woensdag middag 1.19 uur en gaat onder Donderdag nacht om 1.08 uur. 25 December: De maan komt Donder dagmiddag 1.42 uur op en gaat Vrijdag nacht 2.15 uur onder. Eerste kwartier. 26 December: De maan komt Vrijdag middag 2.05 uur op en gaat Zaterdagnacht 3.19 uur onder. 27 December: De maan komt Zaterdag middag om 2.29 uur op en gaat Zondagmor gen om 4.23 onder. 28 December: De maan komt Zondagmid dag om 2.53 uur op en gaat Maandagmor gen om 5.25 uur onder. 29 December: De maan komt Maandag middag te 3.21 uur op en gaat Dinsdagmor gen te 6.25 uur onder. 30 December: De maan komt Dinsdag middag om 3.52 uur op en gaat Woensdag morgen om 7.23 uur onder. DAPPERE MANNEN... Dappere mannen helbben bun leven in» gezet om Europa te verlossen van bet dreigende Sovjetspook. Dapperen hebben den strijd aangebon den met het ommensohelijk systeem, dat ongeloof en terreur in zijn banier voert. Dappere mannen zullen ginds in bet Oosten aan een nieuw Europa bouwen en Nederland is daarbij niet achter gebleven. Honderden zonen van deze lage landen hebben zich gemeld om deel te nemen aan den strijd. Ook een ander leger, dat bet Roode Kruis in zijn banier voert, is er. Het brenigt bulp aan vriend en vijand. Nederland is ook hieiibij niet achterge bleven: bet zendt een ambulance. Deze verdient den steun van heel het Neder- landsche volk, want als het gaat om den nood van anderen te lenigen, dan zal nie mand achter willen blijven. Daarom Ne derlanders, steunt de Nederlandsche am bulance. Stort uw bijdrage, iets meer dan u missen kunt, op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance, Koninginne gracht 22, te Den Haag, VOOR ZESTIEN CENT GRATIS REIZEN OP DE SPOORWEGEN. Zendt allen de oplossing in van den luisterwedstrijd op Tweeden Kerstdag. De centrale propaganda-commissie voor den verkoop van kinderpostzegels schrijft ons: Nog 6teeds blijven de prijzen voor den grooten luisterwedstrijd op iSveeden Kerst dag bij het secretariaat binnen stroomen. Het blijkt, dat de Nede.rlandsche bedrijfs wereld groote belangstelling heeft en dat zij gaarne de actie voor de kinderpostze gels steunt. De termijn voor de inzending van oplossingen van den wedstrijd, welke op Tweeden Kerstdag van 13.40 tot 14 uur via Hilversum 1 uitgezonden wordt, en waarvoor gelijk bekend de hoofdprijzen zijn een abonnement 2en 3e klasse voor 6 maanden op de Ned. Spoorwegen in 1942, sluit op 5 Januari a.s. Nog kan gemeld worden, dat de zilver- tram te Amsterdam a.s. Zaterdag door de geheele stad zal rijden, om de propaganda voor den verkoop der zegels te stimulee- ren. Het Amsterdamsche comité is er in ge slaagd de kinderzegels ook by alle kios ken te doen verkoopen, dank zij de wel willende medewerking van de directie van de Amsterdamsche kioskmaatschappij. Zij zijn tevens des avonds in de koffiekamer van den Stadsschouwburg te Amsterdam verkrijgbaar. Tanken voor den start. Jonge Japan- tche piloten tijdens hun opleiding voor de verantwoordelijke taak in oorlogs tijd Orbis-Holland STADSNIEUWS KERSTM1S-V00RBER! DING DER KATHOLIEKE JONGEMANNEN Geslaagd initiatief der Katholieke Actie Een groot aantal jongemannen had gis teravond gehoor gegeven aan den wekroep der Katholieke Actie om den voorberei dingsavond voor het Kerstfeest mee te vie ren. De foyer der Stadsgehoorzaal was tot berstens toe gevuld, waarmee het bewijs was geleverd, dat de echte Katholieke geest, ook onder de jongeren nog niet dood is. Een enkele oproep trekt een volle zaal jongemannen, niet voor een feestje, een jazz-avond of een dansbijeenkomst. maar ter viering van een voorbereidingsavond voor het heilig Kerstfeest, 't Was voor de organisatoren zeker een groote voldoening zoovelen aanwezig te zien en rector Beune stak zijn meening dan ook niet onder stoe len of banken, toen hij in zijn openings woord de groote schare welkom heette. Rector Beune, de onvermoeibare en enthousiaste strijder voor de Katholieke jeugd, herinnerde eraan, dat de Katholieke Actie nog geen vol jaar werkt. Voor Pa- schen werd een groote massaal bezochte Vermingsweek gehouden. Als consequen ties van deze Vormingsweek volgde een Pinksteravond-herdenking, cursussen in verschillende parochies werden georgani seerd en het retraitewerk werd speciaal gestimuleerd. In acht maanden hebben meer dan honderd Katholieke jongeman nen aan de gesloten retraite deelgenomen. En hedenavond: de voorbereiding tot het Kerstfeest. Het Kerstfeest is een feest in de kerk, in het gezin, ook in het groote maatschap pelijke leven, want Kerstdag is de komst van den grooten menschelijken leeraar, op wien alleen het waarachtig maatschappe lijk geluk kan steunen. Rector Beune zette dan het program van den avond uiteen. Begonnen werd met het Adventslied, waarna Jan v. Heteren een declamatie gaf van „Kerstklanken 1941" en Joop Koevoets van „Maria tot haar zui ver Kindeke". Wat devoot, wat stemmings vol! Welk een heilige voorbereiding van zulk een grootsch heilig gebeuren! Dan betrad rector H. Drost uit Amster dam den katheder. Rector Drost, de bezie lende redenaar, de vurige propagandist, 4ie met zijn enthousiaste woorden ieder begeesterde voor het groote gebeuren, dat in den komenden nacht wederom herdacht wordt. Rector Drost noemde het een buitenge woon verheugend verschijnsel, dat hier een dergelijke avond wordt gehouden tot voorbereiding van het Kerstfeest. Nog veel verheugender noemde spr. het, dat zoove len gehoor gaven aan den oproep dit Kerstfeest in zoo blijde stemming te wil len herdenken. Vooral in dezen tijd, want nu vooral moeten we diep doordrongen zijn van de beteekenis van het Kerstfeest. De schepping was de triomf van Gods al macht, de wereldvernietiging, dat is de triomf van Gods gerechtigheid. Kerstmis, dat is de triomf van Gods liefde en Kerst mis is het hoogste. Spr. wilde zijn toehoor ders verder doen doordringen in de betee kenis van het Kerstfeest, dat ondoorgronde lijk mysterie van Gods wijsheid en liefde. Hoe is het mogelijk, dat God mensch werd om de menschen te verlossen. God werd mensch voor ons: dat is het groote mysterie van liefde, dat is het geheim van den Kerstnacht. Heden zingen de Engelen op aarde. De mensch moet zwijgen, om den Engelen het woord te laten, want zij weten wat Kerst mis is. Wij moesten alleen maar staren naar dat Kind, alleen maar denken aan wat ondenkbaar is; alleen maar stamelen: „God, waarom hebt Ge de menschen zoo lief gehad, dat Ge Uw eeniggeboren Zoon voor ons gegeven hebt!" Het Kerstfeest begrijpen, dat is Kerst mis zien in verband met de schepping en de verlossing. Laten wij toch vooral goed de aanleiding begTijpen, waarom God in den Kerstnacht tot ons kwam. God is lief de, zichzelven geven, zichzelven overstor- ten in dengene, dien men lief heeft. Dat heeft God gedaan. God was oneindig ge lukkig en Hij wilde ook anderen gelukkig maken. Daartoe schiep hij de redelijke schepselen, de engelen en menschen. De hoovaardij bracht Lucifer en de zijnen ten val; ook de mensch viel, maar Gods onuit sprekelijke liefde zorgde voor een Verlos ser. Dat geschiedde in den Kerstnacht, toen v/erd de eerste schrede gezet voor de overbrugging van den kloof tusschen he mel en aarde. Kerstmis is het herstel van alles wat voor de menschen verloren ging. In het duister van den nacht, wanneer wij ter Nachtmis trekken, zullen we misschien be ter béseffen wat het was voor Jozef en Ma ria in den eersten Kerstnacht. Spr. deed dan enkele grepen uit het im mer schoone Kerstverhaal, zoo dikwijls ge hoord, en hij wekte zijn toehoorders op de beteekenis van het Kerstfeest te vieren in een groot geloof, in tegenstelling ipet de zoo talrijk velen, wien Christus tegenvalt, die in Christus' komst iets anders hadden verwacht. Rector Drost trok tenslotte verschillen de conclusies, waarvan in het bijzonder op den voorgrond trad het program van Kath. Actie voor het komende jaar: het leven verinnigen door een groot geloof. Laten we in den geest van geloof naar de Kribbe gaan, naar het voorbeeld der herders en dat der Wijzen uit het Oosten. Kerstmis moet ons ook leeren, dat Chris tus leven wil in alle menschen. Waar lief de is, daar is vreugde, daar is geluk. Wan neer de liefde in de wereld wordt hersteld, dan is er sprake van een gelukkige ge meenschap. Daaraan mede te werken is medewerken aan het gemeenschapspro gram der Kath- Actie. Daar wordt in onzen tijd zooveel haat verbreid, zoovel nijd gekweekt! Laten we toch beseffen, dat Christus' komst een vreugde is voor heel het volk. Kerstmis is ook het feest voor de armen, vooral in dézen tijd, voor de armen, die zoo dikwijls uitgesloten worden van de ge meenschap. De werkelijkheid van Kerst mis Christus in den stal vinden we bij de armen. Daar zyn er nog zoovelen, die Christus niet kennen. Wij roepen om vernieuwing, maar de vernieuwing van dezen tijd wil teruggrijpen tot vóór Christus, dat wil zeg gen een vernieuwing met uitsluiting van den Christus. Voor ons is Christus, die in den Kerst nacht verscheen, de eenige vernieuwing en Gooi geen oude tuben wegSlechts tegen inle vering van een willekeurige oudetube met dop kunt U voortaan een in tube verpakt product koopenl NEDERLANDSCH FABRIKAAT 3171 in Hem moeten we helpen de wereld te vernieuwen. Maar dat kan niet gebeuren, wanneer de vernieuwers zelf niet door drongen zijn van wat Christus is. Daarom moet ieder zijn leven laten doordringen van den geest van het Goddelijk Kind en spr. besluit daarom met de opwekking: Houdt vast den geest van Bethlehem, den geest van het christendom, den geest van de verlossing, waarin allen moeten zalig worden. Een hartelijk applaus bewees hoezeer de rede van rector Drost by de aanwezigen ingang had gevonden. Na deze rede volgden weer eenige de clamaties: S. Klein met een „Kerstlied", Aad v. Noort met „Kerstrijm", afgewisseld door Kerstliederen, door alle aanwezigen gezongen, begeleid door kap. Paap aan de piano. Tenslotte sprak rector Beune een slot woord, waarin hij dank bracht aan alle medewerkenden en vervolgens den Katho lieken jongemannen drie punten meegaf ter bestudeering en verwezenlijking: 1. Zorgt voor het Kerstfeest voor een welge sproken biecht; 2. Zorgt op Kerstdag voor een innig meegeleefd en meegeofferd Mis offer met H. Communie; 3. Denkt dezer da gen aan die korte bede in de Oratie van de 2e Mis van Kerstmis: dat de genade van Kerstmis in onze werken zal laten uitstralen het licht, dat door het geloof in onze harten schittert. Na een korte opwekking tot deelname aan het actieprogram, dat verder gaat, werd besloten met het gebed voor den vrede. VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN". De vereeniiging „Katholiek Leiden" ver zoekt ons volgende opgave te plaatsen van de nog komende gebeurtenissen: Zondag 28 December des namiddags te 1.30 uur en vervolgens te 3.30 uur, Kinder kerstuitvoeringen in de groote Stadsge hoorzaal. Toegangsprijs 10 cent, voor le den van Vrouwenbond en Bond voor het gezin: het eerste kind 10 oent, de volgen de 5 cent. De 2 uitvoeringen bieden plaats aan 2200 kinderen, doch de toeloop is gewel dig. Men voorzie zich dus tijdig van plaats bewijzen. Geleiders der kinderen eveneens- 10 cent. Kaarten bij Geijer Botermarkt 26. Dinsdag 6 Januari: Opvoering van het tooneelspel „De Kathedraal van de Slop pen" door de Vereènigde Haagsche Spe lers ouder leiding van Pièrre Balledux in de Leidsohe Schouwburg te 7.30 uur. Prij zen der plaatsen 1.25, 0.75 en 0.30. Plaats bewijzen en besproken plaatsen uitslui tend bij de Fa. A. M. van Zwicht, Bree- straat. Bij genoemde prijzen is belasting en vestiairegeld inbegrepen. Zie verder advertentie in dit nummer. Zondag, Maandag, Dinsdag 1, 2 en 3 Fe bruari: De groote tentoonstelling „Het Ne derlandsche Katholieke Boeik" in den Fo yer van de Stadsgehoorzaal. Voor iedereen toegankelijk. Toegangsprijs 10 cent. Over de tentoonstelling en de tijden van open stelling volgen n-og nadere mededeelingen. Donderdag 5 Februari: Opvoering van het middeleeuwsohe tooneelspel „Eloker- lyc" door de Katholieke Actie afd. Meisjes in de Leidsohe Schouwburg te 7.30 uur. Prijzen dier plaatsen en nadere bijzonder heden worden tydig bekend gemaakt. Het is ons een genoegen bij dit voor treffelijke programma de vereenig ing „Katholiek Leiden" succes toe te wen- sohen, terwijl wij Leiden's Katholieken zeggen, geef blijk' van uw medeleven met de Activiteit van „Katholiek Leiden" en zorg, dat alle uitvoeringen zijn uitver kocht. Bezoekt bij duizenden de boeken tentoonstelling, iets waaraan in Leiden reeds zoolang behoefte is gevoeld. Geeft blijk, dat u met dit alles ten volle instemt, het -bestuur van „Katholiek Leiden" zal daardoor -worden gestimuleerd op den in geslagen weg te -blijven voortgaan. INTERPAR. ST. JOSEPHSGEZELLEN- VEREENIGING Aan alle Ouders, Gezellen en Familieleden van het Kolpingsgezin Op Dinsdag 30 December a.s. zal door de St. Josephsgezellenver. aan al de leden- gezellen een bonte avond worden aange boden. Deze avond is bedoeld als een Oudejaars avondviering, waaraan zullen medewerken de onderafdeelingen Fr. Sweitzer en Adolf Kolping. Wij rekenen Dinsdagavond op allen. Tienkamp In de afgeloopen week is de tienkamp voortgezet met schaakwedstrijden, waarin C. de Groot en B. Smits zegevierden. De laatste stand van dit jaar is als volgt: Algemeen klassement: C. de Groot 92 p., N. v. d. Krogt 89, P. Reizevoort 83, A. Romijn 81, A. v. d. Wei den 80, J. Verhoogt 73, S. Tuithof 71, Th. Reizevoort 70, C. v. d. Meel 68, A. Roo- deburg 58, B. Smits/57, C. de Geer 56, J. M. Burghouwt 54, W. v. d. Post 53, G. Ro sier 50, J. Barneveld 48, G. Schoon 44, H. Nijssen 43, A. Gieske 43, G. Roelandse 38, M. Scheffers 37, J. Roodeburg 30, C. Roo- deburg 34, J. v. d. Poss 34, A. v. Houten 34, B. Barring 29, G. Klein 27, J. Compier 26, Th. Kriek 23, H. v. d. Weiedn 21, P. de Geer 13, J. v. Abswoude 12, G. Dickhof 11, J. v. Dam 9, L. v. d. Steen 6, J. Hillenaar 6, C. Godijn, Abr. Roodeburg, J. Soupars, J. Kuipers, J. Klein, H. Klij. Het laatste gedeelte van de tienkamp, welke bestaat uit dammen, bilparten en kruisjassen, wordt gespeeld in het begin van het volgend jaar. Wij wenschen de tienkamp-deelnemers prettige Kerstda gen toe. H. DEVILEE, Tienk.-leider. DE ARMENRAAD IN 1940 Het jaarverslag van den Armenraad over 1940 begint met een kort relaas van wat als gevolg van den oorlog op het ter rein van het armwezen te Leiden ge beurde. Het vertelt van de zorg voor vluchtelingen de inzamelingen voor oor logsslachtoffers, de zorg voor de gezinnen van gesneuvelden en vermiste militairen, het aanbod van arbeid in Duitschland aan Nederlandsche werkloozen, de hulp aan personen die inkomsten uit Ned. Indië plachten te ontvangen, de overheidsmaat regelen betreffende openbare inzamelingen, de verordening op de vereenigingen en stichtingen zbnder economisch doel, de verdeeling van ingenomen kleeding en de stichting Winterhulp Nederland. Dan volgen de mededeelingen omtrent den Armenraad, waaruit blijkt dat in de samenstelling van de Armenraad in 1940 slechts weinig verandering kwam en dat het bestuur ongewijzigd bleef. De werkzaamheden van het bureau wor den weergegeven in de volgende cijfers: er werden 1468 rapporten uitgebracht, tegen 1318 het voorafgaande jaar, het aan tal bezoeken op het spreekuur beliep 826, het aantal berichten inzake dubbele onder steuning 1380. De Commissie voor den Onderhouds plicht behandelde 42 nieuwe gevallen, de bijdragen daarin opgelegd vertegenwoor digen een jaarbedrag van 7421. Het bestuur belegde 25 April een ver gadering voor belangstellenden in de zwak zinnigenzorg, waar een vereeniging Zwak zinnigenzorg werd opgericht. Het verslag bevat belangrijke gegevens over het armwezen in het algemeen. Wij willen hieruit slechts enkele feiten aan stippen. Zoo vernemen wij dat dadelijk na het opgeven van het verzet groote bedra gen voor de oorlogsslachtsoffers werden ingezameld: het comité voor hulp aan Valkenburg ontving 11920, het comité voor kleine versnaperingen aan gewonde Nederlandsche militairen 1682, de Natio nale Inzameling voor de geteisterde ge bieden bracht in Leiden 5866 op, dit alles binnen een tijdvak van vijf weken. Uit de samenvattingen van alle onder steuning in geld en natura blijkt, dat in 1940 1.918.000 hiervoor werd uitgegeven, tegen 1.825.000 in 1939 en 2.423.500 in 1938. De uitgaven voor uitbesteding, in ge stichten en gezinnen liepen op van 61.000 in 1939 tot 74.000 in 1940. De loonen, in werkverschaffing uitbe taald toonen van jaar op jaar groote schommelingen: in 1938 totaal 44.000, in 1939 630.000 in 1940 304.000. ProgTamam van het carillonconcert op Donderdag 25 December a.s. des middags van 121 uur. Beiaardier: de heer R. Heering. 1. A la venue de Noëll, met twee varia ties, Balbatre 17e eeuw; 2a. Gezang 10, Mel. J. G. Bastiaans (1812—1875); b. Ge zang 11, Mel. M. Luther (14831541); c. Gezang 13, Duitsche voorreformatorische melodie; 3. II est né le divin Enfant. 17e eeuw, Bew. Leon Rocques; 4. Kinderkerst feest N. Bade, a. Kerstklokken, b. Kerst klokken,, c. De kerstboom, d. Rondedans der jongens, e. Goede nacht; 5. Menuet, J. S. Bach 16851750; 6a. De herdertjes lagen bij nachte, Oud-Nederlandsche melodie, b. Een Roze frisch ontloken, Mei. uit de 15e eeuw, c. In den Kerstnacht, Portugeesch Kerstlied; 7. Engelenzang, G. A. Schuls; 8. Improvisatie. Door den Directeur van den Gemeente lijken Dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon -te Leiden wordt ter kennis ge bracht van hen, die zich hiertoe hebben aangemeld, en daarvoor in aanmerking ko- rrlen, dat de kaarten ter bekoming van kostelooze Genees- en Heelkundige hulp gedurende het jaar 1942. moeten worden afgehaald op Maandag 29 December en Dinsdag 30 December 1941 van 2 tot 4 uur in het spreekuur lokaal van den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon ingang speelplaats Mareschool. IN LEIDEN GEVESTIGD T. v. d. Heijden-van Alphen, Blansjaars- poort 9 Wed. v. d. Weijden-v. d. Ark, C. Huygensln. 35 J. Arnoldus en fam., kleermaker, Atjehstr. 23 G. Bergman, schilder, Driftstr. 37 D. Bolman, hulp i. d. huish., de L. de Kanterstr. 2 M. Brenk, hulp i. d. huish., Breestr. 38 F. J. Jungslager-van Dijke, Fagelstr. 15 H. van den Ende en fam., electr. lasscher, Hoogewoerd 4 C. D. Eradus, hafcufeur, Haven 46 E. Hellendoorn en fam., mach. drijver loodsw., Boommarkt 10a J. B. A. v. d. Hoeven, vol kinderverz., Vondel laan 42 A. Holverda, dienstbode, Sophia- str. 561b K. Hoogenberg, verpleegster, J. de Wittstr. 34 J. Hoorn, Lombokstr. 78 K. R. Huigen, kinderverz., Zoeterw. sing. 99 M. A. C. de Jonge en fam., kleer maker, Hoogewoerd 84a H. L. de Koster, cassiére, Pr. Frederikstr. 5a J. M. M. Maillette de Buij Wenniger, Plantsoen 7 J. H. L. Messchaert, Zeemanln 30 A. van der Meij, landarbeider, Looierstr. 9a M. C. van Mullem, dienstbode, W. Rozenstr. 62 J. M. Nederhoff, dienstbode, Kraaier- straat 16 E. F. de Neve, Klokst. 12 G. A. de Nevé, Klokst. 12 A. Olie, 2e ver pleegster, Meezenstr. 2 G. J. Reekers en fam., botermaker zuivelf., Staringkade 46 B. J. Schiphorst, bankw. lasscher, Hert- zogstr. 5 J. P. W. Scholtz, ass. accoun tant, Cobetstr. 51 K. Schotanus, scheeps- werkt.kund., Madoerastr. 1 H. C. Stip- donk, landbouwerskn., Nw. Rijn 96 A. P. Agenda. LEIDEN Vrijdag, Dik Tram, Leidsdhe Schouwburg, 2.30 uur. Vrijdag, Hét Biechtgeheim, Leideohe Schouwburg, 7.30 uur. Zaterdag, Swing Papas, Stadsgel»>k>rzaal, 7.30 uur. Zo«dag, Kinderfeest Kath. Leiden, Stads gehoorzaal, 1.30 en 3.30 uur. Huisartsen. De Zondagsdienst der muisartsen te Lei den- wordt op Donderdag 25 December len Kerstdag, waargenomen door de dokters: Jasperse, Meyboom, Nieuwzwgag, Stoffers, en Veldhuijzen. Op Vrijdag 26 December, 2en Kerstdag, nomen waar;- Flu, Hartman, v. Leeuwen, Verbruigige en de Vries. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt waargenomen door: Woensdag 24 December 20 uur tot Vrij dag 26 December 8 uur door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider Apotheek, Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Vrijdag 26 December 20 uur tot Zater dag 27 December 8 uur door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest door: di Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Zaterdag 27 December 20 uur tot Woens dag 31 December 8 uur door: de Apotheek O. C. Kok, Rapesnburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Mensehheid", Hooi gracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Woensdag 31 December 20 uur tot Za terdag 3 Januari 8 uur door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. De Wethouder van Fabricage, de heer Jac. Wilbrink, zal wegens sluiting der bu reaux, op Zaterdag 27 December geen spreekuur houden. Stoop, Hooigr. 31 J. Stoute, huis- schilderskn., Sumatrastr. 12a T. P. Straathof, dienstbode, Doezastr. 15 B. Suvaal en fam., electr. lasscher, Uiterstegr. 36 A. T. Tettero, slager, Groenoordstr. 31 L. Tijssen, brood en banketb., Hooge Rijndijk 252 F. E. A. de Vriend, huis houdster, J. ievenstr. 25 H. de Vrijer en fam., administrateur, Schelpenkade 51 J. Westra en fam., controleur CCD, Sta ringkade 56. UIT LEIDEN VERTROKKEN. M. T. Overdijkvan Amsterdam, Dordt, Viottakade 111 G. van Baren, Zevenho ven, 188 A. Benoist, Den Haag, Erical. 36 S. Berkelaar, Rotterdam, Katendr. Lagedijk 13b S. Boelee en fam., Kat wijk, Kon. Wilhelminastr. 7a J. M. Boe- ré, Bloemendaal, Klaphekln. 16 A. Brug man en fam., Den Haag, C. Jolstr. 6 F. T. Dasbach, Groningen, Gerechtkade 84b W. Duk, Groningen, Frieschestrw. 57 J. Duijzer, Gorinchem, Visschersdijk 94 H. J. Franken, Amsterdam, Ger. Terborg- straat 8 A. J. Froeling, Amsterdam, v. Eeghenstr. 129 P. W. Grootveld, Rotter- dan^, Hoornw. 8 A. Guijt, Zoeterwoude, F 1 S. Haringsma, Den Haag, Franken- slag 108 A. J. A. Penseelten Have, Zeist, Driebergschew. 18 Wed. A. M. A. L. AkkermansHulsman, Delft, Spoorsin- gel 60 M. Joesoef (Teungkoe), Rotter dam, Adr. Milderstr. 38a J. J. de Jong en fam., Oegstgeest, Wilhelminapl. 6 K. de Jong, Amsterdam, Valeriusstr. 229 bov. E. de Jongh Swemer, Utrecht, P. Pot- terstr. 17 bis A M. J. M. Kerkvliet, Den Haag, Pletterijstr. 24 M. S. M. Kok, Rijs wijk Z.H., Iepln. 69 A. H. P. Komman en fam., Rotterdam, Pr. Hendrikkade 134b J. C. Kort, Wasseiaar, Papegaaienln 8 G. Kortlever, Waddinxveen, Noordeinde 85 H. C. J. Lammerse, Diepenveen, Marech. kazerne J. G. Lingeman, Amsterdam, Bunsenstr. 261 L. J. vai der Lof, Am sterdam, Roerstr. 39 A. de Loos, Bos koop, Reijerskoop 181 J. Maier, Amster dam, de Lairessestr. 144 A. J. van Meurs Amsterdam, Keizersgr, 294 A. v. d. Meij Molenaar en fam, Amsterdam, de Laires sestr. 144 C. Molenaar, Sassenheim, Kerkln 6 L. A. de Stoppelaar—Muys van de Moer, Zevenhoven, N.H. Pastorie J. F. van Nes, Amsterdam, v. Eeghenstr. 20 J. C. K. Noé, Amersfoort, A. Cuypstr. 11 F. C. Noest, Oegstgeest, Ln v. Arenstein 25 H. C. M. Noort, Zoeterwoude, Vrou- wenw. E 91 C. A. van der Peet, Oegst geest, Oranjeln 20 A. B. Penseel en fam., Zeist, Driebergschew. 18 H. L. Po lak, Rotterdam, 's Gravend, wal 52 G. Pot, Amsterdam, N. Maesstr. 130 L. H. J. Raemakers, Amsterdam, v. Eeghenstr. 129 D. Reusche, Den Haag, Amsterd. Veerkade 43a J. Brugmanvan der Reijden, Den Haag, C. Jolstr. 6 S; de Ridder, Amsterdam. Prinseigr. 850 H. A. A. Rijnaars, Den Haag. Wilh. v. Pruisen- str. 72 P. Simoons, Groningen, Mozart- str. 10 I. Soejono, Amsterdam. Linnaeus- p.weg 116 II M. S. Joeiono, Amsterdam Linnaeusp.weg 116 II H. E. de Kiewit Stechert, Den Haag, Drebbelstr. 72 H. van der Steen, Amsterdam, de Lairessestr. 144 J. C. vai der Steur, Amsterdam, Kei zersgr. 294 A. M. L. Stok, Rijsbergen, A 318b H. J. van der Stooo, Den Haag, Ln. v. Meerdervoort 778 W. Thorbecke, Den Haag, Nassaupl. 15 G. J. M. J. Tie- lens. Amsterdam, v. Eeghenstr. 129 H. P. Tilanus, Amsterdam. Vondelstraat 84 C. A. H. Turk, Delft, Westnlantsoenl. T. A. van Veen. Groningen, Nw. Boteringestr. 102 J. A. Visser, Amsterdam, Palestrina- straat 29b M. S. Visser, Geertruidenberg Markt 6 N. Vogelaar, Wassenaar, Lan- gestr. 34 J. van WentVoorwinden, Katwijk, Burgerlijkstr. 3d A. de Vries, Rotterdam, B. Jungeriusstr. 165 A. Voor zaat. Noordwijk, O. Zeewee 22 W. Wan- sinck, Amsterdam, Gov. Flinckstr. 41II H. van Wees, Denrne, Lagerkerk A 26 H. Wignjodisastrn (Raden), Amsterdam, Nw. Keizersgr. 16 III .T. Zonneveld, Den Haag Jlembrandtstraat 180.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2