Sarssé NIEUWJAARS- ADVERTENTIËN NIEUWJAARSWENSCH DINSCAG 16 DBCEMBER 1941 OE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 Kou - Gr Pijn [*/J? QQQ. wordt steeds met wied gevolg gebruikt. N ederlandsch J Buisje 4-0ct stadsM [euws HET RESIDfN friE-ORKEST Zondagmiddag 21 W ecember a.s. zal het 3e abonnements-concert in de Stadsge hoorzaal gegeven worden onder leiding van Carl Schuricht. Solist is de violist Jan Dahmen, die zal spelen het vioolconcert no. 5 in A dur van Mozart. Orkestwerken zijn: Ouverture Drieko ningenavond van dr. Johar. Wagenaar en de Oxfordsymphonie van Haydn. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 7237. „Gofikx N.V., Lei- dor Steenseh'uur 17. Film-distributie en exploitatie Vest. fil.: Oisterwijk, City Theater; Boxtel, Bioscoop „De Ark". Ge- mert, Luxor Theater. Ouden-bosch, Bios coop „Arti". Grave, Bioscoop „Nut en Ver maak". Vught, Nieuwe Bioscoop. Baafle Nassau Nova Theater. Best, Harmonie Bioscoop. Woerden, Luxor Bioscoop. Bla- del. Bioscoop'„De Posthoorn". 6597. N.V. De Spie. Leiden, Rijnsburger- weg 154. De zaak is met ingang van 1 Sept. 1941 in liquidatie getreden. Liq.: J. J. G. de Cler, Leiden. 937. N.V. Exploitatie Crediiet en Ad ministratie Maatschappij „Uitgebreid Be zit". Leiden, Rijnsburgerweg 3IE. De zaak is met ingang van 1 Sept. 1941 in liquida tie getreden. Liq.; J. J. de Cler en J. J. G. de Cler, Leiden. 7341. E. Elsgeest's Bloembollenkweeke- rij N.V. Roelofarendsveen, Wijk B. 164. De zaak is met ingang van 1 Mei 1941 in liquidatie getreden. Liq.: E. Elsgeest, Roe- lofarandsvaen. 381. N.V.: Duin-Exploitatie-Maatschappij „De Toekomst" Noordwijk, Emmaweg la. De zaak is met ingang van 1 Dsc. 1941 i.i liquidatie getreden. Liq.: L. A. de Roche- fort Dijk, Noordwijk aan Zee. 7338. N.V. Bouw- en Exploitatie Maat schappij C. Verloop Jbzn. Noordwijk aan Zee, Hoofdstraat 44. De zaak is met ingang van 8 Nov. 1941 in liquidatie getreden. Liq.: J. Verloop en C. Verloop. Noordwijk. 7176. Maatschappij tot uitvoering van Baggefwerken „Erica" voorh. K. Schoon- boom. N.V. Warmond, Veerpolder. De zaak is met ingang van 12 Dec. 1941 in liqui datie getreden. Liq.: K. Schoonboom, Voorburg. 6482. Hotel café rest. Bristol. Leiden, Nieuwe Beestenmarkt 34. Bovengenoemde zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Logement café Hof-enk. O.P.). Venn.: G. B. Hofehk en F. Hof enk. Leiden. 2777. H. J. van Ame-rpngen. Leiden, Haar lemmerstraat 233. Handel in goud en zil ver. Vereff.: H. Steffin, Leiden. GEM^NG'OS BOCHTEN DE KETELONTPLOFFING OP DE SLEEPBOOT Het derde slachtoffer overleden Ook de derde gewonde bij de ketelont ploffing op de sleepboot „Frits" op den Rijn bij Arnhem, is aan de gevolgqn over leden. Het is de 38-jarige kapitein ^an de sleepboot P. de Ruiter uit Zwolle. Het slachtoffer was ongehuwd. VAN DE TRAP GEVALLEN EN OVERLEDEN Zaterdagavond is de gehuwde S. in zijn woning te Vaals van de trap gevallen. Zon dag is het slachtoffer aan de gevolgen overleden. LIJK VAN VERMISTE OPGEHAALD Gistermorgen heeft de politie te Rotter dam uit het Boerengat opgehaald het stof felijk overschot van den vermisten 64- jarigen wachtsman P, L. M. var^Kessel, wo nende aan den Soetendaalschewrg. Hij had zich op zijn bewakingspost niet meer ge meld. 'J- VROUW EN KIND HET HUIS UITGEZET. In den afgeloopen nacht werd de aan dacht van twee op de Egelantiersgracht te Amsterdam surveilleerende agenten ge trokken door een vrouw en een kind, die daar tijdens den spertijd liepen. Het bleek, dat de echtgenoot van de vrouw haar en het dochtertje de deur uit had gezet- en op verzoek van de vrouw wilden de agenten een poging tot bemiddeling wagen, doch toen zij zich daartoe aan de woning ver voegden, kregen zij van den bewoner te hooren, dat zij zich maar met hun eigen zaken moesten bemoeien. Ook een broer van den man kwam er adn te pas en beide mannen trachtten een eer agenten van de stoep af te" gooien. De worsteling, welke ontstond, eindigde met een overwinning van de politie en daar op werden de bordjes verhangen: vrouw en kind gingen .de woning weer in en beide vechtersbazen verhuisden naar het bureau Raampoort. De politie te Naarden heeft, dank zij de oplettendheid van het slachtoffer, twee dreigbriefschrijvers aangehouden. Een ingezetene van Naarden kreeg gis termiddag een ^dreigbrief, waarin hem werd aangeraden binnen 10 minuten zich naar een in den brief opgegeven plaats te bege ven en een bedrag van 250 te overhandi gen aan een daar staand persoon. Zoo de man niet aan de voorwaarde vol deed dan zou aangifte, bij de pojitie volgen van door den betrokkene gepleegde over tredingen van distributiebepalingen. Een bepaald herkenningsteeken was in den brief aangegeven en op aanraden der politie begaf den man zich naar de aange geven plaats, waar inderdaad een persoon had postgevat. Deze werd onmiddellijk door de politie, die zich verdekt had opge steld. gearresteerd. Bij het nemen van schrijfproeven bleek, dat de aangehoudene de dreigbriefschrijver moest zijn en de man, zekere P. uit Naarden, legde dan ook een volledige bekentenis af. Het bleek dat P. den brief in samenwerking en op aan raden van zekeren F. uit Huizen had ge schreven, waarop ook deze gearresteerd werd. Beiden zijn ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. omgeving nieuwveen UITVAART EN BEGRAFENIS Em. PASTOOR F. J. VAN NES. Emeritus is iemand, die zich verdienste lijk heeft gemaakt, en zoo mocht de zeer- eerw. heer F. J. van Nes met recht emeri tus-pastoor van Nieuwveen worden ge noemd. Hij die volgens den lijkredenaar uitschitterde door een buitengewone goed heid heeft tijdens zijn pastoraat in de harten zooveel goeds verwekt, dat, of schoon pastoor van Nes ïeeds jaren rus tend was, zijn parochianen hem hartelijk genegen en innig dankbaar bleven. Van die dankbaarheid welke anders bij hst Katholieke volk ten opzichte van zijn uitgewerkte en overleden herders meestal spoedig vervaagt hebben de St. Nico- laas-parochianen een prijzensw-.-rdig ge tuigenis gegeven door de zeer groote deel neming bij deze uitvaart. Als pastoor Van Nes midden uit zijn arbeid was weggerukt, zouden zijn parochianen hun dankbaar heid niet treffender hebben kunnen too- nen. Reeds bij d-e Metten, Zondagavond, was de kerk gevuld. Agens bij deze plechtig heid was de doorl. eri hoogw. heer mgr. J. J. J. Noordman, pastoor van de Kwakel, daarbij geass:steerd door de paters Wille- brordus en Elfridus uit het Carmelieten- klooster te Aalsmeer. Als cantores fun geerden de zeereerw. heer H$H. Snel, pas toor der parochie en kapelaan J. P. Does- wijk, uit Zevenhoven. Bij de Lauden gistermorgen was agens pastoor Snel, geassisteerd door pater El fridus O.Carm. en den weleerw.- heer Goudt, kapelaan der parochie. Voorzan gers waren kapelaan W. A. Nicolaas, uit Rotterdam en pater Willibford O.Carm. In het priesterkoor hadden plaats geno men de zeereerw. heeren B. van Leeuwen, pastoor te Hillegom, A. J. J. Leusen pas toor te Zostermesr, J. F. V. M. Zandvliet, pastoor te Pijn acker. W. Janus, pastoor te Bodegraven, J. L. Speet, pastoor te Lei- muiden, B. G. Hosman, pastoor te Lange- raar, J. H. Kessel, pashx>r te Kudelstaart, rector Hofman, uit Duivendrecht en vele kaoelaans uit de buurt-parochies. De H. Mis van F.quiem werd opgedra gen door den hoogeerw. heer Z. de Kor: 3, deken van Alpher aan den R'in, met de zelfde assistentie als bij de Lauden. Na de H. Mis heeft mgr. Noordman, niet op de kansel, doch naast de lijkbaar staande, den overleden herder herdacht. Mgr. had tot tekst gekozen Matth. 21, 24: „Goede en trouwe dienstknecht." Alvorens de laatste eer aan het stoffelijk overschot van uw overleden oud-herder te gaan be wijzen, zullen wij de laatste eer bewijzen aanzijn ziel, die, naar wij hopen en ver trouwen,'reeds door den Goddelijken Mees ter is verwelkomd in den schoonen hemel met den vriendelijken groet: „Goede en trouwe dienstknecht, ga binnen in de vreugde uws Heeren. Uw overleden herder heeft recht op een loffelijk woord van ons, te n.eer nadat hij gedurende zijn leven menschelijke lof nooit heeft gezocht. De hoogste lof, welke op Zijn geheel e priesterleven kan worden toegepast, is deze: „goede en trouwe dienstknecht". Hij heeft zijn geheele le ven den Goddelijken Meester gediend met ongekunstelde goedheid en oprechte trouw. Groote dingen althans voor het oog der wereld heeft hij nooit verricht. Toch heeft hij uit vele kleifle dingen iets grootsch weten op te bouwen: een heerlijk Verdienstelijk priesterleven. Met Uiterlij ke gaven was hij niet bizonder rijk be deeld, en hij had ze ook niet noodig. In nerlijk was hij begaafd: met een zeer goed verstand en een benijdenswaardig geheu gen. In zijn studietijd eaf hij aan zijn me destudenten les in Hebreeuwsch. Daar over verhoovaardigd# hij zich echter niet; veeleer was hij er verléeen mee. Uw oud-pastoor had een diep-gods- dienstige ziel en hij wist door zijn goed heid dien godsdienstzin in anderen over te hevelen. Het kenmerkende van zijn leven was: goedheid; hij was buitengewoon goed. En wij kunnen gerust z»ggen, dat men van dezen mensch geen kwaad heeft kun nen spreken en nog minder heeft gedacht. Het was altijd ..die goede Frans", en nu is 't nog altijd „die goede pastoor Van Nes". Hij wist zich geheel in dienst te stellen van den Goddelijken Meester, aan Wien hij bij het begin van zijn priesterschaD zijn leven had toegewijd, van welke toewijding hij nooit iets heeft teruggenomen eerlijk en oprecht trouw. v Zoo heeft hij -eleefd en gewerkt. Toen hij niet meer werken kon en mocht, heeft hij even getrouw het lijden aanvaard uit Gods hand. Ook daarin is hij "oorbeeldl^ trouw geweest. Toen sur. hem troostte met het vooruitzicht van het verdknd he- melsch geluk, zei pastoor 'Van Nes: „Als O. L. Heer wil. dat ik nog wat doortob, is 't ook goed". Hij bleef ook getrouw, toen het kruis hem op de schouders werd ge legd. Dit beteekent geen heiligverklaring. De gene, die 't meest daartegen zou protest -- ren. zou pastoor Van Nes zijn geweest. De tekortkomingen en onvolmaaktheden, welke ieder menschenleven aankleven, was hij zich volkomen bewust. Wat op zijn bidprentje geschreven staat over de groote verantwoording, welke de priester aan God heeft af te legden, is door hemzelf opgege ven, /opdat zijn oud-Darochianen niet zou den vergeten te bidden voor hem. die zoo veel voor hen had gewerkt. Blijft daarom in uw gebeden pastoor Van Nes gedenken. Laten wij nu zijn lichaam te ruste leggen in de schaduw van de kerk, in de hoop, dat zijn ziel moge rusten in het Eeuwige Licht. EEN OVERTUIGING, EEN WIL ingezonden stukken Mijnheer de redacteur, Verzoeke beleefd onderstaand stukje te •willen plaatsen in uw blad. In de afgeloopen week zijn wegens de duisternis twee dames in de Mare^ gefietst (Woensdag- één en Zaterdagavond één), ko mende v. d. Werfstraat. (Deze straat komt uit op de Mare tegenover de Hartebrug- kerk). Beiden tijn gelukkig gered. Maar volgens mij wordt het nu toch hoog tijd, dat de gemeente aan den walkant een hek plaatst, wat toch bij andere gevaarlijke plaatsen ook is gedaan. Of moet er soms eerst iemand zijn verdronken voor dit ge beurt? Dankend en hoogachtend: Janvossensteeg 67. A. LEUNE. „Thans vereenigt ons allen, Nederland- sche en Duitsohe nationaal-socialisten, één overtuiging en één wil: d-e overtuiging, dat wij al onze krachten en ons geheele wezen danken aan het volk, bepaald volgens zijn bloed, waarvan wij afstammen en de wil alle krachten van ons wezen voor deze blcedigemeenschap te wagen". Zoo sprak dj rijkscommissaris dr. Seyss- Inquart Zondag j.l. te Utrecht. En inder daad, zoo voelen het ook de Nederland- sche nationaal-socialisten en daarom trok ken zij met duizenden naa- het oostfront, terwille van het volk, terwille van de bloed-gemeenschap, terwille van de toe- k-...st van ons vaderland. Wat zal die toekomst zjjn. De lekler der N.S.B. ontving van den Fuehrer de verze kering, dat deze toekomst zal zijn: een vrij en zelfstandig T'-ierland in het Nieuwe Europa. Landgenooten, dat is een toekomst die waard is, datf ook u zich daarvoor inzet, want in die toekomst zullen het ook uw kinderen zijn, die de vruchten zullen pluk ken van uw vastbeslotenheid om nu als Nederlander uw plicht te doen. Het kan zijn, dat het vervullen van uw plicht u nog nimmer voor het feit stelde, uw leven te wagen, maar er heeft ook nog nimmer zooveel op het spel gestaan voor c geheele volk en voor ons vaderland als juist in dezen tijd. Deze tijd behoort aan mannen, die veel risico durven nemen, maar die ook alles zullen bereiken. Toont, dat u een man bent, neemt het risico, schaart u in de ge- I .ren van onze strijder: aan het oost front, meldt u aan bij het vrijwilligersle gioen Nederland, Koningmnegracht 22, te Den Haag. laatste berichten HERVATTING NORMALE NOTEERINGS- WIJZE OP DE EFFECTENBEURS. De ^voorzitter van de Vereeniging voor den effectenhandel (bedrijfsgroep effecten handel) heeft het volgende bepaald: 1. Met intrekking van de tijdelijke maatregelen, vermeld irt de bepaling van den voorzitter, No. 7, opgenomen in de prijscourant van 9 December, wordt de normale wijze van noteering volgens de re glementen met ingang van heden hervat. 2. De aandeelen van tabaksondernemin gen, voorkomende in de rubriek noteering van fondsen in zeven tijdvakken worden met ingang van heden als tijdelijke maat regel overgebracht naar de gewone notee ring. 3. Noteeringen van fondsen, welke n a 6 December niet zijn genoteerd, behoeven uitsluitend voor de eerste maal de goedkeuring van den commissaris voor de noteering, ongeacht den koers. 4. Tijdelijke maatregelen, ten aanzien van de noteering, zooals sedert 8 en 9 De cember zijn genomen, zullen wederom wor den getroffen, zoodra daartoe aanleiding HÈT ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 16 Dec. (Stefani). Het 562ste communiqué van het Italiaansche hoofd kwartier luidt: „Aan het front van Ain ef Gazala is gis teren lang en verwoed gevochten. De her haalde aanvallen der vijandelijke infante rie en pantserwagens op onze stellingen waren hardnekkig en hevig. Italiaansche gemotoriseerde en gepantserde divisies hebben met steun van sterke Duitsche af- deelingen met de grootste vastberadenheid gestreden. Zij brachten den vijand ernsti ge verliezen toe: zeer vele gemechaniseer de en gepantserde strijdmiddelen raakten in brand of werden vernield. Er zijn tal rijke gevangenen gemaakt, onder wie een brigade-commandant. Aanvallen op een versterkte stelling te Bardia werden afgeslageri. De Duitsche luchtmacht heeft gisteren 6 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Twee Italiaan sche toestellen zijn niet op hun basis te ruggekeerd. Bij een vijandelijken luchtaanval op de stad Benghazi zijn twee slachtoffers geval len. De schade is van geen beteekenis. In den afgeoopen nacht heeft de Britsche luchtmacht Tarente gebombardeerd. Eeni- ge gebouwen wegden niet ernstig, getrof fen; geen slachtoffers onder de burgerbe volking. Het afweergeschut, dat onmiddel lijk in actie kwam, schoot drie vliegtuigen neer. Bommen, die op Augusta en in de provincie Brindisi vielen, hebben geen schade aangericht. Ook in den afgeloopen nacht hebben onze luchtformaties installa ties van luchtmacht en vloot op Malta ge bombardeerd". BRITSCHE KRUISER VERNIETIGD. BERLIJN. 16 Dec. (D.NB.) Een Britsche formatie kruisers is voor Alexandrië door een Duitsche duikboot aangevallen. Een kruiser kreeg een zwaren torpedotreffer en brak na een geweldige ontploffing in tweeën. De getroffen kruiser zonk binnen enkele minuten. De Duitsche duikboot stond onder bevel van luitenant ter zee eerste klasse Pauls- sen. LISSABON, 16 Dec. (A. P.). De Brit sche nieuwsdienst meldt, dat de Japanners hun opmarsch in den Noord-Westelij ken hoek van Malakka vastberaden voortzet ten, en dat zij de Engelsche defensiestel lingen zijn binnengedrongen. De Britsche troepen boden weliswaar hardnekkig ver zet doch waren niet opgewassen tegen de Japansche superioriteit, tegen hun uitrus ting eh het groote aantal vliegtuigen, waar over zij beschikten. TOKIO. 16 Dec. (D.N.B.) Volgens een bericht van de Nistji Nitsji Sjimboen uit Kanton, is geheel Hongkong door het uit breken van een brand in de gróótste ver warring geraakt. De groote brand, die zich tot de „Happy Valley", alsmede tot de Vic- toria-wijk en het centrum heeft uitge breid, is door Chineezen aangestoken, die door den Japanschen aanval gedemorali seeid zijn. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 17 DECEMBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 DL 7.^5 Gramo- foonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7 55 Gramofoonmuziek8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek 8.35 Ochtendgymnastiek 8.45 Gramo foonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9 25 Gramofoonmuziek 11.00 Voor de Kleuters 11.20 Ensemble Rentmeester 12.00 Orgelconcert 12.25 Voor den boer 12.40 Almanak 1&45 B. N. O.: Nieuws- en economische berichten 13.00 Neder- 'andsch Kamerorkest en soliste 14.15 John Kristel en zijn orkest 15.00 Voor de vrouw 15.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 16.00 Bijbellezing 16.20 Voor de jeugd 17.00 Gramofoon muziek 17.15 B. N. O.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten 17.30 Nationa le Jeugdstorm-kwartier 17.45 Fluit- en clavecimbel 18.15 Volksgezondheid 18.30 De Ramblers 19.00 Actueel half uur 19.30 Melodie en poëzie Vanaf 20.15 alleen voor de RacjioCentrales die over een lijnverbinding met de Studio be schikken 20.15 Gramofoonmuziek 20.^5 Otto Hendriks en zijn orkest 21.30 Gramofoonmuziek 21.45 B. N. O.: Nieuws berichten 22 00 B. N. O.: Engelsche uit zending „The Dutch Achievements in the Netherlands Indies" óf Gramofoonmuziek 22.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301.5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I 8.45 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Zang met pianobegeleiding 10.40 Voordracht 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Frans Wouters en zijn orkest 12 45 B. N. O Nieuws- en economische berichten 13 05 Gramofoonmuziek 13.15 De Melodisten en solist 14.00 Gramofoonmuziek 14.15 Voordracht 14.35 „Rigoletto", ope ra (gr. pl.) 16.00 Pianovoordracht 16.35 Gramofoonmuziek 17.00 Voor de jeugd 17.15 B. N. O.: Nieuws-, economi- ?che- en beursberichten 17.30 Gerard Lebon en zijn orkest 18.15 Amusements orkest 19.00 B. N. O.: Brabantsch praatie 19.10 B. N. O.: Nieuwsberichten 19.20 Volkszangkoor met pianobegelei ding 1945 „In en om de N. S. B." (Voor bereid door de N. S. B.) 2.00 Omroep- symohonleorkest (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbin ding met de Studio beschikken). 20.45 Eoekbespreking 21.00 Omroensympho- nie-orkest en solist 21 45 B. N. O.: Nieuw-berfchten 22.00 Gramofoonmuziek 2.1022.15 Avondwijding; GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 7.15—20.15 Hilversum I 20.1524.00 Duitsch Programma. 2e Programma: 7.1520.15 Hilversum II 20.1524.00 Programma uitsluitend voor aangeslotenen bij Radio Distributie. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch Programma. De liturgie der Kerk WOENSDAG, 17 Dec. Mis van Quater temperdag. Rorate coeli. Geen Gloria, 2de geb. Deus, qui de beatae. 3de geb. voor de Kerk of voor den Paus, 4de geb. voor den vrede. Kleur: paars. Met het naderen van het Kerstfeest wordt het smeeken om den Verlosser dringender. „Dauwt hemelen van boven" (Introitus) ter wijl wjj worden aangespoord onze harten bereid te maken. Want „de maagd zal ont vangen en een zoon baren en zijn naam zal Emmanuel genoemd worden." (Communio). UIT HET ADV ENTBREVIER. Zend, Heer, het Lam, den Beheerscher der aarde uit Petra den woestijn naar den berg der dochter Sion. Opdat wij op aarde. Heer, uwen weg er kennen, bij alle volken uw heil. Schenk belooning aan wie op U hopen, opdat uw profeten betrouwbaar bevonden worden. Zalig zijt gij, Maria, die in den Heer ge loofd hebt: in u zal volbracht worden, wat er gezegd is vanwege den Heer, alle luja. 8-7-6-0-0 Het gironummer van de Nederlandsche Ambulance 8-7-6-0-0. Hebt u het af genoteerd? Hebt u er reeds gebruik van gemaakt? Neen? Dan wordt fiet toch zoo langza merhand tijd. Niet waar, want u is er toch van overtuigd, dat u uw steun niet kimt onthouden. U is er toch van overtuigd, dgt eigenlijk uw plicht is deze Nederlandsche hulpexpe ditie naar uw vrmogen te steunen? Welaan, neem dan uw girdboek en stort uw bijdrage op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22 te Den Haag. burgerlijke stand LEIDEN. Geboren: Charlotte Petronella Jo hanna, dr. van L. P. de Jong en C. J. M. de Haas. Cornells, zn. van W. v. Berk en P. Kiela. Adrianus Johannes, zn. van A. Tulen en M. J. C. Tool. Klara, dr. van W. v. Rooijen en K. v. d. Klooster. Ida Maria, dr. va* L. B. Smit en C. M. v. Eedien. Anthony Jacobus Hendrik z. van A. Flam an en S. Stol. Cornelia, dr. van J. G. Nieuwenbuis en C. v. Ees. Walther zn. van M. Binnendijk en E. A. E. Zühls- dorf. Maria Anna Hubertha, dr. van J. J. van Bilsen en H. P. M. .elders. Ja- coba, dr. van H. Smit en J. Bodrij. Overleden: W. Meijvogel m., 63 j. C. H. v. Bemmel, vr. 31 j. Agenda. LEIDEN. Woensdag. „Een kwartier voor God". Hartebrugkerk, van 1.30 tot 1.45, geleid door Pastoor Beukers. Zaterdag, Bureauzitting R.K. Reclassee- ringsver. Leiden, H. Kerkgracht, 4 uur nam. Zondag, Residentie-Orkest, solist Jan Dah men, Stadsgehoorzaal, 2.30 uur. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 December 20 uur tot Zaterdag 20 De cember 8 uur waargenomen door: de Apo theek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reüst, Steenstraat 35. Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. marktberichten LEIDEN, 15 Dec. Veiling. Per 100 kg.: witte kool 3.40, roode kool 4.245.30, aavoye kool 5.20, groene kaal 5.80, boe renkool 5.80, prei f f 7.50, kroten, ge kookt 11.20, uien 3.924.90, peen 6.24 7.80, spruiten f 13.6017.andijvie f 6 15, Nero f 1117, witloof 2025; uer 100 stuks: salade 4.80, knolselderie 3.40 8.00, per 100 bos: pieterselie f 1.602.40, selderie f 0.60—2.760. ROTTERDAM 16 Dec. Vee. Heden werden ter veemarkt aangevoerd: 1934 stuks, waaronder 1134 runderen, 24 paar den, 36 veulens, 112 schapen, 277 nuchtere kalveren, 183 graskalveren en 168 bokken en geiten. Prijzen per stuk: melkkoeien 650—515—400, kalkoeien ƒ645—520— 400, varekoeien f 430325275, vaarzen 395—305—220, pinken 300—220—185. graskalveren 200150^-75. De aanvoer van graskalveren was iets grooter met ta- melijken handel en prijshoudend. Melk en kalfkoeien korter aangevoerd, redelij ken handel en prijzen als vorige week Varekoeien iets kleiner ter markt met kalmen handel en constante prijzen. Vaar zen en pinken aanvoer matig, redelijken handel eri prijshoudend, BODEGRAVEN, 16 Dec. Kaas. Aan gevoerd 11 partijen Goudsche kaas, waar onder 395 met ryksmerk, wegende 4555 Kg. Prijs met R.M. Ie soort ƒ62.50. Handel vlug. Vanaf heden tof en met 29 Dec. a.s. is de gelegenheid opengesteld, aan ons Bureau, Bezorgers in de stad, en bi) onze Agenten, onv den gebruikelljken Nieuwjaarsgroet te plaatsen. Door de beperkte plaatsruimte zullen dit jaar niet alle advertenties in ons blad van 31 Dec. kunnen worden opgenomen Het zal noodzakelijk zijn deze te ver doelen over de nummers verschijnende In de week van 29 Dec. t/m. 3 Jan. De prijzen dezer Advertentiën z5'- -ontant 14 regels 5—8 9—12 13—16 DE ADMINISTRATIE. Ondergeteekcnde verzoekt plaatsing van den onderstaanden NIEUWJAARSGROET in „De Leidsche Conrant", Papengracht 32, Leiden. S.v.p. duidelijk met potlood invullen.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3