G 1916 LOOKSTATEN PER STUK 6 CENT. Betaalzegelkas „De Schakel" kjes voor losse arbeiders MAANDAG 15 DECEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 Officleele publicatie van het Departement van van Landbouw en Visscherij INLEVERING CONSUMENTENBONNEN VOOR THEE DOOR DETAILLISTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van thee.. Er zijn maatregelen genomen om te bewerkstelligen, dat iedere winkelier of grossier bij zijn normalen-leverancier zoo veel thee zal kunnen betrekken als hij behoeft* om op alle bij hem ingeleverde consumentenbonnen of toewijzingen thee te kunnen afleveren. Hierbij wordt rekening gehouden met de nog bij den handel aanwezige voorraden. Aangezien zulks voor een goede uitvoering van bedoelde maatregelen nood zakelijk is, is tot nader aankondiging elke aflevering van thee verboden. Op de dezer dagen door de distributiekantoren uit te reiken toewijzingen mag derhalve eerst na opheffing van dit verbod thee worden afgeleverd. Ten aandien van de inlevering van consumentenbonnen en toewijzingén door den handel gelden de volgende voor- schrifen. Op 18, 19, 22, 23, 24December 1941 dienen de detaillisten de van hun klanten op 15, 16 en 17 December ontvangen bonnen 168 van de „Bonkaart Algemeen", welke recht geven op het koopen van 40 gram thee, bij den plaatselijken distributie- dienst in te leveren. De- inlevering moet geschieden op den normalen voor iederen detaillist volgens codenummer vastge stelden inleveringsdag. Hiertoe behooren de detaillisten twee ontvangstbewijzen MD 201 in te leveren, met dien verstande, dat op een van deze exemplaren wordt vermeld de voorraad, waarover zy op 14 December 1941 beschikten, uitgedrukt in rantsoenen (één rantsoen 40 gram). Hierbij dienen tevens opplakvellen met een aantal bonnen, dat met den voorraad overeenkomt, te worden gevoegd. Hierbij behoeft dus niet met de gebruikelijke minima en veelvouden rekening te wor den gehouden. Op het tweede ontvangstbewijs dient het aan tal rantsoenen te worden vermeld, dat méér aan bonnen werd ontvangen, dan de voorraad op 14 December bedroeg, even eens tezamen met opplakvellen, waarqp deze bonnen in veel vouden van tien stuks met een minimum van tien, zijn ge plakt. Het restant tot een maximum van negen stuks kan rechtstreeks aan den grossier worden doorgegeven. Voor de bonnen, welke tezamen met het eerste ontvangst bewijs werden ingeleverd, worden geen toewijzingen ver strekt, doch wordt uitsluitend het onderteekende ontvangst bewijs teruggegeven. Voor de bonnen, welke tezamen met het tweede ontvangstbewijs worden ingeleverd, worden toe wijzingen verstrekt. Daar toewijzingen met opdruk thee niet meer voorradig zijn en nieuwe aanmaak in verband met de papierschaarschte op moeilijkheden stuit, zal hierbij gebruik worden gemaakt van toewijzingen met opdruk „busgroenten", waarbij wordt gerekend één rantsoen busgroenten 40 gram thee. Bovenstaande regeling geldt uiteraard voor winkeliers, die méér consumentenbonnen ontvangen hebben, dan hun thee- voorraad op 14 December 1941 bedroeg. Indien een detaillist minder bonnen ontvangt dan zijn voorraad op 14 Decem ber bedroeg, dient' deze eveneens een ontvangstbewijs teza men met de bonnen in te leveren bij den distributiedienst en wel op 24 December 1941, waarop in rantsoenen het aantal door hem ontvangen bonnen is vermeld. De detaillisten dienen de door hen van de distributiekan toren ontvangen toewijzingen ten spoedigste door te geven aan hun leveranciers. Toewijzingen., welke den leverancier eerst na 1 Januari a.s. bereiken, zal deze in verband met de voor hem geldende inleveringsdagen niet meer kunnen ac cepteeren. Grossiers, die toewijzingen van hun afnemers hebben ont vangen, kunnen deze van Maandag 29 December tot en met Vrijdag 2 Januari a.s. dagelijks bij de distributiekantoren in wisselen voor verzameltoewijzingen, met dien verstande, dat inwisseling eerst kan plaats vinden, wanneer toewijzingen worden ingeleverd voor een aantal rantsoenen overeenkomen de met of grooter dan den voorraad thee, waarover de betrok ken handelaar nog beschikt. De inlevering der toewijzingen heeft plaats op overeenkomstige wijze, als hierboven voor de detaillisten is omschreven, met dien verstande, dat in plaats van het formulier MD 201 het formulier MD 257 met de daar bij behoorende enveloppe MD 258 moei worden ingeleverd. Evenals voor den detaillist is dus ook hier voorgeschreven, dat op één der formulieren MD 257 in rantsoenen moet wor den vermeld de voorraad thee op 5 December j.L, welke uiter aard .moet overeenkomen met dën by de gehouden enquête opgegevên voorraad, terwijl op het andere exemplaar het aantal rantsoenen moet worden vermeld, dat méér is ontvan gen dan de voorraad op 5 December jj. bedroeg. Uiteraard zal ook hier alleen voor laatstgenoemde rantsoenen een' ver- zameltoe wij zing worden verstrekt. Voor het geval een grossier van zijn afnemers toewijzingen voor minder rantsoenen ontvangt, dan zijn voorraad bedraagt, dient hij deze toewijzingen op Vrijdag 2 Januari a.s. bij den distributiedienst in te leveren, tezamen met een MD 257, waarop zoowel zijn voorraad uitgedrukt in rantsoenen als het 'aantal rantsoenen, waarvoor hij toewijzingen inlevert, zijn vermeld. Voor de inlevering van toewijzingen bij de distributiedien sten door theepakkers gelden dezelfde bepalingen als bo ven zijn omschreven voor de grossiers, met dien verstande, dat voor theepakkers ook na 2 Januari a.s. de gelegenheid blijft opengesteld, en wel tot en met 9 Januari a.s. een thee- pakker, die van zijn afnemers toewijzingen voor minder rant soenen ontvangt dan zijn voorraad bedraagt, behoort deze op de voor grossiers voorgeschreven wijze in te leveren op 9 Januari a.s. Aangezien grossiers uiterlijk op 2 Januari a.s. en theepak kers uiterlijk op 9 Januari a.s. de door hen ontvangen toe wijzingen voor verzameltoewijzingen kunnen inwisselen, moeten ook de grossiers zorg dragen, dat de door hen ont vangen toewijzingen ten spoedigste, in ieder geval vóór ge noemden datum, in het bezit zijn van hun leveranciers. Grossiers en theepakkers dienen de door hen als restant ontvangen consumentenbonnen bij den distributiedienst in te leveren met het ontvangstbewijs MD 201. Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. DISTRIBUTIE VAN PEULVRUCHTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de detaillisten, die den voor het bestellen van peulvruchten aangewezen bon 169 van de bonkaart algemeen op 15, 16 of 17 December a.s. van him klanten in ontvangst nemen, deze bonnen op 18, 19, 22, 23 of 24 December a.s. bij de distributiediensten dienen in te leveren ter verkrijging van een toewijzing voor peulvruch ten. De inlevering moet geschieden op den voor den betrok ken détaillist vastgestelden inleveringsdag volgens codenurti- mer. De bonnen dienen bij inlevering in veelvouden van tien stuks met een minimum van dertig stuks geplakt te zijn op opplakvellen en vergezeld van een ontvangstbewijs MD 201a. Voor elke tien ingeleverde bonnen zal een toewijzing voor tien rantsoenen peulvruchten worden afgegeven. Een rant soen peulvruchten bedraagt 250 gram. Eventueele restant- bonnen, ten hoogste negen stuks mogen worden doorgegeven aan den grossier. Grossiere, dienen zich ter verkrijging van een verzameltoe- wijzing te wenden tot de distributiediensten. Zij behoeven zich hierbij niet te houden aan dey voor hen vastgestelden inleveringsdag, doch kunnen op eiken gewenschien dag de van hun afnemers ontvangen toewijzingen voor verzamel toewijzingen inwisselen. De aflevering van de met gebruikmaking der toewijzingen gekochte peulvruchten aan de personen, die hiervoor bonnen 169 hebben afgegeven, mag slechts geschieden tegen inleve ring van een nader aan te wijzen bon van de bonkaart alge meen. De herbcvoorrading voor de tweede distributieperiode zal plaats vinden op toewijzingen, welke de detaillisten t.z.t. kunnen verkrijgen door inleveren van dezen nader aan te wijzen bon. De aandacht wordt er op gevestigd, dat, in afwijking van destijds te dier zake gedane mededeelingen, de bij het einde van de vorige peulvruchtendistributie uitgereikte .toewijzin gen, welke uiteraax*d inmiddels zijn verloopen, geen recht ge ven op h'et koopen van peulvruchten. Adverteert in „De Leidsche Courant" Officieele publicatie van den Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw en voor de Bouwnijverheid. REGELING TIJDELIJKE STILLEGGING VAN WERKEN. Op wensch van den Duitschen Bevollmachtigte für die Bauwirtschaft zullen, in overeenstemming met de overeen komstige regeling in Duitschland fen België, van 24 Decem ber tot 26 Januari de volgende werken worden stilgelegd: a) wegenbouw; b) waterbouw; c) fabrieksbouw; N d) alle overige bouwwerken, alles voor zoover hierby graaf-, hy'sch-, transport- en andere werktuigen, zooals betonmolens e.d. svorden gebruikt, waar voor vloeibare brandstof noodig is. Tot deze werktuigen zullen niet worden gerekend pompen voor bemaling, draineering etc., indien door het stopzetten van deze werktuigen gevaar of ernstige schade zou kunnen ontstaan. In bovengenoemde periode zijn tevens verboden alle trans porten van bouwmaterialen naar de werken, voor zoover hierbij vervoersmiddelen worden gebruikt, waarvoor vloei* bare brandstoffen en/of smeerolie noodig zijn. In uitzondering op het bevenstaande zullen voortgang kun nen vinden: 2936 a) de werken, welke in de urgentieklasse O zijn ingedeeld, alsmede de werken welke zijn gbedgekeurd op wensch van den Duitschen Bevollmachtigte für die Bauwirt schaft en waarvoor deze een desbetreffende verklaring heeft afgegeven, benevens het transport voor deze werken; b) werken, welke dienen voor het treffen van voorzienin gen tegen of het herstel van calamiteiten, alsmede het transport voor deze werken; c) de puinopruiming en andere werkzaamheden voor den wederopbouw van Rotterdam en Middelburg, alsmede de hiervoor noodige transporten, voor zoover voor deze laatste geen benzine en/of dieselolie noodig zijn. Bouwmaterialen, welke feeds op het werk aanwezig zijn kunnen - v.erder worden verwerkt, voor zoover bij deze ver werking geen machines, werktuigen e.d. worden gebruikt, waarvoor vloeibare brandstoffen noodig zijn. De Directeur van het Rijksbureau voor Bouwmaterialen zal binnen enkele dagen, in overleg met den Algemeen Ge machtigde voor den Wederopbouw en voor de Bouwnijver heid, verschillende voor de uitvoering van dit besluit noodige beschikkingen treffen. Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. UIENTEELT. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ten aanzien van alle regeeringsbemoeiingen, dus zoowel wat be-, treft de teelt als den afzet, de uien in den vervolge worden gerekend te behooren tot de tuinbquwgewassen. Hiermede is beslist, dat de keuring van uienzaad voortaan wordt verricht door den Nederlandschen Algemeenen Keu ringsdienst voor Groentenzadén, terwijl de Uitvoering van de maatregelen met betrekking tot de teelt, de aflevering en den verkoop der uien worden uitgevoerd vanwege de Neder- landsche Groenten- en Fruitcentrale, te 's-Gravenhage. Voorzitter Ir. A. H. W. Hacke. Secretaris Mr. N. H. r. Essen. Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. ORGANISATIE VAN HET BEDRIJFSLEVEN. Instelling van een bedrijfsgroep voor de diamant-industrie. VERPLICHTE AANMELDING. Door de Organisatie-commissie voor het bedrijfsleven is bij haar Besluit van 20 Mei 1941, opgenomen in de Nederland- sche Staatscourant van 26 Mei 1941, No. 100, ingesteld de Bedrijfsgroep Diamant-Industrie (Voorzitter: Dr. Ir. A. H. W. Hacke Secretaris: Mr. N. R. H. van Essen). De Bedrijfsgroep is onderverdeeld in de navolgende vak groepen: 1. Vakgroep Slijpdiamant-Fabrikanten 2. Vakgroep Slijpdiamant Juweelen- Fabrikanten 3. Vakgroep SlijpdiamantFabrieks-* f eigenaren 4. Vakgroep Industriediamantbewerkers Het Secretariaat van de Bedrijfsgroep Diamant-Industrie en de Secretariaten der vier bovengenoemde vakgroepen zijn gevestigd te Amsterdam, aan het Weesperplein no. 4 in het gebouw van de Beurs voor den Diamanthandel (telef. 56159). Aanmeldingsplicht Alle in Nederland gevestigde ondernemingen (zoowel na tuurlijke als rechtspersonen), die tot een of meer der ge noemde vakgroepen behooren, zyn verplicht zich bij de be trokken vakgroep(en) aan te melden. 1. Tot de Vakgroep Slijpdiamant-Fabrikanten behooren: Alle in Nederland gevestigde ondernemingen, die ruwe slijpdiamant bewerken tot geslepen dï%mant, hetzij dit bewerken het geheele productieproces, dan wel slechts een gedeelte daarvan omvat. Als onderneming wordt niet beschouwd degene, die in den regel met drie molens of minder werkt. Dit moet aldus worden uitgelegd, dat zij, die in het jaar 1938 met meer dan 3 molens werkten, geacht worden tot de Vakgroep te behooren. 2. Tot de Vakgroep Slijpdiamant Juweelenfabrikanten be hooren: Alle in Nederland gevestigde ondernemingen, die voorwerpen van edelmetaal, beêtemd tot sieraden bezet met diamant of andere edel- en halfedelsteenen, geheel of gedeeltelijk vervaardigen, benevens zij, die deze voor werpen door het zetten met diamant of andere edel- of halfedelsteenen tot sieraden verwerken, of laten verwer ken, hetzij voor eigen rekening, hetzij in opdracht van anderen. 3. Tot de Vakgroep Slijpdiamant Fabriekseigenaren behoo ren: Alle in Nederland gevestigde ondernemingen, die Diamantslijperijen waaronder eveneens wórden verstaan Diamantzagerijen, zelf exploiteeren of geheel of gedeel telijk aan anderen verhuren.' 1. Tot de Vakgroep Industriediamantbewerkers behooren: Alle in Nederland gevestigde ondernemingen, die indus triediamant bewerken, dan wel bewerkt of onbewerkt zet ten in gereedschappen of werktuigen. De aanmeldingsplicht rust niet op ondernemingen, die uitsluitend voor eigen gebruik industriediamant bewer ken dan wel bewerkt of onbewerkt zetten in gereedschap pen of werktuigen. Voor de aanmelding is door den Voorzitter der Bedryfs- groep een formulier vastgesteld, dat door de betrokkenen aangevraagd moet worden aan het Secretariaat. Uiterlijk 1 Januari 1942 moet het aanmeldingsformulier be hoorlijk ingevuld en onderteekend bij het Secretariaat der Bedrijfsgroep zijn ingeleverd. Officieele publicatie van het Departement van Landbouw èn Visscherij. DISTRIBUTIE VAN HAVERMOUT EN PEULVRUCHTEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de detaillisten de opplak vellen met de met 161 genummerde bonnen van de bonkaart algemeen, welke ter verkrijging van havermout of peul vruchten zijn aangewezen, gedurende het tijdvak van415 t/m. 19 December a.s. bij de plaatselijke distributiediensten kun nen inleveren. De bonnen moeten bij aanbieding in veelvou den van 10 stuks met een minimum van 30 stuks geplakt zyn op opplakvellen en vergezeld zijn van een ontvangstbewijs MD 201. De distributiediensten zullen hiervoor toewijzingen ter verkrijging van peulvruchten en dus niet van haver mout verstrekken. Bij aanbieding van de met „één rant soen havermout" gemerkte bonnen zullen de distributiedien sten toewijzingen voor havermout verstrekken. Dezerant soenbonnen dienen bij aanbieding in veelvouden van 10 stuks met een minimum van 10 stuks geplakt te zijn op opplakvel len en vergezeld te zijn van een ontvangstbewijs MD 201a. R.K.KERKI -STUUR VAN OEN JOSEPH lout. 15, 154^161, 167 500.- 5, 45 «ét 25FT— Betaalbar 2 Januari 1942 ten kantofc van de Twent- sche BankN.V., Noord wij ker- hout Aan ons bureau Papengracht 32 verkrijgbaar OP ZWAAR CARTON Bij aantallen reductie. t.m. Woensdag 17 Dec. ITBANK Stationsweg I47)|nr Eravenhage 2771 VOOR HUISHOUDELIJK CREDIET Officieele Publicatie van den Inspecteur der Registratie te Leiden, betreffende Ingevolge art. 2 der neg] ris-Generaal van het Depi vember 1941 No. 159 (Ne 1941 No. 232) is iedere loi vang van het kalenderja; verricht, een loonbelastini Onder losse arbeiders wier arbeid bij de^elfdei korten tijd duurt. In de gemeen t< Zoeterwoude moet'het lol vraagd bij den dienstgeleidi LEIDERDORP en Z< van den Secreta- anciën d.d. 5 No- van 27 November :ht vóór den aan- s^zoodanig arbeid agen. de werknemers, den zegel slechts ik, Oegstgeest en worden aange- itting zal houden. (Hooge Rijndijk). Zaterdag 20 December 1941 i (Van 25 u l Woensdag 24 December 194^|jran 24 u^-) Kerklaan 3. NOORDWIJK. Dinsdag 16 Dec. 1941 (-fcnVlO12 uur) Woensdag 17 Dec. 1941 (Aan* 35 uur) I Donderdag 18 Dec. 1941 (^n 1012 uur) Dinsdag 23 Dec. 1941 OEGSTGEEST. Dinsdag 16 Dec. 1941 (van Donderdag 18 Dec. 1941 (van lK Vrijdag 19 Dec. 1941 (van ZOETERWOUDE. Woensdag 17 December 1941 (van 24 uur) Maandag 22 December 1941 (van 2—4 uur) 1 -«aacmuis. Gehuwden moeten hun trouwboekje medebrengen. Geen beier besteed uur. Dan met goede lectuur!, „LECTURA" ZEEMANLAAN 31 geeft U een keuze uit bijna 4000 deelen Elke week 10-tallen nieuwe boeken. altijd voorraad! Tarief 8 cent per deel per week. Voor eiken dag langer 1 cent meer. Geen inschrijfgeld. Catalogus 25 cent In het Ver/e Oosten. De Japansche vloot en het luchtwapen werkén ten nauw 'e samen in den strijd. Een groot aantal vlieg tuigen escorteert een groep Japai^che oorlogsbodems Orbis-Holland De Japansche admiraal Yamamoto, op wiens schouders een be langrijk deel rust van de vlootoperaties in het Verre Oosten, waar de strijd in volle hevigheid ontbrand is Orbis-Holland

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 8