MAANDAG 15 DECEMBER 1941 DE LEIDSCHE C0URAN7 EERSTE BLAD - PAG. 3 ZILVEREN JUBILEUM BIJ „DE LEIDSCHE COURANT". Foto L. Crt. Heden herdacht de heer A. Dirlcsen den dag, waarop hij 25 jaar geleden .werd aan gesteld in de drukkerij van de N.V. „De Leidsche Courant". Hedenmorgen om half elf werd de jubi laris met diens echtgenoote allereerst ont vangen in het privé-kantoor van den direc teur den heer C. van Hamersveld, waarbij ook de hoofdredacteur, de heer Th. Wilmer, tegenwoordig was. g* In een toespraak bracht de directeur den jubilaris hulde voor de wijze, waarop hij in die 25 jaar zijn taak had vervuld. De direc teur zeide, dat de jubilaris erin geslaagd v/as in die 25 jaren steeds, goed werk te leveren, en hij sprak dea wensch uit, dat hij dit nog vele jaren zou kunnen doen. De- directeur richtte tevens zijn gelukwenschen tot de echtgenoote van den jubilaris en bood haar daarbij bloemen aan. Aan den jubi laris overhandigde hij een geschenk on der couvert. Hierna werd de jubilaris ontvangen in zijn afdeeling, de stype-inrichting, waarbij het geheele personeel, administratie en redactie aanwezig was. Hier werd hij toe gesproken door den chei der technische afdeelingen den heer Cuppen, die hem hul digde voor zijn 25-jarigen getrouwen ar beid met den wensch, dat hij nog heel lang aan „De Leidsche Courant'' werkzaam kou mogen zijn. Hij bood tenslotte met.woorden van gelukwensch aan de echtgenoote van den jubilaris bloemen aan Tenslotte werd de jubila'is toegesproken door den oudste van het personeel, den heer B. Heetvelt, die meiroreerde hoe hij al die 25 jaren met „Toon' had samenge werkt. Hij herinnerde aan oe opleiding van den jubilaris, eerst in de :etterlj en later als stypeur. In de 'stype is de jubilaris de juiste man op de juiste plaats gebleken. Spr. hoopte dat de jubilais zijn volgend jubileum in- dezelfde goed! verstandhou ding zou mogen vieren ev overhandigde hem namens het gezamenljke personeel een fraai schilderstuk. Hiena werden ju bilaris en echtgenoote door allen persoon lijk gelukgewenscht. Tooncd MUISJE. Het Fransche blijspel „Musje", dat gis termiddag in den Leidschen Schouwburg voor den kunstkring „Het Sciöuwspel" ten tooneele werd 'gebracht behmdelt slechts een zeer simpel probleem. „Buisje'" is het meisje dat zoo juist van het pensionaat is gekomen. Max de Simiers is de man van de wereld, die beu van de 'gnoegens van Parijs in een landelijke omgwing is gaan wonen en „Muisje" als een lostschoolkind beschouwt en haar voortduénd plaagt. Clotilde, stiefzuster van Muis» -is de trait d' uniontusschen beiden/ Eiar bemint Max de Simiers, maar zij is :etrouwd en haar man wordt in een inrihting voor geesteszieken verpleegd. Deze trie vormen eigenlijk het simpele probleen, waarin Max Muisje als volwassen vroiw gaat zien om tenslotte, c&nk zijde opcfering. van Clotilde, wier man intusscher is gestor ven, met haar te trouwen.' Sinpeler kan het al niet, maar des te knappe is het van dit gegeven een dragelijk tooieelstuk te maken. De. schrijver, Edmond Pailleroud, heeft dit gedaan met behulp van twee vroegere Parijsch' „vriendinnen van mijn heer Max, die hij op het landdjk buiten laat verschijnen en die met hunappervlak- kig en luchtig optreden van 'arisiepnes leven in de brouwerij brenger Met de moeder van Clotilde en Muisje Tikkelt het stuk zich regelmatig en boeien af. Elise Hoomans gaf een voortreffelijke /ertolking van „Muisje", evenals Aline Mrkus als Clotilde. Tilly Périn-Bouv^meestr en Jo sephine van Gasteren waren Vèe aller grappigste Parisiennes, druk, bwegelijk, hatelijk tegenover elkaar en elkar becon- curreerend in hun jacht op, MaxLize van der 'Poll-Hamaker was ben bedarde, rus tige mama en Henri Eerens, eaige man in' dit wereldje van vrouwen, spelde goed Max de Simiers. Het was een voortreffelijke vorstelling voor een volle zaal. Fr. Shneiders. Muziek CONCERT MARIA STRUYCCEN, HAN ZIRKZEE, WILLEM TÏZéE Of dit een matinée is geweest vn hoog staande kwaliteiten? Een woord vn waar deering komt ontegenzeggelijk toe aan het drietal begaafde musici, die di concert gaven. Of er voldoende belangsüling is geweest voor deze matinee? Helaaaiiet. De groote Stadszaal was lang niet vol; ïaar die er waren wisten te apprecieeren. Een sa mengaan van een solieerende zanéres en pianist en 'n op zichzelf staand eppella- koor heeft dit tegen, dat het progruma te bont uitvalt, daar elkeen geeft vit hem 't beste ligt. Zoo ook hier. Toegejuht mag daarentegen worden, dat de Nederindsche componisten goed vertegenwooi'digcWaren. Het Leidsch a cappelakoor onderiVillem Mizée opende het concert met drie ewijde koorgezangen van Heinrich Schütz.len in- I pressanten wegbereider voor BachMizée, i i een open blik en juist gevoel vair stijl heeft, vertokte de lyrisch-dramatische ge zangen met' levendige muzikaliteit, mooi van klankexpressie en samenzang. Daarna hoorden wij het kleurrijke én diepgaande koorwerk van onzen landgenoot Diepen- brock: „Garmen Saeculare", naar den tekst 'van Horatius. Alles klonk slagvaardig, bruisend en vitaal. Ernstig en vol liefde wordt er onder Mizée gewerkt, om een tel kens hooger schoon te bereiken. Stemmen- materiaal is. er, klankvolume expressie en distinctie. Mizée is vrij in het uitbeelden zijner intenties, belicht fel zijn rubato. Wij kunnen niet anders1 dan opgetogen schrij ven over de interpretatie door bovenge noemd koor. Röntgen eigenijk Duitscher van Ne- derlandschen vader rekenen wij om zijn leven en /werken om en bij ons, -ook tot de onzen. Van hem speelde Han Zirkzee „de Tri- cabylie"-variaties geen -gemakkelijke opgaaf om mede te beginnen. Om zijn ver eering voor Brahms is Röntgen's werk Duitedh getint (een nabloei van de periode MendelssohnSchumann, al zijn er moder ne invloeden), al had hij een bijzondere/ voorliefde voor het Nederlandsche oude' lied. Zirkzee heeft goed gedaan het créatief werk van den kunstenaar te herscheppen, want met deze reproductie heeft hij zijn auditorium weten te overtuigen van zijn knappe pianistische techniek en frisschen voordrachtsstijl. „Intermezzo op. 26" van Schumann speelde hij /met 'n goed inzicht in de harmonische constructie en de mooie „Valse op. 69" van Chopin werd uiterst ge cultiveerd voorgedragen. Tot besluit: Voor- molen's „Tafereelen uit de Lage Landen", een werk van karakteristieken aard, tegen werkende kleur en rake geest van het on derwerp en tegenstellingen. Er is alle re den Zirkzee dankbaar te zijn voor het fraaie pleidooi voor dit geestige tafereel. Méér nog dan in zijn solospel waardeeren, wij Zirkzee in zijn begeleiding. De voortreffelijke sopraari-zangeres Ma ria Struyckenvan den Adel hoorden vyij eerstin éen oude Italiaan, dan in twee Schubertliederen, die zij artistiek voldragen zong, fel ingewerkt in het te zingen lied. Zij w.eefc wat zingen van binnen-uit is. Voor zoover wij kunnen nagaan, is haar voor dracht van een fijne karakteristieke stijl- ontleding, want het verschil in aanvoeling bij het „Wiegenlied" en „Standchen" van Strauss en „Les Prières" van Caplet was zélfs treffend. Wat heeft zij Caplet's su perieure liederen met haar matgouden stem, haar voortreffelijk ingetogen dictie en bijzonder mooi Fransch, met innig kunst zinnige visie weergegeven. Zirkzee zorgde voor een prachtig aansluitende en expres sieve begeleiding. Men betoonde groote dankbaarheid door warmen bijval en me vrouw Struycken ontving een paar fraaie bloemstukkeh. Terecht liét de zangeres haar begeleider in haar succes deelen. J. Kortmann. OMGEVING PASTOOR J. J. M. VAN VASTENHOVEN Thomas Magyar, is een voortreffelijk violist. Onder technisch opzicht zal hij voorzeker niet vqel meer hebben te leeren. Zijn toonvorming vol, sonoor en vlekkeloos zuiver .draagt" ook hij het me.est verfijnde pianissimo tot in de uiter ste hoeken der zaal. Zijn dubbelgrepen laten aan zuiverheid van klankharmonie niets te wenschen over. Van zijn harpeg- gieeren gaat suggestieve kracht uit. Zijn voorslagjes, naslagjes, trillers, flageoletspel en flageeoletdubbe [grepen zijn zoo af, als men ze maar wenschen kan, zijn linker handtechniek is fenomenaal. In den grond raakt dit alles den buitenkant en er is altijd een deel van 't publiek, dat bij dien schitterenden buitenkant stom van verbazing staat en daarmee tevreden is. Niettemin, het publiek dat hooger eischen stelt en een in perfectie opgevoer de techniek slechts als middel aanvaardt, om muzikale ontroering te ondergaan, kreeg toch ook zijn deel, Thomas Magyar is een zeer muzikaal mensch, die al naar zijn opgaaf het eischt hartstocht of klas sieke koelheid, vurigheid of innigheid in zijn spel weet te leggen, zoodat het in stukken, die dat eischen, meer is dan een brillant spel van vluchtig' het gehoor be korende klanken. Zijn programma bracht ons, althans vóór de pauze, ten deele werken, die men niet zoo dagelijks hoort. De sonate van Tremais, in f kl. t. een werk uit 1736, was ons al thans onbekend. Men zou kunnen zeggen, dat het eenigszins bekend aandoet, het welk zijn grond vindt in de omstandigheid, dat het stijlgevoel .der 18e eeuw een sterke .geslotenheid vertoont. Reeds Tremais preludieert vooruit op de groote meesters van het einde der 18e eeuw. Men voelt hier en daar iets van de komst van Mozart. Een zeer mooi' en plechtig Adagio,, een niet minder fraai Allegro met sugges tieve h arpeggio-passages, en een Aria met bekoorlijke variaties vormen de hoofd- deelen van dit werk. Het tweede nummer,-een Sonate in bes gr. t., van 1782, van den componist Nf J. Hüllmandel, dit van een kleine 50 jaar later, staat in vele opzichten dicht bij Haydn. U hoort dat al onmiddellijk uit het Allegro, fijne 18e eeuwsche herfstpoëzie. En hoogst charmeerend was ook het An dante, terwyl het Ronda,' geestig, zonnig, fijn, en alles toch van een tikje weemoed doortinteld, het geheel besloot. Een diepe, ontroering gaat niet van deze werken uit. Maar dat zal ook niet de bedoeling zijn geweest vari de componisten, voor wie in dien tijd de vormkwestie overheerschte. Andere was het met Schumanns Sonate in a kl. t. op 105 „Mit leidenschaftlichem Ausdruck" heeft Schumann den eersten satz betiteld. En inderdaad worden we nu gedompeld in de duistere visioenen, die de Romantiek even gemeenzaam waren als het streven naar lichtomstraalde hoogten. De violist toonde in dit werk van Schu mann door zijn hartstochtelijk en door leefd spel volkomen aan te voelen, dat er een klove gaapt tusschen de 18de eeuw en het geslacht dat zijn jeugd heeft gehad ge durende het laatste tiental jaren der 18de en het eerste der 19de eeuw. Hij wist van Schumann's werk-een indrukwekkende in terpretatie te geven. t Over het programma na de pauze, hoe fenomenaal ook gespeeld, kunnen we kort zijn: „II Palpiti" van Paganini, met bewon derenswaardige flageoletpassages is toch, al is het grondthema' gevoelig, toch in hoofdzaak virtuozenwerk.' De „Ungarische Volksweisen" van Bela Bartok treffen door hun van het Westersche afwijkende rhyth- me en doen serieus denken aan Tziganen- muziek. Vervolgens hoorden we een Ro mance van Sibelius, een „Sicilienne en Ri- gandon" van Alex Voormolen, die geen Gisteren omstreeks 12 uur is plotseling overleden de zeereerw. heer J. J. M. van Vastenhoven, sinds 1936 pastoor van de pa rochie O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Meerburg. Pastoor van Vastenhoven was den laat- sten tijd reeds ziekelijk, maar nam toch al zijn priesterlijke werkzaamheden waar. Zondagmorgen om 10 uur droeg hij in de parochiekerk de Hoogmis op. Hij voelde zich toen reeds niet zeer wei en preekte daarom niet. Na de Hoogmis in de sacristie -voelde hij zich plotseling onwel en zakte ineen. Rector Westgeest, die onmiddellijk werd gewaarschuwd, 'diende den pastoor het H. Oliesel toe. Tegen twaalf uur overleed pastoor van Vastenhoven. Pastoor van Vastenhoven werd geboren te Hgarlem op 2 December 1871 en was dus kort geleden 70 jaar geworden. Na ge studeerd te hebben in Voorhout en War mond werd z.eerw. 15 Aug. 1897 priester gewijd Hij werd achtereenvolgens kape laan te Wateringen en te Amsterdam. In 1913 volgde zijn benoeming tot bouwpas toor te R'dam, waar de parochiekerk van de H. Familie door pastoor van Vastenho ven werd gebouwd. Na 23 moeilijke jaren in Rotterdam volgde op 1 Juli 1936 zijn be noeming tot pastoor van de parochie Maria Onbevlekt Ontvangen. De Metten zullen worden gezongen Woensdagmiddag te 4.30 uur, de Lauden Donderdagmorgen te 10 uur, waarna de plechtige uitvaart zal plaats hebben. Men zendt ons volgend „in memoriam": Op Zondag „Gaudete" overleed plotse ling de zeereerw. heer pastoor J. J. M. van Vastenhoven, nadat hij nog de Hoogmis had opgedragen. Hoewel de gezondheidstoestand van pas toor al lang veel te wenschen overliet kwam de dood onverwachts; pastoor wilde niet ziek, niet oud zijn. Als men maar in de verte van rusten sprak, wist hij het gesprek aanstonds te wenden, als was hij bang emeritus-pastoor te moeten worden. Toch was het duidelijk waar te nemen, dat met den dag zijn toestand minder werd. Dins- dag 2 Dec. 1.1. vierde hij zijn verjaardag. 70 jaar, rt nieuwe decennium deed hem pijn, want hij leefde graag en .was nog gaarne jong. Kwam hij op straat dit ge beurde niet veel dan-was zijn pas voor zichtig, maar zijn houding recht als van <=en jeugdig man. De belangstelling op zijn verjaardag, ge noten van parochianen en vrienden had hem goed gedaan, onge.merkt door het ge sprek heen kon hij niet laten die attenties in allerlei vorm hem bewezen, op te som men en daardoor te waardeeren. Pastoor was zoo gevoelig voor een attentie, al uitte hij dat niet uitbundig, vergeten deed hij het nooit; van jaren her herinnerde hij zich nog de goede gaven van parochianen en vrienden, al schoot het officieel bedankje er wel eens bij in. Hoe dikwijls verteldehij van de buiten gewone gift van zijn parochie bij zijn zil veren priesterfeest in Rotterdam. Neen, pastoor was niet onverschillig; hoe jammer, dat hij door zijn zwakke gezond heid niet in staat was zijn geloovigen te bezoeken, want iedereen die meer van na bij kennis maakte met pastoor van Vasten hoven werd getroffen door zjjn goedheid en beminnelijkheid en Ook door zijn geesr tigheid. Vol humor was pastoor van Vas tenhoven, hij was er om bekend, hoewel die humor in de laatste jaren door zijn ziekelijke toestand zich minder uitte. i Wie pastoor van Vastenhoeven wil be- oordeelen moet dat doen naar zijn gezond^1 jaren, die hij in Amsterdam besteedde voor al aan het huisbezoek in de volkrijke pa rochie van St. Bonifacius, waar nu nog de geloovigen een dankbare herinnering aan hem bewaren; en in Rotterdam heeft hij zijn pastoraat besteed aan de oprichting van een nieuwe parochie en aan de bouw van een-nieuwe kerk ter eere van de 'H. Familie, ontegenzeggelijk een van de schoonste kerken van Rotterdam. Na zulke volle jaren kwam pastoor van Vastenhoven in de parochie van Meer burg", waar hij de parochianen voorname lijk nog slechts kon leiden door zijn voor beeld en gebed, door 't opdragen van het H Misoffer, waarbij hij de geloovigen voor al stichtte door zijn godsvrucht en het ip acht nemen van de liturgische voorschrif ten. Dit was zijn laatste werk. Zondag had pastoor de Hoogmis geëindigd en terugge keerd op de sacristie kreeg hij een inzin king. De geneesheer, die hem zoo menig maal bezocht en alle zorgen aran hem be steedde, tot zijn groote tevredenheid, meende aanvankelijk, dat het een flauwte was van voorbijgaanden aard; maar in de pastorie gebracht kwam het einde eerder, dan de omstanders het verwachtten, het H. Oliesel werd hem toegediend, terwijl h den geest gaf. Moge Pastoor nu de eeuwige rust zijn "In gegaan bij O. L. Heer, Die hem gespaard heeft voor een lang ziekbed en voor de verschrikkingen des doods, waarvoor hij zoo vreesde. VOORSCHOTEN Geboren: Sandra, dochter van Wil helmus Cornells Gerritsma, teekenaar en van Gertrude Hüner, zonder beroep, beide wonende alhier. Ondertrouwd: Sipion Pieter Jon- geneel, pud 23 jaar en Wilhelmina Maria \7alk oud 23 jaar Pieter Anthonie Dou- wes 27 jaar en Mechtelina Querreveld 21 jaar Benjamin van Vliet, 26 jaar en Margje Hoogendoorn 23 jaar. Getrouwd: Hendrik van Egmond 2^ jaar en Jannetje Verboon 24 jaar. kwaden indrhk maakte tusschen alles wat we hoorden van diverse buitenlanders, een „Preludio en danza Siciliana" van Alfredo Casella, virtuoos voorgedragen en ten slot te nog een toegift. Op de meest loffelijke wijze; voortreffelijk in samenspel, werd Magyar op den vleögel geassisteerd door Hans Schouwman. Technisch en muzikaal liet de begeleiding niets te'-wenschen over. Magyar ontving naast de vele en. langdu rige huldebetuigingen bloemen. De zaal was vrij goed bezet. Steinway- vleugel van Bender. N. J. Swierstv LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. HET EXTRA KAASRANTSOEN. Ook toegekend aan personen, werkzaam in het buitenland, die hier te lande met verlof vertoeven. De secretaris-generaal' van het departe ment van landbouw en visscherij maakt, bekend, dat op 27 December a.s. ook aan* personen, die in het buiténland arbeid ver richten en hier te lande een of meer dagen met verlof verblijven, tijdens dat verlof een extra kaasrantsoen van 100 gram, dat, zooals bekend, ter gelegenheid van Sint Nicolaas'is beschikbaar gesteld, zal worden toegekend. De plaatselijke distributiedien sten zullen hiertoe aan de bedoelde per sonen extra rantsoenbonnen voor kaas ver strekken. DE N. S. B. IN DEN AETHER. Dinsdag 16 December spreekt de heer H. C. ,Nije over den zender Hilversum II te 18.45 uur over Dingaansdag. SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. Echtpaar te water, de man verdronken. Gisteravond is het echtpaar Hopster, te Apèldoorn, misleid door de duisternis, niet ver van zijn woning, in het water van het Apeldoornsche kanaal geloopen. Door hulp van eenige voorbijgangers waren zij spoe dig op het droge. Beiden wafen echter be wusteloos. De 64-jarige vrouw was weer spoedig bij bewustzijn. Ondanks langdurige pogingen gelukte het niet bij den 66-jari- gen man de levensgeesten op te wekken. Gistéravond zijn nabij de sluis te Gorredijk tengevolge van de duisternis twee mannen te water geraakt. Een hun ner werd spoedig gered, maar de ruim veertigjarige brugwachter E. van der Duim. is verdronken. SPOORWEGONGELUK BIJ ENSCHEDE. Zaterdagavond om ongever kwart voor negen is, bij het station Enschede, een uit Duitschland komende trein met arbeiders, die om kwart over acht uit Grpnau was vertrokken, op een stilstaanden goederen trein geloopen. Drie wagens van den goe derentrein zijn ontspoord. Deze wagens, en de locomotief van den personentrein, werden beschadigd. Drie passagiers liepen lichte verwondingen op. De oorzaak van dit ongeluk is vermoedelijk onachtzaam heid van den rangeerder van den goede rentrein. Dadelijk is men begonnen met het opruimingswerk en laat in den avond was de baan weer vrij. BUITENLAND. MAATREGELEN IN FRANKRIJK WEGENS AANSLAGEN OP LEDEN ÖER WEERMACHT. PARIJS, 15 Dec. (D. N. B.). De militaire bevelhebber in Frankrijk heeft in verband met de recente' herhaalde aanslagen op- le den van de Duitsche weermacht bekend gemaakt, dat de daders tot dusver niet ge pakt zijn. Teneinde de aanstichters van deze laffe misdaden te treffen, heeft de militaire bevelhebber de volgende maatre gelen gelast: 1. Den Joden van het bezette Fransche gebied wordt een geldboete opgelegd vari, een milliard francs. 2. Een groot aantal Joodsch-communisti- sche elementen wordt naar arbeidskampen in het Oosten overgebracht. 3. Honderd Joden, communisten en anar- christen, die in contact staan met den kring van de daders, worden doodgeschoten. In de mededeeling wordt verder gezegd, dat deze maatregelen niet het Fransche volle treffen, doch slechts individuen, die in dienst der vijanden van Duitschland, Frankrijk in het ongeluk willen storten en een goedé verstandhouding tusschen Duitsch land en Frankrijk willen saboteeren. RADIO-PROGRAMMA Hilversum I, 415.5 M. 7.15 Boerenland In boek en krant 7.30 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramo foonmuziek 8.00 B. N. O.: Nieuwsberich ten 8.15 Politiek weekpraatje (opn.) 8 30 Gramofoonmuziek 8.35, Ochtend gymnastiek 8.45 Gramoofonmuziek 9 15 Voor de huisvrouw 9.25 Gramofoon muziek 10.30 Orgelconcert 11.00 Vrou- wenmozaiek 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist 12.00 Orgelconcert en zang 12.40 Almana 12.45 B. N. O.: Nieuws- en economische berichten 13.00 Pianovoordraeht 13.30 Otto Hendriks en zijn orkest en pianospel 14.30 De Lichte Toets 15.30 Zang met pianobegeleiding 16.00 Bijbellezing 16.20 Molto Can- tabille 16.45 Voor de jeud 17.00 Molto Cantabile 17.15 B. N. O,: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten 17.30 De Ramblers 18.00 Herdenking van Din gaansdag 18.45 Gramofoonmuziek 19.00 Actueel halfuur 19.30 Amusements orkest, klein Musette-ensemble en solisten. Vanaf 20.15 alleen voor de-Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio- beschikken 20.15 Gramofoonmuziek 21.45 B. N. O.: Nieuwsberichten 2.00 B. N. O. Engelsche uitzending: „Economie News.from Holland" óf Gramofoonmuziek 22.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301.5 M. 7.15 Gra mofoonmuziek 7.30—8.15 Zie Hilversum I 8.15 Gramofoonmuziek 8.308.45 Zie Hilversum I 8.45 Gramofoonmuziek 10.0 Morgenwijding 10.15 Gramofoon muziek 10.40 Vroeger en nu 11.00 Gra mofoonmuziek 12.0 Ensemble Joan Lan- 12.45 B. N. O.: Nieuws- en economi sche berichten 13.05 De Romancers, so liste en gramofoonmuziek 14.00 Omroep orkest, solist en gramofoonmuziek 15.30 Voor de zieken 16.00 Causerie „Het volks li^d" (met muzikale illustraties) 16.30 'Alt-viool met pianobegeleiding 17.15 B. N. O.: Nieuws-, economische- en beursbe richten 17.30 John Kristel en zijn, orkest 18.15 Causêrie „Het Jodenvraagstuk"' 1S.30 Gramofoonmuziek 18,45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N. S. B.) 19.00 Actueel halfuur 19.30 Gerard Lebon en zijn orkest 19.,45 Reportage 20.00 Gerard Lebon en zijn orkest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken 20.15 De Melodis- ten en solist 21.00 Gramofoonmuziek 21.45 JE. N. O,: Nieuwsberichten 22.00 B. N. O. Toelichting op het Weermachts- bericht 22.10—22.15 Avond wijding. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 7.15—20.15 Hilversum I 20.1524.00 Duitsch Programma. 2e Programma: 7.15—20.15 Hilversum II 20.1524.00 Programma uitsluitend voor aangeslotenen bij R'adio Distributie. 3e en 4e Programma: 7.00—24.00 Duitsch Programma. Heden overleed plotseling, menten der Stervenden, Zeereetwaarde Heer JOSEPHUS J. M. M?A> sinds 1936 pastoor te Zoeterwou\ n van *e H.H. Saora- den IVfiftiji^n 70 jaar, de HOVEN iNamens de familie: J. C. DE GROOT, pr. ex.-testamentair. Zoeterwoude, !4 December 1941. De plechtige Metten worden gezongen, Woensdag 4 30u., de Lauden, Donderdag te 10 u., waarna de plechtige Uitvaart In het H. Misoffer der Prii Geloovigen, wordt aanbevoli JOSEPHUS J Pastoor van de P^rochi® te Zoè| voudo Hij overleed geheePqjjJtse gj nog gefter^Cdoor de H.H. Sacramenten der Stervend in den ouderdom van 70 jaar, in het 44e jaa tan zijn Priesterschap. Zoeférwoude H.R., 14 De> alter 1941, M. ROHDE, Kapelaan, kbestuurt W. GROOT. J. H MS KERK. FR. fcpTlEL. JOH. 11S1EN. De plechtige Metten worden gezongen 1 De Lauden Donderdag te 10 uur, nit vaart. sdag te 4 30 nur. ma de plechtige 2967

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3