DINSDAG 2 DECEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS Het aapdeelenkapitaal wordt verdubbeld. Gistermiddag werd onder vooKitterschap van den president-commissaris, den heer G. L. M. van Es uit Rotterdam, een buiten gewone vergadering van aandeelhouders gehouden van de N.V. Holl^indsche Con- structiewerkplaatsen. Op deze vergadering, welke ten kantore der vennootschap werd gehouden, waren aanwezig acht aandeelhouders, vertegen woordigende 10280 aandeelen, recht ge vend op 5040 stemmen. Deze vergadering was belegd om te ko men tot een statutenwijziging in verband met vergrooting van het aandeelenkapitaal. De vergadering nam zonder discussie een voorstel van commir^arissen aan deze sta tutenwijziging goed te keuren en het maat schappelijk kapitaal te verhoogen van 500.000 tot 1.000.000. De voorzitter deelde hierbij mede, dat het de bedoeling is onmiddellijk over te gaan tot uitgifte van 100.000 aandeelen k pari, uitsluitend voor aandeelhouders. Voor elke vijf aandeelen hebben aandeelhouders recht op 1000 nieuwe aandeelen. Verder wordt overwogen tot herkapita- liSrtie over te gaan, hetgeen uit den aard der zaak alleen mogelijk is Voor de open reserve van 1939. De directie werd door de vergadering gemachtigd een verklaring van geen be zwaar ten aanzien van de statutenwijziging aan te vragen. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede ten aanzien van de vraag of het aan tal orders in bewerking nog voldoende is bedrijfsbezetting en of de grondstoffenpo- sitie 'zorgen baart, dat men met#vele moei lijkheden te kampen heeft, doch dat de toestand in het algemeen bevredigend mag genoemd worden. In verband hiermede kon den laatsten tijd zelfs eenig nieuw, perso neel worden aangenomen. Omtrent de uitgifte van nieuwe aandee len wordt aan het desbetreffende prospec tus het volgende ontleend:. De N.V. Hollandsche Constructie-werk plaatsen 'is overgegaan tot de uitgifte van 100 000 nominaal aandeelen Serie B in 200 stukken van nominaal 500, te weten 40 aandeelen van 12.50. De koers van uit gifte is 100 pCt. De aandeelen deelen ten volle in de winst over het boekjaar 1941. De opbrengst van deze emissie dient ter dekking van buitengewone uitgaven ver band houdende met niet-voorziene om standigheden. De inschrijving is ooeneesteld op 10 Dec. a.s. van 9 tot 4 uur bij de Incasso-Bank N.V. te Amsterdam, Den Haag en Leiden en ten kantore der vennootschap. Houders van aandeelen Serie A en/of B hebben bij de inschrijving recht van voorkeur, in dier voege, dat het bezit van elke npminaal 2500* aandeelen der serie A en/of B recht geeft op toewijzing van een nieuw aan deel serie B ad nominaal 500. Voor zoover aandeelhouders geen ge bruik maken van hun voorkeursrecht, zul len de aandeelen worden aangewend voor toe wij zin p op vrije inschrijvingen. De stortin? op de toegewezen aandeelen mbet geschieden on 20 December a.s. ten kantore van inschrijving. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 2242. Oosthoek Zoon's Industrie- en Handelsmaatschappij N.V., Alphen a. d. Rijn, Emmalaan 105, fabne- keif van en handel in bouwmaterialen. Uittr. Proc H. van* Winkel. Alphen a. d. Rijn; en J A. de Ruyter, B.lthoven. N. Comm C. van der Giessen. Krimpen a d. IJssel Proc. verleend aan: E. van der Foi, Alphen a. d. Riin (B.P.): én J. J. M. Bres- ser, Leiden (B.P.). Zoóals ons door den Directeur van den Gsm. Dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon wordt bericht, bestaat er wederom gelegenheid voor hen, die op grond van onvermogen en niet verplicht verzekerd zün, in aanmerking wenschen te komen voor het ontvangen van kostelooze genees- en heelkundige hulp voor het jaar 1942, zich hiervoor aan te melden in het Elisabeths- hcf aan de Oude Vest No. 25 op Woensdag 3 en Donderdag 4 December a.sa van des voormiddags 9 tot des middags 12 en van des middags 2 tot 4 uur. Men wordt verzocht mede te brengen trouwboekje en event, oude kaart over 1941.' Ondersteunden van Maatschappelijk Hulpbetoon dienen bovendien hun legitima- tiekaart en de ondersteunden van den Dienst voor Soc. Zaken het Bondsboekje mede te brengen. MP ZIEK MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Ten volle apprecieeren wij, wat in het spel van Flipse en van der Pas als duettis- ten zoozeer te prijzen valt en beginnen met te wijzen op de góede kwaliteiten van beiden. Slechts weinige pianisten beoefe nen het musiceeren op twee klavieren een vorm, waarvoor deze twee kunstenaars de aandacht vragen. Zoowel van Flipse, als van Van der Pas kennen wij de virtuose ingesteldheid, de lyriek, den nobelen aanslag, de Spielfreu- digkeit en het daveren en dreunen der klanken en accoorden, het passagespel met trailers en versieringen. In dezen kunst vorm evenwel wordt nog iets anders ge vraagd, nl. een volkomen ingesteld-zijn oo elkander en algeheele toewijding en mu zikaliteit. De litteratuur op dit gebied is maar zeer begrensd, evenwel het program ma werd tot een succes. Begonnen werd met de „Bes dur sonate" van Muzio Clementi, een werk, dat wat hol aandoet, maar waarin glans en kracht wordt ten toon gespreid, en töch ook een zekere intimiteit niet ontbreekt. Hierna volgde „Preludio e fuga" van Mario Ta- renghi (1870 geb.), welke voor den toe hoordér bij een eerste auditie onmiddel lijk toegankelijk is en doet denken aan een oud orgelwerk; vooral de Preludio. De Beethoven-variaties van Camille Saint- Saëns vormden den schakel naar de mo dernen. Saint-Saëns maakte'deze variaties tot een briljant salonstuk. Met enthousias me en muzikale smaak was de voordracht in voortreffelijk vraag- en antwoord-spel. Het meest boeiden de modernen, verte genwoordigd door Debussy's „En blanc et noir", waarvan de vertolking, naar ons voorkomt, een der gerenommeerde inter- EEN NIEUW EUROPA. Met Duitschland voor een nieuw Europa, ziehier de tekst van het nieuwe plakkaat, waarmede de Nederlanders worden opge roepen de schouders te zetten onder het werk dat Duitschland begonnen is, name lijk den bouw van een nieuw Europa. Inderdaad, een nieuw Europa zal verrij zen en met Duitschland zullen wij, Neder landers, ons aandeel leveren. Met Duitsch land, omdat dit land de spits hééft afgebe ten, omdat het de Duitschers zijn, die de meeste offers brengen, omdat het de Fueh rer is, die Europa van den ondergang ge- fed heeft. Daarom, met Duitschland voor een nieuw Europa. Landgenooten, dat eischt inspan ning, dat beteekent moed en daadkracht, dat vraagt offers, en niet alleen het opof feren van genoegens en alles, wat wij tot op heden onontbeerlijk achtten, maar zelfs het hoogste offer, dat wij als mensch kun nen brengen. Deze laatste offers worden reeds gebracht door Nederlanders in den strijd voor het nieuwe Europa tegen het bolsjewisme. Deze offers mogen ons niet afschrikken, integen deel, zij moeten voor ons een aansporing zijn. riet aan een kant te blijven staan, maar die vaderlanders te volgen, die ons geheele volk, daar in het Oosten, het voor beeld geven Met Duitschland voor een nieuw EuroDa, duizenden Nederlanders, nationaal-socialis- ten gaven reeds maanden geleden aan de zen oproep gehoor, zij traden aan, vertrok ken near het front, vertrouwende, dat het hun daden zullen zijn. die achterblijvers zullen aansporen hun plicht te doen. Landgenooten, een nieuw EuroDa wordt gehouwd, hecht en sterk wordt het opge trokken, on een onverwoestbaar nationaal- gcrHIstisch fundament. Wij bouwen mede. dat Is onze plicht, volgt duS het voorbeeld van onze vrijwilli- eers aan het Oostfront, strüdt met Duitsch land voor een nieuw Europa, meldt u aan bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland", Koninginnegracht 22, te Den Haag. pretaties van het duo belooft te worden, daar het een reproductie in stijl was, in eenheid en uiterst geacheveerd van tech niek. Niet minder verzorgd waren de kwa liteiten in de „Trois danses andalouses' van Manuel Infante. In onafgebroken stu wing en spanning, vol leven, kracht en temperament werden de dansen in eigen karakter en toch met een persoonlijk ca chet gespeeld. De toon (meermalen wat volumineus voor onze beperkte schouw burgruimte) Sprekend, gaaf de techniek, geacheveerd de figuratie. Naast de mach tige toon herhaaldelijk een transoarant samenspel en intelligent de voordracht. Met opvallend enthousiasme zijn de ver tolkingen Ontvangen. De toehoorders lie pen al niet minder warm, dan de pianisten. Zoo werd 't een ovationeel apolaus, met een toegift. J. Kortmann. OMGEVING VOORSCHOTEN Ziekteverlof burgemeester. Het aan den burgemeester verleende ziekteverlof is verlengd tot 15 December a.s. Groene Kruis. In het gemeentehuls vergaderde net Groene Kruis onder leiding van dokter M. v. d. Stoel. Slechts enkele leden waren aanwezig. In zijn openings woord verwelkomde hij in het bijzonder mevrouw L. H. baronesse Schimmelpen- ninck van der Oijo. Bij de ingekomen stuk ken was een mededeeling, dat het Consul tatiebureau voor zuigelingen thans geves tigd is Schoolstraat 48. Uit het jaarverslag van den secretaris B. P. de Kousemaeker bleek, dat de afdeeling 'n vele opzichten zeer nuttig werk verricht er in bloei toeneemt. In 1940 telde de afdeelnig 875 leden. Door zuster. Barmen 't Loo werden 28 gezinnen bezocht; er kwamen in dit jaar 4 gezinnen bij zocdat in totaal 37 patiënten in obser vatie zijn. In de uitzending van t. b. c. pa- t'ënten naar sanatoria kwam een wijziging. D«- langdurige uitzending is stopgezet en er wordt hoogstens voor één jaar uitgezon den. Ten bate van de t. b. c. bestrijding verzamelen verrchillende leden postzegels, waarvan de verkoop f 93.onbracht. De consultatiebureaux voor zuigelingen en kleuters voorzien in een groote behoefte, ten slotte vermeldde het jaarverslag het bedoeken van een school voor achterlijke kinderen door een 20-tal kinderen uit deze gemeente. Nadat nog enkele vragen over s^hooltandverzorging waren beantwoord, bracht de penningmeester R. J. M. ten Haar zijn verslag uit. De rekening schoolbezoek achterlijke kinderen sloot in ontvangsten tr uitgaven f 551.05, consultatiebureaux 277.89. T. B. C. bestrijding f 1135.27y,, ina'^Hn Groene Kruis 2790 53, in totaal f 4753.03 yt. Met een batig slot van f 2219.36 sloot de rekening van den pen ningmeester. De penningmeester deelde mede dat thans 920 Vden zijn ingeschreven. De begrooting 1942 werd als volgt vart- geste'd: Bijz. la "ere school (achterlijke kmde-en) 611.consultatiebureaux 511.25; T. B. C. bestrijdi"* 2170.—; en magaziin Groene Kruis f 2350.De voor zitter dankte den penningmeester voor zijn financieel beheer. De heer J. Brag«*aar bracht verslag uit van de vergadering 1940 en tot afevaard'°ids werd benoemd dokter M. v. d. Stoel. Tot bestuursleden werdén herkozen de heeren: J. W. Eggink, B. P. de Kousgjnaeker en tot leden der kaccommi«- s!e de jieeren: G. Bolle. P. Dijkman en G. XI Niersman. Nadat de voorzitter bij de rondvraag mededee'ing had gedaan van de uitreikinc van vitaminen D tabletten, het geen geschieden zei via het Groene Kruis we-d d« vergadering gespten. K.J.M.V. Daar de vorige week de bij eenkomst »n!et kon doorgaan vestigt het bestuur langs deze weg de aandacht der leden op het vozende. A.s. Woensdag hou den we rns St. Nicolaasfeeet! De leden ce- lieven al1 en een surprise voorzien van rijm mede te brengen, alsmede een prima stem ming. HILLEGOM Gestolen fiets te koop aangeboden. Gisteren bood een persoon een damesrij wiel te koop aan. De politie werd met het geval in kennis gesteld en het onderzoek wees uit, dat het karretje te Heemstede was gestolen. De verkooper is op transport gesteld naar Heemstede. Afscheid W. A. van der Wal. Zater dagmiddag is op indrukwekkende wijze af scheid genomen van den heer W. A. van der Wal, die wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd het onder wijs verlaat. Niet minder dan 35 jaar heeft het scheidende schoolhoofd de - gemeente Hillegom gediend en wel 15 jaar als onder wijzer en 20 jaar als hoofd der Gemeente school. Bovendien heeft „meester" yan der Wal als leider van den Tuinbouwwinter- cursus gedurende vele jaren het bloembol lenvak gediend. Op uitdrukkelijk verlan gen van den scheidende had de huldiging op zeer eenvoudige wijze plaats, doch daardoor intiemer en hartelijker. In het eigen lokaal van den Meester was tusschen 3 en 4 uur gelegenheid tot afscheid nemen voor genoodigden, van 45 uur voor ouders, oud-leerlingen, e.a. Bij de officieele huldiging waren tegen woordig, behalve het persoreel: de burge meester, de beide wethouders, de heer Schouten, wnd. gemeente-secretaris, ir. Volkersz, dir. Tuinbouwschool te Lisse, dh inspecteur van het onderwijs, de school arts, het bestuur van Bloembollencultuur, de commissie van Toezicht op het Tuin- bouwonderwiis, de hoofden der bizondere scholen, ds. Ferhardt, het nieuwe school hoofd. oud-collega's e.a. Nadat de heer en mevrouw van der Wal het versierde lokaal waren binnengeleid en hadden plaats genomen, heette de heer Bijl van Duivenbode. voorz. der Oudercommis sie, aTen hartelijk welkom, waarna het woord gevoerd werd door den burgemees ter, weth. termeer, den heer Verbeek (na mens het personeel), de inspecteur van het L. O., district Leiden, de heer R. J. J. Heir- man namens de collega's-hoofden -ter plaat se en "het nieuwe schoolhoofd, waarna een korte pauze, waarin thee werd geserveerd. Na.de pauze sprak de heer Bijl van Dui venbode namens de Oudercommissie, de heer W. Jonkheer namens Bloembollencul tuur, ir. Volkersz namens 't Tuinbouwon- derwijs. Namens oud-collega's sprak de heer De Geus, die 12 jaar geleden aan de school van den heer Van der Wal arbeidde alsmede de heer A. Hoogmoed, die sprak nemens Volksonderwijs. In" al deze betoogen werd dank gebracht voor alles wat de heer Van der Wal deed voor de kinderen, de collega's, het perso neel, het bloembollenvak enz. enz. De heer van der Wal die mede schit terende cadeaux had te aanvaarden sprak daarna het dankwoord, dat hij zeer moest beperken, omdat rijen belangstellen den reeds in de corridors wachtten. Spr. gaf een korte levensschets, dank baar zijnde aan zijn nog in leven zijnde hoogbejaarde moeder en aan 't hoofd der school, dat hem in de "prille jaren zooveel liefde voor de natuur instortte, welke lief de de religieuze gevoelens in hem heeft versterkt. Dank brengt spr. voor 't in hem gestelde vertrouwen; de resultaten heeft spr. slechts kuncen bereiken door de hulp van het personeel. Spr. eindigde zijn dank woord met de woorden uit 't Wilhelmus: „Op U zoo wil lk bouwen, verlaat mij nim mermeer". WARMOND Herbenoeming burgemeester. Bij be sluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zak°n is A. J. L. Ketelaar, met ingang van 20 Ja nuari 1942 opnieuw tot burgemeester van de gemeente Warmond benoemd. Afscheid A. H. A. Burcksen. -- De heer A. H. A. Burcksen, die jaren lang hoofd van de R.K. Jongensschool alhier is ge weest, heeft deze betrekking thans met pensio-en verlaten. Den laatsten dag, waar op hij deze functie nog waarnam, is hij op tncffende wijze gehuldigd voor alles wat hij in het belang van het onderwas in de ze gemeente heeft gedaan. De heer Burck sen werd bij deze gelegenheid toegesproken door Pastoor A. J. Oudejans, voorzitter van het R.K. Schoolbestuur, door burge meester A. J. L. Ketelaar en den onder wijzer der school den heer Th. v. d. Za'm. Het volledig schoolbestuur was med»e bij deze huldiging aanwezig. Namens het on derwijzend personeel en de schoolkinderen werd het scheidende hoofd efn practice leeslamp aangeboden en aan mevr: Burck sen bloemen. De heer Burcksen teeft kun nen ervaren, dat zijn onvermoe® streven om het onderwijs in deze gemeente steeds op een hooger peil te brengen ten zeerste is gewaardeerd en de hulde hem gebracht was dan ook alleszins verdiend. Met een woord van dank voor de aangename en prettige samenwerking nam hij afscheid van het personeel, waarbij hij de beste wenschen voor het onderwijs in de toe komst uitsprak. Een buitenkansje. De heer v. d. G. uit Leiden heeft metuden hengel op de Ka- gerplassen alhier een snoek gevangen van niet minder dan 18 pond. Voorwaar een buitenkansje. Gestolen. Aangifte is gedaan van het stelen van twee rijwielen, een leeren vest inhoudende eenig geld, een persoonsbewijs en een rijbewijs, twee wollen dekens en een zeil van een zeiljacht. RIJNSTREEK ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josepbsgezellen. Zooafs reeds op het winterprograma vermeld staat, vierer^ wij ook dit jaar weer onzen gëzelligen St. Nicolaas-avond. Zooals ook andere jaren door alle leden is deelgenomen, verwach ten wij ook van dit jaar weer de opkomst van alle gezellen. Dus als een ieder zorg draagt op tijd aanwezig te zijn, dan kun nen wij ook dezen avond weer geslaagd noemen. Dus tot Woensdagavond 8 uur precies, allen present. Trouw aan Kolping. Agenda LEIDEN. VERGADERINGEN. UITVOERINGEN. Zaterdag, R.K. Reclasseeringsvereenig'ng Afd. Leiden, bureau-zitting, St Vincentiusgeb. Hoogl. Kenkgr. 32, 4 uur nam. Apotheken. De avond-, nacht-' en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 29 November 20 uur toi Zaterdag 6 De cember 8. uur waargenomen door: de apo- tnegk D. C. Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 er» de apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegrtgeest door: de Oegstgeestsche apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. DE STRIJD DUURT VOORT., De strijd duurt voort. In den noordelijken sector, het midden en den zuidelijken sector van het oostfront worden dagelijks hardnekkige' gevechten geleverd. De strijd duurt voort Ook de strijd tegen de armoede. Op alle fronten arbeiden de ambulances op vollen toeren. Burger», kinderen vrou wen en grijsaards wachten op hulp. Steunt daarom de Nederlandsche ambulance. Stort uw bijdragen op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche Ambulance Koninginnegracht 22 's-Gravenhage. Gemeentel. Aankondiging LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. OP CLANDESTIEN SLACHTEN STAAT EEN STRAFMINIMUM VAN ZES MAANDEN. De economische rechter te Den Haag, mr. C. J. de Vries, heeft heden eenigen clandestienen slachters nog eens duidelijk gemaakt, dat ingevolge het economisch sanctiebesluit 1941, onverminderd het be paalde inzake overtreding der crisis- en distributiewetten, clandestiene slachting van rundvee, varkens, geiten, bokken, scha pen en paarden, dan wel verhandeling of vervreemding van vleesch of vleeschwaren, afkomstig van in strijd met zoodanig slachtverood geslacht vee, met tenmin ste zes maanden gevangenis moet worden gestraft. De hierbedoelde verdachten werden we gens het clandestien slachten van varkens tot zoodanige straffen veroordeeld, met last tot onmiddellijke ingevangenneming en met verbeurdverklaring van vleesch. De rechter voegde de mededeeling eraan toe, dat het minimum eigenlijk bestemd is voor de gevallen, waarin de meest verzachtende omstandigheden kunnen worden aange voerd, wat voor de heden berechte zaken volstrekt niet mogelijk was. Hoofddoel de zer strafbepaling is het clandestien slach ten uit te roeien, omdat het misdadig je gens de gemeenschap is. Bij herhaling der gepleegde feiten zullen clandestiene slach ters erop kunpen rekenen, dat zij eenige jaren gevangenisstraf krijgen. PATER G. WISMANS O.F.M. t Gisteravond is te Rotterdam overleden in den leeftijd van 46 jaar pater Geruntius Wismans O.F.M. Pater Wistmans was achtereenvolgens rector aan het gymnasium te Megen, rec tor aan het MLas iecol lage te Sittard en ten slotte rector aan het St. Lucia-gesticht, Aert van Nes-straat, te Rotterdam. Morgenavond te 6 uur worden de Met ten gezongen in die kapel van het Missie college te Katwijk.-Donderdagmorgen om half 10 de Lauden, waarna de H. Mis van Requiem1 en begrafenis, eveneens te Kat wijk. SLEEPBOOTKAPITEIN VERDRONKEN. Doordat het sleepschip in het Volkerak onder de gemeente Ooltgensplaat aan den grond voer is de sleepboot „Wimabo" af komstig uit Dordrecht gekapseisd en ge zonken. Hierbij is de 72-jarige kapitein OLdenburg jammerlijk verdronken. Zijn lijk is tot dtusverre nog niet gevonden. AANGEREDEN EN AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Vorige week Donderdag werd de 19- jarige G. C, te Maastricht, toen hij van zijn rijwiel was gevallen voor een autobus, door deze bus overreden en zwaar gewond naar het ziekenhuis aldrar overgebracht. Gisterennamiddag is de jongeman aan de gevolgen overleden. BUITENLAND. NIEUWE BRESSEN IN STELLINGEN VAN MOSKOU. BERLIJN, 2 Dec. Naar het D.N.B. vain welingelichte zijde verneemt, hebben de Duitsohe troepen op nieuwe punten het verdodiigingstelsel van Moskou doorbro ken. Zij zijn dilep doorgastooten. In het gebied om Rostof duren de hevige gevechten voort. De plaatsaanduidingen in de Sovjet-berichten, en in het bijzonder de bewering, dat de bolsjewisten Tagan rog en Marlospol heroverd zouden héb ben, zijn onjuist. SPANNING IN HET VERRE OOSTEN. SJANGHAI, 2 December (D.N.B.) De nervositeit der Engelsche en Neder- landsoh-Indische scheepvaartkringen in het Verpe Oosten blijkt uit de instructies, volgens welke alle Engelsche, naar Sjang hai onderweg zijnde schepen terstond het roer moesten wenden en naar Hongkong terugkeeren. Ook de in Sjanghai liggende schiepen der Engelsche firma Mol Iers heb ben bevel g:ekirsgen terstond naar Hong kong in zee te steken. Twee Nederlandsch- Indische vrachtschepgp hebben de los- singswerkzaamhsden in de haven van Sjanghai plotseling afgebroken en zijn nog Maandagavond naar Manilla uitgeloopen. Uit neutrale eeheepvaartkringen verluidt, dat deze maatregelen genomen zijn om te verhinderen, dat Engelsche en Neder- lanccch-Indische schepen den Japanner» in handen zouden vallen, wanneer het tot een oorlog op den Stillen Oceaan zou ko DE ZUIVERING VAN ZUIDWEST SERVIë. BELGRADO, 2 December (D.N.B.). Omtrent de zuivering van Zuidwest-Ser- vië van de communistische benden meldt Obnova, dat duizenden communisten bij deze actie zijn gedood of gevangen geno men. De bolsjewieken trachtten met een eigen trein uit Oesjitse te vluchten, zij werden echter bij Preljina aangehouden vernietigd. Bovendien wordt, naar d» PLUIMVEEHOUDER^kEGELING. Pluimveehouders, die vimens de Septem- ber-inventarisa ie ltyfcj/of meer kippen en/of eenden addel em niet meer dan 8 H.A. cultuurgi md |xpl>iteeren, en mee- nen voor ver? >edin J ingevolge de pluim- veehoudersreg ling/in /aanmerking te ko men, kunnen ich Xot ï'becember a.s. van 14 tot 17 uur ve/voeyn ten kantore van den Gem. Die istfvooi$oeiale Zaken. Ga- rermarkt no. foe lAdjzen. waaruit het aantal kippen uwof e&Jen op 1 September 1039 blijkt. m< ;fen wjrdln overgelegd. Leiden, 2 E 1 DS' Burgfmc "■INCK. De Gemeentesecretaris, VAN 3TRIJEN 2686 BABY-TEXTIELKAARTEN. Zwangere vrouwen, voorzien van een attest van dokter, vroedvrouw of practi- cant, aangevende, dat de bevalling over 3 of 4 maanden is te verwachten, dienen zich eerst te vervoegen aan de textielafdeeling van het Distributiekantoor, Breestraat 117, om zoonoodig een leveringsvergunning voor matrasjes*.e.k. aan te vragen. Haar wordt dan tevens medegedeeld, vy^pr zij zich heb ben te vervoegen vooj^»éxtr\ bonnen voor melk en havpwaouyRi voor |en baby-tex- tielkaart. i f i Zwanyfre V<bu»enJflie n» 1 September 1941 ra&s/brrBreVjJraat bonnen voor ntix enton^rmout Heoben afVehaald, zullen bij het aJ^len van vitapiinllablet- ten (laatste deWT a\iter in den garl) ver nemen. waar haal baby-textieka^-t kun nen afhalen/ I f Wanneer Ale jonfceborenftpr wereld komt, voo/dat zijrf baby-te>fTelkaart is uitgereikt/zal dez/tegelijk met de andere Istributi/beschei/en worden verstrekt aan het Distrfcutiekjfhtoor Breestraat 117 (eer- s'e deur lechj/na den ingang). Bij die ge legenheid TS1 dan behalve de zijne ook de stamkaart van de moeder overgelegd moe ten worden. Van de stamkaart der moeders, die de baby-textielkaarten afhalen vóór de ge boorte, zal het vakje W7 rechtstandig afge- ruist worden. Leiden, 2 December 1941. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. BURGERLIJKE STAND LKfDEN. Geboren: Haije, z. van P. de Wilde en W. Wiebenga Adolf Comelis, z. van A. Adamse en J. Duindam Geertruida Ma ria, d. von J J. v. Tongeren en A. C. Leu- gering Alfred Maria, z. van G. Fasseur en A. H. Zonderop Jacob, z. van A. Hoogeveen en B. Tuis Adam Willem Gerardus, z. van A. Wijnands en H. W. Bongers Hendrik Douwe, z. van G. Stel- linga en D B. de Jong. Overleden: J. v. d. Reijden m. 83 j. B v. d. Lubbe wedn. 66 j. A, Th. F. Verhaar z. 32 j. L. Krook hsvr. van I. Melet 52 j. C. v. d. Vlugt hsvr. van C. P J. Paardekooper 64 j. E. K. Straat hof wed. van C. P. Bik 79 j. M. v. Leeu werden wed. van P. G. Verbruggen 73 J. Obnova meldt, bekend, dat de communis ten in de kelders van de vroegere Zuid- sla vis che Bank in Oasjits een groote mu nitieopslagplaats hadden gevestigd, welke geëxplodeerd Is. Daarbij zouden ongeveer 2.000 mensch en den dood gevonden heb ben. GROOTE BRAND TE BUENOS AIRES. BUENOS AIRES, 2 Dec. (D.N.B.) In de nieuwe haven is een pakhuis, dat 100 meter lang was en vier verdiepingen telde, door brand verwoest. Het pakhuis was ge vuld met beien katoen. TANGER, 2 Dec. (D.N.B.) Te Moloco in cta Portuguesche kolonie Mozaunbique is in een houten schuur, die als bidscoop was ingericht, gedurende een voorstelling brand ontstaan. Vierenveertig mcnechen kwamen om het leven. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Dec, Veiling. Per 100 kg.: witte kool 3.roode kool 4.80, savoye kool 4.80, groene kool 5.50, boerenkool 5.50, rapen f 2.10, prei 4.207.00, kro ten, gekookt 10.70, peen 6.007.50, sprui ten 12.80—25.—, andijvie f 4 80—15.— Nero f 8.4016.50, witloof 2026. tomatén B, C en CC 2835, pee 100 stuks: '.cnolsslderie f 4.007.50., per 100 bos: pie terselie 1.803.90, radijs 3.70, selderie f 0.80—4.20. ROTTERDAM, 2 Dec. Vee. Heden werden ter veemarkt aangevoerd 2126 die ren, waarvan 1274 runderen, 27 paarden, 58 veulens, 88 schapen, 296 nuchtere kal veren, 207 craskalveren en 178 bokken en geiten. Melkkoeien f 660620400, Kalf- koeien f 650—525—400, Varekocion 430— 325—275. Vaarzen 395—305—220. Pinken 300—220—185, Graskalveren 200150— 75, De aanvoer van graskalvcren was kor ter met redelijken handel en prijshoudend. Melk- en kalfkoeien: aanvoer iets'grooter met tragen handel en de prijzen van vorige week waren met moeite te handhaven. Vs- rekoeien: aanvoer als vorige week met sleependen handel én iets lagere prijzen. Vaarzen en pinken: aanvoer flink met slchton handel en iets lager in prijs. BODEGRAVEN, 2 Dee. Veiling. Aange voerd 27 partijen Goudrche kaas, waaronder rnrt rijksmerk, totaal 1215 stuks, wegende 1"935 kg. Prijzen: met rijksmerk le soort f 62.50 en 2e soort 61 per 50 kg. TER AAR, 2 Dee. Veiling. Spinazie 64 89 cent, andijvie 4090 cent, boerekool 33 —38 cent, sla 1.20—4.00. vellen 12—22 tent. waschpeen 4.00—7.50, prei 7.—, ^pruitkool 16.—, roode kool 2.804.80, savoye kool f 4.80, groene Savoye f 5.50, Chineesche f 2.404.00, ramanas 10.—, kroten f 4.50, bospacn f 7.50, selderie 1.10 3 00, bloemkool 412 cent, tomaten 2 8. piteerselie f 2.50, knolselderie 24, nerfstknollen 2.50.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3