TONEELUITVOERING ZATERDAG 22 NOVEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BESLUITEN VAN DEN BURGEMEESTER DIRECTEUR OPENBAAR SLACHTHUIS. Ter jyérvulling van de vacature ont staan door het aan Dr. W. Stuurman ver leend ontslag uit zijn betrekking van Di recteur van het Openbaar Slachthuis, te vens Hoofd van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch, werd door den Gemeen teraad in zijn Vergadering van 5 Mei 1941 henoemd de heer L. P. de Vries, keurings- veearts bij het Openbaar Slachthuis en den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. Aangezien deze echter zijn benoeming niet heeft kunnen aannemen, zijn alsnog sollicitanten opgeroepen voor de vervul ling van de betrekking. Van de gegadigden komt het meest voor benoeming in aanmerking Dr. K. Reitsma, Inspecteur van de Volksgezondheid, te 's-Gravenhage; deze heeft gevraagd dade lijk in het genot van de maximum wedde te worden gesteld, waarvoor incasu alles zins termen aanwezig zijn, aldus de bur gemeester. In verband met een en ander heeft de burgemeester een desbetreffend besluit ge nomen. BENOEMING EN ONTSLAG. Ten gevolge van het aan den heer B. Dijkstra verleend eervol ontslag, is aan de Jongensschool voor u.l.o. een vacature van onderwijzer ontstaan. De burgemeester heeft den heer C. L. Schotel, onderwijzer eener o.l. school te Gouda benoemd tot onderwijzer aan die school. De burgemeester heeft aan mejuf frouw A. Driesens eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Meisjesschool voor u.l.o. wegens het bereiken van den zestig jarigen leeftijd. UITBREIDING AANTAL STADS- GENEESHEEREN. Een aantal van vier Stadsgenesheeren is gebleken niet voldoende te zijn, om er onder alle omstandigheden op te kunnen rekenen, dat de geneeskundige verzorging van armlastigen en d.e verder aan de Stadsgeneesheeren opgedragen werkzaam heden naar behooren worden verricht. Uitbreiding van dat aantal met twee was noodig. De burgemeester heeft daarom benoemd tot stadsgeneesheer de artsen Dr. E. J. J. G. Renaud en C. Verhoog. DE LAKENHAL. M Tengevolge van het bedanken van de heeren T. Groene veld, Prof. Dr. W. Mar tin en Mr. J. Slagter als lid van de Com missie voor het Stedelijk M'useum „de La kenhal" zijn, in die Commissie een - drietal vacatures ontstaan. De Commissie is van oordeel, dat het aantal barer leden thans weder van 8 kan worden teruggebracht op 7. In verband hiermede heeft de Burge meester op 23 October 1941, gelet op de aanbeveling van de Commissie besloten, tot leden van de Commissie voor het Ste delijk Museum „de Lakenhal" te benoe men; a. Mr. P. J. Idewburg in de vacature- Groene veld; b. Ir. H. A. van Oerle in, de vacature-Prof. Dr. W. Martin. DE STEDELIJKE WERKINRICHTING. Tengevolge van het bedanken van de heeren A. van Dijk, A. van Rosmalen, J. A. Riedel en H. Oostveen als lid van het bestuur van de Stedelijke Werkinrichting zijn in dat bestuur, bestaande uit zeven leden, een viertal vacatures ontstaan. In verband met de plannen tot reorgani satie van genoemde inrichting kan, mede naar het oordeel van het bestuur, voor- loopig met een bestuur van drie leden worden volstaan. De Burgemeester heeft de verordening in dezen zin gewijzigd. In verband met een door den heer D. Dullemond gedaan verzoek om ontslag als hoofd van de school voor buitengewoon lager onderwijs verbonden aan het ge sticht „Voorgeest" te Oegstgeest, heeft de Burgemeester dit ontslag eervol verleend. MONUMENTENCOMMISSIE. Het is wenschelijk gebleken, dat in de Monumentenvërordening alsnog de aftre ding van de leden van de Monumenten commissie wordt geregeld en dat daarin tevens wordt bepaald, dat de Commissie wordt gehoord omtrent voorziening in va catures. Verder moet in -(. volge het bepaalde bij artikel 3, 3e lid,- van de Monumentenver ordening de werkwijze van de Monumen tencommissie in een instructie worden ge regeld. In verband met een en ander heeft de Burgemeester eenige besluiten genomen. KATHOLIEKE SCHOOL POTGIETERLAAN. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der Inrichting van Liefdadig heid voor Roomsch Katholieken, alhier, om op grond van artikel 72 der Lager On derwijswet 1920 medewerking te verleenen tot de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Potgieterlaan 7, in ver band met de toeneming van het aantal leerlingen, hëeft de Burgemeester besloten: a. medewerking te verleenen aan het be stuur van de Inrichting van Liefdadigheid voor Roomsch Katholieken alhier; tot aan schaffing van leermiddelen ten behoeve van zijn school voor gewoon lager onder wijs aan de Potgieterlaan 7; b. vast te stellen een begrootingsstaat, groot 301.teneinde de voor de sub a bedoelde aanschaffing benoodigde gelden te zijner tijd ter beschikking van het schoolbestuur te stellen. AFGRAVING VAN HET GROOTE BOLWERK. Door den Rijksdienst voor de Werkver ruiming is goedgekeurd, dat als object van werkverruiming wordt uitgevoerd de af graving van de voormalige begraafplaats op het Groote Bolwerk. Het afkomende zand zal gebezigd worden voor den aan leg van straatbanen benoorden den Mare- singel, welk werk eveneens in werkver schaffing zal worden uitgevoerd. De kos ten van het werk worden begroot op 53.000.in welk bedrag 25.900.aan loonen c.a. en 9.600.aan toeslagen in gevolge het Besluit Loonbepaling Werk verruiming, in totaal derhalve 35.500. is begrepen. Dit bedrag kan voor subsidie uit het Werkloosheidsubsidiefonds in aan merking worden gebracht: Met de Gemeente-Commissie van het Ned. Hervormd Kerkgenootschap is over eenstemming verkregen omtrent de her- begraving van de bij de afgraving te voor schijn komende menschelijke overblijfse len op de begraafplaats aan de Groene- steeg. Ten behoeve van die her begraving zullen aan de begraafplaats eenige voor zieningen moeten worden getroffen. De gemeente zal voor een en ander aan ge noemde commissie een bedrag van f 5750. betalen, welk bedrag begrepen is in het hiervoren genoemde bedrag van 53.000. Het Groote Bolwerk werd in 1916 door de gemeente aangekocht met het oog op een toekomstige uitbreiding van de ter reinen van de Gasfabriek. Aan deze uit breiding doet zich thans de behoefte ge voelen. Bovendien heeft ook de Gemeentelijke Reinigings- en Ontsmettingsdienst ver- grooting van zijn terrein noodig, welke kan worden gevonden door een gedeelte van het Groote Bolwerk aan dat terrein toe te voegen, n.l. het gedeelte Oostelijk van de Noord-Zuid-verbinding, welke me de over het Groote Bolwerk is geprojec teerd. Het Westelijk van die verbinding over blijvende gedeelte van het Bolwerk zal dan aan het terrein van de Gasfabriek kunnen worden verheeld. In verband met het vorenstaande heeft de Burgemeester op 16 October 1941 een besluit genomen, als hierboven omschre- SCHOOLGELD VOOR JOODSCHE KIN DEREN UIT DE GEMEENTEKAS. Eenige weken nadat de te Leiden woon achtige Joodsche leerlingen van de alhier gevestigde scholen voor voorbereidend hooger- en middelbaar onderwijs die scho len moesten verlaten, bleek het Gemeen tebestuur van 's-Gravenhage bereid de betroken vijf Joodsche leerlingen, op de normaal voor toelating van buitenleerlin gen tot de Haagsohe middelbare scholen geldende regeling, toe te laten tot de door dat gemeentebestuur opgerichte Joodsche middelbare school (lyceum). Deze regeling komt hierop neer, dat voor buitenleerlin- gen jaarlijks een bedrag is verschuldigd, dat niet onbelangrijk hooger is dan de som, welke de ouders van die vijf Joodsche leer lingen zouden moeten betalen, indien die leerlingen een Leidsche school voor voor bereidend hooger- of middelbaar onder wijs zouden bezoeken. Voor alle vijf Jood sche leerlingen bedraagt het hoogere schoolgeld plm. 1.265.per jaar. Op grond van het bovenstaande heeft de Burgemeester besloten, aan de ouders van te Leiden wonende Joodsche leerlin gen, die een te 's-Gravenhage op te richten gemeentelijke school voor voorbereidend hooger- en middelbaar onderwijs gaan be zoeken tot wederopzeggens uit de Ge meentekas een bijdrage toe te kennen ge lijk aan het verschil tusschen het door hen voor het bezoeken van dde school aan de Gemeente 's-Gravenhage verschuldigde bedrag en het bedrag, hetwelk zij aan schoolgeld zouden moeten betalen, indien de leerlingen een Gemeentelijke school voor voorbereidend hooger- of middel baar onderwijs in Leiden zouden' bezoe ken. SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. Oude man verdronken, juffrouw gered. Hedenmorgen te ongeveer half tien werd in de Oranjegracht drijvende gevonden het lijk van den 86-jarigen J. G., aldaar woon achtig. De man was hedenmorgen te half zes van huis gegaan om voor een winkel in de rij te gaan staan teneinde te trachten wat tabak te bemachtigen. Zoover heeft hij het evenwel niet kunnen brengen. Gisteravond is de 47-jarige mej. C. S. uit de Zeegersteeg met haar rijwiel aan de hand op het Rapenburg te water ge- loopen. Met een reddingshaak werd zij op den wal gebracht. Zij had gelukkig weinig letsel opgeloopen. REVUE ,,'T ZAL JE GEBEUREN". Een tweede avond vastgesteld. Een repetitie van de revue ,,'t Zal je ge beuren". Het is als de opname van een filmscène. Een hevig geroezemoes achter het tooneel en dan plotseling daarboven uit de stem van den regisseur en samen steller der revue, den heer Quint. Het ge roezemoes verstomt en scènes en balletten volgen elkander op. Het is wonderlijk wat mej. v. d. Lijke in zulk een korten tijd heeft bereikt met een clubje dames en hee ren, die het a-b-c van den balletdans nog moesten leeren. Het gaat nu alles zonder costuums en zonder coulissen, maar het overtreft nu reeds verre de verwachtingen. Er werden scènes gerepeteerd met verschil lende groepen, dan weer met den tenor Jan Willems, die ook nog een door hem zelf gecomponeerd lied ten gehoore brengt, n.l. Bambino mio. En dan „Kees de Schele", een dapper man, die onweerstaanbaar op je lachspieren werkt. Daartusschen door re- peteeren de koren, met Han Zirkzee en mej. Mosseveld aan den vleugel en den heer W. Mizée als muzikaal leider, ,,'t Zal je gebeuren" zag er nu zoo ongeveer uit als bij een verhuizing, maar dat het een zeer schoone avond zal worden, bewees deze rumoerige repetitie reeds overduide lijk. De voorzitter van Kath. Leiden deelde ons nog mede, dat de Schouwburg voor den eersten avond reeds geheel was uit verkocht en dat de revue een der volgende avonden zal worden herhaald. Men zie daarvoor de advertentie in dit blad. De revue ,,'t Zal je gebeuren" belooft een uit stekende avond te worden, dank zij de ac tiviteit en de prestaties van vele medewer kenden. Uit een voetbaltentje aan het Zwarte Pad zijn bij een inbraakje pakjes kauwgom en wat voetbalschoenveters ontvreemd, terwijl bovendien 11 fleschjes cider zijn leeggedronken. PAROCHIE O. L. Vr. HEMELVAART EN ST. JOZEF 't Kunnen soms rare ge- woonten zijn, die de menschen ll^^l zich aanwennen! Nu was het j2U flink donker, 2 weken terug bij de jongeren M.C. en toch bleef de helft voor het begin een 4 a 5 minuten netjes buiten de kerk staan. Je moet maar graag eigenwijs willen zijn! Daarom heb ik met den koster afgesproken: Als ik om 7 uur de M.C. begin. Dinsdag, gaat hij de buitendeur sluiten. Natuurlijk zijn we dan allen op tijd binnen, 't Is ho pelijk licht weer, dus meisjes: nu flink zijn; doet je plicht. De Euch. sectie is altijd de laatste Zon dag van de maand. Dus deze keer niet de 4de, d.w.z. a.s. Zondag, maar de volgende week. Er hebben zich weer 8 nieuwe leden opgegeven: 8 meisjes erbij, die voor een bepaalde intentie elke week 2 maal het H. Misoffer mee-opdragen of de H. Commu nie ontvangen. Keurig, dat is praktisch ka th liek zijn. Verder is me al meermalen verzocht om eens te spreken over den Priester-Zater dag. Je zult nu over deze gebedsactie, haar wezen en doel méér hooren, als je a.s. Zondagavond naar 't Lof gaat. Dan is die vraag ook weer verhoord en een nieuwe heilzame praktijk in de parochie ingevoerd. Voor de jongeren dus: tot Dinsdag 7 uur. W. J. A. MULDER, pr. „Mariagarde" Zaterdag: inplaats van Zondag om kwart voor drie Theresiagroep en Zondagmiddag 3 uur Marg. Sinclairgroep. Net zoo keurig als de vorige keer, hoor! Maria Garde: In de club wordt Zondag het meebidden met den priester door het missaal verklaard. Brengt dus je eigen misboek mee. W. J. A. MULDER, Pr. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag half zeven Lof; om acht uur Bij zondere Leidersraad in het Parochiezaal tje Maandag kwart voor vijf: Aspiran ten; kwart over vijf: Cresc. Gr. I Dins dag kwart over vijf: Cresc. II; zes uur: Schola Woensdag half zeven Lof Donderdag zooals Dinsdag Vrijdag zoo als Maandag Zaterdag half zeven Lof. Hallo boys! Ik heb een brief gekregen van den goeden Sint Nicolaas. Hij komt, hoor! Ja hé, hoe bestaat 't. Ik zal de brief, die ik ontvangen heb, laten afdrukken in de Klok, dan kunnen jullie haar allemaal le zen! Piet schreef er ook nog wat bij, Hy schrijft, dat ie wat bleek eruit ziet. Die arme jongen krijgt ook niet genoeg zeker! Tot kiiks allemaal! Houdt je taai-taai! Kapelaan E. A. M. PAAP. ST. JOSEPHSGEZELLEN-VEREENIGING. Heden: Zaterdag van 8—9 uur Biblio theek. Beurtrooster: Heden, Zaterdag, G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: C. v. d. Meel D. v. Schaik en N. Haarlem; Maan dag: H. Devilé en C. Goddijn; Dinsdag: A. Koper en J. Hillenaar; Donderdag: vervalt; Zaterdag: G. Eot en P. Reizevoort. Zon dag: is de zaal gepend van 12.302.30 uur en van 7—10 uur. Van 1—2 uur Bibliotheek Van 8.159.45 uur verplichte bijeenkomst voor de gezellen. Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 810 uur. 8 uur Biljart- en Ta feltennisclub. Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 8—10 uur. 8.30 uur Recol lectie-oefening op de als ingerichte kapel bovenzaal. Allen op tijd aanwezig. Woensdag: 7.30 uur: repetitie Muziekge zelschap Frans Schweitzer. Donderdag: Verplichte bijeenkomst voor de gehuw den. Na de inleiding prijsbiljarten. Deze avond volle maan. Voor de gezellen is de zaal gesloten. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 89 uur Eibliotheek. 8 uur Kegelclub „De Poede laars". Mededeelingen: Zondag 30 No vember Algemeene H. Commune voor de oud-retraitanten des morgens te 9.30 uur in de St. Lode wij kskerk. De retraife voor jongemannen wordt gegeven te Noordwy- kerhout van 25—28 December. Vergoeding ƒ6.50. Wie aan deze retraite wil deelne men geve zich op bij den huismeester. LEIDEN. VERGADERINGEN. UITVOERINGEN. Zondag, Operette „De Visschersbruid" door „Pulchri Studio", Stadsgehoorzaal, 6 uur. Maandag, R.K. Vrouwenbond, lezing over volkstuintjes, ,,'t Schuttershof", 2.30 uur. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Jasperse, Meyboom, Nieuwzwaag Bertels, Stoffers en Veldhuijzen. Apotheken. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag November 20 uur tot Zaterdag 29 No vember 8 uur waargenomen door: de Apo theek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. OMGEVING SASSEN HEIM Aanrijding. De 21-jarige J. Caspers, wonende Rusthoflaan, alhier, kwam Don derdagavond ongeveer 6 uur uit de Char- bonlaan fietsen om de Gouverneurlaan in te draaien. Door een voor hem rijdende vrachtwa gen bemerkte hij een uit de richting Lei den komende luxe-wagen niet, welke hem bij het snijden van de Gouverneurlaan greep en tegen den grond smakte. Zijn fiets was geheel vernield en getroffene bleef op den rijweg liggen. Dr. Ie Grand verleende de eerste hulp, waarbij bleek, dat hij buiten schaafwon den aan het gezicht, beide beenen ernstig bezeerd had. Hij werd naar huis vervoerd. Oudste inwoner overleden. De oudste mannelijke inwoner van onze gemeente de heer C. Witteman, geboren 19 Juni 1846, dus 95 jaar en 5 maanden oud, is overle den. WASSENAAR Diefstallen. H., alhier, deed aangifte van diefstal van een trekzaag uit een schuur in Duinrell. Mej B. en mej. C., beiden alhier, de den aangifte van diefstal van haar rijwie len; dat van de laatste staande voor een perceel aan de Papelaan. Door H., alhier, werd aangifte gedaan van diefstal van een schaap uit een weide aan de Wittelaan. WOERDEN GELUKKIGE VANGST DER POLITIE. Groote partij gestolen kaas onder een vloer gevonden. Eenigen tijd geleden arresteerde de po litie te Woerden den 25-jarigen C. van V., aldaar verdacht van rijwieldiefstal. De man ontkende hardnekkig, doch deze hou ding moest hy prijs geven, toen B. de J., die korten tijd later gearresteerd werd, be kende in samenwerking met van V. ver schillende rijwieldiefstallen te hebben ge pleegd. Aanstonds werden zoowel by van V. als by de J. huiszoekingen gedaan, welke verrassende resultaten opleverden. Niet alleen werden ten huize van de J., handig verstopt onder brandhout, rijwielonderdee- len gevonden, bij de V. werden bovendien een groote partij appelen en vele konij nen aangetroffen, waarvan hij de her komst niet kon verklaren. Toen den mannen het vuur aan de sche<- nen werd gelegd, bekenden zij in de af- geloopen twee jaren tal van diefstallen in Woerden en Linschoten te hebben ge pleegd. Zoo maakte de een verscheidene fietsen buit, en na deze van de banden ontdaan te hebben, wierp hij de frames in de zgn. diepe zandgaten bij de begraafplaats. De politie is hier aan het dreggen geslagen, en heeft inderdaad een groote hoeveelheid frames opgehaald. Vermoedelijk zijn er echter ook heel wat in de modder verzon ken. Voorts is te zijnen huize een flinke par tij waschgoed, voornamelijk beddegoed en kleeren in beslag genomen, die hij gedu rende de laatste maanden te Woerden en omgeving had weggenomen. Voor eenigen tijd werd uit een kaasfa- briek te Woerden een partij van 100 Kg. Goudsche kaas ontvreemd. Van V. beken de zich ook aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt. Het bleek, dat een lid van het personeel der fabriek, zekere G. C. van S., een der ramen van de fabriek opzettelijk had opengezet, om daarna zijn zwager C. R. de plaats te wijzen, waar de volvette kazen lagen. R. ging op zijn beurt naar van Vwaarna de mannen samen de fabriek binnengingen. De politie heeft de partij kaas ten huize van R. en v. V. ontdektonder den vloer, in speciaal daarvoor gemaakte hou- bevestigd' Er bleken echter meer kazen te bevestigd! E rbleken echter meer kazen te voorschijn te komen, dan in de Woerden- sche fabriek waren ontvreemd. De aange houdenen verklaarden, dat de overige ka zen afkomstig waren van een te Linscho ten gepleegden diefstal bij een boer aldaar. De vier mannen zijn naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht. ZOETERWOUDE-LEIDERDORP R.K. Parochieele Leesbibliotheek. De vorige week hebben zich reeds velen over tuigd. dat onze parochieele boekerij prach tige nieuwe boeken rijker is geworden Ve len echter nog wachten op een cataloog. Deze cataloog nu zal deze week verschij nen. Maar een nummer, een naam van een een schrijver, een titel van een boek zegt aan menigeen nog zoo weinig. Een cataloog is een waardevol bezit, als u ze weet te gebruiken. Hiervoor hebben wij u een ge legenheid geschapen, op Zondag 30 Nov., waarover nadere gegevens nog volgen. In verband hiermede echter kunnen morgen de nieuwe werken nog niet uitge leend worden, ook de besproken boeken niet. De bespreking blijft in dit geval een week langer van kracht. HetBestuur. ZOETERMEER van de R.K. Toneer. ..Excelsior" IAG EN VOND te KV* VOpR AlHT in de zaal t eeïAny van Well Opgevoerd! eden eeo vroolijk spel WILT U IETS WETEN? Vragen J. W. S. te B. inzake het Zie- kenfondsenbesluit. Antwoord: Voor de door u genoemde gevallen wordt nog een nadere regeling verwacht. Vragen W. L. te L. inzake Zieken- fondsenbesluit. Antwoord: Een verzekerde arbeider betaalt 2 pet. van zyn loon krachtens het Ziekenfondsenbesluit. Daarmee is zooveel hijzelf (rechtstreeks) als zijn de leden van zijn gezin, wier kostwinner hij is, (indirect) verzekerd, met dien verstande, dat gezins loden, die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt, er buiten vallen. Uw 17-jarige dochter kan zich dus vrijwillig rechtstreeks bij een Ziekenfonds aanmelden en moet dan ook aparte premie betalen. Inderdaad geldt de premie ook voor' overlijdensgeld. Indien u daarvoor reeds verzekerd waart, kunt u zich wenden tot de desbetreffende Mij om te informeeren naar de verdere regeling. Voor de regeling der premiebetaling bij werkloosheid komen nog nadere bepalin gen. Een patroon mag ontslaan, als hij daar voor vergunning heeft gekregen; voorts om zg. dringende redenen (diefstal e.d.). Vraag: Waar wordt stremsel van ge maakt? Antwoord: Stremsel is aftreksel van de lebmaag van jonge kalveren. Gedroog- Gemeentel. Aankondiging ERNSTIGE WAARSCHUWING. Het Homt herhaaldelijk voor, dat hande laren, zonder daartoe gemachtigd te zijn, distributiebescheiden innemen van hun af nemers. Met nadruk wordt er op gewezen, dat zoowel het afgeven van eigen distribu tiebescheiden als het innemen van distribu tiebescheiden toebehoorende aan anderen door onbevoegdnv ten stri is. Wie zich Éaet lergeliji laat, stelt ziifi aanktrafviï Men ver/ete nUtmer, f hem uitgereikteydlstribu^ antwoordeltyic^ré, In datt) aan de zorg van Anderen wen. Wie dus refds b.vj of broodkaarten aln zijp aardalpelenhande- laar of bakker Jieeffc-'afgegelen, dient ze zich onmiddellijt^a^aocn terlggevcn. Aan har delaren mag niet meer el niet minder ter hand worden gesteld dMn de bonnen voor de hoeveelheid in distrautie gebrach te goederen, die tHcn^^T het oogenblik wénscht te betrekke^^^ Voor aan anderen toevertrouwde distri- bufiebescheiden zullen in geval van ver missing in geen geval nieuwe worden uit gereikt. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Leiden, 22 November 1941. KEURING ARBEIDSDIENST. Op Maandag 24 November a.s., bestaat gelegenheid voor Ne< erlandsche jonge mannen niet jonger da" dan 23 jaar (opgeh keuren voor dl dienst. Lokaal Oude plaats van Tijdens de tot aanmeldir Zij die reedd invulden, doch keuring hebber eveneens recht 17 en niet ouder zich te laten andschen Arbeids- Leiden, 22 November 11 BURGERLIJK» STAND Vest CSl De keuring heeft i.15 u uiring 1 istaat gelegenheid een aa meldingsformulier nog g pntvan leeks t |en oproeping voor kunnen zich keuring melden. Burgemeester, STEVENINCK. ke LEIDEN. Geboren: Johannes Gerardus Jo- zeph, zn. van P. J. v. d. Berg en C. E. A. v. d. Hoeven. Maria Margaret ha Joha n na, dr. van A. A. v. Bruggen en J. J. Kor- tekaas. Jacobus, zn. van N. D. Hijne- man en A. Griekspoor. Erik Alfred Ja cobus zn. van J. van Weerlee en C. C. M. Pont, Cornelis Wilhelmus, zn van C. W. Prins en A. v. d. Veer. Alphonsus Ca- rolus Maria, zn. van A. J. M. Witteman en J. G. M. Zonderop. O n d e r t r o u w d: W. J. de Vos, jm. 29 j. en H. Beij jd. 30 j. de legmagen worden in stukjes gesneden en uitgetrokken met pekel of zure wei. Vraag: betreffende huiszoekingen in boerderijen door controleurs van den Cri sis-controle-dienst. Antwoord: 1. De crisis-ambtenaren mogen alle erven en bedrijfs-vertrekken (dus ook zolders) betreden, behalve de woning. 2. Tegen zijn wil behoeft niemand een controleur in zijn woning toe te la ten, tenzij deze voorzien is van een spe ciale lastgeving, afgegeven door den hulp officier of officier van justitie. 3. In 't alge meen zullen de controleurs de eventueel in beslag genomen waren zelf vervoeren, of, als deze te omvangrijk zijn, 'n wagen char teren, waarvan zij de kosten in rekening kunnen brengen bij de justitie. Niemand kan verplicht worden zelf de waren te ver voeren. 4. Als er iemand in een kamer ziek ligt, wordt in die kamer niet onderzocht, doch terstond het advies ingewonnen van den huisdokter De zieke blijkt dan soms kerngezond te zijn en aangekleed in bed te liggen. 5. Voor zoover bekend gaan de ambtenaren zeer omzichtig te werk en wordt er nooit iets overhoop gehaald. 6. De ambtenaren hebben ook toegang op besmet terrein; de boer is dan verplicht (dat is een algemeene verplichting, waar aan echter zelden wordt gevolg gegeven) te zorgen, dat aan den uitgang van zijn erf een zak met ontsmettende stof is neer gelegd, waaraan de voeten kunnen worden af geveeed. Vraag: 1. Hoe kan ik een houten ta bakspijp, die door het gebruik ruikt, weer schoon maken? 2. Kunt u mij een middel opgeven om ketelsteen uit een zak-ketel te verwijderen? Antwoord: 1. Uitspoelen met spiritus (indien voorradig!) 2. Een grooten knikker ei in leggen. Vraag: Ben vanaf 10 Nov. j.l. in het bezit van een buitenbanden-bon maat 28 X 11/2 voor rijwiel. In de geheele om geving, ook Leiden en Den Haag is geen band te koop. Tot wie moet ik mij nu wen den om in het bezit van een band te ko men? Myn werk is 12 K.M. van mijn huis en er is geen verbinding met tram of spoor. Antwoord: Misschien, dat hier en daar een handelaar nog een band heeft. LAATSTE B RICHTEN VERDRONKEN. Gisteravond is de ongehuwde veertigja rige mej. G. de Hoog te Lange Ruige Wei de door de duisternis misleid in de voor haar woning gelegen Dubbele" Wierickc ge- loopen en verdronken MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Nov. Boter. Heden geen aan voer. UTRECHT, 22 Nov. Vee. Totaal aanvoer J900 stuks vee, w. v. 625 runderen. Prijzen: vaarzen 300470, pinken 220330, melkkoeien 340570, kalfkoeien 370 600, varekoeien f 250—430 per stuk, han del matig, onveranderde prijzen; 550 mage re kalveren 100—220 per stuk, handel kalm, dalende prijzen; 70 nuchtere kalve ren, 225 sehrammen 1832 en 250 biggen f 7—18 per stuk, handel redelijk, hoogere prijzen; 180 magere schapen niet genoteerd. Kleinhandel. Aanvoer 400 kg. kaas, prijs 1.30—1.95 per kg.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3