efi ZATERDAG 22 NOVEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 dat de Revue wegens enorme toeloop NU reeds GEPROLONGEERD moet worden en wel op Zaterdag 29iièvein faer om 7.30 uur in de Leidsche Schouwburg. POLLMANN, Hoogstraat 4, a 0.30 - 1. 0.75 - f. 1.00 - f. 1.25 en f. 1.50 :raatf. 0.20 per plaats litverkoAt is, want dan mist U een avond van hoogstaand kunstgenot en uitbundigen lach en qiet gebeuren! 140 Ver. „Katholiek Leiden" - Secr.Lage Rijndijk 34 Toegangsbewijzen vanaf HEDEN verlf-ijgba. Plaatsbespreking bij v. ZWICHT's Boekhl Wacht nu niet totdat de zaal EEN DERDE OPVOERING IS ONMOGI Hoofdredacteur; Th. Wilmer, Lelden. Red. Buitenland: Mr. H. GeUe, Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Lelden. Red. Omgeving: L. Roozen. telden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders. Lelden. WEERBERICHT ZONS OP-EN ONDERGANG Zon onder 5.40 uur Zaterdagavond. Zon op 9.13 uur Zondagochtend. Zon onder 5.39 uur Zondagavond. Zon op 9.15 uur Maandagochtend. MAANSTANDEN 22 November: De maan komt Zaterdag middag om 12.31 uur op en gaat Zaterdag avond om 9.36 uur onder. 23 November: De maan komt Zondag middag om 1.16 uur op en gaat Zondag avond om 10.47 uur. onder. 24 November: De maan komt Maandag- nüddag te 1.53 uur op en gaat Maandag avond om 11.57 uur onder. 25 November: De maan komt Dinsdag middag om 2.24 uur op en gaat Woensdag nacht om 1.07 uur onder. (Eerste kwartier). 26 November: De maan komt Woensdag middag om 2.50 op en gaat Donderdagnacht om 2.15 uur onder. 27 November: De maan komt Donderdag- namiddag om 3.13 uur op en gaat Vrijdag nacht om 3.21 uur onder. 28 November: De maan komt Vrijdag namiddag om 3.36 uur op en gaat Zaterdag morgen om 4 26 uur op. HERZIENING VAN RECHTERLIJKE UITSPRAKEN DOOR HET VREDE GERECHTSHOF. Nieuwe tegenover oude rechtsopvatting. Het belang van de gemeenschap vereischt het beleven van den nieuwen tijd. Het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten deelt mede: In de regeling der rechtsmacht van het vredegerechtshof (verordening 156/1941) komt een bepaling voor (artikel 17), wel ke bij velen ernstig bezwaar blijkt te on dervinden: het betreft de mogelijkheid, dat het vredegerechtshof op vordering van den procureur-generaal strafzaken, waarin de gewone strafrechter reeds een onherroepe lijke uitspraak gegeven heeft, opnieuw in behandeling kan nemen. Gevolg hiervan zou dus kunnen zijn, dat een eenmaal vrij- gesprokene alsnog wordt veroordeeld, een opgelegde straf in een zwaardere wordt gewijzigd, maar óók, dat een veroordeeling in een vrijspraak wordt veranderd of een zwaardere straf in een lichtere. Aan deze beide laatstbedoelde gevolgen denkt men gewoonlijk niet bij het formuleeren van zijn bezwaren tegen de onderhavige bepa ling, doch het is vooral de gedachte, dat een vrijgesprokene of lichter bestrafte la ter alsnog veroordeeld of zwaarder bestraft zal worden, welke velen in verzet tegen deze regeling doet komen. Zij zou in strijd zijn met een rechtsbeginsel, dat ook in ons k wetboek van strafrecht (artikel 68) is neer gelegd en een herziening van eens onher roepelijk geworden strafvonnissen ten na- deele van den eenmaal berechte verbiedt. De rechtsopvatting, waarvan laatstbe doeld rechtsbeginsel uitgaat, is die welke met de rechtszekerheid vanhet individu samenhangt: het belang van het individu eischt uitsluiting van de her ziening van een vonnis te zijnen nadeele, indien hij volgens de bestaande gerechte lijke procedure mocht aannemen, dat deze haar beslag heeft gehad. Deze opvatting had stellig haar waarde en zij heeft het tot op zekere hoogte nog, hoewel zij ondergeschikt is geworden aan een andere, namelijk die, welke niet de inl dividueele, maar de rechtszeker heid der gemeenschap en haar belang op den voorgrond stelt. Het is de rechtsopvatting, die zich in o n z e n tijd baanbreekt. Gold vroeger als eisch van recht, dat een strafvonnis slechts herzien kon worden ten voordeele van den ver oordeelde, thans geldt evenzeer, dat herziening plaats vinde indien het belang der gemeenschap het eischt, ook al ondervindt het individu daarvan nadeel. Daarmede is vanzelf een grens gesteld aan de redelijke toepasselijkheid van het in het hierboven genoemde artikel 17 be doelde beginsel omtrent de nieuwe moge lijkheid van herziening van strafvonnissen, ook ten nadeele van den berechte. Want de vraag of een' nieuwe behandeling van een overigens reeds afgedane strafzaak ge- wenscht is, hangt uiteraard ten nauwste samen met de vraag of deze zaak voor het huidige gemeenschapsbelang nog van zooveel gewicht is, dat er voldoende aan leiding kan zijn voor een hernieuwd on derzoek. Dat dit een zeer hooge uit zondering zal zijn, ligt voor de hand en zoo werkt vanzelf een tijdslimiet, al laat deze zich niet nauwkeurig uitdrukken. Als uitzondering is het hier bedoelde nieuwe beginsel van herziening van straf vonnissen evenwel een eisch van heden- daagsche rechtsopvatting. Dat voor den nieuwen rechter dezelfde waarborgen van onafhankelijkheid behooren te gelden als voor den vroegere, spreekt vanzelf. Ook hij zal uit zijn onderzoek wettige en overtui gende gronden moeten putten, alvorens zijn oordeel (al dan niet veroordeel end) te kunnen uitspreken, zij het ook, dat zich in de waardeering van schuld en strafmaat veelal het verschil in levensbeschouwing de nieuwe tegenover de oude die toch aan elke rechtspraak bewust of onbe wust ten grondslag ligt, zal openbaren. Wanneer het belang der nieuwe gemeen schap met het oog op de zich voltrekkende wijziging van waarden en maatstaven aan „SPIEGEL VAN DEN DAG". De persdienst van den Nederlandschen Omroep meldt: Hedenavond kan men over den zender Hilversum 1 tijdens de uitzending „Spie gel van den dag" van 19.2019.30 uur een reportage hooren over den kameraad schapsavond, welke gehouden werd door de eerste ploeg Nederlandsche boeren, die uit Oldenzaal naar de Oekraine zullen ver trekken. Van morgen, 23 November af, zal iede re week de uitzending „Spiegel van de week" van 19.4520.00 uur over den zen der Hilversum 2, ten gehoore worden ge bracht. De uitzending „Spiegel van de week" is een wekelijksche samenvatting van de da- gelijksche uitzending „Spiegel van den dag", welke men steeds van 19.2019.30 uur over den zender Hilversum 1 kan hoo ren. Zondag 23 November a.s. wordt over den zender Hilveresum 2 van 14.1516.00 uur, zooals reeds gemeld, het concert van het Omroep Symphonie Orkest onder leiding van den Vlaamschen gastdirigent Arthur Meulemans uitgezonden. Tijdens de pauze van dit concert zal een van de reporters van den omroep een vraaggesprek met den Vlaamschen dirigent Meulemans heb ben. Tijdens de uitzending „Spiegel van den dag" van 19.2019.30 uur zal over den zender Hilversum 1 een reportage over de bijeenkomst van het technisch gilde in Ne derland, ter gelegenheid van haar eenjarig bestaan, in „Tivoli" te Utrecht, gehoord kunnen worden. de bevoegde macht, die voor dit belang waakt, een hernieuwde behandeling van een strafzaak als hier bedoeld, wenschelijk heeft doen voorkomen en tenslotte de daar toe geroepen rechter (het vredegerechts hof) een ander vonnis dan het eenmaal ge- wezene mocht uitspreken ten voor- of ten nadeele van den berechte dan ligt hierin allerminst een schending van begin selen van rechtvaardigheid. Veeleer is het een daad van gerechtigheid er voor te zorgen, dat de oude, afstervende orde niet over de nieuwe heerscht en haar kwetst door onaantastbaarheid van haar oordeelen, hoezeer ook in strijd met het nieuwe bewustzijn en zijn normen. Zoo ook op het gebied van het strafrecht. Het openen der mogelijkheid van herzie ning van strafvonnissen, als bovenbedoeld, is een eisch van r e c h t, al zal van haar op beleidvolle wijze gebruik moeten worden gemaakt. Hier past een vertrou wend afwachten, ook door hen, die zich nog niet van de kluisters van een zichzelf over leefd hebbende dogmatiek konden bevrij den. INGRIJPENDE VONNISSEN BIJ PRIJSOVERSCHRIJDING. Een Tilburgsche handelaar kocht begin October 6000 K.G. aardappelen zonder toe wijzingen of bonnen en tegen den veel te hoogen prijs van 11 cent per kg. Deze aardappelen verhandelde hij weer, even eens zonder bonnen, voor 12 ct. en het meerendeel voor 15 cent per kg. Wegens deze prijs- en distributie-overtredingen voor den inspecteur voor de prijsbeheer- sching te 's Hertogenbosch terecht staande, erkende de koopman, dat zijn verkoopprijs veel te hoog was. Hij deed deze zaak ech ter zoo zeide hij om geld te verkrij gen voor het betalen van een boete, hem door denzelfden inspecteur opgelegd. Drie maal was de man n.l. al in conflict geweest met de prijsvoorschriften en had in Mei en Juli daarvoor enkele kleinere boeten gekregen. De inspecteur voor de prijsbe- heersching rekende hem deze herhaling na de voorafgaande waarschuwingen zeer zwaar aan en veroordeelde den koopman tot 2000 boete. Tevens werd de sluiting van zijn zaak voor de periode van een jaar bevolen en den veroordeelde verboden ge durende dien tijd het beroep van koopman uit te oefenen. Een fruit- en aardappelhandelaar te Elburg verkocht einde Augustus pruimen, druiven en tomaten ver boven den offi cieel vastgestelden prijs. Hij was niet te vreden met het hem als grossier toegesta ne winstpercentage en meende als het zijn moest „den Haag" wel te kunnen dwingen. Zijn koopers bracht hij intusschen tot wanhoop, want deze immers moesten zich op hun beurt wel aan de voor hem be paalde verkoopprijzen houden. De inspec teur voor de prijsbeheersching te Arnhem greep hier krachtig in en legde een boete van 1000 op. Een Amsterdamsche handelaar ver kocht in de periode der aardappel- schaarschte 230 mud aardappelen voor 10 en 11 1/2 st. per kg. De prijs franco thuis was echter voor de betrokken soorten slechts 8 1/2 en 9 ct. per kg. Wegens over treding der prijsvoorschriften werd hij tot 1000 boete veroordeeld en tevens sluiting zijner zaak gedurende veertien dagen ge last. Deze in den laatsten tijd gewezen von nissen bewijzen wel, dat de gemachtigde voor de prijzen zijn strijd tegen te hooge prijzen voor groenten en fruit met krach tige middelen voortzet. TEXTIELGOEDEREN TE DUUR VERKOCHT. Hooge boeten aan manufacturiers opgelegd. Dezer dagen is een Amsterdamsche fa brikant van heerenconfectie tot 20.000 boete veroordeeld. Hij had met zijn prijzen zoo gemanipuleerd, dat het winstpercen tage het laatste jaar belangrijk hooger was dan voor den oorlog waartegen de prijsbe- heerschingsautoriteiten met recht bezwaar maakten. Een heerenkleedingmagazijn te Zwol le heeft eveneens zijn prijzen verhoogd. Ten tijde der scherpe concurrentie nam men met een matige winst genoegen. Nu dit niet meer noodig is, meende men een veel grootere winst te kunnen maken. Ook hier moest hooge boete en wel van 12.000 worden opgelegd. Een handelaar in manufacturen in Amsterdam had niet alleen zijn prijzen met meer dan 100 pet. verhoogd, maar ver kocht bovendien regelmatig zonder textiel punten in te nemen. Hij kocht ook nog in den zwarten handel en beging dus alle overtredingen, die op dit gebied te begaan zijn. Hij kreeg een boete van 8.000. Het hoofd van de prijsbeheersching be vestigde verder nog het vonnis, gewezen tegen een manufacturier in Friesland, die in eerste instantie tot f 9.000 boete was veroordeeld. Deze winkelier had sinds den zomer van 1940 zijn prijzen regelmatig verhoogd, zoodat zij ten slotte 70 tot 90 pet. hooger lagen dan op 9 Mei 1940, een verhooging, die voor het grootste deel niet door de voorschriften werd gerechtvaar digd en waarvan de man dus nu de gevol gen moet dragen. SPORT BILJARTEN BILJARTCLUB T.E.P. Maandagavond 8 uur 1ste klas: C. v. d. MeelW. v. d. Post; Ph. SmitsA. Roden burg; H. DevileeN. Overdijk; Th. Reize- voortA. Kien jet. 2e klas: D. TuithofJ. v. d. Post. 3e klas: H. NijssenJ. Devile; J. Baroe- veldA. Romijn II; N. BiegstratenJ. Kuipers; J. F. BurghouwtA. Romijn I; J. DevileJ. Kuiper; A. Romijn IN. Bieg straten. A.s. Donderdag geen wedstrijden. MUZIEKSCHOOL VOOR TOONKUNST. Aan de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst hier ter stede zijn be noemd: tot hoofdleeraar voor muziekgeschiede nis dr. E. W. Schallenberg, privaat-docent in de geschiedenis der muziek aan de Leidsche Universiteit; tot hoofdleeraar voor piano (kunstklasse) Theo van dér Pas, concertpianist te 's-Gra- venhage. De heer Schallenberg heeft zijn werk zaamheden bereids aangevangen; de heer van der Pas zal dit per 1 December a.s. doen. Verder is mejuffrouw C. Mulder, leera- res aan de Volksmuziekschool te 's-Gra- venhage, bereid gevonden om de leiding op zich te nemen van de kinderklasjes voor elementair muziekonderwijs volgens de methode-Gehrels. Bioscopen Afschaffing der 12 Voetsjollen- kampioenschappen. Op de vergadering der Verbonden Ned. Watersportvereenigingen op 20 December a.s. in KrasnapoLsky te Amsterdam, te houden, zullen eenige voorstellen, welke met de wedstrijden verband houden, ter tafel komen. Allereerst doet het bestuur een voorstel tot het uitschrijven van een prijsvraag voor het ontwerp van een zeiljachtje met een oppervlakte van ca. 12 M2. zeil. Voorts stelt het bestuur voor de Schel de jollenklasse, de Sterjollenklassse en de 16 M2 klasse af te schaffen, daar deze drie klassen zijn uitgestorven. Dan is er een voorstel van de Haarlem- sche Jachtclub, de wedstrijden om het na tionale kampioenschap in de 12-voetsjollen te laten vervallen, wijl de ambitie voor deze wedstrijden naar het oordeel van de H. J. C de laatste jaren gering is geweest, zoo dat opheffing geen gemis zal zijn. Mocht de alg. vergadering de wedstrijden om het nationale kampioenschap 12-voetsjollén willen handhaven, dan zal toch de H. J. C. de beschikking vragen over de jol der ver- ceniging, die voor de bovenbedoelde wed strijden wordt gebruikt. In aansluiting hieraan stelt het bestuur voor, in geval van aanneming van het voor stel van de Haarlemsche Jachtclub, te be sluiten, dat de twee jollen, die indertijd aan het verbond geschonken werden, we der aan de vereeniging, die oorspronkelijk eigenares was, aan te bieden. STADSNIEUWS „EEN KWARTIER VOOR GOD". Midden op den dag één kwartier, om te rusten, om den geest te verfrissohen, om direct tot God te gaan en te overwegen de blijvende waarheid en de eeuwige werkelijkheid^ en zóó ook te genieten van de verhevenste schoonheid dat is de bedoeling van het „Een kwartier voor God", dat in navolging van het Amster damsche voorbeeld in de kerk aan de Kal- verstraat gehouden gaat worden in de Hartebrugkerk alhier. Het is de bedoeling, dit kwartier te houden gedurende den a d v e n t, en wel van half twee (precies) tot kwart voor twee (precies). Voor ieder een staat de kerk open. Niet-katholieken zullen er even welkom zijn als katholieken, en ook de Protestantsche Christen zal vol doening en vreugde in dit kerkbezoek vinden. De „oefeningen" vangen aan Maandag 1 December. Voor hen, Leidenaar en niet-Leidenaar, die zich op dat uur in het centrum van Lei den bevinden, en er een kwartiertje kim men afnemen, is dit een kostelijke gelegen heid, even, een kwartiertje, de kerk in te gaan,. Lido. VALSCH GELD. Papiertjes met getallen erop van 10, 50, 100, 1000, fladderen heen en weer in het dagelijksche betalingsverkeer; zij gaan van hand tot hand, kassa in kassa uit; zij wor den zorgvuldig weggeborgen in leeren por tefeuilles of achteloos ineengefrommeld in een vestzak. Het zijn waardevolle papier tjes, die duizenden en nog eens duizenden bankbiljetten, tenminste als ze echt zijn. Het lijkt zoo gemakkelijk, ze na te maken en in ohgélimiteerd aantal af te drukken. In een ommezien ben je millionair! De film, die deze week in Lido draait, laat zien, dat het toch niet zoo heel ge makkelijk is, valsch geld te maken en dat het bedrijf van valsche munter een bui tengewoon gevaarlijk bedrijf is. Zelfs in ternationaal opgezet, kan deze misdaad zich niet onttrekken aan de geduldige en hardnekkige nasporingen van de politie, die voor dit doel eveneens internationaal samenwerkt. Steeds enger wordt het net aangetrokken, totdat de misdadigers, die zoo sluw en geraffineerd dachten te zijn, gevangen zitten. Misdadigers eerste klas, dat zijn de valsche munters; de Terra-film der Ufa laat dat duidelijk uitkomen. V/ij zien, hoe de bende zich in een afgelegen kasteel in Zwitserland heeft verstopt, hoe vandaar de schijnbaar waardevolle papie ren hun weg vinden over de omringende landen, hoe zij in omloop worden gebracht en welk onheil zij aanrichten. Maar de re cherche zoekt en speurt en grijpt op het juiste moment in. Daartusschen door loopt een overigens niet sterk naar voren treden de liefdesgeschiedenis, om een wat roman tisch tintje aan dit politiedrama te geven. Het gevaarvolle misdadigersbedrijf is op zichzelf evenwel spannend genoeg en de strijd tusschen onder-wereld en recherche, waarbij alle hulpmiddelen der moderne techniek worden aangewend, vormt een boeiend verhaal. Vóór de pauze draaien de uitgebreide journaals van Hollandsch nieuws en van het Ufa-wereldnieuws en bovendien een overzicht van de oorlogshandelingen van Narvik tot Piraeus, een samengedrongen journaal van de schokkende historie der laatste jaren, zooals die zich over Europa heeft voltrokken. H. Geise. Luxor. DE VERSTOKTE VRIJGEZEL. De hoofdfilm, welke deze week in het Luxortheater gegeven wordt en den naam draagt van „De Verstokte Vrijgezel" is een hoogst komische, onderhoudende film. Ralph Arthur Roberts, Theo Lingen, Hans Junkerman, tezamen met Trude Marlen en Grethe Weiser in. de vrouwelijke hoofd rollen. Vooral het samengaan van de drie eerstgenoemden garandeert een allergezel ligste film en van begin tot einde waar borgt deze rolprent een uurtje amusement. Ralph Arthur Roberts speelt hier de rol van den venstokten vrijgezel. 'Hij is schrijver van beroep en zijn boeken, spe ciaal handelend over de door hem beleef de liefdesavonturen, worden verslonden. Hij is tegen een degelijk huwelijk, maar tenslotte is hij verstrikt in de, zetten, van een eenvoudig degelijk meisjeHij durft zelfs niet te zeggen, dat hij de zoo gevierde schrijver is. Dat leidt natuurlijk tot allerlei gecompliceerde situaties en de schrijver komt er dikwijls leelijk door in het nauw, maar hij en zijn huisknecht (Theo Lingen) weten er zich natuurlijk uitstekend door te slaan en het zou geen echte film zijn, indien het tenslotte niet tot een goed einde kwam tusschen de ge lieven, waarbij natuurlijk meer gelukkige paren zijn. Een film, uitstekend van en- sceneering en spel! In het voorprogramma naast veel bin nen- en buitenlandsch nieuws een keurige opname van Frankfort a. d. Main. M. Zonderop. T rianon TOT ZIENS FRANZISKA. Franziska leeft in een van die romanti sche Duitsche stadjes, die een vremdeling in verrukking brengen, doch die voor de bewoners en bewoonsters soms al te ro mantisch en wat benauwend worden. Fran ziska ruikt het avontuur, en Franziska be gint, geestelijk gesproken, te steigeren en valt. „Ik heb me schandelijk gedragen", zegt de schuldige man aan het slot en daarmee is zijn schoonmoeder en zijn ook wij het roerend eens. Franziska moet ech ter het belag betalen. Zij trouwt (maar dat heeft eenige voorbereiding noodig gehad!) met een wereld-reiziger, een photo-repor- ter, die de geheele aardbol aftoert voor Amerikaansche bladen. Zij trouwt maar het woord „trouw", dat in trouwen ligt op gesloten is iets, waar haar man moeilijk voor te vinden is. lederen keer als hij te rugkeert in het romantische Duitsche stad je, beseft hij verkeerd te handelen, en iederen keer opnieuw wordt het hem bin nen de eeuwenoude wallen te nauw en wordt het een „Tot ziens Franziska". Tot hij eindelijk, door den dood van zijn kor nuit, tot inkeer komt, en besluit een rusti ger leven te gaan leiden en zijn Franziska niet meer in de steek te laten. Doch dan, dan is het Franziska, die hem aanspoort weg te gaan. Ondertusschen is namelijk in Duitschland de oorlog uitgebroken, en of schoon de wereldreizende held er weinig zin in heeft, wijst Franziska hem er op zijn plicht te doen voor zijn vaderland. Fran ziska brengt voor de zooveelste maal haar offer, en voor de zooveelste maal staat zij naast den wegrijdenden trein; „Tot ziens, Franziska". Het meisje heeft weinig ple zier beleefd van haar avontuur; eenzaam heid en verlating, en zoo kan deze film een waarschuwing zijn voor anderen, die met de liefde een gokje maken. De film moet vooral op Duitsche vrouwen, die thans zelf een periode van eenzaamheid meemaken, een grooten indruk maken, terwijl er te vens in wordt uitgebeeld, met welk een moed deze vrouwen hun offer van een zaamheid en verdriet brengen. L. Roozen. Rex. THEO OP HET HUWELIJKSPAD. Theo Lingen. bevindt zich in deze film inderdaad op het buwelijkspad. Dat het glibberig is, weet hij zelf niet eens, want de goede kerel is reeds 'bezig, zich een wo ning in te richten terwijl zijn toekomstige vtou_w met allerlei anderen flirt, omdat zij op die manier een groot kunstenares denkt te zullen worden. Hij weet er niets van. Zelfs laat hij haar brief ongelezen, waarin zij hem den bons geeft, en al dien tijd is hij ziels-gelukkig. Totdat de bom met de andere heeren barst en Daisy Delmonte (alias Liesel Hoefnagel) met hangende pootjes bij haar trouwen Theo Lingen te rugkeert. Haar kunst enaress end room is uit, de nuchtere zakelijkheid van den ra- diiowinkel gaat beginnen. Intusschen heeft de relatie met de beide andere heeren een groote chaos opgele verd. De eene had haar een eigen flatje beloofd en deze werd ingericht op haar wensch door een vrouwelijke binnenhuis- architecte (Hilde Krahl). Daar het ijl hoofdige vrouwtje alles even oppervlak kig behandelde, had zij zich in het num mer vergist en ging de binmenbuisarchi- tecte met haar personeel lustig aan den ar beid in het huis van een jongen man, die niets met Daisy te maken had. De meeste chaos veroorzaakte zij evenwel op het too- neel, waar zij op voorspraak van den zan ger, die haar „bewonderde", moest inval len «voor een koor-girl. Ongelooflijk welk een ravage een domme gans tijdens een opvoering kan veroorzaken! Toch was de chaos bij de binnenhiuisar- öhitecte ook van beteekenis. Die verwar ring ontstond n.l. in haar hai*t, dat in lie vige 'beroering kwam, toen de jonge man, wiens huis zij abusievelijk aan 't inrichten was, zijn .gevoelens niet verborgen hield. Er moesten echter eerst heel wat vergis singen en misverstanden uit den weg ge ruimd worden, alvorens Hilde Krahl kon gelooven aan de werkelijkheid, dat zij niet voor Daisy maar voor zichzelf een eigen home had ingericht. Het is een komische geschiedenis, uit stekend gespeeld, vol humor en malle ver wikkelingen. Het voorprogramma bevat een mooi na- tuurfilmpje en een uitgebreid binnen- en buitenlandsch journaal. C. den Heiden. Casino OPERABAL Vrouwen schijnen soms bar vreemd te kunnen doen! De twee hartsvriendinnen uit de film, die momenteel in Casino draait, leggen het tenminste wel heel raar aan, om de trouw van haar man op de proef tc stellen. Ze schrijven aan eikaars man een briefje om hun te ontmoeten op het Operabal en teekenen beide „Een rose domino". Dat is al een erg vreemde methode. Maar als dan nog een dienstmeisje dol verliefd op haar meneer, op zijn instigatie ook nog een duit in het zakje doet staat de wereld heelemaal op zijn kop. Drie gemaskerde rose domino's op één bal en drie mannen, die niet meer weten met wie ze nu eigenlijk uit zijn. Dat moet na tuurlijk ongelukken geven, vooral als Theo Lingen en Paul Hörbiger de hand in het spel hebben en Hans Moser op zijn beproef de manier „regelend" optreedt! Dan wordt het heele zaakje als een spel kaarten door elkaar gehusseld en niemand kan er meer uit wijs. De uitslag van de proef is natuur lijk, dat de mannen zegevierend uit het gevecht komen, maar alle narigheid die door dat boompje-verwisselen ontstaan, en alle tranen die geschreid worden, hadden voor komen kunnen worden, als die twee ge trouwde vrouwen wat meer vertrouwen hadden gehad in de trouw van haar wetti gen echtgenoot. Door al die malligheid echter werd het een film vol dwaas mis verstand en heftige huil-scènes Weensche gemoedelijkheid en nogal luchthartig wat sommige opvattingen en detectives betreft G. Boumans. Handelsregister K, v. K. Nieuwe in s c h rij v i n g e n. 7870. W. v. d. Kooy, Voorschoten, Mamixstraat 5, agentuur en commissie (tapijtbranche). Af komstig uit Rotterdam. 7869. Th. W. van Niekerk en Zonen, Warmond, Dorpsstraat B. 87, bloembollen- kweekerij en -handel. Venn.: Th. W. v. Niekerk, Th. W. J. van Niekerk en G. F. van Niekerk, Warmond. Wijzigingen. 2954. N.V.: Spaarbank van de Alphensche Bank, Alphen a. d. Rijn, Schoolstraat 2. N. Comm.: Jhr. F. J. E. van Lennep, Amsterdam. 3520. Algemeene Verzekering Maatschap pij „De Rijnstreek" N.V., Alphen a. d. Rijn, Hooftstraat 73. Vest. fil.: Amsterdam, Hee rengracht 1 (fa. J. P. Daam) en Keizers gracht 279/283 (Bruns en Co.). 157. N.V. Schelpkalkbranderij v/h J. W. Clant en Zoon, Alphen a. d. Rijn, Gnep- hoek 50. Uittr. Comm.: F. E. Müller, Den Dolder. 53. C. den Duik Jaspz., Katwijk a. Zee, Zuidstraat 45, haring- en bokkinghandel. Bijv. uitgeoef. bedr.: in versche zeevisch, garnalen, paling, mosselen en haringinleg ger ij. 756. N.V. „Padox", Warmond, Veeriyjl- der, houtbouw, houthandel en mach. tim merfabriek. Jaarstukken nedergelegd inge volge art. 42c Wetb. van Kooph. Gistermiddag te half twee uur is de 75- jarige J. K. op den Maresingel door eenige koeien, welke hij dreef, meegesleurd. De koeien waren schichtig gemaakt door kwa jongens. De oude man liep verwondingen op aan het gelaat, terwijl de linkerarm uit de kom schoot. De man werd door den E. H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd»,

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2