dpAitóitity Ut Zuid-dmeuda DONDERDAG 13 NOVEMBER 1941 33ste Jaargang No. 10101 9e. Sto\d>w\\&(S<MfvouwX Bureaux Papengracht 32. Telefoon: Redactie 20015 Administratie 20935. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Giro 103003. Postbus 11. V Godsvertrouwen In een van zorgen zwaren, neerdrukken- den tijd moet een sterk en krachtig Gods vertrouwen den mensch omhoog heffen. Aan de verzwakking, die dat Godsver trouwen juist in zulk een tijd wil bedrei gen, moet weerstand worden geboden! Mogen wij vandaag midden in het leven van ieder onzer, midden in het gedachten- en daden-leven van dezen, voor velen zoo moeilijken, tijd zetten een woord, waarin God-zelf ons door den propheet Jeremias spreekt over het Godsvertrouwen? Hier volgt het. Zoo spreekt Jahweh! Vervloekt de man, die op menschen ver trouwt, En steun zoekt bij vleesch, Maar wiens hart zich afwendt van Jahweh. Hij is als een struik in de woestijn, Die nimmer zegen ziet komen, Maar op de verschroeide bodem der step pe blijft staan, Op brak en onbewoonbaar land. Maar gezegend de man, die op Jahweh vertrouwt, En zijn hoop stelt op Jahweh. Hij is als een boom, aan het water geplant, Die zijn wortels schiet in de beek; Die dreigende hitte niet vreest, Wiens blad niet verwelkt; Die in droge jaren niet kwijnt, Maar altijd vruchten blijft dragen. (Jeremias 17: 59). Zóó spreekt God-Zelf uit Zijn vloek over dengene, die op menschen vertrouwt en niet op Hem; Zijn zegen over dengene, die op God vertrouwt De mensch, die op God vertrouwt, blijft vruchten dragen, ook in drogen tijd.... Dit is een w e r k e 1 ij k h e i d, die het le ven van iederen mensch, hoe droevig dan ook, kan doordringen met diep geluk; die het leven van iederen mensch, hoe donker dan ook, kan overstralen met zonne-licht! WAAROM MET DUITSCHLAND TEGEN HET BOLSJEWISME? De vijanden van het Christendom had den eenige maanden geleden een pleizie- rigen dag. De oorlog tusschen Duitschland en Rusland was ontbrand en natuurlijk zou Rusland winnen. Daarmee zouden de zegeningen van het bolsjewisme over Euro pa uitgestort worden en het Christendom zou in dien zondvloed vergaan. De vijan den van het Christendom wreven in hun handen! Helaas voor hen is die droom van korten duur geweest. De woeste horden van den Oeral kregen slaag, zooals nog nooit in de wereldgeschiedenis een volk slaag had ge kregen. Het Duitsche wapen in Duitsdie hand sloeg den vijand neer en redde de Christelijke beschaving in Europa. De droom van de vijanden van het Christen dom eindigde in een pijnlijk ontwaken. Voor elk fatsoenlijk mensch was die droom een nachtmerrie, die verdween, toen het Duitsche leger zegevierend op marcheerde in het kille land van de mis daad. Wij goede Nederlanders juichten Wat zou ons kleine volk hebben uitgericht tegen den heidenschen gruwel der stomp zinnige massa's, die Judas eeren als weldoe ner der menschheid en den. mensch degra- deeren tot een moordlustig roofdier? Wij goede Nederlanders juichten, toen het bloedige monster van den Oeral te ruggedreven werd. Want wij weten, dat bolsjewisme beteekent hoon aan het Chris tendom, schaamtelooze zeden in en buiten het gezin, hopelooze armoede, onteering van den arbeid, lichamelijke en geestelijke slavernij onder den knoet van een bende gewetenlooze machthebbers, die het wree- ae Russische abattoir dachten uit te brei den over heel Europa. Wij zijn dankbaar, dat God het Duit sche volk van knechtschap heeft bevrijd en het een Führer heeft gegeven, die sterk staat tegen alle kwaadwillige machten. Met Duitschland te strijden tegen de bolsjewis tische massa's, dat is de plicht van elk be schaafd volk, hoeveel te meer van ons volk, dat één in afkomst en wezen is met het groote broedervolk. Jonge Nederlanders, die kracht en ka rakter hebt, schaart u onder de vanen van den Führer in den heiligen strijd tegen de Russische misdaad. En gij, die niet mee kunt, weet wel, dat, terwijl gij rustig slaapt, honderduizenden hun leven wagen ook voor u. God smeedt de volkeren van Europa aan een. Dat is hard, maar het is grootsch en goed. Het is het behoud van de Europee- sche Christelijke beschaving. Het is ook uw behoud. Als ge dit verstaat, kent ge ook uw plicht. Dr. J. SMIT. DUITSCHE BOEKENTENTOONSTELLING Op 15 November a.s. te 15 uur zal in het Mauritshuis te 's-Gravenhage een tentoon stelling van Duitsche boeken geopend worden. Deze tentoonstelling staat onder beschermheerschap van den Rijkscommis saris. In het kader van de tentoonstelling zal de Duitsche dichter Moritz Jahn op Zon dag 16 November des ochtends 11 uur in het gebouw Kneuterdijk 20 voorlezen uit werken van Duitsche kunstenaars. DOCUMENTEN EN LANDKAARTEN „UIT DE VERVALSCH1NGS- PLAATS VAN DEN JOOD ROOSEVELT". Het Berlijnsche avondblad „Der Angriff", is in zijn nummer van Dinsdag begonnen met de publicatie van een reeks artike len, welke tot opschrift draagt: „Uit de vervalschingswerkplaats van den Jood Roosevelt". Het onderhavige artikel houdt zich in het bijzonder bezig met de vruchten, wel ke het dollar-imperialisme in Zuid-Ameri- ka afwerpt. Het blad schrijft: In de ver valschingswerkplaats van den Jood Roose velt zit blijkbaar sinds jaar en dag een en hetzelfde creatuur, dat door den Joden- kliek rondom den president gemainte neerd wordt. Bij zijn opdrachten tot op hitsing der Zuid-Amerikaansche staten te gen alles wat Duitsch is werkt deze man steeds met dezelfde truc: hij produceert landkaarten van Zuid-Amerika aan den loopenden band, doch ook geografische documenten over nieuwe grensafbakenin- gen met voorstellen tot verdeeling van Zuid-Amerika, nu eens in drie, dan in meer staten, maar altijd zoo, dat de staat op welks gebied de landkaart of de do cumenten dan bij een „Duitschen agent" gevonden worden, er daarbij bijzonder slecht afkomt. De Noord-Amerikaansche geheime dienst heeft handen vol werk, om deze documen ten en landkaarten tijdens huiszoekingen bij Duitsch-sprekende burgers in Zuid- Amerika binnen te smokkelen of bij het leggen van beslag op koerierszakken van Duitsche diplomaten te „ontdekken". De truc is niet nieuw. De Amerikanen hebben haar afgekeken van den Britschen „Secret Service", en de afdeeling Zuid-Amerika der vijfde colonne van Roosevelt heeft zich daarop gespecialiseerd. Roosevelt slaat blijkbaar met echt Joodsche aanmatiging de intelligentie van de Zuid-Amerikanen niet zoo hoog aan, dat hij zich moeite zou geven om daarin eenige afwisseling te brengen. Toen de truc nog eenigszins de bekoor lijkheid van het nieuwe had, zag zij er on geveer zoo uit: Kort na de ineenstorting van Tsjecho-Slowakije publiceerde het Ar- gentijnsche blad Noticias Graficas (het was op 30 Maart 1939) een inmiddels on der den naam „Patagonisch document" in ternationaal beroemd geworden document. Het was een typeerend Joodsch stukje maakwerk van Roosevelt en bevatte pre cies datgene wat men de Zuid-Amerika nen wilde wijsmaken: dat namelijk de Duitsche diplomaten in samenwerking met Duitsche partij-instanties een verovering van deelen van Zuid-Amerika voorbereid den. Het document droeg als kop het tee- ken„ Deutsche Botschaft" en was gericht aan het koloniaal-politiek bureau van de N.S.D.A.P. Het noemde Patagonië een Nie mandsland en zeide onomwonden: „Wij kunnen het annexeeren". Het stuk bevat te als onderteekenaars de namen van het lid der ambassade. Schubert, en van den plaatsvervangenden „Landesgruppenlei- ter" Mueller. Men vatte deze aangelegen heid in Argentinië werkelijk ernstig op en Mueller werd om dezen onzin gearresteerd totdat oo 26 Juni 1939 het onderzoek tegen hem moest worden gestaakt, aangezien alle beschuldigingen geen steek bleken te houdefi. Van Duitsche zijde ging men op onder zoek uit naar de bron van deze verval- schingen en men kwam tot het volgende belangwekkende resultaat: Een zekere Juerges, een arbeidsschuwe avonturier en vroegere tuchthuisboef, was naar Zuid- Amerika gegaan, had zich daar aangeslo ten bij een organisatie van emigranten en was in 1937 door Duitschland van de natio naliteit vervallen verklaard. In 1938 deed hij in een brief aan den Duitschen ambas sadeur een poging tot afpersing. Hij bood zich n.l. voor een dienovereenkomstige te genprestatie aan. om zich voortaan „van elke deelneming aan het van de V. S. uit gaande streven om de Duitsche handelsbe langen in Zuid-Amerika te schaden in ver band met het komende officieele onderzoek naar de activiteit van de N.S.D.A.P. in Argentinië, te onthouden". Het past in het beeld, dat Juerges zich toen later ook nog op zijn betrekkingen met den Britschen geheimen dienst beroemde. Er kon worden uitgemaakt, dat dit door Roosevelts Joden- kliek gemainteneerde lid der vijfde colon ne van den Noord-Amerikaanschen presi dent in Zuid-Amerika het Patagonische document vervalscht had. Hij werd ge dekt dcor invloedrijke personen als Tabor- da en den Jood Lipnivsky. Het in het geval Juerges bestede geld was inmiddels niet weggesmeten. De Jood sche draai „er blijft altijd wat van hangen" welke, naar wii nog zullen zien, tot de voornaamste methode der ophitsende po litiek van Roosevelt is ontwikkeld, bleek ook in Argentinië bijzonder doeltreffend te zijn. De stemming tegenover Duitsch land was terstond na de publicatie van de vervalsching omgeslagen en van dien tijd af dateeren ook de maatregelen tegen de nationaal-socialistische organisatie der Rijksduitschers. Tenslotte verlangde in 1940 de inmiddels genoeg bekend gewor den Argentijnsche hoofdagent van Roose velt, Taborda, dat zijn parlementaire com missie van onderzoek zich zou bezighouden met de kuiperijen van buitenlandsche or ganisaties. De hoofdfiguren der nu volgende echt Amerikaansche comedie'waren: Roosevelt als de man die in Washington aan de touwtjes trok, Taborda éls zijn hoofdagent in Buenos Aires en een geheele colonne van omgekochte pennelikkers in de anti- Duitsche pers van Argentinië. De gemeen schappelijk georganiseerde ophitsing leid de op 9 Juli 1940 tot de arrestatie van on geveer dertig Duitschers, zonder dat daar voor een reden werd opgegeven. Op 19 De cember moest het onderzoek gestaakt worden, daar gebleken was, dat de bewe ring van „tegen den staat gerichte kuipe rijen" volkomen uit de lucht gegrepen was. Maar Roosevelts methode van „er blijft altijd wat van hangen" was weer probaat gebleken De eene vervalsching volgt nu op de andere. Zoo komen in een boek de volgende naieve formuleeringen voor: „Ar- gentin'ë is een communistisch land. dat wij moeten veroveren", of „Waar een Duit- scher staat, moet hij heerschen". In Argen tinië was de stemming reeds zoover voor bereid. dat men reeds mocht hopen met dergelijke onzin resultaat te bereiken. In Bolivië echter was men nog niet zoover. Daar was nog de bekende sensationeele do- cumentenvervalsching van het geval Bel- monte noodig, en deze affaire joeg zoo veel stof op, dat Roosevelts vijfde colonne ter verovering en tot het plooibaar ma ken van de Zuid-Amerikaansche landen goed gecamoufleerd daarachter kon wer ken. Inmiddels had Roosevelts vervalschings- centrale nieuwe documenten gemaakt en Taborda kreeg den inval om heel eenvou dig drie koerierszakken op te laten ma ken, die van het Duitsche gezantschap in Lima naar de Duitsche ambassade in Bue- nos-Aires gingen. Bij dezen inbreuk op het volkenrecht werd een „geheim stuk" ge vonden. De duistere tekst van deze binnen gesmokkelde vervalsching moest bewijzen, dat de Duitsche ambassade een uitgebreide samenzwering in heel Zuid-Amerika be dreef. Wat Taborda „bewijzen" noemt! Hij stelde een commissie van onderzoek aan, die met talrijke verhooren veel stof op joeg en met den besten wil geen bezwarend materiaal voor den dag kon brengen. Het doel van deze heele onderneming was: ont binding van de Duitsche organisaties en daarmede afschaffing van de Duitsche scho len en verwijdering van het Duitsche nieuwsbureau. Met het resultaat van zijn onderzoekingen reisde Taborda toen naar Roosevelt, die zich toen van zijn kant in zijn ophitsende redevoeringen weer van dit materiaal bediende. Daarmede is de cirkel gesloten. De docu menten uit de vervalschingswerkplaats in de V. S. zijn weer teruggestuurd vanwaar zij zijn losgelaten. Er was genoeg van blij ven „handen". Er was zelfs zooveel blijven hangen, dat bijna alle Zuid-Amerikaansche staten in het geheel niet bemerkten, dat achter deze ongelooflijke lawaaicoulisse „houdt den dief" van de firma Roosevelt en Taborda het geheele apparaat van Roo sevelts vijfde colonne verstoot zat. dat nu bij zijn taak om Zuid-Amerika rijp te ma ken voor de bestorming door het Noord- Amerikaansche dollar-imperialisme, ge makkelijk spel had. DE STRIJD IN HET OOSTEN STRAAT VAN KERTSJ BEREIKT. In aanvulling op het weermachtbericht verneemt het D. N. B.: Uit de mededeelin- gen van de laatste weermachtberichten blijkt, dat de Duitsche en Roemeensche troepen de bolsjewisten steeds meer van het schiereiland Krim verdringen. De ver bonden troepen zijn thans ten Zuiden van de havenstad Kertsj naar de kust doorge broken en hebben de Straat van Kertsj zelf bereikt, die de Zee van Azof met de Zwarte Zee verbindt. Deze wordt voortdu rend op kanaalbreedte uitgebaggerd, 1 om cck groote schepen de doorvaart mogelijk te maken. Op de smalste plaats is de Straat slechts enkele kilometers breed. Hier heb ben de bolsjewisten tien kilometer ten Oosten van Kertsj in Jenikale versterkin gen aangelegd, met welker geschut zij de Straat van Kertsj afsluiten. De tegenovergelegen kust is zeer vlak; zij heet naar het daar liggende plaatsje Ta- manschiereiland. Over dit schiereiland loopt slechts één straatweg, die zich later in tweeën deelt en in het Noorden naar Temr- ioek, in het Zuiden naar het kleine haven stadje Anapa aan de Zwarte Zee loopt. Deze kleine havenstad is thans door het Duit sche luchtwapen. evenals de havensteden oebastopol en Kertsj, gebombardeerd om de bolsjewisten bij hun verdere vlucht te hinderen. AANVAL OP MOSKOU. Formaties Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in den loop van den llden Novem ber herhaaldelijk voor de oorlogvoering belangrijke installaties te Moskou aange vallen. In de opgegeven doelen brak een aantal groote branden uit. Verder vielen foimaties Duitsche gevechtsvliegtuigen een groot aantal vliegvelden in het gebied van Moskou aan. Goedgerichte bommen verniel den startbanen en 20 vliegtuigen. Voorts werden 21 toestellen der bolsjewisten zwaar beschadigd. Barakken en hangars op de vliegvelden werden eveneens in brand ge worpen of door de uitwerking der bommen vernield. Het luchtwapen heeft verder vooral de achterwaartsche verbindingswegen en vlieg velden van de bolsjewisten aan het geheele Oostelijke front bestookt. In den tijd van 1 tot 11 November zijn 61 spoortreinen vernield. 420 treinen zwaar beschadigd, meer dan 40 stations vernield en bijna 100 locomotieven vernield. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. Het Italiaansche weermachtbericht van gisternamiddag luidt: De vijandelijke luchtmacht heeft nieuwe aanvallen gedaan op Zuid-Italië en Sicilië. Gistermiddag werd een verkenningsvlieg tuig door onze jagers ter hoogte van Capri brandend neergeschoten. In den afgeloopen nacht lieten vijandelijke vliegtuigen in op eenvolgende golven brand- en brisantbom men op Napels vallen. Er ontstond schade aan woonhuizen en hier en daar een begin van brand, welke men spoedig meester was. Er vielen zes dooden en omstreeks dertig gewonden. De houding der bevolking was kalm en gedisciplineerd. In de eerste ochtenduren werden van daag drie Engelsche vliegtuigen neerge schoten op Sicilië: één door het luchtdoel geschut en twee door onze jagers. De bemanning van een ander vijandelijk toestel, dat in zee stortte, werd krijgsge vangen gemaakt. Eveneens in de vroege ochtenduren wer den vier zware Britsche jagers door onze strijdkrachten onderschept. Bij Cefalu stortten zij neer. Drie toestellen verdwenen in zee, een vierde sloeg op den grond te pletter. De bestuurder werd krijgsgevan gen gemaakt. In Noord-Afrika valt niets bijzonders te melden van de fronten bij Tobroek en Sol- loem. Een luchtaanval op Benghasi richtte geen schade aan. Een getroffen Britsch toe stel viel te pletter. In Tripolis werd de be manning twee officieren van een vliegtuig, dat te voren neergeschoten was, gevangen genomen. In Oost-Afrika hebben onze detachemen ten van de versterkte stelling Koelkwabert nieuwe aanvalspogingen van den vijand afgeslagen. FINLANDS ANTWOORD UITEENZETTING VAN GEZANT DR. SCHMIDT. Op de conferentie voor de buitenlandsche pers te Berlijn is gisteren de Finsche ant woordnota bekend gemaakt. De leider der persafdeeling van het ministerie van bui tenlandsche zaken, gezant dr. Schmidt, toonde aan de hand van markante passa ges aan, dat het Finsche standpunt, een voorbeeld van waardige, ijzige argumenta tie, een meesterlijke terechtwijzing van de onbeschaamde afperserspogingen der Ame rikaansche politiek en haar dragers vormt. Van Duitsche zijde wees men op de rus tige gelatenheid, den moed en de vastbera denheid, waarmee de aanvallen van de overzijde van den Oceaan worden afgewe zen. Men is er hier van overtuigd, dat elke verstandige Amerikaan bij lezing van dit document den indruk moet krijgen, dat degenen, die de verantwoordelijkheid voor /5'/. Amerikaansche politiek dragen, een oor- viie hebben gekregen. Afgezien van de algemeene geldigheid dor Finsche bewijsvoering, wijst men in Duitsche politieke kringen ook op de Noordsche Ictsgemeenschap tegenover den gcmeenschappelijken vijand, het bolsje wisme, zooals die in de Finsche nota tot uiting komt. Max Blokzijl spreekt hedenavond over den zender Hilversum 2 van 19.45 20.00 uur over het onderwerp: „Met Duitschland tegen het bolsjewisme". Generaal Hun'zlger verongeluk! FRANSCHE MINISTER VAN OORLOG KEERDE UIT AFRIKA TERUG. De Fransche minister van Oorlog, gene raal Huntziger, is Woensdagmiddag bij een vliegtuigongeluk doodelijk veronge lukt. Nog zeven andere inzittenden van het vliegtuig, onder wie de chef van het civiele kabinet van den minister, Labus- quière, kwamen eveneens om het leven. Het vliegtuig, waarmede de minister van Algiers naar Vichy reisde en dat als gevolg van de uiterst slechte weersom standigheden uit den koers was geraakt, is bij Le Vignan in het departement Gard omlaag gestort. Het was de persoonlijke machine van den minister van Oorlog, waarmede de generaal zijn inspectiereis naar Afrika ondernomen heeft, welke twee weken had geduurd. Nader wordt nog vernomen, dat, terwijl oo het vliegveld van Vichy alle voorberei dingen voor de ontvangst van den minis ter van oorlog getroffen werden, van de machine het radiobericht kwam, dat zij wegens den heerschenden storm en het gevaar voor ijsafzetting gedwongen was in Zuidelijke richting terug te keeren. De bestuurder heeft toen kennelijk weer ge probeerd Marignane te bereiken, doch schijnt in het laaghangende wolkendek den koers volkomen te zijn kwijtgeraakt. In het Fransche ministerie van lucht vaart neemt men aan, dat het vliegtuig, dat wegens het gevaar voor ijsafzetting ge noodzaakt was laag te vliegen, daarbij te gen het gebergte is gestooten. Bij de plek waar het toestel is neergestort, bij Le Breau, aan de Zuidelijke helling van het centrale massief, bevinden zich namelijk bergketenen, die hier en door een hoogte bereiken van 1300 meter. Het vliegtuig werd door de bewoners van een arbeids kamp volkomen uitgebrand gevonden. De lijken, waarvan er slechts zes ontdekt wer den, waren verkoold en konden niet ge ïdentificeerd worden. De klok aan boord was op 13.03 uur blijven stilstaan. Aan boord bevonden zich de volgende passagiers: de minister van oorlog, gene raal Huntziger, de chef van zijn civiele kabinet, Labusquière, zijn ordonnans-offi cier, de Reyère, de bestuurder, Le Fèvre, een marconist, een mecanicien, een foto graaf en een kamerdienaar. Voor het groote publiek kreeg de naam van generaal Huntziger voor het eerst be kendheid op 20 Juni, toen de Fransche re geering hem als hoofd van de delegatie VISSCHERSBOOT GEBOMBARDEERD. DRIE DOODEN. Gisteren werd de visschersbevolking te IJmuiden wederom getroffen door het be rk lit, dat drie Engelsche vliegtuigen op nieuw een vreedzame visschersboot in de nabijheid van de Nederlandsche kust had den aangevallen, waardoor het schip ten onder ging en drie stoere visschers hierbij het leven lieten. De ontstemming onder de visschersbevolking in IJmuiden over deze laffe daad is buitengewoon groot. voor de onderhandelingen over een wa- nenstilstand met Duitschland benoemde. Ook was hij hoofd-afgevaardigde voor Frankrijk bij de overhandiging van de Ita liaansche voorwaarden, en in die functies teekende hij ook de beide wapenstilstands verdragen. Op 27 Juni volgde zijn benoe ming tot voorzitter van de Fransche wa penstilstandscommissie. Van 9 Sept. 1940 af maakte hij deel uit van de Fransche regeering en op 4 Januari bij de radicale wijziging in het regeerings- stelsel, waartoe maarschalk Pétain op dien datum overging, zag men hem in het triumviraat Darlan, Huntziger, Flandin, dat met uitgebreide volmachten werd be kleed. Generaal Huntziger, die inmiddels reeds tot opperbevelhebber van de Fran sche strijdkrachten te land was benoemd, vervulde hierin de functie van minister van Oorlog. REDE VAN CHURCHILL IN HET LAGERHUIS. Churchill heeft gisteren, volgens den Er.gelschen berichtendienst, in het Lager huis verklaard, dat geenerlei verandering in de Engelsche regeering of in de oor logvoering is overwogen. Wanneer de oorlog tegen de duikbootcn en de vijandelijke luchtstrijdkrachten zich verder gunstig zou ontwikkelen, waarvoor natuurlijk geen enkele garantie kan wor den gegeven, heeft het, zoo zeide ChurchiH verder, er allen schijn van, dat in 1943 g-oote hoeveelheden schepen ter beschik king zullen staan waardoor het mogelijk zou worden overzeesche operaties uit te voeren, hetgeen thans geheel en al buiten het bereik der Britsche hulpmiddelen ligt. Churchill weigerde in te gaan op de hulnverleening van Engeland aan de Sov jet-Unie. Naar de Engelsche berichtendienst meldt, gaf hij als motief op, dat men den vijand geen geheimen mag verraden. WAFFEN-SS EN VRIJWILLIGERS LEGIOEN NEDERLAND. Aanmelding van 14 tot 22 Nov. Het Erganzungsamt der Waffen-SS, Er- ganzungsstelle Nordwest, Den Haag, Stad houderslaan 132, deelt mede, dat in den tijd van 14 tot 22 November in Nederland admissie-onderzoek zal plaats vinden voor de Waffen-SS en het Vrijwilligerslegioen Nederland in de volgende plaatsen. Mannen van 17 tot 40 jaar worden aan genomen voor den duur van den oorlog, 2 of 4 jaar. Voor de ondersteuning van het gezin voorzoover het kostwinners be treft wordt gezorgd. Vrijbiljetten voor de reis van de woonplaats naar het admis- sie-onderzoek moeten aangevraagd worden bij do Erganzungsstelle Nordwest, Den Haag, Stadhouderslaan 132. Biljetten voor de terugreis worden bij het onderzoek over handigd, onverschillig of de candidaat aan genomen wordt of niet. De aanmelding kan geschieden: Op 14 November, 9 uur in Den Haag, Stadhouderslaan 134 en om 15 uur in Rot terdam, Deutsches Haus; op 15 November om 10 uur in Utrecht, Deutsches Haus en om 15 uur in Amster dam, Deutsches Haus; op 16 November om 11 uur in Leeuwar den, huize Schaaf, Breedstraat, en om 16 uur in Groningen, Concerthuis, Poelestraat; op 17 November om 11 uur in Hengelo, Deutsches Haus en om 16 uur in Arnhem, Deutsches Haus; op 18 November om 10 uur in 's-Herto- genbosch, Prins Hendrikkazerne en om 16 uur in Tilburg, Werkliedenvereeniging, Tuinstraat 68; op 19 November om 10 uur in Eindhoven, Huis Maria, Kruisstraat en om 16 uur in Maastricht, Hotel Momus, Vrijthof; op 22 November om 9 uur in Den Haag, Stadhouderslaan 134. iKLETiPRAATJE.rtElT^ FUNESTE GEVOLGEN f (Polygoon-Seym)

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 1