MAANDAG 10 NOVEMBER 1941 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HAAGSCHE POLITIERECHTER, Toen buurvrouwen er zich mee bemoeiden. Op een Vrijdag in Juli, zoo ongeveer om een uur of drie, stond mevrouw B. uit Leiden afkomstig, voor een open raam heur haar te kappen of te kammen. Aan de overzijde van de straat woont een an dere mevrouw Clasina geheeten. Het zijn dus in dit geval eens overburen. Clasina hing uit het raam van de eerste etage en keek naar het opknappen van den haardos aan den overkant. Dit hinderde de kam mende, maar inplaats van doodgewoon het raam dicht te doen had zij naar de over zijde gebruld: „Kijk voor je". Daarna had zich de volgende dialoog ontwikkeld. Clasina: „Ik zal kijke waar ik wil". „Hou je kop voor je". „Gaat je niks an". „Ik mag kijke naar wat ik wil". „Maar niet naar mij". „Doe dan je raam dicht". „Bemoei je er niet mee". „Sta je niet zoo op te frunneken, je bent leelijk en zal heusch nooit mooi worden". „Bedoelt u mij dame?" „Vuile aschbakkkk". Én door dit vuile aschbak hing Clasina,, wijl dit een beleediging was. Officier: „Twintig gulden of twintig da gen". Politierechter: „Conform!" „Deurwaar der, volgende zaak!" Het onwaarschijnlijke. Aan B. uit Leiden was mishandeling ten laste gelegd wegens het uitdeelen van een mep aan Kaatje W. Die Kaatje is even wel een vrouw omgekeerd evenredig aan haar naam. En Kaatje kreeg nog 17.50 van B. met welk bedrag hij maar niet over de brug wenschte te komen. Toen hij dan ook op een dag Kaatje eens ontmoette in haar zaak, begon hij op te snijden, dat hij zooveel geld verdiende. „Betaal dan je schuld errus", zei Kaatje heel logisch. „Die staat bij mij allang in het vergeet boek", zei B. zeer onnet en hij tippelde de zaak uit. Maar Kaatje hem achterna. „Me centen", brulde Ka. „En wat gebeurde er toen", informeerde de Politierechter bij de getuigende Kaatje? „Nou toen gaf tie me een zeen. Ik gaf hem een zeen terug en hij stak toen se finger in me oog". „Erg", werd er gevraagd. „Erg, heb ik me daar veertien dagen met een blauw oog geloope". „Oeloeen", was *>et commentaar van B. „Maar hoe komt Kaatje dan aan het blau we oog", was de logische vraag. „Dat heb se self gedaan om mij een loer te draaien". Dit was wel het meest onwaarschijnlijke verhaal, dat ooit in een rechtzaal als ex cuus is aangevoerd. B. kreeg 25 of 25 dagen. Japie het keffertje. Er is in Leiden een echtpaar en dat echtpaar heeft een klein hondje, Japie ge heeten. Japie is wat men noemt een echt keffertje, dat alles en iedereen aanvalt en last veroorzaakt. Naast het echtpaar en Japie woont een oude heer, die riet meer zoo goed ter "been is en bovendien een grondigen hekel aan Japie heeft. Toen hij dan ook op een zonnigen dag voor het open raam vertoefde, zag hij het geschieden, dat Japie een grooten hond aanblafte. De grocte soortgenoot was blijkbaar niet ge diend van Japie en beet van zich af. Een en ander zeer tot het genoegen van den slecht ter been zijnde. Een belangstellende voorbijgangster in formeerde bij de vergenoegde waarom hij zoo'n plezier had. „Dat kleine krdat iedereen last be zorgt, krijgt op z'n falie van een grooten hond", had de plezier hebbende uitgelegd. Dat hoorde juist de naar buitenstormende vrouwelijke helft van het echtpaar, waar Janie thuis hoorde. Mevrouw had daarop naar binnen getoe terd, waar de mannelijke helft vertoefde: „Jan, die ouwe kreupele viezerik vindt het lollig, dat Japie op se bliksem krijgt". Meneer naar buiten komend meende te moeten opmerken, dat als de uiter van dit gezegde twintig jaar jonger was, hij de straat met hem aan zou vegen". „Hebt u nu heusch niets anders gezegd dan: het kleine hondje is in verwikkeling gekomen met een grooten hond", vroeg de Politierechter aan den meneer, die het al leen aan ziin leeftijd te danken had, dat het plaveisel niet met zijn omhulsel was aangeveegd. „Meneer wat denkt u van me", zei hij zeer verontwaardigd. „Nou, dat u gezegd hebt, dat mirakel moesten ze maar dood rijden", zei de ma gistraat. Maar de meneer, die als bezem gebruikt zou worden, was en bleef zeer positief, zoo dat de Offic'er tegen de uitster van „die ouwe kreupele viezerik" 20 boete eischte. De Politierechter vond 15 of 15 dagen voldoende. FEUILLETON DE VLUCHTELING VAN CAYENNE door OTTO BINNS. Geautoriseerde vertaling. 56) - Van nu af aan werd hun verhouding voortdurend inniger. Het meisje gaf zich ge heel aan de ervaring van de oudere vrouw over, met een roerend vertrouwen, dat Sandy niet ongemerkt voorbijging. Toen hij een keer geheel alleen met Adèle was, meende hij: „Het ziet er uit of u en Mimi het tegen woordig uitstekend kunnen vinden!" „Oh, monsieur Sandy", antwoordde de vrouw, „dat heb ik geheel aan u te dan ken. Het kind begint waarlijk van me te houden! Ik kan bijna niet aan de verlei ding weerstaan, haar de waarheid te ver tellen." „Alsjeblieft, doe dat voorloopig nog niet!" riep Sandy verschrokken uit. Zoo lang alles loopt als op 't oogenblik, is het nergens goed voor. Wacht tot er zich een gunstiger gelegenheid voor doet. Wacht tot we zeker weten, dat alles volkomen HAAGSCHE RECHTBANK Rumoer rondom zuurstof- cylinder. De koopman H. J. K. uit Voorscho ten had zich voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden wegens verduistering van zuurstofflesschen. Het betrof hier 50 stalen cylinders, die verdachte zonder toe stemming van de C.I.A. te Luik, eigena resse van de flesschen, verkocht zou heb ben.. Verdachte voerde daartegen aan, dat de cylinders reeds een jaar onder zijn be heer waren en dat hij reeds meerdere malen had geschreven om die dingen nu eindelyk eens weg te komen halen. Nooit had hij daarop antwoord ontvangen. Ver der had hij voor die flesschen een borg tocht gestort, die hij ook niet terug zag. Het heele geval draaide klaarblijkelijk hierom, dat verdachte meende in zijn recht te zijn als hij de flesschen verkocht, want hij had er een borgsom opgegeven, die hij niet terug ontving, dus waren de cylinders zijn eigendom. De Officier deelde deze meening niet want in het contract stond, dat verdachte de flesschen had moeten opzenden. Ge zien de vele verzachtende omstandigheden vond spr. thans een geldboete van 50.— subs. 25 dagen, wegens verduistering vol doende. Uitspraak over 14 dagen. Uitspraak. J. B. uit R ij n s b u r g, thans gedeti neerd, werd wegens diefstal door middel van inklimming veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De loswerkman W. F. de W. te L e i d e n thans gedetineerd, die terecht had gestaan wegens rijwieldiefstal, meermalen ge pleegd, werd nog niet veroordeeld, om dat de rechtbank alvorens vonnis te wij zen eerst een rapport over hem wilde in winnen en de zaak dus terug wees naar den rechtercommissaris. HAAGSCH GERECHTSHOF. Diefstal van 23 kazen. De losse werklieden J. v. d. B. en If. K. en de veehoudersknecht R. K. alleen uit Alphen a. d. R ij n waren door de Haagsche rechtbank veroordeeld elk tot vier maanden gevangennisstraf. Zij had den geweten, dat op 17 April in een schuit van v. E. 23 kazen en een koedek lagen en tevens wisten zij, dat van^E. de kazen daar zelf had verstopt. Ze gingen van het standpunt uit, dat, als van E. de kazen miste, hij toch geen aangifte zou durven doen en dus hadden zij de kazen plus het koedek gestolen. Zij hadden evenwel misgerekend, want de diefstal was wel aangegeven en de ver dachten deswege veroordeeld. Omdat zij de straf te hoog gevonden hadden waren zij in hooger beroep geko men bij het Haagsche Hof, waar zij nu be toogden, dat zij alleen maar uit armoede gehandeld hadden. De Procureur-Generaal noemde het een leelijke streek van de verdachten en zeide dat het voor hen verkeerd was afgeloo- pen, toen zij dachten, dat een en ander toch niet aangegeven zou worden. Spr. achtte het gewezen vonnis juist en vroeg bevestiging daarvan tegen elk der verdachten. Nadat de verdediger de uiterste clemen tie had gevraagd werd de uitspraak be paald op over 14 dagen. Gevangenisstraf wegens het niet opkomen voor de luchtbescherming. J. P. van S. uit A1 k e m a d e was op geroepen om dienst te doen bij den lucht beschermingsdienst daar ter plaatse. Hij was evenwel niet komen opdagen, omdat hij er niets voor betaald kreeg en anderen (de vaste kern van de luchtverdediging, verdachte was iemand, die zoo om de paar weken een avondje dienst moest doen) wel. Verder werd er voor die anderen ge zorgd voor koffie en thee en voor hem niet, En om deze grieven had hij gestaakt. Zulke dingen kunnen in den hedendaag- schen tijd niet geduld worden en daarom had de Politierechter hem veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. Deze straf had hij te hoog gevonden en hij was in hooger beroep gekomen bij het Haagsche Hof, alwaar de Proc. Gene raal drie weken gevangenisstraf had ge- eischt. Heden heeft het Hof arrest in deze zaak gewezen en verdachte veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. BINNENLAND UNIVERSITEIT TE NIJMEGEN. De senaat van het Nijmeegsche studen tencorps ..Orolus Magnus" is als volgt ge wijzigd: M. Rutten, praeses, J. Boots, vice- praeses, H. Schoemaker, ab actis 1, mej. H. Woltring, ab actis 2, R. Indemans, quaestor. in orde is. Hoe langer het blijft zooals het is, hoe meer Mimi van u zal gaan hou den en des te zekerder kunnen we er van zijn, dat ze niet weer geheel verandert als het zoover komt.... En misschien zal dat oogenblik er eerder zijn den wij den ken." Zijn laatste gezegde werd bewaarheid. Het kwam reeds den volgenden dag, na een even onverwachte als ontstellende ge beurtenis. Na een onrustigen nacht doorgebracht te hebben, nu eens half slapend, dan weer klaar wakker liggend, zag Langdon einde lijk een grijze dageraad door de boomen schemeren. Een wouddier deed zijn kreet klinken, krekels sjirpten nog, en vanuit de rivier klonk het onophoudelijk gekwaak van ontelbare kikvorschen. Langdon bleef een tijd in zyn hangmat liggen luisteren naar al die geluiden, den kend dat hij de eenige in het kamp was, die reeds wakker was. Zoodra het licht genoeg zou geworden zijn, zou hij opstaan om het vuur wat op te rakelen voor het ontbijt. Dan begon een nieuw geluid alle andere lawaai te overstemmen, 't ge schreeuw van de kleine boschapen, die iedere morgen op hetzelfde uur den och tend met hun gekrijsch begroetten. Eerst scheen het ghuil van heel ver weg te komen, alsof er een hevige windstoot door de boomtoppen woei, maar naar mate de dieren het kamp naderden, groei de het geluid aan tot het scheen of er een kudde verscheurende dieren aangestormd ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag vlogen enkele Britsche vliegtuigen boven ons gebied. De meeste door hen neerge worpen brisantbommen gedeeltelijk ook brandbommen vielen op het open veld en richtten zoodoende geen schade aan. In de nabijheid van een dorp in Zuid-Holland werd een kerkhof getroffen. Voorts werd een boerderij in brand geworpen; daarbij verbrandden negen en twintig koeien en tien paarden. AANMELDING BIJ DE WAFFEN SS EN VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND Het Organzungsamt der Waffen- S.S. Organzungsstelle Nordwest, Den Haag, Stadhouderslaan 132. deelt mede, dat in den tijd van 14 tot 22 November in Neder land admissieonderzoek zal plaats vinden voor de Waffen- S. S. en het Vrijwilligers legioen Nederland in de volgende plaat sen. Mannen van 17 tot 40 jaar worden aan genomen voor den duur van den oorlog, 2 of 4 jaar. Voor de ondersteuning van het gezin voorzoover het kostwinners be treft wordt gezorgd. Vrijbiljetten voor de reis van de woonplaats naar het ad- missie-onderzoek moeten aangevraagd wor den bij de Organgzungsstelle Nordwest, Den Haag, Stadshouderslaan 132. Biljetten voor de terugreis worden bij het onder zoek overhandigd, onverschillig of de can- didaat aangenomen wordt of niet. De aanmelding kan geschieden: op 14 November, 9 uur in Den Haag Stadhouderslaan 134 en om 15 uur in Rot terdam, Deutsches Haus; op 15 November om 10 uur in Utrecht, Deutsches Ha-u- en om 15 uur in Amster dam, Deutsches Haus; op 16 November om 11 uur in Leeuwar den, Huize Schaaf, Breedstraat, en om 16 uur in Groningen, Concerthuis, Poele straat; op 17 November om 11 in Hengelo, Deutsches Haus en om 16 uur in Arnhem, Deutsches Haus; op 18 November om 10 uur in 's-Herto- genbosch, Prins Hendrikkazerne en om 16 ur in Tilburg, Werkliedenvereniging, Tuinstraat 68; op 18 November om 10 uur in Eindhoven, Huis Maria, Kruisstraat en om 16 uur in Maastricht, Hotel Momus, Vrijhof; op 22 November in Den Haag, Stadhou derslaan 134. DUITSCHE HELDENGEDENKDAG. Op indrukwekkende wijze is Zondag ochtend te elf uur in de groote zaal van den Haagschen Dierentuin een samen komst gehouden ter herdenking van dè Duitsche heiden, die voor hun vaderland zijn gevallen. De zaal, aangevuld met de rotonde, was geheel met belangstellenden gevuld, terwijl een passende omkleeding met roode spandoeken en met sparrengroen ter flankeering van de hakenkruisvlaggen was aangebracht. De rijkscommissaris, rijksminister Seyss- Inquart, de militaire bevelhebber, gene raal der vliegers Fr. Christiansen, gezant Otto Bene, de gevolmachtigde voor Zuid- Holland, dr. Schwebel, generaal-majoor Schumann, commissaris-generaal Fisch- boeck, ober-bereichsleiter Aftger, als ver tegenwoordiger van commissaris-generaal Schmidt, en Kreisinspckteur dr. Schuon van de N. S. D. A. P. woonden deze plech tigheid bij. De stafkapel van het luchtwapen zette' deze herdenking in met de machtige Rien- zi-overture van Rich. Wagner, waarna een lid der N. S. D. A. P. een spreuk van den Fuehrer zegde. Deze luidde: Het Duitsche volk is niet meer het volk van eerloosheid en schande, neen, het is weder sterk ge worden naar den geest van den Schepper, sterk van wil en vastberaden, sterk in het verdragen van alle offers. Wij bidden Gods zegen voor onzen strijd om onze vrijheid en daarmede voor ons Duitsche volk en vader land. Vervolgens werd een marsch uit Aida van Verdi ten gehoore gebracht waarna Gauamtsleiter Gemand een toespraak hield. Spreker schetste in gevoelvolle bewoordin gen den toestand, waarin het Duitsche volk zich bevond, toen na vier jaren van wereld oorlog, die twee millioen dooden van dat volk had geëischt en onzegbaar veel leed nad gebracht, de instorting kwam. Doch in die dagen straalde de zon over een eenvou- digen soldaat, die deze vier jaren van strijd had doorgemaakt en die het antwoord zag op de vraag, waaraan de nederlaag te wijten was: het Duitsche volk was geen eenheid ge bleken, het moest deri oorlog wel verliezen, want het bestond uit Pruisen. Beiers, Sak- sers, Wuertembergers enz. Gedachtig aan het woord van Bismarck, dat alle Duitschers bijeenhooren, nam Adolf Hitler het initia tief tot de stichting der N. S. D. A. P., die onder zijn bezielende leiding groeide en die op 9 November 1923, dus vandaag juist 18 jaar geleden te M'.'enchen haar eerste bïoed- kwam. Het lawaai vervulde het oerwoud tot in de uiterste hoeken, ieder ander ge- lqid werd er volledig door overstemd. De mensch, die zooiets voor den eersten keer meemaakt, voelt een huivering van ontzet ting door zijn leden gaan. Langdon had dit ochtendgezang echter reeds vele malen gehoord en bleef kalm het oogenblik afwachten dat het zou ophou den. Plotseling verstomde het gehuil, alsof de kelen van al die honderden dieren op hetzelfde oogenblik doorgesneden werden en een paar seconden later volgde een diep, kort geblaf: „Wow! Wow!" De morgenzang van het volk der apen was voorbij. De papegaaien begonnen te krijschen, en het gezoem der insecten be gon het woud weer voor een ganschen dag te vullen. Langdon wentelde zich uit zijn hangmat, kleedde zich snel aan en wijdde dan zijn aandacht aan het vuur. Dit was niet meer dan een smeulende hoop asch met hier en daar nog den gloed van een feller brandenden tak. De voorraad brandhout bleek zeer verminderd te zijn. Met hetgeen er nog over was, bracht hij het vuur tot nieuw leven, en haalde dan uit de hut zijn geweer en een bijl. Sedert zijn avontuur met den jaguar, zorgde hij altijd als hij zich een eind van het kamp verwijderde, zijn vuurwapen bij de hand te hebben. Met snellen stap trad hij het woud binnen om een nieuwen voorraad brandhout te gaan kappen. Spoedig vond hij de houtsoort, die hij Offlcieele Beskendmaking van den alge meen gemachtigde voor den wederop bouw en voor de bouwnijverheid. 10/11. INTREKKING BOUWVERGUNNINGEN Gezien de steeds toenemende schaarschte der bouwmaterialen moet momenteel bij het verleenen van goedkeuringen voor bouwwerken een geheel andere maatstaf worden aangelegd dan eenige maanden ge leden het geval was. In verband hiermede zie ik mij genood zaakt tot intrekking van alle goedkeurin-, gen welke voor 1 Mei 1941 werden ver leend. Deze intrekking geldt niet voor bouwwerken die op 8 Nov. l.L daadwer kelijk waren aangevangen. Houders van goedkeuringen die uit dezen hoofde hun geldigheid hebben verloren, kunnen desgewenscht op de gebruikelijke wijze een nieuwe aanvrage indienen op het bureau goedkeuring werken van mijn dienst in de provincie waar het bouwwerk wordt beoogd. 2175 offers, zestien mannen van 1760 jaar, moest zien va7len. Hun bloed is niet tever geefs gevloeid, want het heeft de anderen gestaald en tot de overwinning gebracht. Thans staat Duitschland met zijn bondge- nooten aan het front in den strijd tegen het bolsjewisme en het zal ook den eindstrijd winnen, wetend, dat daarvoor offers moeten gebracht. Plechtig weerklonk hierna de treurmarsch uit „Goetterdaemmerung" van Wagner, ge volgd door het getuigenis van een Hitier- jongen, die het nieuwe leven van Duitsch land symboliseerde. Kreisinspecteur dr. Schuon gaf hierop het sein tot eere van den Fuehrer, dat al len met dén Duitschen groet en met een driemaal „Sieg heil" beantwoordden. Het Deutschland lied en het Horst-Wes- sellied beëindigden deze stijlvolle herden kingsplechtigheid. ARTIKELEN DIE GEPRIJSD MOETEN ZIJN. Ook bij verkoop van den wagen. Het in Mei j.l. in werking getreden Prijsaanduidingsbesluit heeft, naar de ge machtigde voor de prijzen mededeelt, nog niet de bekendheid verkregen, die het toe komt. Dit besluit, dat is uitgevaardigd, ten einde de consument in de gelegenheid te stellen zich er van te vergewissen, dat de prijs, welke hem in reken:.ng wordt ge bracht. in ieder geval niet hooger is dan de prijs, die aan anderen in rekening wordt gebracht, en dat hem bovendien de moge lijkheid geeft, de in rekening gebrachte prijzen te vergelijken met de van over heidswege gepubliceerde, maximumprijzen, was aanvankelijk slechts van toepassing op voedings- en genotmiddelen, textielwaren en lederwaren. Sindsdien zijn ook voor schoenreparatie bedrijven, hotel-, café en restaurantbedrij ven en voor den detailhandel in vaste brandstoffen prijsaanduidingsvoorschrif- ten gepubliceerd. Hst prijzen dient, voor wat de voedings- en genotmiddelen, tex tiel- en lederwaren betreft, op duidelijk zichtbare en leesbare wijze te geschieden door middel van prijskaartjes of, voor zoo ver de artikelen niet zichtbaar uitgesteld zijn, door middel van prijslijsten. Handela ren in vaste brandstdffen en schoenrepara- teurs kunnen voor de prijsaanduiding ge bruik maken van de htm vanwege de be treffende rijksbureaux verstrekte prijs lijsten. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat de verplichting tot prijsaanduiding niet slechts geldt voor in de winkels te koop aangeboden waar, doch ook voor artike len, welke vanaf vrachtwagens, handkar ren en dergelijke worden gevent. Voor voedings en genotmiddelen, textiel- en le derwaren en vaste brandstoffen is voorts vereischt, dat tevens wordt vermeld de ge bruikelijke kwaliteitsaanduiding en de ver koopeenheid. Dit houdt in, dat de kwali teitsaanduiding slechts dan behoeft te ge schieden, wanneer een dergelijke aandui ding steeds gebruikelijk is geweest in het verkeer met het publiek en dat de ver koopeenheid niet behoeft tc worden ver meld, wanneer het niet vermelden daarvan geen aanleiding tot twijfel kan geven. Tenslotte is nog van belang, dat indien boven en behalve de verkoopprijzen toe slagen of andere kosten in rekening wor den gebracht, dit op de prijsaanduiding dient te worden vermeld. Receptie van den Bisschop van Haarlem. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal ter gelegenheid van zijn verjaardag op Za terdag i5 Nov a.s. receptie verleenen aan de religieusen «Broeders en Zusters) en de leeken van 1112 uur en aan de priesters van 1213 uur. verlangde, zette het geweer tegen een boom en begon te hakken. Het dreunende geluid van zijn bijl op het hout klonk fel in zijn ooren, zoodat geen ander geluid tot hem doordrong. Haastig werkte hij door, zijn gedachten alleen bij het werk. dat hij onderhanden had. Toen hij oordeelde, dat hij genoeg hout voor den geheelen dag bij een had, begon hij den stapel met behulp van een paar stevige lianen bij elkaar te binden tot een paar bossen die hij gemak kelijk naar het kamp zou kunnen sleepen. Eindelijk wierp hij met een forschen zwaai twee biindels over zijn schouder en draai de zich om om zijn geweer op te nemen. Verstomd van verbazing ontdekte hij ech ter, dat het verdwenen was van de plek waar hij het een uur geleden neergezet had. Niet begrijpende staarde hij met versuf ten blik naar den boom. Hij had niets ge hóórd of gezien, en toch was het geweer spoorloos verdwenen. Denkend dat het misschien weggegleden was onder de mos sige zoden legde hij het op zijn rug gesta pelde hout weer neer, en wilde gaan zoe ken. Maar nog voor hij een voet had kun nen verzetten, klonk vanuit de richting van het kamp een woedende kreet van Sandy, die evenwel oogenblikkelijk gesmoord werd. Dan weerklonk het wanhopig hulp geroep van een vrouw hem in de ooren. „M'n God", fluisterde hij, en meteen be grijpend, dat het geweer niet neergevallen was, maar weeggenomen do riemand die zich nu waarschijnlijk achter de boomen RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 11 NOVEMBER 1941 HILVERSUM L 415.5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.30 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Politiek weekpraatje (opn.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.25 Gramofoonmuziek 11.00 Vrouwenrqozaiek 11.20 Ensemble Rentmeester en gramofoonmuziek 12.40 Almanak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en eco nomische berichten 13.00 Orgelconcert (opn.) 13.30 Gerard Leben en zijn orkest en gramofoonmuziek 14.30 De lichte toets 15.30 Pianovoordracht 16.00 Bijbellezing 16.20 Orgelconcert 16.45 Sport en spel voor de jeugd 17.00 Gra mofoonmuziek 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten 17.30 De Ramblers 18.00 Voor de werkende vrouw 18.15 Amusementsorkest 19.00 Actueel halfuurtje 19.30 Gevarieerd programma (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de studio beschikken) 20.30 Gramofoonmuziek 20.45 Het Oost- Nederlandsch Strijkkwartet 21.30 Gra mofoonmuziek 21.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten 22.00 B.N.O.: Engelsche uitzen ding: „Economie News from Holland" of Gramofoonmuziek 22.1524.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM n. 301.5 M. 6 45 Gra mofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Mor- genwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.40 Voordracht 11.00 Gramofoonmu ziek 11.30 Zang met pianobegeleiding 12.00 De Melodisten en solist 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 13.00 De Romancers en soliste 13.45 Gramofoonmuziek 14.00 De Haarlemsche Orkestvereeniging en solist, en gramofoon muziek 15.30. Voor de zieken 16.00 Causerie „Het volkslied" 16.30 Gra mofoonmuziek 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30 Otto Hendriks en zijn orkest 18.15 Boek bespreking 18.30 Gramofoonmuziek 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N.S.B.) 19.00 Actu eel halfuurtje 19.30 Reportage 20.00 Gramofoonmuziek (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken) 20.15 Omroeporkest en solisten 21.15 Ge varieerd programma 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00 B.N.O.: Toelich ting op het Weermachtsbericht 22.10 22.15 Avondwijding. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF le Programma: 6.4522.15 Hilversum I 22.1524.00 Duitsch programma. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Programma uitsluitend vdor Radio Distr. Centrales, (aangeslotenen) 23.0024.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: Duitsch Pro gramma. BARNSTEEN, GOUD DER ZEE. 21 November wordt in het Rijksmuseum te Amsterdam een tentoonstelling geopend van „Het barnsteen, het goud der zee". De Rijkscommissaris rijksminister Seyss In- quart nam het beschermheerschap op zich. De tentoonstelling zal een overzicht geven van de geschiedenis van het barnsteen, hoe het verworven, hoe het bearbeid en hoe het gebruikt wordt. De tentoonstelling werd reeds behalve in het Duitsche rijk, o.a. ook in het generaal-gouvernement en in het protectoraat met zeer veel succes ge houden en belooft ook voor de Nederland- sche bevolking zeer belangwekkend te zijn. WAARDEBONS VAN WINTERHULP. Zooals reeds is medegedeeld zal Winter hulp dezer dagen met de verzorging der behoeftige landgenooten beginnen. Evenals vorig jaar zullen ook thans weer aan de oaarvoor in aanmerking komende personen en gezinnen waardebons worden uitgereikt, welke als wettig betalmiddel kunnen wor den aangenomen. De winkeliers kunnen deze bons bij iedere bank verzilveren. EEN EEREZAAK is het Winterhulp te steunen. Gironummer van de WHN 5553 veborgen hield, greep hij zijn bijl stevig vast en wendde zich naar het kamp. Op hetzelfde oogenblik riep een bevelende stem hem vanuit de lianen toe: „Halt." In de richting kijkend waar het geluid vandaan kwam, ontdekte hij een geweer loop, die in het licht van den morgen tus- schen de struiken glansde. In de wanho pige overtuiging, dat een patrouille van het bagno hem achterhaald had, bleef hij besluiteloos staan. „Wat wenscht ge!" informeerde hij in het Fransch. „Wie ben je?" „Iemand, die uw welzijn op het oog heeft. Gooi die bijl neer, mijnheer Langdon. Ik ben in het bezit van uw geweer en van het mijne, dus u bent machteloos tegenover mij." Langdon aarzelde. Dus per slot van reke ning bleek het toch geen gevangenispa trouille te zijn. Waarschijnlijk was het dan de bende, die Mimi ontvoerd had en nu opnieuw hun kampplaats ontdekt had. Het geluid van rumoerig lachende stemmen uit de richting van het kemp vertelde hem dat de overval volkomen geslaagd was, een wetenschap, die hem duidelijk maakte, dat nu alle van zijn handelen afhingen. Om tijd te winnen trachtte hij den man tegenover hem aan den praat te houden, in- tusschen langs den loop van het op zijn hart gerichte geweer loerend of hij mis schien het gelaat van den kerel zou kun nen onderscheiden.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6