Bekendmaking van de Brandsioffencomniissie MAANDAG 10 NOVEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Van ohze Adverteerders BESTRIJDING VAN ONGEDIERTE. Blijkens een awrionce in dit blad heeft de N.V. BleysVLorentzkade 18 te Leiden, een nieuwe bemrijcSpgsmethode tegen mot ten en and» IngeMprte in gebruik geno men, een z.a InevelYnethode". Deze ne\«ll is olfechadelijk voor men- schen en hiislieren,*jnoch ontplofbaar en er bestaat gelnteevaaï voor brand; veroorzaak! gken selade aan welke voor werpen ook, T? Bist gwi meubelen, stoffen, metalen, behing^aiy ook geen levens middelen; maakt het Aogelijk, lie vertrekken zon der eenigen hyder^eeds na enkele uren weer te gebruiken, en maakt afwezigheid overbodig; maakt het overbodig, dat deuren en ra men, zooals bij andere methodes dichtge plakt worden. ZEVENTIGJARIG DOCTORAAT. Dinsdag 11 November a.s. zal het zeven tig jaar geleden zijn dat Mr. H. J, Dijck- meester, oud-commissaris der provincie Zeeland, wonende te 's-Gravenhage, aan cte Leidsche Universiteit tot doctor in de Rechtsgeleerdheid promoveerde, „EX ORIENTE LUX". Rede prof. dr. B. D. Eerdmans. Op uitnoodiging van het Vooraziatisch Egyptisch Genootschap en van de Ver- eeniging voor Antieke Beschaving hield Zaterdagmiddag in het Ned. Instituut voor het nabije Oosten te Leiden, prof, dr. B. D. Eerdmans, oud-hoogleeraar aan de Leid sche Universiteit, een rede over: „De Cha- sidim als voor-exilische strijders voor een nationalen godsdienst". Het volgende is er aan ontleend- In tegenstelling met oudere vertalingen, die het woord Chasid (dat in vele psalmen voorkomt) vertalen als „heilige" zijn nieu we commentaren gewoon het weer te ge ven als „vromen". De oudere vertalers hebben hier juister geoordeeld dan de nieuwe. Uit verschillende psalmen blijkt, dat de Chasidim een afzonderlijke stand vormden, die op bijzondere wijze met Jahu was verbonden en door hem werd be schermd (Ps. 4. 32, 50, 16, 116). Zij verde- dgiden hun godsdienst tegenover heiden- sche naburen (Ps. 149, 60, 44). Bovendien traden zij op als censors over hunne tijd- genooten, die zich dit soms wel (Ps. 141) doch veelal niet lieten welgevallen (Ps. 31 en 69). Zij noemen hun tegenstanders de ..goddeloozen" (Staten Vert.). Hun invloed is in talrijke psalmen te bespeuren, vooral in die liederen, die Jahu als koning huldi gen (93, 95—99. 47, 48, 29, 5). Bij-bovendrij vende vijandschap tegenover hun gods dienstige denkbeelden werden zij vervolgd (Ps. 74 en 73) en werden zoo de voorloo- pers der Synagoge. In tegenstelling met sommige profeten als Amos, waren zij op timisten, niettegenstaande alle moeilijkhe den. Nog in de Makkabeeschen tijd blijkt hun stand te bestaan. Het verzet der Mak- kabeeën werd door hun gesteund. De laat ste uitloopers van hun streven waren de Zeloten. VEREENIGING VAN MATHESLANEN Excursie Potterij Zaalberg „De Rijn" Nadat een bestuurslid en verschillende leeraren van M.S.G. en de leden en dona teurs der V.vM. zich te ongeveer half drie voor het schoolgebouw verzameld had den, werd Zaterdagmiddag de tocht naar Leiderdorp aanvaard. Daar aangekomen begon de heer Canne- meyer, die de excursisten rondleidde, te vertellen, dat in het bedrijf vier kleisoorten gebruikt worden, n.l. hard roode, zacht roode, grijze en witte klei, waarbij hij een roode kleisoort rond liet gaan. De grondstoffen worden verkregen uit Duitschland omdat deze tegen de hooge temperatuur kunnen. De klei wordt in Duitschland gedroogd en komt hier in poedervorm aan. Het wordt daarna in een mengmolen gemengd met water en komt uit de machine als kleine brooden. De klei is dan zeer,taai. Hierna liet hij de machine zien voor het maken van vuurvaste poot jes, die later in den oven gebruikt worden ter ondersteuning van verschillende voor werpen. Vervolgens ging men naar, de draaierij waar een van Nederland's beste draaiers, de heer Engelhard, een demonstratie gaf van het draaien van eemge potjes, een vaas en een schaal.- Hierna liet de heer Cannemeyer de ver schillende ovens zien, hoe de voorwerpen hierin geplaatst worden en waarmee de ovens gestookt worden. Hij liet zien hoe men kan weten of de oven gaar is. Spr. liet vervol^ns zien hoe het aan brengen van de l zuurlaag geschiedde. Alle glazuren hebben een oranje kleur, maar na het bakken komen zij groen, blauw, geel of wit uit den oven. Tot slot werd men in de gelegenheid ge steld in 't magazijn de producten van Zaalberg's potterij in oogenschouw te nemen. De heer v. Zwieten de Blom en de voqrz., de heer Freeke, dankten aan 't slot den heer Cannemeyer hartelijk voor de rond*- leiding van deze interessante excursie, waarna de aanwezigen zeer voldaan huis waarts gingen. TUINTJESVEREENIGING „ONS BELANG." Bovengenoemde vereeniging hield Za terdagmiddag in „Oud Hortuszicht" de jaarlijksche prijsuitreiking aan de leden en hun dames, die in het afgeloopen jaar bij de gehouden tuin- en kweek wedstrijden een prijs mochten behalen. De resultaten zijn: Tuin wedstrijd: Wis- selprijs (zilveren plaquette) de heer J. P. Ouwerkerk voor de 3de maal door hem ge wonnen zoodat de wisselprijs nu zijn eigen dom geworden is en een zilveren medaille uitgeloofd door den heer J. Ph. van den Bosch alhier. Ie prijs J. P. Ouwerkerk, 81 J? p.. J. Ph. van den Bosch 79 p., C. Baars 79 p., C. Pauw 78 p., L. Slechtenhorst 78 p., D. Galjaard 77 p., J. Winterkamp 77 p., J. Streefland 76 p., J. B. Sliggers 75 p., H. Ruis 74 p., A. Speet 74 p., J. v. d. Berg 73 p., J. de Water 72 p., J. Nibbeling 72 p., G. le Febre 72 p. Verder waren er 13 2e ,8 3 e, 7 4e en 5 5e prijzen. Kweekwedstrijd potplanten: le prijs, mevr. Ouwerkerk 28 p.. le pr. mevr. Spek, 25 p., le pr. mevr. Winterkamp 25 p., le pr. mevr. Post 24 p., le pr. mevr. Verhagen 24 p. Verder 5 2c 3 3e, 6 4e en7 5e prijzen. Vanmorgen is het 2-jarig meisje J. H. in de ouderlijke woning aan het Leven daal in een tobbe heet water gevallen. Met ernstige brandwonden werd de kleine naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. SLACHTOFFER VAN DE GLADHEID. Gistermorgen is. de 65-jarige M. S. v. P„ wonend aan de Jan van Houtkade op de brug tqsschen Doezastraat en Niquwsteeg door de gladheid gevallen. Met een gebro ken rechterenkel werd de man door den E. H. D. naar het Diaconessenhuis vervoerd. TOONEEL. Adriaan en Olivier. Centraal Tooneel N.V. Het malle verhaal van Adriaan en Oli- v:er loopt over de „beschaafde tweeling van redelijk goede familie" op het too neel niet zoo feestelijk en knal-fuiverig af als in het gelijknamige boek van Leonhard Huizinga. Oom Woud's overlijden blijkt een vergissing te zijn geweest. Oom Woud komt terug, ;tot groote teleurstelling van Je tweeling, die deze teleurstelling open lijk en hartelijk aan hem ter kennis bren gen tot teleurstelling ook van de ver knochte lezers van het boek, die van A. en O. met plezier nog meer pretjes hadden ge gund. Dat het den beiden oprooerigen heeren zóó zou vergaan, was aan de toeschouwers te voren echter niet bekend. Zij leefden evenals Adriaan en Olivier in de gelukki ge zorgeloosheid zoo even een fortuin ge- erfd te hebben en nu, tusschen de bosch- jes rond het achtergrasveld op „Koren- vliet" doorturend, in levende lijve de op windende en lachzieke tooneelen te mogen gadeslaan, die zij door het boek reeds in den geest hadden aanschouwd. Ook in het boek spelen de ontroerende talereelen zich af rond dat achtergrasveld of daaromtrent. Dat leverde voor den be- gisseur dus geen moeilijkheden. Bezwaar lijk echter was het de klap-sigaar ten too- r.eele te voeren, wegens de ongehoorde verkwisting om in den-tegenwoordigen tijd een sigaar, van welke kwaliteit dan ook, te laten opblazen. De klapsigaar was ver vangen door een klapstoeltje, waarop de twee treffende knalnummers Plint en bur gemeester de Swevelghem argeloos plaats ramen.... Het was echt leuk, maar de si garen zouden het toch. nog beter hebben gedaan. Erger was de moeilijkheid om de diverse kleedingstukken van een der gasten erbij te fantaseeren; het was erg genoeg, en het kon er nog net mee door. De schrijver zelf heeft de hartverscheu rende taak op zich genomen het boek voor een tooneelstuk uit elkaar te rukken en in acht schokkende tafereelen weer in elkaar +e zetten. Afgezien van het slot (dat ook in het boek door rumoerigheid zijn zwakte maskeert) is hem dat prachtig gelukt; het is een dwaze en vroolijke detective-historie gebleven en het corps van spelers en speelsters heeft hem daarbij niet in de steek gelaten. Dick van Veen en Ko van Dijk waren een kostelijke typeering van Olivier en Adriaan. Des laatste was zeker het sterkste, een arrogante kwast. Olivier was niet half zoo bete als in het boek. waartoe bovendien bijdroeg, dat hem bij het fami lie feestje aan het slot een leidehde en snuggere rol werd toebedeeld. Ben Groe- neveld was een goede burgemeester van R.'ttenburg en kleine Ceciel (Rie Gilhuys) viel niet alleen bij den burgemeester en den tweeling, maar bij iedereen in den smaak. De grootè Ceciel (Péronne Hosang) ken het natuurlijk niet helpen en het mag bij de tegenwoordige voedsel-schaarschte ock niet geëischt worden, dat zij den for- midabelen omvang van de baronnesse had aangeslibd. Nu was het joviale, robuste karakter van de baronesse geheel berekend oir haar omvang; die combinatie kwam in Péronne niet geheel tot haar recht. Plint is in h^t boek al een rare, onsymoathieke figuur (zeker in de oogen van Olivier en Adriaan) en bij (Jacques Snoew) was hij't ook in het tooneelstuk Zoete (Teimke Orré) was wat goedkoop Pechargeerd, maar Barend (Matthieu van Eysden) was een getrouwe incarnatie van dpn sluwen. "rie- religen tuinman, zooals hij in onze fanta sie was opgeroepen. En dan waren er nog K;tty het kaïr.erkatje (Elly Weller). de veldwachter (xxx) en Oom Woud (Cees Laseur). die behoorlijk spel gaven. en daarmede is het vranke, locse stelletie, dat oo het achterfasland van „Korenvliet" ver gaderde, compleet. Een stampvolle schouw burg de „kikkers in de sloot" heeft zich goed geamuseerd en door gul geschater en gul aopiaus de tol betaald voor het ge noegen, in het park van „Korenvliet" te worden toegelaten. L. Roozen. KERKNIFU'* S BENOEMING FN TN HET BISDOM HAARLEM. Z.H.Exc. de Biscshop van Haarlem heeft benoemd: tot pastoor te Noord-Zijpe ('t Zand) den weleerw heer C. de Koster; tot pastoor te Oude Schild (Texel) den weleerw. heer M. G. van Rijn, thans ka pelaan te \msterdam (H. Bonifacius); to* kapelaan te Amsterdam (H. Gerar- ,dus Maie'ïa) den weleerw. heer A. A. M. Wentholt; tot kapelaan te Zaandam den weleerw. heer G. J. M. Groot; tot kapelaan te Schagen den weleerw. H. N. M. van der pjqs, thans assistent te Delft (H. Sacrament); tot kapelaan te Amsterdam (O. L. Vrouw v. Alt.-Bijstand) den weleerw. heer J. M. Dijsselbloem. thans kapelaan te Hoorn. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal deze week geer audiëntie verleenen. 3URG STAND leiden. Geb oren: Antorvia Elisabeth Floren- tina d. v. P. A. de Jong en A. E. Dol. Ondertrouwd: J. Dekker jm. 21 j. en G. Verbeek j.d. 18 j. J. H. Visser jm. 30 j. en N. R. Heidema jd. 29 j. Overleden: L. Leemans man 69 j. G. Brands man 83 j. L. Brink jd. 56 j. P. G. Zwitser man 50 j. A. v. Heus- den z. 11 dagen. 24 Kilometer plakband Zooveel plakband zal straks noodijjf zijn om die twaalf duizend pakketten voor onze vrijwilligers aan het Oostfront te kunnen verzenden. Deze enormelengte geeft U een idee van wat het zeggen wil: 12.000 pakketten. Inderdaad het is een heel werk dat het verzorgingsfonds vrijwilligerslegioen „Ne derland" op zich heeft genomen. Maar het is toch al het minste wat wij van het thuisfront kunnen doen: ervoor te zorgen dat onze 12.000 dappere Neder- landsche vrijwilligers met Kerstmis een pakket uit het vaderland zullen ontvangen. Wij van het thuisfront en daar behoort ieder goed vaderlander bij wij zullen straks het Kerstfeest kunnen vieren in oneindig veel prettiger omstandigheden, dan onze mannen in het Oosten. En juist omdat wij dit te danken hebben aan het feit, dat ook zij hun leven inzetten en sa men met de Duitsche kameraden het bolsjewistische gevaar bezworen, daarom moeten en zullen die 12.000 pakketten in orde zijn. Natuurlijk, geld is er voor noodig. Maar voor dit doel brengt iedere landgenoot na tuurlijk gaarne een offer. Stort uw bijdrage vandaag nog op girorekening: 4-3-2-1-0-0 t.n. Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen „Nederland". Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage OMGEVING VOOPSTI IOTEN De Taakverdeeling der wethouders. burgemeester dezer gemeente heeft den heer J. A. Mens benoemd tot wethouder van: le het electriciteitsbedrijf, 2e het gas bedrijf en 3e van het waterleidingbedrijf en den heer O. A. J. Viveen tot wethouder van den dienst le van openbare werken en 2e van het bouw- en woningtoezicht en heeft de volgorde, bedoeld in artikel 5, derde lid der verordening, bepaald als volgt: 1. J. A. Mens, 2. O. A. I. Viveen. Geboren: Antoon z. van A. van Heus- den en G. A. Bos Rintze Jan z. van U. Haanstra en M. Fukkens Jacob Wieger z. van C. J. de Bruijn en A. van der Wende Bernardus Theodorus Maria z. van D. H. Buurman en D. C. M. van der Zalm. Overleden: Johanna Jacoba van Brecht 40 j. LAATSTE BERICHTEN SPURT In de tweede ronde der halve finale van de wedstrijden om den meestertitel Amster dam-Noord van den Nederlandschen Dam- bond, waren de resultaten: J. F. H. Roger (Amsterdam) tegen W. Huisman (Leiden) 11; H. Laros (IJmuiden) tegen H. Mulder (Groningen) 20; C. IJ ff (Zeist— tegen A. Buyck (Zandvoort) 20. De partij O. J. B. vap der Sleen (Amster dam) tegen F. J. Vos (Hilversum) werd uitgesteld tot Woensdag a.s. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN In het afgeloopen weekeinde vlogen verscheidene Engelsche vliegtuigen boven ons land en wierpen hier en daar bommen neer. Hun aanvallen konden echter, dank zij den krachtigen afweer, niet tot ont plooiing komen. Bijna alle bommen vielen op weiden, in het water, soms op bosch- gebied, voorts op het open veld en deden geen noemenswaardige schade. Eenige bomscherven beschadigden een paar woon huizen licht; andere huizen kregen glas schade. In een plaats moesten zes woon huizen ontruimd worden; in een andere plaats liep een boerderij schade op. Elders werd een vrouw door den luchtdruk eener ontploffing van haar rijwiel geslingerd en licht gekwetst. Dat het economisch sanctiebesluit 1941 nog strengere maatregelen mogelijk maakt dan voorheen tegen overtreders van be palingen, die in het belang van onze voed selvoorziening zijn gesteld, heeft een vee houder in Noord-Brabant ondervonden. Ambtenaren van den Centralen Crisis- Controledienst vonden op 400 meter af stand van zijn bedrijf vijf varkens, die waren verstopt in een ondergrondsch hok en niet waren geregistreerd; de man ont kende, iets met deze varkens uit te staan te hebben, doch de Officier van Justitie vond in dit geval aanleiding om op grond van het economisch sanctiebesluit 1941 tot in beslagneming van den geheelen vee stapel over te gaan. de „dorus rijkers" redt necTentien schipbreukelingen. Zware tochten r-aar Zweedsch schip. Vrijdagochtend om half vijf werden te Den Helder noodsignalen waargenomen uit de richting van de Haaksehe gronden. Onmiddellijk voer de „Dorus Rijkers" van de N.Z.H.R.M. uit. Het zou een moeilijke tocht worden. Er stond een stormachtige Noordwesten wind en de zee was zeer ruw. Maar schipper Coen Bot zou succes hebben. In twee zware tochten bracht hij de negentien leden van het in nood verkeerende Zweedsche ruim 1800 ton groote s.s. „Magdalena", dat op weg was van Rotterdam naar Stockholm, behouden thuis. De „Magdalena" had te kampen met een zwaren tegenwind en de hoogloopende zee. Tegen half vier in den ochtend raakte het schip te dicht onder de Haaksehe gror.den. Het roer stootte en de stuurinrichting werd onklaar, zoodat het schip stuurloos werd op een der gevaarlijkste punten van onze kust. De kapitein besloot te ankeren op de westelijkste punt van het Westgat, om een stranding op de Haak te voorkomen. Tege lijkertijd flitsten de noodsignalen den don keren nacht in, die onmiddellijk beant woord werden door het uitloopen van de „Dorus Rijkers". Het was buitengewoon moeilijk om verbinding te maken met het schip, daar de „Magdalena" met den boeg in den wind lag, zoodat er geen lijzijde was om langszij te komen en het gevaar bestond, dat de reddingsboot te pletter zou worden geslagen tegen het Zweedsche schip. Het gelukte echter veertien leden der bemanning over te nemen. De gezagvoerder wenschte zijn schip nog niet te verlaten en bleef met vier man aan boord. Kort nadat de „Dorus Rijkers" te rug was gekeerd, gaf de Zweed opnieuw noodsignalen. De toestand was onhoudbaar geworden en de kapitein had het N.C.-sein laten geven, omdat hij en de aan boord ge bleven leden der bemanning het vaartuig wilden verlaten. Weer had d^e „Dorus Rij kers" een zwaren toch voor den boeg en weer kwam zy met de grootste moeite langszij. Herhaaldelijk stootte de reddings boot tegen de „Magdalena", zoodat de „Do rus Rijkers" schade opliep aan het heklicht en de kopflenders. Dank zij deze moderne flcnders echter konden de zware schokken worden opge vangen en vier man, o.w. de kapitein, wis ten zonder ongelukken op het vangnet, waarmede de „Dorus Rijkers" is uitgerust, over te springen. De vijfde man echter sprong mis en kwam in de kokende zee tus schen het schip en de reddingsboot. Hij wist zich vast te klemmen aan de grijplij- nen van de „Dorus Rijkers", zoodat ook hij veilig binnenboord kon worden getrokken. Behouden keerde de „Dorus Rijkers" te Den Helder terug; in totaal waren op deze beide zware tochten negentien schipbreukelingen gered. SchiDper Coen Bot heeft met deze red ding ziin 439sten geredde binnen gebracht. Hij nadert het record van don naamgever van de reddingsboot, Dorus Rijkers, die in totaal 486 man van een zekeren dood redde. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 10 Nov. (Stefani) Het Italiaan- sche weermachtsbericht luidt: Een onzer in de Middellandsche Zee va rende convooien is in den nacht van 8 op 9 November aangevallen door een Britsoh vlooteskader. De getroffen koopvaardij schepen zijn na elkander gezonken. Van onze torpedojagers, die het convooi bege leidden en tot torpedo-aanvallen overgin gen, zijn er twee tot zinken gebracht. Een derde werd getroffen en keerde zonder ern stige schade in een haven terug. Een groot de<T der schipbreukelingen is gered. Bij het aanbreken van den dag vielen Italiaansche torpedovliegtnigcn onder bevel van de eerste luitenants Ardito Christiani, Emilio Juzzolini en Adone Venturini do vijandelijke schepen aan. Zij troffen met twee torpedo's een kruiser en met één een torpedojager. Voorts schoten zij twee vlieg tuigen, die het vijandelijke eskader be schermden. neer. De vijand heeft luchtaanvallen gedaan op Campania en Sicilië. Te Napels ziin 10 menscheh om het leven gekomen an 25 ge wond. Een vijandelijk vliegtuig werd dnor den afweer getroffen en stortte in zee. Te Messina zijn verscheidene personen ge wond. Aan de landfronten in Noord- -n Oosl- Afrika niets van beteeken is. Duitsche vlieg tuigen hebben verdedidings werken van Tobroek m,et goed gevolg aar gevallen. Een Italiaansche duikboot, die onder be vel van kanitein-ter-zee Giuliano Prini op den Atlantischen Oceaan opereerde, heeft drie vijandelijke koopvaarders met een ge- zamenlijken inhoud van 25.000 ton tot zie ken gebracht. Daarmede hebben onze ouik- booten on den Atlantischen Oceaan meer dan 500.000 ton vijandelijke koopvaardij- scheepsruimte tot zinken gebracht. De liturgie der Kerk DINSDAG 11 Nov. Mis v. d. H. Msrtinus, Bisschop en Belijder: Statuit. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Willibrordus; 3e v. d. H. 1 Menna, Martelaar; 4e voor den vrede. van het Rijkskolenbureau voor de Bollenstreek te Leiden, omvattende de gemeenten Katwijk, Noord- wijk, Noordwijkerhout, Hillegom, Lisse, Sassenheim en Voorhout. Onder verwijzing naar de dezer dagen in de pers versche nen mededelingen en de Officiële Publicatie van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart inzake het stelsel van klantenbinding bij de brandstoffenhandel publi ceren wij hieronder voor belanghebbenden de codenummers van de ingeschreven handelaren in vaste brandstoffen en bij^ de Brandstoffencommissie geregistreerde slijters in vastcy brandstoffen. De inschrijving dient als volgt te geschieden: 2165? a. Voor alle verbruikers, die een bonkaart J, K of L ontvan-' gen hebben, al of niet aangevuld met een bonkaart vaste brandstoffen voor kookdoeleinden, losse bonnen of periode-^ bor.nen, b.v. voor toeslag grote gezinnen, toeslag voor ruiir^ ten met bijzondere doeleinden op formulier MD 120 112 of voor pension- en kamerverhuur moet als bewij^van inschrijving in het vakje „AANTEEKENINGE^mvan de „HOOFD" gemerkte distributiestamkaart vaqyfegcnfe, aan wiyn de bonkaart J, K of L is uitgereikt, het (/denumnm of r(^ gistratienummer van den leverancier vergeld word/jL Is dé leverancier een ingeschreven handelaar, f mer zonder meer voldoende; Is hij een Reende sïijte\ dan moet behalve het registratienummer ook üe^Jrfandstol commissie worden verrtfeld^b.v. Br. C. Bollenstreek b. Voor alle verbruikers, die een door ons verstrekte icfi titeitskaart hebben ontvangen door aantekening op de 1 fende identiteitskaart, rechts botfen achter het woord kolenbureau". Dit zijn ous de groepen: B.-grootverbruike^ C.-grootverbruikers en D.-grootverbruikers, E.wit, waarvan de nummering achter de letter E. aanvar| met 1000. E.-rood-grootverbruikers. \vaarvan de nummering achter^e letter,E. aanvangt met 2500, E.-groen, waarvan de nummering achter de letter E. aan vangt met 4000, E.-kwekers. waarvan de nummering achter de letter E. aanvangt met 5000 en 5500. c. Voor alle overige verbruikers hiertoe' behoren de kleinverbruikers in de groepen B, C, D en E.-rood, alsmede uit de groep E.-blauw moeten, als bewijs van inschrijving, een leveringskaart van hun leverancier in hun bezit hebben, waarop naam, adres en codenummer of registratienummer van den leverancier en naam en adres van den verbruiker vermeld zijn. HET INGESCHREVEN ZIJN BIJ MEERDERE LEVERANCIERS IS NIET TOEGESTAAN. Met ingang van 10 November 1941 mag iedere leverancier aan de bij hem ingeschreven verbruikers slechts zoveel brandstoffen afleveren als waarop.deze krachtens de aan hem door de distributiedienst uitgereikte bonnen recht hebben. De aandacht wordt er op gevestigd, dat zowel leveranciers als verbruikers van vaste brandstoffen bij het riet nakomen van de gepubliceerde verbodsbepalingen strafbaar zijn op grond van het Economisch Sanctiebsluit 1941. Ingeschreven handelaren in vaste brandstoffen: Hillegom: 3311001. Nic. de Groot, Kerkstraat 16 3317004. J. J. van der Leeden, Vossel. 18 3317005. P. Scholte, Meerstraat 18. 3317006. N.V. Brandstoffenh. v.h. fa. J. Schoonderbeek, Haven 86a 331—7007. A. Uilenreef, Burg. Pontstr. 35 Katwijk: 3337001. J. v. Duivenvoorde, Remisestr. 19, Katwijk a. Zee 3337002. J. Durieux, Rijnstr. 50, K.-Rijn. 3337003. W. Durieux, Kaninefatenstr. 2, Katwijk a. Zee 3337004. A. van Duyn, Varkevisserstr. 58, Katwijk a. Zee 3337005. Coöp. „Helpt Elkander", Voor straat 49, Katwijk a. Zee 3337006. B. v. d. Jagt. Kerkstr. 18, K.-Rijn 3337007. J. v. d. Marei, Batavenstr. 1, Katwijk a. Zee 3337008. fa. D. B. Parlevliet, Havenstr. 34, Katwijk a. Zeo 3337009. IJsbr. v. d. Plas. E.A. Borger- straat 16, Katwijk a. Zee g337010. Jac. Rijnscnt, Annadwarsstr. 10, Katwijk a. Zee -7011. A. Twigt, Parlevl ietslop 10, Katwijk a. Zee -7012. H. Varkevisser. E.A. Borgerstr. 51, Katwijk a. Zee 33f7013. G. Verdoes, Freek van Rhoon- straat, Katwijk a. Zee -7014. Joh. Verhoog, Riinstr. 7, K.-Rijn 837015. G. Zandbergen, Rijnstr. 14, 8337016. Gebr. A. G. van Duyn, Oost pad 12, Katwijk a. Zee 3487001. B. Kortekaas, Wilhelmirastr. 37 3487002. Gebr. van Rooijen, Stalionsw. 6 3487003. J. Slottje, Kanaalstraat 95 3487004. fa. Van Waveren Van der Voort, Heereweg 118 3487005. Gebr. Abbink, Kapelstraat 7 3487006. N.V. Handelsraad Bloembollen streek, Grachtweg 3487007. Coöp. „Onderling Belang D. S- V.". Kanaalstraat 56 3647001. L. Hazenoot, P. Helnstraat 34 1 1 3647002. S. Kloos, Douzastraat 37 j 3647003. fa. J. v. d. Voet, H. Geestweg 59 i 3647004. C. v. d. Niet, Binnenweg 14 y 3647005. J. M. Zuidhoek. Douzastraat 15 3647006. A. Westgeest, Kerkstraat 54 3647007. P. v. d. Haak. Schoolstraat 38 3647008. J. de Ruyter, Schoolstraat 50 3647009. A. J. van Wetten. Kerkstr. 12 3647010. J. v. d. Niet Azn., P. Heinstr. 16 Noordwijkerhout: 3657001. E. Bakker, Dorpsstraat 34. 3657002. G. Musegaas, Dorpsstraat 6a 3657003. Coöp. „De Samenwerkirg", Kerkstraat 4 3677011. C. P. Tetteroo, Mgr. Broerestr. 15 3677012. Coöp. „Winterzorg", Engelsel. 21 3897002. A. Lugtigheid, Lindenlaan 30 389—7003. D. H. v. Niekerk, Hoofdstr. 365 3897004. C. v. Velzen, Kastanjelaan 14 3897005. L. B. Verdoes, J. v. Beicrenl. 4 3897006. fa. T. Vos Jae.zn., Hoofdstr. 274 Bij do Brandstoffencommissie „Bollenstreek" geregistreer de slijters in vaste brandstoffen: Br.C. „Bollenstreek" no. 1. C. Versteegt, Torenstraat, Kat wijk aan Zee Noordwijs: Voorhout: Sassenheim: Br.C. 2. C. Rijnsent, Varkevisserstraat 249, Katwijk a. Zee 3. J. van der Wiel, Molenstraat, Noordwijk-Binnen 4. W. Heemskerk, Kerkstr., Noord wijkerhout 5. Nic. van Os, St. Jeroensweg, Noordwijk-Binnen.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3