ZATERDAG 8 NOVEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Hoofdredacteur I"h. Wilmer, Lelden. Red. Buitenland: Mr. H. Gelse. Lelden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Lelden. Red. Omgeving: L Roozcn, oelden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders. Lelden. WEERBERICHT ZONS OP-EN ONDERGANG Zon onder 6.01 uur Zaterdagavond. Zon op 8.50 uur Zondagmorgen. Zon onder 5,59 uur Zondagavond. Zon op 8.52 uur Maandagmorgen. Tusschen deze tijden moet worden ver duisterd. MAANSTANDEN 8 November: De maan komt Zaterdag avond te 9.19 uur op en gaat Zondagmiddag te 1.09 uur onder. 9 November; De niaan komt Zondag avond om 10.14 uur op en gaat Maandag middag om 1.4}. uur onder. 10 November: De maan komt Maandag avond om 11.13 op en gaat Dinsdagmiddag oin 2.25 uur onder. 11 November: De maan komt Dinsdag avond om 12.17 op en gaat Woensdagmid dag om 2.57 uur onder. (Laatste kwartier). 12 November: De maan komt Woensdag nacht om 1.26 uur op en gaat Donderdag- ni'ddag 3.25 uur onder. 13 November: De maan komt Donder dagnacht om 2.38 uur op en gaat Vrijdag- m ddag om 3.53 uur onder. STADSNIEUWS TENTOONSTELLING ARBEIDSDIENST. De heropening van de tentoonstelling van den Reichsarbeitsdienst, waaraan ver bonden een fraaie afdeeling van den Ne- derlandschen Arbeidsdienst, vindt hier ter «lede plaats op Zondag 11 November te elf uur in hotel ,,Dcn Burcht". Zooals wel licht bekend is, heeft deze tentoonstelling in Rotterdam en Den Haag zeer veel be langstelling getrokken. Maandag, 12 November, komt de afdee ling Laren van den N.A.D. met den trein van 10.23 uur in Leiden aan en marcheert daarna, voorafgegaan door een muziek corps van den Arbeidsdienst, door de stad. Des middags geeft dit muziekcorps van 14 tot 15 uur een concert by het raadhuis. LEIDSCHE KUNSTKRING. Optreden van Marcelle Meyer. De vermaarde Fransche pianiste Mar celle Meyer, die ook in ons land met haar talrijke concerten groote successen oogstte, zal op Zondagmiddag 16 November a.s. in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal con- cerleeren. Dc kunstenaressc, die beschikt over een zeldzaam uitgebreid repertoire, zal ook hier een zeer aantrekkelijk pro gramma ten gehoore brengen samengesteld uit werken van Scarlatti, Rameau, Beet hoven, Ravel, Poulenc en Debussy. Haar tournee in 1939 ter gelegenheid van de Ravel-herdcnking werd 'n ware triomf tocht. De pers schreef raar aanleiding daar van o.a.: „Men kent haar fameuze virtuo siteit, haar echt bezonken Parijsche klare en poëtische esprit.... een concert, dat in herinnering zal blijven". Marcelle Meyer zal op de doorreis van uit Parijs naar Holland nog eenige concer ten geven met de Société Philharmonique in Brussel. Haar optreden alhier vindt plaats onder auspiciën van den Leidschen Kunstkring Voor Allen en is de openirgs- matinec van een serie van zes meestercon- certen (Zondagmiddagen). „T ZAL JE GEBEUREN". 27 November In den Schouwburg, Donderdag 27 November zal in de Leid- sche Schouwburg de revue ,,'t Zal je ge beuren" worden opgevoerd. Het is gedeel telijk de vroolijke en zeer geslaagde revue, welke in Oegstgecst werd op gevoerd on der den titel: „Laat-ie fijn zijn!" en even als daar in samenstelling en onder regie van Wim Quint. De dansen staan onder leiding van mej. v. d. Lijke, de muzikale leiding berust bij den heer W. Mizée, de heer Jan Willems, tenor zal als operette solist optreden, begeleid door Han Zirkzee aan den vleugel. Bovendien zullen The new swing charmers entre-acte-muziek maken. Dit klinkt als een klok, als met het zoo leest, maar het prettigste zal men eerst dien avond zelf ervaren, als de beide hoofdpersonen de aanwezigen op allerver- mukelykste scènes zullen vergasten. Voor kaartenverkoop en pry zen verwy- zen wij naar de advertentie in dit num mer. maar wij vestigen er nu reeds dc aan dacht op, dat de belangstelling voor dezen avond nu reeds zeer groot is. Dc organisa tie voor dezen avond berust bij de ver- oeniging „Katholiek Leiden" en staat on der auspiciën van den Raad van Advies. WEER TWEE RIJWIELDIEVEN GEKNIPT Maar er moeten er nog meer zijn. De recherche hier ter stede heeft weder om dc hand gelegd op twee rijwieldieven. Het zijn de 22-jarige H. K. en de 26-jarige M. v. d. L., die bekend hebben resp. twee en negen rijwielen te hebben verdonkere maand. Met de twee Dinsdag aangehouden zwijntjesjagers zijn er dus nu vier achter slot en grendel. Toch zijn alle rijwieldiefstallen nog verre van opgehelderd, want totaal aantal vermiste karretjes bedroeg in de October- maand niet minder dan 107 stuks! Door twee bewoners, resp. van de Val- kenstecg en de Bloemistenlaan, werd by de politie aangifte gedaan, dat een onbe kende omstreeks 15-jarige jongen zich door middel van een valschen sleutel op klaar lichten dag toegang had verschaft, tot hun woningen. Er wordt evenwel niets ver mist. De jongen heelt evenwel Dij zyn misluk te speurtochten zijn fiets verspeeld. Een der opmerkzame buren nl. had den ver dachten jongen het huis zien binnengaan cn achtte het raadzaam zijn fiets maar weg te halen. De jongen deed tot heden geen aangifte bij de politie.... Bioscopen Trianon ALLOTRIA. De film Allotria hoort tot de vroolijke klasse der volslagen idiotica. Zelfs als een juffrouw een levensliedje zingt, wat in de bioscoop altijd een oogenblik van diepe, allerdiepste bezinning beteekent, wordt er geginnegapt. Lieden, die niet van films-met-zang houden (en daar behooren ook wij toe), worden er echter voor gewaarschuwd, dat in deze film niet gezongen wordt. Behalve dat ëéne liedje van Aimée, de coquette co cotte, die intusschen haar lente-jaren reeds gepasseerd was. Deze laatste uitspatting zullen wij haar dus edelmoedig vergeven. Aimée is niet de eerstg viool in het ensem ble, dat in „Allotria" optreedt. Zy is de vrouw op den achtergrond enwat voor achtergrond cn zij doet een tikje Zarah Leanderig, Pola Negrisch en Greta Garbo- achtig, niet omdat het haar ware aard la, maar vermoedelijk omdat zij deze drie ty pes niet uit kan staan. Almée kan, als zij wil, echter lief zijn, maar als zij 't niet wil zjjn, ontpopt zij zich als een echte feeks, die van de liefde tusschen twee atel menschen, een dubbel span, een janboel maakt cn er het grootste genoegen schept als de zaak in 't honderd loopt. Dat dubbele span vormen de hoodpersonen van „Allotria" (o.a. Renate Mlillcr en Heinz Rühmann); zij worden kruiselings en rechts en averechts op elkaar verliefd, met tot woordelijke slotsom, dat er 2 X 2 Ba- menspannen, en 3x3 samen in de hu welijks-schuit stappen. Als zij nu maar niet zeeziek worden; daar hadden ze reeds vóór dien tijd zoo'n last van. Een inhoud is van „Allotria" niet te geven; er zit niets in. Het is een opgeblazen vroolijkheidje, nogal aan den mondainen kant. Volwasse nen zullen veel pleizier hebben in de ein- delooze persoonsverwisselingen, de vernuf tige invallen en de aaneen-geregen non sens. L. Roozen. Luxor. MISDAAD ZONDER GETUIGEN. Een interessante Italiaansche Viva-film gaat deze week in het Luxor Theater. Do film „Misdaad zonder Getuigen" verplaatst ons naar Venetië, waar rechter Loredaro een dubbel leven leidt. Hij spreekt recht, maar ziet zelf niet tegen do misdaad op; hij is gehuwd, maar loopt een andere vrouw door 'n neef van haar gewaarschuwd vrouw door een nef van haar gewaarschuwd wordt tegen de intrigues van haar man en zijn relaties met de andere vrouw door het onderscheppen van een brief onomstoote- lijk weet vast to stellen, wordt het Lore- dano te benauwd om het hnrt en hij laat den jorgeman Alviso Duode ombrengen. Het slachtoffer stond niet bepaald gunstig bekend, hy was een Don Juan, doch in zijn verht/uding tot de vrouw van Loredano, zijn nicht, was hij oprecht. Als dader van den moord wordt een bakkersjongen gear resteerd. die toevallig bij het lijk gezien werd. Dit is een groote fout in het ver haal, want alleen omdot de schijn tegen hem is, wordt hij aangeklaagd. Die schijn is ernstiger dan oppervlakkig lijkt, want de jongeman had don avond van den moord bedreigingen geuit tegen den Don Juan, omdat men dezon tezamen gezien had met zijn verloofde. Dit meisje was evenwel ka- merdienaros bij de vrouw van den rechter en als zoodanig vormde zij den schakel tus schen neef en nicht. Het komt intusschen tot een proces, waar de rechter den jon gen weliswaar schuldig verklaart aan den moord, doch gratie voor hem verzoekt. Dan komt de groote verrassing, want de be schermer der gerechtigheid komt plots naar voren en verklaart den rechter zelf schuldig. Deze ziet geen kans den dans te ontspringen en pleegt zelfmoord. Een film, welke ons de schoonheid van Venetië in al haar grootheid doet zien. Het Dogenpaleis, de San Marco en de Campa nula, het Canale Grande, de paleispracht en zooveel andere interessante bijzonderhe den van Venetië trekken onophoudelijk aan het oog voorbij. Bovendien is het film spel der Italiaren het moge misschien teveel tooneelspel zijn toch ook weer van een aparte bekoring en van uitstekend gehalte. Een uitgebreid voorprogramma met twee interessante één-acters, binnen- en buitcn- landsche journaals, gaan aan de hoofdfilm vooraf. M. Zonderop. Casino TUSSCIIEN HAMBURG EN HAITi. Het pad der liefde gaat niet altijd over rozen, vooral niet, wanneer men in Haiti woont en een vrouw in Hamburg gaat zoe ken. Een handelsman uit Haiti heeft zich in twintig jaar. dat hij daar verblijf houdt, op gewerkt tot een der rijkste. Hij is echter niet gelukkig, wat tot uiting komt, wan neer zjjn vriend met een jonge vrouw uit Hamburg terugkeert: Hij ziet dat zijn vriend gelukkig is en besluit eveneens naar Hamburg te gaan om een vrouw te zoeken. Aldaar aangekomen komt hij al spoedig op toevallige wijze met een jonge dame in kennis, die hem vertelt, dat zij secretaresse b op een bank. Na den avond gezellig te hebben doorgebracht gaat zij zoogenaamd r.aar huis, doch na afscheid van hem ge nomen te hebben, vertrekt zij naar een ca baret, waar zij moet optreden. Den vol genden morgen ontmoeten zij elkaar weer en besluiten een autotocht te gaan maken, doch des avonds raakt de auto defect, zoo dat zij niet naar Hamburg kunnen terug- keeren. Zij moeten in een herberg over nachten, waar zij hem haar levensgeschie denis vertelt en haar werkelijk beroep be kend maakt. Dit is echter voor hem geen bezwaar haar te vragen zijn vrouw te wil- •cn worden. Alles wordt voor de reis naar Haiti gereed gemaakt doch tijdens het be zoek van een vriend van hem luistert zy pen gesprek af, waarin hem ontraden wordt haar als vrouw te nemen. Hij ver trekt vier weken eerder naar Haiti en brengt alles voor haar ontvangst gereed, in plaats van te komen stuurt zij echter de passagebiljetten terug, zoodat hij weer naar Hamburg gaat om haar te zoeken. Zij ls intusschen naar Mexico vertrokken als se cretaresse van een romanschrijver, zoodat hij haar weer achterna reist. Door een toeval komt hij in kennis met den roman schrijver aan wien hij zijn wanhopige po gingen om zijn geliefde te vinden vertelt. Deze begrijpt dat zyn secretaresse hierbij betrokken is en dicteert haar een nieuwe roman waaruit zij voldoende begrijpt. Het duurt dan ook niet lang of zij vinden elkaar Allïjd gezond en opgewekt door hel bruisend El 0,1. regelt Uyy.slpiwij. seling, houdt Uw bloed frlseh en Uw huid zui ver ei.ifbzond. NederTandtch. Vanal 60 ct Bij Apothekers en Drogisten. „Wat Mijnhardt maakt is goed." Van onze Adverteerders In Ritz' Cafeteria Gangetje 14 te Lei den is gisterenavond voor het eerst door het gezelschap „The New Swing charmers" een uitvoering gegeven van moderne dans muziek in het restaurant op de 1ste etage. De muziek werd plectrisch overgebracht naar de benedenzaal. De belangstelling was groot en het succes daaraan geëven- redigd. weer en vertrekken als een gelukkig paar naar Haiti. Dit is in het kort de inhoud vtn deze romantische film die wij echter om diverse details moeten voorbehouden vuor volwassenen. Het programma wordt verder aangevuld met do gebruikelijke journaals. F. Schneiders. Rex JIJ BENT MIJN LEVEN. „JU bent mijn leven" luidt de Holland- sche titel van de film welke deze week in Rex draait. De Duitsche titel staan er on der en luidt „Du bist mein Glück". Maar de Italiaansche versie van dit lied had men er even goed by kunnen vermelden, want het wordt tenslotte toch in het Italiaansch gezongen. En wel door den beroemden Italiaanschen tenc Benjamino Gigli. De maatschappU welke deze film uitbracht, is er in geslaagd dezen zanger, die terecht de opvolger van Caruso rvordt genoemd, te engageeren. Een dergelijke buitenkansje komt niet eiken dag voor en het was dus zaak er een goed gebruik van te maken. Derhadve moest Gigli zijn zangtalent ten volle ontplooien en rondom den zingen den Gigli werd een verhaal gesponnen, dat hem in staat stelde naar hartelust te zin gen. Evenals in werkelijkheid is Gigli ook in het filmverhaal een beroemde zanger, alleen heet hU hier Mario Monti. Hy is ge huwd met een vrouw, die eerder gehuwd is geweest met een zekeren Scarpa, thans een verloopen sujet. Met dezen Scarpa had zij evenwel een dochtertje, waarnaar haar moederhart v.rlangt, doch dat door den wraakzuchtigen vader voor haar ver borgen wordt gehouden. Terwille van zijn vrouw gaat Mario Monti op zoek naar dat meisje en hij vindt het in Duitschland, waar het verbonden is aan een opera. De heele geschiedenis speelt zich dus af op het tooneel of achter de coulissen, tusschen opvoeringen en repetities door. Er is dus gelegenheid te over om Ben jamino Gigli te laten zingen en het publiek te laten genieten van zijn gouden stem, die reeds millioenen in verruking heeft ge bracht door haar gaafheid van geluid, haar soepelheid van expressie, haar fabel achtige omvangrijkheid. Wie een liefheb ber is van edele zangkunst kan hier een grootmeester bewonderen in tal van aria's en liederen. Voorts een gevarieerd voor programma met de gebruikelijke jour naals. H. Geise. Lido. ARTISTENPENSION Een jolige en genoeglijke film is „Artis- tenpension" in welk pension allerlei vroo lijke Fransen bij elkaar komen, die er-een gezellige boel van maken, waarbij Ida Wüst en Theo Lingen de leiding geven. Theo Lingen is de speurder van een detec tive-bureau, waar echter wegens gebrek aan klandizie de schulden niet meer be taald kunnen worden en de zaak bankroet dreigt te gaan. Op zekeren dag wordt aan de firma een onderzoek opgedragen naar een familie, waarbij als voorschot een be drag van 500 Mark wordt betaald. De firma is voorloopig uit den brand en Theo Lingen krijgt de leiding van het onderzoek. Al spoedig komt hij in contact met twee aardige jongedames, die op een zolder dansoefeningen doen met de bedoeling later in een cabaret op te treden. Zij kun nen heel goed dansen, maar moeder is hiervan niet gediend. Deze vrouw is de persoon waarover Theo Lingen inlichtin gen moest inwinnen, zoodat hij al op ge makkelijke wijze met de familie in con tact komt. Het is teveel om over deze tame lijk ingewikkelde geschiedenis alles te vertellen, het zal den aspirant-tpeschou- wers trouwens weinig interesseeren, in dien zij slechts weten, dat zij zich kostelijk amuseeren met de vele grappige situaties. De komst van een rijkèn Amerikaan brengt weer vrede en geluk in het gezin en de blijde voltooiing van velerlei streven. Een uitgebreid binnen- en buitenlandsch journaal voltooit het geheel. C. de Heiden. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 2955. Wed. J. P. Boc- hove, Woubrugge, Wijk A134a. Manufac turen en confectie. Uittr. E.: Wed. L. Boc- hovede Groot, Woubrugge, d.d. 1 Nov. 1941. Wyz. handelsn. in: Firma Bochove. 6395. Gebroeders Dullaart, Leiden. Narm- straat 3. Glasslijperij, glasverzilvering, glas in lood. Overl. venn.: J. M. Dullaart, Lei den d.d. 2 Nov. 1941. 2994. Koninklijke Boomkweekerijen K. Wezelenburg en Zoon. Hazerswoude, C31. Uittr. E.: T. Wezelenburg, Hazerswoude, d.d. 1 Aug. 1941. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den ouden naam. Venn.: J. Wezelenburg, Hazers woude en Chr. P. Wezelenburg, Boskoop. Agenda LEIDEN. VERGADERINGEN, UITVOERINGEN. Zondag, Anova's 3e Sterrenparade, Stads gehoorzaal, 2.30 uur, 7.30 uur. Maandag en geheele week Tentoonstelling Nederlandsche Arbeidsdienst, „Den Burcht", 11—21 uur. Dinsdag en Woensdag. Sacramentsspel „De Geheimen der Mis", door „Adolf Kolping", zang „Sleutelkoor", 7.30 uur. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: J. de Bruyne, P. van Es, Flim, Hovens Gré- vc, Lahr, en Teeuwen. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken tc Leiden wordt van Zaterdag 8 November 20 uur tot Zaterdag 15 Novem ber 8 uur waargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060 en de Doeza-Apotheek, Doeza- straat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Heden Zaterdag van 8—9 uur Bibliotheek Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort Zondag: H. Devilée, D. v. Schaik en N. v. Haarlem; Maandag: J. Post en C. Goddijn; Dinsdag: vervalt; Don derdag: A. Koper en S. v. d. Aar; Zaterdag: G. Bot en P. Rijzevoort. Zondag: Van 12—2 uur Plaatsbespreking in het Gezellen- huis voor Dinsdag en Woensdag. De zaal is geopend van 12.30—2.30 uur cn van 710 uur. Van 1—2 uur Bibliotheek. 3.30 uur Tooneelrepetitie Adolf Kolping met de spreekkooren en Sleutelkoor. Van 8.15 9.45 uur Verplichte bijeenkomst voor de gezellen. 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs? Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur; 8 uur Repetitie Tooneelclub Adolf Kolping; 8 uur Tafeltennisclub. Dinsdag: 7.30 uur „Geheimen der H. Mis" in de Stadsgehoorzaal voor de gezellen met hunne ouders, Gehuwden en Donateurs. Woensdag: 7.30 uur „Geheimen der H. Mis" in de Stadsgehoorzaal. Kaarten voor de zen avond verkrijgbaar bij den huismees ter Rapenburg 52 a ƒ0.50. Donderdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur Biljart- en Tafeltennisclub. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 8—10 uur. 89 uur Bibliotheek. 8 uur Kcgelclub De Poedelaars. Mededeelin- gen: Gezellen geeft U spoedig op voor de a.s. Kerstretraite, welke gegeven wordt van 25—28 December a.s. te Noordwijker- hout. Vergoeding 6.50. Aanmelding hier voor kan geschieden op iedere bijeen komst bij den huismeester. Zondag 9 Nov. is er van 12.30—2.30 uur geen recreatie voor de leden vanwege het plaatsbespreken. Het plaatsbespreken voor de uitvoerings avonden, op Dinsdag 11 en Woensdag 12 Nov. waarbij ten tooneele wordt ge bracht „De Geheimen der H. Mis", zal plaats hebben op Zondag 9 Nov. van 122 uur in het Gezellenhuis, Rapenburg 52. Uitreiking der volgnummers 11.45 uur. Programma's s.v.p medebrengen. Het Bestuur. 't Is nu volop winterweer en i^| en het begint net zoo moeilijk I wj wZ\ te worden de M.C. te bezoe- IF,ken. als voor mij om ze groot en bloeiend te houden. Hier staan twee machten tegenover elkaar, die beide van groote waarde zijn. Aan den eenen kant de zoo noodige gods dienstige ontwikkeling en geloofsverdie- dieping o.a. door het volgen der M.C.- oefening en aan den anderen kant de niet te miskennen gevaren van de donkere stra ten. Er is al heel wat over gedacht, maar een bevredigende oplossing is niet te vin den. A.s. Dinsdag 7 u. is het weer een oefe ning voor afd, B., de meisjes. Maar dan is het volle maan en, als het goed weer is, licht op straat.-Komt dan allen, want dan kan het. Over twee weken zien we wel verdei". Morgen, Zondag, is er onder de H. Mis van half 8 gezam. H. Comm. Afd. A neemt in de kerk plaats, Afd. B in de beide kin derkapellen. In de rechterkapel, als je M.C.-plaats rechts in de kerk is, anders in de linkerkapel. De leden, die om haar dienst of de duis ternis uit de M.C. moeten blijven, kunnen hier haar achterstand inhalen. Zij, die zich opwillen geven als M.I.V.A - zelatrice, vervoegen zich vandaag (Zater dag) a. d. Haarlemmerweg no. 516. Donderdag half acht zangrepetitie. Om half negen K.A.-vergadering in het pa rochiezaaltje. Denken we allen en vooral de Euch. sec tie-leden aan de geloovige zielen, maakt ze gelukkig en leert ervan, wijs en gods dienstig te zijn, want: Als het kleed ons past, is het versleten. Als men het boek kent. is het uit. Als men het leven komt te weten dan valt het scherm, dat alles sluit. W. J. A. MULDER, pr.. Dir. M.C. „Mariagarde". Zondag om drie uur Margr. Sinclairgroep en Theresiagroep. Denkt er allen aan pre cies op tijd te komen en ingeval je een ge gronde reden hebt om te verzuimen, stuurt dan een bericht van verhindering hè. Zondag om kwart over vier een korte Icldstersvergadering. Allen present! SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: de Schola zing geheel in de Hoogmis: Half zeven: Lof. Maandag: kwart voor vijf: Aspiranten kwart over vi|f: Cresc. Gr. I. Dinsdag: kwart over vijf: Cresc. Gr. II." Zes uur: Schola. Woensdag: half zeven Lof. Donderdag: zooals Dinsdag. Vrijdag: zooals Maan- da* Zaterdag: half zeven Lpf. Hal lo boys! Heb je het nieuwe nummer al van de St. Odo-Klok? Wees er als de kippen bij, hoor. Het is een spannend nummer! Dande laatste week waren er nog al afwezigen op de repetitie van de Schola! Ook in het Lof waren er niet veel. Kom trouw en op tijd, hoor. Alleen hoogstnood zakelijk kan je verzuimen, als je mé dat rog even laat weten! Dusallemaal present. Alle Groepen werken nu voor de viering van het St. Odo-feest op 18 Novem ber! Dag hoor! Tot kyks! Kapelaan E. A. M. PAAP. Gemeentel. Aankondiging SCHOEISELDISTRIBUTIE. Met ingang van Dinsdag 11 November a.s. zullen schoenenbonnen, zoowel Nr. 1 als Nr. 2. volgens de nieuwe regeling, worden verstrekt. Gedurende de maand November bestaat er geen gelegenheid tot het aanvragen van schoenenbonnen. De nog in ons bezit zijnde aanvragen van 1 t/m 10 September j.l. zullen zooveel mogelijk gedurende deze maand worden behandeld. De aanvragen, die niet rm komen te ver- vragen in De iten worden in- handeling worden vallen, zoodat' eember opnieuw gediend. Volgens de bon v. orden-^ le. ScJioeisj teur val Leder g< gekeurd schot aan geen lej 2e. z.g. s' ledef of ru 3e Rubt#roversc! Op schopnenbon kocht: le. Alle schoeisi der of zoölleder.is verwerkt; 2e. Rubber cn kinderlaarsjes 3e. Klompsolcken; 4e. Gymnastiek- en tennisschoenen; 5e. Strandsandalen; 6e. Afgekeurd schoeisel, gestempeld met de woorden „Afgekeurd schoeisel R.H.L." voor zoover hieraan leder is verwekt. Al het. andere Schoeisel kan men slechts koopen op schoenenbon Nr. 1_ Leiden, 8 November 1941. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. ,ng kan zonder .ens den Direc- ■oor Huiden en woorden: „Af- joover hier- er werkt; ichoeisel, waJtaan geen t/jm maat 23; kan worden ge- waaraan geen overle- AFSTEMPELING VOOR WINTER VOORRAAD AARDAPPELEN. NA-RUILING BOTER- EN VETKAARTEN NA-UITREIKING TEXTIELKAARTEN. Op Dinsdag 11, Woensdag 12 en Donder dag 13 November a.s. zal aan den Stille Rijn Nr. 3 gelegenheid gegeven worden van 912 u. 30 en van 1417 u.: le. tot het afstempelen van het bloc der bonnen 05 tot en met 14 van de aardappel- kaart V (Voor bijzonderheden wordt ver wezen naar het nummer van 7 November j.l. van dit blad). Met dit afgestempelde bloc, dat als een geheel moet worden aan geboden, kan men bij lijn handelaar 1/2 kilogram aardappelerf kocAen. 1 kruist zal y ordent hf^vak v a n d e s t 2e. Voor hen, fiie tot^i: in de gelegenhi ter- en vetkaartin in ti kruist zal wpr d e van de sta 3e. Voor hen, in de gelegenheid^trfiren, we textielkaar(en) af kruist zal worden Alleen zij, die te Leidi zijn. kunnen hun textielkaart(en) afhalen. Het publiek wordt verwacht in de volg orde der familienamen en wel: Op Dinsdag 11 November a.s. zij wier familienaam begint met A, B, C, D, E, F, G t/m Hé; Op Woensdag 12 November a.s. zij wier familienaam begint met Hi, I, J, K, L. M, N. O, P; Op Donderdag 13 November a.s. zij wier familienaam begint met Q. R, S, T, U. V. W. X, Y. Z. 2157 Leiden, 8 November 1941. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. tot dusver niet :lsnog hun nieu- halen. A f g e- e t vakje W7. gedomicilieerd JURG RLMKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrik z. v. A. Geskus en M. v. d. Dolder. Christiaan z. v. J. C. Hoogerdijk en J. Pauk. Ondertrouwd: W. Oudshoorn jm. 44 j. en J. M. G. Gertjes jd. 34 j. F. de Vink jm. 20 j. en A. v. d. Blom jd. 18 j. Overleden: H. Broek m. 74 j. W. Wientz z. 20 j. KUNSTREEK KOUDEKERK In een schaap in een zak. Vrijdagmor gen is voor de Betonfabriek van de fa Bos en Zn., alhier, in den Rijn een dood schaap gevonden, hetwelk in een zak was gewik keld met eenige steenen en waarschijnlijk dien nacht in den Rij.; was geworpen. Om trent de herkomst van het schaap tast de politie nog in het duister. OUDE-WETERING DOOR GASVERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN In den nacht van Woensdag op Donder dag is ten huize van den heer Kr. Over zijde een 84-jarige logé aan gasverstikking overleden, terwijl diens echtgenoote be wusteloos werd aangetroffen. Waarschijn lijk is het ongeval ontstaan, doordat de schoorsteen bij de totale windstilte gedu rende de nachtelijke uren niet voldoende heeft gefunctionneerd. In den sloot gereden. De heer C. v. d. B. alhier is gedurende de avonduren, door dat hij zich in de ligging van een weg- kromming vergiste, met zijn Ford-auto- mobiel van den Provincialen weg in een droge sloot gereden. De auto werd eenigs- zins beschadigd, terwijl de bestuurder er goed afkwam. ZEVENHOVEN Smokkelwaar. Door den controle dienst werd in een woonschip, liggende in de Amstel onder deze gemeente, een frau duleus geslacht varken van 200 k.g., dat al in het zout zat. in beslag genomen. Te vens werden een 10-tal kazen gevonden en tegelijk mee genomen.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2