DUITSCHLAND DINSDAG 4 NOVEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Eervol ontslag curatoren. Bij beschikking van den secretaris-gene raal van het Deoartement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming is aan mr. P. E. Briët, mr, N. C. M. A. van den Dries en jhr. mr. Rh. Feith, op hun ver zoek eervol ontslag verleend als lid van het college van curatoren der Rijksuniver siteit te Leiden. TRAM VOLGT TREIN NA. De N.Z.H.T.M. heeft thans, evenals bij de Ned. Spoorwegen geschiedt, bepaald, dat de reizigers via het achterbalcon moe ten instappen en via het voorbalcon de tram moeten verlaten. Tot nu toe was Je deur naar hst voorbalcon altijd gesloten. Men hoopt hierdoor het in- en uitstappen sneller te doen geschieden. BEGRAFENIS L. WILLEBRAND. Hedenmiddag vond op de Rhijnhof de begrafenis plaats van wijlen den heer L. Willebrand, oud-conducteur der N.Z.H.T.M. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op: den heer D. H. v. d. Vijver, uit Leiden, chef van den uitvoerenden dienst, namens de directie der N.Z.H.T.M., eenige oud collega's van den overledene en vrienden en kennissen. Toen de kist in het familiegraf was ne- dergelaten trad naar voren de heer J. Smit uit Schevenin^en, zwager van den over ledene, die ontroerd den overledene dank zegde voor de steeds ondervonden gene genheid. die hij aan den dag legde. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer H. J. Willebrand, zoon van den overledene. Nadat bloemen in het graf waren ge strooid, dankte de zoon van den overlede ne, de heer L. Willebrand, uit den Hapg namens de familie voor de betoonde be langstelling. OMGEVING ZILVEREN JUBILEUM. Heden herdenkt de lantaarn werkman P. Krassenburg, dat hij 25 jaar geleden als zoodanig in vasten dienst bij de Stedelijke Lichtfabrieken werd aangesteld, nadat hij reeds gedurende korten tijd als assistent werkzaam was geweest. De jubilaris heeft dus zijn gehseden diensttijd bij de open bare verlichting doorgebracht. Nadat hij vanmorgen allereerst de ge- lukwenschen van de directie in ontvangst had genomen, wachtte hem nog een ver rassing van de zijde van het personeel in de monteurswerkplaats, waarbij de Ju bilaris tegenwoordig is ingedeeld. De col lega's hadden den jubilaris met diens fa milie in de werkplaats een eenigszins fees telijke ontvangst bereid, waarbij hem bij monde van een der werklieden gelukwen- schen werden aangeboden, welke verge zeld gingen van een stoffelijk blijk van sympathie. De jubilaris sprak hierop woorden van dank, waarna de aanwezigen gelegenheid kregen hem persoonlijk de hand te druk- ikenn. Na deze intieme huldiging vertrok de jubilaris mst zijn familie weder om het verdere van dezen feestdag in huiselijken kring door te brengen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 3240 I*)". van Egmond, Rijns burg, Katwijkerweg 3, timmer-" en aanne mersbedrijf. Bovengenoemde zaak is met ingang van 1 Nov. 1941 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: N. van Egmond en Zoon. Venn.: N. van Egmond, Rijnsburg en H. van Egmond, te Rijnsburg. 6382. N.V. Voorschotensche Melkin richting „Vomi", Voorschoten, Leidscheweg 422. Uittr. Dir.: M. C. Ciltay, Honselersdijk. Uittr. Comm.: M. C. de Jong. Honselersdijk. N. Dir.: B. van der Burg Wzoon, Leiden. N. Comm.: G. C. Hoogendoorn, Leiden. Vest. fil.: Voorschoten, Willem de Zwijger laan 35. 7581. Gebroeders Durieux, Katwijk a. Zee, Sluisweg 77. Handel in aardappelen, groenten, fruit. N. Venn:: M. H. Durieux Katwijk aan Zee. Nieuwe inschrijving: 7842 Al phens Makelaars en Woningbureau. (B.P.). Alphen a. d. Rijn, v. Velzenstraat 4. Venn.: J Westmaas Jr., A. Vis Jr. en J. D. Vis, te Alphen aan den Rijn. 7838. Firma Bochove, (B.P.). Wou- Lrugee, A 134, handel in manufacturen, kleeding, meubelen en naaimachines. Venn.: Notaris A. A. van Haaften alhier is ge kozen tot lid van het hoofdbestuur van de Broederschap der Notarissen in Nederland. Geslaagd zijn voor machineschrijven aan de Pittmanschool de heeren A. de Vos, J. v. Sehoonewo-erd en mej. R. van Teylingen. Uit een weiland aan het Zwarte Pad nabij den Maresirgel zijn twee schaoen vermist, eigendom van den veehouder R. Bij de Leidsche Spaarbank is gedurende de maand October 1941 ingelegd 190.015.52 en terugbetaald f 2,03.525.64; ingeschreven zijn 79 nieuwe inleggers, terwijl 102 boekjes geheel werden uitbetaald. Het te goed der 16411 inleggers, hieronder begrepen 1000 deelnemers aan den Afhaal- dienst, bedroeg einde October 1941 5.740.238.42. Door den Afhaaldienst is in deze maand 10.763.75 ontvangen. 34 spaarbusjes wer den ter lediging aangeboden met een ge- zamenlijken inhoud van f 356 82. Op de scholen werd gespaard 91.30. De liturgie der Kerk WOENSDAG 5 November. Mis v. d. 5e dag onder het Allerheiligenoctaaf: Gaudea- mus (als op 1 Nov.). 2e gebed tot den H. Geest; 3e voor Kerk of Paus; 4e voor den vrede. In de kerken van de E.E.P.P. Franciscanen. WOENSDAG. Feestdag van de heilige relikwiën, die in de kerken van de Sera- fijnsche Orde bewaard worden. Mis:MuItae tribulationcs. 2e gebed van het Allerheili genoctaaf; 3e voor den vrede. Kleur: Rood. LEIDSCHENDAM Oliediefstal. Door de politie te Leid- schendam zijn wederom een drietal perso nen uit deze gemeente aangehouden we gens diefstal van 3 vaten olie te Leidschen- dam. De heeren zijn op het politiebureau te Leidschendam ingesloten. Rijwieldiefstal. Ten nadeele van den heer Van Schie, alhier is een damesrijwiel ontvreemd, hetwelk geparkeerd stond in den tuin voor zijn woning aan de Tedin- gerstraat.. Geboren: Maria Francina Wilhelmi- na, d. van P. G. M. Groenewegen en M. A. A. Haagen Cornelia Johanna Maria, d. van B. H. van Veen en W. T. Snelder- waard Nellie Clazina, d. van M. Olie man en A. van Waerden. Gehuwd: M. P. M. Elderhorst en G. Meijer. WARMOND Benoeming hoofd der school. In plaats van den heer A. H. Burcksen, die met in gang van 1 December a.s. den dienst met pensioen verlaat, is met ingang van ge noemden datum tot hoofd der R.K. Jon gensschool alhier benoemd de heer Th. v. d. Zalm, die reeds meer dan 17 jaar werk zaam is aan deze school als onderwijzer. Uitvoering. De R.K. Muziek-, Tooneel- en Zangvereeniging „St. Matthias'' geeft Zondag a.s. in hotel „de Zon" een extra winteruitvoering, waarbij het bekende too- neelstuk zal worden opgevoerd „De geest van Olmenhoeve". Gevallen. De heer v. d. Schoor uit Heemstede is bij de reparatie van zijn boot in het ruim van zijn schip gevallen. Hij werd met inwendige kneuzingen opgeno men en ter observatie opgenomen in het ziekenhuis te Haarlem. WASSENAAR Inbraak. Inbrekers hebben hun slag geslagen in de woning van den heer L., aan den Rijks straatweg. Het geheele huis is doorzocht. Zoowel ten nadeele van de familie als van ie dienstbode, worden geld en byouteriën vermist. Door de thuiskomst van de dienst bode, die de voordeur vond openstaan, zijn de inbrekers blijkbaar gestoord, want een gereedstaande zak met zilveren voorwer pen is achtergelaten. Verzekering dekt de schade. Boterdiefstal. Ten nadeele van v. P., alhier, werden vanaf een wagen die op den Deijl stor.d, 20 pakjes boter ontvreemd. Portefeuille verdweneD. Mr. v. O., alhier, deed aangifte van de vermissing v: 4 320.uit een portefeuille, welke diefstal gepleegd is op het Lochevterrein aan den Katw. weg. Smokkelaar aangehouden. Alhier werd aangehouden een zekere B., wonende aan den Schouwweg, die 2500 sigaretten ver voerde. Bij eer ten zijnen huize ingesteld onderzoek werden nog meer sigaretten aan getroffen, alsmede een hoeveelheid levens middelen. Bij onderzoek bleek hij voor een btdrag van ongeveer 5000.clandestien verhandeld te hebben. Alles is in beslag genomen. RIJNSTREEK BOSKOOP Phüatel'sten-nieuws. De afd. Boskoop van de Ned. Vereen, voor Postzegelverza melaars organiseert bij wijze van proef een beursavond. speciaal voor inkoop, vct- kooD en ruil van postzegels, welke ook toe gankelijk is voor niet-leden. Bij voldoende animo zullen regelmatig beursavonden worden gehouden. Geboren: Dingenis Jan, z. van J. v. d. Berge en A. N. J. Roose Leonardus, z. yan Th. v. Hevelingen en E. A. Straver Simon, z. van S. Buisman en J. Hoek stra. Ondertrouwd: M. Goudriaan en M. v. Rijswijk J. v. Helden en W. A. v. Essen. Getrouwd: N. Sehonewille 24 j. en B. Rovenhorst 22 j. Overleden; Dirk Veerman 55 j. LEIDERDORP Benoeming. Tot gymnastiekleeraar aan scholen in deze gemeente is benoemd de heer K. de Vrij te Alphen a. d. Rijn. Uitdiepen van slooten. Deze week wordt begonnen met het uitdiepen van de slooten in den polder Achthoven. Het betreft hier een werkverruimingsobject van de centrale werkverruiming. Geboren: Marinus, z. van A. Vonk en A. Vulpenhorst Hans, z. van H. Duiker en B v. Kuilenburg Leendert Dirk Jo- han, z. van L D J. Reeser en Th. IJkema. Getrouwd: D. Eraam en J. v. Winkel W. J. v. Rooyen en J. E. de Haas. WILT U IETS WETEN Vraag: Kunt u mij het adres en naam opgeven van het hoofd van het textiel- bureau? Antwoord- Uit uw vraag blijkt niet of u het hoofd der textieldistributie in Leiden of in Den Haag bedoelt. Voor Lei den moet u zich wenden tot den chef der textielafdeeling of tot den directeur zelf, Breestraat 117. Leiden. Voor Den Haag tot den heer H. G. Hey, directeur van het Rijksbureau voor de distributie van tex tielproducten door den handel. Andries Bickerweg 2, Den Haag. Uw andere vraag was niet zeer duidelijk, u wilt die mis schien nog wel toelichten. Vraag inzake het betalen van een kruideniersrekening. Antwoord: In ieder geval staat vast, dat u verplicht is de resteerende 5.te betalen en dat de schuldeischer in het uiterste geval het recht heeft, zich door het verkoopen van uw eigendom schadeloos te stellen. Wat uw eigendom niet is, kan hij niet verkoopen. Tracht nog maals met uw schuldeischer tot een ac- coord te komen over een redelijke afbeta ling. BLOKKADE-PRIJSVRAAG. In het blad „Blokkade" dat dezer dagen in geheel Nederland huis aan huis bezorgd wordt, komt een prijsvraag voor in den vorm van een lettergrepenraadsel. Alle Nederlanders worden uitgenoodigd aan deze prijsvraag deel te nemen. Er wordt een aantal prijzen beschikbaar gesteld voor de he'ft bestaande uit geld, voor de helft uit Winterhulploten. De eerste prijs be draagt f 250.plus 500 Winterhuioloten, de tweede prijs f 125.plus 250 Winter hulploten enz. Voorts is een aantal boek werken als prijzen beschikbaar gesteld. Goede oulcssingen worden vóór 1 De cember 1941 (dus niet voor 1 November, zooals in een deel van de oplage vermeld) ingewacht bij het Departement van Volks voorlichting en Kunsten, Afdeeling Actieve ProDaganda, Prinsessegracht 21, Den Haag. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexxa- men Recnten: mej. M. C. van Oort, Rotter dam, mej. C. G. Lub, Rotterdam en de heer B. M. Smulders, Wassenaar; propae- deutisch examen Theologie: dr. C. Schra- vensande, Meppel. STUDEEREN IN DUITSCHLAND. Leidsche studenten', die van de hun aan geboden gelegenheid in Duitschland te stu- deeren wenschen gebruik te maken, kun nen zich schriftelijk aanmelden bij den waarnemendsn rector magnificus, prof. dr. W. van der Woude. LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER. Zware straffen voor distributiegeknoei. Het zaaltje aan de Riouwstraat te Den Haag waarin de zittingen van den econo- miscnen rechter worden gehouden, zat vanochtend vol van hen, die nog van het vrije leven hadden genoten, toen ze er binnenstapten, maar, als gevaar opleve rend voor de gemeenschap, eenigen tijd veilig zouden worden opgeborgen. Zij kon den dus niet naar huis terug. Tegen hen was dooi den economischen rechter een bevel tot onmiddellijke gevangenneming uitgevaardigd. De uitgedeelde straffen waren weer niet malsch. De Hagenaar A. F. Mertens, slager van beroep, die een klandestiene slachting had verricht, kreeg 6 maanden gevangenis straf. Er mag wel eens bedacht worden, dat 6 maanden het minimum is, dat voor zulk een karwei kan worden gegeven. A L. W. Steentjes, die bij 's-Gravezan- de een varken geslacht had, kwam er nog slechter af. Deze man zal 1 jaar en 9 maan den moeten brommen. Er werd ook nog een koffie- en thee- smokkelzaak behandeld. J. C. Caspers, koopman te Noordwijk, had voor niet minder dan 50.00 koffie en thee verkocht en natuurlijk zonder bon. Een jaar gevan genisstraf werd zijn deel. ZIEXENFONDSENBESLUIT. Met ingang van 1 November 1941 treedt het Ziekenfondsbesluit in werking. De zie kenfondspremie bedraagt voor personen, die naar de voorschriften van de Ziektewet verzekeringsplichtig zijn, een percentage van het loon. Voor het jaar 1941 bedraagt de premie vier percent. De premie komt voor de helft voor rekening van den ver zekerde en voor de helft tfoor rekening van zijn werkgever. De aandacht van de werkgevers wordt erop gevestigd, dat bij de berekening van de loonbelasting het gedeelte van de premie dat ingevolge het genoemde besluit ten laste van den werkgever komt, niet als loon behoeft te worden aangemerkt^ en dat de bijdrage van den werknemer niet in min dering op het loon mag v/orden gebracht. Het vorenstaande heeft tot gevolg, dat het in werking treden1 van het Ziekenfond- senbesluit geen wijziging brengt in het be drag. waarnaar de loonbelasting wordt be rekend. JUWELIER OPGELICHT VOOR 11.000. Een Amsterdamsche juwelier werd door een Maastrichtenaar H. K, met wien hij vorige week in een café te Maastricht had kennis gemaakt, opgelicht voor een bedrag van rond f 11.000. K. zou voor den Am sterdammer een vijftal juweelen verkoo pen aan iemand, dien hij goed kende, naar hij beweerde. De juwelier bleef tevergeefs on K. in het café wachten en deed bij de politie aangifte. Deze tracht den oplichter op te sporen. DOODELIJK ONGEVAL. Op het kruispunt aan de Heerenstraat te Mons+er, reed Vrijdagavond de 22-jarige mej. P. van Galen per fiets tegen een pas- seerende vrachtauto. Het meisje werd hier bij ernstig gewond. In een ziekenhuis te Den Haag is zij aan de bekomen verwondin gen overleden. BUITENLAND. HET ITALIAANSCHE WEERM?\CHTSBERICHT. ROME, 4 Nov. (Stefani). In zijn weer- machtsberioht no. 520 maakt het Italisan- sc^e ouner^evel het volgende bekend: Op Sicilië hebben Britsche vliegtuigen des nachts en overda» eenige plaatsen tus- .«•ohen Svracuse en Licata aangevallen. Fen'^e huizen werden beschadigd. Onder dp burgerbevolking werden eenige perso ren eewond. Onze ia^ers schoten een toe stel van het tvpe Wellington omlaag. De ma"^ir>e viel in zee op eenige mijlen buiten de kust. Noord-Afrika: Onze detachementen maakten eenige gevangenen. Duitsche vlieg tuigen vielen concentraties gemotoriseerde voertuigen van den vijand a°n. Tüdens epn aanval op het gebied van Trinol is heeft een van onze javers een vi.jar del ijken bom- me""'erper boven zee brandend neerge haald. Oost-Afrïka: Intensieve activiteit van STRIJDT VOOR EUROPA De Duitsche opmarsch in de Kri m HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 3 Nov. (D. N. B.) Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Onder den druk van de felle achter volging door Duitsch-Roemeensche formaties is de op de Krim verslagen vijand in twee groepen gesplitst, waar van de eene via Sebastopol en de an dere via Kertsj tracht te ontsnappen. Bij een aanval op de transportsche pen, welke voor de vlucht van deze strijdkrachten werden gereedgehou- den, heeft de luchtmacht 10 koopvaar dijschepen met een gezamenlijken in houd van ongeveer 38.000 brt door bomtreffers tot zinken gebracht. 14 andere schepen werden zwaar bescha digd. Andere gevechtsvliegtuigen bom bardeerden Sebastopol en het haven gebied van Jalta alsmede militaire doelen in de straat van Kertsj en aan de NoordOostkust van de Zwarte Zee. Een groot drijvend dok kreeg bom treffers van zwaar kaliber Bij de door braak en achtervolgingsgevechten op de Krim werden tot dusver in totaal 53.175 gevangenen gemaakt, alsmede 230 pantserwagens, 218 stukken ge schut, verscheidene pantsertreinen en groote hoeveelheden ander oorlogsma teriaal buitgemaakt of vernietigd. Ver der werden meer dan 13.000 mijnen verwijderd, welke waren gelegd om on "en opmarsch te verhinderen. Italiaansche troepen namen in het Donetzbekken nieuwe industrie-plaat sen na strijd in bezit. In den centralen sector van het Oostelijk front werd gis teren de districtshoofdstad Koerrk, een belangryk spoorwegknooppunt en in dustriecentrum door infanterie- en geoantserde formaties genomen. In de wateren om Engeland brachten gevechtsvliegtuigen een vrachtschip van 4000 brt. tot zinken en troffen zes schepen zoo ernstig, dat nog meer ver liezen genoteerd kunnen worden. In Noord-Afrika verstrooiden Duitsche gevechtsvliegtuigen concentraties Brit sche automobielen bij Solloem. Bij luchtaanvaEen op de reede van Suez werd een kooovaardijschip van 6000 brt. vernietigd. Gevechtshandelingen van den vijand boven het gebied van het Duitsche Rijk vonden niet plaats. Haveusiad Feodosia ffenomen HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 4 Nov. (D. N. B.). Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „Op het schiereiland de Krim zetien Duiucke en Koemeensciie troepen de achtervolging voort, PiaalselijKe te- gensvand van verstrooide deeien van den vijand werd gebroken. Aan de kust van de Zwarie Zee werd de ha venstad Feodosia genomen. Twee uitvaispogmgen van vrij sterke vijan delijke strijdkrachten, gesteund door pantserwagens vanuit Leningrad wer den met zware bloedige verliezen voor den vijand afgeslagen, voordat zij de Duitsche linies bereikten. De luchtmacht zette de aanvallen op bolsjewistische schepen in de wa teren van de Krün voort. Zij vernie tigde een koopvaarder van 1000 brt. en plaatste bomtrefiers op vijf groote transportschepen. Moskou werd over dag gebombardeerd. Bij nachtelijke aanvallen van de luchtmacht op Le ningrad ontstonden groote branden in verscheidene wijken der stad. Zooals reeds in een exirabericht werd medegedeeld, hebben de marine en de luchtmacht de Britsche revitail- leeringsscheepvaart wederom zware slagen toegebracht. Duikbooten heb ben op den Atlantischen Oceaan 11 vijandelijke koopvaarders met een ge zamenlijken inhoud van 53.000 brt., alsmede een torpedojager tot zinken gebracht. Drie andere schepen en een torpedojager werden door torpedotref fers zwaar beschadigd. Gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopcn nacht ten Oosten van Aber deen drie koopvaarders met een ge zamenlijken inhoud van 20.000 brt. vernietigd. Bovendien werd bij de Shetland-eilanden een vrachtschip door bomtreffers zwaar beschadigd. In Noord-Afrika hebben Duitsche bommenwerpers Britsche artillerie- en kazematstellingen bij Tobroek ge bombardeerd. Een Britsch vliegveld werd met brand- en brisantbommen aangevallen. De vijand heeft in den afgcloopen nacht met zwakke strijdkrachten bo ven Noord-Oost-Duitschland gevlogen. Bij vluchten boven de bezette gebie den werd een Britsche bommenwer per neergeschoten. onze vooruitgeschoven afdeelingen aan alle fronten in den sector Gondar. In het centrale bekken van de Middel- landsche Zee hebben onze torpedojagers een Engelsche duikboot tot zinken gebracht. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren:' Margaretha, d. v. H. W. v. d. Bosch en G. Verhoef Theodora Ger- trud Leni, d. v. F. Sanders en E. H. Schlag- wfcin Hendrikus Marinus, z. v. J. Velt- huijzen en M. de Winter Pieter, z. v. P. Vermond en H. de Mooij Johannes Ge- rardus, z. v. W. G. Brand en A. G. C. Kroe zen Geertje Cornelia, d. v. J. T. v. d. Werf en T. E. Nijboer Maria Apolonia, d. v. J. van Benten en P. C. v. d. Meer Gerardus Johannes, zoon van J. D. Waas dorp en C. Abrahams Petrus Augustinus, zoon van G. R. Vermeij en W. A. Meijboom Cornelis Jacobus Johannes, z. v. L. J. van Nobelen en A. C. v. Kesteren. Ondertrouv/d: J. D. de Stoppelaar jm 27 jaar en L. A. Muys v. d. Moer jd 24 jaar. Getrouwd: P. M. Heijmans jm en A. H. Prins jd H. J. Favier wedn. en T C. Moene gesch. L. J. J. v. d. Steen en W. L. M. Driessen jd. Overleden: A. W. Verhagen gesch. vr. 73 jaar L. Willebrand, wedn. 79 jaar C. SIoos, m. 62 jaar J. M. Hoogkamer dr. 6 jaar A. H. Helling zn. 5 maanden. J. Boekbinder, m. 46 jaar J. M. Klein dr 26 jaar L. Dompeling, m. 62 jaar P J. Mink zn. 6 weken. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 5 NOVEMBER 1941. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gewijdemuziek (gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huis vrouw 9.25 Gramofoonmuziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 Ensemble Rent meester 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest 12.25 Voor den boer 12.40 Al manak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econo mische berichten 13.00 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek 13.40 Gramofoonmuziek 14.15 Revida-sextet 15.00 Voor de vrouw 15.20 Gramo foonmuziek 16.00 Bijbellezing 16.20 Voor de jeugd 17.00 Gramofoormuziek 17.1b B.N.O.: Nieuws- economische- en beursberichten 17.30 Nationale jeugd stormkwartier 17.45 Omroeporkest en solist (opn.) 18.15 Causerie „Volksge zondheid" 18.30 Boyd Bachman en zijn orkest 19.00 Actueel halfuurtje 19.30 Melodie en poëzie. (Vanaf 20.15 a'leen voor de Radio-Centrales die over een lijnver binding met de studio beschikken) 20.15 Gramofoonmuziek 20.45 Amusements orkest (oon.) 21.30 Gramofoonmuziek 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00 B.N.O.: Uitzending in de Engelsche taal: „The Dutch Achievements in the Nether lands Indies" of Gramofoonmuziek 22.15 Kurt Hohenberger's orkc-t (opr.) 22.45 Gramofoonmuziek 23.2024.00 Frans Wouters en zijn orkest (opn.). HILVERSUM II, 3015 M. 6.45—8.00 Zie Hilversum I 8.00 B.N.O.: Nieuwsbe richten 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Pianovoordracht 10.40 Voordracht 11.00 Gramofoon muziek 12.00 Otto Hendriks en zijn or kest 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economi sche berichten 13.00 De Melodisten, so list en gramofoonmuziek 14.15 Voor dracht 14.30 „Daphne", opera (oon.) 16.00 Gramofoonmuziek 17.00 Voor de jeugd 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economi sche- en beursberichten 17.30 Omroep orkest en solist (opn.) 18.00 Orgelcon cert en zang 18.30 Vocale duetten met pianobegeleiding 19.00 B.N.O.: Br.'i- bar.tsch praatie 19.10 B.N.O.: Nieuws berichten 19.20 Vo'kszangkoor met oia- nobegeleiding 19.45 ,.In en om de N. S. B." (voorbereid door de NS.B.) 20.00 Nederlandsch Kamerorkest en soliste. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centra les die over een lijnverbinding met de studio beschikken) 21.00 Voordracht 21.15 Gramofoonmuziek 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 22.00 Gramofoonmu ziek 22.1022.15 Avondwijding. GEM. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF. Ie Programma: 6.4522.15 Hilversum I. 22.1524.00 Duitsch Prorramma. 2e Programma: 6.45—22.15 Hilversum n. 22.1523.00 Programma uitsluitend voor aangeslotenen bij Radio Centrales. 23.0024.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 6.45—24.00 Duitsch Programma. MARKTBERICHTEN AMERIKAANSCHE BOMMENWERPER VERONGELUKT. BERLIJN, 4 Nov. (D. N. B.). Naar de Engelsche berichtendienst uit Washington meldt, heeft het ministerie van marine gis teravond medegedeeld, dat een bommen werper van de marine boven den Atlanti schen Oceaan is neergestort. De bemanning bestaande uit elf officieren en manschappen alsmede een officier van het leger, die als passagier den tocht meder.iaakte, zijn om het leven gekomen. Het vliegtuig werd se dert Zondagavond vermist. De juiste plaats van het ongeluk wordt niet opgegeven. LEIDEN, 3 Nov. Veiling. Per 100 kg.: witte kool 1.84—2.30, roode kool 4. ravoye kool 4.groene kool 5.boe renkool 5.prei f 5--7, kroten, gekookt 10.—, peen 3.40—7.spruiten f 12.80 16.andijvie 4—5, sla 27, Nero f 1116.50, druiven 3S45, pronkboonen f 11.stamboonen 14.40, witloof 20 25. spinazie 815, tomaten A, B, C en CC 1016, per 100 stuks: bloemkool 6.80 11.00, salade 1.202.50, knolselderie f 57, per 100 bos: pieterselie f 0.601.40, radijs f 2.002.60, selderie 0.801.90, peen f 5 607.00. ROTTERDAM, 4 Nov. Vee. Heden wer den ter veemarkt aangevoerd 2371 dieren, waaronder 8 paarden, 13 veulens, 338 scha pen, 1080 runderen, 271 nuchtere kalveren, 553 graskalveren en 128 bokken. Prijzen per stuk: melkkoeien 635490380; kalf- koeien f 640500285; varekoeien 440 330280: vaarzen 400310225; pinken f 310225190; graskalveren 200155 CO. Overzicht: Aanvoer graskalveren groo- ter met slechten handel en prijzen als vo rige week. Aanvoer melk- en kalfkoeien kleiner met matigen handel en nrijshou- dend. Aanvoer varekoeien tamelijk, met flauwen handel en onveranderd in prijs. Vaarzen en pinken redelijke aanvoer, luie handel en prijzen als vorige week.. BODEGRAVEN, 4 Nov. Kaas. Aanvoer: 15 partijen Goudsche kaas, totaal 675 stuks wegende 6075 kg. Prijs met rijlcsmerk le soort 62.50 per 50 kg. Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 3 Nov. Veiling. Per 100 stuks: bloemkool I f 11.50—14.50, idem II 3.009.20, per 100 bos: bospeen f 5.507.00, per 100 kg.: waschpeen f 5.50 - 7.00, kroten 2.40—4.00, gele kool 3.70— 4.è00, uien 3.50, groene kool 4.5.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3