ADVERTEERT IN DIT BLAD SIMON DE WIT Adverteerendoetverkoopen dansoéfbnavonden Kantoor LOTISICO RATH 's Zaterdags gesloten. DINSDAG 28 OCTOBER 194l DE LEIDSCHE COURANT PAG. 4 RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Verleden week hadden de voddenkoop- lieden A. van I. en D. L. A. B. te L e i d e n terecht gestaan wegens het stelen van dis tributiekaarten gepleegd te Sassenheim en Hillegom. Zij waren toen elk veroordeeld tot in totaal acht maanden gevangenis straf Thans stonden zij warempel alweer te recht en weer voor het stelen van distri butiebescheiden thans gepleegd te Rijns burg ten nadeele van de familie Bogaards. Zij waren om het huis heen geloopen, tot dat zij aan de achterdeur kwamen. Hun gewone smoesje was, of er nog vodden waren. Was er dan niemand thuis dan ging een van hen brutaal naar binnen en nam de distributiekaarten weg. Hier was het ook weer-zoo gegaan en de buit was groot geweest. Zij hadden een geheele map meegeno men waarin zich alle distributiekaarten bevonden alsmede de stamkaarten. Toen zij eenmaal buiten gekomen zijnde een na der onderzoek instelden bleek, dat zich in de map ook nog de verzekeringspolissen, de ziekenfondskaarten en tal van andere zaken bevonden. Deze documenten hadden voor hen geen waarde en daarom hadden zij ze maar in een sloot gegooid. De Officier was in het geheel niet te spreken over de verdachten. Distributie bescheiden moet men nog van meer waar de achten dan bankpapier. Menschen wier bescheiden gestolen worden, worden ont zettend gedupeerd en kunnen doodgewoon geen eten koopen. Spr. ziet geen enkel lichtpunt in deze zaak en eischte tegen elk zes maanden gevangenisstraf. Rekenirg houdende met de acht maanden, die de verdachten reeds hebben gekregen veroor deelde de Politierechter hen elk tot vier maanden gevangenisstraf. Ze krijgen nu dus een jaar gelegenheid om eens na te denken over hun minderwaardige praktij ken. Drie maanden gevangenisstraf voor het stelen van aardappelen. C. L. S. en P. W., die verstek lieten gaan hadden te Nootdorp, ten nadeele van Jansen en v. d. Zanden 10 K.G. aardappe len gerooid en meegenomen. Het was niet de eerste maal, dat zij zooiets gedaan had den en ze hadden er bij verteld, dat het ook niet de laatste maal geweest zou zijn. Gezien het feit, dat ze te zamen reeds een dozijntje veroordeelingen achter den rug hadden kreeg elk van hen de maximum straf voor dit feit, zijnde drie maanden ge vangenisstraf. H.B.S.'ers op de eendenjacht. Twee H.B.S.-knapen uit de hoogste klas se waren gaan cano varen op de Kaag te Warmond. Daar is natuurlijk niets op tegen, maar over hetgeen zij nog meer ge daan hadden valt des te meer te zeggen. Zij hadden van een echten jager gehoord hoe hij den vorigen dag veel eenden ge schoten had en dus waren zij ook maar op jacht gegaan. De eerste eend, die zij zagen zwom er gens in een vijver en het argelooze dier kreeg met een peddel een watjekou. dat het in slaaD viel en nooit meer ontwaakte. De „jagers" gingen daarna het beest pluk ken. maar aangezien het maar een nietig eendje was, vonden zij de bout niet eroot genoeg. Weer gingen zij ter jacht, klom men ergens over een omrastering en sloe gen een tweede eend naar zijn voorvade ren. Toen zij onderweg naar hun wig-wam waren zagen ze een derde eendje heel rus tig rondzwemmen en ook dit beest wist luttele seconden later niets meer van alle narigheid oo dit orderrnearische af. „Ergerlijk", vond de Officier. ..Hoe kwamen jullie zoo idioot", infor meerde de Politierechter. „Wij waren door het dolle heen", was het antwoord van de H.B.S.'ers. „Door het dolle heen op het zien van een tamme eend", schamoerde de Officier. „Eenden zie je eiken dag", vond de Po litierechter „en verbeeld je nou eens, dat een ieder, die een eend zag door het dolle heen raakte". „Jullie wPden een boutie hebben", oor deelde de Officier en anders niet. Al die nraaties over door het dolle heen raken "i"d ik nou eens te dol om los te loooen. Jullie zijn anders echte jagers om tamme eenden, die opgesloten zitten, dood te gaan slaan". De eisch werd tegen elk een geldboete van ff 20 subs. 20 dagen. „Het wordt nu een duur boutje", merkte de Politierechter on. Het vonnis werd te- van 20 subs. 20 dagen. „Gaan jullie voortaan maar op wilde eenden jagen", gaf de magistraat hen den goeden raad. „Als je dan maar eerst een iachtacte aanvraagt want anders komen jullie hier weer", deelde de Officier hen mede. Men ging uit visschen. Een stelletje Hagenaars gingen op een Zondag visschen te Voorschoten. Zij reisden per „blauwe tram" en waren ge wapend met de attributen, die visschers nu eenmaal van noode hebben om visch te verschalken. Een van hen had zijn benoo- digdheden in een duivenmandje gepakt. Bij het verlaten van de „blauwe" vergat de eigenaar van het duivenmandje warempel zijn bezit. Twee mede-visschers zagen zulks en pikten deftig het mandje mee, volgens hun verhaal van thans om het 's avonds bij de politie te deponeeren. Mochten zjj deze voornemens al gehad hebben dan wa ren het toch zwakke broeders want eerst aten zij het middagmaal van hun collega op. „Ik heb een tomaat en een boterham metje er van opgegeten", vertelde de een. „En ik heb een tomaat en een slokkie koffie genomen", was het bescheid van nummer twee. Dat was dan blijkbaar nogal gauw ge gaan, want een half uur later waren er reeds twee Voorschotensche politie-agen- ten gekomen, die zich over het mandje hadden ontfermd. Waar het vischtuig, zooals simmen, haak jes en wat dies meer zij gebleven was kon den zij niet verklaren. „Dat het tie seker ook vergete net as sun mandje in de trem", vonden zij. Zich enkel bij de gepikte koffie en bo terhammen houdend, vond de Officier, dat het een dure lunch zou worden, want hij eischte tegen elk 25 of 25 dagen. Zes gul den of zes da?en werd het vonnis en met een gelijkgericht armgebaar, zeker de vis- schersgroet, verdwenen zij. Zijn patroon bestolen. R. W. te Leiden had ruzie met zijn vader en hij was boos het huis uitgeloo- pen. In die zelfde booze bui was hij naar zijn patroon gegaan en had daar wat geld gestolen. De Officier kon met de beste wil van de wereld het verband tusschen deze twee dingen niet zien en hij eischte daarom een maand gevangenisstraf. Het vonnis werd twee weken gevangenisstraf. Vier maanden voor het stelen van een konijn. J. de M. uit Leiden, die verstek liet gaan had ten nadeele van zekeren G. een konijn gestolen. Aangezien de ruif op slot was had hij het beest door de tralies ge trokken. De Officier bracht even het ontzettend aantal veroordeelingen, tientallen, van ver dachte in herinnering en eischte thans zes maanden gevangenisstraf. De Politierechter veroordeelde hem tot vier maanden gevangenisstraf. Fiets gestolen. J. A. S. uit Leiden moest verschijnen wegens diefstal van een fiets, maar liet verstek gaan. Dit was geen bezwaar voor den Officier om vier maanden gevangenisstraf te eischen. Het vonnis werd eveneens vier maanden gevangenisstraf. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Leidsche kantonrechter veroordeelde o a. de volgende personen: J. Z. te Leiderdorp, koetsier van beroep, had met zijn paard en wagen in de Schoolstraat te Voorschoten, door onvoor zichtig rijden een wielrijder getorpedeerd en werd daarvoor veroordeeld tot een ge'dboete van 5.— subs. 2 dagen. J. M. te K a t w ij k aan Zee, J. H. W. te Leiden, W. D. K. te Leiden, C. B. te K a t w ij k a a an Z e e, A. H. K. te Leiden en W. M. van I. te Leiden, hadden hun woningen niet goed verduis terd en werden deswege allen veroordeeld tot een geldboete van 5.subs. 2 dagen. J. Th. Z. te Leiden had zich te laat op straat bevonden en werd eveneens veroor deeld tot een geldboete van 5.subs. 2 dagen. W. T. te Hillegom had een gevaarlij ken hond los laten loopen en dit beest had den smid J. H. Duivenvoorden ernstig ge beten en diens kleeren beschadigd. Hij moet 3 en de schade betalen. Tenslotte werd G. van V. te L e i de n veroordeeld tot 7.50 boete, wegens het veroorzaken van een aanrijding. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 29 OCTOBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B. N. O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huis vrouw 9.25 Gramofoonmuziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 Ensemble Jack der Kinderen 12.00 Schrammel-kwartet en soliste 12.25 Voor den boer 12.40 Almanak 12.45 B. N. O.: Nieuws- en eco nomische berichten 13.00 Trioconcert 13.25 Gramofoonmuziek 14.15 Molto Cantabile 15.00 Voor de vrouw 15.20 Zang met pianobegeleiding 16.00 Bijbel lezing 16,20 Voor de jeugd 17.00 Gra mofoonmuziek 17.15 B. N. O.: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30 Kwartier van den Nationalen Jeugdstorm 17.45 Pianovoordracht 18.15 Causerie „Volksgezondheid" 18.30 Gramofoonmu ziek 19.00 Actueel halfuurtje 19.30 Volkszangkoor met pianobegeleiding 20.00 John Kristel en zijn orkest en solis ten 20.30 Gramofoonmuziek 20.45 Amusementsorkest, solist en dameskoor „Aethercharme". 21.30 Gramofoonmu ziek 21.45 B. N. O.: Nieuwsberichten 22 00 B. N. O.: Engelsche uitzending: „The Dutch Achievements in the Netherlands Indies" of Zang met orgelbegeleiding (opn.) 22.30 Melodisten en soliste (opn.) 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301.5 M. 6.45 Gramo foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B. N. O.: Nieuwsberich ten 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 Mor genwijding 10.15 Pianovoordracht 10.40 Voordracht 11.00 Gramofoonmu ziek 12.00 De Romancers en solist 12.45 B. N. O.: Nieuws- en economische be richten 13.00 De Ramblers 13.30 Otto Hendriks en zijn orkest 14.15 Voordracht -- 14.30 Gramofoonmuziek 17.00 Voor ae rijpere jeugd 17.15 B. N. O.: Nieuws- economische- en beursberichten 17.30 Orgelconcert en zang 18.00 Gramofoon muziek 18.15 „Io Vivat", programma gewijd aan het studentenleven 19.00 B. N O.: Brabantsch praatje 19.10 B. N. O.: Nieuwsberichten 19.20 Gramofoonmu ziek 19.45 „Ir. en om de N. S. B." (Voor bereid door de N. S. B.) 20.00 Omroep- symphonie-orkestt (20.4521.00 Causerie „Dietsch-Duitsche Symphonieconcerten met een dieperen zin 21.45 B. N. O.: Nieuws berichten 22.00 Gramofoonmuziek 22.1022.15 Avondwijding. Beide zenders sluiten om 20.15. Het pro gramma loopt door, alleen voor de Radio- Centrales: op Hilversum I tot 24,00; op Hilversum II tot 22.15 uur. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.4522.15 Hilversum I 22.1524.00 Duitsch Programma. 2e Programma: 6.45—22.15 Hilversum II 22.1523.00 Programma uitsluitend voor aangeslotenen bij Radio Centrales 23.00 -24.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 6.4524.00 Duitsch Programma. Woensdag. Tijdens de vroolijke uitzen ding „Froher Funk fuer Alt und Jung", welke van 16 0018.00 uur ten gehoore ge bracht zal worden, hoort men Adele Kern (sopraan), Valentin Haller en Ernst Kurz (tenor). Georg Oeggl (bariton), het orkest van Willy Steiner, het koor en het groots orkest van den rijkszender Breslau ondei leiding van Ernst Josef Topitz en als bij zondere verrassing zal Leo Slezak humo ristische gebeurtenissen vertellen. Met het lied: „Kein schoener Land in dieser Zeit" (Geen schooner land in dezen tijd), begint de uitzending „Schoene Hei mat schoene Lieder" van 18.0010.30 uur. Er zal een vertelling uitgezonden worden van land en lieden van den Ne- derrijn. Deze uitzending is muzikaal geïl lustreerd. Van 19.1519.45 uur volgt een bont pro gramma over het onderwerp „De vroegere luidspreker". Een feestelijke avonduitzending „Toenen- des Rundfunk-Bilderbuch" wordt gege ven van 20.0024.00 uur over de Groot- Duitsche radio. De eerste krachten van opera, film en cabaret zullen de mooiste bladzijden van het bonte radio-plaatjes album vullen en in vier aan afwisseling rijke uren den luisteraars vroolijkheid en vreugde bezorgen. Cafetaria-Restaur geeft ifceen keus uit bijna 4^00 deel en. Tarief 8 ct. per deel p. week Voor eiken dag 1 cent meer Geen inschrijfgeld. Catalogus 25 cent. Zij, die gelden der zich hebbel van, of vor deringen hebbenIpp de nalaten schap \van wijlln den Heer PIETKR VIM* MNSZ00N, winkelièV ge^oclfcmhebbende te NoordwijV ain ZeA Oude Zee weg no, eji aldafe overleden den 5 October- 19^1, worden verzocht hi fry an opgave te doen ten kantore*» van Notaris Mr. C. PUNT te oord wijk, Linden- plein 3, voor of op 3 Novem ber 1941. 2524 L altijd voorraadJ te koop r/dblad S. jVWIELINGA 2533 op DONDERDAG- en ZC|lp^\GAv5ll0'M8 UUR, voor cursisten van dit seizoen. - Inlichting NIEUfrL RIJN 28, TELEFOON 21707 Eendaagsche Trekking van LOT1SICO 1/20 I. 2.50 ^/10 5.- /20 7.50 fer#kooper ontvangt binnen dagen gratis en franco de :ele trekkingslijst. OUDE SINGEL 142 Giro 165422 - Tel. 21156 Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. ADRESWIJZIGING AFDEELING PRIJZEN VAN HET RIJKSBUREAU VOOR DE VOEDSELVOORZIENING IN OORLOGSTIJD. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat haar afdeeling prijzen met ingang van Dinsdag 28 October is gevestigd: Riouwstraat 151, 's-Gravenhage, telefoon 557530, interlo- caal D.D.D. Persoonlijk bezoek is slechts mogelijk na voorafgaand overleg. 2525 Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. OVERDRACHT VAN SCHEURPLICHT. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt bekend, dat bij eventueele invoe ring van den scheurplicht het mogelijk zal worden gemaakt, overdracht van de verplicht te scheuren oppervlakte te kun nen doen plaats vinden. Reeds thans kan bij de vrijwillige aangifte hiermede reke ning worden gehouden, doordat desgewenscht mag worden opgegeven, dat ten behoeve van een ander wordt gescheurd, waarbij de naam, volledig adres en organisatienummer, zoo wel van dengene, die scheurt (de aangever) als van dengene, voor wien wordt gescheurd, moeten worden opgegeven. De gewone aangifteformulieren, welke op de gemeente huizen verkrijgbaar zijn, kunnen hiervoor worden gebruikt. De eventueele scheurpremie wordt vanzelfsprekend uitge keerd aan dengene, die scheurt. 2529 BEHANGSElPAPIERFABJttEK VAN De fabriek, kantoren, aflevetingsmaga^nen en toonzalen, zoowel in Amsterdam ati-iirie overige steden, zijn met ingagg alfZaterdag 1 November Officieele publicatie van den Inspecteur-Generaal der Nederlandsche Politie. AANSTELLINGEN BIJ DE GEMEENTEPOLITIE. Ingevolge desbetreffende bevelen van de Duitsche Over heid maakt de waarnemend Inspecteur-Generaal der Neder landsche Politie het volgende bekend: I. In de komende maanden bestaat de mogelijkheid tot aanstelling bij de Gemeentepolitie van personen, die thans in het bezit zijn van een politiediploma. Na de aanneming worden deze gegadigden vereenigd in een opleidingscursus van korten duur, om daarna recht streeks bij de gemeentelijke politiecorpsen te worden aan gesteld. j ♦••j De aanstelling geschiedt voorloopig op proef voor den tijd van één jaar. Bij gebleken ongeschiktheid, bij ernstige ver grijpen tegen de discipline en indien valsche mededeelingen omtrent den eigen persoon waren verstrekt, kan te allen tijde op staanden voet ontslag worden verleend. II. Sollicitanten moeten voldoen aan de volgende eischen: 1. Adspirant-Officieren. a. Het bezit van de Nederlandsche nationaliteit (joden en kleurlingen, evenals beider bastaarden zijn uitgesloten). Het Ariërschap, ook van de echtgenoote moet tot en met de groot ouders aangetoond worden door invulling van het daartoe bestemde afstammingsformulier. b. Onbesproken levensgedrag. c. Het bezit van een diploma voor Inspecteur van Politie. d. Lichamelijke geschiktheid. Leeftijd tot 32 jaar. Personen, die een bril dragen, kunnen toegelaten worden, indien de gezichtssterkte van het eene oog minstens 2/3, van het an dere minstens 9/10 bedraagt. e. Een lichaamslengte van minstens 1.68 m., blootsvoets gemeten. f. Het bezit van het diploma eindexamen H.B.S. 5 j. cursus of gymnasium. g. Volkomen bereidheid tot medewerking aan den opbouw van den Nederlandschen Staat, ook onder de huidige om standigheden, evenals een loyale houding tegenover de be zettende macht. h. Gehuwden kunnen worden toegelaten. 2. Adspirant-Onderofficieren en manschappen. a. Zie onder la. b. Zie onder lb. c. Het bezit van een poli tie diploma. d. Zie onder ld. e. Zie onder le. f. Voldoende schoolkennis, in het bijzonder voldoende ken nis der Nederlandsche taal, zoowel in woord als geschrift. Zes klassen lager onderwijs moeten met vrucht zijn gevolgd. g. Zie onder lg. h. Zie onder lh. III. 2523 1. De sollicitatie geschiedt door het indienen van een eigen handig schrijven. Bij dit schrijven moet worden overgelegd: a. Een eigenhandig geschreven levensloop. b. Een ingevulde vragenlijst, waaruit verschillende bijzon derheden van den sollicitant moeten blijken. c. Een ingevuld formulier betreffende de afstamming. d. Een afschrift van het politiediploma. De onder b. en c. genoemde formulieren zijn verkrijgbaar op de parketten van de Procureurs-Generaal bij de Gerechts hoven (Amsterdam, 's-Gravenhage, 's-Hertogenbosch, Arn hem en Leeuwarden), op de Hoofdbureaux van Politie te Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Groningen en Eindhoven, alsmede ten bureele van alle Divisie- en Dis trictscommandanten der Marechaussee. 2. De sollicitatiebrief en de bijlagen moeten vóór 10 No vember 1941 worden ingezonden voor inwoners van: a. de provincies Noord-Holland en Utrecht bij den Com mandant der Ie Divisie Marechaussee, Sarphatikade 7 te Amsterdam; b. de provincies Zuid-Holland en Zeeland bij den Comman dant der lie Divisie Marechaussee, Raamweg lb te 's-Gra venhage; c. de provincies Noord-Brabant en Limburg bij den Com mandant der IVe Divisie Marechaussee, Vughterweg 47 te 's-Hertogenbosch d. de provincies Gelderland en Overijssel bij den Comman dant der Vie Divisie Marechaussee, Thomas Kempislaan 102 te Arnhem; e. de provincies Drenthe, Groningen en Friesland bij den Commandant der VTIIe Divisie Marechaussee, Helperbrink 20 te Groningen. 3. Alle reeds eerder ingediende sollicitatie-adressen, even als de tot mij gerichte verzoekschriften, ingevolge het ge stelde in mijn terzake betrekkelijke perspublicatie van 9 Augustus 1941, zijn hiermede vervallen.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 4