DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN MOSKOU IN STAAT VAN BELEG DUITSCHLAND Momentje MAANDAG 20 OCTOBER 1941 33ste Jaargang No. 10081 S)e Ceicbchc (2ou/ïa/r\t Bureaux Papengracht 32. Telefoon: Redactie 20015. Administratie 20935. Giro 103003. Postbus 11. V Een christen haat niet Dat moet zijn het mannelyk-krachtige en onbuigzaam-fiere beginsel van den chris ten: hij haat niet, hij bemint. Een christen haat niet. Iedereen begrijpt, dat niet bedoeld is, dat een christen niet het kwaad haat, maar dat bedoeld is, dat een christen niet personen haat, geen en kele zijner mede-menschen haat. Het kwade haat de christen, moét hij haten, daadwerkelijk, met alle consequen ties, door gezond verstand en zuiver ge voel vereischt of gebillijkt. Een christen zal niet sentimenteel, niet over-gevoelig zijn in den strijd tegen het kwaad, als hij daardoor ook personen treft. Maar hij moet er zich levendig van bewust blijven, hij moet er diep van doordrongen zijn, het moet hem zijn een allereerste ge wetensplicht, dat hij zijn mede-menschen, wien dan ook, élk leed moet besparen, dat niet onafwendbaar en onontkoombaar vast zit aan de bestrijding van het kwaad, het werkelijke kwaad, als zoodanig. Een christen haat niet: hij bemint. In dezen tijd vooral mogen de christenen zich dezen, negatieven en positieven, plicht iederen dag herinneren, in hun da den en him gesprekken! Onlangs hoorden wij het volgende ver halen, wat werkelijk gebeurd is. Een een voudig boeren-vrouwtje belde aan de poort van een Capucijner-klooster aan, om pater gardiaan te spreken. Toen de gardiaan in den spreekkamer kwam, vertelde zij dezen, dat een dief bij haar had ingebroken en haar van heel veel van wat haar lief was had beroofd. Nu wilde zij een stipendum brengen en pater gardiaan verzoeken, een heilige Mis op te dragen met de intentie, dat O. L. Heer dien inbreker bekeering en een zalige dood zou schenken. Dat is de houding, dat is de geestesge steldheid van den christen! Het is voor den christen niet voldoende, dat hij niet haat: hij moet positief beminnen. Aan uwe liefde zal men erkennen, dat gij Mijne navolgers zijt heeft Christus gezegd. Niet aan het ter kerke gaan, niet aan het ontvangen van de heilige Sacra menten dat zijn voor den katholiek voorname plichten; noodzakelijke midde len, om te bereiken het doel: de liefde, de waarachtige liefde tot God en tot den evennaaste om God! Daarom moge vooral in dezen tijd het katholieke dagblad herinneren aan het levensprogram, het levensbeginsel van den christen: Een christen haat niet: hij bemint. Dit levensbeginsel moet aan de wereld •b 1 ij k e n, en d u i d e 1 ij k blijken, uit der christenen practijk en leven. V Christus-Koning Op het feest van Christus-Koning a.s. Zondag bidit de Kerk onder de H. Mis'dit zinrijke gebed: Almachtige, eeuwige God, die in Uw geliefden Zoon, den Koning van het heelal, alles hebt willen herstellen: verleen goedgunstig, dat al de volke ren-families, door de zonde gewond en verdeeld, aan Zijn allerzoetste heer schappij mogen onderworpen worden". De zin van dit schoon gebed moet zijn de zin al onzer gebeden aller dagen: Dat de volkeren-f a m i 1 i e s mogen worden onderworpen aan de allerzoetste heerschappij van Koning Christus! Zondag a.s. zullen wij in onze kerken op heel bijzondere wijze Christus erken nen als onzen Koning en als den Koning der geheele wereld en overwegen de betee ken is van dat Koningschap voor ons zelf en voor heel de menschheid. Het feest van Christus Koning wordt te Leiden ook buitenkerkelijk gevierd en wel op a.s. Donderdag. Wij vertrouwen, dat ook voor deze vie ring de katholieken eensgezind hun be langstelling zullen toonen; dat zij in groote getalen en echte saamhoorigheid de bij eenkomst in de Stadsgehoorzaal zullen be- zoèken, waar een goed-verzongd, fijn-geko zen program zal worden voorgezet. Peruaansche bommen werpers in beslaggenomen VERGEEFSCH PROTEST VAN LIMA. De Peruaansche regeering heeft officieel bekend gemaakt, dat 18 lichte Douglas- bommenwerpers, die Peru van Noorwegen had gekocht, te Boston door de Amerikaan- sche autoriteiten in beslag zijn genomen. In het communiqué wordt gezegd, dat deze vliegtuigen in Noorwegen contant zijn betaald en dat de koop aan het Amerikaan- sche departement van Buitenlandsche Za ken medegedeeld en door dit departement goedgekeurd is. Naderhand heeft het de partement toestemming gegeven tot ver voer via een Amerikaansche haven. Na de Krachtige tegenaanvallen aigeslagen IN HET GEBIED VAN KALININ. In den centralen sector van het Oostelijk front zijn krachtige tegenaanvallen van de bolsjiwiki in het gebied van Kalinin (Twer ten N. W. van Moskou) op succesvolle wijze met zware, bloedige verliezen voor den tegenstander afgeslagen. Daarbij wer den 18 bosjewistische tanks en drie vlieg tuigen buiten gevecht gesteld. Formaties Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben Zaterdag in dezen sector de achter- waartsche verbindingen der bolsjewiki on vermoeid aangevallen. Zij vernielden een trein, drie locomotieven en 91 vrachtauto's. Vijf pantsertreinen en nog vier andere trei nen werden zwaar getroffen. Bij luchtge vechten in dezen sector werden door Duit sche jagers alleen 27 bolsjewistische vlieg tuigen neergeschoten, terwijl de luchtdoel- artillerie 5 machines vernielde. Stuka-for- maties ondernamen aanvallen op terrein versterkingen, batterijen en troepenconcen traties der bolsjewiki, waarbij zware ver liezen voor de bolsjewiki werden veroor zaakt. Bij één enkelen aanval werden 23 artilleriestellingen vernietigd of bescha digd. Op marsch zijnde colonnes en concen traties vrachtauto's in de opmarschgebie- den werden eveneens met groot succes aan gevallen. Naar het D. N. B. van militaire zijde verneemt, werd Zaterdag in den centralen sector een buitengewoon versterkt stelsel van stellingen, dat door de bolsjewiki met inspanning van alle krachten hardnekkig verdedigd werd, op verscheiden plaatsen doorbroken. STAAT VAN BELEG TE MOSKOU. Volgens den Britschen berichtendienst heeft Stalin een decreet uitgevaardigd, waarin hij den staat van beleg te Moskou proclameert. Langs de wegen, die naar de Sovjethoofd stad leiden, \worden nieuwe verdedigings linies opgeworpen. De voorsteden van Moskou toonen reeds een geheel veranderd beeld door de aangelegde verdedigings werken. Naar de Londensche „Daily Express" meldt, hebben de commissaris voor buiten landsche zaken der Sovjet-Unie, Molotov, en de voorzitter van den oppersten raad der Sovjet-Unie, Kalinin, Moskou per vliegtuig verlaten. Exchange Telegraph meldt uit Londen, dat de Britsche ambassadeur in Moskou zich naar den nieuwen zetel der Sovjet- regeering. welke waarschijnlijk in Kuj- bisjev (Samara) zal wórden gevestigd, zal begeven. Andere bestuurscentra worden te Kazan en Swerdlowsk ingericht. Bij een uit het groote hoofdkwartier ge dateerd decreet van den leider van den Roemeenschen staat, maarschalk Ante- nescu, is Odessa ingelijfd bij het Roemeen- sche bestuursgebied aan den anderen kant van den Dnjestr en gemaakt tot hoofdstad van Transnistrie. ANDERE SECTOREN. In het gebied van Charkof hebben Duit sche gevechtsvliegtuigen met groot effect spoorlijnen en terugtocht wegen der bols jewiki gebombardeerd. Zes stations werden verwoest. Verscheiden zwaar beladen trei nen werden ernstig getroffen en het voor naamste traject werd op vele plaatsen op gebroken. In de Oekraïne hebben de Duitsche troe pen Zaterdag de achtervolging van den verslagen vijand voortgezet. Op vele plaat sen werden uitgebreide veldversterkm- gen, waarin soms sterke bolsjewistische achterhoeden den Duitschen opmarsch trachtten te stuiten, doorbroken. Over het geheele front werd de vijand, waar hij te genstand bood, teruggeworpen, vaak na verbitterden strijd. BRJANSK EN WJASMA. In aansluiting op het weermachtsbericht van gisteren wordt aan het D. N. B. mede gedeeld: Met de beëindiging van den dub belen slag van Brjansk en Wjasma is een legergroep der bolsjewiki, die in de eerste plaats Moskou tegen een Duitschen aanval moest beschermen, verslagen. De groep werd verslagen in een jaargetijde, waarin de bolsjewiki, met het oog op het weer en de onbegaanbaarheid der wegen geen groote Duitsche operaties mogelijk acht ten. De Duitsche infanterie, de gemotori seerde divisies en de pantserafdeelingen lieten zich evenmin als de luchtvloot door het weer of de onbegaanbaarheid der wegen ophouden. De resultaten van dezen aanval deden zich te Moskou onmiddellijk gelden. De diplomaten der geheele wereld en een deel der regeering van de Sovjet-Unie ver trokken hals over kop uit Moskou en ga ven daarmede in tegenspraak met de leu gens der Britten de bolsjewiki de duidelijk ste bevestiging van de groote Duitsche suc cessen. IN HET ZUIDEN. Een dergelijk succes werd tegelijkertijd in den slag ten Noorden van de Zee van Azof bevochten. Afdeeimgen van de Waffen -S.S. namen de Lavenstad Taganrog. Zij staan daardoor hemelsbreed ongeveer zes tig kilometer van Rostof, dat als knoop punt van den spoorweg naar den Kaukasus van vitaal belang is voor de bolsjewiki. Terwijl Moskou zich door de Duitsche af- deelingen bedreigd acht, snijden andere Duitsche afdeelingen zelfs in een zoover verwijderd gelegen punt ale Rostof, een der voornaamste slagaders van de hoofdstad Moskou en de Sovjet-Unie af. verlading hebben de douane-autoriteiten te New York wederrechtelijk lossing be volen, daar deze vliegtuigen „eigendom van een vreemde mogendheid zijn". De Peruaansche regeering heeft op 6 Oc tober geprotesteerd en vrijlating verlangd, daar het optreden der Ver. Staten tegen de meest elementaire internationale hoffelijk heid en de grondslagen van het eigendoms recht indruischt. De Peruaansche regeering heeft voorts schadevergoeding geëischt. Peru heeft op 16 dezer bericht gekregen, dat de bommenwerpers door de Ameri kaansche regeering niet worden vrijgege ven, daar zij voor de nationale verdediging noodig zijn. Het Peruaansche protest is evenwel tot dusver niet beantwoord. Van anderefronten ITALIAANSCH WEERMACHTSBERICHT. Het Italiaansche weermachtsbericht van Zondag luidt als volgt: Op het front te lande in Noord- en Oost- Afrika groote bedrijvigheid van onze voor- hoede-afdeelingen. De stad Cotrone is gistermiddag aan gevallen door enkele vijandelijke vliegtui gen, die brisantbommen wierpen, welke deels in zee en deels op het strand terecht kwamen. Er vielen geen slachtoffers en er werd geen schade aangericht. Vrijdag is bij een luchtgevecht met onze jagers een Hurricane neergeschoten. Formaties van onze luchtmacht hebben in den afgeloopen nacht militaire doelen op Malta gebombardeerd, al onze toestel len keerden op hun basis terug. DE OORLOG TER ZEE. De strijd van de Duitsche marine tegen de Britsche ravitailleeringsscheepvaart is in de week van 12 tot 18 October opnieuw zeer succesvol geweest. De Britten verloren in deze week als gevolg van het optreden van Duitsche duikbooten in totaal 19 koop vaardijschepen met 101.000 b.r.t., verder drie torpedojagers en een bewakingsvaar tuig. Telt men hierbij de verliezen op, wel ke de Duitsche luchtmacht aan de Brit sche koopvaardij in dezelfde periode, in totaal 25.500 b.r.t. en een groot koopvaar dijschip, waarvan de tonnage niet genoemd is, heeft toegebracht, dan bedraagt het Britsche verlies van handelsscheepsruimte alleen in deze week minstens 126.500 b.r.t. De Duitsche luchtmacht heeft in de af geloopen week van 12 tot 18 October, naar het D. N. B. van bevoegde zijde wordt ge meld, melding kunnen maken van een aan tal belangrijke successen. De Britten verlo ren alleen in de periode van 8 tot 14 Octo- der 85 vliegtuigen, daarenboven op 15 Oc tober nog 20 aan het Kanaal, alsmede in de nachten van 14 op 15, 15 op 16 en 16 op 17 October bij hun vluchten boven Duitsch- land nog 10 vliegtuigen, zoodat de totale Britsche verliezen in deze week 115 toe stellen bedroegen. De nachtelijke vluchten naar Duitsch- land, waardoor slechts de burgerbevolking en geen voor den oorlog belangrijke instal laties werden getroffen, kwamen den Brit- ren duur te staan. De nachtjagers, de luchtdoelartillerie en gevechtsvliegtuigen schoten bij iedere vlucht een opmerkelijk aantal Britsche bommenwerpers neer. Daarentegen bedroegen de Duitsche ver liezen bij deze luchtgevechten en by de aanvallen op Britsch gebied slechts in to taal elf vliegtuigen. Tegenover een Duitsch vliegtuig verloor de Britsche luchtmacht er 10. NOORSCH POST- EN PASSAGIERS SCHIP DOOR ENGELSCHEN GETORPEDEERD. Het Noorsche Telegraafagentschap meldt, dat de Engelschen na de lijnvaar- tuigen „Richard With" en „Baroey" thans ook een vreedzame Noordsche postboot heb ben aangevallen. Ter vervanging van de „Richard With" had men op het traject HammerfestTromsoe het 678 ton meten de s.s. ,,Vester Aalen" in dienst gesteld. Dit schip is in den middag van den 17den October zonder waarschuwing op verra derlijke wijze door een Britsche duikboot getorpedeerd in de nabijheid van Oeks- fjord. Slechts enkele leden der bemanning en één passagier konden gered worden. Meer dan 60 Noren zijn het slachtoffer van dezen aarval geworden. Tot dusverre zijn zes lijken aan land gespoeld. De „Vester Aaien" voer zonder convooi en er was ook geen Duitsch schip in de nabijheid. Het schip was duidelijk als Noorsch kustvaartuig te herkennen en de Duitsche weermacht had er van afgezien, van het schip gebruik te maken, aange zien zij het verkeer der bevolking niet in gevaar wilde biengen. De aanval was ge richt op een niet-oorlogvoerend volk, op weerlooze burgers, onder wie vele vrou wen en kinderen. STRIJDT VOOR EUROPA TAGANROG GENOMEN Het Duitsche weermachtsbericht van Zondagmiddag luidt als volgt: Tusschen de Zee van Azof en de Donetz wordt de achtervolging van den verslagen vijand met succes voort gezet. Formaties van de Waffen S.S. namen na straatgevechten en ge vechten van huis tot huis de haven stad Taganrog in. Op de Krim wer den in den afgeloopen nacht bolsje wistische vliegvelden gebombardeerd. Zooals reeds in een extra-bericht is bekendgemaakt, is de dubbele slag van Brjansk en Wjasma zegevierend geëindigd. Onder het opperbevel van generaal-veldmaarschalk von Bock hebben troepen van het Duitsche leger in de nauwste samenwerking met de luchtvloot van generaal-veld- maarschalk Kesselring de bolsjewisti sche legergroep van maarschalk Timo- sjenko ter sterke van acht legers met 67 infanterie-, zes cavalerie- en zeven pantserdivisies alsmede zes pantser brigades vernietigd. De zuivering van het strijdtooneel is in wezen geëindigd. De getallen uit het extra-bericht van gisteren zijn intusschen gestegen tot 657.948 gevangenen, 1241 tanks en 5396 stukken geschut. Een onafzien bare hoeveelheid oorlogstuig werd buitgemaakt of vernietigd. De bloe dige verliezen van den vijand zijn wederom zwaar. Aan deze operaties namen deel de legers van generaal- veldmaarschalk von Kluge, van de Generalobersten Freiherr von Weichs en Strauss, alsmede de pantserlegers van de Generalobersten Guderian, Hoth en Hoeppner en van den gene raal der pantsertroepen Reinhardt. In den strijd tegen Groot-Brittannië hebben gevechtsvliegtuigen in den af- •loopen nacht havens aan de Engelsche Zuidoostkust gebombardeerd. Ver scheidene branden braken uit. De vijand is in den afgeloopen nachi niet naar Duitsch gebied gevlogen. Twee torpedojagers tot zinken gebracht Het Duitsche weermachtsbericht van Zaterdag luidde: Dé aanvalsoperaties in liet Oosten verloopen volgens de gestelde plannen. Gevechtsvliegtuigen bombardeerden overdag de havenwerken van Moer- mansk en belangrijke militaire inrich tingen in en bm Moskou. Ook van nacht waren luchtaanvallen gericht op Moskou, alsmede op ravitailleerings- inrichtingen te Leningrad. Zooals reeds in een extra-bericht is bekend gemaakt, is een van Noord- Amerika naar Engeland varend krach- tigd beschermd convooi bij het bin nenvaren van het blokkade-gebied door Duitsche duikbooten aangevallen. In een taaien aanval welke verschei dene dagen duurde, hebben de onder zeeërs tien vijandelijke koopvaardij schepen, waaronder drie volgeladen tankbooten van tezamen 60.000 br.t. tot fcinken gebracht. In een des nachts ge voerden strijd tegen de strijdkrach ten, die het convooi escorteerden, wer den twee vijandelijke torpedojagers tot zinken gebracht. Voor Gibraltar heeft een Duitsche duikboot een vijandelijk patrouille vaartuig tot zinken gebracht. Gevechts vliegtuigen bombardeerden aan de En gelsche Zuidoostkust verscheidene ha venwerken en brachten een koopvaar dijschip van 4000 br.t. tot zinken. De vijand vloog niet naar het Rijks gebied. "N IN 'N PAAR REGELS Treinbotsing in Italië. Bij het station Trastevere te Rome is een Littoina in botsing geraakt met een goe derentrein, waarbij iemand gedood' en ne gen personen gewond werden. Communisten ter dood veroordeeld. Door de militaire gerechtshoven te Se- benico en Spalato in Dalmatie zijn dertig communisten wegens zware misdaden, moorden en daden van sabotage, veroor deeld. Over achttien hunner werd de dood straf uitgesproken, die dooor den kogel werd ten uitvoer gelegd. Arrestaties té Parijs. In verband met de recente ontdekking van geheime communistische drukkerijen in diverse Parijksche wijken zijn weer 12 personen gearresteerd. Het analfabetisme in de Ver. Staten. Ten minste 16 millioen menschen in de Ver. Staten kunnen niet voldoende le zen en schrijven voor de behoeften van het dagelijksch leven. Aldus de meening der Amerikaansche vereeniging voor de opvoeding van volwassenen in een rap port. Waar zit de Volkenbond? Op een vraag in het Lagerhuis naar de verblijfplaats van den Volkenbond heeft volgens de „Times" de onderstaatssecreta ris van buitenlandsche zaken, Law, ver klaard, dat de bond is verplaatst naar over zee. Te Genève bevindenzich nog slechts enkele waarnemingsposten. De economi sche en financieele afdeeling bevindt zich thans te Princetown (Ver. St.) de kas te Londen, de permanente afdeeling voor opium te Washington en het internatio naal arbeidsbureau te Montreal. Doodstraffen in Bulgarije. De krijgsraad te Sofia heeft Zaterdag den leider en drie leden van een sabota gegroep van een illegale arbeiders partij in Bulgarije ter dood veroordeeld. Zij wil den spoorwegongelukken veroorzaken, bruggen in de lucht doen vliegen, graan schuren in brand steken enz. EEN IDEE. Het is een idee en je moet er maar op komen. Ik ben mij er wél van be wust, dat ik wel eens meer van die lucida intervalla heb, maar hierop ben ik toch werkelijk een beetje trotsch. 't Komt eigenlijk door de nieuwe textielkaart. Nademaal ik heb gele zen, dat de bepalingen dienaangaande nogal zijn verscherpt en dat men zelfs oude spullen moet gaan inleveren om nieuwe te krijgen. De volgende etap pe van mijn gedachten was de vin dingrijkheid der huisvrouwen, waar ik al eens van getuigde, die n.l. van een oude pyama van papa nog heel aardige luiers, kinderjurkjes, hemdjes of lakentjes weten te maken. En toen was het idee geboren. Wat doen wij eigenlijk zoo dacht ik met die lange overhemden. Dat is gewoonweg verkwisting. Het is toch feitelijk een dwaas criterium, dat het overhemd moet reiken tot aan de knieholte. Dat is een verloren gedeelte, dat niemand ziet, dat zeep en stroom kost en waarvan je maar last hebt. Ik stel voor die lange stukken van onze overhemden af te knippen en er zakdoeken van te maken. Wat 'n mo devondst bovendien! Zakdoeken van hetzelfde patroon als je overhemd, met een streepje, een spikkeltje, effen en in velerlei kleuren. Als de dames dit lumineuze idee overnemen en van de overvloedig heid hunner avondjaponnen aardige gordijntjes maken, zijn wij heelemaal gered! Nu kunt u wel zeggen, dat deze vondst heusch niet zoo geweldig is, maar zoo was het met het ei van Columbus ook. De torpedo-Jager „Kearny" EEN WELKOM „INCIDENT". In Berlijn geeft men geen commentaar op de van Amerikaansche zijde gemelde zoogenaamde torpedeering van den torpe dojager „Kearny daar tot op dit oogen blik authentieke berichten over de werke lijke toedracht niet beschikbaar zijn. Toch gelooft men in politieke .kringen te Ber lijn, dat het niet oninteressant is, te wijze» op het feit, dat een dergelijk bericht uit gegeven wordt op het oogenblik, dat de debatten in den Senaat worden gehouden over wijziging der neutraliteitswet. Zon der op de toedracht als zoodanig in te gaan, gelooft men te kunnen constateeren, dat het incident met den torpedojager Roosevelt en zijn raadgevers gelegen kwam om het gewenschte stemmenresultaat tot wijziging der neutraliteitswet te veroor zaken. De woordvoerder van het comité „Ame rica First", Flyn, heeft ten aanzien van het geval met den torpedojager „Kearny" ver klaard, dat dit een dier gevallen is, die ge- ensceneerd werden met het doel het land in den oorlog te drijven. Het Amerikaan sche volk is het slachtoffer van een sa menzwering, die ten doel heeft, het in den oorlog te storten. De oorlogspartij smeekt erom, dat een schip der Vereenigde Staten met zijn bemanning getorpedeerd wordt, teneinde het volk der Vereenigde Staten tot koortshitte op te voeren. Amerika en Japan WENSCHEN PARTIJEN GEEN CRISIS? In officieele kringen te Washington neemt men, volgens Associated Press, een afwach tende houding aan tegenover de nieuwe Japansche regeering. Men hoedt zich ech ter voor de veronderstelling, dal de kabi netswisseling een radicale afwijking betee- kent van de bestaande betrekkingen met de Ver. Staten. Ambtenaren van het de partement van Buitenlandsche Zaken lie ten doorschemeren, dat de onderhandelin gen met Japan ter regeling van de be staande problemen zijn voortgezet tot op het tijdstip, dat Tojo premier werd. Het feit, dat Wakasoegi sinds zijn terug keer bijna dagelijks besprekingen heeft ge had met Welles of Huil, gevoegd bij do groote terughoudendheid van Huil nopens de kabinetswisseling in Japan, wordt door welingelichte kringen in dien zin uitge legd, dat beide partijen, althans voor het oogenblik, geen crisis wenschen. Commen tators, die in nauw contact staan met het Witte Huis, spreken zelfs van ontstemming over het klaarblijkelijk streven der Engel sche pers om van de kabinetswisseling ge bruik te maken ten einde de Ver. Staten langs een omweg in den oorlog te betrek ken. De Amerikaansche regeering wenscht thans geen oorlog met Japan en op de pers conferentie van* Zaterdag is Roosevelt ook zeer voorzichtig geweest bij de beantwoor ding van vragen in zake het torpedeeren van de „Kearny". In tegenstelling tot vroe gere persconferenties bezigden de Ameri kaansche journalisten aldus bedoelde commentators „oorlogszuchtige" uit drukkingen, terwijl Roosevelt de kwestie bijna als bagatel behandelde. De opzienbarende voorspellingen, geuit in de New Yorksche bladen van gisteren en in welingelichte Congres-kringen over de ernstige beteekenis der kabinetswisse ling, werden door regeeringskringen niet gedeeld. De „New York Times" spreekt van een „zekere opluchting" en vat de op vattingen van het departement van Bui tenlandsche Zaken aldus samen, dat lm' „ook erger had gekund"

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 1