WOENSDAG 15 OCTOBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Velen hadden zich weer voor den Leid- schen kantonrechter te verantwoorden we gens diverse overtredingen. D. H. de B. te Leiden, had zijn bak kerij niet behoorlijk verduisterd. Uitspraak 6 subs. 2 dagen. Bij mevr. Chr. M. M. wed. C. B. te L e i- d e n had het nachtpitje te veel licht ver spreid. Vonnis 5 subs. dagen. De melkverkooper J. P. van der H. te Leiden had melk voorradig gehad, die riet voldeed aan hét melkbesluit. Eisch f 10 subs. 4 dagen. Uitspraak 5 subs. 2 dagen. De vrouw van M. v. d. L. te Leiden was jarig en daarom had hij een plaatje willen draaien maar daarbij licht ontsto ken zonder dat de gordijnen dicht waren. Uitspraak 5 of 2 dagen. G. J. B. te L e i d e n had als hoofd van de luchtbescherming niet voldoende ver duisterd en toen de controleurs kwamen gezegd: „het is in orde hoor, loopen jullie maar een straatje om". Vonnis 5 subs. 2 dagen. W. F. K. te Leiden had ook al niet voldoende verduisterd. Vonnis 5 subs. 2 dagen. J. V. en H. W. te Voorschoten had den des nachts in een schuilkelder gezeten, hetgeen wegens hen niet strafbaar was. omdat zij dan niet op den openbaren weg waren. Zij hadden het mis en zullen f 5. moeten betalen. P. A. van C. te Voorschoten had met zijn auto, in de Schoolstraat daar ter plaatse, een wielrijdster getorpedeerd. Ver dachte voerde aan, dat het publiek het snel verkeer ontwend was en maar raak reed. Eisch 20 of 8 dagen .Uitspraak f 10 subs. 4 dagen. H. L. te Leiden had per rijwiel in dronkenschap zig-zag door de Julianastraat gerfeden, hetgeen hém een tientje kost. Bij L. P. te Leiden waren zeven r^- men niet verduisterd geweest, hetgeen hem 5.kost. D. de M. te Leiden had zijn café niet verduisterd, trots gordijnen met certificaat. Vijf gulden of twee dagen. N. G. K. te Leiden idem. Uitspraak 5 subs. 3 dagen. A. G. B. te L e i d e n idem. Uitspraak 5 «ubs. 2 dagen. B. K.. schipper te Alkemade, had het in zijn hoofd gehaald om zijn bouwvallige woning op eigen houtje te gaan verbouwen, hetgeen natuurlijk niet mag. Vonnis f 7.50 subs. 3 dagen en afbreken \vat gebouwd is. De verlofhouder J. J. M. te Leiden had in een tentje te Katwijk zonder ver gunning bier geschonken. Eisch 10 subs. 4 dagen met verbeurdverklaring van de 60 fleschjes bier. Uitspraak 5 subs. 2 dagen met teruggave van de 60 leege flesschen. A. G. v. d. M. te Voorschoten was vijf min. over twaalven op straat aangetroffen, hetgeen hem 3.kost. J. de B. te N o o r d w ij k had dusdanig dronken rondgewandeld, dat twee agenten hem naar huis hadden moeten brengen. Vonnis 5 subs. 2 dagen. F. L. van K. te Leiden had ook al zijn woning niet verduisterd. Uitspraak 5 subs. 3 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. Oneerlijke postbeambte. S. v. d. G. uit Leiden, laatst besteller der P.T.T. in den Haag en thans gedeti neerd, had zich als ambtenaar schuldig gemaakt aan verduistering van opplakvel- len met duizenden boterbonnen, welke hij gedeeltelijk verkocht, gedeeltelijk vernie tigd had. De Officier had voor dit feit een jaar en drie maanden gevangenisstraf ge- eischt. Het vonnis van de rechtbank werd heden een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar met aftrek van het voorarrest. Oplichter hoort twee jaar gevangenis straf tegen zich elschen. L. M. V. afkomstig uit Leiden, zich noemend makelaar en wonende te Amster dam, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring had zich in den Haag schuldig gemaakt aan diverse oplichtingen. Zoo had hij in een café dag aan dag flinke ver teringen gemaakt welke moesten worden opgeschreven, want hij was f 150.000 aan effecten wachtend en bovendien zou hij nog een aanzienlijk bedrag aan contanten krijgen. Men had hem geloofd. Even zoo had een meubelhandelaar ge loof geschonken aan het verhaal van V., die hem verteld had, dat er een filiaal op gericht zou worden van een bank waarvan hij dan filiaalhouder zou worden. De kan toorinventaris was hem geleverd geworden, waarvoor hij een accept had geteekend. Bij een derde had hij zich uitgegeven voor procuratiehouder bij de Nederlandsche FEUILLETON DE VLUCHTELING VAN CAYENNE door OTTO BINNS. Geautoriseerde vertaling. 37) Hij stond op en verpletterde het ondier met zijn bijl. Toen hij weer naar buiten trad, hoorde hij de eerste regendruppels luid kletterend door de boomen dringen, en tegelijkertijd ving zijn oor een ander ge luid op, dat hem haastig weer van zijn kist deed opspringen. Er kraakte een tak; iets of iemand bewoog zich door de bosschen. Hij tastte naar zijn geweer en sloop be hoedzaam tot buiten den schijn van het vuur. In het donker hurkte hij neer en wachtte af, tot hij kon uitmaken of het ge luid veroorzaakt was door een dier of een mensch. Waakzaam gleden zijn oogen door de hem omringende duisternis, wetend, dat, als het een dier was, het zich zou verra den door de weerkaasting van het vuur in de oogen. Hij zag echter niets, en ving ook geen enkel geluid meer op. Toch hield hij jjich roerloos, met den vinger aan den trek- Handelsbank en ook daar had hij diverse goederen „gehaald". De Officier eischte voor deze feiten twee jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER. Haar distributiebescheiden verkocht. Mej. H. Camping te Alphena, d. Rijn had al haar distributiebescheiden verkocht Zij zeide tot haar verdediging, dat zy in verleiding was gebracht door een juffrouw, die maar steeds bij haar kwam zeuren, om de kaarten toch maar aan haar te verkoo- pen. Tenslotte was zij door het aanhouden de gezeur bezweken. De Officier eischte tegen de juffrouw een geldboete van f 100 subs. 2 maanden. Uit spraak conform. Tweehonderd gulden boete. voor het koopen van kaarten. L. G. den Harder te Alphen a. d. R ij n had diverse distributiekaarten ge kocht, zooals een brandstof f enkaart, een algemeen bonboekje en een vetkaart. De Officier vond, dat verdachte blij mocht zijn als hij een geldboete kreeg voor dit feit en spr. eischte dan ook een geldboete van 200 subs. 4 maanden met vernieti ging van de inbeslag genomen kaarten. Het vonnis werd conform den eisch. Zeep zonder bon. H. N. Thijssen te Leiden had nog een partijtje zeep, zijnde 350 stukken in huis, en bij kleine hoeveelheden had hij deze zeep in den zwarten handel gebracht, voor welk feit de Officier een geldboete eischte van 100 subs. 2 maanden. De economische rechter vonniste con form. De tus9chenpersoon. F. Th. Vermond te Leiden had als tusschenschakel gefungeerd bij den zeep- verkoop van den vorigen verdachte en de Officier vond hier een geldboete van f 50 subs. 50 dagen op zijn plaats. Uitspraak conform. Verkocht aan den melkboer. Mej. J. Weber te Leiden had haar bo- terkaart verkocht aan den melkboer voor 11.25, omdat zij geld rfoodig had. Rekening houdende met het feit. dat de juffrouw haar boterkaart weer terug heeft en de melkboer zijn geld, kwam zij er af met een geldboete van 25 of 25 dagen. Had geen eten in huis. Mej. M. Bruinis te Alp hen a. d. Rijn had wegens geldgebrek haar vleeschkaart verkocht voor f 1.50. Zij had geen eten in huis gehad. De Officier deelde mede, dat deze kaar- tenverkooperij veel voorkomt in Alphen, maar dat de menschen daar nu niet moeten denken, dat zij er zoo goed af zullen ko men als deze juffroi\w, tegen wie hij f 10 of 10 dagen eischte. Uitspraak conform. Ook al vleeschkaarten verkocht. J. den Harder uit A 1 p h e n a. d. R ij n, <iie verstek liet gaan, moest ook al terecht staan wegens het verkoopen van een vleeschkaart. Hier werden eisch en uit spraak een geldboete van 25 subs. 25 dagen. Mej. G. Broster te Alphen a. d. Rijn had haar vleeschkaart verkocht aan een 16-jarig meisje, dat gewoon de huizen af- leurde om vleeschkaarten te koopen. Zij kreeg een geldboete van f 10 subs 10 dagen. Zeep gekocht, maar zonder bon. Een geldboete van 200.subs. 2 maan den kreeg L. A. Pieters uit Leiden, om dat hij in totaal 300 stukken zeep zonder bon had gekocht. Onderweg gearresteerd-. J. Goderie uit Aarlanderve en had wat vleesch, ter waarde van f 85, mee naar Rotterdam genomen om dit aan zijn fami lie te geven. Onderweg was hij met het vleesch aangehouden en gearresteerd. Al leen maar door het feit, dat hij niets aan het vleesch had willen verdienen, kwam hij er af met een geldboete van f 75 subs. 75 dagen met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vleesch. Waar bleef het varken? J. C. J. van Hhaster te Leidschen- d a m had te Rotterdam een varken ge kocht en was er mee naar huis gegaan. Toen hij thuis was, was hij in het bezit van een varken zonder daar vergunning voor te hebben. Maar het mooiste is wel hetgeen verdachte tot zijn verdediging aanvoerde. Er was een onbekende voor hem gekomen, die zeide het varken in op dracht te komen halen. Hij had toen het ker, op iedere mogelijkheid voorbereid. Plotseling zette een felle bliksemstraal het heele woud voor een- onderdeel van een seconde in schel licht, en in dit ondeel bare moment ontdekte hij op den anderen oever de gestalte van een halfnaakten man, die roerloos in de richting van het kamp vuur staarde. „Een Indiaan", bromde hy tot zichzelf, en liet zijn geweer zinken. „Daar zullen we niet veel van te vreezen hebben. Waar schijnlijk is hier in de buurt ergens een dorp". De donder ratelde, de regen kletterde in dichte stralen neer, en toen de bliksem op nieuw door het luchtruim schoot, zag hij dat de man zich verwijderd had. „Natuurlijk nieuwsgierig geworden door den schijn van het vuur!" De regen groeide aan tot een ware wolk breuk, en dreef hem in de hut. Daar zette hij zich neer op een stapel bagage, en be gon te knikkebollen, tot eindelijk de slaap hem volkomen overmeesterde. Hy ontwaakte doordat Mimi hem aan zijn mouw trok. „Meneer Sandy, meneer Sandy," fluis terde zij angstig. Meteen sprong hij op zijn beenen. „Wat is. Meteen ontdekte hij, dat Langdon, met die reusachtige kracht, die soms over een zwaar zieke komt uit zyn hangmat was ge komen. en nu met een geweer in de han den bij de ingang stond. Zijn oogen schit- beest meegegeven, maar had nooit meer iets gehoord èn van den onbekende èn van het varken. „Waar is dus het varken ge bleven", vroeg verdachte. De Officier geloofde letterlijk niets van het heele verhaal en eischte een geldboete van 200 subs. 4 maanden. Uitspraak conform. De melk werd zuur. De melk werd zuur, was het excuus van J. van Schie uit Hazerswoude. En omdat de melk toch zuur zou worden had hij er maar twee kazen van gemaakt voor eigen gebruik. Zulks mag nu eenmaal niet zonder vergunning en daarom werd hij veroordeeld tot een geldboete van 20 subs. 20 dagen met verbeurdverklaring van de in beslag genomen kazen. Geteeld zonder vergunning. F. v. d. Mey te Rijnsburg had andij vie en peen geteeld, terwijl hij als lid ge schrapt was door de Groenten- en Fruit- Centrale. Hij werd deswege veroordeeld tot een geldboete van 25 subs. 25 dagen. Geen vervoerbewijs. A. J Couvé te Leiden was te Oegst- geest aangehouden, toen hij 10 H.L. cokes en 5 H.L. anthraciet op zijn wagen had zonder dat hij een vervoerbewijs kon too- nen. Hij vertelde alles gekocht te hebben van zijn eigen bonnen en de brandstof te Oegstgeest te willen uitventen. Hij werd veroordeeld tot een geldboete van 20 subs. 20 dagen met verbeurdverklaring van de brandstof. N.S.B.'ERS BELEEDIGD. Ingezetenen uit Gouda veroordeeld. Voor den Vrederechter te Rotterdam stond terecht de 25-jarige mevr. M. S.L. uit Gouda, die op 28 Mei j.l. twee colpor teurs van de N.S.B. het woord „schoften" zou hebben toegevoegd. Verdachte werd veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. De 52-jarige slager G. J. B. uit Gouda stond terecht, omdat hij tegen den colpor teur P. Verkerk, die blaadjes van het Agra risch Front rondbracht, zou hebben ge zegd: „Je weet wel, dat ik dit vuilnis niet in mijn huis wil hebben", benevens het scheldwoord „uitgesteld lijk". Een boete van 25 subs. 5 dagen hechtenis werd aan den slager opgelegd. De 38-jarige huisvrouw C. L.de J. uit Gouda zou, doelende op een paar dames, die lid waren van de N.S.B.gezegd heb ben: „Daar gaat nog meer van dat vuil nis". De vrederechter veroordeelde haar wegens beleediging van een volksgroep tot 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. EEN KAPOTTE RUIT OP 31 AUGUSTUS Een W.A.-man voor den vrederechter Voor den vrederechter te Rotterdam heeft teerchtgestaan de 39-jarige W.A.-man G. v. d. B., uit Capella a. d. IJsel, die zich op 31 Augustus jl. zou hebben schuldig gemaakt aan vernieling van een ruit in de woning van een tuindersknecht aldaar. De tuindersknecht, aldus het Rott. Nbl., zei, dat hij juist zijn kopje koffie dronk, toen de W.A. verscheen met het bevel om dadelijk de oranjebloemen van het raam te verwijderen. Hij weigerde dit te doen. Die Afrikaantjes stonden er altijd en er werd geen politieke bedoeling mee tot uitdruk king gebracht. V. v. B. nam toen een stuk kolenasch, verbrijzelde de ruit en nam de bloemen weg. Verdachte gaf toe, dat hij dit gedaan had. Het lag op zijn weg. zei hij. De opdracht was gegeven om de bloemen te doen ver wijderen of het anders zelf te doen. Als getuige a décharge werd gehoord de opperwachtmeester van de W.A. L. v. d. B., een zwager van verdachte. Deze ver klaarde. dat hij van zijn commandant te Rotterdam opdracht had gekregen, erop te letten, dat nergens oranjebloemen voor de ramen stonden. Wanneer de bewoners wei gerden ze weg te zetten, was de W.A. ge rechtigd voor de verwijdering zorg te dra gen. De mannen mochten echter niet de woningen binnendringen. Zij konden vol staan met een ruit in te slaan. Dit was ook gebeurd in dit geval. De vrederechter trachtte v. d. B. het on juiste van deze handelwijze onder het oog te brengen. Wat krygt het publiek voor een indruk, wanneer op zulk een wijze wordt opgetreden! zei hij. Wij dachten, dat de menschen zoo ver standig zouden zijn om die bloemen uit zich zelf te verwilderen, aldus getuige. Tevoren was de politie nog op onderzoek uitgegaan, maar die had niets gezien! Wij hebben ge woon gevolg gegeven aan de opdracht, die ons gegeven was. Maar het komt niet te pas om op eigen houtje bij andere menschen ruiten te gaan ingooien. 't Was ook een proef. Toen het gebeurd was, zag ik wel, dat het niet de juiste weg was, maar wat moest ik deen? Ik heb mijn terden met 'n waanzinnigen gloed, en met vreeselijke stem schreeuwde hij, „Thans Henri de Faramond, zult ge boe ten voor De woorden verliepen in een onverstaan baar gemompel, terwyl hij het geweer op hief. Sandy en het meisje begreepn, dat hij in zijn koorts den man voor zich meende te zien, die zijn ondergang had bewerkt, en dat hij meende, dat het uur der wraak geslagen had. Mimi de Faramond. over meesterd door het vreeselijke dat het schouwspel voor haar in het bijzonder had. uitte een zwakke kreet van afschuw, en verborg haar gelaat in haar handen. San dy echter wist hoe hij moest handelen. „Dudley, jij idioot," sprak hij luid. „Wat ga je beginnen? De Faramond is hier niet Laat dat geweer zakken." De woorden drongen blijkbaar door de wolk. die de hersens van Langdon benevel den heen. Een oogenblik was hij weer in het volle bezit van zijn denkvermogen, en keek met een verbaasde uitdrukking op zijn gelaat rond. Dan viel het gev/eer uit zijn handen, en hy viel voor dood op den grond. Sandy ving hem op, en droeg hem voor zichtig naar de hangmat terug. Dar keerde hij zich tot het meisje, dat weenend in een hoekje op den grond hurkte. „Kom, maak je nou niet overstuur klein tje", sprak hij zacht. „Oh, barstte zij los. Het is verschrikke lijk! Als mijn vader daar gestaan had, zou hij hem doodgeschoten hebben!" GEMENGDE BERICHTEN SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. Gisteravond tegen 11 uur L de 34-jarige ijscofabrikant, R. ter Heide, door de duis ternis misleid, aan de Prinsengracht te Meppel te water geraakt. Hoewel hij spoe dig op het droge werd gebracht, mocht kunstmatige ademhaling niet meer baten. Het slachtoffer was gehuwd en had een kind. VOOR 2000 GULDEN OPGELICHT. De Hagenaars schijnen den laatsten tijd niet tegen de Amsterdammers opgewassen te zyn. Zoo kwam ons tor oore. dat weder om een Hagenaar is opgelicht door een be woner van de Amstelstad, en wel voor een bedrag van 2000 gulden. De connectie dateerde van April j.l. en de Amsterdammer, de 60-jarige G„ zonder beroep, had in tegenwoordigheid van zijn 40-jarige gescheiden echtgenoote, indruk wekkende verhalen verteld over een er fenis, die hem ten deel was gevallen. Even wel, om het geld in zijn bezit te krijgen, zo uhij zich in het buitenland moeten ves tigen. Hij had grootsche plannen en zou in Zwitserland of Zuid-Frankrijk een kinder sanatorium gaan stichten Den Hagenaar, die vroeger verpleger in een inrichting was geweest, zbu hij dan een overeenkomstige betrekking kunnen aanbieden. Jammer ge noeg bezat hij helaas geen geld om den eersten stap in deze richting te zetten. De Hagenaar kwam dusdanig onder den indruk van het plan, dat hij geleidelijk aan bedragen uitleende tot een totaal van 2000 gulden. Toen het vertrek naar Zwitserland echter steeds weer werd uitgesteld, kreeg hij argwaan en deed tenslotte deze week aangifte bij de politie. De Amsterdammer en diens gescheiden echtgenoote werden gearresteerd. De man bleek al meer met politie en justitie .in aanraking te zijn ge weest. Het geld was opgemaakt. orders na te komen, hoe dan ook. Men kan niet altyd zeggen: orders zijn orders! aldus de vrederechter. Bij ons wel, in de W.A. Neen, het gaat er niet in de eerste plaats om te doen wat een chef zegt, maar vóór alles om zoo goed mogelijk de bewe ging te dienen. Als u merkt, dat een be paalde handelwijze de menschen irriteert, moet u die ralaten. Maar dt menschen irriteerden ons met die oranjebloemen. De wnd. officier van Justitie, mr. Meisch- ke, merkte op, dat niet alleen in Capelle maar in heel Nederland dergelijke dingen op 31 Aug. zijn gebeurd. Het publiek heeft zich te houden aan de aanwijzingen van de politiecorpsen. De W.A. is nog niet in een politieoroganisatie geëncadreerd. Het bevel om ruiten te vernielen is in strijd met de strafwet Toch is het in tal van plaatsen in ons land voorgekomen, dat de menschen, die men mogt er over denken zooals men wil voor een deel nog koningsgezind zijn, een onpleizierigen Zondag moesten beleven door het terroristische optreden van hen. die eerbiediging en vrijheid van godsdienst zeggen voor te staan. Getuige heeft zeer terecht geen gevolg gegeven aan het bevel om de bloemen van zijn raam te verwijderen. Verdachte heeft de ruit stukgeslagen. Dit is niet de manier om de groote kloof tusschen de N.S.B. en het Nederlandsche volk te overbruggen. Wanneer de W.A. hulp verleent by bom aanvallen, zooals die van 3 October, zal zij den dank van het ^rolk kunnen oogsten. Daar verdachte overigens gunstig bekend staat, wilde het O.M. geen gevangenisstraf eischen, doch 25 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. De vrederechter verklaarde, dat hij zelf in hart en nieren nationaal-socialist is. Voor den nationaal-socialist echter is „dienen" de grondwet. Hy moet alles bevorderen wat de volksgenooten kan dienen. Wat 31 Aug. is gebeurd, is een verkeerd begrepen na- tionaal-socialisme. v. d. B. is veroordeeld tot 25 boete sub sidiair 20 dagen hechtenis. VOEDSELOMMISSARIS VEROORDEELD TOT EEN BOETE VAN 250.— Terzake van diefstal van een hoeveel heid koffie en suiker ten nadeele van den Staat had zich veertien dagen geleden voor de Utrechtsche Rechtbank te verantwoor den de 51-jarige A. J. de Goey, uit Mont- foort, voormalig voedselcommissaris in de provincie Utrecht. Verdachte had zich koffie en suiker van den Staat toege- eigend volgens zijn zeggen om daarvan gebruik te maken voor representatiedoel- emden. Hij erkende, dat hij in dat geval be ter een declaratieformulier had kunnen in vullen, waarop de door hem gemaakte on kosten voorkwamen, doch uit nalatigheid was daarvan niets gekomen. De Officier van Justitie mr. Klein eischte een gevan genisstraf voor den tijd van drie maanden. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot 250.boete, subsidair 1 maand hechtenis. „Onzin! Weet je dan niet, dat een mensch in ijlkoorts allerlei dingen zegt en doet, waar hij in de verste verte niet aan denkt, als zijn hersens normaal werken?" „O neen", snikte ze. „De geheime gedach ten van een mensch worden zoo geopen baard. Hij zou hem hebben ,.En als hij dat werkelijk zou willen?" sprak Sandy, die zijn geduld verloor en meende, zijn vriend te moeten verdedigen. Als je alles wist wat er gebeurd was, zou je weten, dat hy geen ongelijk zou heb ben. Is een leven van twee jaar in de hel van Cayenne niet meer dan genoeg, om alle zachte gevoelens uit een mensch te verdrijven? Je behoeft je echter geen zor gen te maken, je vader heeft op het oogen blik niets van hem te vreezen. Droog je tranen en denk na, wat je doen kunt om Langdon te 'helpen. Daar doe je verstandi ger mee." Mimi hier haar betraand gezichtje op. „Meneer", sprak ze bijna heftig. „Ik wil alles doen wat mogelijk is om uw vriend te helpen." „Dat weet ik wel, zonder dat je het my zoo uitdrukkelijk vertelt, "meisje. Ik denk er niet aan je je gevoelens te verwijten, die zijn volkomen te begrijpen, maar evenmin denk ik er aan Dudley iets te verwijten. Zijn leven lang zal het merkteeken van de gevangenis op zijn schouders gedrukt staan, en „Oh, is hij gegeeseld?" „Nog wel op den driehoek. Hij was on- KOK BESTAL CENTRALE KEUKEN Door den wachtmeester der marechaussee te Eemnes, werd dezer dagen gearresteerd zekere B. B., wonende te Baarn, gepension- neerd kok van de marine, thans werkzaam als chef-kok by de centrale werkverschaf fingskeuken voor de Eemnesserruilverkave ling onder die gemeente. Toen B. van zyn werk huiswaarts keerde vervoerde hij drie pond vleesch en zeven kilogram wortelen, afkomstig uit genoemde keuken. Bij een ten huize van B. gedane huiszoe king werden daar aangetroffen een tweetal zakken, respectievelijk met bruine- en wit te boonen, alsmede een tweetal potten met vet. B. bekende zich reeds een viertal maan den diverse levensmiddelen uit genoemde keuken te hebben toegeëigend. CLANDESTIENE HANDEL TE VLAARDINGEN. De Vlaardingsche politie heeft in den laatsten tijd opmérkelyke successen ge boekt in den strijd tegen den clandestienen handel. Vele personen werden aangehou den en groote voorraden, bestemd om te gen hoogen prijs buiten de distributie te worden verkocht, werden in beslag geno men. Het begon met het arresteeren van ne gen personen, die betrokken waren bij het irauduleus slachten van varkens en het verhandelen van het vleesch. Een hoeveel heid van dit vleesch werd in beslag geno- menen de betrokkenen werden in arrest gesteld. Vervolgens is behandeld een prysopdrij- vingszaak van olie, welke zonder vergun ning werd verhandeld. Vijf vaten olie wer den in beslag genomen en vijf personen werden in verband hiermede gearresteerd. Daarna werden drie personen in bewa ring gesteld terzake van het frauduleus verhandelen van 50 coupons stof en 150 paar dameskousen. Ook werden 175 kg. koffie in beslag ge nomen, en vijf personen werden terzake van het verhandelen hiervan ingesloten. Voorts werden dertien personen gear resteerd wegens het verhandelen van dis tributiebescheiden. Een groot aantal van deze bescheiden kon in beslag worden ge- •nomen. Wegens het frauduleus verhande len van 275 kg. cacao, welke in beslag werden genomen, zijn zes personen gear resteerd. Bij een cantinehouder te Vlaardingen werd een groote partij levensmiddelen in beslag genomen o.a. 7 kisten met blikjes melk, 25 kg. boter. 43 blikken met vleesch. worst en ham, 13 pakken vet, 39 stuks werkkleeding, groote hoeveelheden brui ne boonen. erwten en capucyners, 50 blik ken groenten, 30 blikken soep, 16 blikken visch, 10 groote bussen jam, 4 blikken kof fie, 5 pakken koffie, 18 pakken thee, 57 stukken Sunlightzeep, 10 pakken wasch- middel, 50 pakken waschpoeder, 35 stuk ken toiletzeep, 23 worsten. 7 hammen, 8 zijden spek. 9 stukken rundvleesch, een partij sterken drank, veel rookartikelen, kruidenierswaren en nog tal van andere artikelen. Proces-verbaal werd hier opge maakt wegens overtreding van de vleesch- keuringswet, tabakswet, drankwet, ham- sterwet, enz. Wegens het frauduleus slachten van var kens en het verhandelen van het vleesch, en wegens prijsopdrijving zijn elf personen gearresteerd. Proces-verbaal is verder op gemaakt tegen zekeren de J. wegens het frauduleus slachten van een kalf en het onbevoegd bereiden van een partij kaas. Een groot aantal kazen en een partij vleesch zijn in beslag genomen. Tegen vijf personen werd voorts proces verbaal opgemaakt wegens het frauduleus vprhandelen van vleeschwaren en prijs opdrijving. 120 bussen velesch zijn in be slag genomen. Voorts werd tegen drie personen pro ces-verbaal opgemaakt wegens het ver handelen van 200 liter olie, welke in be slag konden worden genomen. Tevens werd nog in beslag genomen een groote partij blikken appelstroop, jam. enz. Hierbij waren acht personen betrok ken tegen wie proces-verbaal is opge maakt. Tenslotte werd nog tegen acht personen proces-verbaal opgemaakt wegens het aan bieden van goederen tegen te hooge prij zen. In totaal zijn in deze zaken tegen niet, minder dan 78 personen processen-verbaal opgemaakt. De liturgie der Kerk DONDERDAG 16 Oct. Mis v. d. H. Hedwig, weduwe: Cognovi. 2e gebed A Cunctis; 3e (naar keuze v. d. priester); 4e voor den vrede. Kleur: Wit. De heilige Hedwig, tante v. d. H. Elisa beth, koningin van Hongarije, is een voor beeld voor de ouders in het opvoeden van de kinderen. Na den dood van haar echt genoot werd zij Cisterciënser-non (vrou welijke tak van de Trappisten) en vond er behagen in voortdurend tegenwoordig te zijn bij het bidden van de Getijden en het opdragen van de H. Mis. schuldig veroordeeld, zooals je natuurlijk weet en hij droeg het hoofd te hoog, om zonder verzet zijn onrechtvaardige behan deling te verdragen, zoodat hy van het be gin af aan in moeilijkheden raakte. Maar die litteekens op zijn rug hebben niets te beteekenen in vergelijking met de merk- teekens, die onuitwisehbaar in zijn ziel ge grift staan, als je eens wist, welk volk er naar Cayenne gedeporteerd wordt het gemeenste schuim uit de onderwereld van Frankrijk. En daar heeft hij twee jaar lang mee moeten léven, hij een man van hooge beschaving, terwijl hij bovendien nog het knagend gevoel van groot onrecht in zich omdroeg. Begrijp je, wat dat zeggen wil, voor iemand als hij? Verdraaid, als ik in zijn schoenen stondMaar je bent de dochter van de Faramond." „Meneer Sandy", onderbrak hem het meisje, en er klonken tranen in haar stem. „Ik wil uw vriend niets verwijten. Ik schaam me voor mijn vader." „En je staat tusschen hen in! De hemel moge je helpen kind. Maar ik geloof wel, dat je, vóór dit avontuur teneinde is. ruimschoots aan Dudley kunt hebben goed gemaakt, wat je vader hem misdaan heeft." „God geve. dat het ,waar is", antwoord de Mimi met bevende stem. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5