Nieuwe bonnen fMomentjeN VRIJDAG 10 OCTOBER 1941 33ste Jaargang No. 10073 S)e fielcbeli^Soii/^a/nt Telefoon: Redactie 20015. Administratie 20935. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Giro 103003. Postbus 11. DAGORDER VAN DEN FUHRER AAN ZIJN SOLDATEN VAN HET OOSTELIJK FRONT De laatste slag van dit jaar beter dan degene, die eens als soldaat in den vorigen oorlog zyn plicht gedaan heeft. Ineenstortende machten GEWELDIGE gebeurtenissen voltrek ken zich in het onmetelijke Sovjetge bied. Blijkens den dagorder van den Führer aan zijn soldaten in het Oosten en blijkens de inlichtingen van den Duitschen Rijksperschef dr. Dietrich, voltrekt zich in deze dagen de executie van de millioe- nen legers der Sovjets, waarvan Hitler's rede op 3 October reeds had gewaagd. Er valt niet meer aan te twijfelen: de macht der bolsjewieken is gebroken; het gevaar, dat de horden van Stalin Europa ooit zullen overstroomen, is geweken. Met enorme kracht is het front van maarschalk Timosjenko doorbroken en in twee groote „zakken" of „ketels" omsin geld, waar de Sovjets in zware vernieti gingsslagen in de pan worden gehakt. Dat geschiedt in het centrum van het reusach tige front. In het Noorden zit het leger van Worosjilof als een muis in den val; in het Zuiden vlucht de troepenmacht van Boed- jenny overhaast nhar het Oosten, voor zoover zij niet ten Noorden van de Zee van Azow in de tang der omsingelende S.S- pantserformaties is geklemd. Wij zijn geen strategen, maar dat het kraken van de massale oorlogsmachine van Stalin in een betrekkelijk zóó korten tijd onder zulke ontzaglijk moeilijke om standigheden een militaire prestatie van den eersten rang is, kan een ieder fctegrij- pen. Waar Napoleon zijn eerste groote ne derlaag leed, behaalde Hitier zijn grootste overwinning. Dat het ineenstorten van de Sovjet macht van wereldhistorische beteekenis is, laat zich eveneens gemakkelijk inzien. „Met de Sowjet-Unie is Engeland's laat ste en grootste degen op het vasteland ge broken", zoo schrijft de „Voelkische Beob- achter". „Europa is bevrijd van he groot ste gevaar eener bolsjewistische bedreiging en nooit meer zullen smerige Engelsch- Amerikaansche bekrompen geesten hun zaken ten koste van de Europeesche vol ken kunnen doen. Dit is de wereldhistori sche beteekenis van de overwinning van October 1941". Dit geweldige doorbraak- succes, behaald binnen enkele dagen, be schouwt het blad als een stralend bewijs voor het militaire genie van den Fuehrer en voor den niet te overtreffen strijd- en aanvalsgeest van zijn troepen. De nederlaag der Sovjets beteekent te vens een» nederlaag van Engeland. Men ziet dat in Londen zeer goed in, hetgeen valt op te maken uit de toenemende pes simistische beschouwingen in de dagbla den. Zoo schrijft bijv. de „Nejvs Chroni cle". „Na drie en een halva maand, van offen sief na offensief, kunnen dé Duitschers een offensief beginnen, dat sterker is dan alle voorafgaande. De oorlogsgeschiedenis heeft zooiets nog nooit aanschouwd. Het uur is gekomen, waarop Engeland op slech te tijdingen voorbereid moet zijn". Voor het tijdvak van Zondag 12 Oc tober tot Zaterdag 18 October zijn de gebruikelijke rantsoenen brood, gebak, vleesch of vleeschwaren en melk ver krijgbaar op de bonnen 39 van de daarvoor bestemde kaarten. Het aardappelenrantsoen heeft we der eenige verhooging ondergaan, aan gezien naast de bonnen 39-A, welke elk recht geven op 1% kilo ook is aan gewezen bon 39-B, waarop efn half kilo aardappelen beschikbaar wordt gesteld. Bonnen die afloopen De volgende bonnen zijn binnen kort niet meer geldig: Na Zaterdag 11 Oct. 38 brood, vleesch vleeschwaren, Melk I, Aardappelen. Na Maandag 13 October: 36 en 37 boter en vet. DE LOOPENDE TEXTIELKAART BLIJFT GELDIG TOT 1 MEI 1942. Naar men van bevoegde zijde mededeelt, zal de loopende textielkaart geldig blijven tot 1 Mei 1942. De pimtenwaardeering van deze kaart blijft ongewijzigd. Hierbij dient in aanmerking te worden genomen, dat, zooals reeds eerder is bekend gemaakt, met ingang van 1 November a.s. voor het aanschaffen van bepaalde groote stukken bovendien een speciale vergunning noodig is. Bijzonderheden aangaande de per 1 No vember ingaande nieuwe textielkaart zul len tegen dien datum worden bekend ge maakt. Vijand vernietigd Stad bezet Burgers in nood. Steunt, de Nederlandsche ambulance voor het Oostfront Koninginnegracht 22 Giro: 87600 fs-Gravenhage „ZOOIEIS HEEFT DE WERELD NOG NOOIT GEZIEN". De Fuehrer en opperste bevelhebber van de Duitsche weermacht heeft aan de sol daten van het Oostelijke front den vol genden dagorder uitgevaardigd: Soldaten van het Oostelijke front. Ver vuld van den diepsten zorg voor het be staan en de toekomst van ons volk, heb ik op 22 Juni besloten den oproep tot u te richten, den dreigenden aanval van een tegenstander nog op het laatste oogenblik te voorkomen. Het was de bedoeling van de machthebbers van het Kremlin naar wij- thans weten om niet alleen Duitsch- land, maar heel Europa te vernietigen. Twee punten, kameraden, zult gij inmiddels hebben ingezien: 1. Deze tegenstander had zich voor zijn aanval militair in zulk een enormen om vang toegerust, dat ook de grootste vrees nog overtroffen is. 2. Wee ons volk en de geheele Europee sche wereld, wanneer deze barbaarsche vijand zijn tienduizenden pantserwagens tegen ons in beweging had kunnen zetten. Heel Europa zou verloren geweest zijn, want deze vijand bestaat .niet uit soldaten maar grootendeels slechts uit beesten. Met eigen oogen, kameraden, hebt ge thans het „paradijs der arbeiders en boe ren" persoonlijk leeren kennen. In een land, dat door zijn groote oppervlakte en vruchtbaarheid de geheele wereld zou Jcunnen voeden, heerscht een armoede, zooals wij, Duitschers, ons niet kunnen voorstellen. Dat is het resultaat van een thaiis spoedig 25-jarig Joodsche heer schappij, die als bolsjewisme eigenlijk slechts den algemeensten vorm van het kapitalisme nabijkomt. De dragers van dit systeem zijn echter ook in beide gevallen dezelfde Joden en uitsluitend Joden. Soldaten. Toen ik u op 22 Juni riep om het schrikkelijk dreigende gevaar van ons vaderland af te wenden, zijt gij tegen de grootste militaire mogendheid van alle tij den opgetrokken. In nauwelijks drie maan den tijds is het u, kameraden, evenwel door uwe dapperheid gelukt, de eene pant serbrigade na de andere van dezen tégen- stander te verslaan, tallooze divisies in de pan te hakken, een onnoemelijk aantal ge vangenen te maken en eindelooze gebieden te bezetten: geen ledige gebieden, doch gebieden, waarvan deze tegenstander leeft en waaruit zijn geweldige oorlogsindustrie met grondstoffen van allerlei aard ver zorgd wordt. Binnen enkele weken zullen zijn drie meest op den voorgrond treden de industriegebieden volkomen in uw hand zijn. Uw namen, soldaten van de Duitsche weermacht, en de namen van onze dappere bondgenooten, de namen van uw divisies, regimenten, van uw schepen en luchteskaders zullen voor alle tijden verbonden zijn met de ge weldigste overwinningen der wereld geschiedenis. Meer dan 2.400.000 ge vangenen hebt ge gemaakt, meer dan 17.500 pantserwagens en meer dan 21.600 stukken geschut hebt ge vernie tigd of buitgemaakt. 14.200 vliegtuigen werden neergeschoten of op den be- ganen grond vornield. De wereld heeft zoo iets dergelijks nog nooit gezien. Het gebied, dat de Duitschers en de met ons verbonden troepen thans be zet houden, is ruim dubbel zoo groot als het Duitsche Rijk van Januari 1933 en meer dan viermaal zoo groot als het En- gelsche moederland. Sinds den 22en Juni zijn de sterkste verdedigingsstelsels door broken, zijn geweldige stroomen gepas seerd, zijn tallooze plaatsen bestormd, zijn vestingen en kazematten vernietigd of uitgerookt. Vanaf het hooge Noorden, waar onze zoo bijzonder dappere Finsche bond genooten ten tweede male hun heldhaftig heid aan den dag leggen, tot aan de Krim, staat ge thans vereenigd met Slowaaksche. Hongaarsche, Italiaansche en Roemeensche divisies 1.000 K.M. diep in het vijandelijke land. Spaansche. Kroatische en Belgische formaties sluiten zich thans hierbij aan en andere formaties zullen nog volgen, want deze strijd wordt wellicht voor de eer ste maal door alle landen van Europa als een gemeenschappelijke actie tot red ding van het kostbaarste beschaafde con tinent beschouwd. Geweldig is echter ook het werk, dat achter uw enorm front ge presteerd werd. Bijna 2.000 bruggen wer den geslagen, 25.500 K.M. spoorwegen zijn weer in bedrijf genomen, ja, meer dan 15.000 kilometer spoorlijnen zijn reeds op de algemeene Europeesche railsbreedte omgezet. Aan duizenden kilometers wegen wordt gewerkt. Groote gebieden zijn reeds onder het burgerlijke bestuur gebracht. Daar wordt het leven zoo snel mogelijk weer volgens verstandige wetten op gang ge bracht. Enorme opslagplaatsen met le vensmiddelen, benzine en munitie liggen gereed. Dit grootste resultaat van een strijd werd bereikt met offers, wier aan tal, hoe smartelijk ook voor de kameraden individueel en hun familieleden, bij elkaar nog geen vijf procent uitmaakt van de slachtoffers uit den wereldoorlog. Wat gij, kameraden, en wat de met ons verbonden dappere soldaten aan prestaties, aan dap perheid, aan heldhaftigheid, aan ontberin gen en inspanningen, in deze nauwelijks 3 y, maand achter u hebt, weet niemand In deze 3 y« maand, soldaten, is nu echter eindelijk de voorwaarde gescha pen voor den laatsten geweldigen slag, welke nog voor het aanbreken van den winter aan dezen vijand moet wor den toegebracht. Alle voorbereidingen zijn thans gereed, voor zoover men- schen die kunnen overzien. Stelsel matig is thans iedere stap voorbereid om den vijand in de positie te bren gen, waarin wij hem den meest doo- delijken stoot kunnen toebrengen. Thans is het begin gekomen van den laatsten grooten beslissenden slag van dit jaar. Hij zal dezen vijand en daar mede ook den aanstichter van den ge- heelen oorlog, Engeland zelf, vernie tigend treffen, want door dezen tegen- Verklaringen van dr. Dietrich ZESTIG a ZEVENTIG DIVISIES OMSINGELD. De rijksperchef, Dietrich, die zoo juist per speciaal vliegtuig uit het hoofd, kwartier van den Fuehrer te Berlijn is aan gekomen, heeft vertegenwoordigers van de buitenlandsche pers sensationeele inlich tingen gegeven over den toestand aan het Oostelijk front. Dr. Dietrich deelde mede, dat de veld tocht in het Oosten werd beslist met de verbrijzeling der legergroep van Timosjen ko. „De beslissing is militair definitief ge- vaben, de verdere militaire ontwikkeling in het Oosten zal verloopen zooals wij dat wenschen. De Sovjet-Unie heeft met dezen laatsten geweldigen slag, dien wij haar heb ben toegebracht, militair afgedaan. De En- gelsche droom van een oorlog op twee fron ten is definitief n'tiredroomd". De rijJosperchei utc.uc vciaer mede, dat de operaties in het Oosten het product wa ren van een groot, zorgvuldig plan. In dit verband las hij den oproep van den Fueh rer voor, waarin hij heeft medegedeeld, dat de aanstaande slag nog vóór het aan breken van den winter den vijand moest verbrijzelen en dat de laatste groote be- slissingsslag van dit jaar begon. De rijksperchef deed vervolgens mede- deeling van het reeds gepubliceerde spe ciale bericht betreffende de omsingeling van verdere vijandelijke legers in het ge bied van Brjansk. Zooals daaruit kan wor den gezien, heeft daarmede de geweldige doorbraak door het centrale front geleid tot de omsingeling van het leger van maar schalk Timosie-ko in twee gebieden. Men ruanu oen omvang van de hier ingesloten Sovjetlegers op 60 a 70 di visies. Tezamen met de reeds bij Wjas- ma ingesloten formaties heeft maar schalk Timosjenko hier de laatste vol ledig tot den strijd bekwame legers van het geheele Sovjetfront opgeofferd. Wanneer men bedenkt, dat de legers van Worosjilov in Leningrad zijn inge sloten, dat de legers van Boedjenni feitelijk hebben afgedaan, dan bestaat er geen twijfel aan, of het geheele Sov jetfront is thans verbrijzeld. „Na de vernietiging van het leger van Timosjenko, die op het oogenblik aan den gang is, zullen, ook de laatste Sovjetleger groepen uit den weg geruimd en opgeheven zijn". Van het brongebied van de Wolga tot aan de Zee van Azov zijn thans, afge zien van de ingesloten legers, die worden vernietigd, de resten van de verslagen Rus sische legers overal op den terugtocht". De Rijksperchef wees er op, dal gebeurd is. wat men van Duitsche zijde op 22 Juni, bij het begin van den veldtocht nog niet gehoopt had: de Sovjets hebben in plaats van terug te wijken, den strijd aangebon den en werden zoo vernietigd. Wanneer de weermacht van een vijand is vernietigd, vormt al het andere geen beslissend pro bleem meer, aldus verklaarde de Rijks perchef. BEZETTING DES LANDS VOOR ZOOVER DIT NOODIG IS. In militaire kringen te Berijn, aldus wordt van goed ingelichte zijde verno men, legt men evenals dr. Dietrich in zijn verklaringen voor de pers vooral den nadruk op het feit, dat in den strijd tegen het bolsjewisme thans de beslissing is gevallen. Er zijn natuurlijk nog uitgestrekte gebieden in het Oosten, die moeten worden bezet, aldus verklaart men verder, ook zullen nog militaire ope raties plaats hebben, om de Sovjet-Unie voor zoover dit noodig is, vast in Duit sche handen te krijgen. Het staat echter vast, dat de bolsje wistische weermacht thans verdwijnt van het groote oorlogstooneel. In de hierboven bedoelde militaire krin gen weigerde men te voorspellen, of de Sovjets in staat zullen zijn in den winter of in het komende voorjaar aap gene zijde van den Oeral één of misschien ook twee stander te verslaan, ruimen wij ook den laatsten bondgenoot van Engeland op het continent uit den weg. Van het Duitsche Rijk echter en van heel Euro pa nemen wij daarmede een gevaar weg, zooals er sinds de tijden der Hun nen en later van de stammen der Mon golen geen ontzettende? boven het continent heeft gehangen. Het Duitsche volk zal daarom in de ko mende weken nog meer bij u zijn dan tot dusver het geval was. Wat gij en de met ons verbonden soldaten gepresteerd hebt verplicht thans reeds allen tot de diepste dankbaarheid. Met ingehouden adem en met zegewenschen vergezelt u evenwel in de komende zware dagen het geheele Duit sche vaderland. Want gij schenkt dit va derland met Gods hulp niet alleen de over winning, doch daarmede ook de belang rijkste voorwaarde voor den vrede. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 2 October 1941, ADOLF HITLER, Fuehrer en op perste bevelhebber van de weer macht. legers te organiseeren. Men geloofde even wel, dat men mag aannemen, dat de Sov jet-leiding zich nog niet het hoofd heeft gebroken over dit probleem. Daarbij wees men op het feit, dat Europeesche deel der Sovjet-Unie het belangrijkst is. Achter de Oeral liggen voor het grootste deel slechts steppen en toendra's en wat vooral be langrijk is er is zoo goed als geen noe menswaardige oorlogsindustrie. Wanneer onder deze omstandigheden en bij de bekende gestrengheid van den Russischen winter deze opvatting uitte men in de Wilhelmstrasse ach ter de Oeral werkelijk een nieuw bols jewistisch leger zou worden georgani seerd, dan is voor de vernietiging daarvan in ieder geval geen groot Duitsch leger meer noodig. RUIM 200 VLIEGTUIGEN IN DRIE DAGEN VERNIETIGD. De Duitsche luchtmacht heeft de laatste drie dagen in luchtgevechten, door lucht doel-artillerie en op den grond 216 Sovjet vliegtuigen vernield. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTS BERICHT. OLIE-INSTALLATIES VAN HAIFA GEBOMBARDEERD. Het Italiaansche weermachtsbericht van gisteren luidt als volgt: Groote formaties Italiaansche bommen werpers hebben, gisternacht de raffinade rijen en petroleumreservoirs van .Haifa aangevallen. Ondanks krachtigen afweer van den vijand gelukte het onzen vliegtui gen de doelen te treffen, waar zich bran den van grooten omvang ontwikkelden. Al onze vliegtuigen keerden op hun steun punten terug, eenige met treffers van het vijandelijk afweergeschut. Denzelfden nacht heeft de vijand een aanval ondernomen op eenige plaatsen aan de Oostkust van Sicilië. Aanvallen met bommen en machinegeweervuur veroor zaakten slachtoffers noch schade. De af weer van Syracuse schoot een vliegtuig neer, dat in de nabijheid van de kust in zee stortte. De geheele bemanning werd gevangen genomen. In Noord-Afrika verkenningsacties aan het front van Tobroek. Vijandelijke een heden werden afgeslagen en lieten gevan genen in onze handen achter. Aan het front van Solloem schoten Duitsche jagers twee vijandelijke vliegtuigen neer. Andere Duitsche vliegtuigen deden aanvallen op vooruitgeschoven vijandelijke vliegvelden. Zij troffen voorraadopslagplaatsen en ver nielden een vliegtuig op den grond. Een luchtaanval op Tripolis had slechts lichte materieele schade ten gevolge,. In Oost-Afrika heeft een sterke, uit na tionale en koloniale troepen bestaande co lonne uit de stelling van Walag ten Noord oosten vap Gondar, onder bevel van lt. kol. Carmelo-Liuzzo, een krachtigen aanval ge daan op den zetel, van het Engelsche com mando, de belangrijke stelling van Amba Ghiorghi. Nadat iedere tegenstand van den vijand was overwonnen, werd de vijand op de vlucht gedreven Hem werden aanzien lijke verliezen toegebracht. Herhaalde tegenaanvallen van den vijand werden afgeslagen. Onze troepen staken den brand in den zetel van het vijandelijke commando en vernielden een munitie-op slagplaats benevens het radiostation. Zij keerden met gevangenen, buitgemaakte wapens en materiaal op hun steunpunt te rug. Alle eenheden, die aan den aanval hebben deelgenomen en in het bijzonder het 25e koloniale bataillon, hebben zich onderscheiden door vastberadenheid en dapperheid. DE BEëEDIGING VAN HET VRIJWILLIGERSBATALJON. Het programma der plechtigheid. Hieronder laten wij het volledige pro gramma volgen van aankomst, beëediging en vertrek van het le bataljon van het 2de legioensregiment vrijwilligers naar het Oostfront, welks beëediging zal plaats vin den door den leider der N. S. B. Morgenochtend om 11,33 uur arriveert de HULDE AAN DEN KOSTER. Hoeden af voor den koster van Sas- senheim. In het gewone dagellijksche leven is de man kleermaker en ik weet dus niet of ik hulde moet brengen aan den kleermaker of aan den koster. Ik voel iets meer voor het laatste, omdat dit ambt mij bekoort, maar ik zal toch dezen keer mijn voorkeur moeten laten varen, omdat het de kleermaker was, die den koster op den genialen inval bracht een draad door het collectezakje te rijgen, zoodat de dief in zijn eigen net gevangen werd. Daar zat de dief, die reeds sinds vier jaar werd gezocht, met zijn hand vast in 't collectezakje, maar met dat al is de vraag niet opge lost of het de koster was, die den dief ving of de kleermaker. Het lijkt er wel iswaar op, dat het de kleermaker was, maaf was het de koster niet, wiens ge voel van rechtvaardigheid in opstand kwam tegen den diefstal van geld op zulk een vrome wijze bijeengebracht? Ik geloof, dat het hier zoo was, dat de kleermaker den koster hielp, zooals overal ter wereld de menschen elkaar moeten helpen om succes te hebben. Zooals de regen den boer moet helpen, de Staat den burger en zooals de kerk gangers den dief hielpen. Dat er dan wel eens een kleermaker of iemand an ders een spaak in het wiel steekt is ri sico. En dat moeten wij dragen. Maar het genie van den koster-kleermaker van Sassen'heim is er niet minder om. Vy BURGEHEESTER VAN ROTTERDAM Commissaris der provincie Utrecht Het rijkscommissariaat maakt bekend: De rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied heeft op grond van art. 1 alinea 8 van zijn verordening no. 108/40 (vierde verordening over bijzonde re bestuursrechtelijke maatregelen) den burgemeester der gemeente Rotterdam, mr. P. J. Oud, op diens verzoek eervol ontslag verleend en op pensioen gesteld. In zijn plaats heeft de rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied op grond van dezelfde verordening ir. F. E. Müller, tot dusver commissaris in de pro vincie Utrecht, als zoodanig eervol ontslag verleend en te gelijkertijd benoemd tot burgemeester van Rotterdam. Ten slotte heeft de rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied krach tens art. 1 alinea 7 van zijn verordening no. 108/40 den gezant ter beschikking W. B. Engelbrecht te 's-Gravenhage tot com missaris in de provincie Utrecht benoemd. trein, welke om 7 uur uit Den Bosch zal vertrekken, met de adspirant strijdei's aan het S.S. station te Den Haag. Een eereven del der W. A. met de W.A.-harmonie zal op het Stationsplein ter begroeting aanwe zig zijn. Van daar wordt naar den Dieren tuin gemarcheerd. Daar zal de gelegenheid zijn voor de familieleden met de vertrek- kenden te spreken. De Duitsche instanties zorgen voor een warmen maaltijd. Om 15.15 wordt vanuit den Dierentuin afgemarcheerd met de W. A. muziek voor op naar het Binnenhof, dat vanaf het Plein betreden zal worden. Hier treedt de W. A.- harmonie uit, en worden de troepen op het Binnenhof door een Duitsche eere-compag- nie met muziek van de Duitsche weermacht ontvangen. Belangstellenden en genoodig- den betreden het Binnenhof vanaf het Bui tenhof. Te 16 uur wordt het bataljon, nadat de bataljonscommandant zich bij de hoogst aanwezige autoriteit gemeld heeft, geïn specteerd. De leider der N. S. B. zal dan gedurende 15 minuten spreken en neemt daarna den troepen den eed af, die eerst in de Duitsche taal en daarna in de Nederlandsche taal op den Fuehrer aller Germanen, Adolf Hit ier, voor den strijd tegen het bolsjewisme wordt afgelegd. Hierna speelt de muziek der Schutzpolizei het 6e couplet van het Wilhelmus, dat door het bataljon vrijwil ligers wordt meegezongen. De leider der N. S. B. geeft vervolgens het bataljon over aan overste Herman. Na een Sieg Heil op den Fuehrer en het spelen van het Deutschlandlied en het Horst Wessellied verlaten de autoriteiten het Binnenhof om de hierna volgende para de der troepen, die om 17.30 op de plaats zal worden gehouden, af te nemen. Om 18.30 uur vertrekt de trein van het Hollandsche Spoorstration. De route, welke de stoet naar het station zal volgen is: Bin nenhof, Plein, Lange Houtstraat, Lange Voorhout, Kneuterdijk. Plaats, Buitenhof, Hofweg. Spui, Groote Marktstraat, Wagen straat, Stationsweg. MUSSERT SPREEKT VOOR DE RADIO. In aansluiting op het bovenstaande ves tigen wij nog de aandacht op de belangrijke radiorede, die Mussert hedenavond over den zender Hilversum 2, golflengte 301 m„ van 19.45 tot 20 uur zal houden over het onderwerp:: „Hoe ik er toe gekomen ben onze Nederlandsche nation aal-socialisten naar het Oostfront te zenden om te strijden tegen de bolsjewisten". Deze rede zal morgenavond over den zender Hilversum 1. golflengte 415 meter, te 21 uur worden her haald. SOVJETFRONT STORT KRAKEND INEEN Timosjenko's legermacht uitgeschakeld

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 1