DONDERDAG 9 OCTOBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 RECHTZAKEN VREDEGERECHTSHOF. HET WOORD „LANDVERRADER" GEBEZIGD. Gevangenisstraffen opgelegd. Het vredegerechtshof te 's-Gravenhage heeft o.m. uitspraak gedaan op het door den officier van justitie ingestelde beroep van een vonnis van den politierechter te Rotterdam, waarbij J. C.»K. te Maasland wegens beleediging was veroordeeld toi een geldboete van 20.—. Verd had een voorbijgaand persoon voor „landverrader" uitgescholden. Het vredegerechtshof ver oordeelde verdachte tot een week gevange nisstraf. Het Hof overwoog met betrek king tot de aanmerkelijke strafverhooging het volgende: Het bezigen van het woord „landverra der" door den eenen Nederlandschen volks genoot tegen den anderen, waaraan vroe ger niet gedacht werd, heeft in de huidige tijdsomstandigheden een uitgesproken be doeling, welke voor de politieke rust van het Nederlandsohe volk in hooge mate schadelijk is, omdat daarmede een schei ding tusschen Nederlanders wordt beoogd en in de hand gewerkt, die in wezen niet bestaat. Heeft het woord „landverrader" als toeleecfigende uitdrukking in het alge meen reeds een grievender beteekenis dan veelal aan beleediging en wordt toegekend en het veelvuldig gebruik van het woord behoort het besef daarvan zeker niet te verzwakken gebezigd in de huidige om standigheden tevenover een ander heeft het een bijzonder kwetsenden zin gekre gen, omdat de bedoeling van uitsluiting van de Nederlandsdhe volksgemeenschap er in opgesloten ligt. Het-Hof acht het be zigen van het woord „landverrader" tegen over een Nederlander, gelijk verdachte heeft gedaan, alleen op grond van vage geruchten en verschil van politieke over tuiging, dan ook een zeer ernstig vergrijp, waarmede de bij het vonnis, waaraan be roep, opgelegde straf in geen redelijke verhouding staat. Eveneèns tot gevang'ensstraf van een week veroordeelde Ihet vredegereohfcshof mej. P. A. van D. te Oegstgeest, die door den politierechter te 's-Gravenhage tot een geldboete van 10.was veroor deeld. Verd. had een in de uniform der W.A. gekleed lid der N.S.B. de woorden „dat landverraderspakje staat u niet slecht" toegevoegd. Hierbij overwoog het Hof in het bijzonder dat het bezigen van het woord „landverrader" tegenover leden der nationaal-socialistische beweging in Ne derland in de huidige omstandigheden een bijzonder kwetsenden zin heeft gekregen, omdat er mede bedoeld wordt hen, die ze ker niet minder vaderlandslievend zijn dan de beste Nederlanders, in de oogen van een zeker gedeelte van het Nederlandsohe volk te vernederen en buiten de volksgemeen schap te sluiten. Daarom achtte het Hof een 'belangrijke strafverzwaring in dit ge val alleszins verdiend. Bevestigd werden de vonnissen ten aan zien van: Den trambestuurder P. J. T. te 's-Gra venhage door den Haagschen Politierechter veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf wegens wederspannigheid (verzet tegen de politie toen hij aaA 't vechten was met een W.A.-man) Den stoker A. N. te Dordrecht, door den Politierechter aldaar veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf 'wegens beleediging van een groep der bevolking. Ten aanzien van den 42-jarigen I. D. van L. te Rotterdam, die tot 20.— boete was veroordeeld wegens eenvoudige be leediging werd de straf verhoogd tot 35. subs. 15 dagen hechtenis. BURGEMEESTER WEGENS BELEEDIGING VEROORDEELD. De burgemeester van Gulpen, jhr. mr. van R., werd gisteren door den vrederech ter te Maastricht wegens beleediging van een inwoner van Gulpen, toen op 10 Mei 1940 de Duitsche troepen deze plaats bin nentrokken, veroordeeld tot-een boete van 225 gulden subs, drie maanden hechtenis. De officier van justitie had tegen ver dachte die een gedeeltelijke bekentenis af legde, 40 gulden boete subs. 20 dagen hech tenis gevorderd. HAAGSCH GERECHTSHOF Oneerlijke dienstbode. Mej. S. uit L e i d e h, dienstbode van be roep, had ten nadeele van de mevrouw, bij wie zij in dienst was een aantal zilveren lepeltjes weggenomen, voor wélk feit, om dat het al meermalen gebeurd was, de Politierechter haar veroordeeld had tot twee maanden gevangenissraf, van welk vonnis zij in hooger was gekomen bij het Hof, alwaar de Proc. Generaal geen termen aanwezig achtte om wijziging te brengen in dit vonnis "en derhalve bevestiging eischte. Arrest over 14 dagen. Bovenbuurvrouw riej> iets f uit het raam. Mevrouw, H. W. de K. te Leiden hing op zekeren dag uit het raam van haar bovenwoning naar de voorbijgangers {e kijken, toen zij een van haar beneden buren uit het huis zag komen, die volgens haar niet deugde en dus riep zij een onnet woord. Zij ontkende zülks ten stelligste, maar de aldus betitelde was zeer pertinent in haar verklaring en zeide, dat zij geluk kig niet doof was. Trouwens, nog een an dere dame had het woord gehoord en ver telde zulks uitvoerig. Het deinde nog al in de stemmige rechtzaal, omdat er twee par tijen waren, zoodat de president de ge moederen tot rust moest brengen door met ontruiming van de zaal te dreigen. De Proc. Generaal vond, dat het geuite woord vaststond en vond de opgelegde geldboete van 5.nog buitengewoon bil lijk,-zoodat hij het vonnis van den Politie rechter bevestigd wilde zien. Onder hevig protest verdwenen allen door de deur, daarin éen beetje geholpen door den deur waarder. Uitspraak over 14 dagen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaats- examen Geneeskunde de dames: A. Buur- veld, Rotterdam, K. J. Rutgers, Vlaardin- gen. C. Stheeman Hesse, Overschie, en de heeren: M. Wijnans, Den Haag, J. den Duik, Den Haag. Go Lam Djoen, Léi- de n, J. H. van Luijk, Haarlem, C. D. Duij- vendak, Haarlem, J. Zitman, Leiden, E. R. R. Rinkes. Den Haag. KATWIJK 5 STADSNIEUWS ZILVEREN JUBILEUM. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer G. P. v. d. Kerkhof, ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen, sectie Leiden in dienst trad. Gistermiddag was hij op het Bureau van Weg en Werken te Rotterdam, waaronder Leiden resorteert, ontboden, waar de hoofdingenieur de heer H. K. C. W. van der Veen hem in zeer hartelijke bewoor dingen namens de directie gelukwenschte en hem het gebruikelijke geschenk onder couvert aanbood, 'benevens een oorkonde voor 25 jaar trouwen dienst. Hedenmiddag vervoegde zich de heer W. van Duyn, opzichter 1ste kl. bij /Weg en Werken der Ned. Spoorwegen alhier, zich ten huize van den jubilaris om hem geluk te wenschen ook namens het perso neel van de lijn en wees op de goede ver standhouding tusschen het personeel, waar bij de heer A. A. Wijn nobel, ass. opzichter bij Weg en Werken, zioh aansloot. De heer A. v. d. Burg, voorwerker bij de Ned. Spoorwegen, bood hierop onder hartelijke woorden, namens de ploeg van Weg en Werken sectie Leiden en' Warmond een practisch geschenk aan, terwijl de echtge- noote van den jubilaris bloemen ontving. Nadat de jubilaris allen hartelijk had be dankt, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. In zijn woning ontving de jubilaris nog vele blijken van belangstelling in den vorm van bloemstukken en cadeaux. RESIDENTIE-ORKEST. A.s. Zondagmiddag zal het eerst abonne mentsconcert van het Residentie-Orkest in de Stadsgehoorzaal plaats vinden. Dirigent is Frits Schuurman, terwijl als soliste zal optreden Theodora Versteegh, alt. Het programma 'bevat De Serenade in E gr. t. op. 22 voor strijkorkest van Ant. Dvorak, Pocmes de la lumière van M. Pa- lau en de Solocantate Ariadne auf Naxos van J. Haydm. De heer W. S. A. Colenbrander, tijdelijk leeraar aan de Gem. H.B.S. hier ter stede is benoemd tot leeraar iz^ de geschiedenis aan het gymnasium Laan van Meerder- voort te Den Haag. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschr.: 7809. W. van der Wel en Zoofi, Alphen a. d. Rijn, Hooft- straat 27rood, grossierderij in varkens. Venn.: W. van der Wel, Alphen a. d. Rijp en D. C. van der Wel, Woerden. SPORT PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE TE BENNEBROEK. Uitgeschreven door den bevelhebber der Duitsche legercorpsen in Nederland. Het door den bevelhebber der Duitsche legercorpsen in het 'bezette Nederlandsche gebied uitgeschreven concours-hippique van 1012 October a.s. belooft iets bijzon ders te worden op het gebied van de paar densport. De beste rijders en paarden van de Wehrmacht hebben hiervoor ingeschre ven en zullen bewijzen, dat zij niet alleen op de gebaande wegen en in de duinen, doch op de groene velden omzoomd door met herfstkleuren getooide boomen, met wapperende vlaggetjes en meesleepende muziek, alsmede duizende paardensport- liefhebbers als toeschouwers en een kriti sche jury, tot groote prestaties in staat zijn. S.S. en Duitsche politie zullen eveneens op dit concours-hippique met hun beste rui ters en paarden uitkomen, zoodat men, ver zekerd kan zijn van spannende kampen tusschen 'de deelnemers onderling om een overwinning in de wacht te sleepen. In verband met het te verwachten groote aantal inschrijvingen begint het concours reed^ op Vrijdag des morgens om 10 uur met een springconcours klasse a over een afstand van 1250 meter. Hiermede zal ook de middag gemoeid zijn. Hier kan slechts een bijzonder snel paard winnen. Zaterdagmorgen is gereserveerd voor de dressuurproef klasse A. Zaterdagmiddag zullen op de renbaan verschillende interessante onderleen van het uitgebreide en gevarieerde program worden afgewerkt, zooals springen klasse a., rijproeven imet twéé, vier- en zesspan nen, een demonstratienummer en een wed strijd in 'het gereedmaken van een tele fonische verbinding over muren, slooten en heggen ten dienste van den berichten- denst. De belangrijkste dag van het concours is ongetwijfeld de Zondag. Deze da£ wordt des morgens begonnen met een springcon cours voor ploegen. De vier beste ruiters en paarden van de verschillende legeron derdelen en van de S.S. zullen hierbij aan den start verschijnen. Des middags prompt 4 uur, zal de rijksoorlogsvlag tijdens een plechtige parade worden geheschen. Een militaire kapel en een eerecompagnie zul len daarbij tegenwoordig zijn. Na de voor stelling aan den bevelheber der legeron- derdeelen in he' bezette Nederlandsche ge bied zullen de wedstrijden een aanvang kunnen nemen en bestaan uitwjachtsprin- gen dressuurproeven kl. A, en L., een de monstratie tén aanzien van de rijvaardig heid met twee-, vier-, en'zesspannen, als mede verschillende andere interessante nummers, waaronder een speciaal nummer: „Ein stilgerecht 'eingespannter lind nach Achenbach'schen Grundsatzen von Major Ruge, commandant van de SS-rijschool". De prijsuitreiking vindt terstond na af loop om 18.30 uur plaats. Het terrein is met de tram, -trein en auto bus te bereiken, station Bennebroek. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN De secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt inzake de distributie van vaste brandstoffen het volgende bekend: Tengevolge van den goeden afvoer van kolen van de mijnen loopt de bevoorrading van den handel met vaste brandstoffen re gelmatiger Teneinde ook ddn handel in staat te stellen voor een zoo Mot mogelijke aflevering aan het publiek Zorg te dragen is het gewen-scht, dat de handelaren eenige maanden te voren een indeeling kunnen maken van de nog af te leveren hoeveelhe den. Op grond hiervan is besloten, om met ingang van Donderdag 9 October 1941 nog eenige bonnen voor vaste brandstoffen geldig te verklaren, en wel van de bon kaarten 1 J. en K. voor verbruikers in de categorie „Haarden en Kachels" de bon nen „05 H.K." „06 H.K." en „07 H.K." en van de bonkaart L. voor verbruikers in de categorie „Centrale Verwarming" de bon nen „12 C.V.", „13 C.V.", „14 C.V.", „15 C.V.", „16 C.V.", „17 C.V.", „18 C.V.", „19 C.V." en „20 C.V.". De bovengenoemde bonnen geven gedu rende bet tijdvak van Donderdag 9 Octo ber 1941 tot en met 31 Januari 1942 elk recht op het koopen van een eenheid vaste brandstoffen. Bovendien zijn met ingang van Donder dag 9 October 1941, geldig verklaard de bonnen gemerkt „brandstoffen een eenheid vijfde periode" en „brandstoffen een een heid zesde periode" van de zoogenaamde periodebonstellen, welke aan verbruikers, die op een extra rantsoen van 10 of meer eenheden recht hebben, en aan verbrui kers in de groepen B, C en D met e£n ver bruik van 10 eenheden of meer zijn uitge reikt. Deze periodébonnen geven geduren de het tijdvak van 9 October 1941 tot en met 30 April 1942 elk recht op het koopen van een eenheid vaste brandstoffen. Aan de z.g. grootverbruikers, die van de distri butiediensten een^ toewijzing per periode ontvangen, zullen eveneens toewijzingen vöor de 5de en 6de periode worden ver strekt. Met nadruk wordt er de aandacht op ge vestigd, dat met de hoeveelheid brandstof fen, die op de tot nu toe geldige en dé thans geldig verklaarde bonnen is of wöidt be trokken tot 1 Februari 1942 zal fnoeten worden gestookt. De verbruikers kunnen derhalve op grond hiervan zelf bepalen, wanneer zij met staken zullen kunnen be ginnen. DE WAPENS DER PROVINCIES Als collecte-speldjes van Winterhulp Nederland. Op 17 en 18 October a.s. zal de tweede Winterhulp collecte van dit jaar gehouden worden, •frelke ditmaal éen inzameling met speldjes ver koop zal worden. Bij den aan vang van haar tweede periode van activi teit komt Winterhulp met de wapens van de provincies en van de stad Amsterdam. Wij zullen ons niet verdiepen in heraldi sche beschouwingen over deze producten van Nederlandsche industrie.Slechts wil len we als onze verwachting /uitspreken dat op li en 18 October geen Nederlander zich zonder een wapen zal vertoonen. OMGEVING OEGSTGEEST E. H. B. O. In aansluiting op de vorige week gehouden bijeenkomst is gisteravond in „Het Witte Huis" een afdeeling Oegst geest van de Nederlandsche Vereeniging „Eerste Hulp .bij Ongelukken'* opgeritht. Als voorzitter opende de heer H. Jonker deze vergadering en riep de vele aanwezi ge atjsp. leden een hartelijk welkom toe, waarna wprd medegedeeld dat voor resp. 28, 36 en 23 opgegeven deelnemers(sters) een drietal cursussen zal worden georga niseerd in de zaal van de Gemeenteschool aan de Terweeweg en in het gebouw voor Chr. Belangen aan den Morsch. Na voor lezing en bespreking volgde vaststelling van statuten en huish. reglement. De bur gemeester, de heer A. J. van Gerrevink, werd benoemd tot eere-voorzitter en tot voorzitter de heer H. Jonker. Als bestuurs leden werden gekozen: iftej. C. Vrijen, mevr. L. v. d. LuytBinnendijk en de heeren G. J. Blomsma, J. Bonnet, H. v. d. Meij en H. de Pree. Indeeling cursussen en vaststelling van de cursusavonden hadden een vlot verloop. Na mededeeling van examenkosten en diploma's werd na korte rondvraag deze geanimeerde vergadering gesloten. LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. KIND ONDER AUTOBUS GEDOOD. Het 2 V, -jarig zoontje van de familie Zil versmit te Deventer geraakte onder een autobus. Het ventje was vrijwel onmid dellijk dood. BUITENLAND. EVACUATIE VAN MOSKOU. SJANGHAI, 9 Oct. (DNB). Omtrent de reactie van de Duitsche overwinningen op den toestand in Moskou melden in Sow- jetkringen alhier ontvangen berichten, dat de evacuatie van alle partij- en rcgee- ringsbureaux, van de hoogste militaire autoriteiten en de buitenlandsche ambas sades en legaties uit Moskou in vollen gang is. De burgerbevolking heeft echter bevel gekregen in de hoofdstad te blijven* en zich voor te bereiden op het bieden van den uitersten tegenstand. Omtrent de nieuwe verblijfplaats van de regeering melden kortelings uit de |Sowjet-Unie aangekomen *nvjetvertegen- woordigers, dat op aandrang van de En- gelsche en Amerikaansche diplomaten Sta lin definitief een beslissing heeft geno men ten gunste van Stalingrad (Tsaritsin) als nieuwe zetel van de regeering. ELLENDE IN LENINGRAD. NEW YORK, 9 Oct. (DNB). Omtrent de toestanden in Leningrad meldt de „Chica go Tribune", dat Sowjetgevangenen, die de Finnen aan het Karelische front heb ben binnengebracht, vertellen van vreese- lijke ellende in de stad en in de verdedi gingslinies. Duitsch-Finsche luchtaanval len op Leningrad hebben zware verliezen veroorzaakt. De Sowjetpers en de radio maken nooit melding van de aantallen. De slachtoffers worden des nachts heimelijk begraven en de bloedverwanten worden niet op de hoogte gebracht van den dood hunner familieleden. De bolsjewieken ver oorloven weliswaar het' openen der ker ken, maar er kunnen geen diensten gehou den worden, afangezien er geen priesters zjjn.^ Desondanks stroomen duizenden de kerken* ,binnen om te bidden. Door den hongersnood stijgt het aantal sterfgeval len onder vrouwen en kinderen voortdu rend. Arbeiders, die zwaar werk verrich ten, krijgen nog geen pond brood, slechts van tijd tot tijd krijgen zy een stuk klip- visch. Steeds meer menschen zijn noodig voor de verdediging der stad. aangezien Moskou de belolje eener spoedige ontzet ting niet kan nakomen. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 10 OCTOBER. HILVERSUM I. 415,5 M. 6.45 Gramo foonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.25 Ge wijde muziek (opn.). 8.40 Gramofoon muziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.40 Vöordracht. 11.00 John Kristel en zijn orkest. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.10 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische be richten. 1.00 Harmonie-orkest van het Nederlandsch orkest 's-Gravenhage. (1.201.4Ö Gramofoonmuziek). 2.00 Arn- hemsche orkest vereen igin g en soliste en gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.30 Romancers. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Voor de rijpere jeugd. 5.45 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 6.15 Causerie: „Karelië". 6.30 Ramblers. 7.00 Ac tueel halfuurtje. 7.30 Pianovoordracht. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 Otto Hendriks en zyn orkest. 9.00 Radiotoo- neel. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.00 B.NjO.: Nieuwslberichten. .10.1512.00 Gramofoonmuziek HILVERSUM II. 301,5 M. 6.45—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgenwijding. 10.15 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Orgelconcert. 12.00 Ensemble Rentmeester. 12.45 B.- N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gevarieerd programma. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Amabile-sextet. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 B.N.O.: Nieuws- economische en beursberichten. 5.30 Schrammelkwar- tet en soliste. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Pianosoli. 6.30 Sportwetenswaar- digheden. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoon muziek. 7.45 Reportage. 8.00 Gramo foonmuziek. 8.15 Omroep-Symphonie- orkest en solist. 9.10 Boekbespreking. 9.25 Omroep-Symphonie orkest. 9.55 Gramofoonmuziek. 10.00 BNO: Nieuws berichten. 10.1510.20 Avondwijding. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.4522.15 Hilversum I 22.1524.00 Duitsch Programma. 2e Programma. 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Programma uitsluitend voor aangeslotenen bij Radio Centrales 23.00 24.00 Duitsch Programma. 3e Programma: 6.4524.00 Duitsch Pro gramma. 4e Programma: 6.4521.00 Duitsch Pro gramma 21.0022.00 Gramofoonmuziek G.R.D. 22.0024.00 Duitsch Prograrhma. WIJZIGING RADIO-PROGRAMMA. De persdienst van den Nederlandschen omroep meldt: Vrijdag, 10 October ^.s. zal de leider der N.S.B.ir. A. A. Mussert, een belangrijke radio-rede houden. Hierdoor 'komt de ru briek „Het gordijn gaat open" te verval len. welke uitzending zou plaats vinden over den zender Hilversum 2 van 19.45 20.00 uur. DUITSCH RIJKSPROGRAMMA. Donderdag: Van-17.2518.25 „Das gluekhafte Schiff" brengt een bont allerlei door: het Amusements Orkest van den Rijkszender Hamburg, een muziekkorps van het luchtwapen en solisten. Het Kamermuziek Orkest Scheck-Wen- ziger «peelt in de „Musik zur Daernmer- stunde" werken van Telemann, Hayden en Mozart. Margarete von Winterfeldt (so praan) zingt de Pastorale van Georg Frie- drich Haendel. ..Geliefde wijsjes van vroe ger en nu" (Beliebte Klaenge von einst und jetzt) van 20.1520.50 uur, aansluitend -fi^ntberichten tot 21.15 uur. Van 21.15 22.00 uur de uitzending „So klingt 's bei uns ip Wien". Het geheel wordt uitgevoerd door het Amusementsorkest, het kleine orkest van den Rijkszender Wien en de „Wiener Rundfunkschrammeln". MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Oct. Veiling. Witte Kool 2. Roode kool 2.803.50 Savoye kool 3.50, Boerenkool 4—6. Prei ƒ4.40—8, Kroten, gekookt f 10, Uien 2.803.50, Peen ƒ3.406, Spruiten ƒ1016, Andij vie ƒ4.Sla ƒ7. Druiven ƒ3050, Snij- boonen f 13.6035, Stokboonen 20—25, Pronkboonen 811, Stamboonen ƒ13.60 17, Postelein 15, Spinazie 415, To maten 1016 per 100 K.G. Komkom mers 313.50, Bloemkool 314.50, Me loenen 532. Salade 2.503 per 100 stuks. Pieterselie ƒ0.301.20. Radijs ƒ0.40 2.10, Bleekselderie ƒ3237, Peen ƒ4.80 6 per 100 bos. GOUDA, 9 October. Vee. Aangevoerd in totaal 385 stuks, waarvan 44 magere var kens. Prijzen van 10—24. »126 biggen 810 per stuk. 141 runderen, 9 nuchtere kalveren, overgenomen door Veehouderij - centrale. 45 bokken en geiten 1030. Handel: Alle soorten stug. Kaas. 71 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksmerk 62.50, 2e kwal id. 61.00—62.00. Handel vlug. DELFT, 9 Oct. 1941 Vee. Aanvoer 185 runderen, 9 graskalveren, 23 nuchtere kalveren. 171 magere varkens, 394 biggen, 15 schapen of lammeren, 17 bokken of gie ten: Kalfkoeien 275525, Varekoeien 175355. Magere varkens 1640, Big gen 615. NAAIMACHINES te koop gevraagd, defect geen bezwaar; wij geven de hoogst® wpdfd|. HET MACHINEHUIS HAVEN 7 TEL. 24809 487e STAATSLOTERIJ VIJFDE KLASSE TWAALFDE LIJST Trekking van 9 October. 1.500 No. 1380, 14579. ƒ1.000 No. 8982, 14283, 16970. 400 No. 7852, 7865, 13196, 18023, 18055. 200 No. 2063, 2145, 3696, 4524, 17607 100 No. 2925, 3241, 4463, 4495, 4611, 5922, 6632, 8862, 11559, 11773, 13817, 14782, 14967, 17841, 18202 19201, 20976. PRIJZEN VAN 70 1009 1054 1200 1243 1290 1414 1580 1731 1867 1939 2103 2355 2360 2424 2477 2572 2582 2654 3058 3171 3182 3287 3297 3475 3572 3660 3783 3849 3896 3924 3945 4171 4221 4247 4366 4373 4439 4457 '46c4 4684 4708 4733 4752 4836 4857 4860 5154 5233 5321 5366 5371 5375 5415 5448 5513 5550 5781 5790 5997 6117 6226 6316 6344 6377 6411 6433 6603 6627 6702 6854 6855 6856 6895 6904 6918 7009 7043 7100 7136 7140 7531 7599 7654 7771 7813 7818 7914 7970 8016 8160 8180 8281 8512 8682 8709 8727 8734 8800 9180 9315 9451. 9453 9478 9528 9624 9642 9ö63 9668 9711 9712 9735 9782 9820 9832 9918 10232 10381 10487 10597 10604 10664 10735 10742 10884 10813 10985 11002 11089 11153 11202 11233 11421 11502 11735 11787 11991 12222 12232 12236 12320 12355 12428 12561 12611 12759 12768 12867 12968 13072 13165 13168 13261 13330 13332 13405 13495 13661 13663 13716 13800 13923 14022 14055 14152 14363 14406 14620 14709 14740 14801 14981 15081 15183 15389 15403 15509 15357 15571 15692 15779 15817 15860 15917 15940 15967 15980 16277 16446 16513 16518 16706 16725 16737 16742 16882 16903 17323 17440 17626 17638 17678 17839 17924 17998 18039 18331 18444 18640 13650 18760 18840 18850 18873 18939 18979 10058 19068 19084 19139 19191 19507 19654 19662 19677 19752 19958 20092 20343 20698 20902 21243 21339 21347 21456 21498 21549 31598 21827 21943 NIETEN 1027 1043 1050 1061 1091 h35 1166 1186 1210 1300 1305 1309 1338 1371 1366 1413 1449 1499 1511 1518 1637 1658 1071 1675 1699 1715 1730 1761 1773 1782 z810 1822 1834 1981 1986 2024 2073 2079 2083 2084 2087 2152 2158 2167 2185 2189 2233 2280 2300 2324 2345 2354 2369 2370 2375 2380 2426 2433 2444 2456 2517 2528 2533 2539 2668 2672 2674 2689 2697 2716 2836 2841 2868 2918 2956 2997 3024 3054 3101 3102 3136 3177 3194 3237 3253 3316 3365 3402 3538 3575 3657 3718 3770 3779 3794 3801 3929 3962 4018 4031 4036 4087 4098 4119 4133 4143 4156 4198 4230 4253 4316 4334 4342 4344 4364 4365 4385 4386 4415 4420 4431 4477 4503 4522 4560 4566 4579 4619 4635 4666 4673 4674 4698 4721 4729 4739 4765 4788 4830 4886 4979 4998 5000 5079 5097 5117 5127 5196 5225 5236 5308 5407 5418 5440 5460 5463 5476 5479 5496 5506 5525 5529 5588 5598 5666 5676 5686 5809 5832 5856 5868 5943 5945 5965 5993 6002 6031 6156 6159 6190 6245 6259 6290 6302 6305 6326 6330 6373 6417 6450 6475 6535 6558 6563 6575 6581 6606 6613 6683 6721 6779 6813 6821 6861 6924 6932 6982 7019 7024 7040 7068 7081 7189 7196 7291 7295 7301 7343 7400 7431 7439 7478 7510 7594 7637 7643 7656 7678 7726 7743 7791 7826 7829 7839 7956 7977 7978 8051 8056 8082 8113 8177 8181 8184 8214 8216 8296 8304 8350 8369 8525 8559 8620 8621 8765 8772 8779 8794 8798 8799 8854 8916 8934 8947 8953 8959 9002 9017 9043 9069 9153 9268 9270 9356 9400 9416 4 9420 9436 9440 9479 9491 9506 9616 9556 9562 9620 9691 9701 9717 9733 9813 9834 9866 9942 9943 9949 10080 10097 10107 10124 10105 10170 10214 10251 10270 10306 10335 10378 10398 10427 10428 10437 10447 10450 10470 10485 10515 105^0 10594 10639 10704 10809 10827 10862 10867 10869 10876 10898 10967 10^84 11006 11007 11024 11041 11056 11068 11145 11176 11245 11246 11285 11296 11308 11334 11335 11339 11363 11367 11388 11416 11419 11491 11492 11508 11511 11524 11534 11545 11548 11551 11563 11566 11606 11675 11722 11734 11740 11745 11796 11844 11884 11895 11954 11964 11976 11978 12033 12051 12ó52 12069 12119 12170 12191 12218 12282 12345 12364 12461 12462 12479 12483 12544 12553 12593 l2605f 12634 12681 12732 12743 12758 12779 12813 12845 12861 12866 12901 12937 12974 13009 13055 13103 13112 13122 13138 13188 13233 13248 13253 13335 13360 13392 13418 13459 13506 13516 13576 13600 13662 13694 13696 13752 13877 13882 13885 13910 13914 13921 13955 13965 13973 13984 1b985 13998 14051 14071 14100 14200 14211 14239 14262 14277 14287 14349 14415 14429 14469 14510 14547 14559 14567 14576 14615 14646 14650 14660 14680 14681 14723 1*750 14770 14815 14876 14922 14929 14952 14986 15017 15053 15071 15080 15161 15168 15173 15219 15254 15257 15272 15274 15279 15295 15303 15365< 15442 15445 15462 15485 15496 15552 15567 15570 15591 15600 15644 15676 15679 15688 15699 15729 15763 15765 15792 15823 15839 15842 15859 15915 1k45 16007 16019 16022 ll*7 16091 16210 16213 16243 16252 16263 1g283 16287 16296 16312 16332 16354 16357 16373 16382 16420 16440 16447 16490 16556 16562" 16619 16620 16687 16723 16741 16745 16790 16819 16840 16923 16946 16984 17060 17084 17102 17203 17266 17292 17327 17452 17539 17567 17569 17599 17600 17640 17651 17687 17689 17702 17766 17823 17890 17899 17904 17906 17922 17989 18017 18020-18065 18069 18082 18083 18095 18099 18101 18107 18115 18213 18355 18375 18378 18425 18472 18494 18538 18572 18605 18628 18662 18719 18726 18743 18870 18890 18942 19005 19024 19044 19054 19096 19161 19204 19214 19222 19232 19249 19280 19342 19357 19405 19424 19435 19443 19518 19543 19545 19550 19562 19571 19594 19668 19727 19733 19769 19789 19870 19892 19901 19911 19951 19967 20001 20002 20007 20203 20221 20249 20275 20302 20328 20425 20437 20438 20460 20470 20484 20548 20549 20592 20610 20624 20689 20692 20783 20799 20845 20852 20933 21073 21074 21104 21154 21180 21187 21219 21220 21257 21300 21387 21430 21438 21504 21525 21542 21568 21580 21648 21652 21718 21725 21733 21776 21777 21787 21832 21873 21903 21905 21928 21901 21988 21993 22000

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3