M INSl Plaatst een Telefoontje MAANDAG 6 OCTOBER 1941 OE LEIDSCHE'COURANT TWEEDE BLAD PAG. f OMGEVING HILLEGOM Fiets gestolen. In de Ambachtstraat is weder een rijwiel ontvreemd van een be woner der Meerstraat. Het karretje was onbeheerd en niet op slot! Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer R. van Sluis Jr., slaagde voor het examen 2e stuurman groote handelsvaart. Geboren: z. van A. KleywegtKuiper d. van J. M. van der Lindenvan Roode d. van A. M. MooyekindSpreeuw. Ondertrouwd: J. Wilson en A. W. Klinkenberg A. J. Duin en G. J. Neder- pelt H. van der Winkel en A. Chr. van Biezen. Getrouwd: J. Turk en M. van der Lubbe F. van der Linden en J.Opstal H. Lambooy en A. J. Uilenreef. Overleden: H. H. Bruijns, wed. van J. P. Berkhout, vr., 84 jr. J. Saarloos, m., 67 jr. KATWIJK Geboren: Hermanus z. van N. Haas noot en J. Verdoes Jacob Gerrit z. van J. Remmerzwaal en A. Lütjeharms Alida Jacoba d. van D. Ruwaard en H. Krijgsman Floris Jacobus z. van C. Haasnoot en D. Parlevliet Rein z. van R. Postma en J. Oorburg Leendert z. van L. v. d. Plas en P. Ouwehand Pietje d. van P. v. d. Plas en W. Meijvogel Jacob Cornelis z. van A. v. Dijk en N. C. Zuyderduyn. Ondertrouwd: A. Korsman en C. v. d. Plas A. v. Duyn en D. van der Plas. Getrouwd: T. C. v. d. Plas en D. J. Schaap H. de Boer en G. Bonefaas F. v. Duyn en C. H. Koelewijn J. Ver does en J. P. Zuyderduyn C. Parlevliet en C. A. Bauw. Overleden: Jacoba de Vreugd, 76 j. LEIDSCHENDAM R.K. E.H.B.O. Woensdag 15 October a.s. wordt een aavang gemaakt met de nieuwe E.H.B.O.-cursus, georganiseerd door de R.K. E.H.B.O. „St. Lucas''. Deelname staat open voor R.K. dames en heeren van 17 jaar en ouder. Lesgeld 0.25 per lesavond. Aanmel- dign tot uiterlijk Zaterdag 11 October a.s. bij mevr. J. J. de GrootFase, Delftsche- kade 39, mej. G. C. Knijnenburg, Veursche- straatweg 2 en mej. B. Bleijs, Damstraat 37. Voetbal. In een slecht gespeelden wed strijd wist A.V.V. thuis met 32 van Alphia te winnen. NOOTDORP Spreekuur burgemeester. De waar nemend burgemeester de heer H. A. C. Banning van Leidschendam, zal .iederen Dinsdagmorgen van 10 tot 12 uur in het gemeentehuis voor de inwoners van deze gemeente te spreken zijn. Voetbal. Vogel I speelde gisteren op eigen terrein tegen Blauw-Wit uit Wasse naar. Vogel won den strijd met 51; een stand, welke o.i. geen juist beid geeft van de sterkte van beide partijen. Ondertrouwd: Cornelis Gerardus van der Gaag, 26 j. te Deurne en Neeltje Petronella van der Gaag, 25 j. NOORDWIJKERHOUT Bloembollencultuur. In café „Het Wapen van Noordwijkerhout" vergaderde de afd. Noordwijkerhout van de Alg. Ver voor Bloembollencultuur. Na de opening kwam aan de orde een verzoek van den tuinbouwcursus die vroeger door den L.T.B. gegeven werd om dezen cursus over te nemen! Advies is hieromtrent aan het be stuur der alg. vereeniging gevraagd. Dit bestuur had geen bezwaren. De vergade ring keurde de overname hierna ook goed. De volgende week wordt met den cursus een aanvang gemaakt. Vervolgens was aan de orde verkiezing candidaten voor twee aftredende leden van het hoofdbestuur. Stemmen gingen uit de vergadering op om een bekend narcissen- kweeker candidaat te stellen. De vergade ring besloot een narcissenkweeker candi daat te stellen, deze zal vooraf gevraagd worden of hij een candidatuur aanneemt, waarna aan de verschillende afdeelingen een aanbevelingscirculaire verzonden wordt Bij de rondvraag vroeg een lid inlichtingen over den vakcursus die afgeloopen winter zou gehouden worden. Nadat de secretaris de noodige inlichtingen had gegeven en toezegde te trachten dezen winter alsnog een cursus in Noordwijkerhout te krijgen sloot de voorzitter de vergaadering. SASSENHEIM Geboren: Emilie Herta, dr. van P. K. van de Kamp en I. M. Schulz Hendrikus Johannes Maria, zn. van W. Mosseveld en P. van der Lans. Overleden: C. van Tol. oud. 78 jaren, echtgenoot van J. Lugtigheid. Ondertrouwd: J. G. Broekhof, oud 32 jaren en F. J. A. Hoogenstraaten, oud 32 jaren. VOORSCHOTEN Personalia. Voor het examen lichame lijke oefening akte J. is geslaagd de heer W. C. Wientjes. WASSENAAR Brandweer. Een wedstrijd werd ge organiseerd voor 15. slangen wagens. De burgemeester hield een toespraak, waarin hij den heer Walpoott dankte bij diens ont slagname als commandant. De nieuwe com mandant, ir. H. H. Dresselhuys zal.met in gang van 1 November a.s. in functie treden De uitslag van den wedstrijd was als volgt: le prijs Storm v. 's-Gr.weg; 2e pr. Laan van Koot; 3e pr. Nieuw Wassenaar I; beste prestaties straal voeders: le prijs Olij; 2e Dresselhuys Jr.; 3e pr. Gladpootjes. De politie aan 't voetballen. Onder auspiciën van den Nederl. Politie Sport bond worden op 8 October, 's middags 2 uur, op het voetbalterrein van BI. Zwart, serie wedstrijden gespeeld, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Deelge nomen wordt door Politie-elftallen uit Schiedam, Gouda, Leiden en Wassenaar. De toegang is vrij. Erwten-smokkelaars. Na een achter volging en het lossen van een waarschu wingsschot, zijn alhier staande gehouden P., alhier en V., uit Leiden, die elk een zak met 50 kg. erwten bij zich hadden. Procesverbaal is opgemaakt en de goede- n zijn in beslaggenomen. Koper in beslag genomen. Ten huize in B., aan de Bloemluststraat, is een hoe veelheid koperen voorwerpen in beslag ge nomen, tot een totaal gewicht van 21 kg. Procesverbaal is opgemaakt. Diefstallen. Mevr. H., geb. D., alhier, deed aangifte van diefstal van een aantal kleedii\gstukken uit haar woning. Ten nadeele van mej. K., alhier, is op de Prins Frederiklaan een rijwiel ont vreemd. Ten nadeele van B. werd op het Sportterrein van de Kieviten aan den Katw. weg eveneens een fiets gestolen. Fietsen-diefstal. B., alhier, deed aan gifte van diefstal van zijn rijwiel, dat stand op het sportterrein van de Kieviten aan den Katw. weg, alhier. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN AANVARING VAN BRUGGEHOOFD Rijnaak werd door pompen boven water gehouden Vrijdagavond omstreeks half negen is op de Gouwe alhier een groote sleepaak, ge laden met bijna 700 ton cement, in aan varing gekomen, met een bruggehoofd van de spoorbrug. Door de aanvaring was in de voorstreven van het schip een groote ope ning ontstaan, waardoor het water binnen stroomde, zoodat er groot gevaar voor zin ken bestond. De brandweer werd direct gealarmeerd en nadat men de ontstane opening door middel van zakken eenigs- zins had gedicht, deden de motorspuiten hun werk om het water uit het schip te pompen. Vrijdagnacht en bijna den ge- heelen Zaterdag is men hiermede doorge gaan, waardoor het gelukte het schip drij vende te houden. Door personeel van een Rotterdamsche bergings Mij en van de fir ma Boot alhier, bijgestaan door een duiker, is men Zaterdagavond met de herstelling gereed gekomen. HAZERSWOUDE ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR HUBERTUS KEULERS. Het zilveren Priesterfeest van Pater Hu- bertus Keulers O.C.D.. pastoor der paro chie van Hazerswoude (Groenendijk) is door de geheele parochie op enthousiaste wijze gevierd. Voor de blijde intrede, welke reeds op Zaterdagmiddag plaats had, was de kerk met een overdaad van de schoonste bloe men versierd. Op het priesterkoor, rond het altaar, langs de muren, overal waren bloemen aangebracht en ook voor den in gang van de pastorie was een schoone ver siering van bloemen en linten in de pau selijke kleuren aangebracht. Door leden van het kerkbestuur werd de zilveren jubilaris Zaterdagmiddag met drie landauers aan het station te Leiden verwelkomd om vervolgens, onder feeste lijk klokgelui de rijkelijk met vlaggen ver sierde parochie binnen te rijden. Bij den ingang van de kerk werd de ju bilaris begroet door den voorzitter van het feestcomité, den heer J. Wesseling, die eenige korte en treffende begroetingswoor den sprak, waarna een der bruidjes den jubilaris begroette met een aardig gedicht. Door een haag van bruidjes betrad de jubilaris daarna het feestelijk versierde kerkgebouw, waar hem allereerst een wel komstlied werd toegezonden. Vervolgens sprak Pater Christoffel Wil- lems den feesteling toe. Hij bood hem de gelukwenschen aan van alle parochianen en heette hem welkom bij het blijde bin nentreden in het vernieuwde kerkgebouw. Hij bracht dank aan den herder, die hier zoovele zegeningen had verspreid, waar voor hij op de eerste plaats God dankte. In het lof zal er gelegenheid zijn om uiting te geven aan alle gevoelens, die ons be stormen en dank te brengen aan God. Hierna werd door den jubilaris een plechtig lof gecelebreerd, waarbij de pro vinciaal, Pater Avertanus Hennekens, als diaken en Rector J. Verkley uit Den Haag als subdiaken fungeerde. Zondagmorgen om 10 uur droeg de jubi laris in de feestelijk versierde kerk eer plechtige H. Mis van dankbaarheid aan God op. Pastoor Keulers werd hierbij ge assisteerd door den provinciaal, Pater Avertanus Hennekens O.C.D. als presby ter assistens, Rector J. Verkley als dia ken en Pater Christoffel Willems O.C.D. als subdiaken. Door het zangkoor werd, onder leiding van den heer J. Wesseling, de vierstemmi ge Missa in honorem Sanctissimae Trinita- tis gezongen. Voorafgegaan door een stoet van misdie naars en bruidjes werd de jubilaris via den hoofdingang door de assisteerende geestelijkheid de kerk binnengeleid, waar, na een welkomstlied, de H. Mis een aan vang nam. Na het Evangelie werd de feestpredicatie gehouden door Pater Hcnorius Gelissen O.C.D. uit Waspik, die herinnerde aan den grootsten dag uit het leven van den jubi laris, den dag van zijn heilige priester wijding. Over dezen dag zijn 25 jaren heengegaan en nu verheugt zich de ge heele parochie met haar herder. De ge wijde redenaar vroeg zich af, hoe den ju bilaris te schilderen als de vrome klooster ling, als kloosteroverste, als opvoeder van levieten, als herder van het volk. Gij wilt niet, dat ik over dit alles spreek, Soli Deo gloria, aan God alleen komt eer toe. De gewijde redenaar wilde daarom, vooral ook om den tijd waarin wij leven, spre ken over de waardigheid van den pries ter, die is een waarachtig dienaar van God. De gewijde redenaar behandelde daarna den priester als uitdeeler der goddelijke barmhartigheid, hem volgend op al zijn wegen bij het uitdeelen van Gods heilige Sacramenten. Vervolgens als een toon beeld van liefde, waardoor de priester op het voorbeeld van den goddelijken Mees ter wordt geleid bij al zijn priesterlijk werk. Dit overwegend moet wel een lied van dank opstijgen in ons hart. Wat zou een parochie zijn zonder priester. Jezus zou uit ons midden verdwijnen, als men ons onze priesters zou ontnemen. Maar zoolang de wereld zal bestaan, zullen er priesters zijn en wij moeten dankbaar zijn, voor de ge nade van het priesterschap, en voor het werk ook van zulk een herder. De ge- Foto L. Crt. wijde redenaar wenschte tenslotte den ju bilaris geluk en wekte allen op met de priesters mee te werken door het gebed. Hierna werd het plechtig Misoffer voort gezet, dat beëindigd werd met den zegen met het Allerheiligste en het zingen van de Priestercantate van E'lb. Franssen. Des middags werd in de keurig versier de school een druk bezochte receptie ge houden. Alle parochianen, alsmede ver schillende oud-parochianen, kwamen den herder hun gelukwenschen aanbieden. Te drie uur waren ook de schoolgaande jeugd vanaf de hóógstee klas tot de kleinste kleu ters van de bewaarschool aanwezig om den herder te komen gelukwenschen en het cadeau der schoolkinderen te overhan digen. Des avonds 7.30 werd een plechtig dank- lof gecelebreerd, waarbij de zeereerd. heer G. Boin, pastoor van de parochie van den H. Michiel te Rijndijk als diaken en den wel eer w. pater Willems als subdiaken as sisteerde. Door het zangkoor werden de gezangen op voortreffelijke wijze uitge voerd. Geboren: Job, z. van D. Sluis en P. M. Prince Christina Alida, d. van Th. P. C. Pont en J. C. van Veen Elizabeth Johanna, d. van B. Burggraaf en C. F. Vermeulen Maria Jascoba, d. van M. J. Slegtenhorst en W. G. Ravensberg. Ondertrouwd: W. M. v. d. Mey 57 j. en G. Francken 35 j. KOUDEKERK Voetbal. Zaterdagmiddag speelde op eigen terrein Koudekerk I tegen Rijns- burgsche Boys I van Rijnsburg. De wed strijd werd gewonnen door de Rijnburgsche Boys met 32. LEIDERDORP Onveiligheid neemt toe. Bij de politie werd aangifte gedaan van een drietal dief stallen w.o. een met inbraak, n.l. door Gebr. den Hollander, van wien uit een wei de een schaap wordt vermist, door den heer A. Rijnsburger, ten wiens nadeele een aan den openbaren weg staand rij wiel werd ontvreemd en door bewoners van de Dr. van Rhijnstraat, bij wie tijdens hun afwezigheid werd ingebroken en waar distributiebescheiden en geld worden ver mist. WILT U IETS WETEN Vraag: Ik ben verhuurd van 1 Mei 1941 tot 1 Mei 1942 voor twintig gulden per week. Nu wil mijn baas 2 gulden van mijn loon inhouden, omdat hij minder vee kan houden en omdat de dagen zoo kort wor den. Heeft mijn baas daar recht op? Antwoord: Neen, dat kan hij zonder meer niet doen. verleent hulp Geopend elke M1DDAO van 2 de gewenschte f Telef. 23- Aanvragen (sehr (raamverzoraiitg v. alle LeidefT^lt-Omsftrekeii IfTGRACHT 30, krachten. ONDERDAG- rtrekken van 7522 K08. 1 e Btnnenvestgracht 30 De onderdrukking van Oost-Karelië RADIO-CAUSERIE VAN DEN HEER A. J. VAN DER VLUGT. Vrijdag 10 October zal van 18.1518.30 uur over den zender Hilversum I de heer A. J. van der Vlugt, consul van Finland hier te lande, een causerie houden over Karelië. Als inleiding daartoe geeft de persdienst van den Nederlandschen Om roep een korte beschouwing over dit door de Sovjets zoo zwaar bezochte land, waar aan wij het volgende ontleenen: Met weemoed in het hart verloor Fin land het land, waar in de eerste helft van de vorige eeuw de Finsche plattelandsge neesheer Elias Loenrot de duizenden ver zen opteekende, die hij hoorde uit den mond van de Karelische zangers. Deze verzen verzamelde hij tot het epos de Ka- levala en tot den lyrischen bundel de Kan- teletar. Een volk, dat de wereld een epos als de Kalevala schonk, heeft zeker het recht om die streek van zijn land te be houden, die iedere Fin als de bakermat van de Finsche cultuur beschouwt. De splitsing van Karelië in twee dee- len, n.L het tot Finland behoorende gebied en het gebied, dat nadien onder Russisch bewind is gekomen het z.g. (Russisch) Oost-Karelië dateert uit de dertiende, eeuw. Deze eeuwenlange overheersching heeft weliswaar op aard en karakter van het volk invloed geoefend, waardoor ver schil van godsdienst, verschil van ontwik keling en vooral ook verschil van wel vaartspeil ontstond, maar nietemin heb ben ook de Oost-Kareliërs, die in afstam ming en taal geheel verschillen van hun Slavische onderdrukkers, htm eigen ka rakter, taal en cultuur door de eeuwen heen behouden. Het land vormt geogra fisch geologisch een gebied, dat aansluit op de overige Finsche gebieden, maar ge heel verschilt van de- aan Oost-Karelië grenzende overige deelen van de Sovjet- Unie. Oost-Karelië is door de eeuwen heen door Rusland onderdrukt en aan het volk is alle mogelijkheid tot ontwikkeling ont houden. Zoo bedroeg in de jaren na 1900 het aantal analphabeten nog ongeveer 75 procent van de bevolking. Slechts die dee len van Oost-Karelië, die meer contact hadden met Finland, hoezeer Rusland ook trachtte dit contact tegen te gaan, onder scheidde zich gunstiger. Inmiddels had zich in den loop van de vorige eeuw in Finland een sterke nationale bewustwor ding geopenbaard, die zich niet stoorde aan grenzen of verboden en op den duur niet alleen op het Finsche volk binnen de Finsche landsgrenzen, maar ook op de stamgenooten daarbuiten invloed oefende. Daardoor ontstonrd geleidelijk onder de Oost-Kareliërs steeds meer verzet tegen de Russische onderdrukking, welk verzet toe nam toen onder de Sovjets de toestand voor de Oost-Kreliërs voortdurend tragi scher en wanhopiger werd. Het was in de dagen toen het begrip „zelfbeschikkings recht der volkeren" hoogtij vierde en zoo genaamd ook door de Sovjets werd er kend. Maar de uitvoering was niets an ders dan hongersnood, deporteering, dood, ellende en verwoesting. Geen hulp van buiten kon den Oost-Kareliërs worden ver leend, niettegenstaande de Sovjets in 1920 bij den vrede van Dorpat zich tegenover Finland hadden verplicht aan Oost-Kare lië een vérgaande autonomie te verlee- nen. Finland voert thans geen veroverings oorlog het strijd ook nu weer voor vrede en rusit bij eigen haard en op eigen hof. Maar na den ontzettenden tijd van ter reur en ellende hunkeren alle Kareliërs naar het in vervulling gaan van de woor den van een bekend Karelisch lied: „Nu kome er een vrij Finland, nu lichte er een nieuwe morgen over het geheele Kareli sche land". Bunkerstelling doorbroken teruggeslagen divisies Steunt de Nederlandsche ambulance voor het Oostfront Koninginnegracht 22 Giro: 87600 s-Gravenhage Klompertje Klomp, een echte Hollandsche longen Petersburg, het venster na; het Avondland „Het is de taak met vaste hand e« venster naar het Avondland op deze plaaj ons uit te bouwen". Zoo laat de beroemd Russische dichter Puschkin in zijn gedicl „De ijzeren ruiter" Peter de Groote gen, als deze na den slag bij Newa peÈ zend staart op de moerassige vlakten, ov< woekerd door oerbosschen en ondoi dringbaar struikgewas. Twee eeuwen lang was Petersburg h&p venster, dat uitzag op het Avond-land, toP dat de bolsjewistische revolutie in 1917, di in deze stad haar uitgangspunt vond, hé; venster dichtsloeg. Ruim twee eeuwen geleden stichtte Pe ter de Groote op een eilandje in de Newyolg< een vesting, die hij later de Peter- efcien Paulsvesting noemde. Spoedig ontston^rste rondom de citadel een nederzetting, die dladii tsaar ter gedachtenis aan zijn HoUandscbj^ore leerjaren de naam van Sint Pieterburchi^ 3. gaf. Niet minder dan 150.000 menscha-yaa werden onder dwang hierheen gebracht ondanks de tegenstand van de oud-Russi|itec sche partij werd Petersburg hoofdstad var^, t het rijk en zetel der regeering. Doch eerst onder de regeering van tsa'v eI1 rina Katharina II brak de glanstijd aar_g voor Petersburg. De grootste bouwmeester^.^' uit het buitenland werden aan haar ho^ j geroepen, een reusachtig bouwprogramma/V( doorgevoerd. WXj Het marmeren paleis, de Hermitage, heLs in Rokoko-stijl gebouwde lustslot Zarsko-.- je Sselo, de academie van beeldende kun-JL. sten en vele andere bouwwerken zijn even zoo vele getuigenissen uit een tijd, diej; zeker haar weerga in de Russische ge schiedenis niet heeft gekend. Ook de opvolgers van Katharina zetten de traditie voort. Alexander I bouwde hetfln admiraliteitsgebouw en de Izaakskathe-icht draal, waarvan de vergulde koepel reedse b van verre zichtbaar is, als de zon de hui-i zenzee beschijnt. Nikolaas I bouwde hetraai beroemde winterpaleis en Alexander II Iietrie de groote pleinen en de breede lanen aari-erb leggen, die de trots van deze stad zoudengop uitmaken. pad Eerst na de bolsjewistische revolutierel nam de stad een ander gezicht aan. Moiru-eec mentale kerken stortten onder dynamiet-log explosies ineen, smaaklooze kubussen uitlog beton en staal moesten de vooruitgang enüsc het moderne karakter yan Leningrad ac-)ec< centueeren. Jwi De in twee eeuwen van moeizamen ar-ig beid geschapen cultuur had nog slechts aes voor de Sovjets een schamele museum- waarde, die aan de IntouristbezoekersDE schouderophalend werd vertoond. 71. Klompertje had zich laten beetnemen. Daar ging de dief al met de taartjes er van door, maar dat zou nooit gebeuren. Dat liet Klompertje niet op zich zitten. Hij was een ferme Hollandsche jongen en dat zou hjj den dief wel eens even betaald zetten. 72. Maar de dief had wat een pret, want hoe Klompertje öok al probeerde, hij kon niet eens van het bankje komen, want dat was vol gesmeerd met lijm, zoodat zijn wijde broek eraan vast bleef kleven. Och, och, wat moest die Klompertje nu beginnen. SCHEPEN MOETEN 30 KILOMETER UIT w* DE KUST BLIJVEN. Bf Een V.P.B.-correspondent meldt uit Boe- karest: Zi In den Noord-Oostelijken hoek" van de Zwarte Zee, in het Westen en Oosten be- grensd door het voorterrein van den Kau- kasus en het schiereiland Krim, strekt rich de Zee van Azof uit, die een oppervlakte beslaat van 37.605 vierkante kilometer. Zij u staat in verbinding met de Zwarte Zee door de nauwe Straat van Kerstj, met de vesting van Kertsj op den Westelijken en het schiereiland Taman met de gelijknami- 1" ge stad op hen Oostelijken oever. De diepte van deze binnenzee is over het algemeen zeer gering. Op de reede van de stad Taganrog heerscht een zoo lage waterstand, dat eenigszins grootere zee- schepen op 30 kilometer van den wal moe ten ankeren. Op sommige plaatsen is de zee geheel verzand; de moerassige uitmon ding van de Don strekt zich steeds verder in zee uit, zoodat de rivier in den loop der eeuwen verscheidene malen haar mon ding heeft verlegd. In vroeger tijden b.v. kan de uitmonding van deze rivier zich bij Rostoff hebben bevonden; thans echter ligt deze stad reeds 50 kilometer van de tegenwoordige uitmonding verwijderd. Ook de Oostelijke kust bestaat uit een moerassing zee-landschap, met tal van Ideine riviertjes. In het Noorden van dit gebied, nabij de Don, ligt de vesting Azof, waaraan de zee haar naam ontleent. Ook Azof, dat in 1926 nog 17.500 inwoners tel de, is sterk achteruitgegaan door het verzandingsproces. Alleen in het Noorden wordt de grond eenigszins vaster. Ver schillende rivieren storten hun water in de Zee van Azof. Steden van beteekenis aan den Noordelijken oever zijn Ber- diansk, Mariopol en Tagangrog; de lage waterstand belemmert echter in hooge ma te de ontwikkeling van deze plaatsen. Wonderlijk genoeg is het thans vereen zaamde land aan den Oostelijken oever vroeger een sterk bevolkt en bekend ge bied geweest. Kertsj vormt de voortzetting van de eenmaal machtige handelsstad Pan- tikapaion. de hoofdstad van het z.g. Bos- porische Rijk. De Zee van Azof heette in de Oudheid Maiotis en reeds bij de Ro meinen droeg zij den naam van „de Maio- tische moerassen". ZAKEN T£R OVGGNAMÊ

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 6