„Ruzie, drie DUITSCHLAND MAANDAG 6 OCTOBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 W.A.-marsch in groot verband Zaterdagmiddag werd hier ter stede een W.A.-marsch in groot verband gehouden, waaraan ook door diverse vendels uit Den Haag, o.a. dat van Peter Ton, werd deelge nomen. Met muziek en vaandelwacht werd door de stad getrokken en op de Beestenmarkt, waar een podium was opgeslagen, werd door kompaan van Breen een rede gehouden. Spr. stelde daarbij voor oogen, dat het thans gaat om een nieuwe orde of een chaos. De democratie heeft, aldus spr., onherroe pelijk afgedaan. En spr. zette uiteen, dat de democratie een wanbestuur op haar gewe ten heeft, dat zij het is, die een leger van werkloozen heeft gekweekt, .dat zij verraad heeft gepleegd aan de nationale belangen, dat zij de nationaal-socialisten, in wier har ten brandt een vurige liefde voor het volk, heeft overladen met hoon en laster. Mussert heeft alles gedaan om de ramp van 10 Mei 1940 te voorkomen. De N.S.B. wil Nederland niet aan Berlijn verkoopen. Zij samenwerking met het Duitsche broedervolk, heeft dat altijd gewild, maar de naar Engeland gevluchte regeering heeft dat streven tegengewerkt. Spr. wekte het volk op, om de zijde te kiezen'van de N.S.B.die zich alleen en uit sluitend ten doel stelt, de belangen van het volk te dienen, en om zich niet te scharen achter degenen, die zich nog altijd met Engeland welks lafhartig optreden tegen over de Nederlandsche bevolking spr. scherp critiseerde aan de zijde scharen van de bolsjewisten. Daar zijn er, helaas, nog, die als de W.A. voorbij marcheert, zulk een betoging niet willen zien, die klaarblijkelijk nic 'e oogen durven openen voor de werkelijüheid van een nieuwe orde in Nederland. Deze rede,s waaruit wij hier enkele der voornaamste passages in het kort hebben gereleveerd, had veel belangstelling en een aandachtig gehoor. Nfde rede werd gemarcheerd langs het Stadhuis, waar de commandant van de W.A., de heer Zondervan, een défilé afnam. Alles had een zeer ordelijk verloop. HEDENDAAGSCHE TAALCULTUUR. Lezing voor de Maatschappij der Ned. Letterkunde. In de maandelijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde hield dr. W. Pellinga een lezing over hedendaagsché taalcultuur. Als uitgangspunt koos spreker de opvat ting, die men over het algemeen van taal cultuur heeft, n.l. dat daaronder verstaan moet worden het verzorgen, verbeteren en verfraaien van de moedertaal bij schrifte lijk en mondeling gebruik. Hij onderzocht de doelstelling en de waarden van het streven naar uitspraakverbetering, van het purisme en de verzorging van den zins bouw. Hierbij .kwam spr. tot de slotsom, dat in het eerste en het tweede geval veel eer sprake is van sociaal-politieke, dan van taalkundige problemen. Bovendien zijn de taaiwaarden in deze drie gevallen, óf reeds gewonnen, óf zelfs reeds overwonnen. Dientengevolge zou onze taalcultuur een a-creatief karakter hebben en zij dreigt zelfs-anti-creatief en dus cultuurdoodend te worden, doordat het accent te eenzij dig op het taalkundige ten koste van het cultureele wordt gelegd (taalfetichisme). De onderzochte problemen kunnen daarom van sociaal of politiek of paedagogisch standpunt, en ook van taalkundig stand punt, wel van zeer groot belang zijn, maar van taalcultuur kan alleen gesproken worden, waar gestreefd wordt- naar het veroveren van nieuwe (taal-) waarden en wanneer de geest scheppend werkzaam is. Spr. wees daarom op de pogingen, vooral in de kunst, om den geest te bevrijden van de dwingende taalnormen, een verschijn sel, dat gezien moet worden in het licht van de zich ontwikkelende philosofie der intuitie. FEESTELIJKE BIJEENKOMST V.V.Z. De voetbalvereeniging „Zaalberg" hield Zaterdagnamiddag een feestelijke bijeen komst in ,,'t Schuttershof", welke uitste kend geslaagd mag heeten. Toen te ruim 4 uur de heer H. Bronsgeest, de voorz. der vereeniging, de bijeenkomst opende, was de zaal tot in de hoeken gevuld. Hij heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer W. Schrandt, directeur der fir ma, en zijn echtgenoote, de besturen van zustervereenigingen, enz. Spr. memoreerde hoe eenige jaren gele den stemmen opgingen tot oprichting eener voetbalvereeniging, hetgeen dank zij de medewerking van den heer Schrandt, ge schiedde. Dit was ook het geval om de beschikking over een terrein te verkrijgen. Een reeds eerder gehouden feestelijke bijeenkomst was zoo in den smaak geval len, dat men besloot dit te herhalen. Spr. hoopte, dat de goede geest bij de Zaalbergs zou blijven bestaan, dankte vervolgens den heer Ph. de Does, die de regie op zich ge nomen had voor een tooneelstukje en mej. Kwaadgras, die een klompendans voor het kantoorpersoneel had ingestudeerd. Hiermede was het officieele gedeelte van de bijeenkomst ten einde en was het woord aan de dames en heereri muzikan ten en tooneelisten, allen eigen krachten, die zich op bewonderenswaardige wijze van hun taak hebben gekweten. Toen de gordijnen opengingen stond het elftal voor het voetlicht, waarna de aan voerder den voorz. huldigde met bloemen. De heer J. W. de Gunst openbaarde zich behalve als een uitstekend drummer in het jazz-orkest als een handig conferen cier, die met een praatje en een liedje bij de guitaar spoedig voor de gewenschte stemming zorgde. Een orkestje, bestaande uit een dame en vier heeren, deed zich vervolgens hooren en de aanwezigen hebben genoten van de liedjes en muzieknummers, welke zij ten gehoore brachten. Vooral de Hawaian- nummers op de guitaar oogstten grooten bijval. Een klompendans door dames en heeren van het kantoorpersoneel in Volendam- mer costuum viel zoozeer in den smaak, dat het gebisseerd moest worden. Als slotnummer voor de pauze volgde het optreden van den heer Daniël Tege laar, die over een uitstekende stem blijkt te beschikken. Eenige plankenkoorts en het feit, dat hij ongeschoold is, vermoch ten aan zijn succes geen afbreuk te doen. Na de pauze volgde de opvoering van een komische schets naar het leven, ge^ naamd ,,Het Kalf', vormde het hoogtepunt der bijeenkomst en de debutanten deden bijzonder hun best, zoodat zij veel bijval L- (DOL KOljlfCH) mochten ondervinden. Daarna volgde nogmaals het optreden van eenige heeren, die zich reeds voor de pauze deden hooren, terwijl de heer H. Arnoldus een fabrieksschets voordroeg. Al met al een uitstekend gevarieerd pro gramma, waarvan door alleh zonder uit zondering werd genoten en dat er niet weinig toe zal hebben bijgedragen om den goeden geest onder de Zaalbergs te verste vigen. DE LEVENDE POPPENKAST. De tweede voorstelling in dit jaar van „De Levende Poppenkast", Zaterdagmid dag in de Stadsgehoorzaal gegeven, werd door eenige' honderden kinderen bijge woond. De heer J. C. Frevel, die dit thea ter dirigeerde, heeft den belangstellenden bezoekers een middag van aangenaam amusement geschonken. Jan Klaassen blijkt nog immer de groote attractie te zijn en de aanwezigen hebben dan ook van harte meegeleefd met de avonturen van „Jan Klaassen in Geluks land" en „Jan Klaassen en de booze kater Felix". Het enthousiasme der jeugdige be zoekers en bezoeksters uitte zich herhaal delijk in oorverdoovend gejuich, plotseling somwijlen afgebroken door een doodelijke stilte, wanneer men „angstige" oogenblik- ken doorleefde. Dat teekende het zielele- ven der kinderen, dat afwisselend vreugde en verdriet demonstreert al naar gelang hun helden in de poppenkast ondervinden. De typische bewegingen van de poppen, die door de spelers zeer natuurgetrouw werden nagebootst gaven den indruk, dat de figuren op het tooneel door menschen- handen werden bewogen, terwijl de goede verzorging der voorstelling het bewijs le verde, dat dit theater zijn taak in alle op zichten begrijpt. AMUSEMENTSAVÓND A.N.O.V.A. Zaterdagavond gaf bovenstaande vereeni ging onder groote belangstelling haar twee den amusementsavond. Deze Jazz-Showavond, die een zeer ge varieerd programma bood, werd ge opend door het optreden van de Moochers. Zij zorgden voor den goeden inzet, al was het te betreuren, dat de vleu gel te weining klankrijk was, waardoor eenige soli van den pianist zoo goed als ver loren gingen. Later op den avond werd dit euvel evenwel verholpen. De Hawaïan String Singers mochten zich ook in een ver diend succes verheugen, waarna de Bam- bloozers met hun electrisch versterkte guitaar en viool voor verrassende effecten zorgden. Vooral de -eigen composities van den muzikalen guitarist Jan de Mol trokken de aandacht en oogstten een stormachtig applaus, evenals de liedjes Bammy Boozier. De Lumirex Mike Serenaders speelden nog eenige zeer bekende nummers, die enthou siast werden meegezongen. Nog verdienen vermelding de danssoli van Paul Breddels en het optreden van de Rythm Stars, wier liedjes ons echter minder geslaagd leken. „ONZE HUISHOUDING". Op initiatief van de Commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting en Gezinslei ding en met medewerking van het Voorlich tingsbureau van den Voedingsraad is he denmiddag te 4 uur in den foyer der Stads gehoorzaal en de Kleine zaal een tentoon stelling geopend betreffende Onze Huis houding" in den tegenwoordigen tijd, ver deeld in de vier groote af deelingen: Ko ken, naaien, wasschen en kinderverzorging. De burgemeester, mr. R. N. de Ruyter van Steveninck, verrichtte de officieele opening der tentoonstelling, welke naar ons bij een hedenmorgen gebracht bezoek bleek aller aandachtige belangstelling verdient en waarop wij morgen nader te rugkomen. Tentoonstelling „De levenstaak van de Vrouw". Wij maken er belangstellende lezers op attent, dat de tentoonstelling „De Levens taak van de Vrouw" in het voormalig R. K. Militair tehuis (hoek Oude Singel—Mare) hedenavond nog van 69 uur geopend is. De tentoonstelling (de entree bedraagt slechts 10 cent) geeft een interessante de monstratie van katholieke huiselijke ge bruiken in den loop van het Kerkelijk Jaar en bij belangrijke gebeurtenissen, van religieuze artikelen, boeken, huisvlijt, enz. Overzichtelijk en smaakvol gearran geerd, is de tentoonstelling zeker een be zoek waard. Donderdaig 16 October a.s. herdenkt d»e heer G. Gresnij, brugwachter bij de Ned, Spoorwegen, op de spoorwegbrug „de Vink", den dag, dat hij vóór 25 jaar bij de Ned. spoorwegen in dienst trad. IN LEIDEN GEVESTIGD. J. N. van Alphen, Rijnsb.weg 31 D J. C. van' Ben ten* kokkin, Hoogewoerd 28 A W. Nieuwenburg-van. den Berg, Geeregr. 14 E. Boers, dienstbode, L. Rijndijk 73 A J. Boerwinkel, journalist, 2e Binnenv.gr. l C. van Latum-Boe- zelijn, Roodborststr. 20 M. B. Bok, lee- rares PI. en dierk., Plantsoen 55 H. M. Borst, dienstbode, Haarlemmerstr. 145 A H. A. Boutmy, Zoeterw.singel 76 C. C. -5. Broeken, kinderjuffr., da Costastr. 46 J. C. M. Cornelisse, tuinder, Utr. Veer 15 K. Dekker, verpleegster, Rijnsb.weg 10 H. Drijvers en familie, bed. boekhan del, Breestr. 52 M. E. Duijverman, J. de Wittstr. 45 J. van Egmond, dienstbo de, Maredijk 93 E. Frederiks, Witte Sin gel 92 G. H. Nieuwenburg-de Graaf, Oude Rijn 27 B. M. C. Heemskerk, 1.1. verpleegster, Verl. Bloemistenln. 50 J. Aarnoutse-Hendrikse, Groenhovenstr. 26 U. K. L. E. Hoffmann, insp. v. politie, Hout laan 17 A. Hol, 1.1. instr.maker, J. v. Houtkade 16 A G. W. Homan, hulp i. d. huish., de L. de Kanterstr. 2 A. C. van der Hoort, dienstbode, v. Slingelandtln. 8 B. J M Jansen, dienstbode, Stations weg 23 M J. Jonkmans, soc.-werkster, Plantsoen 55 K. Karregat en familie, hekelaar touwfabr., Oude Singel 130 A G. M. Keg# Boerhaaveln. 24 M. van der Kooij, winkelbediende, W. Rozer.str. 56 A G. Kortenbout van der Sluijs, Rapenburg - G. Li, Rapenburg 131 W. Mulder, reiziger, Heemskerkstr. 82 M. C. Nolst Trénité, Witte Singel 28 M. W. Ordel- man, dienstbode, Lammensch.weg 20 F. C. Ott, Rapenburg 131 H. J-. O verdijk, kellner, H. Rijndijk 134 C. H. Pieterse, dienstbode, Rapenburg 16 J. C. L. Ree kers, Noordeinde 37 D. Regeer, Kaar- senm.str. 7 A. M. W. Resius, Pieterkerkh. A. W. Ridderhof, Plantsoen 9 B J. van Rootselaar, stoffeerder, Morschweg 143 J. G. van der Sanden. dienstbode, St. Jorisstg. 15 Wed. L. Schweyer-Schicker, Langebrug 10 E. G. B. Severijns, Noord einde 50 J. Sloos en familie, Roodenb.- straat 32 J. A. Smit, bakkersknecht, Meezenstr. 3 H. E. Smits, Beschuitstg. 1. J. Smoorenburg, chauffeur. Kruisstr. 9 I. J. Soer, Bilderdijkstr. 4 M. Stalen burg, Meermanshof 21 A. Toeter, stoker, Oude Vest 97 P. A. van Woudenberg, hulp i. d. huish., Tib. Siegenb.str. 26 J. S. A. van Zeist, melkrijder, Lusthofln. 36 J. C. Zwemmer en fam., lasscher, Evert- str. 59 F. van Zwieten, muzieklee raar, de Sitterln. 69. UIT LEIDEN VERTROKKEN. A. G. L. Augustijn en fam, Leeuwarden, Voorstreek 4B C. Bavelaar, Den Helder, Spoorstr. 96 H. Beekman, Arnhem, Spij- kerln 30 J. H. Bekker, Rotterdam, Zaag- molenstr. 35 C. A. Bertels, Nijmegen, Scheidingsweg 314 B. H. Beving, Nijme gen, Doddendaal 49 N. M. Boon, Echt, Peij 180 D. Bos, Noordwijk, Suriname- weg 2 J. Breedt Bruijn en fam., Zoeter- woude, H. Rijndijk F 25 E. E. M. van Leusdenvan den Brink, Amsterdam, de Clercqstr. 63 Hs J. S.,van den Broek en fam., Hardinxveld, Rivierdijk A 270 A. Bruins, De Bilt, Julianaln 26 C. A. Crena de Iongh, Noordwijk, Suriname weg 2 F. W. J. Droge, Alkmaar, J. v. Scorelkade 52 H. van Egmond, Ede, Otterloscheweg 31 H. A. C. Loosvan Egmond, Hoorn, Nw Noord 15 J. G. Ferwerda, Haarlem, Kle- verp.weg 116 L. J. Fick, Den Haag, Fl. Grijpstr. 3 W. J. Groenendijk, Den Haag, aan boord Zieke P. Haneveld, Utrecht, Predikheerenkerkh. 12 M. C. Blokvan der Henst, Amsterdam, Schel- destr. 48 B. Hermsen, Amsterdam, Grift- straat 15 II M. H. H. van den Hurk en fam., Winschoten, Gassingel 10 G. de Jong, Nw Amstel, Talmastr. 6 M. J. Karstens, Den Haag, Frankenslag 163 P; C. van Keekem en fam., Wassenaar, Hogerbeetsstr. 24 J. T. Keesom, Rhenen, Utr. straatweg 5 D. Klinkenberg, Utrecht Schoolstr. 27 G. Verweijde Kroon, Noordwijk, Vinkenln 23 F. K. Kukler, Den Haag, Noordeinde 55 W. C. de Leng en fam., Rotterdam, Schiekadeln 21B K. F. W. van Luijken, Den Haag, Pompstr. 28 R. van Maanen, Gorinchem, Haarstr. 56 G. Nievaart, Den Haag, St. Veerkade 36 H. P. H. Nitschmann, Noordwijk, Su- rinameweg 2 E. M. Oppelaar, Boskoop, Reyerskoop 41 P. D. den Os, Den Haag, J. v. Oldenb.ln 103 M. Parmentier, Am sterdam, Grevelingenstr. 131, J. F. Riet- jee, Zoeterwoude F 7 J. Rosdorff, Ave- reest, Boschln I 271 E. W. Schierbeek, Wageningen, Grindweg 46 C. Schipper en familie, 's-Bosch, J. de la Barln 29 W. Schoen, Amsterdam, Apolloln 96 J. W. van der PoelSchier, Wassenaar, L. Kerkdam 62 A. L. Schuiling, Den Haag, Frankenstr. 45 A. Seret, Den Haag, Hart Nibbrugkade 104 M. H. Smith, Am sterdam, Linnaeusstr. 89 P. H. J. Staats en fam., De Bilt, Julianaln 26 J. P. Steg^ man, Amsterdam, Brouwersgr. 1871 E. C. van Steijn, Tilburg, Bredascheweg 375 H. E. de Stoppelaar, Den Haag, v. Be- verninckstr. 26 B. E. G. Stumpel, Go rinchem, Westw.str. 2 G. J. Uiterwijk, Den Haag, Riouwstr. 126 H. Verlint, Utrecht, Vleutenschew. 264 bis P. F. Vermeulen en fam., Breda, Middelln 91A W. Verra, Hilversum, v. Ostadeln 22 B. J. Vinju, Rotterdam, Schiedamschew. 9 B E. Visser, Bloemendaal, Brederode- laa n42 H. E. Vreeburg, Den Haag, Adel- heidsfr. 10. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal exa men Rechten: de heer P. H. Gallé, Rotter dam; doctoraal examen Indonesische taai en letterkunde: de heer dr. A. J. Goedheer, Leiden. LAATSTE BERICHTEN PETROLEUM VOOR KOOKDOELEINDEN Met verwijzing naar het desbetreffende bonaanwijzingsbericht wordt voor de goede orde onder de aandacht van houders van bonkaarten M., N. en O. gebracht, dat ge durende het tijdvak van 6 October tot en met 27 December a.s. uitslijtend de met 14 genummerde bon van de bonkaart O. recht geeft op het koopen van twee liter petroleum voor kookdoeleinden. VERGIFTIGE ZAAITARWE GESTOLEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl, is uit een zaaimachine, staande! op land aan den IJ weg in de gemeente Haarlem mermeer, een hoeveelheid van 4050 kg. zaaitarwe gestolen. Deze tarwe is vergiftigd en is dus gevaar-, lijk voor de consumptie. Aangezien 'gevreesd wordt, dat men zal trachten, het gestolene clandestien te ver koopen, verzoekt de burgemeester der ge noemde gemeente ons, het publiek te waar schuwen, daar het eten van deze tarwe doodelijke gevolgen-kan hebben. Eén zwaargewonde. Hedenmorgen om 10.20 uur is een lee;;e vrachtauto komende uit Groningen op een bewaakten overweg aan de Heemskerck- laan, daar de ovèrweg niet gesloten was, gegrepen door een leegen werkliedentrein, komende van het Noorderstation te Gro ningen met bestemming voor het hoofdsta tion. De auto werd totaal vernield. In de cabine bevond zich de 3-7-jarige, gehuw de chauffeur, J. Sluiter,"- wonende in de Radijsstraat te Groningen. Onmiddellijk \varen doctox-en en politie autoriteiten aanwezig. Het slachtoffer, dat verschillende zware verwondingen had op- geloopen, werd naar het Disconessenhuis vervoerd. Zijn toestand is hoogst ernstig. Tengevolge van de botsing is de tweede STRIJDT VOOR EUROPA Mislukte landingspoging der Sowfets HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER. 6 Oct. (D.N.B.) Het op perbevel der Duitsche weermacht deelt mede: De aanvalsoperaties in het Oosten hebben gisteren nieuwe successen ge bracht. Ten Westen van Leningrad is een door het vuur van alle forten van Kroonstad on scheeps- en kustartillerie gesteunde landingspoging van sterke Sovjetstrijdkrachten door vastberaden optreden der tot afweer gereed zijnde Duitsche troepen volkomen afgeslagen. Tegelijkertijd stortten de felle aanval len ineen, waarmede het omsingelings front van binnen-uit moest worden ver broken. De vijand leed" zware, bloedige verliezen. Gelande troependeelen wer den in den pan gehakt of gevangen ge nomen. Verscheidene volle schepen werden tot zinken gebracht, 22 tanks, onder welke zeven zeer zware, werden vernield. Gevechtsvliegtuigen hebben in den nacht van 5 op 6 October met goed ge volg een haven aan de Zee van Azof gebombardeerd, benevens een belang rijk verkeersknooppunt ten Westen van Moskou en militaire installaties in Leningrad. In den strijd tegen Groot Brittannië hebben gevechtsvliegtuigen overdag op 400 kml ten Westen van Brest een koop vaardijschip van 2.500 brt. tot zinken gebracht en voor den oorlog belangrijke installaties op de Shetlandeilanden ge bombardeerd. In den afgeloopen nacht zijn luchtaanvallen gericht op haven in Zuidoost Engeland. In Noord-Afrika hebben Duitsche duikbommenwerpers in den nacht van 4 op 5 October voltreffers geplaatst op de stad en de haven van Tobroek. Een andere luchtaanval was gericht op de reede van Suez. Vluchten van den vijand naar het rijksgebied zijn overdag noch des nachts voorgekomen. - Gemeentel. Aankondiging wagon van den uit zes wagons bestaande trein ontspoord, terwijl de locomotief, die in de rails bleef, aan de voorzijde zwaar beschadigd werd. Met het opruimingswerk is onmiddellijk begonnen. Een streng onderzoek naar de schuld vraag zal door de spoorwegautoriteiten worden ingesteld. De treinhuiswachter, die blijkbaar even te laat de spoorwegboomen heeft neergelaten hetgeen op een af stand van 300 M. geschiedde is door het gebeurde totaal van streek. LIJK VAN ZWOLLENAAR IN VIS- SCHERSNET OPGEHAALD. Visschers, die hun netten hadden uitge zet bij de z.g. stuwe in de Overijsselsche Vecht, te Oud-Leusden, gcm. Dalfsen, trof fen daarin, bij het ophalen, het lijk aan van een man. De indentificatie wees uit, dat het hier het stoffelijk overschot betrof van den 35-jarigen L. Kronenberg uit Zwolle, die Vrijdagavond te Oud-Leusden was. De fiets van 't slachtoffer werd op den wal ge vonden. De politie onderzoekt thans of hier sprake is van een ongeluk of anderszins. Het lijk van K. is naar Dalfsen overge bracht. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 6 October. (Stefani). In zijn weermachtbericht no. 491 maakt het Ita- liaansche opperbevel het volgende bekend: .Gistermiddag hebben eenige Britsche vliegtuigen boven de stad Catania gevlo gen. Zij lieten eenige brandbommen en bommen van klein kaliber vallen. Vier be woners werden gewond en er werd eenige schade aangericht. Een bommenwerper en een jager werden resp. door het luchtdoel geschut en door onze jagers neei-gehaald. In Cyrenaica bombardeerden vijandelij ke vliegtuigen opnieuw de steden Ben- ghasi en Barca, waarbij schade werd aan gericht aan huizen en zeven bewoners ge wond werden. Eenige dorpen in Dsjebel werden zonder resultaat met machinege weren beschoten. Ons luchtdoelgeschut haalde twee aanvallende vliegtuigen neer. Een ander toestel werd omlaaggehaald in Tripolitanië, eveneens door ons luchtdoel geschut. Tijdens een optreden van vooruitgescho ven Italiaansch-Duitsche afdeelingen aan het front van Solloem werden talrijke gevangenen gemaakt en werd veel oor logsmateriaal buitgemaakt. Duitsche jagers haalden in luchtgevechten twee Hurricanes omlaag. Formaties bommenwerpers van de koninklijke luchtmacht en Duitsche ge vechtsvliegtuigen vielen verscheidene ma- len de havenwerken van Tobroek aan, waarbij de kaden, barakken en pakhuizen getroffen werden. Eenige vooruitgeschoven vijandelijke vliegvelden werden eveneens met succes gebombardeerd. Oost-Afrika: Engelsche vliegtuigen lieten bommen vallen op een inlandsche markt van Gondar, waarbij negen personen ge dood en 18 gewond werden. In de Middel- landsche Zee heeft een van onze eenheden een Britsche vliegtuig neergehaald. Een van onze bommenwerpers trof een vijandelijke tankboot van 12.000 ton. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Geri-it, zoon van C. Krom hout en P. H. Blijleven Johannes Bas- tiaan, zoon van B. Leeuwis en G. A. v. d. Kaaij. Ondertrouwd: H. F. W. van Aken, 28 jaar jm. en C. A. Hazevoet 26 jaar jd. J. Barendse 23 jaar j men J. M. van de Logt, 23 jaar jd J. Schroef 35 jaar jm. en H. L. van Rijn wed. 30 jaar L. van der Zeeuw 22 jaar jm en A. Hansen 17 jaar jd R. van Zeist 21 jaar jm en J. J. Te gelaar 21 jaar jd J. A. Wakka en A. Overleden: A. N. Eradus m.- 49 jaar. Beij. NA-UITREIKING VAN AARDAPPEL- Zij, die niet Snifte gelegenheid zijn ge weest hun aaijla'ï^f^ca^teiwaf halen, roover\ij in Leiden :ijru' alsnog irrjde gelegen- Donderdag 9 ^October a.s. v^n uitfleikinr Stille Rijn tfct 12.30'-uuc^n van 14 tot zal zfln. Leiden, 6 Ocfaber 1941. burgemeester van Leiden, 2065 STEVENINCK. worden daartoi gedomicilieerd, heid gesteld o; aan het lokaaï] no. 3, dat van 18 uur geopent 487e STAATSLOTERIJ VIJFDE K.LABSE NEGENDE LIJST Trekking van 6 October. 100.000 No. 15831. 50.000 No. 8864. 1.000 No. 4044, 4748, 7029. 400 No. 1353, 1949, 1975, 2061, 7480, 11791, 18072, 18554, 19326. 200 No. 5144, 15285, 16856. 100 No. 2818, 9296, 10377, 11123, 11468, 12211, 12761, 14188, 15635, 17379, 21045, 21872. PRIJZEN VAN ƒ70 1096 1209 1343 1677 1745 1770 2239 2273 2314 2701 2760 2800 3235 3286 3342 3553 3555 IA0 4085 4097 4231 4784 4810 4874 5343 5472 5580 5985 6277 6297 7151 7272 7460 8004 8054 8123 8642 8657 8762 9132 9157 9173 9761 9769 9812 10459 10522 10536 10974 11111 11163 11356 11417 11633 12224 12246 12418 12635 12657 12756 13291 13351 13461 14101 14171 14190 14535 14565 14614 15027 15215 15239 15666 15698 15701 16104 16111 16163 16728 166937 16955 17282 17348 17413 17953 18027 18105 18677 18769 18846 19288 19322 19324 19530 19556, 19800 20514 20628 20705 21157 21208 21312 21664 21802 21806 1534 .1552 1946 2184 2318 2377 2819 3088 3401 3494 3709 3871 4309 4447 4969 5066 5699 5765 6375 6883 7491 7751 8144 8169 8827 £(876 9501 9524 9850 10115 10595 10697 11192 11248 11748 11754 12474 12496 12978 13239 13475 13484 14276 14292 14764 14835 15347 15417 15705 15868 16204 16233 17004 17033 17498 17701 18216 18391 18935 19014 19339 19347 19931 20097 20752 20914 21381 21474 21896 1586 1599 2206 2208 2547 2562 32Q8 3224 3539 2542 3885 4069 4483 4615 5216 5310 5771 5839 6913 7133 7803 7822 8502 8581 8878 9122 9551 9580 10367 10400 10840 10890 11256 11278 11934 12014 12539 12578 13266 13267 13819 13943 14297 14458 14884 14921 15628 15643 15971 15983 16621 16623 17065 17256 17813 17947 18449 18598 19081 19126 19456 19461 20291 20345 20991 21120 21476 21499 METEN vm 1188 1366 1570 1713 1909 2191 2336 2790 2963 3100 8897 3524 3630 3819 3090 4010 4305 4395 4649 4842 5218 5451 5633 5819 6050 6220 6552 6850 7022 7110 7359 7710 7814 7983 8401 8624 8863 9083 9205 9549 9870 10013 10370 10533 10836 10979 11177 11341 11520 11808 11936 12107 12267 12433 12680 12877 13002 13106 13380 13641 13753 13948 14099 14453 14608 14075 15156 15334 15685 15858 16034 16444 16610 16827 16962 17188 17334 17559 17752 17925 18113 18368 18708 18822 18926 19052 19279 19426 195C4 19668 19881 19994 20183 20427 20623 2U986 21116 21377 21510 21596 21?97 10&9 1971 1078 1106 M36 M69 1233 1245 1257 1287 1321 1326 1408 1471 1477 1506 1529 1533 1590 1618 1638 1655 1687 1694 1740 1747 1802 1836 1855 1868 1926 1995 2013 2052 2058 2116 2203 2215 2230 2244 2294 2321 2353 2395 2398 2406 2422 2497 2801 2907 2914 2935 2941 2962 2999 3028 3049 3117 3155 3186 3193 3215 3234 3242 3247 3302 3469 3479 3488 3502 3510 3514 3545 3558 3597 3602 3615 3623 3035 3678 3753 3758 3768 3786 3825 3844 3846 3855 3947 3975 3096 4021 4145 4237 4241 4249 4266 4320 4326 4361 4372 4375 4380 4441 4523 4528 4553 4588 4597 4671 4682 4709 4734 4754 4768 4885 4896 5031 5054 5144 5212 5285 5288 5304 5305 5309 5346 5483 5504 5548 5602 5615 5626 5659 5661 5685 5748 5762 5763 5883 5886 5908 5947 5972 6035 6059 6066 6075 6080 6130 6131 6303 6309 6443 6482 6508 6545 6644 6681 6763 6771 6816 6833 6869 6951 6965 6986 7025 7044 7084 7092 7095 7097 7114 7148 7211 7230 7254 7396 7411 7424 7587 7601 7646 7703 7728 7731 7737 7776 7780 1095 7828 7835 7896 7929 7949 7966 8014 8117 8191 8193 8232 8277 8448 8462 8497 8530 8556 8565 8673 8699 8720 8801 8804 8856 8668 8670 8909 8995 9016 9041 9086 9136 9141 9145 9167 9204 9213 9343 9383 9399 9433 9449 9654 9657 9724 9750 9804 9862 9925 9937 9980 9992 10085 10145 10221 10228 10286 10290 10418 10419 10446 10472 10489 10505 10634 10646 10650 10674 10721 10724 10844 10864 10868 10934 10943 10975 10989 11011 11020 11025 11132 11147 11204 11249 11258 11280 11293 11295 11366 11373 11438 11477 11494 11503 11537 11540 11650 11716 11733 11757 11859 11873 11896 11904 11913 11033 11945 11949 11973 12015 12024 12025 12148 12165 12172 12176 12235 12252 12314 12331 12343 12368 12419 12420 12439 12485 12503 12629 12641 12047 12691 12755 12819 12831 12835 12841 12887 12902 12913 12979 13006 13014 13038 13070 13079 13096 13142 13219 13251 13282 13314 13331 13478 13488 13539 13561 13568 13606 13655 13666 13680 13G92 13720 13732 13756 13760 13786 13848 13883 13889 13967 14002 14011 14023 14024 14007 14105 14177 14199 14227 11306 143.8 14482 14509 14513 11539 14613 146*16 14710 14712 14718 14734 14746 14834 15051 15074 15096 15102 15131 1314? 15162 15193 15259 15273 15290 15312 15338 15349 15376 15413 15453 15515 15687 15725 15742 15786 15808 15832 15869 15872 15901 15922 16069 16073 16078 16176 16331 1C406 16454 16457 16470 16547 16583 16586 16659 16693 16718 16748 16755 16817 16848 16885 16888 16918 10931 16954 16988 17108 17116 17122 17150 17182 17194 17261 17278 17290 17318 17324 17349 17362 17386 17408 17551 17556 17581 17606 17614 17691 17694 17703 17763 17776 17788 17819 17834 17844 17927 17982 18009 18073 18084 18036 18154 18165 18173 18218 18225 18243 18373 18435 18497 18543 18574 18656 18737 18745 18762 18768 18795 18801 18025 18839 18853 18891 18911 18918 18049 19086 19093 19125 19159' 19192 19196 19290 19352 19355 19359 19381 19407 19428 19453 19458 19497 19502 19560 19621 19635 19639 19650 19671 19674 19698 19712 19743 19783 19791 19860 19902 19929 19945 19948 100GO 20034 2006!. 20102 20142 20159 20160 20199 20309 20336 20360 20377 20405 20445 20501 20512 20526 20551 20566 20641 20657 20769 20780 20894 2C9r3 21023 21036 21056 21067 21093 21094 21130 21167 21185 21262 21310 21313 21391 21409 21413 21418 21433 21433 21534 21546 21562 21569 21571 21593 21613 21644 21700 21702 21758 21794 21823 21875 21923 21932 21950 21977

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3