DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DRIE MAANDEN OORLOG IN HET OOSTEN DUITSCHLAND Momentje- DINSDAG 23 SEPTEMBER 1941 32ste Jaargang No. 10058 2)c Geicitt^h^CBoii/fca/nt Telefoon: Redactie 20015. Administratie 20935. Giro 103003. Postbus 1L Bureaux: "apengracht 32. V Het communisme De Katholieke Kerk staat lijnrecht tegen over leer en practijk van het bolsjewisme. Dit is zonneklaar voor wie de Katholieke Kerk kent in haar leerstellingen en in de autoritaire uitspraken van haar Gezags dragers. Wie het zou voorstellen, alsof de Katho lieke Kerk met het bolsjewisme min of meer gemeene zaak maakt; alsof er tus- schen de Katholieke Kerk en het bolsje wisme eenige samenwerking bestaat al is 't ook maar de geringste hij geeft een onware voorstelling van de realiteit, de werkelijkheid. Op deze pagina wordt gepubliceerd een protest van een Protestantsch geestelij ke tegen den aartsbisschop van Canterbury, omdat deze heeft opgewekt, te bidden voor de overwinning van het communisme. Bedoelde aartsbisschop is er moge ten overvloede on worden gewezen niet een katholieke bisschop, 't Is trouwens on denkbaar, dat een katholieke bisschop zou opwekken, om te bidden voor de overwin ning vanhet bolsjewisme. Men weet, hoe duidelijk b.v. de Bisschop pen van Nederland het communisme heb ben veroordeeld zóó duidelijk, dat er niet de minste twijfel overblijft inzake de vraag, op welk standpunt een katholiek zich ten opzichte van het bolsjewisme moét plaatsen. En de Paus Z. H. Pius XI heeft ver klaard: „Het communisme is innerlijk ver derfelijk, en wie ook de christelijke bescha ving wil redden moet op geen enkel gebied met het communisme samenwerken". Dit is toch wej duidelijke taal? En elders in dezelfde encycliek zegt de Paus: „De zoo snelle verspreiding der commu nistische ideeën, die in alle groote en klei ne, beschaafde en minder ontwikkelde lan den is binnengedrongen, zoodat geen enkel deel der wereld eraan ontkomen is, meet bovendien verklaard worden door een* waarlijk duivelsche propaganda zooals de wereld misschien nooit heeft gezien: een propaganda, die geleid wordt vanuit een centraal punt en die zich zeer handig aan past aan de behoeften der verschillende volkeren; een propaganda, die over groote financieele middelen beschikt, over reus achtige organisaties, over internationale congressen, over talrijke en goed gedisci plineerde krachten; een propaganda, die gevoerd wordt in vlugschriften én tijd schriften, door de bioscoop, het theater en de radio, in de scholen en zelfs in de uni versiteiten, die langzamerhand doordringt in alle kringen, zelfs in de beste, zoodat het vergif bijna onopgemerkt en steeds meer de geesten en harten binnendringt". Dat de Katholieke Kerk staat tegen over het communisme moet toch wel voor iedereen zonneklaar zijn! AAN DEN AARTSBISSCHOP VAN CANTERBURY EEN FINSCHE GEESTELIJKE OVER DE GELOOFSVERVOLGING IN DE SOWJET-UNIE. Het blad „Suomen Sosialidemokraatti", het orgaan van de sociaal-democratische partij in Finland, heeft eén open brief ge richt tot den aartsbisschop van Canterbury, welke geschreven is door den aan het Fin- sche Oostelijke front vertoevenden Evan- gelischen geestelijke A. Aantamaa en wel ke in de Finsche openbare meening sterk de aandacht heeft getrokken. In dezen brief wordt het volgende ge zegd: „Met het oog op een door de bolsjewisten geschonden kerk schrijf ik dezen brief en richt hem juist aan u als hoofd van de Anglicaansche Kerk, omdat u zich in een zaak gemengd hebt, die ook mij als jeugdig Finsch geestelijke diep geschokt heeft. Ik heb een kerk gezien, waarin Christus' kruis was afgerukt. Waarom? Omdat hier twee jaren lang de bolsjewieken ge- heerscht hebben. Wij Finnen, als naburen, kennen dat. Vanuit de verte zou het er wellicht anders kunnen uitzien. Maar in de twintig jaren, dat de Sowjet-Unie be staat, moet de mare van haar houding te> genover de Kerk ook elders ter wereld wel bekend geworden zijn". De Finsche geestelijke beschrijft dan het geschonden godshuis: „Van het altaar werd een toptieel gemaakt, daarop een piano en roode beschilderde lappen. Op de plaats van de muurschilderingen kwamen leuzen van den bond van goddeloozen. Waar de banken gestaan hadden, verrees een dans vloer en aan den zijkant werd een bar in gericht. Voor het orgel werd ruimte ge maakt voor balalaika en harmonica's. De sacristie, waar de geestelijken zooals u, mijnheer de aartsbisschop wel weet, in stil te te mediteeren, werd door de Russen als W.C. gebruikt. Ik heb foto's gemaakt opdat ik het bewijzen kan. Ook de parterre van den klokkentoren diende voor deze doel einden. Ook dit heb ik gefotografeerd, op dat de waarheid niet vergeten wordt. Maar dit is nog niet alles. Op een zijdeur waren afbeeldingen geschilderd, die slechts af komstig zijn uit een bordeel. Daar stond een tekst bij geschreven, die een scherp licht werpt op het beschavingspeil en de denkwijze van het bolsjewistische leger. Ooit daar heb ik foto's van gemaakt. Ik ge loof wel niet, dat zij ergens zullen worden gepubliceerd, maar met duizenden andere bewijsstukken, die het Finsche leger ver zameld heeft, zullen zij een licht werpen op het moreel van het Sowjet-leger. Op het kerkhof een beeld van verwoesting en van de ergste grafschending. Maar er was nog iets anders, dat mij nog heviger griefde. Dat is uw oproep, mijnheer de aartsbis schop, aan millioenen leden van de Engel- sche Kerk om in de godshuizen en thuis te bidden voor de overwinning en het succes van het „dappere Russische leger". U hebt onwetende menschen verzocht te bidden voor de wapens, die juist onschuldige bur gers in de Baltische landen gedood hebben, De vernietigingsslag bi] Kiew DERTIG SOWJET-DIVISIES VERNIETIGD. In het omsingelde gebied tusschen den Dnjepr en de Desna zijn, naar het D.N.B. van welingelichte zijde verneemt, in de tot- dusver geleverde gevechten ongeveer der tig Sowjet-divisies vernietigd. Uit welke uiteenloopende onderdeelen de Sowjet-for- maties in het omsingelde gebied ten oos ten van Kiew thans reeds bestaan, blijkt uit het feit, dat op een plaats gevangenen zijn gemaakt, die afkomstig zijn uit 34 ver schillende So wj et-divisies. LANDKANONNEN TEGEN MARINE- GESCHUT. Aan het front voor Leningrad hebben op 21 September, naar van militaire zijde wordt medegedeeld, een Sowjettorpedoja ger en een kruiser van de baai van Kroon stad uit getracht zich te mengen in den strijd te land. De Duitsche artillerie nam de oorlogsschepen onmiddellijk doeltref fend onder vuur. Op den Sowjetkruiser werd een zware treffer geplaatst. De twee 'Sowjetporlogsschepen werden door het goed gerichte vuur der Duitsche artillerie gedwongen hun aanvallen te staken en den steven te wenden. In den strijd om de verdediging van Le ningrad heeft op 21 September naar het D. N. B. verneemt, een Duitsche divisie infan terie een doorbraak bewerkstelligd door een door de bolsjewisten taai verdedigde kazematlinie. Stormenderhand namen de Duitsche infanteristen een plaatsje en een in de nabijheid gelegen belangrijke hoogte. Bij him verderen opmarsch overschreden de troepen van deze divisie een rivier en wonnen verder terrein. Bij haar succesvol len aanval weerde de divisie talrijke zware tegenaanvallen der bolsjewisten af, die ge steund werden door vele buitengewoon zwa re tanks. Ook in den naburigen sector drongen de Duitsche troepen met succes verder door en wierpen de bolsjewisten te rug. Het D. N. B. verneemt, dat bij den reeds gemelden aanval van Duitsche vliegtuigen op Sowjetoorlogschepen in de haven van Kroonstad het slagschip „October-revolu- tie" twee treffers midscheeps kreeg. Daar van scheen een ontploffing het gevolg te zijn, waardoor het voorschip geheel werd opengereten. Het schip begon van binnen uit te branden. Zes bommen vielen in de onmiddellijke nabijheid van het schip. De zware kruiser „Kirof" kreeg twee recht- streeksche treffers, terwijl een andere zwa re kruiser, welke naam niet herkend kon worden, door vier bommen werd getroffen. Aan boord van beide schepen ontstond brand. Drie jagers en een mijnkruiser kre gen voltreffers en geraakten eveneens in in brand. Een kanonneerboot werd na een treffer uiteengereten. Na korten tijd waren de wrakstukken gezonken. Een vrachtschip van ongeveer 2000 ton werd tot zinken ge bracht. Alle voltreffers werden geplaatst met bommen van hetzelfde zware kaliber. FINSCHE SUCCESSEN. Officieel wordt uit Helsinki medegedeeld, dat de bolsjewisten, nadat de Finnen den oever van het 'Ladogameer gezuiverd had den, zich ook van de eilanden in het Noor delijke deel van het meer hebben moeten terugtrekken. Valamo, Ristinsaaret, Moe- kerikkoe, Heinasenmas, Rahmansaari en andere eilanden zijn weer in Finsche han den. KRACHTIGE ACTIE DER DUITSCHE LUCHTMACHT. Sterke formaties Duitsche gevechtsvlieg tuigen en duikbommenwerpers, slagvlieg tuigen en jagers hebben op 21 September in de gevechten van het Duitsche leger te gen de ten Oosten van Kiew ingesloten Sowjetstrijdkrachten den bolsjewisten met bommen en boordwapens nieuwe zware verliezen aan menschen en materiaal toe gebracht. Alleen in één gebied werden ruim 200 vrachtauto's vernield. Voorts zijn krachtige aanvallen gericht op ae Sowjet- verkeerslijnen ten Oosten van het door de Duitsche troepen ingesloten gebied bij welke landen na den eersten wereldoorlog vooral door de Engelsche politiek in het leven geroepen werden. Wij, Finnen, kun nen ons niet onderwerpen aan het bolsje wisme, dat het gezinsverband uiteengerukt, de kinderen van hun ouders wegneemt en de vrouwen laat vernederen en schand vlekken, zooals dit in de Sowjet-Unie ge bruikelijk is, dingen, waarvan de Engel sche diplomaten wel afweten. Ik als geeste lijke vrees de ontzettende verantwoording, welke u als protestantsch bisschop op u ge nomen hebt, toen gij uw verzoek hebt ge richt tot millioenen menschen, die het wa re karakter van het bolsjewisme niet kun nen weten. Er bestaat een God en die zal eenmaal van ons allen rekenschap Vragen. Dan zullen wij elkaar ontmoeten en'zullen wij de duizenden geestelijken en christe nen, die sinds het jaar 1917 door de bolsje wisten vermoord zijn .en wier bloed om wraak roept, ontmoeten. Wij zullen ook de geestelijken ontmoeten, wiens kerk hier geschonden staat en die in dezen oorlog voor vrijheid en christendom zijn leven heeft gelaten. Ter verantwoording zullen ook die machtige heeren worden geroepen, die duizenden menschen in het ongeluk ge stort hebben. Dan zal ook de vraag beslist worden of men de zaak van het bolsjewis me in Christus' naam mag zegenen". Kiew, verscheidene stations werden ver nield. De rails werden op vele plaatsen op gebroken en eenige transporttreinen wer den door welingerichte bommen op loco motieven en rijtuigen vernietigd. NA DRIE MAANDEN OORLOG. In Berlijnsche militaire kringen worden de successen van de Duitsche weermacht in het Oosten aldus samengevat: 1. De Oostzeestelling der bolsjewisten is practisch vernietigd. Alle steunpunten, welke sinds 1939 door Sovjet-Rusland systematisch aangelegd werden, zijn met uitzondering van Hangoe en Kroonstadt in Duitsche handen gevallen. 2. Op één na de grootste stad der Sov jet-Unie, Leningrad, is met^ haar buitenge woon belangrijke industriecontra voor het bolsjewistische front uitgevallen. Meer dan millioen bolsjewistische soldaten zijn daar omsingeld. 3. De geheele Oekraine is in handen der verbonden legers. Na het verlies van de ertswerken te Kriwoj Rog, van de scheeps werven te Nik.olajev en van de industrieele werken van Dnjepr-Petrowsk, hebben de bolsjewisten thans ook het industriecen trum Kiew ingeboet. Tn Kiew stonden o.m. een gewerenfabriek, 5 munitiefabrieken, 1 vliegtuigenmontagehal, waar 3000 arbei ders te werk gesteld waren, 3 pantserwa genfabrieken, de machinefabriek „Bolsje- wik", waarin vliegtuigonderdeelen gefabri ceerd werden en 80 industrieele bedrijven. 4. Na den doorbraak door de Dnjeprlinie, inneming van Poltawa en de opmarsch langs de Krim hebben de Duitsche troepen terreinen veroverd, van waaruit verdere industrieele zones bedreigd kunnen wor den. 5. De capaciteit der oorlogsindustrie van Sovjet-Rusland heeft zwaar geleden onder de uitwerking der Duitsche luchtaanvallen, waardoor niet alleen fabrieken verwoest zijn, maar ook de belangrijke verbindings wegen dezer fabrieken verbroken zijn. 6. Het groote verlies aan menschen en materiaal leidt tot steeds voortschrijdende verzwakking van het Sovjet-leger. Dit blijkt b.v. reeds duidelijk in het Zuiden, waar de Duitsche troepen bijzonder snel oprukken. HET OOSTFRONT NA DEN VAL VAN KIEW. De zwarte lijn geeft den stand weer der militaire operaties aan het Oostfront vanaf de Finsche Golf tot aan de Zwarte Zee. In de Zuidelijke Oekraine hebben de Duitsche troepen via Nikolajew én Cherson den Dnjepr overschreden en de zee van Azof bereikt (In den uiterste hoek rechts onderaan van het kaartje aangegeven). De eilanden Oesel en Moon zijn in sa menwerking van lucht- en zeemacht geno men. Dit zijn de twee zuidelijke eilanden gelegen ten Noorden van Riga; om de twee noordelijke Dagö en Worms wordt gestre den. SPAANSCH BLAD OVER ENGELAND'» SOLIDARITEIT MET DE SOVJETS. Het Spaansche blad „Alcazar" heeft zich Zaterdag i.l. tot tolk gemaakt van de open bare meerfing van Spanje door te schrijven, dat Engeland reeds voldoende bewijzen voor zijn totale solidariteit met de Sovjets geleverd heeft, doch dat thans de verkla ringen van den eersten lord der admirali teit nog een bewijs leveren, dat aan dui delijkheid niets meer te wenschen over laat. Het blad schrijft verder: „De gevoe lens van alle christelijke en beschaafde Europeanen nemen van de verklaringen van Alexander den eersten lord der ad miraliteit met denzelfden afkeer en af wijzing kennis als van de recente uitlatin gen van den ophitsenden aartsbisschop van Canterbury, die het bolsjewisme wel anti godsdienstig maar toch moreel betrouw baar noemt, en dat, men als een der belang wekkendste vormen in de moderne bescha ving moet beoordeelen. In het eene zoowel als in het andere geval, zoo besluit „Alca zar", vormt deze Engelsche houding tegen over de Sovjets wel het toppunt en moet zij de oogen openen aan hen, die nog altijd niet het licht der wettelijkheid door hun gesloten oogleden willen laten heendrin gen. STRIJDT VOOR EUROPA DE VERNIETIGINGSSLAG BIJ KIEW HOOFDKWARTIER VAN DEN FüH- RER, 22 Sept. (D.N.B.) Het, opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In het gebied ten Oosten van Kiew werd de vernietiging voortgezet van de vijandelijke strijdkrachten, welke in verscheidene groepen zijn ver strooid en op een zeer kleine opper vlakte zijn samengeperst. De getallen omtrent krijgsgevange- en en buit, waarvan gisteren in een extra-bericht is melding gemaakt, zijn thans weer aanzienlijk gestegen. Bo vendien zijn den vijand bij het ver ijdelen van zijn wanhopige uitvalspo- gingen zware, bloedige verliezen toe gebracht. Zooals eveneens in een extrabericht is békend gemaakt is gisteren Arends burg, de hoofdstad van het eiland Oesel, tijdens een vastberaden aanval ingenomen. De actie om het eiland te zuiveren van de nog aanwezige resten van de vijandelijke bezetting is bijna voltooid. De luchtmacht heeft gisteren over dag bij tal van aanvallen op bolsje wistische schepen bijzonder groote successen behaald. Zij bracht in de Zwarte Zee een kruiser, twee torpe dojagers, en een luchtdoelkruiser, als mede negen koopvaardijschepen, met tezamen ongeveer 25.000 brt. tot zin ken. Op twee andere oorlogsbodems en twee groote koopvaardijschepen ontstond brand door de uitwerking van bommen. In de wateren ten Wes ten van Kroonstad kregen het slag schip „October-revolutie" en de zware kruiser „Kirow" elk twee voltreffers van bommen, een andere zware krui ser kreeg vier voltreffers. Voorts wer den drie torpedojagers, een mijnveger en een kanonneerboot door voltref fers beschadigd. Zooals in een extra bericht is be kend gemaakt hebben duikbooten op den Atlanitischen Oceaan twee vijan delijke convooien en een alleen va rend koopvaardijschip aangevallen. In harden strijd werden dertien zwaar geladen schepen waaronder vier tank schepen, in totaal metende 82.500 brt. tot zinken gebracht. Een' ander schip werd door een treffer van een torpedo beschadigd. De luchtmacht heeft gisteren over dag op 1600 kilometer ten Westen van La Rochelle een tankschip van 6.000 brt. tot zinken gebracht en heeft in den afgeloopen nacht met goede uit werking belangrijke militaire inrich tingen aan de Engelsche Zuidoostkust aangevallen. In het gebied van het Kanaal heb ben Duitsche jagers bij het afweren van vijandelijke aanvalspogingen gis teren overdag in hevige luchtgevechten 29 Britsche vliegtuigen omlaagge- schoten. Slechts een enkele Duitsche machine ging verloren. Luchtdoelar tillerie en patrouillevaartuigen haal den elk nog een vijandelijk vliegtuig omlaag. In Noord-Airika werd het vliegveld Koefra 'met groote uitwerking gebom bardeerd. Noch overdag, noch 's nachts heeft de vijand militaire acties boven het gebied van het Duitsche Rijk onderno men. De vijandelijke propaganda stelt po gingen in het werk om de in het weer- machtsbericht van 19 September be kend gemaakte cijfers aan dooden, ge wonden en vermisten van onze lucht macht op misleidende wijze met de verliezen aan vliegtuigen in verband te brengen. Hieromtrent valt op te merken, dat de Duitsche luchtmacht niet alleen uit vliegerformaties bestaat doch ook de formaties luchtberichfen- dienst en luchtdoelgeschut omvat. Een deel van laatstgenoemde formaties wordt voortdurend gebruikt in den strijd te land om vaak dicht achter de voorste linies infanterie bij den afweer van pantserwagens en bij de bestrij ding van kazematten mede te werken. Hun verliezen zijn vervat in de be kend gemaakte totale cijfers van de luchtmacht. Succes der Italiaansche marine WEER AAN 'T WERK. Nu het seizoen dan ongeveer defini tief ten einde is, bijna dood, gestorven en overleden, vraag ik mij af: wat heb ben de menschen in hun vacantie ge daan? Vroeger lieten zij zich inpak ken in een trein en rolden zoo naar het buitenland. Als bun vacantie ten einde was, rolden zij weer terug. Nu ging dat niet. Ze gingen dus in Nederland en pension, ergens in Nederland, waar het mooi wil zijn en waar zij zich geduren de een of meer weken tracteerden op allerlei gezellige dingen, waar zij zich thuis niet aan zouden wagen of waar zij zich thuis kwaad over zouden ma ken. Het regent, dus zaten zij daar in een allerverschrikkelijkst ongezellige con versatiezaal met eenige onbekende^en meestal zeer keurige families uit Gro ningen en Maastricht en deden een spelletjes. Eindelooze spelletjes. En 's avonds gingen zij naar hun kamer met een abominabel bloemetjesbehang om den volgenden dag weer spelletjes te doen. En na twee dagen wilden zij wel weer weg. En zij dachten er de ver dere dagen aan hoe prettig het straks weer zou zijn naar je werk te gaan met al het gemak van je eigen huis, je beenen op een andere stoel, je eigen schoteltje, geen zweetende kaas en een partijtje bridge. Dat heeft hen die week op de been gehouden. En toch gaan zij het volgende jaar weer. Want het doet je zoo goed zoo'n vacantie en als je terugkomt heb je weer zoo echt pleizier in je werk. WINTERHULPEN EDERIAND EEN HARDE WINTER. De winter vraagt van' iedereen extra uit gaven. Vele landgenooten moeten daardoor gebrek lijden. Winterhulp Nederland zal zich weer over die Nederlanders ontfermen. Uw bijdrage is daarvoor echter onmis baar. Brengt daarom een bewust offer bij de be gin October te houden lijstencollecte. Moord op Dultsch soldaat tc Parijs TWAALF COMMUNISTEN ALS VERGELDING TERECHTGESTELD. De militaire bevelhebber in Frankrijk heeft via de pers bekend gemaakt, dat op 16 September een laffe moord is gepleegd op een Duitschen soldaat. Als vergeldings maatregel zijn twaalf met name genoemde communisten, die wegens agressieve han delingen tegenover Duitsche soldaten, da den van sabotage, verspreiding van commu nistische pamfletten en het dragen van wapenen gearresteerd waren, doodgescho ten. De militaire bevelhebber kondigt voorts aan, dat indien een nieuwe aanslag gepleegd wordt, een aanzienlijk grooter aantal communisten zal worden doodge schoten. Het Frabsche staatshoofd, maarschalk Pétain, heeft zich door den omroep tot de Franschen van het bezette gebied gericht oip hun er op te wijzen, dat aanslagen, op soldaten van het bezettingsleger gepleegd, misdadig zijn en slechts ongeluk teweeg kunnen brengen. Zij moeten worden toege schreven aan buitenlandsche agenten, want het is niet in overeenstemming met de Fransche tTaditie om in de duisternis sol daten te overvallen, die gehoorzamen aan het hun gegeven bevel. De regeering keurt de aanslagen in eiken vorm af en verzoekt de bevolking de opsporingswerkzaamheden zooveel mogelijk te bevorderen. Wanneer deze misdadige handelingen niet onder drukt zouden worden, zouden onschuldigen gestraft worden. De moeilijke omstandig heden, waarin 't land zich bevindt, leggen de bevolking als geheel een bijzonder zware verantwoordelijkheid op. De voornaamste plicht daarbij is onder alle omstandigheden de eenheid van Frankrijk te bewaren. Dit eischt in de eerste plaats handhaving van de openbare orde. DRIE SCHEPEN IN HAVEN VAN GIBRALTAR TOT ZINKEN GEBRACHT. Het opperbevel der Italiaansche weer macht publiceert het volgende extra be richt: Snelle vaartuigen van de marine, welke de reede en de binnenhaven van de vesting Gibraltar waren binnengedrongen, heb ben een petroleumtankschip van 10.000 b. r. t., een ander tankschip van 6000 b. r. t. tot zinken gebracht en een ander met oor- logsmaterieel geladen koopvaardijschip van 12.000 b. r. t. zwaar beschadigd. Het laatst genoemde schip dreef af en liep op de rot sen, zoodat het als verloren kan worden beschouwd. DE TOESTAND IN IRAN. Naar Reuter meldt, is te Simla een offi cieel bericht gepubliceerd, waarin gezegd wordt, dat de berichten over een bezetting van Teheran door Britsche en Sovjettroe pen onjuist zijn. Dit officieele bericht zegt: „Tengevolge van atmosferische storingen zijn de verbindingen met Iran en Irak de laatste dagen gestoord geweest. Thans wordt geconstateerd, dat de onlangs ver spreide berichten, als zouden geallieerde troepen Teheran bezet hebben, niet in overeenstemming met de waarheid zijn. De geallieerde strijdkrachten bevinden zich nog steeds in kampen buiten de stad." Naar gemeld wordt, heeft de nieuwe Sjah van Iran onder Bolsjewistisch-Engel- schen druk .een bevel tot arrestatie tegen zijn vader onderteekend, teneinde met alle middelen zijn zetel als Sjah in Iran te be houden. Volgens de „Associated Press" is in Lon den officieel bekend gemaakt, dat het in Londen belegde vermogen van den vroege» ren Sjah van Iran geblokkee^ H

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 1