VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1941 OE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS MIVA-DAG SPREKER DE WELEERW. HEER HENRI DE GREEVE. Het MTVA-Comité heeft reeds meerdere malen ©lijk gegeven, schier onuitputtelijk te zijn in zijn propaganda-middelen ter bevor dering van het zoo sympathieke doel: het verstrekken van moderne verkeersmidde len aan Nederlandsche Missionarissen. En het moet erkend worden, da4 de MIVA bij haar propaganda ook steeds wat te bie den heeft. Dit kan bijv. ten volle gezegd worden van den MIVA-dag, die op Dinsdag 23 Sept. te Leiden gehouden wordt. Des morgens wordt allereerst in alle ker ken van Leiden een H. Mis opgedragen tot intentie van de levende en overleden MIVA weldoeners. Des middags kan de schooljeugd tegen matigen entreeprijs in de Stadsgehoorzaal den nieuw gebouwden Kapel-aanhangwa gen, welke door de MIVA op Zondag 5 Juli jl. aan Mgr. B. Holhorst geschonken is, be zichtigen, waarbij den kinderen dan tevens nog een interessante tentoonstelling gebo den wordt, en bovendien eenige Verstrooiing door den bekenden goochelaar en buikspre ker Prof. Antonini. Een prijsvraag, waaraan de bevolking van alle Katholieke scholen kan meedoen, en waaraan zeer mooie prij zen Verbonden zijn, bereikt de jeugd reeds dagen op dezen MIVA-dag voor. Dinsdag 23 September des avonds te 7.30 uur verwacht de MIVA de Leidsche Katho lieken in de Stadsgehoorzaal om in de om lijsting van een interessant 'programma eveneens den Kapel-aanhangwagen te ko- meh bezichtigen De bekende redenaar, de weleerw. heer Henri de Greeve zal op dezen avond het woord voeren. Daarna zal aan den Leid- schen Missionaris Pater B. V. d. Berg O.F.M. een modern verkeersmiddel aangeboden worden, namens alle Leidsche MIVA-wel- doenei-s. Voorts zal muzikale medewerking worden verleend door de St. Odo-Koorkna- pen o. 1. v. den weleerw. heer E. Paap. Het Plaatselijk Comité: Voorzitter kape laan A. J. Leenders, Lorentzkade 16a, vice- voorzitter W. Kriek, de Laat de Kanter straat 20, secr. de heer H. van Buel, Hugo de Vriesstra-at 1 en penningmeester de heer H. Adders, Melch. Treublaan 29. RUILBEURS. s In navolging van hetgeen elders bestaat zal te Leiden een ruilbeurs voor kinder-" kleeren en kinderschoenen worden opge richt. Op uitnoodiging van den burgemeester is een comité gevormd, dat de leiding van de ruilbeurs op zich heeft genomen. Het comi té bestaat uit mevr. W. J. Menkhorst Swart, mevr. R. van OmmerenHerfst, mevr. J. KoopmansBruning, mevr. T. J. Vriendvan Hóom en mevr. mr. W. de Broekert, gedelegeerde van de gemeente. De ruilbeurs zal worden gehouden in het gebouw Pieterskerkgracht 11 op den twee den en vierden Woensdagmiddag van iedere maand des namiddags van 24 uur voor schoolgaande kinderen en iederen Vrijdagmiddag van 2—4 uur voor niet- schoolgaande kinderen of moeders, die al leen komen. Dp opzet van de beurs is gelegenheid te bieden te klein-geworden, doch noch in goeden staat verkeerende kinderkleeding- stukken of kinderschoentjes te ruilen tegen kleedingstukken en schoenen, in de maten, welke men noodig heeft. De kleeren moeten behoorlijk gereinigd worden ingeleverd, de schoenen zoo noodig gerepareerd. De goederen zullen in verschillende klas sen worden ingedeeld naar gelang van hun ruilwaarde. Een afgedragen stuk kan dus niet tegen een zoo goed als nieuw geruild worden. Niet altijd zal direct het verlangde aanwezig zijn; zoo men het te ruilen goed achterlaat krijgt men een bon mede, waar op men dan een volgende keer het ge- wenschte kan uitzoeken; kan men het klee- dingstuk nog niet missen, dan wordt aan- geteekend, wat het is en waarvoor men het wil ruilen; wordt iets dergelijks dan door een ander aangeboden, dan wordt het voor de eerste gegadigde bewaard. Om eenigen voorraad te verkrijgen zal het comité a.s. Zaterdag, .Maandag- en Dinsdagmiddag 20, 22 én 23 September van 24 uur zitting houden om goederen, wel ke men wil ruilen, in ontvangst te nemen. Woensdagmiddag 24 September zal dan de eerste ruilmiddag worden gehoiMlen. In dezen tijd zullen de huismoeders, nu zij niet zoo vrij kunnen koopen als vroeger, in de ruilbeurs een middel vinden om zon der bonnen en punten voor hun kinderen het verlangde te verkrijgen. Het is duidelijk dat hoe meer gebruik van de instelling wordt gemaakt, hoe meer deze aan haar doel Zal beantwoorden. Laten velen dus eens nagaan of zij klee ren en schoenen wel zoo nuttig mogelijk gebruiken en of zij niet beter doen de hulp van de ruilbeurs in te roepen; zij helpen dan zichzelf en anderen. TRAGISCH STERFGEVAL Gistermiddag te even 12 uur zag de 17- jarige fabriekarbeider L. T., werkzaam in de fabriek der fa. Schoondergang aan de Middelstegracht, dat eenige jongens een paar komkommers meenamen, welke1 van een wagen gevallen waren. Hij zette hen achterna, waarop de jongens de komkom mers wegwierpen. T. wilde ze oprapen, doch viel en bleef dood liggen. Een hart verlamming had een einde aan zijn leven gemaakt. HOE IS HET SIGNALEMENT VAN UW RIJWIEL? Den laatsten tijd werden schrikbarend veel rijwielen gestolen en sedert kort zijn ~$e dieven er speciaal op uit om de banden van de rijwielen te stelen. De fietsen laten zij dan bandenloos staan. In verband met het feit, dat zeer weini gen precies weten hoe hun rijwielen er uit zien, raden we ieder aan onmiddellijk let ter- en nummermerken van fietsen en fa brieksmerken van de banden te noteeren, opdat' men bij e.v. vermissing een_ volledig signalement aan de politie kan verschaffen. Wegens rijwieldiefstal, subs, heling van een rijwiel is door de politie aangehouden de 24-jarige visscher G. v. L., alhier woon achtig. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Meer dan ooit is thans voorlichting voor de huisvrouw noodig. De tijdsomstandig heden, die gebrek aan diverse voedingsmid delen deden ontstaan, nopen tot vervan- gings- en hulpmiddelen. De Commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting en Gezinsleiding ziet zulks zeer goed in en het kan dan ook geen ver wondering wekken, dat zij daarom weer be gonnen is met de gebruikelijke kookdemon straties in de Kleine Stadspaal. Mevr. v. Oerle-Nipper leidde deze demon stratie gistermiddag in met haar vreugde uit te spreken over de zoo groote opkomst, waarna zij er op wees, dat de tijdsomstan digheden en de voedselschaarschte oorzaak zijn van deze nieuwe activiteit der Com missie. Spreekster deelde mede, dat op dez^ de monstratie een uiteenzetting zou worden gegeven van de waarde van de levens middelen, .welke thans verstrekt worden en van de waarde, welke er na de berei ding der' spijzen nog overblijft. Dank zij de medewerking van de huis houdscholen is de Commissie in staat de nieuwe ideeën hieromtrent verder te kun nen uitdragen, waarbij tevens rekening worc^t gehouden met de brandstoffen- sohaarschte. Mevr. v. Oerle gaf hierna velschillende practische aanwijzingen, deelde, een en an der mede over de cursussen, waarvoor men zich weder kan opgeven en zeide tenslotte, dat in de eerste volle week van October 6 tot 10 October een tentoonstelling „Onze Huishouding", wordt georganiseerd. Daarvoor vroeg zij thans reeds aller be langstelling. Hierna werd met de demonstratie een aanvang gemaakt. Mej. de Goede, leerares der R.K. Vak school, gaf Vooraf een inleiding over de verschillende eiwit- en meelstoffen, vetten en mineralen, het gebrek aan vitamine, dat veel ziekten veroorzaakt, enz. Daarna werd een stamppot van andijvie en rookworst bereid, gevolgd door een pap van gortmout en taptemelk. De aanwezigen waren er vol belangstel ling voor. HET SCHOUWSPEL Het tooneelseizoen begint weer. Zondag 28 Sept. a.s. komt blijkens een aankondiging in dit blad „Het Schouwspel" met de eerste van zijn serie tooneelvoorstellingen. De Tooneelgroep „Het Masker", zal deze eerste voorstelling verzorgen. Ondanks den storm der tijden houdt het Schouwspel stand. De voorstellingen wor den weer gegeven op Zondagmiddag. CHOPIN-AVOND THEO VAN DER PAS. Zeer velen zullen de herinnering be waard hebben aan den prachtigen Ohopin- avond, die Theo van dér Pas hier gaf in de maand Mei j.l. en het ovationeele succes, dat hij daarmede behaalde. Een en ander is aanleiding geworden om thans wederom eefi dergelijken avond te organiseeren en "Qzóo zal deze bijzonder begaafde Nederland, sche kunstenaar op Vrijdagavond 26 Sep tember a.s. weer een Chopin-recital gevep in de Stadsgehoorzaal, welk concert zeer zeker met de grootste belangstelling tege moet zal worden gezien. O.a. zal Theo van der Pas de Sonate op. 35 (met de Mar- che funèbre) ten gehoore bréngen. JEUGDIGE BOEFJES BRTRAPT Gisteravond omstreeks kwart over tien bemerkte een bewaker van den Nacht- veiligheidsdienst, dat vermoedelijk werd ingebroken in de koffietent aan den Zoe- terwoudsche Singel nabij de Cronestein- kade. Hij waarschuwde de politie, waarna eenige rechercheurs op onderzoek uittogen. Zij constateerden, dat de inbrekers nog bin nen waren. Het bleken te zijn de 16-jarige A. F. M., fabrieksarbeider en de 15-jarige J. v. d. K., leerling-boekbinder. Zij hadden een aantal doosjes sigaretten en shag reegis buitgemaakt. Uit het verhoor, dat op het politiebureau plaats .vond, is reeds gebleken, dat' zij nog meer op hun kerfstok hebben. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 7704 Firma C. van Wie- ringen Jr. Alphen aan den Rijn, Brugge- straat 3, drukkerij, handel in boeken, pren ten en platen. Bijv. uitgeoef. bedr.: Klein handel in kantoorbehoeften en in kantoor- machines. 5418. N.V. Nieuwe Leidsche Courant, Leiden, Breestraat 123. Uittr. Dir.: H. Die- mer, Rotterdam. Uittr. Adj. dir.: J. Groene- wegen, Voorburg. Uittr. Proc.: J. J. van Se- venter, Leiden. N. Dir.: J. J. van Severer, Leiden. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK VIER JAAR LANG KERKEZAKJES GEPLUNDERD Een koster te Sassenheim was hem te slim af Het lijkt veel op een roman. Vier jaar lang heeft de 44-jarige G. W. A. v. d. M. thans gedetineerd, overal in den lande collectezakjes in de kerken geplunderd. De Officier vertelde, dat hij daarvan een heel beroep heeft gemaakt. Hij abonneer de zich op de „Kerkbode" en de „Stan daard" en hield in een zakboekje aan- teekening van alle huwelijken, die kerke lijk gesloten zouden worden. Was de dag van de bruiloft aangebroken, dan kon men verdachte vinden tusschen de familieleden en kennissen van het bruidspaar, gestoken in een deftige zwarte jas en met een uit gestreken gezicht. Dan kwam het oogen- blik, dat het kerkezakje van hand tot hand ging. Op zulk een dag wordt er altijd royaal geofferd en daarop speculeerde ver dachte. Hij deed alsof hij er iets in deed maar haalde er in tegendeel heel veel uit, daarin geholpen door een zekere vinger vlugheid en practische ervaring. Men had hem evenwel nooit kunnen betrappen, tot dat de koster van de gereformeerde kerk te Sassenheim slimmer bleek te zijn dan verdachte. Deze koster, die tevens in het dagelijksche leven kleermaker is, vond een zeer sluw middeltje uit. Hij naaide op de bodem van het coll^ctezakje eenige bankbiljetten vast. Stak men zijn hand in het zakje en liet men de vastgenaaide bankbiljetten met rust, dan gebeurde er nietsj maar greep men de bankbiljetten en wilde men deze er uit halen, dan trok men Bonaanwijzing brood, aardappelen eri boter De secretaris-generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt met betrekking tot de distributie van brood, aardappelen en boter het volgende bekend. In de week van 21 tot en met 27 Septem ber a.s. geven de met „36-4 rantsoenen" gemerkte bonnen van de broodkaart elk recht op het koopen van 400 gram brood of vier rantsoenen gebak en de met „36 brood" gemerkte bonnen elk op het koopen van 50 gram brood of een half rantsoen gebak. Bij de uitreiking der aardappelenkagrten in de komende weken zullen aan personen van 14 tot ei* met 20 jaar bonnen, recht ge vende op 28 rantsoenen brood, worden ver strekt, welke hoeveelheid dient als extra rantsoen Voor het tijdvak van 21 Septem ber tot en met 27 December a.s. In de v/eelc van 21 tot en met 27 Septem ber a.s. geven de met „37 reserve" gemerk te bonnen van de bonkaart diversen recht op het koopen van 3.5 kg. aardappelen. Na afloop van den geldigheidsduur van de thans geldige bonnen van de boter- en vetkaarten zullen twee bonnen van deze kaarten worden aangewezen, op elk waar van gedurende een tijdvak van 19 dagen 250 gram boter kan worden verkregen. Bovendien zal binnenkort.een bon wor den uitgereikt, waarop personen van 14 tot en met 20 jaar een half rantsoen boter of vet kunnen verkrijgen, welke hoeveel heid dient als extra-rantsoen voor het tijd vak van 24 September tot en met 28 De cember a.s. %t liet zich al eenigen tijd aanzien, dat het broodrantsoen niet op dezelfde hoogte als tot nu toe kon worden gehandhaafd, daar de grondstoffen ervoor niet in vol doende mate aanwezig waren en goede vervangingsmiddelen niet zijn gevonden Men h,eeft zich dus gedwongen gezien, dit rantsoen te verlagen en wel van 2000 gram per week per persoon op 1800 gram. Dit ■heeft men bereikt door op de vier enkel voudige broodbonnen (die tot heden recht gaven op één rantsoen brood van honderd gram) slechts een half rantsoen te ver strekken. Men kan dus viermaal 400 gram en viermaal 50 gram per week verkrijgen, dat is in totaal 1890 gram. Daar tengevolge van deze halveering van de waarde van de enkelvoudige bonnen de huidige E-kaarten voor personen van 14 tot en met 20 jaar slechts recht zullen ge ven op 200 gram per week en het in de be doeling ligt, den ouden toeslag van 400 gram per week voor deze groep te handhaven, zullen per week twee rantsoenen extra worden verstrek k Gedurende veertien we ken zijn dit 28 rantsoenen, waarvoor de bonnen, gelijk boven is medegedeeld, bij de uitreikirg der aardappelkaarten zullen wor den verstrekt. Tegenover de verlaging van het brood rantsoen staat een verhooging van het aardappelenrantsoen, en wel van 3 kilo gram tót 3.5 kilogram per week. De vooruitzichten ten aanzien van de veevoederpositie maken een voorzichtige hanteering van de vettoe wij zingen ge- wenscht. Men heeft zich daarom gedwon gen gezien, het vetrantsoen te verlagen én wel door de perioden, waarin de aangewe zen bonnen geldig zijn, te verlengen. Wer den voorheen twee bonnen in 17 of 18 da gen aangewezen, de regeling is thans zoo, dat alle 19 dagen twee bonnen worden aan gewezen, op elk waarvan men 250 gram boter kan verkrijgen. Om echter de daling van de beschikbare hoeveelheid in het bijzonder voor jeugdige personen zoo gering mogelijk te maken, heeft men besloten in de periode van 24 September tot en met 28 December a.s. een half rantsoen vet extra toe te wijzen aan personen van 14 tot en met 20 jaar. tevens een draad mee, die zorgde, dat de zak van bóven dicht ging en verdachtes hand zat dan gevangen. Heel eenvoudig, maar uiterst slim uitgevonden. Dat was verdachtes noodlot geworden en thans stond hij in het beklaagdenbankje en bekende alles. De Officier zwaaide met het befaamde zakboekje en zeide verder, dat zelfs de plaats Winschoten er in voor kwam. Honderden malen was het goed ge gaan, totdat een koster van Sassenheim slimmer was dan een sluwe oplichter. Spr. eischte ten slotte een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Uit spraak over 14 dagen. Uitspraken. De 22-jarige schilder G. H. de G. thans gedetineerd, had zes maanden gevangenis straf tegen zich hooren eischen, wegens diefstal van een rijwiel van voor een per ceel aan de Steenstraat te Leiden. De uitspraak werd zes maanden gevan genisstraf. P. G., uit Leiden, thans ged., had een fiets weggenomen voor een perceel aan de Haarlemmerstraat te Leiden en de Officier had daarvoor zes maanden gevangenisstraf geëischt. Het vonnis van de rechtbank werd vijf maanden gevangenisstraf. LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. SlfelSJE DOODGEREDEN. Vanmorgen is in de gemeente Spanbroek het negenjarig meisje T. de Rood bij het spelen onder een zwaar beladen aanhang wagen terecht gekomen, met het gevolg, dat een der wielen het kind over het hoofd ging. Deerlijk verminkt werd het meisje opgenomen. Het overleed eenige oogen- .clikken later. MET HAND IN DORSCHMACHINE Gistermidag is de landbouwer D. Broer te Andijk met zijn hand in een dorschma- chine terecht gekomen, waardoor deze werd verbrijzeld. Direct wefd de man uit het veld gedragen en naar het ziekenhuis te Enkhuizen overgebracht, doch bij aan komst aldaar bleek hij reeds te zijn over leden. POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN ECHTGENOOTE. Wegens poging tot doodslag op zijn echt- genoote is door de gemeentepolitie te Lun- teren gearresteerd zekeren G. F. De man is ter beschikking van den Officier van Justitie te Arnhem, gesteld. Staatssecretaris dr. Wimmer bezoekt provincie Zeeland. De commissaris-generaal voor bestuur en justitie, staatssecretaris dr. Wimmer, heeft een t^veedaagsch bezoek aan de provincie Zeeland gebracht, waarin hij gelegenheid kreeg kennis te maken met het karakter van dit landschap en zijn bewoners, met zijn belangrijk verleden en met de vraag stukken van het heden. Een herhaalde, uitvoerige gedachtenwisseling droeg er ver der toe bij de verhouding tusschen de Duitsche instanties en het Nederlandsche bestuur iij den arbeid voor he,t gemeen schappelijke doel op' vruchtbare wijze te ontwikkelen, waardoor alle belanghebben den de overtuiging kregen mede te wer ken aan een groote "toekomst. De gevolmachtigde van den Rijkscom missaris voor de provincie Zeeland, Kreis- leiter Münzer,- in gezelschap van den com missaris der provincie, den heer Dieleman, verwelkomdë den commissaris-generaal voor bestuur en justitie aan de grens van de provincie Zeeland en vergezelde hem naar Ierseke, waar een ontvangst plaats had door den burgemeester en een oester- teeltbedijf bezichtigd werd. Denzelfden dag had commissaris-generaal dr. Wimmer in Vlissingen en Middelburg gelegenheid diepgaande besprekingen te voeren met tal van burgemeesters der provincie Zee land. Dien avond gaf de commissaris-gene raal gevolg aan een uitnoodiging van den gevolmachtigde van den Rijkscommissaris in Middelburg. De tweede dag van de reis bood rijkelijk stof zich een beeld te vormen van de pro vincie Zeeland, van haar geschiedenis, haar menschen, hun nooden en hun land, dat zij in zwaren arb'eid van eeuwen aan de elementen ontrukt hebben, in'eeuwigen strijd met het geweld van de zee, zoodat een fiere spreuk van de Zeeuwen gerecht vaardigd schijnt te zijn: „God schiep den mensch, de Zeeuw schiep zijn land". De zware, offervaardige strijd van de Zeeu wen heeft rijke vruchten afgeworpen, die zich tot op den dag yan heden doen gel den. Doch de arbeid, de strijd heeft tot op heden niet opgehouden. Nog altijd moeten onvermoeide, vlijtige mannen de wacht houden aan de dijken, opdat de zee geen onheil zal aanrichten. Aanschouwelijk werd dit den gasten voorgesteld bij een rondreis op het eiland Walcheren en voor al bij een bezoek aan Westkapelle. Hier was ook gelegenheid den ijver en de be kwaamheid van fijne vrouwenhanden te leeren kennen en bewonderen, in het kant werk. De" groote kunst van deze moeilijke maar verdienstelijke huisnijverheid, die een grooten naam in de wereld heeft, en een beminnelijke en tevens fiere ontvangst door den burgemeester dwong den bezoe kers respect af en deed hen beloven krach tig te helpen daar waar de oorlog won den geslagen heeft. In Veere vielen vervolgens, zooals overal in dit land, heerlijke monumenten te be wonderen van oude architectuur en kunst. De prachtige bouw van het raadhuis met zijn kostbare inrichting stond hier in schrille tegenstelling tot het gebouw van de woormali^e kerk, die in vroeger eeuwen afwisselend door Engelsche en Fransche invasietroepen voor militaire» doeleinden is misbruikt en zoo haar innerlijk aanzien heeft verloren. Maar ook hier zijn nu op bouwende krachten aan het werk. Een korte, onverwachte ontmoeting met help sters van den N.S.V., die Nederlandsche kinderen, tijdens een vacantieverblijf hun ner moeders in Duitschland verzorgd had den en die de kinderen nu naar hun moe ders terugbrachten, scheen een symbool te zijn voor deze reis, welker indruk steeds weer eeri goede samenwerking in de toe komst beloofde. Na een korte ontvangst door den burgemeester van Goes vertoefde de commissaris-generaal voor bestuur en justitie vervolgens dien middag nog op het eiland Schouwen, met name in Zierikzee en als gast van een landeigenaar bij Brou wershaven. Het resultaat van deze reis kan het beste worden samengevat met de woorden van dank van den commissaris- generaal, waarin hij tot uiting bracht, dat hier een nauw menschelijk contact was tot stand gekomen tusschen de krachten, die werken aan de toekomst van dit land, een contact, dat, naar hij hoopte, vrucht zou afwerpen. BUITENLAND. HET ITALIAAN SCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 19 Sept. (Stefani). In zijn weer- n-achtsbericht no. 472 maakt het Italiaan- sche opperbevel het volgende bekend: Noord-Afrika: Omtrent den strijd te land niets nieuws te vermelden. De Engclschen ondernamen nieuwe luchtaanvallen op Benghasi en Tripolis. Buiten de vliegtuigen, welke gisteren reeds als neergehaald in het weermachtsbericht vermeld werden, zijn nog twee Engelsche machines omlaagge- schoten door onze koopvaardijschepen. Oost-Afrika: Onder begunstiging van een dichte mist heeft de vijand geprobeerd aanvahen te ondernemen op vooruitgescho ven stellingen in den rector WoPsjefit. Dank zij de snelle reactie van onze troepen en de doeltreffende actie van onze artille rie werd de vijand op de. vlucht gedreven rret achterlating van talrijke doode.n. CHEF VAN ROEMEENSCHE HOOFD KWARTIER GESNEUVELD. BOEKAREST, 19 Sept. (D. N. B.). De chef van het groote hoofdkwartier van het Roemeensche leger, generaal Joanitziu, is op 17 September op het veld van eer ge vallen, zoo meldt het Roemeensche peps bureau. Een vliegtuig heeft gisteren zijn stoffelijk overschot naar Boekarest overge bracht, waar het in het gebouw van den generalen staf is opgebaard. De teraarde bestelling vindt lieden plaats. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Helena, dochter van P. H. Harmse en L. Smit Maria Magdalena, dochter van P. C. Krispijn en H. J. Los Lena Lamberta, dochter van J. de Vos en D.-Oudshoorn. Ondertrouwd: A. van Egmond jm 29 jaar en M. J. Labree jd 26 jaar. Overleden: C. Gahrmann, dochter 21 jaar. Gemeentel. Aankondiging UITREIKING AARDAPPELKAARTEN. In aansluiting op het in dit blad d.d. Woensdag 17 September j.l. medegedeelde, wordt thans nader bericht, dat de uitrei king zal plaats vinden van Maandag 22 tot en met Zondag 28 September a.s. De kan toren zullen geopend zijn 8 tot 12 u. 30, van 13 u. 30 tot 17 u. en van 18 tot 19 u., behalve - op Zondag, wanneer zij van 15 u. tot 17 u. geopend zullen zijn. Op deze regel zijn twee-uitzonderingen, de post Tuinstadwijjc Hyacinthenstraat zal van 18 tot 19 u. geslo ten zijn op Dinsdag 23 September a.s„ ter wijl de post Utrechtsche Veer op Zondag 28 September a.s. van 12 u. 30 tot 14 u. 30 ge opend is. De uitreikposten zullen gevestigd zijn aan de volgende adressen: Morschweg (het vroegere Christelijke Militaire Tehuis); Oude Vest (hoek v. d. Werffstraat, oud schoolgebouw); Stille Rijn 3 (het vroegere Bureau van Bevolking) Utrechtsche yeer 3 (het vroegere gebouw van de Burgermacht) Hyacinthenstraat 18 (het bestuursgebouw van de woningbouwvereetffgwag „de Tuin stad wijk"). f A Op Zondagnamiddag 0, Sept&nber kan nen zich aan sde uitreikposten Vervoegen uitsluitend diegenen, door fun werk zaamheden vmhinderf fijn op Jen werk dag te komen* Ditmaal kuónemfalleek aandien die te Leiden hun dornjpUiev henüfi»r aardappel- kaarten word(fe0uitgeteikt. Wie in de on mogelijkheid wrkeert ap een der bovenge noemde data zijn kaar» en) te komen afha len, dient zijn c$}stribitiiestamkaart(en) per aangeteekendenl bri^f op te zenden naar den Distributiectfce»flt der gemeente, waar hij gedomicilieerd is en zal zijn aardappel- kaart(en) per aangete?kende zending met de teruggezonden stamkaart(en) ontvangen Het publiek wordt opgeroepen in de al- phabetische volgorde der familienamen en wel: Op Maandag 22 September de namen be ginnend met A B en C. Op Dinsdag 23 September de namen be ginnend met D, E, F, G en H. Op Woensdag 24 September'de namen be ginnend met I, J, K en L. Op Donderdag 25 September de namen beginnend met M, N, O, P, Q en Rh. Op Vrijdag 26 September de namen be ginnend met Ri, S, T en U. Op Zaterdag 27 September de namen be ginnend met V, W, X, Y en Z. Men zorge ervoor op den bepaalden dag te komen en de stamkaarten jiiet te verge ten. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Leiden, 19 September 1941. VERKEERSBEPERKING OUDE RIJN NOORDZIJDE. De Burgemeester vJhx Leiden brengt ter algemeene kennis, dafde Oude Rijn Noord zijde, voorzoover gyegen tusschen de hulp brug over den Ouden Rijn en de Pelikaan straat, tijdelijk te Igeal^n verklaard voor het verkeer mei alle nrotorrijtuigen en voertuigen in d^rjfchtinA naar de Hoog straat en voor h^£| verlep- met rijwielen in beide rich tin geaa Leiden, 19 September 1941. De Burgttneester, STEVENINCK. De Gemeentesecretaris, VAN STRIJEN. Agenda LEIDEN. VERGADERINGEN, UITVOEhlNGEN. Dinsdag, MIVA-avond, spreker Henri de Greeve, zang St. Odo-Koorknapen, Stadsgehoorzaal, 7.30 uur. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 September 2Qfc uur tot Zaterdag 20 Sep tember 8 uur waargenomen door: de Apo theek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 en de apotheek „Tot Hulp der Menschhéid", Hooigracht 48, Tel. 21060. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen rechten: de dames M. A. van Groningen, Deventer, A. B. Bast, Rotterdam en de heer G. C. de Wilde, Den Haag; doctoraal examen Rechten de heeren C. J. G. Becht, Bergen op Zoom, K. J. Qxiist, Utrecht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Sept. Vee. Aanvoer: 8 stie ren; 59 kalf- en melkkoeien 450700, en, 24 varekoeien e. a. 300450, handel ta melijk; 310 vette koeien; 21 pinken 190 300, handel tamelijk; 197 graskalveren 80 200, handel matig; 1 vet kalf; 30 nuchte re slachtkalveren; 1059 weideschapen 60 80 handel matig; 22 zeugen 6080, 157 mestvarkens f 2030, en 567 biggen 7 13, handel zeer matig; 1 paard; 9 veulens; 58 bokken of geiten 2050, handel tame lijk; 26 slachtstieren. Kaas. Aanvoer 31 parijen totaal waar van 23 partijen Goudsche kaas le soort 6162.50 en 2e soort 60.en 8 partijen Leidsche kaas le soort 5860 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 19 Sept. Vee. Aanvoer: 56 stieren; 425 vette koeien; 674 melk- en kalfkoeien f 350665, 228 pinken 185 395; 822 graskalveren 90200; 74 nuch tere kalveren; 344 vette en weideschapen; 205 lammeren f 3055, 50 vette varkens; 38 magere varkens drachtige en loopers: drachtige 90140, magere 6085 en loopers f 2140, 81 kleine biggen f 616; 73 bokken of geiten en 7 paaden. Totaal aanvoer 3077 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoeien en pinken aanvoer minder, han del kalm, prijzen prijshoudend. Graskalve ren aanvoer ruim, handel stug, prijzen prijs houdend. Drachtige, magere varkens, loo pers en biggen aanvoer kort, handel kalm, prijzen prijshoudend. Lammeren d\uir. De Nederlandsche Veehouderij Centrale nam. ongeveer 450 koeien, 62 varkens, 60 nuch.te-« re kalveren en eenige schapen, over.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3