STADSNIEUWS RECHTZAKEN Burgerlijke Stand Faillissementen KLOMPERTJE KLOMP, EEN ECHTE HOLLANDSCHE JONGEN DUITSCHLAND SPORT MAANDAG 15 SEPTEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 NIEUWE DIRECTEUR P. T. T.-KANTOOR. Met ingang van 1 October a.s. is tot di recteur van het P. T. T.-kantoor hier ter stede benoemd de heer D. G. Hartgerink, thans referendaris op het Postkantoor te Den Haag. SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS Zaterdagavond omstreeks 10 uur is de 64-jarige N. F., wonend in de Vestestraat, in den Ouden Singel bij de Janvossensteeg te water geraakt. Hoewel onmiddellijk po gingen in het werk werden gesteld om den drenkeling te redden, duurde het drie kwartier alvorens men daarin slaagde. De E.H.D. heeft toen nog getracht de levens geesten op te wekken, doch zonder resul taat. De man bleek verdronken. Het stof felijk overschot is naar het politiebureau vervoerd. De 37-jarige mej. C. B. is Zaterdag avond aan den Oude Singel te water ge raakt, doch door handreiking gered. Aan den Apothekersdijk is de 37- jarige C. A. v. L. door de duisternis te water geraakt. Hij kon door handreiking op het droge gebracht worden. EXCURSIE VAN „OUD-LEIDEN". De vereeniging „Oud-Leiden" organi seerde Zaterdagmiddag voor haar leden een fietstocht, waarvoor ondanks het re genachtige weer gedurende den ochtend groote belangstelling bleek te bestaan. De ruim honderd deelnemers, die de' beste verwachtingen hadden van het weer voor den middag, bleken dan ook gelijk te krij gen. Afgezien van enkele momenten, waar op een zacht regentje de Septemberzon verduisterde, was het weer ideaal voor den uitgestippelden tocht langs een viertal landgoederen in de nabijheid van de Sleu telstad. Aangezien het aantal deelnemers van meer dan honderd bezwaren zou-op leveren bij de bezichtiging van de voor de zen middag gestelde doelen, werd de route door twee groepen in tegengestelde richting gereden, waarbij de heeren N. J. Swierstra en A. Bicker Caarten zich als leiders der afdeelingen opwierpen. De landgoederen Duivenvoorde, Eikenhorst, Raaphorst en Ter Horst werden achtereenvolgens bezich tigd, waarbij de explicatie der leidërs ver schillende belangwekkende bijzonderheden recht deed wedevaren. Met volle aan dacht werd door alle Oud-Leidenaren ge noten van het vele, dat hun in diverse vor- men geboden werd. Vooral het landgoed Duivenvoorde, dat voor het publiek niet toegankelijk is, was de bezichtiging ten volle waard. Dit merkwaardige buiten, dat sinds zijn ontstaan in het begin van de dertiende eeuw, meer dan 700 jaar geleden dus, in één familie is gebleven, steeds door erving, en nimmer door verkooping van eigenaar ver wisselde, werd in 1629 in zijn huidige ge daante opgetrokken, op enkele kleine, la ter aangebrachte uiterlijke veranderingen na. Het gebouw dankt zijn aantrekkelijkheid evenzeer als aan zijn eigen schoonheid, ook voor een groot deel aan de schitterende omgeving, aan zijn pittoreske ligging te midden van zorgvuldig onderhouden ga zons, bosschen en vijvers. De landgoederen Eikenhorst, Raaphorst en Ter Horst, naast Duivenvoorde gelegen, doch aan de Westelijke zijde van de spoor lijn LeidenDen Haag, loopen feitelijk in elkaar over. Een nauwkeurige scheiding is hier niet aanwezig. Ook hier werd men weer getroffen door de bijzonder fraaie stukjes natuur, die geregeld te bewonderen niet te ontdekken waren. Op den Seringenberg, waar halt gehou den werd, en de twee groepen, van den tocht elkander ontmoetten, werd bovendien genoten van het mooie panorama. Jammer voor dijt onderdeel van het programma dat de lente, die hier met haar bloeiende se- ringenboomen een uniek schouwspel biedt, reeds lang achter den rug was, terwijl de 'herfstkleuren, die het landschap zulk een groote levendigheid kunnen schenken, nog niet te ontdeken waren. Tegen zessen keerde het gezelschap vol komen voldaan weer in Leiden terug, waar mede „Oud-Leiden" een uitstekend de excursie beëindigde. Vereeniging van Mathesianen. Een groot aantal Mathesianen was Za terdagmiddag j.l. bijeen in de Politie-brand- weerkazerne aan de Langebrug. Door in specteur Dijkstra werd het gezelschap ont vangen en rondgeleid langs de verschillen de brandweer- en ladderwagens, die even als de vele andere hulpwerktuigen in de ruime garage zijn opgesteld. Uitvoerig be sprak de heer Dijkstra de maatregelen, die direct na het brandsignaal en tijdens de blusschingswerkzaamheden worden geno men. -Het werd hierdoor den excursisten duidelijk hoe een dergelijke dienst tot in de puntjes moet zijn georganiseerd wil men kunnen spreken van een goed func- tioneerend brandweerapparaat. Tijdens de demonstratie met den grooten brandladder legden vele Mathesianen het bewijs af van hun klimvaardigheid door den slangentoren als het ware te bestormen. Aan het einde van deze interessante ex cursie spraken de heer M. v. Zwieten de Blom en de V. v. M. voorzitter, de heer J. Freeke woorden van dank tot den heer Dijkstra. Speeltuinver. „Oosterkwartier". Zaterdagmiddag hebben de kinderen der speeltuinver. „Oosterkwartier" feest ge vierd. De resultaten der gehouden spelen waren als volgt: Evenwichtspel meisjes: 1. Annie van Egmond, 2. Annetje van Eg- mond, 3. Cobi Ginjaar; Waschophangen meisjes: 1. Rie Penseel, 2. Jannie Does; Korfballen jongens en meisjes: 1. Nico Webbers, 2. Geertje Piket; Balwerpen jon gens: 1. Jan Neuteboom, 2. Kor Kikkert; Vèrspringen jongens: 1. Kees Schouten, 2. Jan Wolring; Kaartjes koopen voor den trein (komisch nummer) voor jongens: 1. Koos Slechtenhorst, 2. Gerard Does, 3. Kees Broekhof; Touwtje springen meisjes: 1. Greta Herisen, 2. Henny van Reijn, 3. Alie Briër; Blokjes rapen meisjes: 1. Trientje v. d. Linden, 2. Rietje Flippo, 3. Ada Nek- kelman; Hindernisloopen jongens: 1. Jan Welling, 2. Kees Zierikzee, 3. Henny Ver- wer; Eierloopen meisjes: 1. Koba Neute boom, 2. Greta Meijers, 3. Rietje Dijkhui zen. Eén jaar „De Instuif". Zaterdag herdacht „De Instuif" van het Trianon Theater zijn één-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan bood de directie den bezoekers een feestelijk cabaret-programma aan, waarin de Weensche stemmings-violist Eugèn Schafranek het leeuwenaandeel had, bijgestaan door de cabaretière Vera van Haefte, die met haar zangnummers veel bijval oogstte. Truus en Jeanne Curman vergastten het publiek op eenige komische muzieknummers. Goede muziek en een prettige stemming maakten het eenjarig bestaan tot een ge slaagd festijn. Handelsregister K. van K. W ij z i g i n g. A. yan den Ouweelen. Het Haardenadres. Leiden, Hooigracht 106. Handel in Haarden, kachels, sanitair, huish. arh enz. Bovengenoemde zaak is per 1 Mei 1941. omgezet in eén vennootschap onder firma onder den naam: A. van den Ouweelen en Zoon. (B. P.) Venn.: A. van den Ouweelen en J. A. van den Ouweelen, Leiden. Nieuwe inschrijving. Firma H. van der Loo. Noordwijk, Voorstraat 68. Carrier-, wagenbouw; landbouw- en tuin- bouwgereedsch. enz. E.: E. J. van Tilburg Noordwijk. (H. V.) FRAUDE BIJ METAALINLEVERING. Wegens diefstal subsidiair verduistering van een ketelstel ten nadeele van den staat had zich Vrijdag voor den politierechter te verantwoorden de dertigjarige tandtech- nicus M. C. C. V. uit Utrecht, die op 5 Augustus op heeterdaad was betrapt bij het wegnemen van een antiek koperen ke telstel, dat door een der inwoners van de Domstad was ingeleverd. Verdachte, die in het metaalinleveringsbureau als deskundi ge optrad, had geruimen tijd naar een ge legenheid uitgezien om een voorwerp van waarde mee naar huis te kunnen nemen. De politierechter, mr. Visser, sprak er zijn verbazing over uit, dat de gemeente Utrecht dezen verdachte, die reeds vier zware straffen achter den rug heeft, had aangesteld als deskundige bij de inleve ring van metalen. Eisch drie maandeen gevangenisstraf. Mr. Robijns vroeg in verband met den korten voorbereidingstijd uitstel van plei dooi, hetgeen hem werd toegestaan. De zaak werd aangehouden tot over een week. LEIDEN Geboren: Johanna, d. van Jè Rietker ken en J. Jansen. Ondertrouwd: A. Faas, jm,, 25 j. en G. C. Verwoerd, jd., 20 j. W. J. Piket, jm., 26 j. en K. Huner, jd. 21 j. Overleden: C. G. Keijzer, m., 53 j. Uitgesproken: S. Koster te Leiden, Voldersgracht 22. Cur.: mr. C. J. Wouwstra te Leiden. Verordening over het optreden van Joden in het openbaar Het Rijkscommissariaat maakt bekend: De commissaris-generaal voor de veilig heid heeft de volgende verordening over het optreden van Joden in het openbaar uitgevaardigd: Krachtens par. 45 der verordening no. 138/41 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende het handhaven van de openbare orde, be paal ik, met gelijktijdige opheffing van mijn mededeeling van 4 Juni 1941 over de be perkte bewegingsvrijheid voor Joden, het vólgende: Art. 1. 1. Het is Joden verboden deel te nemen .aan openbare bijeenkomsten en gebruik te maken van openbare inrichtingen voor zoo ver zij bestemd zijn om de bevolking ont spanning, tijdverdrijf en voorlichting te bieden. 2. In het bijzonder is aan Joden verboden: 1) Het bezoek aan openbare parken en dierentuinen; 2) Het bezoek aan café's en restaurants, met inbegrip van die op stations, alsmede het verblijf in hotels en pensions; 3) Het gebruik van slaap- en restauratie wagens; 4) Het bezoek aan schouwburgen, caba rets, variétés en bioscopen; 5) Het bezoek aan sportinrichtingen, met inbegrip van zeebaden, overdekte en niet- overdekte zwembaden, alsmede het deelne men aan openbare sportverrichtingen; 6)) Het deelnemen aan openbare artis tieke vertooningen, met inbegrip van con certen 7) Het verblijf in en het gebruik maken van openbare bibliotheken, leeszalen en Art. 2. Voorts is aan Joden het directe of indi recte deelnemen aan openbare markten, met inbegrip van de veemarkten, openbare veilingen en goederenbeurzen, alsmede het betreden van abattoirs verboden. Art. 3. Voor het blijvend of tijdelijk veranderen van woonplaats of van de gewone verblijf-, plaats door Joden is een vergunning ver- eischt. Art. 4. 1. Op de bepalingen van art. 1 en 2 kun nen uitzonderingen worden toegestaan, welke met kosten gepaard kunnen gaan. 2. Voor het verstrekken van uitzonderin gen (alinea 1), alsmede voor het uitreiken van vérgunningen (art. 3) is de commissa ris-generaal voor de veiligheid, resp. de door hem aangewezen instantie bevoegd. Art. 5. Worden uitzonderingen voor bijeenkom sten of inrichtingen verstrekt, dan moeten de daartoe dienende lokalen of inrichtingen kenbaar gemaakt worden door borden, bil jetten of opschriften met den tekst: „Joodsch lokaal (resp. Joodsche bijeen komst) alleen voor Joden toegankelijk". Aan niet-Joodsche personen is het betre den van dergelijke lokalen of inrichtingen verboden. Art. 6. Jood in den zin van deze verordening is wie volgens art. 4 van de verordening no. 189/40 over de aanmelding van onderne mingen Jood is of als Jood geldt. Art. 7. 1. Wie in strijd handelt met de bepalingen van art. 1, 2, 3 en 5 of deze ontduikt, wordt voor zoover niet krachtens andere voor schriften een zwaardere straf wordt toege past - bestraft met hechtenis met een ma ximum van zes maanden en een boete met een maximum van 1000 gulden of met een van deze straffen. Aan dezelfde straf is-on derhevig hij, die een ontduiking van deze bepalingen in de hand werkt, mogelijk maakt of daarbij zijn medewerking ver leent. 2. De volgens alinea 1 strafbare handelin gen ziin overtredingen. 3. Het némen yan maatregelen door de Sicherheitspolizei blijft hierdoor onaange tast. Art. 8. Deze verordening treedt in werking, met uitzondering van art. 2, op den dag harer afkondiging. Art. 2 treedt 14 dagen na de afkondiging in werking. BELANGRIJKE RADIO-UITZENDINGEN. De persdienst van de N.S.B. meldt: In,het radio-programma zal op Dinsdag 1 September des avonds te 18.45 uur in de rubriek „in een nieuw licht bezien" een rede van Ernst Voorhoeve worden uitge zonden. De heer Voorhoeve zal spreken over het onderwerp: „Wat ons vereent. Liefde voor Volk en Vaderland". Op Woensdag 17 September zal om 17.45 uur in de rubriek „In en om de N.S.B." een reportage worden uitgezonden van de kernvergadering te Maastricht. 34. En ja, hoor. Toen Klomp naar boven keek, zag hij juist nog, hoe een groote hand Klompertje bij zijn buisje greep en hem door een raam naar binnentrok. Maar als jullie denken, dat vader Klomp bang werd, dan kennen jullie hem nog niet. Hij zou zijn zoon wel eens even gaan verlossen. 35. Maar het was gemakkelijker gezegd dan gedaan. Eerst moest vader Klomp pro- beeren om in het huis te komen en dan was er nog de vraag, met hoeveel kornuiten Ja nus Steelgraag wel zou zijn. Want dat het Janus was, die Klompertje geroofd had, wist hij nu wel zeker. 36. Intusschen was de arme Klompertje door de drie boeven op een stoel vastge bonden en ze hadden een doek om zijn mond gedaan, zoodat hij niet eens om hulp kon roepen. Och, och, wat had die Klom pertje het benauwd. Wat zouden ze nu wel met hem gaan doen? STRIJDT VOOR EUROPA Groote aanvalsoperaties HOOFDWARTIER VAN DEN FUEHRER, 15 Sept. (D.N.B.) Het opperbevel der Duitsche Weermacht maakt bekend: In het Oosten hebben groote aan valsoperaties een succesvol verloop. De omsingeling van Leningrad werd in een taai gevecht om de modern ver sterkte verdedigingsinstallaties toege haald. Herhaalde tegenaanvallen van den vijand, welke gesteund werden door zware pantserwagens, stortten in een. Voor de Britsche Oostkust hebben gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht uit een convooi een vrachtboot van 10.0C0 brt. tot zinken gebracht. In Noord-Afrika hebben Duitsche iuikbommenwerpers tentenkampen, als mede concentraties van pantserwagens en auto's der Britten bij Solloem met bommen van zwaar kaliber bestookt. Bij den aanval van een Duitsche forma tie gevechtsvliegers in den nacht van 13 op 14 September op de havengebie den rondom Suez en Port Tewfik wer den olieopslagplaatsen in brand ge worpen. Boven Duitsch gebied heeft de vij and overdag noch des nachts militaire acties uitgevoerd. Radio-programma DINSDAG 16 SEPTEMEER HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Schrift lezing en meditatie (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting) 8.25 Gra- mofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.25 Gramofoonmuziek 10.00 Concert gebouworkest (opn.) 11.00 Declamatie 11.20 Viool-en piano 12.00 Otto Hen driks en zijn orkest 12.25 Het kwartier van den Arbeid 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Zang met pianobegeleiding 1.30 De Melodisten (opn.) 2.15 Omroeporkest en solisten (opn.) 3.15 Gramofoonmu ziek 3.30 Piano, cello en klarinet 4.00 Bijbellezing 4.20 Gramofoonmuziek 4.45 Voor de jeugd 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten 5.30 Or gelconcert 6.00 Luchtvaartcursus 6.15 Otto Hendriks en zijn orkest en zang met pianobegeleiding 7.00 Actueel halfuurtje 7.30 Zang met pianobegeleiding 7.50 Causerie „De Hollandschc vioolmakers" (met muz. illustratie) 8.15 „Een Serena de in Sint Jansnacht", komisch zangspel 0.00 Pianoduetten 9.15 Voor den boer 9.30 Gramofoonmuziek 9.45 BNO: Nieuws berichten 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: „Economie News from Holland" HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45—8.00 Zie Hilversum I. -i- 8.00 BNO: Nieuwsbe richten 8.15 Gramofoonmuziek 10.20 Pianovoordracht 10.40 Voordracht 11.00 Salonorkest 12.00 Declamatie 12.15 Ensemble Jonny Kroon 12.45 BNO: Nieuws- en'economische berichten 1.00 Boyd Bachman en zijn orkest en gramofoon muziek 2.00 Musette-orkest en solist, Schrammelkwartet en soliste en het ensem ble Bandi B 1ogh 3.30 Voor de zieken 4.00 „De muziekkunst der Hindoes'', cause rie (met muzikale illustratie) 4.30 Gra mofoonmuziek 5.15 BNO: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten 5.30 De Ro mancers en solist 6.15 Boekbespreking 6.30 Klaas van Beeck en zijn orkest 6.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (voor bereid door de N.S.B.) 7.00 Actueel half uurtje 7.30 Gramofoonmuziek 7.40 Re portage 8.00 Radiotooneel 9.00 Gra mofoonmuziek 9.30 Voor de vrouw 9.45 BNO: Nieuwsberichten 10.00 Avond wijding 10.0510.20 Politiek week- praatje (opn.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.45—22.15 Hilversum I 22.1524.00 Duitsch Program ma. 2e Programma: 6.45—22.15 Hilversum II 22.1523.00 Programma uitsluitend voor aangeslotenen bij Radio Centrales 23.00 24.00 Duitsch Programma. HET EERSTE NEDERLANDSCHE RADIO-MUZIEKFEEST Het programma voor het eerste Neder- landsbhe radio-muziekfeest voor Woensdag 17 September luidt: 13.00: Hilversum I: Een gecombineerd recital voor sjang en piano^ en viool door Nelly Smit, sopraan, André Rodenhuis, piano en Willem Brede- rode, viool. Begeleiding: Pierre Palla. Tot uitvoering komen werken van Alex Voor molen, Daniel de Lange, G. H. van Brucken Foclc, B. v. d. Sigtenhorst Meyer, Karei Textor, Bart Verhallen, F. G. H. Koeberg, Otto van Loon, dr. Johan Wagenaar, Leon Orthel en L. van Langen. 15.20 Hilversum I: Het Zepparoni- kwartet, strijkkwartet opus 14 van Dirk Schaefer. 18.15 uur Hilversum I: prof. dr. Hermann Unger uit Keulen, lezing getiteld: „Nie- derlandische Deutsche Musikbeziehungen". Na een recital van Laurens Bogtman met Nederlandsche liederen om 18.35 uur Hil versum I met Hans Schouwman aan den vleugel, spelen te 19.60 uur Jaen Aerts (cello) en Johan Ligtelijn (piano) de cello sonate van Henri Bo^mans. 20.15 uur Hilversum I: Het Nederland sche kamerkoor o. 1, v. Felix de Nobel met werk van Jan Ingenhoven, Jan Muil, Piet Ketting en Hendrik Andriessen. Te 21.00 uur volgt een lezing van G. van Ravenswaay over „Koorzang en koormu ziek iri Nederland". VOETBAL NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. De uitslagen. DISTRICT IV. Eerste klasse: NACBW 52; Helmond Roermond 11; PSVPicus 01; NOAD Juliana 02; MVVLonga 31. Om den Zilveren Bal, N. E. C.Sparta 32; HeraclesFeijen- De liturgie der Kerk DINSDAG 16 Sept. Mis v. d. H.H. Cor nelius en Cyprianus, Martelaren: Intret. 2e gebed v. d. H.H. Euphemia, Lucia en Geminianus, Martelaren; 3e A Cunctis (om de voorbede van alle Heiligen); 4e voor den vrede. Kleur: Rood. Na den dood van den heiligen Paus-Marte laar Fabianus werd de heilige Cornelius tot opvolger op de Stoel van St. Petrus ge kozen. Paus Cornelius heeft vooral te kam pen gehad met de inwendige scheuringen in de Kerk, veroorzaakt door Novatus en Novatianus. Toen onder de regeering van keizer Gal lus weer een kerkvervolging uitbrak, werd Paus Cornelius verbannen naar Civita Vecchia en stierf hij na veel ontberingen als balling in de gevangenis. Daarom ver eert de Kerk hem als martelaar. Latere schrijvers meenen, dat Cornelius weer naar Rome is teruggekeerd en aldaar is onthoofd. Cyprianus, begaafd met een vlug en scherp en doordringend verstand, was een welsprekend redenaar en beroemd geleer de. Pas op lateren leeftijd werd hij chris ten en stelde zijn schitterende talenten in dienst van de Kerk. Een sterk bewijs voor zijn deugd is wel, dat hij, ofschoon bekeer ling, priester en later zelfs bisschop van Carthago werd, welke waardigheid hij niet wenschte, maar waartoe hij door het ge- loovige volk als het ware gedwongen werd. In den strijd van Paus Cornelius te gen Novatus en Novatianus was hij met den Paus in voortdurende briefwisseling ten gunste van de Kerk. In 257 is Cypria nus onthoofd. oord 3—2; N. E. C.—Heracles 1—1 (N. E. C. wint na strafschoppen). Om den A. R. O. L.-beker. D. W. S.—H. B. S. 3—2 (na verl.); Ajax— Hercules 2—0; Ajax—D. W. S. 3—1. EERSTE LUSTRUM DOCOS. Deze viering werd ingezet met een H. Mis met algemeene H. Communie in de i ope! van het R. K. Weeshuis. De middagviering is totaal verregend. Om twaalf uur werd begonnen met een onderlingen voetbalwedsrtrijd van Docos III en IV, welke eindigde in een 32 over- vii.ning voor het derde. De opmarsch, die om 2 uur zou plaats hebben is afgelast, zoodat er direct begon nen werd met den voetbalwedstrijd Docos IIV. V. S. B. II, welke eindigde in een 3—0 overwinning voor V. V. S. B. II. De gymnastiek demonstraties werden ook vanwege den regen afgelast, zoo ook de demonstratie polsstokhoogspringen. Tusschen beide wedstrijden had er can koppelrace plaats tusschen 5 athletenkop- pels en 5 voetballerskoppels. De uitslag hiervan is: Athleten: 1. N. WittemanJ. v. Heteren 6 min. 8 sec.; 2. J. DubbelaarTh. Reize- voort; 3. A. Bergers—J. Ie Rutte. Voetballers: 1. L. v. Berge Henegouwen Th. Roodenburg; 2. C. SchalksTh. Ber gers; 3. D. TuithofA. Kienjet. Hierna werd begonnen met den voetbal wedstrijd Docos IVVSB I. Al direct werd er een flink tempo ingezet met VVSB, door den wind gesteund, in de meerderheid. Dit werd door hen al direct door twee doelpunten uitgedrukt. Docos zette alles op alles om dezen achterstand in te halen, wat hun dan ook nog voor de rust gelukte. Na rust speelde VVSB beter dan Docos. WSB maakte nog 2 doelpunten en Docos geen, zoodat het einde kwam met een verdiende 42 zege voor VVSB I. Hierna reikte de voorzitter van Docos, de heer G. JT. v. d. Ploeg, met eenige toe passelijke woorden den wisselbeker aan VVSB en de lauwerkrans aan VVSB II uit. H. B. C.—U. V. S. 3—6. Na ongeveer 20 min. opent H. B. C. de score door haar rechtsbuiten (10). U. V. S tracht een beter resultaat te verkrijgen, maar het spel blijft te kort om tegen de hechte defensie succes op te leveren. In deze periode is het spel van v. Oosterom wel heel zwak. Bij een goeden aanval van de thuisclub weet de U. V. S.-verdediging maar half weg te werken, waardoor de bal terecht komt bij Kick Smit, die met een hard, doch o. i. wel houdbaar schot de score verhoogt (20). Even" voor de rust weet P. Kantebeen met een goed sohot van ongeveer 25 M. den achterstand in te loo pen (12). Na de rust komt een herboren U. V. S.- elftal in het veld en vanaf den aftrap gaat de bal afgemeten van man tot man en daarbij worden de vleugels niet vergeten. Binnen 7 minuten zijn de rollen omgekeerd er. heeft U. V. S. de leiding genomen (23). De U. V. S.-ploeg sluit als een bus en H. B. C. komt er letterlijk niet meer aan te pas. U. V. S. voert het tempo behoorlijk op en wel voornamelijk door den bal snel af te geven. Van Weerlee maakt er dan 24 van en even daarna forceert H. B. C. een corner, waaruit Kick Smit met een kopbal doelpunt (3—4). U. V. S. blijft den toon aangeven en voert den stand nog op tot 3—6. Zondag speelde Blauw Zwart I een oefenwedstrijd tegen U. V. S. II uit Leiden en verloor met 32. ZWEDEN—DENEMARKEN 2—2. Zondag werd te Stockholm de 35ste in ternationale voetbalwedstrijd Zweden Denemarken gespeeld, welke in een gelijk spel (22) eindigde. Deze uitslag is voor hét Deensche elftal, dat met de rust met 20 voorstond, zeer verdienstelijk te noe men. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Eerste klas Z.H.: HSVGymnasiasten 2—1. 2e klasse A: ODIVicus Orientis 03. WIELRENNEN RONDE VAN HAARLEM-NOORD. Op een traject in het noordelijk del der gemeente Haarlem organiseerde de wieler club „de Jonge Kampioen" de ronde van Haarlem-Noord. De uitslagen luiden: onafhankelijken en amateurs: 55 K.M. of vijf en twintig ron den: 1. C. de Best, Haarlem, 1 uur 37 min. 37 sec., 2. C. Peeters, Haarlem, 3. P. Evers, Wormerveer, 4. J. Lust, Oostzaan, 5. M. Se ga ar, Leiden.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3