Weerbericht SPORT DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 2 Hoofdredacteur. Th. Wilmer, Lelden. Red. Buitenland: Mr. H. Gelse, Lelden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Leiden. Red. Omgeving: L. Roozen, Lelden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Lelden. ZONS OP-EN ONDERGANG. Zon onder 8.07 uur Donderdagavond. Zon op 7.08 uur Vrijdagochtend. Tusschen deze tijden moet worden ver duisterd. MAANSTANDEN. 11 September: De maan komt Donderdag avond om 10.43 uur op gaat Vrijdagmiddag om 1.59 uur onder. 12 September: De maan komt Vrijdag avond om 11.17 uur .op en gaat Zaterdag middag om 2.54 uur onder. (Laatste kwartier). 13 September: De maan komt Zaterdag avond om 11.57 uur op en gaat Zondagmid dag om 3.47 uur onder. 15 September: De maan komt Maandag nacht om 0.40 uur op en gaat Maandagmid dag om 4.34 uur onder. 16 September: De maan komt Dinsdag nacht te 1.39 uur op en gaat Dinsdagmiddag te 5.16 uur onder. 17 September: De maan komt Woensdag nacht om 2.39 uur op en gaat Woensdag middag om 5.54 uur onder. 18 September: De maan komt Donder dagnacht om 3.46 uur op en gaat Donder dagavond om 6.28 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Zweminr. „De Zijl" 19 gr. C. TURF ALS BRANDSTOF. In dezen tijd tracht iedereen zijn brand stofvoorraad zoo goed mogelijk aan te vullen. Velen, die in normale tijden er niet aan zouden denken, turf voor huisbrand- doeleinden te koopen, haasten zich nu zoo veel mogelijk van deze brandstof in te slaan. Het bezwaar is echter, dat het voor een leek ten een en male onmogelijk is de goede van de slechte turf te onderscheiden. De goede turf moet hard en vast zijn. Doch ook slechte turf kan hard en vast zijn, ter wijl ook de kleur geen uitkomst kan bie den .Geen wonder, dat veel uiterst infe rieure turf het publiek als goede turf wordt aangeboden en gretig wordt gekocht. Wij kunnen den koopers dan oo'k aan raden: koop uw turf bij een vertrouwd adres en wel bij uw brandstoffenhandelaar, waar u steeds uw brandstoffen heeft ge kocht. Zooals u weet, geven de bonnen 05, 06 en 07 van de bonkaart „haarden en kachels j" en de bonnen 05, 06, 07 en 08 van de bonkaart „haarden en ka chels k" tot 31 /December a.s. recht op het koopen van 195 kg persturf (300 stuks), of 200 kg. baggerturf (450 stuks) of 275 kg. uit de Peel afkomstige turf of 200 kg. overige soorten turf. De ge noemde bonnen kunnen later alsnog geldig worden verklaard voor het koo pen van alle soorten vaste brandstof fen. Hoewel dus velen, die bonnen nog zullen bewaren, gaan anderen in het idee, wat ik heb, dat heb ik, ertoe over nu met deze bonnen turf te koopen. Wat het koopen van „turf" aantrekke lijk maakt, is dat in vele gevallen de koop zonder inlevering van bonnen tot stand kan komen. Doch in een dergelijk geval is men er zeker van waardeloozen rommel te ontvangen, want behalve de z.g. aanmaakturf, welke „bonvrij" is, is goede turf slechts te gen inlevering van bonnen te koop. De aanmaakturf, welke als brandstof niet .geschikt is, kan men gemakkelijk van de brandstofüirf onderscheiden, door dat zij los is en gemakkelijk met de hand kan worden verbrokkeld. Nog vestigen wij er de aandacht op, dat niet elke haard of kachel geschikt is met turf gestookt te worden. Ook in dit op zicht kan men zich teleurstellingen be sparen door tijdig vakkundig advies in te winnen. Heeft men zijn turf eenmaal in huis, zorg dan, dat ze droog en luchtig wordt opgestapeld. Luchtig wil hier zeggen zoo danig, dat de lucht zooveel mogelijk toe gang tot de afzonderlijke turven heeft, zoodat deze nog zooveel mogelijk drogen. Turf moet om te branden droog zijn en de op een vochtige plaats bewaarde turf zal tegen het stookseizoen doornat zijn en maanden noodig hebben om te drogen. Stapel ze daarom in een droge ruimte in dubbele rijen, elke rij op korten afstand van de andere. FEUILLETON DE VLUCHTELING VAN CAYENNE door OTTO BINNS. Geautoriseerde vertaling. 8) Geschoren en gekleed in een wit zeilcos- tuum, was Jules niet meer te herkennen als de ontvluchte gevangene van den vorigen avond. Slechts zijn met scheuren door ploegde handen, zijn zenuwachtige geba ren en zijn koortsig-geel gezicht had de zoekers op het spoor van zijn identiteit kunnen brengen. Na een langen tijd van zwijgen was het Harborough, die de stilte verbrak. „Zou het niet mogelijk zijn, dat ze hem vannacht toch gevonden hebben, Jules?" „Ik denk van niet", meende Jules snel. „Dan zou die boot...." „Ze kunnen nog naar jou aan het zoeken zijn, en naar de anderen". „Dat is mogelijk, maar toch geloof ik niet dat ze Langdon vannacht gevonden heb ben. Bedenk dat de boot mij volgde, even als de mannen op het strand; ze schenen er niet aan te denken, mijn schuilplaats te onderzoeken". „Wat kan er dan met hem gebeurd zijn?" ,,Ik denk, dat, terwijl ik wegvluchtte, Langdon weer bij kennis gekomen, en zich Hebt U al gestort Bijna iederen dag verschijnt in dit blad een belangrijk gironummer. Dat nummer is: 8 7 6 0 0 Kent u het nog? Het is het gironum mer van de Nederlandsche ambulan ce, welke straks naar het Oostfront zal vertrekken. Duizenden Nederlan ders hebben reeds hun bijdrage voor. de totstandkoming van deze ambulan ce op dit nummer gestort. Die van u wordt nog verwacht. Stort vandaag nog, iets meer dan u kunt missen, op girorekening 8-76-0-0 Nederlandsche Ambulance Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. HUREN VAN NIEUWGEBOUWDE HUIZEN. Zooals men weet, worden de huurprijzen vastgehouden op het peil van 9 Mei 1940, op grond van het huurprijsbesluit. Dit be sluit is echter niet van toepassing op hui zen, die eerst na 27 December 1940 gereed zyn gekomen. Bij het bepalen van den huurprijs van nieuw gebouwde huizen zul len de eigenaren in de eerste plaats reke ning houden met de bouwkosten. Daar deze sinds den genoemden datum gestegen zijn, is het mogelijk dat hierdoor de huren hooger worden dan die, welke voor soort gelijke huizen op 9 Mei 1940 golden. Op zichzelf behoeft dit nog niet tot onbillijk heden te leiden. De gemachtigde voor de prijzen deelt echter mede, dat hem gevallen bekend zijn, waarin de huren van nieuwe huizen excessief hoog zijn gesteld. Hierte gen zal in het vervolg worden opgetreden, en wel op grond van de bepalingen van het pr ijsvorm ingsbeslu it. INZAMELING VAN KASTANJES, EIKELS EN BEUKENOOTJES. Regeling van rijkswege. De persdienst van de departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij meldt: De zomer spoedt reeds ten einde. Nog enkele weken en de grond onder de Doo rnen zal weer bedekt zijn met kastanjes, eikels en beukenootjes, die door rapers vlij tig zullen worden opgezocht. Onder de tegenwoordige omstandigheden echter is het voor de voeding van mensch en dier meer dan ooit noodzakelijk, dat niets verloren ga van alle producten, wel ke tot verruiming van de voedselvoorziening kunnen bijdragen. Eikels en kastanjes vor. men, hoofdzakelijk wegens hun gehalte aan zetmeelachtigfe stoffen, een goed veevoer. Bovendien zijn eikels een gezochte grond stof voor de vervaardiging van koffie-sur- rogaat. En, wat beukenootjes betreft, hier uit kan olie worden geëxtraheerd en het restant kan tot veevoer worden verwerkt. Daarom is, opdat geen eikels, beukenootjes of kastanjes op den grond blijven liggen en vergaan, ieders medewerking aan de inzameling ervan noodig. Voorts is de me dewerking van de vruchten van veel belang. Aangezien ons volk het grootst mo gelijke rendement van de vruchten moet verkrijgen, wordt dit jaar de in zameling van rijkswege geregeld en geschiedt zij onder de auspiciën van de Nederlandsche Inkoopcentrale van Ak kerbouwproducten (N. I. C. A.). Het land is voor de inzameling in een achttal districten verdeeld; aan het hoofd van elk district staat een hoofdagent. Des kundigen op het gebied van. boschbouw, boomkweekerij en zaadteelt, zijn als hoofd agent aangewezen. De hoofdagenten hebben in het algemeen tot taak, maatregelen te treffen voor de inzameling in het werkgebied en voor het vervoer naar de verwerkers. Onder goed keuring van de N. I. C. A. zullen de hoofd agenten een voldoend aantal agenten aan stellen. Als agent kunnen fungeerén personen, die in zekere mate van de desbetreffende pro ducten op de hoogte zijn en over een vol doende opslagruimte beschikken. Wie agent wil worden, moet zich niet met de N.I.C.èA., maar met den hoofdagent Van de streek, waar hij woont, in verbinding stel len. Wat 't rapen aangaat, ieder, die wil, kan eraan meedoen. Men heeft er geen Vergun ning voor noodig en zal er wat mee kun nen verdienen. De prijzen, waartegen de agenten de vruchten van de rapers overne men, zullen nog worden vastgesteld. Het voor alle veiligheid dieper in het bosch heeft verborgen. Hij zal de motorboot in de gaten gekregen hebben, terwijl ik in geen velden of wegen te bespeuren was, zoodat hij niet kon begrijpen hoe hij op die plaats gekomen kon zijn. Zijn eerste gedachte was natuurlijk, zichzelf in veiligheid te stellen; een veiligheid die hij alleen kon vinden in het bosch achter zich". ,,Maar we kunnen toch onmogelijk over dag in het bosch gaan zoeken, met die ke rels in onze nabijheid. Ze stellen tóch al veel te veel belang in dit jacht!" „Lieve hemel, ja. Maar ik geloof, dat we toch niet veel succes zouden hebben, zelfs al konden we gaan zoeken. Als Dudley in staat .was, vooruit te komen, is hij op het oogenblik zeker alf een heel eind uit de buurt; U weet, dat hij vertrouwd is met de ze streken". „Dat is waar", stemde Harborough in ge dachten verzopken toe. „Als we in de gevangenis onze plannen voor ontsnapping bespraken, verzette hij er zich altijd heftig tegen, de kust te vol gen, maar beweerde steeds dat het oerwoud de veiligste plaats voor ons was. We wisten bovendien uit de verhalen van lieden, die reeds eerder ontvluchtingspogingen gedaan hadden, dat als we zouden willen landen op Nederlandsch gebied, of verderop in de Engelsche kolonie, we door de overheid vastgehouden zouden worden tot de Fran- schen ons weer kwamen halen. Hij was er van overtuigd, dat onze eenige kans lag in de route achterom, dwars door het binnen land, waar niemand naar ons zou uitkijken, en waar we ons zelf gemakkelijk konden doen doorgaan voor diamantzoekers; wat we inderdaad ook van plan waren te worden, want er zouden genoeg menschen spreekt vanzelf, dat de vruchten aan de eischen, welke de agenten zullen stellen, moeten voldoen. De rapers zijn verplicht, de vruchten, welke zij hebben verzameld, bij den naast bij gevestigden agent in te leveren. Voor het vervoer van de vruchten naar, en de aflevering ervan aan de agenten zul len voor hoeveelheden, kleiner dan 50 kg., de rapers geen vergunning behoeven, maar voor het overige zal het, ter wille van de controle, worden verboden, zonder vergunning kastanjes, eikels en beukenoot jes te vervoeren, te doen vervoeren, af te leveren, te doen afleveren, te bewerken of te verwerken. De bezitters van afgesloten, particuliere terreinen zijn verplicht, zoodra de hoofd agent dit eischt, de vruchten aan den plaat selijken agent af te leveren. Wenschen de grondbezitters niet zeiven te laten verza melen, dan moeten zij toestaan, dat rapers, die de agent zal aanwijzen, de vruchten zullen verzamelen. Hierbij zal tegen be schadiging van parken, enz. worden ge waakt. Vergrooting van den voorraad voeder voor het vee strekt, indirect, ten bate van de voedselvoorziening van den mensch Daarom worden alle landgenooten opge wekt om, wanneer het tijdstip hiervoor is aangebroken, aan de inzameling van kas tanjes, eikels en beukenootjes mee te werken. In een „officieele publicatie" zijn gisteren de namen en adressen vermeld van de aan gestelde hoofdagenten, met wie zij, die als agent in aanmerking wenschen te komen, zich in verbinding kunnen stellen, bene vens de eiselien waaraan de agenten dienen te voldoen. In een tweede „officieele pu blicatie" zijn de maatregelen voor de zaai zaadvoorziening van kastanjes, eikels en beukenootjes gepubliceerd. (gemengde SieticMen BIJ AANRIJDING GEDOOD. Onder de gemeente Margraten, bij Gul pen, werd Dihsdag een man aangereden door een zwaren vrachtauto. Het slachtof fer was onnmiddellijk dood. De man bleek van Belgische nationaliteit te zijn. ERNSTIG ONGEVAL TE HEEMSTEDE. Gistermiddag te ongeveer 4 uur is te Heemstede een ernstig verkeersongeval gebeurd. De 68-jarige mevrouw B. geb. S. uit Amsterdam, die tijdelijk bij haar zoon in Heemstede woonde, wilde de trambaan oversteken, juist op het oogenblik toen een tram uit de richting Haarlem naderde. De bestuurder remde uit alle macht, doch kon niet verhinderen, daf mevr. B. door deh motorwagen gegrepen werd. Zij ge raakte onder den baanschuiver en werd eenige meters meegesleurd. Mevr. B. bekwam een gecompliceerde v onderbeenbreuk, inwendige kneuzingen en ernstige hoofdwonden. Op advies van dr Luin, die juist passeerde en de eerste hulp verleende, werd zij per ziekenauto naar het Diaconessen-ziekenhuis te Haar lem overgebracht. Na wij in den loop van den avond ver namen. was de toestand van mevr. B. ern stig, doch niet hopeloos. INVAL IN SPEELHOL. De Haagsche politie heeft in de Lim burg Stirumstraat een inval in een speel hol gedaan. Men moest met een breek ijzer de deur openbreken. In een voorka mer op de eerste étage zat een gezelschap van zestien personen om een met groen laken bedekte tafel, waarop zich een aantal fiches bevond. Bij een verder inge steld onderzoek werden ook in vazen en tusschen stoelzitingen nog meer fiches ge vonden, terwijl onder een canapé een rou lette was verborgen. Het geheele gezel schap ging naar het bureau, waar vastge houden zijn de bankhouder, G. A. J., zijn- assistent P. L. J. S. en de croupier J. A. NOG STEEDS FRAUDULEUZE SLACHTINGEN. De recherche heeft gisterenavond in een perceel aan de Zutphensohestraat te 's-Gra venhage in een keuken 86 kg. vleesch aam- getroffen, afkomstig van een frauduleus geslacht varken. De bewoner, de 28 jarige slagersknecht L. J., was bezig het vleesch in gedeelten te verpakken om het voor den verkoop gereed te maken. De man is in bewaring gesteld, het vleesch is in beslag genomen en overgebracht naar het open baar slachthuis. Naar de herkomst van het vleesch wordt een onderzoek ingesteld. zijn, die ons als helper zouden willen aan nemen, zonder ons met veel vragen lastig te vallen. Hij had ons ten slotte allemaal overtuigd van de degelijkheid van zijn plan; we zouden hier op de kust landen, onze boot vernietigen, en het binnenland in trekken". Harborough floot zachtjes tusschen zijn tanden. „Een tamelijk hopelooze onderne ming". „U hebt nog geen twee jaar gevangenis leven in Cayenne doorgemaakt", was het kalme antwoord van Jules. Harborough stemde zwijgend toe, en Ju les ging verder: „Bovendien had Langdon nog een andere reden om deze route te verkiezen boven andere. Hij kent dit land door en door, en was in het bezit van een geheim; iets waar van behalve hijzelf, nog slechts één mensch kennis had en die man is dood". „Bedoel je Dick Pelham?" ,,Ah, U kent het verhaal reeds." Slechts gedeeltelijk. Ik weet dat Dudley samen met Pelham in Parijs was; dat Pel ham doodgeschoten werd gevonden in een huis in Montmartre, en dat jij en Dudley ervan beschuldigd werden, hem om 'n aan tal ruwe diamanten gedood te hebben. Dudley had er enkele van bij zich, toen hij gearresteerd werd. Tot zoover las ik het uit het verslag van de rechtsziting. En een van je kennissen vertelde me dat het heele ge val een doorgestoken kaart was, en dat er een juweelenhandelaar achter zat, een ze kere Henri De Faramond". „Een kerel voor wien de hel nog te goed is. Wat U vernam is allemaal waar. Lang don en zijn vriend maakten kennis met De Faramond in Hotel Foyot, en lieten hem hun steenen zien, zonder te vermoeden, dat WANDELSPORT P. P. A. HERFSTTOCHTEN OP 27 EN 28 SEPTEMBER. De bekende Leidsche Wandelver. P. P. A., organiseert op 27 en 28 September a.s. Herfsttochten over 20 en 30 km. te Leiden. Deelneming staat open Voor deelnemers van alle leeftijden. De start heeft plaats van Oud-Hortus- zicht, Witte Singel 59 te Leiden, Zaterdag's van 14 uur tot 15.30, Zondags van 10 uur tot 12 uur. Nadere inlichtingen verstrekken gaarne de heeren J. M. de Groot, Bloemistenlaan 24 en A. van Heusden, Bilitonstraat 15 te Leiden. BOKSEN DUITSCHE BOKSWEDSTRIJDEN IN DE HOOFDSTAD. Eder demonstreert. Voor de eerste maal werden in het Olym pisch Stadion te Amsterdam bokswedstrij den gehouden. Reeds verschillende malen bestonden plannen, om de hoofdstad op een belangrijken wedstrijd te onthalen, doch nimmer kwam het zoover en ook thans waren het nog geen landgenooten, die elkander de zege betwistten. Op het oogen blik organiseert das Truppenbetreu beim Reichskommissar in ons land een midden gewicht competitie, waaraan een aantal jonge vooraanstaande Duitsche boksers deelneemt. Verstrooiing der weermacht is in de eerste plaats het doel dezer wedstrij den, doch daarnaast ziet men hierin een goede gelegenheid, om het Nederlandsche publiek te toonen, dat men ook in de mid- dengewichtklasse bezig is met het kweeken van goede representanten naast Gustaf Eder, die negen maal kampioen van Europa werd in het weiter ge wicht en zich thans in het middengewicht oefent bij gebrek aan een tegenstander in de eerste klasse. Inder daad kan eenige vooruitgang geconstateerd v/orden, doch het zal voor de over het al gemeen zwaargebouwde Duitschers te allen tijde moeilijk blijven, om in het midden gewicht vertegenwoordigers van internatio nale klasse in den strijd te brengen. Met uitzondering althans van Eder, die gister middag als gast in de demonstratieronde toonde, ook in deze klasse verre zijn land genooten, die hier present waren, de baas te zijn. Dit neemt niet weg, dat de 16.000 aanwezigen onder wie de Oberbefehlshaber generaal der vliegers Christiansen en de Stadtkommandant Major Schröder, welke laatste een inleidend woord sprak, toch ten volle hebben genoten. Zoo niet van tech nisch volmaakte, dan toch van sensationeele partijen, waarin de krachten over het al gemeen niet ver uiteenliepen. In het gevecht tusschen Josef Hampels, Weenen, en Willy Seisler, Berlijn, werd Seisler wel eenige malen in de touwen ge dreven, doch door zijn ongewoon felle aan vallen in de laatste der vier ronden van drie minuten maakte hij veel goed, waar door de uitspraak der jury: onbeslist, het meest bevredigde.. Het lot wees Sc-isler ver volgens als overwinnaar aan. De meerderheid van Fritz Quoss uit Munster was tegen Georg Sporer, Hamburg eveneens in een gevecht van vier ronden van drie minuten, groot. Reeds in de derde ronde ging de Hamburger voor acht tellen neer hetgeen zich in de laatste ronde twee maal herhaalde. Quoss won op punten. De finale tusschen Quoss 'en Seisler was fel. In de eerste ronde had de laatste reeds alle moeite zich staande te houden en in de vierde ronde ging hij weer Voor negen tel len neer. Later herstelde hij zich eeniger- mate doch het initiatief bleef steeds bij Quoss, dien de jury tenslotte als winnaar en kampioen uitriep. Ouoss zal thans a.s. Zondag ook oo het Malieveld in den Haag de tegenstander zijn van Eder. De verlie zers van de reeds gëhouden wedstriiden te Vlissingen, kwamen voorts tegen elkander uit. Fritz ReppeL Berlijn, won op punten van Kurt Stary, Berlijn, terwijl de vlieger Jacobovski. de eenige militair in dit ge- zelschaD. Schader, Weenen door een k.o. uitschakelde. TAFELTENNIS DE COMPETITIE. De competitiewedstrijden voor Zondag a.s. zijn als volgt vastgesteld: le klas: v. Nispen 2TOG 1 13.30 uur; v. Nispen 1v. Nispen 3, 8.30 uur nam. 2e klass: TOG 2v. Nispen 5 2uur; Ken Hyne 2v. Nispen 4 7 uur nam. R. K. T. T. C. kunnen zich'alsnog zoo spoedig mogelijk opgeven bij J. van Dam, Oude Singel 26, Leiden. hij de grootste schurk van heel Europa was, een man, die door iederen dief van de gansche stad gevreesd werd". „Ook door jou, Jules?" „Vanzelfsprekend. Ik had verschillende keeren een kraakjë voor hem opgeknapt, begrijpt u! Ik zal niet trachten iets te ver bergen, waarvan u ongetwijfeld reeds op de hoogte bent, en evenmin wil ik ontken nen, dat ik van plan was, die diamanten te stelen. Maar De Faramond was de handig ste van ons tweeën. Niets vermoedend gin gen Langdon en Pelham een paar dagen na hun kennismaking naar een plaats van samenkomst, die De Faramond hen had op gegeven, en brachten de steenen in een klein koffertje mee. Ik was hen achterna gegaan, en kwam door een raam eveneens het huis binen. Er werd wijn gedronken, schijnbaar met een zwak vergif erin, want, alhoewel geen van tweeën veel ervan dronken, werden zij als volslagen dronken en door een spleet in een deur zag ik hoe De Faramond de steenen bij elkaar begon te garen. Dat vond ik eigenlijk heelemaal niet zoo erg, want ik dacht, dat ik De Fa ramond later wel mijn deel zou kunnen af handig maken, als ik hem vertelde, dat ik alles gezien had. Maar zoo zou het niet ge beuren. Toen Langdon zag, dat De Fara mond zich meester wilde maken van de dia manten, ontwaakte hij uit zijn verdooving. Hij richtte zich aan de rand van de tafel op, en schreeuwde: „Jou gemeene dief..!" Toen wilde hij zich op De Faramond wer pen, die snel een flesCh greep en die naar Langdon wierp. De flesch trof hem met kracht tegen het hoofd, zoodat hij als een blok neerviel en bewusteloos bleef liggen. Pelham ontwaakte door het lawaai uit zijn verdooving, en zag ook wat er gebeurde. DAMMEN „VOORSCHOTEN". Voor de eerste ronde Van de bordenwed strijden werden de volgende uitslagen ver kregen: le tiental: J. ZuijderduijnJ. van Leeu wen 02; A. TempelmanW. H. J. Ju 20; R. WaasdorpG. van Bemmelen 02; H. OudshoornP. Hakker uitgesteld; J. J. Braggaar—J. van Bemmeleij uitgesteld. 2e tiental: S. v. d. Me ijK. Ju 2—S. H. KuijpersC. Bins 20; H. StrikW. v. d. Krogt 20; G. OostergoC. G. Sirag 02; J. TeunissenM. de Broeder 02 (regl.). 3e tiental: W. v. EgmondN. Veerman 11; P. BraggaarH. van Egmond 0—2; HagendijkChr. v. d. Lee 20 (regl.); II. NagtegaalJ. Ne derhof 0—2; S. Voor berg.D. A. Delft tiitgesteld. 4e tiental: W. H. van Mc?urikJ. van Biemen 20; Ph. D. FuchsG. v. d. Lee 20; I. RomeinG. Vriezinga 20; N. Mooijmanj. Faber uitgesteld. KATWIJKSCHE DAMCLUB „K. D. O." De uitslag der eerste ronde voor den eersten bekerwedstrijd is als volgt: J. Schone veldJ. Durieux 20; A. Dijk stra—G. van 't Riet 20; D. Hartkamp P. Dijkstra uitgest.; W. BöttcherJ. van Elk 02; J. HouwerA. Oetman uitgest.; A. A. VooysA. van Beelen 20. Radio-programma VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1941 HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15 Schriftlezing en meditatie (Voor bereid door de Christelijke Radio Stich ting) 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.) 8.40 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gramofoonmuziek 11.00 Otto Hendriks en zijn orkest (11.20 11.40 Declamatie) 12.00 De Melodisten 12.40 Almanak 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 1.00 Orkest Malando en solist. Als intermezzo: Zang met orgelbegeleiding 2.00 Stedelijk or kest van Maastricht en gramofoonmuziek 4.00 Korte godsdienstige lezing 4.20 Gramofoonmuziek 4.45 Klaas van Beeck en zijn orkest 5.15 B.N.O.: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten 5.30 Voor de jeugd 5:45 Zang met pianobegeleiding 6.15 Sportwetenswaardigheden 6.30 Gramofoonmuziek 7.00 Actueel half uurtje 7.30 Gramofoonmuziek 8.00 Pianovoordracht 8.35 Gramofoonmuziek 8.45 Causerie „Wat is Nationaal-Socialis- me?" 9.00 Gramofoonmuziek 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 10.0010.15 B.N.O.: Engelsche uitzending: „Economie News from Holland". HILVERSUM H. 301.5 M. 6.45—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten 8.15. Gramofoonmuziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 Zang met pianobege leiding, en gramofoonmuziek 11.45 Gra mofoonmuziek 12.00 Amabile-sextet 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische be richten 1.00 Gevarieerd middagprogram ma 2.45 Gramofoonmuziek 3.00 Voor de vrouw 3.45 Orkest Boyd Bachman 4.30 Voor de jeugd 5.00 Gramofoon muziek 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economi sche- en beursberichten 5.30 Orgelcon cert 6.00 Causerie „Een boek over het „boek der verwachting" (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting) 6.15 De Ramblers 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Actueel halfuurtje 7.30 Gramofoonmu ziek 7.45 Reportage 8.00 Omroep orkest en soliste 9.00 „Havens van Europa" 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 10.00 Avondwijding 10.0510.15 Gramofoonmuziek. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. le Programma: 6.4522.15 Hilversum I. 22.1524.00 Duitsch programma. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II. 22.1523.00 Programma uitsluitend voor aangeslotenen bij de Radio Centrales 23.0024.00 Duitsch programma. 3e Programma: Duitsch programma. 4e Programma: 6.4521.00 Duitsch pro gramma 21.0022.00 Gramofoonmuziek R. R. D. 22.0024.00 Duitsch programma. DE STRIJD OM BE SS AR ABIE. Vanavond zal de heer L. J. R. van den Werk voor de zender Hilversum I van 18.15 tot 18.30 spreken over het onderwerp: „Hoe ik voor het eerst met het land tusschen de Proet en de Dnjestr kennis maakte." Hij wierp zich als een woedende tijger op De Faramond. Deze greep echter naar zijn revolver, schoot twee keer, en het volgend oogenblik was er een morsdoode man in de kamer. Binnen een paar seconden was alles gebeurd. Na een oogenblik te hebben staan luisteren, ging de moordenaar naar den doode toe en begon diens zakken te onder zoeken, waarna hij hetzelfde deed bij den ander. Op dat oogenblik begreep ik niet waar hij naar zocht, maar...." „Weet je het dan nu wel"? „Zeker! Langdon heeft het mij verteld. Hij zocht naar een plattegrond van de land streek waar de diamanten gevonden wa ren, want ze waren van een grootte en kleur als in Guyana zelden gevonden wor den". Harborough knikte. „Dat klinkt zeer waarschijnlijk. En toen?" „Ik werd bang. Ik wist niet, wat te doen. Ik was er van overtuigd dat De Faramond geen genade zou kennen als hij bemerkte dat ik gespionneerd had, en hij had een re volver bij zich, terwijl ik alleen maar het mes bezat, waarmee ik het raam gefor ceerd had. Ten slotte oordeelde ik het 't veiligst, er vandoor te gaan, en dus sloop ik voorzichtig het huis uit. Den volgenden morgen las ik in de kranten het bericht van de ontdekking van een doode in dat huis en van nog iemand, die zeer vreemd deed, en in wiens zakken een revolver en enkele diamanten Meerden gevonden". „Juist, dat was Langdon, dat heb ik ook allemaal gelezen. Die slag op zijn hoofd had hem tijdelijk van zijn verstand beroofd. Men beschuldigde hem van den moord. Al leen, ik begrijp niet, hoe men jou er even eens mee in verband bracht"! (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2