Qemengdetöexicfiten Gruwelijk misdriji te Oisterwijk Dat zal je wel lukken MAANDAG 1 SEPTEMBER 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. fi DERTIENJARIG MEISJE UIT ROTTERDAM OM HET LEVEN GEBRACHT. In de uitgestrekte bosschen van Ois terwijk is Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur een moord gepleegd op een dertien jarig meisje uit Rotterdam, dat gelo geerd was op een der boerderijen van Balsvoort onder de gemeente Haaren. De ouders kwamen het meisje juist halen, om haar mee terug naar Rotter dam te nemen. Het kind reed vooruit, zoodat de ouders haar uit het gezicht verloren. Een uur later was het meisje nog niet op de boerderij aangekomen. Men ging daarop zoeken en vond het dood aan den rand van een dennebosch; het meisje bleek gewurgd te zijn. Haar rijwiel was verdwenen. Wèl vond men bij het slachtoffer een heerenrijwiel. Men maakt hieruit op, dat de dader on raad heeft bespeurd en met de fiets van het meisje er van door is gegaan. Deze fiets is gisteren in het bosch teruggevon den. De politie is terstond verwittigd en het Bossche parket stelde zich op de hoogte van het misdrijf. Verdachte gearresteerd Nader wordt gemeld: Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de Oisterwijksche po litie, in samenwerking met de Tilburgsche recherche, er in geslaagd is zooveel bezwa rende gegevens te verzamelen, dat zij kon overgaan tot voorloopige in hechtenisne ming van zekeren B. uit Tilburg. Verdach te blijft echter hardnekkig ontkennen, doch de fiets, welke op de plaats van den moord gevonden werd, is als de zijne hejkend. Nog een tweede slachtoffer? Ook zoekt de Tilburgsche politie verband tusschen dezen moord en de verdwijning van het 10-jarig Tilburgsche meisje Ria Pa- gie, dat reeds veertien dagen wordt ver mist. Berijder gedood, zijn vrouw gewond. Gistermiddag omstreeks half zes is de 56-jarige motorrijder S. Ansems, uit Til burg, op den Rijksweg BredaTilburg on der de gemeente Huiten, op een vrachtauto gereden. A. was op slag dood. De 36-jarige echtgenoote van A., die op de duo zat, kreeg een schouderfractuur. Zij is naar haar wo ning in de Beethovenstraat te Tilburg ver voerd. JEUGDIGE WIELRIJDER DOODELIJK GEWOND. De 12-jarige H. G., uit de Gildebroeder- straat te Tilburg, reed per fiets met ta melijke vaart door het nieuwe gedeelte van de Willem II-straat. Toen hij de smal le Prins Hendrikstraat wilde inrijden, nam hij den bocht te groot, waardoor hi.rin bot sing kwam met een met paard bespannen voertuig. De jongen sloeg tegen den grond, waar hij bewusteloos bleef liggen. In het St. Elisabethziekenhuis is het ventje na eenige uren aan zijn verwondingen over leden. SLACHTOFFERS VAN DE DUISTERNIS. Te Oisterwijk is de zestigjarige A. van R. verdronken. Men vermoedt, dat de man des nachts iemand in zijn tuin heeft ge hoord en op onderzoek uitgaande, in de duisternis in de looiersput is geraakt, waarin hij verdronken is. Nabij de Willemsbrug te Rotterdam is uit de Maas het lijk opgevischt van den 49-jarigen J. T. Burgers, uit de Feyenoord- straat. De man werd sinds 24 dezer ver mist. Vermoedelijk is hij in de duisternis te water geraakt. TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND DOOR BLIKSEMINSLAG Tijdens het zware weder van Zaterdag ochtend is in twee boerderijen te Ommen de bliksem ingeslagen met als gevolg, dat deze tot den grond zijn afgebrand. Het wa- R.K. V«r. v. Kraam verzorging v. alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bnrean le BINNENVESTGRACHT 30, voorheen Boerhaavestr. verleen! hulp door gediplomeerde,, krachten. Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 aur tot het verstrekken van de gewenschte inlichtingen. 7522 Telef. 23420, b. g. g. inlicht K 08. Aanvragen (schrift.) adres Ie Binnenvestgracht 30 ren de boerderijen van de landbouwers Paarhuis in Varsenerveld en De Graaf in Lemelerveld. De levende have kon bijtijds gered wor den, daarentegen ging er echter een groote hoeveelheid graan, rogge en hooi verloren. Van den landbouwer Verburg in Var- sen werd een hooiberg met duizenden ki lo's hooi door den bliksem getroffen. Dit ging geheel in vlammen op. HOTEL-OPLICHTER TE OMMEN Kantoorbediende gaf' zich voor baron en substituut-officier van Justitie uit Dzer dagen vervoegde zich aan een hotel te Ommen een heer, die zich voorstelde als „baron van Heemstra, substituut-offi cier van Justitie te Zwolle" en „lid van de politieke recherche". Hij was met een spe ciale opdracht voor tien dagen in de stad gedetacheerd. In bedoeld hotel moest hij wachten op andere autoriteiten, die naar hier onderweg waren. Hij ontpopte zich als een gezellig cau seur en als iemand, die van een hartver sterking hield. Zoo vertelde hij o.m. als marine-officier gevaren te hebben en dat hij zich verdienstelijk had gemaakt bij het redden van schipbreukelingen. Hij was daarvoor onderscheiden met een ridder orde. In zijn knoopsgat prijkte dan ook een lintje, dat sterk deed denken aan lint van een of andere feestverpakking. Toen de autoriteiten nog steeds op zich lieten wach ten, belde baron Van Heemstra even den brigade-commandant der marechaussee op, om te informeeren of de heeren soms daar waren. Dit bleek echter niet het geval. Na nog medegedeeld te hebbe®, dat Om men van heden af onder strenge controle stond, o.a. werd er een briefcensuur inge voerd, vertrok hij naar Zwolle, met de be lofte den volgenden dag te zullen terug- keeren. Het duurde echter vier dagen alvorens de baron weer boven water kwam. Een groot aantal rechtszittingen had zijn werk eenigszins in de war gestuurd. Hij huurde nu een kamer in een ander hotel en ont moette daar een jongeman, die in Zwolle een rechtszaak had loopen en hierover nog al in den put zat. Geen nood, de baron zou hem wel even helpen. Wanneer het jonge- mensch bereid was hem een flink bedrgg ter hand te stellen, zou hij zijn invloed als substituut-officier aanwenden en kwam de knaap er met een kleine geldboete af. Deze was echter wel zoo verstandig van dit aan bod geen gebruik te maken, weshalve v. H. meende hem te moeten rangschikken onder de categorie „stomme Hollanders". Inmiddels was reeds komen vast te staan, dat hij niet de baron Van Heemstra was, voor wien hij zich uitgaf. In het nachtregis- ter toekende hij dan ook met den naam B. De hotelier, die bereids van de situatie op de hoogte was gesteld, oordeelde het ver standiger hem den volgenden nacht geen toegang meer te verleenen. In het eerste hotel verschafte men hem logies. Deze ho telhouder wees den man den volgenden dag echter op zijn vreemd gedrag. Het gevolg was, dat de baron des morgens voor dag en dauw vertrok zonder te betalen. Eenige da gen later werd hij op aanwijzing van een Ommenaar in Zwolle gearresteerd. Hij bleek te zijn een 29-jarige Amsterdamsche kantoorbediende, die inderdeed B. heet. De Crt." Een stoffenhandelaar aan de Kalver- straat te Amsterdam had, gedachtig de vele inbraken, welke de laatste maanden vooral ook in dit soort zaken gepleegd worden, zijn winkel tot een ware fortifica tie versterkt. De winkeldeur was herme tisch gesloten en voor een kelderdeur had hij een zwaren ijzeren boom laten maken, terwijl de ramen met ijzeren platen waren afgesloten. Helaas had hij waarschijnlijk niet met de -mogelijkheid rekening gehou den, dat er voor eventueele dieven nog een andere wijze bestond, om binnen te ko men en wel, door zich overdag rustig te laten insluiten. Dat is blijkbaar Vrijdag gebeurd, althans Zaterdagmorgen ontdek te het personeel, dat er een partij stoffen, ter waarde van ƒ2000 gestolen was. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat de dieven de winkeldeur niet hadden kun nen openen en daarom via den kelderdeur waar zij slechts van binden uit den af sluitboom behoefden wég te nemen het perceel hadden verlaten. DIEVEN GEARRESTEERD. De politie te Kockengen heeft drie per sonen gearresteerd onder verdenking van diefstal van konijnen, capucijners en rij wielen. Zij had een aanwijzing gekregen, dat het drietal zich in een schuur ophield. Bij het bezoek aan deze schuur trof zij niet alleen de drie gezochte inwoners van Kockengen aan, maar eveneens een hoe veelheid ontvreemde voorwerpen. CLANDESTIENE HANDEL. Ambtenaren van den centralen crisiscon troledienst hebben te Mijdrecht op een boerderij een inval gedaan en er een par tij frauduleus vervaardigde kaas in beslag genomen. Toen de ambtenaren de boerderij verlie ten, zagen zij een man op den weg. die per rijwiel iets vervoerde. Zij hielden hem aan en het bleek, dat de man een hoeveelheid varkensvleesch, afkomstig van fraudu leuze slachting, afkomstig van fraudu- baal tegen den vervoerder en in beslagne ming van het vleesch volgden.- DE RUIL GING NIET DOOR. Dezer dagen kreeg een bakker te Am sterdam een aanbieding van een meelhan delaar. wonende aan de Houtmankade. Deze laatste had nog drie balen Ameri- kaansch patentmeel, welke hij. tegen de noodige bijbetaling natuurlijk wil de ruilen voor even zooveel regeerïngs- bloem. De bakker hield zich, alsof hij inder daad wel iets voelde voor een dergelijke transactie en vroeg den handelaar, nog eens terug te komen. Hij waarschuwde echter de politie en toen de handelaar weer kwam, zat een rechercheur in een kast verborgen, die het geheele gesprek afluisterde en den handelaar daarop we gens overtreding van de distributiewet ar resteerde. De patentbloem, een hoeveelheid van 450 kg., alsmede 69 balen roggemeel en een partij witte boonen werden te zijnen hui ze in beslag genomen. BUSLICHTER AANGEHOUDEN. Een bewoners van de Nic. Witsenkade te Amsterdam zag gisterochtend hoe een man verscheidene brievenbussen aldaar van buiten af inspecteerde en trachtte, den in houd daarvan eruit te halen. Hij waar schuwde de politie en deze hield den brie- venvisscher aan. Twintig brieven, welke hij op deze wijze bad verzameld, werden op hem bevonden. Het bleek, dat de m,an op deze wijze trachtte, distributiebonnen of anderen inhoud, van waarde der brieven te bemachtigen. Winterhulp Nederland Gironummer van df W. H. N. 5 553 De Bank van de W. H. N. is Kasvereeniging N.V. Amster dam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877 VERKEERSONGEVALLEN JULI 1941. De K.N.A.C. schrijft: De regelmatig verschijnende cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek inzake de slachtoffers van verkeersonge vallen vertoonen over de maand Juli 1941 weer een stijging, wat het aantal gedoode slachtoffers betreft. De cijfers voor de laatste zes maanden zijn als volgt (tusschen haakjes de cijfers van de overeenkomstige maanden van vo rig jaar). gedood ernstig gewond Februari 43 (34) 142 (225) Maart 32 (45) 185 (280) April 28 (63) 149 (352) Mei 29 (49) 154 (247) Juni 28 (35) 187 (200) Juli 36 (59) 176 (289) De in de vorige maanden gesignaleerde relatieve toeneming van het aantal ern stige verkeersongevallen in de groote ste den is tot staan gekomeh. Het meerendeel der gedoode slachtoffers viel thans buiten de groote steden, hetgeen naar de meening van de K.N.A.C., ongetwijfeld verband zal houden met het grootere vacantie-vèrkeer in de buiten-gemeenten. In verband met den aard van verschil lende verkeersongevallen van den laatsten tijd acht de K.N.A.C. het nuttig er dit maal nog eens uitdrukkelijk op te wijzen, dat men aan het uitsteken van de linker hand ten teeken, dat men links af wil slaan geen recht van voorrang kan ont- Leenen. Men dient dus bij het linksaf slaan ten volle, aandacht te besteden aan het ach terop komende verkeer, zoowel als aan het tegemoetkomende verkeer. De liturgie der Kerk DINSDAG 2 September. Mis v. d. H. Ste- phanus, koning van Hongarije, Belijder: Os Justi. 2e gebed A Cunctis. 8e .naar keuze v. d. priester; 4e voor den vrede, Kleur: Wit. Te Strigonium, het tegenwoor dige Gran, werd in 977 geboren de zoon van Geysa, de vierde Hertog van de Hongaren en diens gemalin Sarloth. De pasgeborene kreeg de naam van „Waze", maar bij het heilig Doopsel, hem toegediend door de heilige Adelbertus, bisschop van Praag, ontving hij de naam van „Stephanus". In 997 stierf Geysa, na Stephanus tot zijn op volger te hebben benoemd. Als hoofd van zijn volk verklaarde Stephanus nu uitdruk kelijk, dat de afgoderij in zijn staten moest ophouden en zijn onderdanen zich moes ten toeleggen op de kennis van den waren God. Overal liet hij de christelijke gods dienst verkondigen. Priesters ontbood hij en kloosterlingen, om zijn volk in de leer van het heilig Evangelie te onderrichten. Hij stichtte kloosters, welke hij rijkelijk begiftigde en weldra werden scholen voor godsvrucht en wetenschap opgericht. Om ihet wezenlijk geluk van zijn onderdanen te verzekeren, vaardigde hij wetten uit, welke de onbeschaafde gebruiken, door de Hongaren van de Scythen overgenomen, streng verboden. Aldus is de heilige Ste phanus één van die zeldzame mannen ge weest, wier invloed zich geruim en tijd nog op de zeden, overtuiging en gewoonten van het volk, dat hij bestuurde, deed ge voelen. Als apostel, overwinnaar, wetgever Radio-programma DINSDAG 2 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 415,5 M. 6.45 Gramofoon- muziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtend gym nastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie (Voor bereid door de Christelijke Radio Stich ting). 8.25 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmu ziek. 11.00 Voordracht. 11.20 Zang, piano en gramofoonmuziek. 12.00 Gra mofoonmuziek. 12.25 Het kwartier van den arbeid. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Cello en piano. 1.30 Boyd Bach- man en Klaas van Beeck en hun orkesten. 2.45 Revida Sextet. 3.30 Zang met pianobegeleiding. 4.00 Bijbellezing. 4.20 Gramofoonmuziek. 4 45 Sport en spel voor de jeugd, 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Remitters. 6.00 Alleen voor manfven. 6.15 Cabaretprogramma. 6.45 Reporta ge. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Haar- lemsche orkestvereeniging en solisten. 8.45 Voor den boer. 9.00 Orgelconcert. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten 10.00 B.N.O.: Enigelsche uitzending: Economie News from Holland. HILVERSUM II. 301,5 M. 6.45—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Piano voordracht. 10.40 Gramofoonmu ziek. 11.00 Omroeporkest en solisten (e.o.). 12.00 Ensemble Rentmeester. 12.45 B.N.O.: Nieuws en economische be richten. 1.00 Orgelconcert en zang. 1.30 Ensemble Jonny Ombach. 2.00 Gra mofoonmuziek. 3.30 Zonnestralen in ziekenzalen. 4.00 Causerie met muzi kale begeleiding. 4.30 Gramofoonmuziek 5.15 B. N. O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Amabile-sextét. 6.15 Causerie over het Ziekenfondswezen (II). 6.30 Ensemble Bandi Balogh. 6.45 Cyclus: "In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N.S.B.) 7.00 Ac tueel halfuurtje. 7.30 Reportage. 7.45 Ensemble Bandi Balogh. 8.00 Radiotoo- neel. 9.00 Voor de werkènde vrouw. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00 Avondwijding. 10.0510.20 Politiek weekpraatje (e.o.). GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Programma uitsluitend voor aangeslotenen bij Radio Centrales 23.00 24.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch heeft hij de roem der grootste koningen verworven en tevens de eerbiedige ver eering van alle geloovigen. In de kerken van de E.E. P.P. Franciscanen DINSdAg. Mis v. d. Z.Z. Joannes Fran- cicus Burté, Apollinaris Morel en Save- rinus Girault, Martelaren (v. d. Fransche revolutie) :SaIus autem. 2e gebed v. d. H. Stephanus; 3e voor den vrede. Kleur: Rood. KLOMPERTJE KLOM", EEN ECHTE HOLLANDSCHE JONGEN 1, Op een mooien zomerschen dag liepen Klom pert je Klomp en zijn vader langs de haven van hun aardig dorpje Palingdam. Ze waren op weg1 naar huis. Vader was ;.uist met een schuit vol visch binnengeko men en de lading had een aardig centje opgebracht. 2. Nu gebeurde het, dat vu>icher Teun Zwartkijker op den wal bezig was zijn vangst van dien dag te sorteeren. Het viel hem niet mee. Dat kon je v/el aan zijn boos gezicht zien. Een van de visschen was ze ker al heel slecht, want hij gooide ze weg. 3. En juist op dat oogonblik kwamen Klompertje en zijn vader voorbij. De visch vloog met een groote vaart tegen Klomper tje aan. Die wist eerst niet, wat dat was en hij begon uit alle macht te schreeuwen. Vader Klomp schrok ook en.floep, weg was zyn geld. FEUILLETON door LOUISE KNöPFEL. (Geautoriseerde vertaling). 35) Zeg. antwoordde de Justizrat lachend, zoo'n ultimatum heb ik nog nooit door de telefoon gehad. Maar natuurlijk, juffrouw Liska, ik zal u graag van dienst zijn. Liska vloog in een taxi naar het andere einde van Berlijn: Mijnheer de Justizrat, met twintig mark kom ik er niet, zei ze geheel buiten adem, toen ze bij hem kwam binnenhollen. Vijf mark was ik al kwijt om bij u te ko men? Maar wat is er dan aan de hand, juf frouw Liska? U is zoo opgewonden! Mijnheer de Justizrat, als het u belieft vraag mij niets. Toe. geeft u mij vijf-en- twintig mark. U krijgt ze heel spoedig met rente op rente terug. Mertens dacht, dat hij die toezegging wel leggen kon bij de tallooze andere, welke ,hij in den loop der jaren gekregen had. Maar toch legde hy zwijgend een twintig markbiljet en een vijf-mark-stuk voor Liska neer. Dank u wel, zei deze, schudde den ouden heer zijn hand bijna uit het lid en stoof weer weg. Wie is het, vroeg Mathias Stoltenberg, toen de bediende hem in zy'n hotelkamer meldde, dat er een dame voor hem was. Juffrouw Hegenwald? Laat haar boven ko men! Liska kwam de kamer binne, zeer ver- Liska kwam de kamer binnen, zeer ver- Stoltenberg stond stijf en met een gelegen heidsgezicht haar midden in de kamer op te wachten. Waarmee kan ik je van dienst zijn, Liska? vroeg hij kort. Liska vermeed het hem aan te zien. Ik heb een verzoek, Mathias. Ën dat is? Laat mij een opname van je mogen nemen! Ik zou je zoo graag 'fotografeeren! Ik heb je foto noodig voor.een tijdschrift. Maar principieel laat ik mij nooit voor een tijdschrift fotografeeren. Nog meer af wijzend vervolgde hjj: Er zijn al aller lei lui geweest, die een artikel van mjj wil den hebben, een artikel en een foto. Weet ik veel! Ik ben toch geen tentoonstellings stuk! Mijn werk is veel te moeilijk en te ernstig dan dat ik mjj aan iedereen in alle mogelijke tijdschriften tusschen filmster ren en boksers zou willen laten toonen. Mathias, Liska zei het smeekend en nu keek ze hem toch aan. Mathias! En wanneer nu mijn heele leven er van af hangt, mijn toekomst. Wanneer ik je foto heb, wanneer ik de eerste ben, die ze bij de redactie brengt, dan ben ik geborgen. Mathias. Dan krijg ik werk, dan verdien ik geld, dan door schaamte overmano aarzelde zij een oogenblik dan behoeven wij geen honger meer te lijden, Steffa Bendorff en ik. Liska, om Godswil! Zijn toon, zijn gezicht waren opeens ge heel veranderd. Alle stugheid was weg. Schrik, bezorgdheid, en, Liska huiverde, liefde straalde uit zijn oogen, klonk uit zijn stem. Hij greep Liska's handen. Liska, kindje! Dadelijk moet je mij dat uitleggen: wat was dat gisteravond? Wat is er met je gebeurd? Wat zei je toen? Dat het je goed ging? En nu, Liska, spreek je zoo? Ik begrijp er niets van. Een zoete betoovering ging van zijn han den uit. Liska voelde het. Het geluk, dat haar overstroomde, dreigde haar duizelig te maken. Maar ze mocht zich aan deze ge voelens niet overgeven. Ze had daarvoor nu geen tijd. Later zal ik je dat allemaal uitleg gen, Mathias. fluisterde zij. Maar laat mij nu. alsjeblieft een foto van je maken. Toen greep Liska met een onderdruk ten vreugdekreet naar het toestel, dat ze neergezet had. Nog één oogenblikje, Liska! zei Ma thias. Hij trad op haar toe. Machteloos liet zij haar armen zakken. Zij voelde zich om strengeld. Zij voelde haar gebogen hoofd opgeheven. Ze zag zijn geliefde oogen zoo vlak bij. Toen had ze geen weerstandsver mogen meer. Het was alles niet waar, wat ik je gis teren gezegd heb, fluisterde zij. Ik loog al leen maar, omdat ik niet wilde, dat je alles zoudt weten, wat/er intusschen gebeurd is met ons huis, met mama en.... Zij kon niet verder spreken. Zijn ge zicht kwam steeds dichterbij. Een stem, lief en week zooals zij ze in haar droomen ge hoord had zij: Liska, lieve, kleine Liska! En toen zag ze niets meer. Ze sloot de oogen. Ze voelde een kus. Liska, fluisterde Ma thias, en drukte haar in zijn sterke armen. Liska, nu is het mij toch te machtig gewor den. Weet je. waarom ik Duitschland ver liet? Waarom ik al die lange maanden niets van mij hooren liet dan één enkele an sicht? Ik was bang, kindje. Jij bent zoo jong. Bij jou vergeleken ben ik oud. De afgrond, die tusschen je vader en je moe der was, daarvoor ben ik bang geweest. Mathias! En, als die afgrond er nu zijn zouik geloof, dat wij meisjes van vandaag veel geleerd hebben en rijp zijn voor onze jaren. Ik geloof, dat er geen af grond is, welke menschen, die elkaar lief hebben, niet zouden kunnen overbrug gen. Hij knikte, zijn oogen wei-den vochtig. Hij lei zijn arm om Liska's schouders. Kindje, kindje, zei hij aarzelend. Zoo als ik je nu hier heb eindelijk! heb ik het mij altijd gedroomd. En zeg mij nu eens, Liska, dat dit werkelijkheid is! Om dat te zeggen is er nog tijd ge noeg. Mathias, daarvoor zullen wij nog jaren hebben. Maar nu moet ik je foto heb ben. Je hebt het mij beloofd en het is mijn eerzucht ze op het bureau te brengen. Ik kan dr. Wernicke toch niet zoo teleurstel len. Wie is dat nu weer? vroeg Mathias wantrouwend. Liska legde het hem in het kort uit. Prachtig! zei Mathias. Die foto krijg je onder één voorwaarde. Die van jou moet er naast en het onderschrift ge-'f ik zelf op: dr. Mathias Stlotenberg en zijn verloofde, dr. Mathias Stoltenberg en zijn verloofde, Is dat nu bepaald noodig? vroeg Liska beschroomd. En of! besliste Mathias Stoltenberg. En het hoort ool^ Dit zeggend drukte hij Liska nog eens stévig in zijn armen. Dus maak nu maar even de opname. Maar dat zeg ik je. het is tevens je laatste van dien aard. Ik heb geen lust je ook maar een kwartiertje te moeten missen. We heb ben heel wat te doen, Liska. In de eer ste plaats mama. Die zal verheugd zijn, Mathias. Se dert haar groote schipbreuk denkt zij er alleen nog maar aan, dat tenminste ik het beter zou krijgen Maar dat het mij zoo goed zou gaan. zoo onmetelijk goed. och Ma thias. Ze nestelde zich in zijn armen en hij drukte haar innig tegen zich aan Kindje, je hebt er geen vermoeden van wat het voor. mij zeggen wil, dat ik voor je mag zorgen, dat je van mij bent. Dat ik je altijd bij mjj zal hebben, Liska.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5