Geldige bonnen voor Voedingsmiddelen 3SifM£&óng. ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1941 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 in de week vaa 31 Aug. tot en met 6 Sept. 1941 Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van: 31 Aug. tot cn met 6 Sept. 1941 33-4 Brood 33 Brood 33 Bloem 33. Vleesch 33 VI.waren 32-33 Kaas 33 Melk I 34 Reserve 4 Rants. 1 Rantsoen j V2 Rantsoen V2 Rantsoen 1 Rantsoen 100 Gram IV4 Liter 41/2 K.G. Brood of Gebak Bloem, Brood of Gebak Vleesch of VI.waren Kaas Melk Aardappelen 10 Aug. tot en met 6 Sept. 1941 107 Algemeen 108 Algemeen 109 Algemeen 110 'Algemeen B Rijst 111 Algemeen B Havermout 112 Algemeen 1 KG 250 Gram 500 Gram 250 Gram 250 Gram 250 Gram 250 Gram 100 Gram Suiker Koffie-surrogaat Jam Havermout of Gort 21 Aug. tot en met 6 Sept. 1941 29—30 Boter 29—30 Vet I 250 Gram 250 Gram Boter Boter met reductie Beschikbaar per persoon In tijdvak van één wéék Rants. Rants. Rants. Gram Liter K.G. In tijdvak van 4 weken K.G. Gram Gram Gram Gram In tijdvak van 18 dagen Gram Gram Van 31 Aug. tot i met 13 Sept. geeft de met „33 eieren" gemerkte bon recht op het koopen van één ei. ANDERE DISTRIBUTIEARTIKELEN Scheerzeep Zeep I J. (textiel) 113 (alg.) b. Zeep P en 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstel ling) of 90 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling van vóór 1 Januari 1941 of 100 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Januari 1941) of 300 gram zachte tot en met 31 Dec. 150 gr. scheerz., tube (pot) tot en met 30 Sept. zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 450 gram waschpoeder. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat waschpoeder niet gekocht kan worden door het pu bliek, doch uitsluitend wordt beschikbaar gesteld ten behoeve van wasscherijen. BOSKOOP GEMEENTERAAD. Vrijdagmiddag kwam de Raad der ge meente Boskoop in laatste zitting bijeen ten gemeentehuize onder presidium van burgemeester E. P. Verkerk. Afwezig wa ren de heeren D. Veerman wegens ziekte en L. 't Hart wegens uitstedigheid. Na opening met ambtsgebed werden de notulen onveranderd vastgesteld. Hierna werd medegedeeld, dat het college voor het 3e kwartaal 1941 voorloopig heeft afgezien van verhooging, c.q. voorstel tot verhoo ging van de tarieven van levering van gas en electriciteit. Vervolgens, dat de raden der gemeenten Bleiswijk, Haastrecht, Nieu- werkerk a. d. IJssel en Reeuwijk besloten, geen gemeenschappelijke regeling ter uit voering van de Vleeschkeuringswet in den ring Gouda, aan de goedkeuring van Ged. Staten der Provincie Zuid-Holland te on derwerpen. Ged. Staten hebben nu zelf een zoodanige regeling vastgesteld welke op 15 Sept. as. in werking zal treden. Deze rege ling, welke ter inzage ligt, wijkt op ver scheidene punten af van het raadsbesluit van 25 Juni. De belangrijkste verschilpun ten zijn: 1. het hebben en gebruiken van slachterijen in de gemeente? zal slechts mo gelijk zijn zoolang de aard en de omvang dezer inrichtingen alsmede het daarin uit geoefend wordende bedrijf onveranderd blijven en de inrichting of het bedrijf niet in andere handen overgaat. Een en ander te rekenen naar de toestand op 1 Juli 1941. Het gebruiken enz. door de weduwe of wet tige kinderen van de tegenwoordige eige naar of gebruiker is thans derhalve uitge sloten. 2. de bestaande noodslachtplaatsen in de kringgemeenten worden slechts bij wijze van overgangsmaatregel gehandhaafd n.l. zoolang de vervoersmogelijkheden een juiste naleving der regeling beletten; 8. In de regeling is bepaald, dat de keuringsvee artsen, hoofden van dienst in dienst der ge meente Boskoop, Waddinxveen en Nieu- werkerk a. d. IJssel in gelijkwaardige posi tie overgaan in dienst van de Centrale ge meente. Tenslotte werd nog even in het kort aangehaald de 8ste verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Ne- derlandsche gebied betreffende bijzondere maatregelen op administratiefrechtelijk jge- bied van 11 Aug. 1941. De Raad zal aldus niet meer samenkomen, terwijl de functies van de individueele raadsleden als gemeen telijk gedelegeerden, lid van een commis sie van toezicht of dergelijke, tot nader or- der gehandhaafd blijven. Hierna kwamen verschillende voorstellen aan de orde, wel ke zonder debat werden goedgekeurd o.m. vaststelling van de bedragen over de uit gaven voor gewoon lager onderwijs over 1940 en vaststelling van het arbeidsover- eenkomsfenbesluit voor het personeel van de vaste kern van de Luchtbeschermings dienst. Het voorstel van B. en W. tot ge deeltelijke teruggaaf van pachtpenningen aan sommige pachters van groententuin- tjes, op de hiervoor bewerkte gedeelten van het gemeentelijk bouwterrein, wierp eenige bespreking op. Door de minder goe de kwaliteit van de grond en het voorko men van de z.g. kopertyorm achtte B. en W. het billijk, daar op verschillende plaat sen, de oogst voor het grootste deel was mislukt aan huurders tegemoet te komen door gedeeltelijke teruggave der pachtpen ningen. De heeren de Ruyter en Hage wa ren hier tegen en motiveerden hun stem in dien geeft, dat geen enkele kweeker die door schade van insecten, slechte grond of i.d., eenig recht had dit op de pacht te ver halen. Het eind zou er van verloren zijn, wanneer men hierop zou ingaan. Ondanks deze tegenwerpingen werd het voorstel van B. en W. met 82 stemmen aangenomen. De reductie varieert van 25 tot -80 pet. en is verdeeld over 12 gevallen. Voorstellen tot onbewoonbaarverklaring van de woning Laag-Boskoop No. 88; de wijziging en aan vulling der algemeene politieverordening betreffende sneeuwruimen; de verlenging met één jaar van de overeenkomst met het destructiebedrijf Overschie, N.V. Gekro, in zake destructie van vee en vleesch en het voorstel tot wijziging van de gemeentebe- grooting voor den diénst 1941 werden allen zonder discussie aangenomen. Van dit laat ste voorstel komt de wijziging hierop neer, dat zij is gedaan in betrekking tot verre kening en uitkeering van het gemeente- f<)nds, de terugbetaling door het Rijk van het arbeidsloon verschuldigd voor de uit betaling van de kostwinnersvergoeding, alsmede de verrekening der kosten verbon den aan de uitbetaling dezer vergoedingen; de inkomsten en uitgaven betrekking heb bende op de inlevering der metalen; de verplaatsing van het distributiekantoor, de gedeeltelijke teruggaaf van pachtpennin gen aan sommige pachters van groenten- tuintjes, de kosten van de verbetering van het trottoir aan de Zijde, de verplaatsing van het kantoor van publieke werken, de aanschaffing van de leer- en hulpmiddelen voor het onderwijs in het vak lichamelijke oefening en de verandering en inrichting van schoolgebouw en speelplaats der R. K. St. Jozefschool, de extra toegekende subsi die aan de Handelscursus en de kosten van de vervanging der vroedvrouw bij verlof. Alvorens tot geheime zitting werd overge gaan tot vaststelling van de notulen der vorige geheime vergadering nam burge meester Verkerk in korte bewoordingen afscheid van den Raad die voor het laatst bijeen was. Spreker las allereerst een brief voor van den heer L. 't Hart die in Enschede ver toeft en waarin deze de wensch uitsprak dat het den voorzitter en het college van B. en W. gegeven mocht zijn vruchtbaar werk te verrichten ten voordeele der ge meente Boskoop. Spr. sloot zich bij dezen wensch aan en dankte de wethouders en de leden van den Raad voor het vertrou wen hetwelk hij als burgemeester en voor zitter van den Raad steeds had mogen on dervinden. Niet alleen namens hem, doch ook namens d* wethouders en het perso neel. Spreken eindigde met deze zin: Moge ik de verantwoordelijkheid welke thans ge heel op mijn schouders komt te rusten dra gen in het belang van de gemeente Bos koop. Nadat ook de heer A. Brand als oud ste raadslid een kort woord van afscheid had gesproken, werd deze laatste Raadsver gadering gesloten. REEUWIJK Kerknieuws. Heden 13e 'Zondag na Pinksteren. De H.H. Missen om 8 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie, om 10.30 uur tot zekere intentie. Onder de H. Missen collecte voor L.T.B.- onderwijs en 4e zakje voor 't Episcopaat. Des avonds om 7.30 uur Lof van O. L. Vr. voor den vrede. Vrijdag le Vrijdag van de maand. Zaterdag biechthooren van 2 ..tot 4 en van 6 tot 8 uur. A.s. Zondag 14e Zondag na Pinksteren. Maandag: De H.H. Missen om 7 uur in de kapel bij de Eerw. Zusters voor Wilhelmus Schinkel en echtgenoote; om 7 uur in de kerk voor Henricus v. d. Voort en Adrianus Verlaan. Dinsdag: De H.H. Missen om 7 uur ter eere van St. Antonius; Jrgt. voor Francisca Adriana Mourits; om 8 uur voor overleden ouders den Dijker en Michael Blom. Woensdag: De H.H. Missen om 7 uur voor Cornelia van der Manden; om 8 uur voor Petrus van Leeuwen, echtgenoote en Maria. Donderdag: De H.H. Missen om 7 uur tot zekere intentie; om 8 uur voor Wilhelmina Quirina Maria van der Helm. Vrijdag: De H.H. Missen om 7 uur tot zekere intentie; om 9 uur gezongen voor Joannes Adrianus de Blanken. Zaterdag: De H.H. Missen om 7 uur tot zekere intentie; om 8 uur voor Jan Schalk wijk en echtgenoote. Zondag: De H.H. Missen om 8 uur voor Joanna Verbeij, huisvr. van Anti Sturke- boom; om 10.30 uur woor de parochie. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen onder" voorzitter schap van burgemeester Bakhuizen. Aan wezig waren alle leden. Besloten wordt om het jachtrecht voor den tijd van 10 jaren te verpachten aan den heer C. van Staveren voor 20.per jaar, terwijl het vischrecht op de Drecht voor den tijd van 10 jaar wordt verpacht aan P. Kraan te Rijnzaterwoude voor ƒ231 per jaar. Op voorstel van B. en W. wordt met al gemeene stemmen vastgesteld de verorde ning op den keuringsdienst voor vee en vleesch in den Keuringskring Alphen aan den Rijn. De voorzitter doet mededeeling van de cijfers van de gemeenterekening 1940. De gewone dienst sluit met een nadeelig slot van ruim 7000, zoodat het niet mede zal vallen om de begrooting voor het jaar 1942 sluitend te krijgen. De voorzitter deelt dan mede, dat met in gang 'van 1 Sept. a.s. de werkzaamheden van den gemeenteraad zullen blijven rus ten en sluit dan de vergadering. K. J. M. V. Dinsdagavond was pater v. d. Meer op bezoek in de K. J. M. V.-bij- eenkomst, en hield een korte inleiding over de slavernij in de oude Romeinen tijden, waardoor de leden een betere kijk kregen in die geschiedenis. Aanstaande Dinsdag avond begint de bijeenkomst om 8.30 uur met een kort Lof in de kerk. Brandweer. Door B. en W. is eervol ontslag verleend aan den heer J. Maarse als commandant van de brandweer. Tot commandant is benoemd de heer L. C. van Poelgeest, tot onderconlmandant de heer K. F. Lossenburg en tot brandmeester de heer H. Meijer, terwijl tot brandweerman is benoemd de heer A. Kennis. ZOETERWOUDE Missietentoonstelling. De Missieten toonstelling, waarvoor Zoeterwoude altijd zoo veel belangstelling heeft getoond, zal morgen weder gehouden worden. De missienaaikrans „Sint Rosa" zal de welver diende belangstelling van alle jaren zeker weer volop genieten. Voor verdere mede- deelingen verwijzen wij naar de adverten tie in dit blad. dloor Pfof. Dr. D. Greitcmnnn Er schijnen verschillende Korintiërs te zijn geweest, die twijfelden aan de ver rijzenis van het lichaam. Deze menschen, die reeds christenen waren, hadden echter nog te kampen met hun vroegere heiden- sche opvattingen en twijfelden zoodoende aan het geloofspunt, dat wij kennen als de verrijzenis van het lichaam. Om hen hiérvan te overtuigen begint Paulus met te wijzen op de Verrijzenis van Christus. Wanneer vaststaat, dat Christus verrezen is, dan kan men niet meer zeggen, dat een verrijzenis van het lichaam on mogelijk is. Hoofdstuk 15 geeft in het be gin een prachtig stuk apologie over de op standing van Christus. Stuk voor stuk noemt Paulus de getuigen op, die kunnen bevestigen, dat zij Christus na zijn dood weer levend voor zich hebben gezien. En Paulus gaat daarin zoover, dat hij zich be roept op menschen die nu nog in leven zijn, want Christus verscheen aan meer dan vijfhonderd broeders tegelijk, waarvan de meesten nog leven. Hij zegt dus als het ware: ge kunt bij deze menschen navraag gaan doen! Ook voor onze hedendaagsche geloofsverdediging is dit stuk van de grootste beteekenis, want we zien er uit, dat ongeveer een twintig jaar na den dood van Christus Paulus over de Verrijzenis- spreekt als over een onomstootelijk feit, dat historisch vaststaat. (Zondag). Dit feit vormt vden ondergrond van de redeneering. Wanneer Christus dus ver- rezei\ is, dan kan men niet zeggen, dat de verrfjzenis of de opstanding iets onmoge lijks is. Maar men kan de redeneering ook omdraaien. De Korintiërs, die twijfelden, waren in alle geval christenen er\ wilden dit blijven. Welnu, zegt Paulus, wanneer de opstanding naar uw meening iets onmoge lijks is, dan kan ook Christus niet ver rezen zijn. Maar dan moet ge ook de conse quentie trekken: wanneer Christus niet verrezen is, dan komt uw geheele geloof op losse schroeven te staan. Want juist door zijn Verrijzenis heeft Christus bewezen, dat Hij door God gezonden was. Wilt ge dus christen blijven, dan moet ge de ver rijzenis van Christus aanvaarden. (Maan dag). Nu gaat Paulus een stap verder. Wanneer Christus verrezen is, dan zullen ook wij verrijzen, want Christus is de eersteling uer ontslapenen, of anders uitgedrukt het hoofd van het mystieke lichaam. Door de schuld van Adam trad de dood in de wereld en zijn wij allen aan den dood NOORDWIJK GEMEENTERAAD De raad onzer gemeente vergaderde gis teravond onder voorzitterschap van bur gemeester J. B. V. M. J. van de Mortel. De heer* Niekerk was afwezig. De voorzitter opende de vergadering met gebed en heet te allen welkom. Op advies van de Weeshuismeesters wordt aan vier kinderen van de wed. H. van Duin-Seidel een halfweezengeld toe gekend van 60.per jaar per kind. Aan acht personen werd een tegemoet koming verstrekt in de reiskosten naar een school, ten behoeve van een hunner kinde ren. Een 3-tal verzoeken werden afgewe zen. Bij besluit van 23 Maart 1934 werd besloten tot wederopzeggens, doch uiter lijk voor vijf jaren, aan mr. Möller in ge bruik te geven een strook grond ter groot te van 425 M2. Deze grond was van ge noemde persoon aangekocht ten behoeve van wegaanleg aan den Boerhaveweg. Daar de gemeente dezen grond nog niet noodig heeft voor voornoemd doel, wordt beslo ten den grond onder dezelfde voorwaar den aan mr. Möller in gebruik te geven. Gemeenberekening en Bedrijfsrekening 1940. Volgens de gemeenterekening h^>ben de uitgaven van den gewongn dienst beloopen 1.200.538.75 en de inkomsten 1.177.562.17 zoodat het nadeelig saldo bedraagt 22.976.58. Deze cijfers geven omtrent het resultaat van den dienst geen juist beeld. In de rekening is n.L een bedrag van 15.142.01 verantwoord wegens inkomsten op vorige dienstjaren betrekking hebbende, en een bedrag van 1.780.60 wegens ach terstallige uitgaven van vorige dienstjaren. Verder zijn bij de rekening 1940 als nog te verhalen geboekt inkomsten tot een be drag van 29.241.80 (waarin echter 110.08 begrepen is van vorige dienst jaren) en is ais nog te doene uitgaven 1.017.28 verantwoord. Bovendien is ten bate van den dienst gekomen een bedrag van 2.640.97 wegens gedeelte van het vermoedelijk batig slot van den dienst 1939. Uiteindelijk zal een batig saldo becijferd kunnen worden van 1.337.47. Het batig saldo van het Electriciteis-, Gas- en Water leidingbedrijf zijn resp. 34.533.30, 9.990.65 en 17.926.50. Deze rekeningen worden voor kennisgeving aangenomen. De be noeming van een commissie voor onder zoek der rekeningen wordt uitgesteld, in afwachting van hetgeen omtrent het on derzoek der rekeningen zal worden be paald. Van het bestuur der vereeniging voor Christelijk Onderwijs te Noordwijk aan Zee is het verzoek ingekomen om een voorschot op de vergoeding van de be looning van een aan de school met den Bijbel aan te stellen vakonderwijzer (es) voor lichamelijke oefening. Met ingang van 1 Januari 1941 is het geven van onder wijs in lichamelijke oefeningen aan alle lagere scholen verplicht gesteld, en is be paald dat de gemeente, indien zij aan geen enkele openbare school vakonderwijzers voor lichamelijke oefening heeft aange steld, aan de besturen der bijzondere scho len vergoedt de belooningen van de aan die scholen verbonden vakonderwijzers in lichamelijke oefeningen. Het is de bedoe ling de aanstelling van de vakonderwijzer (es) 1 September a.s. te doen ingaan. Deze aangelegenheid zal voor 1941 een bedrag van 175.vofderen, waartoe besloten wordt. De geleidelijke toeneming der werkzaam heden ten kantore van den gemeente ontvanger bracht mede, dat voor dat kan toor personeelsuitbreiding moest plaats hebben. B. en W. stellen in dit verband voor, ten kantor^ van den gemeente ontvanger in te stellen den rang van adjunct-commies en hieraan te verbinden een salaris van 1520.met 4 jaarlijksche verhoogingen van 95.Bovendien het salaris van de tijdelijke administratieve hulp te dezen kantore in dier voege te her zien, dat dit salaris gebracht wordt van io.op 15.per week. Hiertoe wordt besloten. Afscheid. Aan het einde van de vergadering richtte de voorzitter zich o.m. met de vol gende woorden tot de leden van den raad: Gfj weet, dat krachtens de verordening no. 152 van 11 Augustus dezer,i de werk zaamheden van den Raad met ingang van 1 September a.s. zullen blijven rusten. Daar dit dus de laatste vergadering is, gevoel ik mij gedrongen U mijn oprechten dank te betuigen voor alles wat U voor oijze ge meente gedaan heeft. De verhouding tus- schen U en mij is steeds aangenaam ge weest. Zfj droeg niet alleen een zakelijk karakter, doch ook meerdere malen een sterk persoonlijk verband. Op deze laatste vergadering wil ik nog een beroep doen op de inwoners van onze gemeente. Ik heb nooit over de bevolking van Noordwijk te klagen gehad. Altijd, doch vooral de laat ste jaren, heeft de bevolking de moeilijk heden heseft, waarvoor ik mij geplaatst zag. Mijn taak was moeilijk, maar zij zal moeilijker worden. Ik vraag U daarom: steunt mij; bewaart de volmaakte rust en kalmte, zooals U tot nu toe gedaan heeft. Leden van den Raad, ik hoop dat het U goed zal mogen gaan en dat de band, die zoo hecht en stevig tusschen ons is, niet verbroken zal worden. Hierna richtte Wethouder Vogelaar zich tot den raad: Ook ik wil eenige woorden tot U spreken, nu ook de wethouders van U afscheid moeten nemen. Al heeft ons college weinig tot stand kunnen brengen, toch hebben wij hard gewerkt in de afge- loopen 2 jaar. Ik dank U voor de steun en samenwerking, die gij mij steeds hebt ge geven. Met den voorzitter hebben wij hecht samengewerkt in deze veelbewogen periode. Moge de almachtige God onzen burgemeester, die in de naaste toekomst veel macht zal krijgen, bijstaan, opdat hij zijn moeilijke taak naar behooren zal kun nen vervullen. Wethouder Alkemade sloot zich aan bij de woorden van wethouder Vogelaar. Al hoewel mijn taak niet zooveel naar buiten trad en veel aan banden was gelegd door overgeleverd. Maar Christus is de nieuwe Adam. Evenals de oude Adam den dood bracht, zoo brengt de nieuwe Adam Christus het leven vooreerst naar de ziel, maar later ook naar het lichaam. En Hij geeft dit aan allen die door de genade met hem verbonden zijn. Ook de slechten zul len wel herrijzen, maar hun lichaam zal niet in heerlijkheid opstaan, omdat zij niet in genade met Christus, het hoofd, zijn verbonden. Het is dus duidelijk, dat Paulus de zekerheid van de opstanding afleidt uit het feit, dat Christus het hoofd is en dat de Verrijzenis, die Hij uit eigen kracht tot stand bracht, ook het deel zal zijn van allen, die met Christus zijn vereenigd. (Dinsdag). Een volgend bewijs ontleent Paulus aan een gebruik de Korintiërs, waarbij zij be paalde godvruchtige praktijken voltrokken op de graven der gestorvenen. De be doeling hiervan was, dat men meende de gestorvenen daardoor in het hiernamaals behulpzaam te kunnen zijn, Zonder nu dit gebruik goed- of af te keuren, zegt Paulus: gij zelf gelooft in het voortbestaan der ge storvenen, want anders zoudt ge niet naar hun graven gaan, om hen op deze wijze te helpen. (Woensdag). Aangenomen dus, dat, de lichamen ver- rijzen, hoe zal dit dan in zijn werk gaan? Hierop geeft Paulus uitvoerig antwoord. Het is een omschrijving van datgene, wat wij verstaan onder een vergeestelijkt lichaam, eenigszins gelijk aan het verheer lijkte lichaam van Christus na Zijn Ver rijzenis, toen Hij bij gesloten deuten tot de Apostelen kwam en zich in een oog wenk van de eene plaats naar de andere kon begeven. De aanteekening op blad zijde 418 geeft aan, wat Paulus verstaat onddf dit vergeestelijkte of geesteslichaam, tegenover het zielelichaam, dat nog aan de stof en het bederf gebonden is. Dit laatste zal bij de opstanding vergeestelijkt worden en worden omkleed met onsterfelijkheid. En zoo zal de cirkel zich sluiten: want evenals oorspronkelijk in het paradijs het lichaam deelde in de heerlijkheid der ziel en daarom ontheven was aan de wet van ziekte en dood, zoo zal ook de nieuwe Adam in het hemelsch paradijs ons lichaam doen deelen in de heerlijkheid van den geest. (Donderdag en Vrijdag). Na de behandeling van de diepzinnigste waarheden over de wijsheid der wereld en de dwaasheid van het Kruis, over de ver schillende levensstaten, de Eucharistie, de genadegaven en de opstanding, lijkt het wel alsof het slot uit den toon valt. Toch zien wij ook hier den echten, bezorgden Paulus. Gelijk we vroeger reeds opmerkten, blijft Paulus in alles een man van de werkelijk heid. Zoo ook nu. Denkend aan zijn gelief de Korintiërs, met wie hij in dezen brief gesproken heeft over hun moeilijkheden en de diepzinnigste waarheden, maakt Paulus zijn plannen. Hij is nauwkeurig en precies. Even nuchter en nauwkeurig is hij in geldzaken, en dakrom geeft hij pre cies aan hoe de collecte^ moet worden ge houden. Verder spreekt hij over zijn mede werkers, voofal Timotetis, dien hij bij de Korintiërs aanbeveelt. En ten slotte, sprekend over Apollo, geeft Paulus duide lijk te kennen, dat er tusschen hen beiden geen verschil van meening is. In tegendeel: zij werken samen. Hoe deze Brief in Korinte ontvangen is, en hoe men daarop reageerde, dat zal ons de tweede Brief leeren. (Zaterdag). Zondag, Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag, Vrijdag, Zaterdag, 1 Kor. 15 1 —11 1 Kor. 15 12—19 1 Kor. 15 20—28 1 Kor. 15 21—34 1 Kor. 15 35-^4 1 Kor. 15 45—58 1 Kor. 16 1 —24 bepalingen, heb ik steeds getracht alles te doen voor de armlastigen en de werkloo- zen in onze gemeente. Voor eventueele tekortkomingen vraag ik mijn excuus. Als oudste lid van den raad dankt de heer Meijer den voorzitter en de beide wet houders voor de uitingen van waardeering tot den raad gericht. De prettige en aan gename sfeer onderling, is te danken aan de leiding van den voorzitter. Spr. memo reerde de benoeming van den burgemeester nu 12 jaren geleden en vervolgde: In deze periode is door U veel tot stand gebracht. Ik denk aan het uitbreidingsplan, het vuurtorenplan, de uitbreiding van den be bouwden kom van ons dorp door het bouwrijp maken van de Bevea-terreinen en de uitbreiding van de Waterleiding. Wanneer wjij Uw ambtsperiode bekijken, dan mogen wij daaruit het vertrouwen putten, dat alle daden en beslissingen die U in de toekomst zult moeten stellen, zul len strekken tot bevordering van de ware belangen onfcer gemeente. Ik ben overtuigd de gevoelens van den gehfeelen raad weer te geven wanneer ik de wensch uitspreek, dat U nog vele jaren als burgemeester aan het hoofd onzer gemeente zult blijven. Ook dank ik de heeren wethouders, den secre taris en de ambtenaren voor de prettige samenwerking. Nadat de heer Caspers, als oudste lid in jaren nog in dienzelfden geest gesproken had, sloot de voorzitter de vergadering. LIED VAN DEZEN TIJD KLACHT VAN EEN NAAISTER Als ik aan de machine zit Dan komt Mevrouw eens kijken, Naar 't diepe zwart en glanzend wit, Waarin zij straks zal prijken. Ik zet dan de machine stil Zij critiseert de tressen, Ik luister, niet omdat ik wil. Dus zonder interesse. Eerst komt de keus en met verlof - Dat düurt wel een paar dagen, 'k Ga eiken dag dan naar de stof, Dien zij zich koos, haar vragen. Wat zal ik nemen zegt zij dan? Een rooie, zwarte, grijze? En daarbij komt het ook nog an Op niet te dure prijzen. Mevrouw de buurvrouw is gehuld In fonkelroode zijde, Zoodat rood haar met schrik vervult En zij dat, wil vermijden, Zwart is wel chique, maar maakt wat oud Dus denkt zy weer een pooze, Tenslotte kiest zij zwart met goud En met een tikje rose. Nu passen, kijk, als u hem hier Nu eens een tikje ophaalt, Mevrouw is dik, zóó is de jurk Een getailleerde breinaald. Nee, dit model maakt mij te dik, Dan heb ik liever deze, Terwijl zij tot mijn grooten schrik Haast dikker niet kon wezen. Erj nog is dat het ergste niet Wat mij kan overkomen, En wat mij uit den slaap houdt of Mij kwelt in booze droomen. Das dat Mevrouw geen punl^n heeft En 'k zou mijn plicht verzaken, Als 'k van twee oude jurken niet Zóó'n nieuwe jurk kan maken. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 7