SPORT RECHTZAKEN PAM BIJ DE MAANAPEN Dat zal je wel lukken VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1941 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Qemettfde vachten Ned. s.s. „Slamat" tot zinken gebracht IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. Het 11.636 ton metende Nederlandsche s.s. „Slamat", dat by de Britsche koop vaardijvloot was ingelijfd en dienst deed als transportschip in de Middellandsche Zee, is door de Duitsch-Italiaansche lucht macht tot zinken gebracht. Vele oud-Indischgasten zullen zich de „Slamat" nog wel herinneren, schrijft de „Tel." hierbij. Het mailschip behoorde wel niet tot de modernste schepen, maar heeft toch tallooze malen de vaart tusschen Rot terdam en Batavia v.v. gemaakt. De „Slamat" was een dubbelschroef- stoomschip met turbines als voortdrijving, het schip mat 11.450 brt. en dateerde uit 1924. Het was gebouwd bij de maatschappij „De Schelde" te Vlissingen en tien jaar ge leden op de werf Wilton-Feijenoord her bouwd. Daarbij kreeg het schip een nieu wen voorsteven, volgens het patent-Maier, waardoor de snelheid met bijna twee mijl verhoogd werd. Het Maier-systeem, aldus geheeten naar een Oostenrijker, heeft ten doel schepen bij een zelfde waterverplaat sing grootere snelheid te geven, n.l. door een anderen vorm van het voorschip. De „Slamat" was een der eerste schepen ter wereld welke volgens dit systeem werden verbouwd. Nadat proeven de juistheid der berekeningen hadden aangetoond, bleek ook in de practijk, op de eerste reis naar Indië, dat de snelheid belangrijk kon wor den opgevoerd. VERGIF IN VERKEERDE HANDEN. Woensdag hebben twee jongens, de 8-ja- rige L. N. en de 6-jarige D. N. te Rotter dam, toen zij een vriendje aan de Croos- wijlpchekade aldaar gingen bezoeken, per abuis aan een verkeerde woning gebeld. Toen de deur werd geopend, zagen zij op de trap een doosje staan, dat zij meenamen. Het doosje was kort voordat dé jongens aanbelden door een apothekersbediende gebracht voor een der bewoners en bevatte pillen, waarin een zwaar vergif was ver werkt. De twee knapen meenden, dat zij dropjes hadden „gevonden" en aten elk acht k tien pillen op. Al spoedig werden zij onpasselijk en toen zij op de Linker Rottekade liepen raakten zij bewusteloos. In ernstigen toe stand werden zij in het ziekenhuis Eudokia opgenomen. De toestand van den oudsten jongen is zorgwekkend, die van den jong ste kon gisteren bevredigend worden ge acht. „Vad." OPSPORING VERZOCHT. De commissaris van politie te Gouda ver zoekt opsporing en bij eventueele aanhou ding zoo spoedig mogelijk bericht daarover van twee te Gouda wonende jongens, res pectievelijk 7 en 10 jaar oud, die Woens dagmorgen om 8 uur de ouderlijke woning hebben verlaten en van wie sedertdien niets meer is vernomen of gezien. Het zijn Joannes van Bergen, geboren te Leeuwarden op 8 Augustus 1931 en Klaas van Bergen, eveneens geboren te Leeuwar den op 6 Mei 1934. Zij wonen te Gouda aan de Raam 214. Toen zij het huis verlieten, waren zij in eikaars gezelschap. Het signalement van Joannes van Bergen luidt: gewoon postuur, doch eenigszins schraal bleek langwerpig aangezicht; don ker blond haar en blauwe oogen; geen bij zondere uiterlijke kenteekenen, maar hiij stottert erg: gekleed in donkerblauwe flu- weelen broek; groenachtig gestreepte blouse, donkerblauwe wollen sportkousen, gele klompen, blootshoofds, flanellen on- derhemd, wit interlock onderbroekje ge merkt met de letters J. B. Het signalement van Klaas van Bergen luidt: klein voor zijn leeftijd, tenger ge bouwd, lichte blauwe oogen, licht blond haar, geen verdere bijzondere uitwendige kenteekenen; gekleed in donkerblauwe broek, donkergroene trui met lange mou wen en ritssluiting, lichte blauwe gespik kelde sportkousen met kwastjes, gele klompen, flanellen onderhemd met de let ters J. B. OP HEETERDAAD BETRAPT. De Nijmeegsche politie heeft Woensdag twee personen, afkomstig uit Hilversum, die zich uitgaven voor stofzuigerrepara teurs, op heeterdaad betrapt. Deze twee mannen, die ook reeds elders in het land verschillende diefstallen op hun kerfstok hebben, waren, toen de bewoners van een huis aan de Elandstraat afwezig waren, die woning binnengedrongen. Zij haalden den heelen boel overhoop en werden verrast, toen de huisgenooten onverwacht terug kwamen. Zij namen in de haast eenige waardevolle voorwerpen, een pak levens middelen en een enveloppe bonnen mede. De onmiddellijk gewaarschuwde politie achtervolgde de twee bandieten in den ach tertuin en over muren der verschillende omliggende tuinen en wist beide verdach ten te pakken. Zij worden verdacht van verschillende inbraken in Nijmegen en omgeving en ook elders gepleegd te hebben, zy moeten ook groote hoeveelheden gouden en zilveren voorwerpen verborgen of weggeworpen hebben. Zij zijn aan de justitie in Arnhem uitgeleverd. BENZINEDIEFSTAL OPGEHELDERD. De Soester politie heeft bij iemand te Soest 1200 liter benzine in beslag genomen. Bij nader onderzoek is gebleken, dat de benzine gestolen was van een groote op slagplaats en per vrachtauto uit Amers foort was gehaald. Ook bij den eigenaar van de vrachtauto te Amersfoort werd nog 400 liter benzine in beslag genomen. Waar schijnlijk zijn nog mer personen bij deze diefstallen betrokken. DE KAMPIOENSCHAPPEN SPRINGEN VAN DEN KRING AMSTERDAM. Bij de wedstrijden om het kampioen schap springen van den kring Amsterdam van den Ned. Zwembond, welke gister avond in het Amstelparkbad werden ge houden, werden de volgende resultaten geboekt: Dames seniores: 1. Rie Muijtjes (ADZ) 92.44 punten. 2. Jo van Engelen (HDZ) 88.34 punten. Heeren juniores; 1. Han Haverman (AZ) 58.19 punten; Heeren nieuwelingen: l.P. Mulder (DJK) 51.97 punten. Voor de heeren seniores hadden geen wedstrijden plaats, wegens gebrek aan deelneming; de Nederlandsche kampioen had niet ingeschreven. Hedenavond worden tot slot de estafet tenummers afgewerkt. NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. Het gure weer maakt het niet bepaald tot een genoegen om een ronde te maken •voor den Van Limburg Stirum-beker of mrs. Cremers Ladies-cup. Spelend van han dicap 18 won mej. B. Gleichman (Haagsche G. C.) fraai den Van Limburg Stirum-be ker met een netto-score van 69, mevr. A. Buma-Van Tienhoven (Kennemer G. C.) maakte met 81 de beste bruto-score, wel- GEBEDSACTIE S.P.L. „Dat de seminaristen in de missiën een deugdelijken gods dienstzin mogen aanleeren". Voor de maand September 1941 beveelt het Pauselijk Liefdewerk van den H. Apostel Petrus tot opleiding van een in- landsche geestelijkheid in de missielanden bovenstaande intentie aan de deelnemers aan de gebedsactie aan. Wij bidden zoo geregeld om vele heilige en waardige priesters, ook in de missie landen, doch laten we bedenken dat die goede hoedanigheden, onvermijdelijk aan het heilig priesterschap verbonden, aan gekweekt moeten worden bij de candidaten voor het priesterschap, bij de seminaristen. En daarom moeten wij in de maand September eens op heel bijzondere wijze bidden tot den goeden God voor dit voor name, essentieele onderdeel van de op leiding der seminaristen. Velen van hen zijn geboren uit een heidensche vader en moeder, hebben vele jaren in een heiden sche omgeving geleefd, in het zieleleven van deze jongens moet een diep-ingr ij pen de werking der genade den waren priester maken. En ook bij hen, die uit een echt christelijk gezin komen, is de diepe gods dienstzin een vrucht van veel genade en gestadige oefening. Zoo is deze intentie een beteekenisvolle voor de geheele inlandsche priesterschap in de missies. Wie voor deze intentie bidt en offert, doet veel voor de vorming van goede en heilige priesters. En deze heeft de geheele H. Kerk, heeft dus ook de missie noodig. Voor nieuwe deelnemers aan de gebeds actie zijn op aanvrage gratis intentie- formulieren verkrijgbaar bij den Natio- nalen Secretaris van S.P.L. HAAGSCHE RECHTBANK. Teekeningen weggenomen. De 33-jarige W. M. H. K. te Leiden had zich te verantwoorden, omdat hij als ohef van de teekenkamer, van de „N.V. De Leidsche Machinefabriek en Staalin dustrie" te Leiden een viertal teekeningen had weggenomen. Uit het verhoor van den directeur der N.V. J. W. B. bleek, dat het geen teekeningen van groote waarde wa ren. Dit verhoor was met vele technische voetangels en klemmen ondermijnd, maar de belangrijkheid van de weggenomen teekeningen werd er niet grooter door. Ook zou er nog een zilveren lepeltje, door verdachte verduisterd zijn, dat in zijn bureau tusschen teekeningen gevonden fce onder de weersomstandigheden zeer goed mocht worden genoemd. De uitslagen waren: Van Limburg Sti- rumbeker, 8 holes medalplay; 1. mej. B. Gleichman (18) 69 netto; mevr. Buma (4) 7 netto. Mrs. Cremers Ladies-cuip: 1. mevr. Koop man (30) 71 netto; 2. mevr. De Koster (22) 74 netto. Voor den Palace Ho tel-beker bereikte D. vanAalst (12) de finale door P. Siemens (14) met 5 en 3 te verslaan. Hij ontmoet in den eindstrijd W. van Lanschot. was, al ontkende verdachte daar iets van te weten. De Officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en bracht naar vo ren. dat het strafblad niet fraai te noemen is, want er prijken een aantal flinke ge vangenisstraffen op, o.a. van een jaar en anderhalf jaar. De eisch werd thans twee maanden ge vangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. HAAR STIEFKIND MISHANDELD. Vrouw kreeg meer gevangenisstraf dan tegen haar geëischt was. De Leeuwarder rechtbank veroordeelde de 29-jarige echtgenoote van F. J. te Sant- firden, thans te Mennaldum, tot twee jaar gevangenisstraf wegens het feit, dat zij in d. periode van 1 Juni 1938 tot 14 Maart 1941 haar stiefkind, Ulbe, herhaaldelijk pijnlijk en bloedend heeft gewond, zoodat het kind zelfs in een ziekenhuis moest wor den opgenomen. De officier van justitie had een gevan genisstraf van één jaar geëischt. HUUROPDRIJVING WORDT BEBOET Herhaaldelijk doen zich nog gevailen van huuropdrijving voor, waartegen echter door de instanties der prijsbehsersching met kracht wordt opgetreden. De inspecteur voor de prysbeheersching te 's Gravenhage legde in de laatste weken eenige spreken de boeten op. De boomkweeker B. te Boskoop verhuur de in Januari een woning k 1 15 per week. Op 9 Mei 1940 bedroeg de huurprijs dezer woning echter slechts 10, zoodat volgens het huurprijsbesluit 1940 in Januari ook niet meer dan 10 per week bedongen mocht worden. Deze ernstige overtreding werd met 500 beboet. V. N. te Rotterdam verhuurde even eens in Januari een benedenwoning 12 per week. Op 9 Mei 1940 bedroeg de huur hiervan slechts 35 per maand. Wel was nog een bedrag van 100 uitgegeven voor reëele verbetering van de woning. De huur mocht volgens het huurprijsbesluit per jaar met tien procent van de koste dezer verbetering worden verhoogd, maar mocht toch niet hooger worden dan 8.27 per week. V. N. zag zich tot 100 boete ver oordeeld en moest den huurder het teveel betaalde restltueeren. Door A. S., eveneens te Rotterdam, werden op 1 Juni jl. 2 pakhuizen verhuurd voor 26 en 65 per maand. Deze pakhui zen waren op 9 Mei 1940 niet verhuurd ge weest. S. had 630 aan de gebouwen ten koste gelegd, die echter slechts als kosten van herstel en onderhoud konden worden aangemerkt, niet als kosten van verbeterin gen. De huurprijs per jaar mocht in dit ge val dus niet met tien procent dezer kosten verhoogd worden. Tusschen 1 Januari 1935 en 9 Mei 1940 was de huur laatstelijk 21.67 en 47. S. had door het vragen van hoogere bedragen het huurprijsbesluit overtreden en de inspecteur voor de prijsbeheersching veroordeelde hem tot 150 boete en tot terugbetaling van het teveel ontvangene. 299. Een luopplank wordt uitgelegd en op de kade neemt professor Heelal hartelijk afscheid van Pam en bedankt hem voor zijn flinke hulp. Ze wenschen elkaar een tot weerziens toe en Pam gaat naar het station. 300. Dit is dichtbij en weldra zit hij in den trein, die hem naar zijn woonplaats terug zal brengen. Onderweg heeft hy ruimschoots de tijd, om nog eens over zijn vreemde avonturen na te denken. EINDE. Radio-programma ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gramo- foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7 00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgym nastiek 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.25 Gramofoonmuziek 10.00 Ernstige muziek (opn.) 12.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 12.40 Almanak 12.45 B. N. O.: Nieuws- er economische berichten 1.00 Klaas van Beeck en zijn orkest 1.30 Gramofoon muziek 2.00 Voor het gezin 2.20 Na gedane arbeidMuziek en vroolijkheid 4.00 Bijbellezing (Voorbereid-door de Christ. Radio Stichting) 4.20 Het Oost- Nederlandsch Strijkkwartet en gramofoon muziek 5.15 B. N. O.: Nieuws, econo mische- en beursberichten 5.30 Orgel concert 6.00 Gramofoonmuziek 6.15 Voor de binnenschippers 6.30 Amuse mentsorkest 7.00 'Actueel halfuurtje 7 30 Gevarieerd Zaterdagavondprogramma 8.45 „Als I'k 't voor 't zeggen had", cau serie 9.00 Ernst van 't Hoff met zijn 15 solisten 9.30 Gramofoonmuziek 9.45 B. N. O.: Nieuwsberichten 10.00 10.15 B. N. O.: Engelsche uitzending: Dutch News Reel. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45 Gramo foonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgym nastiek 8.00 B. N. O.: Nieuwsberichten 8.15 Concertgebouworkest (opn.) 8.55 Gramofoonmuziek 9.25 Residentie orkest, zangvereeniging „Excelsior" en so listen (opn.) 10.00 Morgenwijding 10.20 Cabaretprogramma (opn.) 11.00 Amusementsorkest, zangsoliste en het kleine Omroepmannenkooi- (opn.) 12.00 Gramofoonmuziek 12.15 Ensemble Bandi Balogh 12.45 B. N. O.: Nieuws- en econo mische berichten 1.00 Gramofoonmuziek 1.40 Voor de jeugd 2.00 Utrechtsch Stedelijk orkest 2.45 Voor de plattelands- ieugd 3.00 Utrechts Stedelijk orkest 4.00 Omroeporkest en solist 5.00 Cyclus ..De Evangelisten en hun werk" 5.15 B N. O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten 5.30 Zang, harp en hobo 6.15 Pro Musica en gramofoonmuziek 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Actueel half uurtje 7.30 Nieuws van de platenmarkt 7.40 Rtportage 8.00 Zang en piano 9.00 Causerie „In het herfstig bosch" 9 15 Gramofoonmuziek 9.45 B. N. O.: Nieuwsberichten 10.00 Dagsluiting (Voorbereid door de Christ. Radio Stich ting) 10.0510.20 Causerie „Brandende kwesties" (opn.). GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF Ze Programftia: 6.4522.15 Hilversum II 22.1523.00 Programma uitsluitend voor Radio Centrales 23.0024.00 Duitsch Programma. BANDEN VRAAG STUK OPGELOST? Het „Vaderland'' bericht: Een ingezetene van Schoonhoven heeft een poging gedaan om in de nijpende be hoefte aan rijwielhanden te voorzien. De man, een schipper, heeft een oud kabeltouw gesplitst en de hennepstrengen zoodanig verwerkt, dat ze passend werden voor de velgen. Deze Iband heeft eenige veerkracht en loopt geruisohloos. De liturgievder Kerk ZATERDAG 30 Augustus. Mis v. d. H. Rosa van Lima, Maagd: DilexistL 2e gebed v. d. H.H. Felix en Adauctus, Martelaren; 3e voor den vrede. Kleur: Wit. Op nog jeugdigen leeftijd las de heilige Rosa het leven van de heilige Catharina van Siëna. Haar hart openend voor Gods heilige genade, bracht zij in beoefening, wat zij las. Evenals de heilige Catharina werd ook de heilige Rosa lid van de Derde Orde v. d. H. Dominicus. Om haar deugd heeft de heilige veel te verduren gehad, zelfs van haar moeder, broeders en zusters, die haar een huichelaarster en bedriegster scholden. Alles verdroeg Rosa met geduld, volgens het voorbeeld van haar Goddelijk Toon beeld. De heilige Rosa is de eerste heilige van Zuid-Amerika (einde 17e eeuw). FEUILLETON door LOUISE KNöPFEL. (Geautoriseerde vertaling) 33) En nog weer na een tijdje, terwijl zij met den rug naar hem toe was blijven staan en haar schouders schokten in haar strijd met haar tranen, zei de kalme, goedige stem: Zoudt u mij niet eens willen aankij ken? Langzaam, als magnetisch getrokken door de kalmeerende goedheid dezer een voudige woorden, keerde Liskr. zich om. Ze keek in een schrander mannengelaat. En starende in die vreemde, vriendelijke oogen, zei Liska Hegenwald heel zachtjes: Ik zoek werk! Als u mij daarmee hel pen konWerkZe kromp in el kaar. Mogelijk kan ik u wel helpen, zei hij kalm. Bij mij komen heel wat jonge men- schen, die niet weten wat zij moeten be ginnen. Soms gelukt het mij er een te hel pen, Maar, in de eerste plaats, wat kent u? Niet veel, ik heb'niets geleerd. Ik zou na mijn eindexamen zijn gaan studeeren. Maar dat kon niet meer. Het geld Maar hoe kwam u hier terecht? U lijkt mij in deze omgeving nu niet zoo erg cp uw plaats, zei dr. Wernicke. Hij maakte een zeker gebaar als wilde hij alles tegelijk aanduiden: de rommelige kamer, de rij poppen, die in een fauteuil op een hoop lagen, het lawaai van de gra- mofoon uit de zijkamer. Ik ben maar, ik wildeLiska was min of meer beschaamd. Een vriend wilde mij een opdracht bezorgen; ik zou Mia Droste fotografeeren. We dachten dat dit een reclame voor mij kon zijn. U fotografeert dus, constateerde dr. Wernicke. Nu, eindelijk hebben wij dus wat waar wij houvast aan hebben. Hij haalde een kaartje uit zijn zak en schreef er een paar regels op: Presenteert u zich zoo spoedig mo gelijk aan dit adres. Ik geloof wel, dat daar wat van komen kan. Eer Liska nog precies begrepen had, had zy het kaartje al in haar hand en had de onbekende, wiens naam zij niet eens wist, haar toegeknikt, waarna hij direct de ka mer verliet. Hallo, Liska. waar zit jij? klonk het. Frans Thun kwam binnen. Denk eens aan, Liska, ik heb zoo juist een schilderij ver kocht. Een der heeren hier had mijn werk op de tentoonstelling gezien, het land schap aan het kanaal. En, Liska, ik krijg di rect mijn geld, ongelooflijk, niet! Liska, dan kunnen wij weer botje bij botje leggen. Arm meiske! Jullie zulleft het den laatsten tijd ook zwaar te verantwoorden gehad hebben, jy en Steffa. Zeg, Frans Liska stond nog altijd met het kaartje in haar hand zou je den ken dat het wat worden zou? Wat worden zou? Hier met dat kaartje. Dat ik daardoor werk zou krijgen? Frans Thun nam Liska het visitekaartje uit de hand. „Dr. Wernicke, directeur van de Uitge verij der Berlynsche tijdschriften A. G." stond er op gedrukt en daaronder was ge schreven: Brenger dezes wordt aan de foto- afdeeling ten zeerete aanbevolen voor het uitvoeren van fotografische opdrachten. Liska! Frans Thun sloeg zijn arm om Liska en draaide met haar in een wilden vreugdedans rond. Liska, dit kaartje is de honderduizend! Nee, meer! zei Liska buiten adem, want die malle jongen hield maar niet op met haar in het rond te draaien. Veel meer, het beteekentwerk! Liska sliep een gat in den dag. Ditmaal kon zij het zich eens veroorloven, want ze behoefde er niet op uit, trap op, trap af, op zoek naar werk, naar werkgelegenheden, die zij toch niet kon vinden. Het kaartje van dr. Wernicke lag als een tooverformu- lier naast haar. Den avond te voren hadden Frans en Liska tevergeefs naar dr. Wernicke ge zocht, maar blijkbaar had hij zonder afscheid te nemen het gezelschap verlaten. Misschien wilde hij niet, dat je hem bedankte? Bestaat dat heusch? had Liska ge vraagd. De bitterheid,* waarmee ze het vroeg, was Frans bijzonder opgevallen. Liska, zijn wij mannen nu werkelijk allemaal zulke afschuwelijke wezens? Heb je bijvoorbeeld met mij zulke slechte erva ringen opgedaan? Maar jij bent ook geen man, Fransje, jij bent een kameraad! Frans Thun's lachen werd een beetje droevig. Ik weet niet, of ik mij daarover ver heugen moet, Liska, als over een lofspraak, of dat ik er verdrietig om moet zijn. Och, Liska, ik zou toch zoo graag meer dan en kel maar een kameraad voor je zijn, Liska. Het is dat wat blijft, wat altijd blijft, Frans. Liska, zei hij troostend en zeer innig. Haar vriend behoefde niet te weten, wat zijzelf niet meer weten wilde: Mathias! In den roes van dezen avond had zij hem voor een paar uur vergeten. Nu zag zij zijn ge zicht op eens weer voor zich, dat lieve, ge bruinde gezicht met die onderzoekende oogen, dat nu voor altijd van haar verwij derd zou zijn. Wat Mathias bij de ontmoe ting in het cabaret van haar gedacht had, had duidelijk op zijn gezicht te lezen ge staan. Dat ze niets van hem wilde weten. En hij moest het blijven gelooven. Want daardoor zou ook uiterlijk de scheiding tus schen hen beiden een feit worden. Het zou dan gemakkelijker zijn met zich zelf in het reine te komen Liska, je moet opstaan! Steffa stond aan Liska's bed en schud de de slaapdronkene. Wat is er dan aan de hand? vroeg deze, uit een diepen droom ontwakend. Haar roodgeslapen gezicht hief zij uit het kussen op. Toen kwam zij opeens tot het bewustzijn der werkelijkheid. Steffa! ju belde ze en kwam met een ruk overeind zitten, terwijl ze haar armen stormachtig om de vriendin sloeg. Steffa, vandaag be gint een nieuw leven, vandaag ga ik naar de fotoafdeeling van de Berlijnsche tijd schriften A.G. Doctor Wernicke is de meest invloedrijke man daar. Dat weet ik van Fransje. Hier is zijn kaartje, dat is de too- versleutel. Steffa, om elf uur moet ik er zijn. Is het misschien al te laat? Nee, langslaapster, zoo laat is het nog niet. Maar wel negen uur. En, eer je er heen gaat, moet je bij de meisjesbescher ming komen. Juffrouw Haarhaus heeft op gebeld. Ze wenscht je, als de voogdes, nog vandaag te spreken. Jawel hoor! Liska stak tegen de niet aanwezige juffrouw Haarhaus de tong uit. Van gisteren heb ik mijn buik nog vol van haar: ik zie, juffrouw Hegenwald, u heeft nog tijd om u te vermaken! Hierbij deed ze de zure oude juffouw zoo prachtig na, dat Steffa zich tranen lachte. Maar ten slotte zei Steffa bedenkelijk: Gisteren heb je die dame ontmoet? Laten we hopen, dat ze er niet al te veel aanstoot aan heeft genomen. Ik weet het van Clare, die als plaatsvervangster bij de meisjesbe scherming is, dat die juffrouw Haarlfaus een wezen is, dat niemand iets gunt. Wat mij aangaat, mij kunnen alle juf frouwen Haarhaus van de heele wereld niets meer doen! Met danspasjes liep Liska door het slaapvertrek naar de badkamer. Wat doe ik in de lente zoo heel al leen? zong ze daarbij. Uit de badkamer stak ze nog weer haar hoofd buiten de deur. Zeg, zal ik dat die juffrouw Haar haus eens vragen? Misschien was dat een goed begin van het gesprek? Maar Liska, je bent vandaag heele- maal als losgelaten! Steffa staarde haar vriendin verwonderd na. Ze kon zich niet meer zoo zonder eenig voorbehoud verheugen als Liska. -Als dat maar niet weer een nieuwe teleurstelling werd! Ze had geen moed meer om aan een wonder te gelooven. En werk, dat was te genwoordig wel een heel groot wonder. (Wordt V-'

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 5