V/OENSDAG 27 AUGUSTUS 1941 OE LEIDSCHE COURANT 0 EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; f 2.63 per kwartaal Bij onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post f 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad f 0.52 per kwartaal! Losse nummers 6 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 32 cent per regeL Ingezonden mededeelingén dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. IL_ Hoofdredacteur: Th. Wllmer, Lelden. Red. Buitenland: Mr. H. Gelse, Lelden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Lelden. Red. Omgeving: L Roozen. Lelden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Lelden. Weerbericht ZONS OP-EN ONDERGANG. Zon onder 8.40 uur Woensdagavond. Zon op 6.44 uur Donderdagochtend. MAANSTANDEN. 27 Augustus: De maan komt Woensdag middag om 12.29 uur op en gaat Woensdag, avond om 10.55 uur onder. 28 Augustus: De maan komt Donderdag middag om 1.45 uur op en gaat Donderdag avond om. 11.32 uur onder. 29 Augustus: De maan komt Vrijdagmid dag om 2.57 uur op en gaat Zaterdagnacht om 0.14 uur onder. 30 Augustus: De maan komt Zaterdag middag om 4.04 uur op en gaat Zondag nacht om 1.03 uur onder. (Eerste kwartier). 31 Augustus: De maan komt Zondagmid dag om 5.03 uur op en gaat Maandagnacht om 2.uur onder. 1 Sept.: De maan komt Maandagmiddag te 5.54 uur op en gaat Dinsdagnacht om 3.04 uur onder. 2 September: De maan komt Dinsdag avond te 6.37 uur op en gaat Woensdag ochtend te 4.11 uur onder. 3 September: 'De maan komt Woensdag avond te 18.14 uur op en gaat Donderdag ochtend te 4.20 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: „De Zijl" 18 gr. C. ,1311 CD 11 CD 11 CDI CD 11 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11C- Verduisteringstijden Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder gang en zonsopkomst. Deze tijden zijn voor hedenavond en morgenochtend: ZONSONDERGANG 8.40 uur ZONSOPKOMST 6.44 uur Tusschen deze beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden. - MCDIIOII OIIC3I1 CDUCDIICDIIOII cP ALGEMEEN OVERSTE DER ZUSTERS DOMINICANESSEN VAN NEERBOSCH OVERLEDEN Te Nijmegen is heden op 63-jarige leef tijd overleden de algemeen overste der zusters Dominicanessen van Neerbosch, de eerwaarde moeder Maria Willibrorda Willard. geboren te Laren (N.H.) Zij was sinds 1927 algemeen Overste van deze Congregatie. DE KEULSCHE HERFSTJAARBEURS. Na de succesvolle voorjaarsmesse zijn in de Hanzestad Keulen reeds sinds maanden de'voorbereidingen voor de vierde oorlogs jaarbeurs, de Keulsche Herbstmesse 1941, welke van 14 tot 16 September in het Mes- segebouw in Keulen-Deutz wordt gehou den, aan den gang. Er komen een alge- meene en een textielmesse, alsmede een omvangrijke afdeeling buitenland, waarop de West-Europeesche landen Nederland ex. België een vooraanstaande plaats zul len innemen, en tenslotte verschillende af zonderlijke groepen. Aan de algemeene Messe, welke op de bovenverdiepingen van de groote zuidelij- Jke-, oostelijke- en westelijke tentoonstel lingshallen wordt gehouden, zal de Duit- sche venbruiksgoederenindustrie, evenals in het voorjaar, op dezelfde wijze deelne men. De fabrikanten hebben ondanks de door den oorlog opgelegde productiebe perkingen voor sommige producten beslo ten weer deel te nemen om de voor de toe komst nuttige relaties met hun klanten in vergaande mate in stand te houden. De Textielmesse zal opnieuw een groo- tere tentoonstellingsruimte beslaan. De textielgroothandel uit Aken, Frankfort, Saarbruecken, Keulen, Neuss, Muenchen- Gladbach, Hagen en Wuippert^l zal op toonaangevende wijze aan deze Messe deel nemen. Daarenboven zullen firma's uit het geheele rijk exposeeren, o.a. uit de Oostmark, den gouw Sudetenland en fir ma's van de Berlijnsec'ne textielindustrie. De buitenlandsche afdeeling op de a.s. Keulsche herfstjaarbeurs is vooral ge oriënteerd ojr de West-Europeesche landen en vertoont een opmerkelijke deelneming •van de Nederlandsche en Belgische indu strie. De Nederlandsche industrie toont groote belangstelling voor de Keulsche „Herbstmesse" en is voornemens een aan tal takken van industrie te exposeeren. In aansluiting op een groote collectieve inzending uit het Belgische bedrijfsleven, geven talrijke Belgische ondernemingen ben overzicht over de productiecapaciteit Het is zoo eenvoudig Het is zoo eenvoudig. U neemt een girobiljet en vult {even in 8-7-6-0-0 Nederlandsche Ambulance Koninginnegracht 22 's-Gravenhage. dan vult u het bedrag in, dat u wenscht te besteden als bijdrage voor de uitzen ding van de Nederlandsche ambulance, die straks naar het oostfront zal vertrekken. Want u ziult natuurlijk ook v aan de tot standkoming van deze ambulance willen medewerken. Daarvoor bent u Nederlan der, daarvoor weet u te goed, dat ons land niet achter kan blijven als het gaat om de verzorging van, gewonde strijders, die vielen op het slagveld in Oost-Europa. Daarom neemt u uw giroboek en vult in: 8-7-6-010 Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. van de Belgische industrie. Bovendien ver wacht de Keulsche Messe talrijke bezoe kers uit West-Europa. Zoodoende biedt de Keulsche jaarbeurs aan de West-Europeesche industrie de moeilijkheid haar producten ten toon te stellen en vooral door persoonlijk bezoek waardevolle relaties voor de toekomst aan te knoopen. Als centrum van het Rijnland is de han- zestad Keulen de natuurlijke brug naar de landen van West-Europa. De Nederlandsche omroep in een krijgs gevangenenkamp in Frankrijk. De persdienst van den Nederlandsèhen Omroep schrijft ons: Er zijn in dezen oor log in het Westen veel krijgsgevangenen gemaakt. Gelukkig zijn de meeste Hunner weer thuis. Er zijn echter nog troepen, die niet na vrijlating naar hun vaderland terug kunnen, omdat him verre land voor deze ongelukkigem voorloopig- onbereikbaar is door oorlogsbelemmering. Samengebracht in groote kampen bivakkeeren de Algerij nen, Marokkanen en Tunissiërs op de plaats waar zij op voormalig front werden gevan gen genomen. Van deze krijgsgevangenen, wier lot men zooveel mogelijk tracht te verzach ten, geeft de heer Josselin de Jong als re porter de radioluisteraars een idee in een uitvoerige reportage, welke wordt uitge zonden hedenavond om 19.35 uur over den zender Hilversum 2. EN HET KOREN RIJPTE! Een oogstprdgramma voor de radio De afdeeling Land en Volk van den Nederlandschen Omroep heeft het initiatief genomen om ter versterking van den band tusschen ons volk en zijn boeren in het programma voor 31 Augustus zooveel mogelijk aandacht te besteden aan de af sluiting van de oogstmaand. Er worden dien dag oogstliederen ge zongen en oogstgedichten voorgedragen, terwijl des avonds het hoorspel. „En het koren rijpte" door D. van de Bospoort zal worden uitgezonden. Dit spel van de oogst opent met een proloog, waarin tot uitdruk king komt, hoe menschen, dieren, techniek en natuur samenwerken om onder Hoogen zegen den korenoogst binnen te halen, en hoe deze arbeid voorwaarde is voor het volksbestaan. Twee werelden, die van den vredigen strijd om het koren en die van den oorlog om goud en macht, worden tegenover el kander gesteld. Het eerste deel van het spel voert terug naar het oude Saksische boerendorp waar de geheele bevolking na het blazen van de boerenhoorn, uittrekt in den korenbouw en het besluit met het vroolijke oogstfeest als het laatste voer koren geborgen is. Een ziener voorspelt, dat vreemde in vloeden, die reeds aan het oudé boeren- recht tornen en de hunkering naar goud, zware tijden zullen veroorzaken, waarin vrouwen en kinderen gebrek lijden, al rijpte het koren. Het tweede deel speelt in het heden en brengt de luisteraars in de geladen sfeer van de effectenbeurs, het schetst in een korten dialoog den invloed van de specu lanten op het landsbestuur en de gevolgen daarvan voor den boer. In het derde deel is de oorlog uitgebro ken en door dezen oorlog voltrekt zich de bezinning, welke aan den boer en aan het koren hun plaats hergeeft, nadat de opper macht van het goud gebroken is De spreekster uit den proloog besluit met de woorden; „En het koren rijpte en het koren won van het goud 'den strijd! Het leven van den druk be vrijt, dankt Hem, door wien het brood gedijt!" Het spel eindigt dan met het bekende: „Dankt, dankt hu allen God" uitgevoerd door koor en orkest. Aan de uitvoering wordt o.a. medege werkt door Philippe la Chapelle, Mien Duymaer van Twist, Nico de Jong, Adolpn Bouwmeester en een groep Drentsche spelers en speelster. De regie is in handen van Kommer Kleyn. RECHTZAKEN Haagsche Politierechter Gras voor de konijnen De 16-jarige A. W. K. te Wassenaar heeft konijnen. Deze konijnen zitten in een hokje zichzelf vet te mesten, indien ze maar genoeg te eten krijgen. En dit eten nu was een puzzle, die K. mocht oplossen. Hij had er dit op gevonden, dat hij gras ging snij den in het weiland van den veehouder W. van S. te Wassenaar. Om in het weiland te komen moest hij eerst over een hek klaute ren. Als K. alléén gras had gesneden in die weide, dan zou de veehouder wel een oogje dicht hebben 'gedaan, trouwens voor een goede sigaar krijgt men veel gedaan, maar K. was niet alleen en als men den veehou der mocht gelooven, dan zag het zwart van de grassnijders. En nu zijn we zoo langza merhand waar we moeten komen, nl. dat de veehouder kwaad was geworden op 12 Mei. Hij was naar K. toegegaan, had hem bij zijn keel gegrepen en daarbij verteld, dat hij hem in dei sloot zou gooien. Inder daad had hij K. in de richting van de sloot gesleurd, maar alvorens hem er in te wer pen, had hij de portemonnaie van K. willen hebben. Dat was, na het keel dichtknijpen, de tweede fout van S. geweest. K., de sloot voor oogen hebbende, zeide wel te willen betalen, waarna van S. een rijksdaalder wil de hebben, hetgeen K. voor een beetje gras veel te veel vond. Het voorloopig eind van het geval was geweest, dat K, weer over het hek terug moest klauteren, van welke gelegenheid van S. gebruik maakte om de negende rhapsodie op K.'s rug te tromme len en dat gedeelte van het lichaam, waar de doorsnee mensch op pleegt te zitten, als drum te bezigen. En zoo stonden ze voor den Haagschen Politierechter. K. gaf een omstandig verhaal van het ge beurde, maar van S. ontkende nagenoeg alles. Alleen gaf hij toe K. bij diens keel ge grepen te hebben, omdat hij hem toch err gens vast moest grijpen en dat hij betaling wilde hebben vanwege de toegebrachte schade aan hèt land. Aldus werd de; zaak aangehouden om meerdere toeschouwers te hooren. HAAGSCHE RECHTBANK VOOR DUIZENDEN GULDENS BONT WEGGENOMEN Twee jaar gevangenisstraf geëischt Een ieder zal zich nog wel de brutale inbraak herinneren, die in den nacht van 14 op 15 Maart van dit jaar heeft plaats ge bonden in het kleedingm-agazijn „de Am bassade" aan de Hoogstraat in den Haag. De inbreker, A. H. v. d. V., stoker te Rot terdam en thans gedetineerd, was met be hulp van anderen, door een 'tuimelraam binnen gekomen en had zes kostbare bont mantels en vijf zilveivossen ter waarde van ruim 6000, meegenomen. Vier dagen later was hij op de Bierkade gegrepen, toen hij de buit in een taxi wilde dragen. Thans had hij zich voor dit feit te ver antwoorden. De zaak leverde geen moeilijkheden op, omdat verdachte volmondig bekende. De Officier noemde het een ernstig feit en eischte twee jaar gevangenisstraf. Nadat de verdediger de uiterste clemen tie had gepleit, werd de uitspraak bepaald op over 14 dagen. MOEDER VERLIET HAAR TWEE KINDEREN Zes maanden gevangenisstraf opgelegd De Haagsche rechtbank deed gisteren uitspraak in de zaak tegen de 21-jarige mej. A. V., thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, die op 12 Mei van dit jaar haar twee kinderen, resp. één en drie jaar oud, moedwillig had verlaten in een zeer verwaarloosden toestand, door deze kinde ren in een kinderwagen bij een slager te brengen met het verhaal, dat ze even een boodschap moest doen en dadelijk terug zou komen. Zij was niet meer verschenen, maar met een zwager naar Amsterdam ge gaan. De Officier had wegens dit ernstige feit een jaar gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank vonnis wijzend veroordeelde deze ontaarde moeder tot. zes maan den gevangenisstraf. Rondom een tandem Verder veroordeelde de Rechtbank A. J. v. d. B., thans gedetineerd, tot acht maanden gevangenisstraf, omdat hij op 13 Juni van dit jaar, te Wassenaar, een tandem had verkocht, welk vehikel ge stolen was, hetgeen verdachte had geweten. A. J. v. d. B., eveneens gedetineerd, had de inlichtingen verschaft betreffende de gestolen tandem te Wassenaar, en hij werd deswege veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf. Zich de cel ingedanst. Volgens J. H. G. H., thans gedetineerd In het Huis van Bewaring, was alles door het dansen gekomen. Dit kon hij zoo buitenge woon goed, dat hij in een wip het kam pioenschap van den Haag had veroverd. Daama had hij zich laten inschrijven voor het danskampioenschap van Nederland. Maar dergelijke dingen kosten geld, veel geld en dat kon hij van een gulden zak geld niet bekostigen, reden voor hem om overal fietsen weg te gaan nemen, soms twee of drie op een dag. Zoo had hij rijwielen weggenomen te Voorburg, Le i d e n, den Haag en andere plaatsen. Zijn broer G. H. S. Tï. hielp hem daarbij vlijtig. De vehikels werden gesloopt, want het ging in hoofdzaak om de banden. Maar juist op den dag, dat des avonds het dans- kampioenschap van Nederland werd gehou den, konden de danslustige broeders gegre pen worden, waardoor de anderen een con current minder hadden. Het slot van deze danswoede was thans, dat de Officier van Justitie tegen elk een jagr gevangenisstraf eischte. Uitspraak over 14 dagen. Agenda Apotheken. - De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 23 Augustus 20 uur tot Zaterdag 30 Augus tus 8 uur waargenomen door de Apotheek Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48 Tel. 21060 en de Doeza-Apothéek,-Doe- zastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. „Sibbe", maandblad van het Nederlandsche verbond ^oor Sibbekunde. Het achtste nummer van „Sibbe" bevat o.a. een uitvoerige beschrijving van de fa milie en nakomelingen van Leidens groo- ten zoon Rembrandt. Het artikel is met' vele platen, schetsen en fac-simile's ver lucht. Het geslacht is vermoedelijk reeds in 1715 uitgestorven. 487e STAATSLOTERIJ DERDE KLASSE DERDE LIJST Trekking van 27 Augustus. 2000 No. 5014. ƒ1500 No. 17962. 200 No. 7224, 11777. 1474 4160 6372 7374 8957 9558 11589 12646 14096 15830 17099 18521 19984 21240 PRIJZEN VAN ƒ45 1502 1504 2608 3661 3691 4410 4787 5002 5034 5376 6452 6551 6601 7016 7137 7404 7538 7571 7870 8662 9076 9164 9198 9218 9266 10438 10503 10575 10907 11143 11902 12030 12209 12400 12426 12829 12864 13185 13313 13640 14181 14^78 14749 14816 15406 16070 16353 16532 16581 16644 17273 17357 17367 17447 17535 18619 18680 18683 19479 19609 20685 20829 20859 20860 20370 21246 21364 21603 21815 3724 6197 7202 8750 9523 11344 12579 14046 15822 17068 17659 19634 21040 Wilt U Iets weten? Vraag: Welken weg moet ik fietsen van Zevenhoven via Den Haag naar Heerlen en terug de kortste weg van Heerlen naar Ze venhoven? Hoeveel K.M.? Antwoord: Zevenhoven, Ter Aar, Woubrugge, Leiderdorp, Leiden (Waterto ren) langs Rijn en Schiekanaal en Vliet naar Voorschoten, Leidschendam, Voor burg, Den Haag, Rotterdam, Rijsoord, Dor drecht, Willemsdorp, Zevenbergschenhoek, Terheyden, Breda, Dorst, Tilburg, Moer gestel, Oirschot, Best, Acht, Eindhoven, Leende, Maarheeze, Weert, Keipen, Gra- them, Wessem, Maasbracht, Susteren, Sit- tard, Oirsbeek, Amgtenrade, Heerlen. Af stand 267 K.M. Teriig: zelfde route tot Keipen. Vandaar via Nederweert naar Stipdonk, Helmond, 's Hertogenbosch, Hedel, Zalt- Bommel, Geldermalsen, Cu- lembor, Utrecht, Oudenrijn, De Meern, Harmeien, Kamerik, Noorden, Zevenho ven. Afstand 220 K.M. Vraag: Weg. van 01 Wetering naar Amsterdam? 2. Hoeveel K.M. van Amsterdam naar Velsen? 3. Weg van Velsen naar Hillegom? Antwoord: 1. Oude Wetering, langs de Ringvaart naar Aalsmeer, Amsterdam. Afstand 26 K.M. 2. 22 K.M. 3. Velsen, Santpoort, Schoten, Haarlem, Bennebroek, Hillegom. Afstand 20 K.M., Vraag: Wat is de kortste route en hoe veel K.M. van Leiden naar Heerlen, en als we over Breda gaan? Hetzelfde terug va!h Heerlen naar Leiden over Volkel (Oost Br.) en HuiSsen (G-ld)? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Culemborg, Zalrbommel, Den Bosch, Vught, Boxtel, Eindhoven, Leende, Weert, Keipen, Oter, Grattum, Wessum, Maasbracht, Susteren, Sittard, Oirsbeek, Merkelbeek, Heelen. Afstand 225 K.M. Over Breda 236 K.M. Heerlen, Sittard, Roermond, Haelen, Meyel, Liesel, Vreekwijk, Deurne, Bakel, de Mortel, Gemert, Boekei, Volkel, Uden, Grave, Nijmegen, Bemmel, Huissen, Arn hem, Ede, Utrecht, Leiden., Afstand 265 K.M. Vraag: Kunt u mij een fatsoenlijk hotel in Amsterdam noemen om te overnachten? En welke is de kortste weg van Amster dam naar Wilnis en van Wilnis naar Kame rik? Antwoord: Adressen van hotels kun nen we in deze rubriek niet opnemen. De route AmsterdamWilnis is: Van Amster dam Oost langs Zuider Gasfabriek naar Duivendrebht, Holendi'echt, De Winkel, Rijke Waver, Botshol, Wilnis. Afstand pl.m. 25 K.M. Wilnis, Oud Kamerik, Kame rik. Afstand 15 K.M. Vraag: Weg van Noordwijk n#ar Wijk aan Zee? Antwoord: Noordwijk, Noordwijker- hout, de Zilk, Vogelenzang, Aerdenhout, O ver veen, Bloemendaal, Schoten, Velsen, Beverwijk, Wijk aan Duin, Wijk aan Zee. Afstand 40 K.M! Vraag: Weg van Zoetermeer naar Hil versum? Antwoord: Zoetermeer, De Kruisweg, langs Gouda, Waarder, Reyerskoop, Veld huizen, Oudenrijn, Utrecht, Hilversum. Afstand 67 K.M. r Vr&ag: Weg van De Kwakel naar Rhenen? Antwoord: De Kwakel, Uithoorn, Mij drecht, Wilnis, Nieuwer Ter Aa, Breukelen, Utrecht, de Bildt, Zeist, Driebergen, Doorn, Amerongen, Eist, Rhenen. Vraag: Weg van Leiden naar Diever bij Meppel per fiets. Is er van Meppel naar Diever een busverbinding? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Amersfoort, Voorthuizen, Nieuw Milligen, Het Loo, Vaassen, Epe, Heerde, Hattem, Zwolle, De Lichtmis, Stap horst, Meppel, langs de Drentsche Hoofd vaart naar Havelte en Diever, Afstand 200 K.M. Of er een autobusverbinding is, weten we niet. Vraag: Weg van Noordwijkerhout naar Blitterswijk? Antwoord: Noordwijkerhout, Leiden; Alphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Doorn, Amerongen, Rhenen, Opheusden, Andelit, Slijk Ewijk, Oosterhout, Nijmegen, Mook, Gennep, Heyen, Afferden, Well, Blitterewijk. Afstand pl.m. 190 K.M. Vraag: 1. Hoe laat vertrekt de eerste boot uit Amsterdam naar Kampen? Hoe laat is de aankomst? 2. Weg van Kampen maar Onstwedde? Antwoord: 1. De eenige boot, die uit Amsterdam naar Kampen gaat, vertrekt te 9.15 uur (achter Centraal Station), aan komst Kampen 14.30 uur. 2. Kampen, Grafhorst, Genemuiden, Zwartsluis, Meppel, Ruinerwolde, Ruinen, Eursinge, Lieving, Westerbork, Borger, Buinen, Nieuw Buinen, Wedder, Oftstwedde Afstand 90 K.M. Vraag: Mijn rijbewijs om auto te rij den is met October afgeloopen. Moet ik nu een nieuw aanvragen of blijven ze in dezen buitenge wonen tijd van kracht? 2. Zoo ik een nieuw aan rnoet vragen tot wien moet ik mij dan wenden? Antwoord: 1. De wet op de rijbe wijzen blijft onverminderd van kracht. 2. U moet dus verlenging aanvragen ter gemeentesecretarie onder bijvoeging van twee foto's. Vr a g e n over tram verbindingen kun nen we in deze rubriek niet beantwoorden. Faillissementen Uitgesprok en: C. van Hal, Wassenaar, Schoolstraat 39. Cur.: mr. J. van der Veen Vonk, Was senaar. STADSNIEUWS Algemeene vergadering van aandeelhouders In de gistermorgen onder voorzitterschap van den heer M. G. Verwey gehouden al gemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Leidsche Duinwater Maatschap pij waren vertegenwoordigd 15 aandeelen, met 15 stemmen. In verband met de hooge winstbelasting was het niet mogelijk de vastgestelde winstuitkeering aan de gemeente Leiden t te handhaven en moest de in de algemeene vergadering van 28 Februari j.l. vastge stelde balans en verlies- en winstrekening 1940 worden ingetrokken en een gewijzig de balans en verliesrekening 1940 worden vastgesteld. De uitkeering aan de gemeente Leiden moest belangrijk worden verlaagd. Het'di vidend werd met het oog hierop nader op 10 pet. bepaald. Dit foeteekent, dat de ge meente Leiden nu slechts ongeveer 3 1/3 pet. rente, van het door haar gginvesteerde kapitaal maakt. De stukken wei-den onveranderd goed gekeurd. Verdient de waardeering der geheele bevolking. Het is opgevallen, dat verschillende per sonen weinig blijk van burgerzin geven door het personeel van den Ordedienst van den Luchtbeschermingsdienst dat o.m. tot taak heeft toe te zien op het in goe den staat houden van schuilgelegenheden en op de richtige naleving van de verduis teringsgelegenheden zonder eenige aan leiding na te roepen of uit te schelden. In verband hiermede komt het gewenscht voor er nog eens de aandacht op te vesti gen dat deze gemeentelijke dienst is in gesteld voor de beschei-ming van de ge heele bevolking in geval van bominslag, of andere oorlogshandelingen, zoodat het niet den minsten zin heeft en van ergerlijk ge brek aan beschaving getuigt, degenen, die in dien dienst den hun voorgeschreven plicht vervullen, op onheusche wijze te be jegenen. Hierbij- wordt daarom dan ook nog eens een beroep gedaan op het gezond verstand van het Leidsche publiek, om in dat personeel zijn helpers in geval ,van nood te zien. zoodat voor een vijandige of onwelwillende houding te hunnen opzichte gdèn enkele reden bestaat. Onvriendelijkheden, aan hun adres ge richt, zijn dwaas en late rtien verder ach- fex-wege. KNAAPJE VERDRONGEN. Gisteravond omstreeks 10 uur kreeg de politie mededeeling, dat de 6-jarige C. Hoexum, wonende Hooigracht 111, vermist werd. De jongen was na het avondeten om streeks 6 uur nog buiten gaan spelen en daarna niet teruggekeerd. Om 7 uur was men met behulp van vriendjes gaan zoe ken waar de jongen bleef, doch zonder re sultaat. Hedenmorgen is de politie gaan dreggen in den Oude Rijn, waar, zooals bekend, de oude Gepekte Brug is afgebro ken om door een nieuwe te worden ver vanger.. Na eenigen tijd werd het lijkje van het knaapje opgehaald. Het was. het oudste zpontje van het gezin. Het stoffe lijk overschot werd voorloopig naar het politiebureau vervoerd. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 7388. Nederl. Fabriek van Diastatische Producten. Voorschoten, Rijn dijk 156160. Fabricatie van moutextract. De bepalingen ten aanzien der rechten van derden zijn gewijzigd. Voor het akte-examen middelbaar on derwijs teekènen, akte MB slaagde aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag de heer W. A. Bonte, alhier. Programma van het carillonconcert op Donderdag 28 Augustus a^. des avonds van 89 uur. Beiaardier Fred, de Nie. 1. Ru- bensmarsch, Peter Benoit, bew. door Staf Nees. 2. Klokkenklank, Fred, de Nie, 3. Praeiudium en Fuga, Math, van den Gheyn. 4. Praeiudium van Jef van Hoof. 5. Als de schaapjes dolen (oud Neder- landsch lied). 6. Drie Valeriusliederen (Wie gaat met ons mee), (Lyck eelge- steent), (Het lied vah Bergen op Zoom), 7. Improvisatie.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2