Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Kort voor het afdrukken van dit num mer ontvingen wij de benoemingen, ge daan door het Kapittel der Paters Francis canen te Weert. Voor heden hebben wij ons beperkt tot die in onze omgeving. Onder de benoemingen is ook vermeld de benoeming van een nieuwen pastoor aan de Haagweg; de zeereerw. pater W. de Leeuw, kapelaan van de parochie 'en praeses van het klooster, is pastoor ge worden. De huidige pastoor, de zeereerw. pater' I. Smeets, gaat dus de parochie verlaten. Pastoor Smeets (die geboren is in 1864 en priester gewijd in 1888) is sedert 1931 pas toor aan genoemde parochie. Wij komen hierop nog nader terug. Vandaag willen wij echter reeds namens heel de Haagweg-parochie tot den Herder, die de parochie gaat verlaten, richten den oprecht gemeenden, den eerbiedigen denk voor het zeer vele, wat pestoor Smeets heeft fedaan voor de parochie, door zijn eriergieken ijver, door zijn stichtend voor beeld van priestelijk en religieus leven. GEKLEED DIPLOMA-ZWEMMEN IN DE ZIJL Gisteravond vond onder groote belang stelling in de zweminrichting De Zijl het gekleed diploma-zwemmen plaats, hetwelk bestond in 80 meter borst, 40 meter rug en het springen van de 1 meterplank. Geslaagd zijn de navolgende personen: De jongedames: Hanny Maas, Gerda Lammers, Lenie Kukler, Lini»van Muiden, uit Amsterdam, Rietje van Leeuwen, Bep Fakkel, Tannie de Tombe, Lenie v d. Lucht, Bep Penseel, Stienie Arbouw, Gerry Zit man, Coba Fasseur, Ria v. d. Berg, Mien Guldemond, Tonia v. d. Vlugt, Geertruida Hansen, Jopie de Jong, Annie de Bolster, Annie v. Tol, Suze de Visser, Jetty de Bree, Rie Penseel Rie v. Houtén, Annie de Jae ger, Jeanne 'Penseel, Mienie Pels, Willy Greive, Jar>ny Develing, Plonie Jaegel, Jan- nie van Groeningen, Ali Rijsbergen, Annie Schouten, Gusta Smits en Tineke Peere boom. De jongehee»en: K. Flaman, J. Kwestroo, G. Seugling, K. Faas,, A. L. Deegenaars, J. Bekooy, F. v. Sisseren, T. Wendt, P. Pceren- boom, A. P. Blok en H. Guldemond. De dames: R. v. d. Eist, uit Zoeterwoude, B. Kolderman, M. Trap en Abspoel. De heerenf J. Kwestroo, A. F. M. Peterse, A. Blansjaar, J. H. Douma, H. Jongeleen, J. Zirkzee en A. Koevoet. Wagr geen woonplaats vermeld zijn de geslaagden hier ter stede woonachtig. Het programma der wekelijksche orgel concerten in dé Hooglandsche Kerk door den organist Feike Asma, vermeldt a.s. Maandagavond van 8.159.15 uut uitslui tend werken op verzoek. De toegang tot dit concert is geheel vrij. Door de politie zijn aangehouden de 29- jarige H. A. W. v. I. en de 34-jarige A. R., op vermoeden, dat zij debet zijn aan rij wieldiefstal of heling daarvan. Bij beiden werd een zoo goed als nieuw rijwiel ge vonden. Bioscopen DE KRIBBEBIJTEK. Luxor. Stel je voor, dat je absoluut weg bent van een lief jong meisje, en. dat je zoo maar je geluk kon binnenhuppelen, als daar niet was Papa de baron. (Cor Ruys), een kribbebijter eerste klas, die het een voudig niet kan dulden „zoo'n tikjuffie" tot* schoondochter te krijgen- en fitsdien zoonlief de laan uitgaat! Trouwens,de jonig^ meneer is niet de eenige, die door dit explosieve heerschap eruit gebonjourd wordt: in één jaar tijds zijn al 12 huishoud sters dezelfde weg opgegaan. De jongelui laten Pa voor wat hij is; ze trouwen toch en installeeren zich knusjes in een aardig nestje in de stad. En de goeie Oom Moekie (Louis de Bree) gaat er maar weer eens op uit om een 13e huishoudster te zoeken: misschien dat nummer 13 geluk aan brengt?. Triomfantelijk komt hij met de uitslag thuis:,de buit is een gewezen leeu- wentemster, een echte Kenau! Zoetjesaan wordt het ondier van een Pa getemd, niet door de Kenau, maar door een ander. U raadt het misschien al: „Eén vrouw is duizend man te erg". Het heele geval, dat er aanvankelijk voor de jongelui triest, al- lertriest uitziet, komt tenslotte op zijn pootjes terecht; maar vóór het zoover is, moeten er nog heel wat gekke dingen ge beuren, en slikt Pa nog menigmaal zijn kalmeerend drankje, waar Oom Moekie met onverstoorbaar goed humeur en onfeilbaar aanvoelen telkens juist op tijd mee komt aandraven. Naast Cor Ruys en Louis de Bree geven Mary Dresselhuys als Pa's dochter en Dolly Mollinger als Pa's ongewenschte schoondochter prachtig spel te zien. Wer kelijk een film die de moeite waard is en nog wel een Nederlandsche film met lou ter Nederlandsche artisten. Het is niet de eerste keer, dat de Kribbebijter hier draait; wie hem nog niet is gaan zien, krijgt nu de -kans zijn schade in .te halen, en wij stel len ons voor dat de anderen er graag nog eens van gaan genieten. Zelden hebben we zoo hartelijk gelachen als gisteren bij al de dolle en dwaze dingen van deze kos telijke film. Voor de pauze draait binnen- en buiten- landscft nieuws, waarin bijna alles draait om d,e oorlog. G. Boumans. Casino WAS IK MAAR NOOIT GETROUWD dan had het me nooit berouwd. Maar wanneer je eenmaal getrouwd bent, moet je niet alleen getrouwd, doch ook trouw blijven, en daaraan hapert het in deze film wel iets. Er treden vier echtparen op, die het, oogenschijnlijk althans, niet zoo nauw nemen met de plechtig aangegane overeen komst. 4x2 8. Er zijn dus acht perso nén, vier mannen en vier vrouwen, die tel kens.-stoeltje verwisselen, zoodat bijna niet meer is af te tellen, welke combinaties ont staan en weer vergaan. Dat is juist het Gemeentel. Aankondiging INLEVERING METALEN Uitbetaling vergoeding De Burgemeester van Leiden maa] kend dat zij, die in een der lokalen school aan de Van der WlVff- straat metalen-Voorwerpen hebbpj in geleverd, op vtfrtoonVvan hun B-k: daaryoor vast/estel{le\ verj vangst kunni het Stadh wel stratei de letter: A t/m K op Dinsda 912 uur en n.m. ,2^—43 L t/m Z op Woensdsfe 27 i|ugus1 912 uur en n.m. 24 Zij, die op ^een der reeds van de "vergoef gedaan, behoeven zich' •t de ont- van adhuyplein) e ejja der begipt met 26' A|igust|is v.m. uur. _~Bv.m. uur. inleyfringsWfcreaux igafttand i^bben aan te Het bedrag der vergoeding wordt \it- sluitend uitgekeerd tegen a f g i f t| de door den rechthi onderteekende Brkaart. 1057 Leiden, 23 Augustus 1941. De Burgemeester voornoemd, A. TEPE, Weth. loco-burgemeester. grappige in deze film, en de regisseur heeft die grappenmakerij nog wat aangedikt door een plenaire*' zitting aan hof slot van alle medespelenden,.waarin de vier mannen hun vier vrouwen terugvinden en gearmd de bijeenkomst verlaten. Het wordt een echte „pan", waarvan het publiek luidkeels heeft genoten. De advertentie noemde- het een dol-dwaze comedie, en daarmee is niets te veel gezegd. Zij is dol, en zij is dwaas. Ka the von Nagy speelt er een aanvankelijk zeer onnoozele, later zeer geraffineerde rol in, en Paul Kemp waagt.zich ook op het pad der liefde, waarbij hij met liefde en al door een bank zakt. George Alexander trekt zijn vleiend snoekenbekje en heeft als dok ter een uitgebreide maar. weinig ernstige practijk. Er zijn nog eenige anderen, minder bekend, en dan blijkt tot overmaat van ramp, dat Lucie Englisch, getrouwd is met den dokter, die het zoo druk heeft Lucie, de grootste huilebalk van dit aardsche tra nendal, begint te weenen, dikke klodders, en te snikken, totdat het publiek uit mede lijdend plezier óók begint te grienen. Daar was het Lucie juist om te' doen. Lieden bo ven 18 jaar, die er zich van bewust zijn, dat huwelijks-ontrouw alleen maar op de film grappig is, zullen zich bij het aan schouwen van dit spektakel heel goed we ten te amuseeren. In een van de voor-filmpjes is een muis de hoofdpersoon, die alom schrik en ontzet ting te weeg brengt. Voorts is er een „waaghalzen-potpoiirri", waarin meer on gelukken geschieden, dan één mensch ooit in zijn leven de oorlog uitgezonderd zal meemaken. Auto's botsen tegen elkaar of slaan over de kop, ruiters worden afge worpen, vliegtuigen vallen omlaag en tra peze-kunstenaars duikele^i in het net al les tot vreugd van de toeschouwers, die ge- noegelijk kunnen rillen, wetend, dat, er toch niets ernstigs gebeurt. Roozeii. Trianon. Kapittel Paters Franciscanen Van de benoemingen, gedaan door het Kapittel der paters Franciscanen te Weert, vermelden'wij heden de volgende: Te Leiden: Hartebrug: pater S. Smitz is pastoor gebleven, pater S. Booms is be noemd tot praeses van het huis. Haagweg: pater W. de Leeuw is benoemd tot pastoor en praeses. R. K. H. B. S.: pater B. de Goede is directeur gebleven, pater ir. L. Teepe is benoemd tot praeses. Te Katwijk: Aan het Missiecollege is benoemd tot gardiaan en rector pater L. Retel. De direc teur pater dr. S. Onings is benoemd tot pastoor in de parochie H.H. Antonius en Lodewijk (Boschkant) te 's-Gravenhage. Tot vicaris te Katwijk is benoemd pater H. Randag (magister te Weert). Te Woerden: De gardiaan van het klooster pater M. Broersen is herkozen; tot vicaris is be noemd pater J. Rosmalen. De vicaris van Woerden pater A. v. Vlijmen is benoemd tot rector te Ammerzoden. Te Gouda: De pastoor van de parochie van het H. Sacrament pater B- Theunissen is be noemd tot pastoor te Rotterdam (H. Rose- lia). Pater F. Zandvoort, die pastoor was te Rotterdam, is benoemd tot pastoor van de parochie van het H. Sacrament te Gouda HUWELIJKSZWENDELAAR Het gegeven van de hoofdfilm van deze week is nu niet bepaald aanlokkelijk. Het is het verhaal van een huwelijkszwende laar, die pas uit de gevangenis ontslagen na 48 uren weer opnieuw de poorten van de gevangenis voor zich ziet opengaan, omdat hij het oude'leventje van bedrog en- oplichting onmiddellijk weer heeft opgevat. 'I Is waar: hij had zichzelf beterschap be loofd en deze zou ook wel gekomen zijn, indien de vrouwen zich niet zoo gemakke lijk gewonnen hadden gegeven. Maar, de' onverbeterlijke misdadiger vergat één ding: de .vrouwen zouden zich niet zo,o gauw voor hem gewonnen hebben gegeven,indien hij zich niet onder een mom van valscherr schijn bij haar opgedrongen had. De huwelijkszwendelaar keert, als hij uit de gevangenis ontslagen wordt, terug naar Berlijn, waar de vrouw woont die om hem haar man verlaten .heeft. Zij rilt van af schuw als zij hem niet naderen, houdt zich niet thuis en een buurvrouw verwijst hem naar haar vroegere woonplaats. Daarheen richt hij zijn schreden, doch nauwelijks is hij daar of twee vrouwen verstrikt hij in zijn netten. Inmiddels keert ook de vrouw, terug; zij wil verzoening zoeken met haai man en haar kind. Als dit haar evenwel niet herkent, besluit zij terug te keereft, doch zij bemerkt, dat de huwelijkszwendelaar weer bezig is met zyn verleidelijk en gruw zaam spel, de vernietiging van anderer le vens èn zij rust niet voordat hij onschade^ lijk is gemaakt. Dan keert zij terug en zoekt haar eenzaamheid weer op.... Voor volwassenen, met rijpe levenserva ring, zij deze film voorbehouden. In het voorprogramma zien we, na het vele binnen- en buitenlandsche nieuws, een interessante opname .van Aalsmeer met haar paleizen van' glas, waarin de natuur geweld wordt aangedaan en de bloemen, rozen, orchideeën, chrysanthen en zoovele andere flora-kinderen, op de meest kunst zinnige wijze en met de verrassendste re sultaten -worden gekweekt. Een film> welke een stuk propaganda is van de beste soort voor dit unieke centrum van Nederlandsche cultuur. M. Zondérop. Rex. HET DOLENDE HART Een zeer boeiend verhaal, prachtige na tuuropnamen en een perfect spel maken de technisch hoogstaande filgi „Het dolende hart", welke deze. week in het Rex Theater wordt gegeven, tot een goed geheel. Op bui tengewoon goede wijze worden de hoofd rollen hierin vertolkt door Anneliese Uhlig, Albrecht Schönhals en Gustav Dies^ waar bij vooral de aangrijpende strijd eener jon ge vrouw, vechtend voor haar levensgeluk, door Anneliese Uhlig o'p meesterlijke wijze wordt weergegeven. Het geheele verhaal speelt zrch af tusschen de beide stiefbroe ders Clemens en Alexander Diersberg- en Verena Wieland, wie door beide broeders het hof wordt gemaakt. Deze' stiefbroeders vormen een scherpe tegenstelling, zoo hard als Clemens werkt in»het chemisch concern Diersberg, waarbij hij zelfs de samenstel ling van het beroemde geneesmiddel „hart- homoon" tot stand weet te brengen, een even groote en zorgelooze losbol is Alexan der, die van het eene pretje in het andere rolt en een gevierde verschijning in de vrouwenwereld is. Zoowel Alexander als Clemens hebben intusschen liefde opgevat voor Verena Wieland, die Alexander on danks zijn lichtzinnigheid verkiest boVen den ernstige Clemens. Alexander echter, die zich heeft ingelaten met speculaties, 'is hiermede in handen gevallen van een oplichtersbende, waardoor hij zijn geheele vermogen verliest en om de schande te ontkomen, moet uitwijken naar Zuid-Ame- rika. Diep onder den indruk ziet Verena hem vertrekken, nadat hij haar beloofd heeft terug te zullen komen, om haar te halen. De zorgelooze "Alexander ie echter spoedig deze belofte vergeten en laat V- rena weten, dat zij elkander maar moeten vergeten. Nu begint de groote strijd voor Verena, die Alexander niet vergeten kan, en de liefde welke Clemens haar toedraagt, een karakteristiek gedeelté. Vooral als Alexan der geheel onverwacht overkomt en haar in het buitenverblijf van zijn broeder op zoekt. In het voorprogramma kunnen wij een mooi filmpje bewonderen over de wouden in Oostenrijk, tusschen Donau en Bohemen. Veel idyllische plekjes, oude burchten en bouwvallen laten een indruk van bewonde ring achter. Een uitgebreid journaal com pleteert dit voor volwassenen uitstekende programma. C. de Heiden. 4" Lido. MONICA. Een zeldzaam voorkomend onge-val* heeft gisteren de voortzetting van het progarm- ma in Lido verhinderd. Juist toen men na de pauze de hoofdfilm wilde gaan draaien, weigerde de- motor van hef projectie appa raat en bleef zich tegen alle pogingen tot •herstel hardnekkig verzetten, zoodat de voorstelling moest worden .afgelast. Wij komen op de film nader terug. Agenda LEIDEN. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 23 Augustus 20 uur tot Zaterdag 30 Augus tus 8 uur waargenomen door de Apotheek ,.Tot Hqlp der Menschheid", Hooigracht 48 Tel. 21060 en de Doeza-Apotheek, Doe- zastraat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Eruins Slot, De Graaff, Niemer, Starck, Stoffers en Veldhuijzen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt Oegstgeest wordt waargenomen door dok ter Varekamp, Tel. 1916. INTERPAROCHIEELE ST. JOSfePHS- GEZELLENVEREENIGING LEIDEN Rapenburg 52 Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek; alleen boeken inleveren Beurt- rooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Rei- zevoort; Zondag: C. v. d. Meel, H. Devilée en D. v. Schaik; Maandag: S. v. d. Aar en A. Koper; Dinsdag:® C. Goddijn en A. v. Haarlem; Donderdag: J. Post en J. Hille- naar; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort Zondag:'- is de zaal geopend vdfi 12.20 2.30 uur en van 7—10 uur. Van 1—2 uttr Bibliotheek; alleen boeken inleveren. Van 8.159.45 uur Verplichte bijeenkomst voor de gezellen. 8.15 uur Prijsbiljarten, hoofd prijs?? Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur Repetitie Tooneelclub Adolf Kolping. 8 uur Bijeenkomst Tennis club. Dinsdag: Bijeenkomst voor de ge zellen van 810 uur. Woensdag: 8 "bur Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweit zer. 7.30 uur Biljartclub T.E.P. Donder dag: Bijeenkomst voor de gezellen van 8—10 uur. 8 uur Biljart- en Tafel tennisclub. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. Van 89 uur Bibliotheek; alleen boeken inleveren. 8 uur Kegelclub De Poedelaars. 810 uur Lichamelijke Oefening. Mededeëlingen: Gezellen, Dinsdag 2 September te 8.30 uur Verplichte vergadering. Deze avond vrijhouden. Prijsvormingsbesluit 1941 In het Verordeningenblad van* heden is verschenen een besluit van de secretaris sen-generaal van de departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, van landbouw en Visscherij, "van Waterstaat, van Binnenlandsche Zaken en van finan ciën betreffende prijsvorming. Aan dit besluit is het volgende ontleend: Artikel I. vergoedingen voor goederen en diensten van eiken aard zoodafiig te vormen, dat deze beantwoorden aan de eischen, welke het algemeen belang, in het bijzonder met betrekking tot de 'oorlogsomstandigheden, stelt. (2) Prijzen, welke hooger zijn dan de vol gens het eerste lid geoorloofde, moeten wor den verlaagd, ook dan, wanneer zij volgens andere prijsvoorschriften geoorloofd zijn; voor het overige blijven deze prijsvoor schriften van kracht. Artikel 2. (1) Onverminderd het bepaalde in arti kel 1 en andere voorschriften, mogen nieu we goederen door den fabrikant, den ver- of bewerker worden verkocht ten hoogste tegen de prijzen, welke worden verkregen door optellipg van de toelaatbare inkoops prijzen voor grond- en hulpstoffen,'de toe laatbare directe loonen en de voor verge lijkbare transacties op 9 Mei 1940 door hem gemiddeld berekende absolute bedragen voor algemeene kosten en winst. (2) Onverminderd het bepaalde in arti kel 1 en andere voorschriften, mogen nieu we goederen door den handelaar worden verkocht tegen ten hoogste de prijzen, wel ke worden verkregen door optelling van de werkelijk betaalde inkoopsprijzen, voor zoover deze niet hooger zijn dan de toelaat bare, en de absolute bedragen voor alge meene kosten en winst, welke de handelaar bij vergelijkbare transacties in het eerste kwartaal van 1940 in het algemeen bere kende», of welke in die periode bij dergelijke transacties als gebruikelijk kunnen worden beschouwd. (3) De in de leden 1 en 2 bedoelde prij zen mogen worden verhoogd niet het be drag aan Omzetbelasting, dat ter za^ke van de levering dezer goederen verschuldigd is. (4) Als nieuwe goederen worden be schouwd alle goederen, welke van de op 9 Mei 1940 in het verkeer zijnde goederen in zoo belangrijke mate afwijken, dat zij daarmede niet of niet meer kunnen worden vergeleken. Artikel 3. Goederen, welke voor den verkoop be stemd zijn, mogen niet worden achterge houden ten eindt voor andere of voor la tere leveringen hoogere prijzen te verkrij gen dan die, welke ten tyde van het ach terhouden wettelijk geoorloofd zijn. Het bepaalde in den vorigen zin is van over eenkomstige toepassing op het weigeren van diensten. Artikel 4. Het is, behoudens het bepaalde in an dere wettelijke voorschriften, verbode%, voor zoover dit op 9 Mei 1940 in den han del niet gebruikelijk was, de afgifte van goederen afhankelijk te stellen van den ge- lijktijdigen verkoop van goederen van een andere soort of van een andere kwaliteit of van de belofte, dat goederen van een andere soort of van een andere kwalite:; gekocht zullen worden.' Hetzelfde geldt voor het koppelen van dienstverrichtingen aan den verkoop van goederen of aan het verrichten van andere diensten. Artikel 5. Het is een ieder verboden zichzelf of een ander op een maatschappelijk niet gerecht vaardigde wijze in het goederenverkeer tusschen voortbrenger en verbruiker in te schakelen, indien daaruit een verhooging van den prijs voortvloei^. Vootts worden eenige voorschriften ge geven aan fabrikanten en groothandelaren met betrekking tot het aanteekenen van en het geven van inlichtingen over prijzen. Artikel 10. 1. Dit. besluit treedt 14 dagen na den dag zijner afkondiging in werking. De commissaris van politie te Delft deelt mede, dat in den nacht van 14 op ^Augus tus "aldaar een moord gepleegd is. Voor dengene, die aanwijzingen .kan geven, welke leiden tot aanhouding en op sporing van den dader, wordt een beloo ning van vijfduizendgulden in uitzicht ge steld. De commissaris van politie verzoekt, als verdacht van dezen moord, opsporing, aan houding en voorgeleiding van Jan van Blerkom, zich ook noemende Jan Verhagen geboren te Vlissingen op 2 Januari 1918, student te Delft en van Charles James Courtney Hugenholtz, geboren in Borculo op 23 Maart 1915. eveneens student te Delft. Op het Bolwerk te Rotterdam is gisteren een doodelijk ongeval gebeurd. Toen de 49-jarige J. Zaaier, wonende aan den Putschebocht, onder het spoorwegviaduct reed, raakte een plank van een schilders stelling los. Z. kreeg deze'op het hoofd en liep zoo zware verwondingen op, dat hij korten tijd later overleed. BOEKAREST, 23 Augustus (D.N.B.). In de omgeving van Boekarest is een ern stig ongeluk gebeurd. In een autobus, waar in zich 36 passagiers bevonden,-stond een mandflesoh met zwavelkoolstof. De flesch brak, waardoor de bus in brand geraakte. Zes passagiers vonden den dood en de •mee^e anderen liepen zware verwondin gen op. LEIDEN Geboren: Hendrika Maria d. van J. v. Egmond en A. Gijsman. Catharin^ d. v. C. v. d. Voort en H. Hartvelt. Gerrit z. v. H. C. den Haan en J. W. Overduin. Cornelis Nicolaas Wilhelmus z. v. L. W. v. d. Hulst en C. J. Molenaar. Nicolette d. v. H. A. C. v. Beekum en A. J. Stolk. Henrina Bartha Wellemina d. v. C. J. v. Goor en S. A. Swanenburg. Ondertrouwd: J. G. v. Veen jm. 27 j. en M. P. v. y elzen ,jd. 24 j. Th. Witte- man jm. 26 j. en S. C. Snik jd. 20 j. LEIDEN, 22 Aug. Groentenveiling. Roode kool 4, rapen f 8.20, prei f 4.20 5.60, rabarber 5.kroten 3.50, idem gek. 20, peen f 6, andijvie f 6.408, drui ven ƒ3450, snijboonen f 11.2014, stok- boonen f 1620, pronkboonen f 810, stamboonen 11.2014, postelein f 10, to maten A, B, C, CC 12.8016, alles per 100 K.G.; komkommers f 313.50, bloem kool 7.5012, meloenen f 1025, salade 2.803.50,vperziken f 316, alles per 100 stuks; pieterselie f 0.301.20, radijs 1 2.10, selderie 1.30—2.40, peen 4—5, al les per 100 bos. 23 Aug. Boter. Heden geen aan-, voer. UTRECHT, 23 Aug. Vee. Totaal aan gevoerd 1695 stuks vee, waarvan 500 run deren. Vaarzen f 300450, pinken 210 300. melkkoeien 330530, kalfkoeien 360560; handel redelijk, hoogere prij zen; magere kalveren f 80170, handel re delijk, oploopende prijzen; 80 nuchtere kal veren, 425 magere varkens, 170 schrammen» 1528, 380 biggen f 615, handel matig, prijzen onveranderd; 110 magere schapen 4270, handel redelijk, hoogere prijzen; 30 lammeren (Texelaars) 2535, handel kalm, onveranderde prijzen. Zuivel. 300 K.G. Kaas f 1.40—1.70, 600 eieren 1.05, per K.G. KATWIJK a. d. RIJN. 22 Aug. Groenten- veiling. Per J00 kg.: Eigenheimers groote f 5.005.25, uien 5.706.00, tuinboonen 56, stamboonen 1214, stokboonen 1620, per'100 stuks: sla 2.10—3.50, bos- peen 4.605.00, bloemkool I 11.5012, idem II 7.209.00, kroten per kist 6080 cent, peen per kist 1.051.20. VINjKEVEEN, 22 Aug. Groentenveiling. stokspercieboonen 20, snijboonen 11.20 14.pronkboonen 8—10, spekboonen 11.2014.stamspercieboonen 11.20 14.—, tomaten 12—16, spinazie f 13, postelein 10, waschpeen 6, en andijvie f 8 per 100 kg.; bloemkool 512 en kom kommers 5.5013.50, kropsla f 3.50 en bleekselderie f 520 per 100 stuks, peen f 5.per 100 bos. NOORDWIJKERHOUT, 21 Aug Velling De Eendracht". Aardappelen 2.50—4.05 per 100 kg., bospeen afw. 4.00 per 100 bos, breekpeen 3.506.00 per 100 kg., snijboo nen 1.40, snijboonen afw. 1.12, jstam- snijboonen 1.enkele boonen met dr. afw, 1.00, stokboonen zonder draad 2. stokboonen z. afw. 1.60, dubb, zonder dr. 1.40 en f 1.12, tuinboonen 60 cent, alles per 10 kg. TER AAR, 22 Aug. Centrale Veiling. Snijboonen 1.121.40, princessgboonen 1.602.0, spekboonen f 1.121.40, dubb. stamboonen 1.40, witte pronkers 1. postelein 810 cent, waschpeen f 6.bos peen 5.witte kool 2.20, rabarber f 5, selderie f 0.502.10, bloemkool 212 cent, komkommers 211 cent, tomaten f 8. Augurken, fijn 27.Fijnbasterd f 16.90, Easterd 9.90, grof f 7.00, stippel 3.00, komkommers 3.00. ROELOFARENDSVEEN, 22 Aug. Groen tenveiling. Aardbeien 15 cent, bramen 2& cent per doosje, tomaten 16 cent per kg., meloenen 3340 cent per stuk, peen 46 cent per bos. sla f 2.803.50. augurken A f 6.75, B 4.26, D f 1.75, E f 0.75. stippel CD 75 cent per 25 kg., snijboonen f 1.40, stek 4052 cent, dubbele stamb. zonder dr. 1.40, Rrincesseboonen 2.00 en pronkboo nen 1.00 per IC kg. LEIDSCHENDAM, 22 Aug. Groenten- veiling. Engelsche komkommers, le srt. f 11.idem 2 srt. f 8.idem 3e srt. f 5.50, idem, wandkleurige f 2.005.00, id. stek f 1.50—4.00. Gele komkommers, 1ste srt. f 8.50, idem 2e srt. f 5.50, idem 3e srt. f 4.006.10, idem stek f 2.002.30. Krop sla f 3.00—3.50. Stoofsla f 6.00. Peen f 5.00. Bloemkool, le srt. f 12.idem, 2e srt. f 9.idem, uitschot f 4.00—7.00. Toma ten, midd. f 16.idem, groote ronde f 16, idem, 2e srt. f 16.00, idem 3e srt. f 16.00, 'idem, bonken f 12.idem, rijp f 12.50. Andijvie, per 10 Kg. 80. spinazie, per 6 Kg. 52. Postelein per 6 Kg. 48. Rabarber per 100 Kg. f 5.Snijboonen f 14.Sper- cieboonen f 14.Prei f 2.50. Seldery f 1.50 3.Apipelen 15. Peren 15. Meloenen T260. Druiven f 27.50. RIJNSBURG. 22 Aug. Bloemenhandel. Godetia f 1.301.90, Grysantjes 2025, Rozen 2434. Campanula f 4.905.60, Asclepia f 1.90—2.70, Mlonbretia 1013, Amer. Anjers f 1.101.50, Scabiosa f 0.50 0.85, Asters in div. kleurên 1621, Zin nia groot f 1.501.80, Gepelde Godetia f 1.251.85, Agepantihus 1215, Gladiolus sen Orange Princess f 3.104.20, Picardi f 4.80—5JO. Pelegrina f 1.40—1.60, Bril- lant f 1.702.Polijs f 1.702.05, Edison f 1.601.90, Dahlia's f 2.102.80, Pompon- Dahlia f 1.35—1.70, Lelies f 18.00—23.00, Statice 1218, Centaureav2535, Margrie ten 4060. Winterhulp Nederland Gironummer van de W. H. N. 5553 De Bank van de W. H. N. is Kasvereeniging N.V. Amster dam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3