OMGEVING RIJNSTREEK DUITSCHLAND Laatste berichten MARKTBERICHTEN1 WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 EXPOSITIES ABS AEMULA NATURAE EXPOSEERT. De jaarlijksche tentoonstelling van werken van leerlingen. De expositie, welke de Leidsche Schil der- en Teeken-Academie „Ars Aemula Naturae" wederom in haar gebouw Pie- tersfcerfegracht 9 tot en met 31 Augustus heeft gearrangeerd^ getuigt van een gezon de levenskracht. Eén blik in deze vrij om vangrijke tentoonstelling van werken van leerlingen doet zien, dat de Academie niet alleen productieve, maar ook goede leer lingen heeft. De productiviteit was zoo groot, dat sterke selectie moest worden toe gepast, imaar daardoor werd tevens het beste van het werk naar voren gebraoht en het eene moge minder geslaagd zijn dan het andere te constateeren valt. dat de leiding nog steeds in goede handen is, imaar tevens dat de leerlingen over zekere talenten beschikken. De tentoonstelling van teekleningen is wederom buiten de schilderijententoonstel ling gehouden. Deze is op de bovenzalen ingericht. Mej. Bouwer blijkt dezen keer minder [productief te zijn geweest dan we van haar gewend waren, doch daarom mis schien valt haar werk temeer te appreci- eeren. Zij toovert imet fijne kleuren. Haar vazen met bloemen zijn juweeltjes, haar stillevens zijn sprankelend van leven. Men zie b.v. haar tinnen borden, haar flesschen, de verschillende groenten of vruchten. Zij alle getuigen van een komende rijpheid, die ongetwijfeld nog vele werken van haar doen verwachten. De werken van mej. Gmelich Meyling zijn waarschijnlijk wel het talrijkst op de ze expositie. Het is evenwel een overda digheid, welke allerminst schaadt. Interi eurs en stillevens zoowel als de verschil lende studies, welke we hier aanwezig zien, spreken van haar warmte voor kleur gevoel. De aangesneden roode kool op een groot tinnen bord lijkt als ware hij zoo versch aangesneden. Haar interieur met schilderes achter den ezel doet zien, dat zij gevoel heeft voor zoo tal van kleine dingen, die men binnenskamers pleegt aan te treffen. De wintersohe binnenhaven als mede haar Hoornsch haventje, welk stuk reeds verkocht is zijn -uitstekend. In H. de Voogd begroeten wij den for- schen schilder. Lang amateur geweest hij is nu 32 jaar begon de Voogd eerst kort geleden zich met ernst op de schil derkunst toe te leggen. Hij is nieuweling onder de leerlingen van Ars Aemula Na turae, een aanwinst van een anderen leer ling, Reinier v. d. Berghe. De Voogd zag dezen in Middelharnis schilderen en eerst toen voelde hij zijn waren schildersgeest opkomen. Hij toog eveneens naar Leiden en heeft het in korten tijd tot heel ver dienstelijk werk gebracht. De krachten, welke langen tijd in hem gesluimerd heb ben, ontwikkelen zich thans snel en nu zij tot ontplooiing komen, blijkt eerst recht zijn groote gave. Er zit climax in zijn wer ken. Dat ziet men in zijn schelpen met flesch, zijn oud boek met plant, zijn stil leven met tropenhelm en in nog verschil lende andere stukken. De Voogd is een dankbare aanwinst voor de academie. Van mej. v. Mourik Broekman schreven we reeds eerder-, dat zij het meer in don kere tinten zoekt. Het diep grijs is daarbij overheerschend, doet iets weemoedigs aan, maar is daarom niet minder te waardeeren. Witte cyclamen, kersen op schotel met kar, appelen op schotel met flesschen, alles zeer gevoelig van kleur. Haar zelfportret en de jongemannenkop zijn plastisch heel sterk, getuigen Van gedegen vakkennis en zijn te waardeeren. Reyndert v. d. Berghe heeft ever eens weer goede stukken op deze tentoonstelling. Hij gaat voort op den goeden weg en weet wat hij wil. Zijn stilleven, een groote ronde tafel met citroenen, is daarvan het bewijs. Dr. K. H. de Raaf is ondanks zijn ouder dom een jonge leerlirg van Ars Aemula Naturae, maar bezit onweerlegbare artistie ke gaven. Zijn zelfportret en jongemannen- kop getuigen daarvan. Van mej. Hertzsprung zijn heel mooie dingen geëxposeerd, niet overdadig veel, maar zij is nog pas kort bezig met de eigen lijke schilderskurst. Desondanks een artis te met perspectief. Tenslotte als laatste mej. Suze Ladan. Slechts enkele werken vinden we hier van haar en onwillekeurig denken we bij het zien daarvan: zü moest meer schilderen. Mej. Ladan is een begaafde kunstenares. Zij verdeelt haar tijd tusschen letteren en schilderkurst. Eerstdaags Verschijnt van haar het tweede boek. Geen wonder, dat zij in beiderlei opzicht niet zoo productief kan zijn, mag zijn. Haar werken karakteriseer en haarzelf. Zij is een kind van de zon, een kind van het leven en van de kleuden, die 't leven ver- aangeramen. Haar werken spreken geheel in dien geest. De vaas met gladiolen, die zü op het doek tooverde, haar stilleven met de Chianti-flesch, zij beide zeggen reeds voldoende, ^at zij op het gebied der schil derkunst nog veel goeds belooft te bren gen. M. Zonderop. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Zondag a.s. hoopt de weleerw. pater Martien Frarse, Kruisheer, zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen in de paro chiekerk van de H. Elisabeth aan de Ma- thenesserlaan te Rotterdam. Op Maandag 25 Aug. des morgens te half tien zal de jonge priester een gezongen H. Mis opdragen in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef aan den Heerer- singel alhier. IN LEIDEN GEVESTIGD. L. D. Aeijelts, H. de Grootstraatl. D. Alken en fam., grondwerker, 1 Binnenv.- gracht 16. H. Bakker, ass.-kindertehuis, Zoeterwoudsche Singel 98. M. L. W. Ba ron, leerares plant- en dierk., Warmonder- weg 9. R. Been, mach.-bankwerker, Lan- gebrug 63. T. de Boer, dienstbode, Rijnsb. weg 100. A. H. Buijs. Kooihof 20. A. J. Caspers, dienstbode, N. Rijn 80a. P. v. Dijk en fam., letterzetter, Cosijnstraat 6. J. L. v. d. Ende, verpleegster, Kaarsenm. straat 7. G. v. LeeuwenErades, Brede- rostraat 35. C. W. Fransen, analyst, Pa- pengr. 3. C. M. Cadri, Rijnsb.singel 31. S. G. de Groot, broodbakker, K. Rapen burg 5a. C. de Haan, huishoudster. Pr. Hendrikstraat 16. H. v. Heerde en fam., venter garen en band, Clarensteeg 20 20a'. R. C. SpruitHilhorst, L. Rijndijk 62-65. J. W. Jongman en fam., SS-man, Tib. Sie- genb.straat 6. R. E. Köllmann, verkooper, Boerhaavel. 17. B. P. Kool, verpleegster, Rijnsb.weg 10. S. E. SchoemansKuiper, Groenoordstraat 5. L. Langenkamp, Cla- renst. 20-20a. J. Langerak en fam., koop man in emaille, Raamsteeg 43. A. Lin- donk, huishoudster, Haagweg 56. J. M. A. Muntenaar, contr. CCCD, Lorentzkade 54. S. Niehot, dienstbode, Clarensteeg 34 W. M. Nijkamp, hfd, fröbelsch., Oude Singel 152. J. Pennenburg, Leliestraat 30. C. W. Philippi, stoker, Oude Singel 62. C. H. Pijnaker, huisknecht, Oude Sin gel 64. A. H. DunlopReindersma, H. de Grootstraat 24a. W. de Reus en fam., koopman, Cosijnstraat 12. J. F. Rumme- nie en fam., vertegenw., de Goejestraat 53. H. J. Schakenbosch, dienstbode, Hoogl. Kerkgr. 252. H. HuldijVellinge, Noordeinde 30. C. M. D. Vendrik, Ver- damstraat 36. J. M. Verkade, scheeps- klinker, Janvossensteeg 15. N. Vogelen zang en fam., kok, Middelweg 19a. H. L. Voorn, agent v. politie, de Goejestraat 19 J. P. Vos, verpleegster/ L. Morsch- weg 63. A. de Vries, verpleegster, Noord- eindspl. 2b. H. A. v. d. Wal, wagenma ker, Gortestraat 35. T. G. Zoete, ver pleegster, Meezenstraat 2. J. A. Overduin Zweegman, Heerensteeg 14. UIT LEIDEN VERTROKKEN A. v. d. Berg, Oegstgeest, Soembastr. 22 P. J. v. d. Berg, Lisse, N. Damenstr. 44 M. J. C. Bergman, Den Haag, P. Potter straat 41 M. v. d. Born, Dordt, Papendr. straatweg 3 zvv. J. A. Bosch, Amsterdam, Keizersgr. 260 I M. v. Breda, Rhenen (U.), Molenw. 10 P. E. Breedevelt, Rot terdam, Mathenesserdijk 113 K. W. Broekhuizen, Zuid Beijerland, Dorpsstr. A 103 E. de Mooij-de Bruin, Oldenzaal, Berkstr. 15 C. M. de Bruijn, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 88 E. v. d. Burgh, Oegstgeest, Dorpsstr. 8 M. C. Colijn, Woubrugge, B 201 L. J. C. Dee, Hilver sum, Boomberglaan 7 W. P. J. Perksen, Gendringen, Etten p/a Poot J. Dorre- paal en fam., Katwijk, Vlierstr. 17 L. v. Driel, Viorburg, Rusthoflaan 24 A. H. Eradus en fam., Alkemade, Oud Ade WSV de Leede J. J. Extra, den Haag, Pavil- joensgr. 84 J. C. E. Franke, Oegstgeest, Rhijng.str. weg 13 J. P. Galjaard, Lei derdorp, v. d. V. Bouwmanweg 46 D. H. A. Gen-etsen, Goes, Vosmaerstr. 3 N. Gordijn en fam., Rotterdam, Rhijnsb. straat 15 T. J. Hefting, Amersfoort, Hein- siuslaan 11 J. W. Herscheid-Heijkoop, Schiedam, Hoogstr. 171 W. A. H. Hooft- man, Rotterdam, Fr. Hendrikkade 152b S. E. v. Klinken-Huisman, Oldebroek, Cultuurw. 9 H. F. de Jong, Oegstgeest, Emmalaan 75 B. v. Klinken, Oldebroek, Cultuurw. 9 W. G. Kik, Bergen N.H., Doorntjes 10 N. Korenhof en fam., Oegstgeest, Duinzichtstr. 44 E. C. v. d. Lee, Den Haag, Nw. Parkin. 128 J. v. Leenen, Amsterdam, Binnenkant 15 A. v. d. Lelie, de Werken ca., Sleewijk 36c J. B. Lips, den Haag, Hoogwerflaan 9 G. Th. A. Baron v. Lynden, Koudekerke Z., C 46 D. de Miranda, Boskoop, Reijers- koop 89 Wed. D. J. Kemperman-Reicnert en fam., Oegstgeest, de Kempenaerstr. 83 P. Robijn en fam., Rotterdam, Rhijnsb. straat 17 M. W. v. Rijn, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 88 M. J. Simons en fam., Rotterdam, Rijnsb.str. 33 E. Slockers, Dordt, Singel 226 R. B. M. Spoorman, Rotterdam, Schiew. 252 bov. G. M. Storm, Oegstgeest, Emmalaan 5 L. F. M. Timmermann tn fam., Alphen a. d. Rijn, Vermeerstr. 19 C. Turk en fam.. Amster dam, Elandsstr. 3A I J. M. v. Veldhuizen, Nieuwkoop, Zuideinde A 79 J. A. Visser, Amsterdam, Marnixstr, 421 II K. Vree- ken, Rotterdam, Schefferstr. 16a E. A. M. v. d. Zand, Wisch, Hoofdstr. 210 B. Zeventer, Arnhem, G. A. v. Nispenstr. 37 katwijk aan zee EXPOSITIE P. A. ROEBELING. In „Casa Cara" te Katwijk aan Zee houdt de Haagsche kunstschilder Roebeling een tentoonstelling van zijn werk. Roebe ling is voor Katwijk geen onbekende, hij heeft hier negen jaar gewerkt en heeft nu ook Katwijk voor zijn tentoonstelling uit gekozen. Roebeling is een leerling van den zeer knappen, Hongaarschen portrettist Lószló Hernadi, die een zestal schilderijen voor deze tentoonstelling afstond. Reeds een korte beschouwing van Roe- beling's werk leert ons, dat hij veel ver trouwder is met het crayon, zoo noodig in samenwerking met waterverf, dan met het moeilijke ambacht van de olieverf schildering, al is het laatste hem natuurlijk niet volkomen vreemd. Het duidelijkste be wijs hiervoor is zijn kleine stilleven met vijf fluweélcn perziken, waarin hij den toon goed getroffen heeft. Alleen is ook hier merkbaar, dat er niet voldoende durf in hem schuilt. Het lijkt soms of hij in dit genre het materiaal niet aan kan en daar zal hij spoedig overheen moeten komen. Geheel anders staat het met zijn aquarels en pastels. Hierin bereikt hij meer, al' helt hij wel eens al te veel over naar het sombere en vage. In dit genre heeft hij echter een geslaagd zelfportret en een nog iets beter mansportret. Verder heeft hij eenige opmerkelijke stillevens in aquarel of aquarel-pastel. Wij noemen het stilleven met ketel en twee potten op doek en de 'beide stillevens met appelen. Het groote vruchten-stilleven is minder geslaagd, men zie slechts daarop de citroen en de druiven. Het werk van Roebelings' leermeester, Heruadi, is natuurlijk van grooter allure. Men ziet onmiddellijk in zijn stillevens het verbazingwekkende gemak, waarmee hij het penseel hanteert. Hij is stof en vorm volkomen de baas. Opmerkelijke kwalitei ten heeft vooral de groote portretstudie van den tuinman waarin hij laat zien hoe hij met weinig middelen zeer veel weet te bereiken. Voor de Katwijksohe zomergasten zal deze tentoonstelling een aangename afwis seling zijn. Zij blijft geopend tot 23 Aug. katwijk Badgasten. Het aantal ingeleverde badlijsten bedraagt thans 1100 met een getal van ingeschreven personen van 5500. Dat is ruim een derde van het getal in 1939. Gevallen. Het 10-jarig dochtertje van den heer C. viel bij het spelen zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Bij onderzoek bleek een arm gebroken. Voor verdere hulp moest het kind voorloopig in het St. Elisabeth-Gast- huis verblijven. Geboren: Cornelis, zoon van L. van Schie en B. van Duyn Dirk, zoon van D. Verhoef en D. van Egmond Jan Corne lis, zoon van A. S. Schalkers en C. Varke- visse'r Jannetje dochter van A. Wasse naar en H. Ouwehand Jannetje dochter van J. van Egmond en A. Guyt Anna, dochter van J. van den Oever en N. Kuyt Teunis, zoon van A. Guyt en M. v. d. Plas Gerardus Nicolaas, zoon van J. Boonekamp en M. de Mooy. Ondertrouwd: J. van der Spek en A. Haasbroek J. Dubbeldam en E. Nije- boer. Overleden: Catharina Scheffers 52 jaar Gerrit van Tuyl To jaar Klasina Haasnoot 5 maanden. noordwijk aan zee E.H.B.O. Voor het examen van de R.K. E.H.B.O., slaagden de volgende da mes: A. Warmerdam, A. de Jongg en R. van Kints, en de heeren: J. Horsthuis, W. Middendorp, G. van der Veldt, H. R. Ker- stens, P. Jansen, J. van Basten, J. Meije- rink, J. van den Berg en W." Neijenhuis. Het examen werd afgenomen door dokter van der Horst uit Leiden en dokter Wösten. Personalia. Voor het examen middelb. onderwijs teekenen akte M. A. slaagde de heer K. A. Kek. lisse Kleuterschool. B. en W. dezer ge meente hebben aan het R.K. kerkbestuur van de parochie der H.H. Engelbewaarders alhier vergunning verleend tot het ver bouwen van het parochiehuis tot kleuter school. Uitvoerder van dit werk is de heer C. J. Kiebert, aannemer te Sassenheim. Personalia. De heer C. Visser, onderwij zer aan de Geref. School, slaagde voor het examen hoofdacte. Voor het diploma steno-typist van den Algemeenen Stenografenbond slaagde de heer C. M. Beumer. valkenburg Inschrijving. Bij de aanbesteding voor het aanleggen van de „Burgemeester Lot- systraat" was laagste inschrijver de heer P. Kooimans te Voorschoten voor 3950. ter aar Gistermorgen was het feest voor de kin deren van de Fröbelscholen, waarvan die te Langeraar het eerst aan de beurt was. Om ongeveer half elf werd de zilveren ju bilaris, in gezelschap van zijn ouders, fa milieleden, de beide kapelaans, professor Jansen en pater Y. Snabel, afgehaald door bruidjes, met mooie witte bloemen in haar handjes. Bij zijn binnentreden in de fröbelschool, waar ook de Zusters en bewoners van het St. Anthonius-rustoord aanwezig waren, werd de jubilaris begroet met een wel komstlied, vervolgens brachten de kleintjes hun hulde. Een leuk kabouterstukje speel den zij en het geschenk der kinderen, een mooi kabouterbeeld, voor den tuin van den pastoor, aanvaardde deze met vreugde. __Met groote aandacht werd deze kinder lijke hulde, zoo ongekunsteld, door allen aanhoord, terwijl tot slot nog zeven heel kleine kleuters naar voren kwamen, dan sende en zingende, vol stemming over het jubilé van den pastoor. Hierna mochten de kinderen enkele ver snaperingen in ontvangst nemen, uitgereikt door pater Snabel, oud-leerling der bewaar school. Voor de hulde, hem gebracht, dankte de zilveren jubilaris de kinderen hartelijk, alsook voor 't mooie geschenk. Den Zusters die zich zooveel moeite hebben getroost, om de kleintjes dit alles te leeren, werd even eens lof toegezwaaid. Toen de koffie was gebruikt, vertrok de feesteling met zijn familie en genoodigden naar de fröbelschool te Korteraar, waar in groote spanning werd gewacht. En niet al leen door de kleintjes! Ook de ouderen waren present. Want op initiatief van en kelen werd het bezoek van pastoor tot een echt hartelijke, spontane hulde, van allen, ook niet-katholieken. De bruidjes stonden met vlaggetjes in de handen te wuiven, toen hun herder arri veerde en mej. Anna Kroft begroette hem namens alle Korteraarders, maar vooral namens de zieken en de meer bejaarden, die het feest van Vrijdag niet konden meema ken. Zij feliciteerde hem en wenschte Gods rijksten zegen toe. Voorafgegaan door bruidjes, ging de ju bilaris door een pad van slingers en bloe men naar het feestelijk versierde lokaal. De kleintjes zongen hun welkomstlied; een hunner sprak een gelukwensch uit, een andere mocht het geschenk een fijn beschilderd kussen aanbieden. Enkele meisjes boden een prachtige bloemenmand aan, hetgeen een geschenk was van de Ka tholieken uit deze buurtschap. Nu zongen de kinderen een liedje en werden dan volop getracteerd. Voor deze onverwachte spontane hulde, sprak pastoor zijn hartelijken dank uit. Een extra dankwoord bracht hij aan mej. van Schaick en allen, die hem deze hulde be reid hadden, waaruit zoo'n groote vereering bleek voor het priesterschap. En toen was er weer receptie. Velen, die de vorige maal niet in de gelegenheid wa ren, en ook niet-katholieken, kwamen hun gelukwenschen aanbieden en met graagte waren zij gekomen. Te ongeveer half één vertrok de feeste ling vieer, toegewuifd door velen. zoeterwoude Geboren: Adrianus Leonardus Jozef z. van J. H. van Leeuwen en P. M. van der Hoeven. O n d e r t r ou w d: W. de Haan 21 jaar en G. Jongbloed 23 jaar. J. Broekhof 23 jaar en G. M. Hoogervorst 21 jaar. STRIJDT VOOR EUROPA DE STRIJD AAN DEN DNJEPR HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 20 Aug. (D. N. B.). Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: „In de Znidelijke Oekrain? is de aanval op de enkele nog door den vijand bezette bruggehoofden a3n den Dnjepr met succes voortgezet. Hierbij vernietigden snelle troepen in den strijd met de zich wanhopig verdedi gende vijandelijke strijdkrachten 65 pantserwagens. Zij maakten talrijke gevangenen. In de Zuidelijke Oekraine is de luchtmacht overdag een grooten koop vaarder door bomtreffers beschadigd. Nachtelijke aanVallen waren gericht op wapenfabrieken en havenwerken aan de Oost. en Zuidkust van Enge land en op verscheidene vliegvelden. Voor de kust van Noord-Afrika hebben Duitsche Stuka's een trans portschip van 1500 ton en een sleep boot tot zinken gebracht. Twee koop vaarders werden in aanzienlijke mate beschadigd. Duitsche gevechtsvlieg tuigen hebben in den afgeloopen nacht de Britsche vlootbasis Alexandrië aan gevallen. Bij een poging om de Ka- naalkust aan te vallen, heeft de Brit sche luchtmacht gisteren overdag weer een zware nederlaag geleden. Jagers en luchtafweergeschut hebben 29 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten, terwijl mijnvegers een toestel neer haalden. In den afgeloopen nacht heeft een klein aantal vijandelijke bommenwer pers brisant- en brandbommen op het kustgebied van Noord-West-Duitsch- land laten vallen. De schade is onbe langrijk. Twee Britsche bommenwer pers werden neergeschoten door nachtjagers en marine-artillerie". Binnenland YERGIFTIGINGSMOORD IN BORGER- COMPAGNIE? Begin Juli is in Borgercompagnie, ge meente Veendam, overleden mevrouw Mo- lena, die in Mei het leven had geschonken aan en kind. Zij had daarbij de hulp gehad van een baker, daar ter plaatse woonach tig, mej. D., wier hulp in Juli, toen mevrouw M. zich niet goed gevoelde, wederom werd ingeroepen. Kort daarna is mevrouw M. overleden. Zee spoedig deden hardnekkige geruchten de ronde, dat mevrouw Molen a geen naturlijken dood zou zijn gestorven. Op grond hiervan heeft de justitie een on derzoek ingesteld met als voorloopig resul taat, dat mej. D. is aangehouden op ver moeden van vergiftiging. Agenda LEIDEN. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 16 Augustus 20 uur tot Zaterdag 23 Augus tus 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herdingh er. Blanken, Ho Jgewoerd 171 Tel. 20502 en cte Apotheek Reijst, Steenstraat 25. Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8 Tel. 26274. Buitenland VLIEGTUIG IN BRAZILIë VERONGELUKT. RIO DE JANEIRO. 20 Aug. (D. N. B.). In de nabijheid van Sao Paulo is een vlieg tuig der Pan-American Airways veronge lukt. Volgens de tot dusverre ontvangen berichten Ajn vier passagiers en de twee de bestuurder omgekomen. KATWIJK a. d. RIJN. 19 Aug. Groenten- veiling. Per 100 kg. vroege aardappelen: groote 5.drielingen 2.50, Eigenhei mers groote 5.005.25, uien f 4.606.00, luinbopnen 4.806.00, princesseboonen f 1620, per 100 stuks sla 2.403.50, bos- peen 45, bloemkool I 11.2012, idem II 8.409.kroten per kist 6575 cent, peen idem f 1.201.40. NOORDWIJKERHOUT, 19 Aug. Veiling .,De Eendracht". Aardappelen 2.50, peen 46, kroten 4.roode kool 4.50 per 100 kg.; stok princesseboonen zonder draad 2.stam prinsesseboonen zonder draad 1.40, enkele boonen met draad f 1.20, stok snijboonen 1.40, stok snijboonen af wijkend 1.dubbele boonen zonder draad 1.40, tuinboonen 60 cent, alles per 10 kg. WOERDEN, 20 Aug. Kaas. Aanvoer 211 partijen kaas. Ie kwal. 6262.50 en 2e kwal. 5961 per 50 kg. Handel vlug. LEIDSCHENDAM, 19 Aug. Grocntenvei- ling. EngeLsche komkommers AA 13.50, idem le soort 8.50, idem 2e soort 5.50, idem 3e soort 5.50, idem, wandkleurige 2—5, idem stek 1.506,gele kom kommers le soort f 8.50e idem 2e soort f 5.50, idem 3e soort per 4 kg. 4.006.10, kropsla le soort f 3.50, idem 2e soort 3. stoofsla 6.peen 5.bloemkool le soort 12.idem 2e soort f 9.idem uitschot 4.007.20, tomaten midd. f 16. idem groote ronde 16.idem 2e soort 1 16.idem 3e soort 16,idem bonken 12.idem uitschot 2.104.30, idem rijp 12.50, andijvie per 10 kg 0.80. spi nazie per 4 kg. 0.52, postelein per 6 kg. 48 cent, rabarber per 100 kg. f 5.snij boonen 14.spercieboonen 14.prei 2.504.60, selderie ef 1.503.00, appelen 15 cent, peren 15 cent, meloenen 1260 cent. druiven 27.50. TER AAR. 20 Aug. Centrale Veiling. Augurken: fijn f 27.00, fijnbasterd 16.90, basterd 9.90, grof 7.00. stippel f 3.00, fijnstippel 9.komkommers./ 3.00. 6e TREKKING HAIGHTON CO. WETTIGE PREMIELEENING 1912 2e KLASSE, 2e LIJST TREKKING VAN WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1941 HOOGE PREMIËN f 6000.— 11095 f 2000 9587 f 1500.— 15056 17714 f 400.— 7298 20051 f 200.— 13692 14201 t 100.— 6641 10436 15730 18293 18506 18974 19055 PREMIEN VAN ƒ30.— 99 133 208 223 244 262 294 299 310 350 432 461 470 475 525 781 81t 818 820 831 870 733 750 757 901 942 1033v1038 1094 1124 1146 1148 1198 1222 1240 1298 1320 1406 1412 1425 1607 1567 1587 1602 1625 1620 1637 1668 1671 1725 1769 1778 1862 1909 2006 2111 2141 2161 2192 2208 2234 2240 2273 2284 2295 2324 2329 2410 2416 2456 2511 2519 2520 2534 2542 26J1 2035 2636 2702 2769 2931 3008 3057 3065 3077 3094 3132 3140 3168 3109 3215 3218 3221 3237 3260 3296 3328 3383 3386 3388 3424 3470 3481 3503 3543 3587 3603 3792 3798 JBBO| 3819 3905 3918 3921 3929 3947 3948 3966 4001 #407» 4103 4129 4147 4163 4194 4226 4227 4260 42571 427» 4300 4312 4342 4400 4407 4419 4458 4529 4643* 4568B4581 4587 4590 4006 4668 4733 4805 4817 4827'X 4898 4902 4945 4976 5150 5378 5464 5465 5482 5009 6615 5639 5655 5796 5819 5863 6895 6098 6135 6162 618! 6322 6317 6361 638; 6577 6588 6621 6773 6792 680i 7071 7123 715: 7374 7419 7472% 7481 7699 7734 77431776' 7973 7000 8062 8488 8452 8565 8937 8966 8994 9202 92S6 9233 9439 6463 9468 9631 9647 9664 9829 9854 9856 10102 10110 10123 101- 10267 10292 10319 103! 10575 10599 10616 1064' 10903 10926 10940 1095'. 11143 11226 11253 11271 11455 11492 11527 11606 4850 4874 5346 5375 5574 5600 6744 6790 5996 6043 6284 6292 6468 6556 6735 6749 7016 7046 7332 7358 120 7544 7594 7610 135 7855, 7899 7958 174 8346 8378 8473 J04 8837 8920 8927 9113 9156 9180 9183 9391 9394 9406 9421 9512 9541 9582 9622 9758 9768 9811 9824 9977 9989 10027 10058 10080 .0153 10167 10170 10203 10216 10262 [0367 10432 10462 10496 10616 10563 10771 10842 10852 10856 10876 10883 1961 11054 11061 11082 11103 11111 277 11320 11326 11326 11445 11451 ,618 11667 11702 11729 11732 11735 11747 11758 11768 il782 ft787 11839 11842 11800 11862 11884 11899 11907 12000 12008 12019 12102 12123 12188 12209 12211 12238 12266 12422 12503 12513 12524 12533 12591 12666 12708 12719 12741 12768 12779 12826 12853 12918 12957 13004 13029 13035 13084 13135 13182 13191 13252 13290 13309 13384 13421 13438 1348J 13508 i3548 13582 13583 13602 13666 13674 13700 13727 13733 13758 13790 13816 13818 13825 13847 13863 13871 13015 13937 13946 13991 14017 14060 14103 14176 14190 14235 14248 14282 14284 14339 14366 14449 14672 14600 14617 14622 14674 14698 14719 14752 14761 14765 14790 14872 14932 14939 14049 14978 14979 14996 14997 15157 15200 15206 15229 15286 15321 15352 15359 15369 15302 15394 15400 154G2 15479 15491 15513 15549 15567 15642 15694 15704 15715 15765 15880 15956 15977 16988 16015 16019 16049 16100 16110 10123 16141 16277 16281 16311 16345 16430 16468 16469 16495 16550 16552 16569 16577 16638 16680 16696 16711 16722 16749 16753 16755 16756 16831 16856 16870 16875 16879 16906 16909 17041 17144 17149 17208 17246 17263 17303 17318 17331 17334 17339 17343 17362 17405 17-114 17462 17487 17404 17518 17536 17601 17638 17642 17683 17684 17720 17780 17784 17804 17805 17810 17820 17949 17051 17973 17993 18053 18058 18085 18088 18101 18118 18123 18169 18232 18266 13283 18322 18386 18413 18431 18464 18465 18473 18531 18535 18587 18689 18642 18656 18696 18715 18725 18733 18734 18746 18810 18847 18868 18879 18889 18890 18959 18967 18978 18996 19056 19091 19117 19230 19301 19304 19305 19321 19356 19381 19384 1938a 19394 19428 19441 19449 13450 19454 19468 19483 19506 19508 19510 19526 19570 10609 19630 19634 19637 19662 10676 19678 19689 19702 19712 19739 19741 19782 19798 19804 19835 19852 19939 19950 19964 20022 20025 20047 20102 20123 20192 20275 20282 20287 20308 20334 20339 20345 203-16 20348 20353 20355 20393 20428 20457 20463 20470 20473 20491 20518 20523 2C556 20570 20603 20625 20668 20677 20692 20703 20707 20718 20739 2C772 20775 20780 20792 20859 20879 20934 20964 20974 20081 ONGECORRIGEERD Verbeteringen 2e klaese. le lijst. Premlën van f 30.—: 130 m. z. 100; 153 m. z. 158; 746 r 11070 m. z. 11076. z. 796, 6055 m. z. 6035,

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3