MIDZft fi. 1196.50 IDEAAL T RECHTZAKEN Advertentiën KEUKEN-WERKMEISJE J.N. VREEBURG UITBREIDINGSPLAN. Betaaizegelkas „De Schakel" DINSDAG 19 AUGUSTUS 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 4 Kantongerecht te Leiden Nu de vacanties ten einde gaan loopen, vertoonde de rol van het kantongerecht weer wat meer namen en zoo hadden zich achtereenvolgens te verantwoorden: De vrachtrijder A. A. K. uit V o o r- schoten, omdat hij met zijn vrachtauto, nabij het kruispunt Nieuwe RijnGroene- steeg te Leiden, bij het nemen van den bocht het trottoir was afgereden. Als er zich niemand op het trottoir had bevonden, was alles misschien met een sisser afgeloo- pen, maar ongelukkig voor verdachte liep er juist een klas schoolkinderen op het trottoir, waarvan er een nog juist geraakt werd. Gelukkig niet erg, maar toch erg ge noeg om het voor verdachte erger te ma ken. Verdachte noemde alles overdreven. Hij had maar even den trottoirband aangeraakt. De eisch werd een geldboete van f 20 subs. 14 dagen. Uitspraak 15 subs. 5 dagen. J. den H. uit Noordwijkerhout had er verleden week probeeren uit te draaien, toen hij een bonnetje gekregen had wegens het te laat op straat vertoeven. De verbalisant gaf thans een omstandig relaas van het gebeurde, waardoor ver dachte er juist in draaide en wel voor vier guldentjes. Bij J. A. C. te Leiden had er des nachts, om half twee, licht aan de achter zijde van zijn perceel gestraald. C. ontkende zulks, maar de agent had het goed gezien en zoodoende werd de eisch 8 subs. 5 dagen. Uitspraak 5 subs. 2 da gen. Mej. H. W. H. te N o o r d w ij k had daar ter plaatse om half één des nachts nog op den openbaren weg vertoefd, hetgeen zij ontkende, want volgens haar was het nog lang geen twaalf uur geweest. Zij was aangehouden nabij het politie bureau en haar verdediging kwam hier op neer, dat zij heusch niet om half één bij het hol van den leeuw zal gaan wandelen, het geen niet vleiend genoemd kan worden voor hen, die het „hol" bewonen. Twee van deze „leeuwen" vertelden evenwel, dat het wel degelijk na het mid dernachtelijk uur geweest was, dus hing de juffrouw figuurlijk en wel voor vijf gul den. J. J. V. uit Amsterdam had op 26 Juni met zijn auto den bocht bij de Molenstraat te Hillegom links genomen en daar door bakker G. met zijn fiets getorpedeerd, waardoor de fiets, volgens G. een schade opliep van f 34.25, welk bedrag hij graag terug wilde ontvangen. De bakker zelf wist niet veel van het gebeurde te vertellen, want hij was dade lijk bewusteloos geraakt. Anderen hadden het wel gezien en verdachte schuldig ge acht aan de aanrijding. De ambtenaar eischte een geldboete van 12.50 subs. 10 dagen en de kantonrechter veroordeelde hem tot een geldboete van 10 subs. 4 dagen, terwijl hij bovendien een bedrag van f 17.12,5 aan den bakker zal moeten betalen. J. C. C. te Leiden had zijn paard in den Boshuizerpolder laten grazen, maar het beest was ondeugend geweest en was een land met aardappelen en wortelen op gewandeld, waar zijn pooten nogal huis hadden gehouden. De afsluiting van het wortelenveld deug de niet, was het bescheid van C. Tien gulden schadevergoeding wilde de eigenaar hebben. Verdachte had er dade lijk vijf willen geven, maar het gaat meestal zoo: van de kan en het deksel. Zoo ook hier, want de kantonrechter vond drie gulden schade genoeg en dan nog drie gul den boete. C. R. te Leiden had bij het kruispunt HeerengrachtGroenesteeg geen voorrang verleend aan verkeer van rechts, waardoor de onvermijdelijke botsing was ontstaan, met als slotresultaat zes gulden boete of vier dagen gratis logies. J. de H., te Katwijk aan Zee had dronken op een fiets rondgetoerd op den Zeeweg. Hij weet het geval aan een leegen maag wat eten betreft dan) en een licht hoofd. De combinatie van een leege maag licht hoofd kon hem niet redden van een boete, want in verloop van twee jaar had hij al vijf maal zulk een leege maag en een leeg hoofd gehad. Tien gulden zal hij voor zijn capriolen moeten dokken. Mej. J. v. d. L. en mej. C. van K., beiden uit Leiden, hadden tezamen op een bankje in een tuin te Noordwijk gezeten. Een luchtje geschept, vertelden zij. De ambtenaar vond deze luchtjesschepperij, des nachts om drie uur, toch een beetje al te gek, en de kantonrechter was dezelfde mee ning toegedaan. De dames zullen dan ook elk vijf gulden tjes moeten offeren. Haagsctae Politierechter Rare manieren. De oorzaak van het geval zou men met een gerust geweten onverkwikkelijk kun nen noemen, want dat was het zeker. Er was een familielid van P. uit Leiden begraven en P. was eenige dagen later met zijn vrouw bloemen op het graf gaan leg gen. De verdere familie noemde zulks hui chelarij en deze baseerden deze uitspraak op het feit, dat P. „na de blommetjes ge legd te hebben naar een kroeg gegaan was en zich daar een brom gedronken had". Met deze „brom" was hij vervolgens een bezoek gaan brengen aan de nog levende familieleden, die dezen aanloop niets leuk vonden en de „bromhoudende" begroetten met een koor van afkeuringen. De brom- merd vond de ontvangst niet prettig en vertelde spijt te hebben van het verknoei de geld der bloemen. En na verteld te heb ben, dat de heele familie naar een zeer heete plek kon verhuizen had hij zijn vuist op het oog van het opperhoofd der familie gepoot, waar dit niet tegen kon en ver kleurde. De vuiistuitschieting erkende hij grif, maar hij noemde het wettige zelfverdedi ging vanwege het feit, dat men eerst een tand door zijn lip had geslagen. Om deze tandbehandeling echter te doen gelijken voegde hij er nog aan toe, dat de heele stam als brieschende leeuwen op hem afgevlogen was. De brieschende leeuwenhorde ontkende zulk een massaaanval ten stelligste en vond, dat P. stond te jokken, waarop P. eenige reeds begraven bijzonderheden uit de familie opdiepte en deze begon uit een te rafelen. Na nog naar voren gebracht te hebben, dat de heele familiezooi hem in zijn maag zat en daar altijd vertoefd had, informeerde de politierechter hoe of de verhouding nu was. „Ik bekijk ze niet meer", was het oordeel van P. en hij draaide demonstratief zijn hoofd af van het hoofd van de getuigende familie. De magistraat vond zulks buitengewoon en hoopte, dat men ook in de toekomst el kaar maar zou negeeren, niet te verwar ren met negeren. De officier vond een blauw oog een blauw oog en eischte vijftien gulden boete. De Politierechter maakte er een tientje van. Gezellige buren. Mej. N. uit Leiden vertelde, dat zij niets gezegd had en haar buurvrouw, dat zij niets gedaan had. Maar mej. N. had iets gezegd dat vermoedelijk door de censuur geschrapt wordt en daarom beter niet ge schreven kan worden en buurvrouw had dit uitgelokt, door wel niets te zeggen, maar telkenmale als juffrouw N. voorbij kwam, demonstratief op den grond te spuwen, mitsgaders neusbewegingen te maken en zeer minachtend te kijken. Volgens de neustre'kkende dame is er nog steeds oneenigheid, hetgeen den Po litierechter de opmerking deed maken, dat een verhuizing zeer zeker aan het feit ten goede zou komen. De Officier legde de neus trekker ij naast zich neer en hield zich aan de gebezigde scheldwoorden voor welke gezegden hij vijftien gulden boete eischte. De Politierechter vond deze spuwerij en neuskronkels wel een verzachtende om standigheid en vond twee rijksdaalders de juiste straf. Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart SAFFRAAN De Directeur van het Rijksbureau voor Genees- en Verbandmiddelen, hiertoe ge machtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat het ver handelen van stigmata croci (saffraan), het welk dezer dagen tot distributiegoed is verklaard, zonder zijn voorafgaande ver gunning is verboden. Ondernemingen, welke dit artikel ver handelen zijn verplicht voor 1 September 1941 schriftelijk een verzoek om inschrij ving te richten tot het Rijksbureau voor Genees- en Verbandmiddelen, Vondelstraat 11e, Amsterdam, onder opgave van den voorraad van dit artikel. 953 VOETGANGERS, de oogen open, niet op den rijweg, maar op het trottoir moet ge loopen! Vereeniging voor Veilig Verkeer, Op 4 September hopen onze geliefde Ouders, PETRUS LOOS deren en Verloofde. Oudewetering, 18 Aug. 1941. 941 GEVRAAGD ïj een flink van 8 tot 8 mgt* 947 Hotel „den Syl"jBWaBBenaar TANDHEELKUNDIGE heeft de praktijk hervat. Gedurende Augustus GEEN AVONDSPR£EKUUR. Terstond of spoedig gevraagd, een net 948 voor dag'; en nakht, kunnende wasschen en nafien. Huiselijk verkeer. Tfialp aanjreng. Adres N. W. v.d. POBJIf KRAAN, Sophiastra&:73, Haarlem. per 100 grani fl. 7-05^0^ 7.70 Van Rossurp duChattel Vrouwenkerfyoorstraat I. Zie dagkoet in onze étalage 943 Nette Loopjongen gevraagd. Leeftijd ongeveer 16 jaar. Brieven onder No. 2072 Bureau van dit Blad. De Burgemeester van Zoeter- inaakt bekend^ das bij e Staten o. 355 uit van 941 tot zonder Tel. 25555 De Ondernem Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart ADRESWIJZIGING CRISIS INVOER BUREAU Met ingang van 19 Augustus 1941 is het adres van het nu aan de Laan van Meerdervoort 84 te 's Gravenhage gevestigde Crisis Invoer Bureau: Delftschelaan 2c, 's Gravenhage, tele foon 394984. 928 VOORSCHOTBANK Stationsweg 147 m (flluftL) firavenhage 627 VOOR HUISHOUDELIJK CREDIET besluit vwtrCN^eputei dd. 5 lïugusi is goefgekeafd het den Baad d(f vaststelling.-^ uitbreiding i de daarbij behporei wingsvoorschri in uitvoerige £aar|én meente-secreti ter inzage daarbij behoorende bebouwings voorschriften. 946 Zoetermeer, den 18 Aug. 1941. De Burgemeester voornoemd, N. VERNèDE. Mijn tante, mijn dochter, mijn zwager, De tuinman, de bakker, de slager. Die zijn optimist. Want ze weten beslist: De Midza maakt 't duurtepeil lager. lste prijs f5.00,Mevr. W„ Leiden. De Midza-zaken van onze goede stad Leiden, Hebben menige klant verrast en doen verblijden. Want dit moet gezegd, Men kan niet beter terecht, Voor prijs en kwaliteit beide. 2e prijs f. 2.50, de Heer A. C., Leiden. De Leidsche Midza-Combinatie Zorgt steeds voor variatie. Spaart de bonnen maar op En ge hebt nimmer strop Maar dikwijls eea grote tractatie. 2e prijs f. 2.50, de Heer T. O., Leiden. De premie uitkeering was deze week niet minder dan; 1ste Premiewinnaars serie le Premie 25. Mevr. G. S-, Daanlaan, Lei&sciieridam 2e Premie ƒ22.50 Mevr. G. d. K, de Mey van Streefk-straat, Leiden 3e Premie 20. Mevr. C. C., Dr. v. Noortót raat Stompwijfc 4e Premie 17.50 Mevr. L., Rijn- en Schiek., Leiden 5e Premie 17.50 Mevr. G. v. P., Garenm., Leiden Ge Premie 15. Mevr. J. K., Spieghelstr., Leiden 7e Premie 15. Mevr. C. H., Balistr. Oegstgeest 8e Premie 15. Mevr. P. M. Z. Heerenw., Oegstg. 9e Premie 12.50 Mevr. J. P. v. I... B., H.-Made 10e Premie 12. Mevr. A. K., Schoolstr., Voorsch. 11e Premie 11. Mevr. J. v. d. H., Maredijk, Lelden 12e Premie 11. Mevr. H. D., Kerkstr., Katwijk 13e Premie 10. Mevr. M. L., Maarsmst., Leiden 14e Premie 10. Mevr. K., Maredijk, Leiden 15e Premie 9.50 Mevr. D., Driftótr., Leiden 16e Premie 8.50 v. d. M, Nieuwe Rijn, Leiden 17e Premie 8.50 Mevr. M. E. K, de KemperLstr. 18e Premie 8. Mevr. M. K., Wannnndastr., Warm. 19e Premie 8. Mevr. W. S., Rijnsbjw., Rijnsburg 20e Premie 8. Mevr. v. H. B, Ltndestr., Lelden 21e Premie 8. Mevr. B., Rijng^tr.w., Oegstgeest 22e Premie 7.50 Mevr. B., Lisserweg, Aibbenee 23e Premie 7.50 Mevr. v. D., Dectmastr., Leiden 24e Premie 7.50 Mevr. v. W., Garenmarkt, Lelden 25e Premie 7. Mevr. v. d. P., Maredorpsche- dwarsstraat, Leiden 26e Premie 7. Mevr. M. B., TuJpenstr., Leiden 27e Premie 7. Mevr. v. d. H., Dorpstr., Benthuizen 28e Premie 7. Mevr. B., Nassauiaan, Oegstgeest 29e Premie 6.50 Mevr. W., Haarl-str., Leiden 30e Premie 6.50 Mevr. v. d. R., Trompstr., Leiden 14 van 6.16 van 5.50. 12 van 5.19 van 4.50, 22 van 4.20 van 3.50, 42 van 3.00, 54 van 2.50, 17 van 2.00. 2de Premiewinnaars serie le Premie 3.50 Mevr. G. d. K., de Mey y. Btreef- keflkstraat, Leiden 2e Premie 3. Mevr. C. T. F., Mare, Lelden 3e Premie 2.50 Mevr. S., Rijn- en Scihiek., Leiden 5 van ƒ2.00, 10 van 1.50, 9 van 1.00. 3de Premiewinnaars serie le Premie 3.50 Mevr. A. H., Ververshof, Lelden 2e Premie 3. Mevr. G. d. K., de Mey v. Streef- kerfcsfcraat. Leiden 3e Premie 2.50 Mevr. A. d. V., de Sitterl., Leiden 4e Premie 2.50 Mevr. v. d. L., Apoth.dij'k, Leiden 7 van ƒ2.00, 11 van 1.50, 5 van 1.00.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 4