STADSNIEUWS Laatste Berichten DUITSCHLAND Academlenieuws Burgerlijke Stand Marktberichten DINSDAG 19 AUGUSTUS 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Boete van 6.000. Bij de in een Rotterdamsche manufactu- renhandel gehouden controle stelden amb tenaren van de prijscontrole vast. dat in deze zaak de officieele prijsvoorschriften niet werden nageleefd. Overtredingen van ernstigen aard vonden plaats zooals o,a. blijkt uit het feit, dat wollen dekens, die voor 10 Mei 1940 niet duurder waren dan 17.nu voor 26.90 te koop werden aan geboden. Ook in dit geval trachtten de fir manten zich weer te verontschuldigen met een beroep op de vervangingswaarde. De kosten van duurderen inkoop wilde men reeds bij voorbaat verhalen op het goed- koope goed en bovendien wilde men het oude lied de goede oude artikelen in geen geval goedkooper verhandelen dan de nieuwe, die van mindere kwaliteit zijn. Uit dezen gedachtengang volgde, dat bij het aankomen van nieuwe voorraden reeds aanwezige artikelen soms in prijs werden verhoogd. Bij het gehouden onderzoek bleek boven dien, dat voor nieuwe aankoopen het winstpercentage nog hooger lag dan voor heen bij billijkeren inkoop. De officieele voorschriften bepalen echter uitdrukkelijk, dat slechts de oude winstmarges in geld mogen worden aangehouden, die dus bij duurderen inkoop uiteraard een dalend winstpercentage opleveren. Het optreden van de ambtenaren van de prijscontrole had tot gevolg, dat verschil lende artikelen met niet minder dan 30 tot 40 procent in prijs verlaagd werden. Wegens overtreding van de prijzenbe- schikking 1940 No. 1 werden de firmanten P. door den inspecteur van de prijsbeheer- sching te 's-Gravenhage veroordeeld tot een boete van 6000; tevens werd publicatie van de tuchtbeschikking in de plaatselijke pers gelast. Bij het vaststellen der boeten werd rekening gehouden met de onrecht matig verkregen extra-winst en tevens met het feit, dat hier de prijsvoorschriften ern- tig waren overtreden. BRANDHOUTZAGERIJ DREEF PRIJZEN OP. Boete van ƒ10.000. Een brandhoutzag^rij te Haarlem kocht in den vroegen herfst van het vorige jaar een groote hoeveelheid hout en verwerkte dit tot brandhout. Zij berekende hiervoor een prijs van 50 tot 65 gulden per ton. In November 1940 verscheen er echter een pryzenbeschikking, waarbij de prijs voor brandhout werd vastgesteld op j 40.per 1000 K.G. Ondanks de dwingende prijsvoorschriften ging de brandhouthandel evenwel voort met het verkoopen van hout tegen den oorspronkelijk door hem vastgestelden prijs. Eiken- en beukenblokken werden tot in Maart van dit jaar te Amsterdam, waar de fima een verkoopkantoor had, nog ver kocht voor 65.per ton. Wel werd ook hout voor ƒ40.per ton aangeboden, maar dan in stukken van een meter. Voor zaag- loon moest in deze gevallen 20.bijbe taald worden, eventueel vermeerderd met de vervoerkosten naar Amsterdam. De prijzenbeschikking brandhout stelde echter den prijs vast op 40.per ton voor gebruik gereed, zoodat in deze gevallen de prijsvoorschriften werden overschreden. Tevens werd generatorhout boven den vastgestelden prijs van 0.45 per 10 K.G. verkocht, in Amsterdam n.l. voor 67 1/2 ct., in Haarlem zelfs voor prijzen tot 0.90 per 10 K.G. Deze overtredingen van de prijzen- beschikkingen brandhout No. 1 en hout voor gasgeneratoren 1 en 2 werden be recht door den inspecteur voor de prijsbe- heersching te Amsterdam. De brandhout zagerij werd veroordeeld tot een boete van 10.000, de zelfstandig optredende direc teur van het Amsterdamsch verkoopkan toor tot 1000 boete. Rekening werd ge houden met de in strijd met de voorschrif ten verkregen extra-winst. Scherpe controle. Het komt in den laatsten tijd herhaalde lijk voor, dat tweedehandsche goederen (bijv. schrijfmachines) worden verhandeld tegen prijzen, welke de op 9 Mei 1940 gel dende prijzen aanzienlijk te boven gaan. Zelfs is het geen uitzondering, dat voor tweedeehandsche artikelen meer wordt be taald, dan voor overeenkomstige nieuwe goederen, ook indien daarvoor maximum prijzen zijn vastgesteld. Tweedehandsche artikelen mogen in be ginsel slechts tegen prijzen worden ver kocht, waartegen zij op 9 Mei 1940 plachten te worden verhandeld. Voorzoover na 9 Mei 1940 met de toesteming van den ge machtigde voor de prijzen van nieuwe ar tikelen bijzondere prijzen werden vastge steld, moeten de prijzen van tweedehand sche goederen van dezelfde soort in een re delijke verhouding beneden de prijzen voor xde nieuwe artikelen blijven. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er de aandacht op, dat dergelijke overtre dingen der prijsvoorschriften scherp zul len worden gecontroleerd en dat de be» drijvers er van zich aan vervolging door de inspecties voor de prijsbeheersching bloots tellen. INKOMSTENBELASTING OVER 1941. Men wachte nog met de invulling en terugzending van aangiftebiljetten. De wnd. secretaris-generaal van het de partement van Financiën deelt het volgen de mede: Ten gevolge van een misverstand zijn door enkele inspecteurs reeds aangiftebil jetten voor de Inkomstenbelasting (jaar 1941) verzonden. Aangezien in een binnen kort te verschijnen eerste uitvoeringsbe schikking inkomstenbelasting 1941 nog na dere voorschriften zullen worden gegeven ter uitvoering van het besluit op de inkom stenbelasting 1941, zal het in vele gevallen bezwaarlijk zijn het aangiftebiljet reeds thans in te vullen. In verband hiermede wordt den personen, die reeds een aangifte biljet hebben ontvangen, verzocht met de invulling en terugzending daarvan te wil len wachten, totdat bedoelde beschikking is vastgesteld. De termijn van 20 dagen voor de terugbezorging van het aangifte biljet vangt in dit geval aan op den dag volgende op dien waarop de beschiking in de Nederlandsche Staatscourant is opgeno men. MARIA-CONGREGATIE, AFD. VROUWEN. Parochie O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph. De groei van onze Maria-Congregatie, die in enkele jaren van een veertigtal le den .gestegen is tot ruim honderd zestig congreganisten, maakt een nieuwe huis houdelijke regeling noodzakelijk. De com missarissen, ook de nieuw benoemde, wor den daarom verzocht Woensdag 20 Augus tus des avonds half acht in de kerk aan wezig te zijn. Aan de leden zullen dan worden toegewezen nieuwe plaatsen, waar door enkele leden van sectie veranderen. Zooveel mogelijk heb ik rekening gehou den met de plaatsen, die de leden zelf heb ben gekozen, zoodat geen familieleden of vriendinnen van elkander gescheiden zul len worden. Wanneer alle leden vóór acht uur aan wezig zijn, dan hoop ik de congregatie vol gens de niéuwe regeling op tijd te kun nen beginnen. P. J. J. HOFSTEDE, Dir. BENOEMINGEN MEISJESSCHOOL HAARLEMMERSTRAAT. De eerw. Zuster Antoinette, hoofd van de ULO-sohool Haarlemmerstraat, is over geplaatst naar Arnhem, waar zij eveneens aan het hoofd van een ULO-sohool is ge steld. In haar plaats Is benoemd de eerw. Zus ter Eligia, hoofd van de lagere meisjes school. Haarlemmerstraat. Voor laatstge noemde school is benoemd tot hoofd de eerw. Zuster Inviolata, voorheen hoofd van eenzelfde school te Arnhem. NOTARIS-BENOEMING. Benoemd is tot notaris binnen het arron dissement 's-Gravenhage, ter standplaats de gemeente Leiden: A. Caland, candi- daat-notaris te Doesburg. Ir. R. VAN AMMERS f In den ouderdom van 60 jaar is te Doorn overleden de heer ir. R. van Ammers, oud directeur van de Stedelijke Lichtfabrieken alhier. Op 23 Juni 1881 te Bergen op Zoom ge boren, studeerde de heer var. Ammers voor werktuigkundig ingenieur en na het behalen va ndezen titel, kwam hij in dienst bij de Ned. Spoorwegen. Op 15 Sept. 1912 werd hij benoemd tot adjunct-directeur van de Gas- en Electrici- teitsfabrieken hier ter stede. Vier jaar later volgde hij den heer van Doesburgh als di recteur op, welke functie hij tot 1 Dec. 1921 vervulde. De begrafenis van het stoffelijk overschot heeft hedenmiddag o^i de Algemeene Be graafplaats te Doorn plaats gehad. AANBESTEDING De Directeur van Gemeentewerken heeft hedenmorgen aanbesteed het bouwen van een gymnastieklokaal en het uitvoeren van diverse werken aan.de Opleidingsschool voor U.L.O. aan den Maresin^el. Er waren 33 biljetten ingekomen, waarop als volgt was ingeschreven: J. ter Voor, Hilversum 22.700, Fa. M. de Raad en Beugelsdijk, Noordwijk 22.665, P. Breijer, Den Haag 22.570, J. Bontebal, Zevenhuizen 22.564, G. C. Blanken, Bus- sum 22.300, L. Groen en Arn. Bregman, Benthuizen 21.690, KI. Blokker, Lutje winkel 21.687, A. van Duin, Noordwijk 21.650, C. A. D. Schaap, Den Haag 21.544, C. Boel, Voorburg 21.400. H. Bakker, Gies- sendam 21.248, L. Schreuder, Wassenaar 20.740, W. J. Bergshoef, Alphen a. d. Rijn 20.600, M. Halverhout, Leiden 20.400, A. Voordouw, Zoeterwoude 20.200, Gebr. H. V. en J. de Vries, Haarlem 20.100, K. Burgy, Leiden 19.950, Philip's Bouwbedrijf Haarlem 19.885, W. A. Oostveen, Amster dam 19.680. H. L. J. van Drillen, Wasse naar 19.635, H. C. Heemskerk, Leiden 19.594, Th. G. Barten Jr., Leiden 19.000, S de Lange, Leiden 18.945, W. F. Marce- lis en Co., Leiden f 18.889, M. Ebbing, Haarlem 18.769, G. J. Houtkamj, Haar lem 18.629, J. C. van Oers, Haarlem 18.600, H. J. Strijk, Rijpwetering 18.500, B. Strijk, Leiden f 18.147, H. Korswagen, Leiden (m. voorw.) 18.000, H. C. Bouter en A. J. Hartevelt, Leiden f 17.988, I. Th. Cornet, Leiden f 17.771, J. van Iterson, Rijnsburg 17.243. De gunning is aangehouden. Door de politie hier ter stede is de 26- jarige koopman D. v. d. B. aangehouden wegens overtreding der prijsopdrijvings- en hamsterwet. De aangehoudene had een zak bloem van 100 K.g. in voorraad, waar voor- hij een te hoogen prijs vroeg. JEUGDIGE BOEFJES. Uit een keet nabij Allemansgeest zyn door den 15-jarigen H. A. en den 14-jari- gen v. W. drie loonzakjes, met een geiza- menlijiken inhoud van 84, ontvreemd. De jeugdige boefjes hadden van dit geld goeden sier gemaakt en toen zij werden aangehouden hadden zij nog 11 in hun bezit. DIEF EN DIEFJESMAAT AANGE HOUDEN. Wegens diefstal van een vat bier ten nadeele van P., wonend aan den Oude Singel, is door de politie aangehouden de 20-jarige A. A., terwijl tegen den 35-ja- rigen caféhouder P. A. S. wegens heling procesverbaal werd opgemaakt. KOPER GEVONDEN. Door een tuinknecht van den Leids<4ien Hout is bij de politie aangifte gedaan, dat hij een hoeveelheid koper heeft gevonden, dat in den grond was verstopt. JEUGDIGE WERELDREIZIGERS. Door de Haagsche politie zijn aangehou den de 7-jarige K. L. en de 9-jarige L. P. H., die samen op een fiets naar Den Haag waren fepeddeld. Zij zijn op transport naar hier gesteld. Voor het hoofdakte-examen B slaagde de heer N. J. J. v. d. Kroft, alhier. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer C. van Klave ren den dag waarop hij voor veertig jaren in dienst kwam bij de firma G. W. Zand- voort, Maarsmanssteeg 12, alhier. Door bijz. omstandigheden kon het feest niet ge vierd worden in de zaak, waarom besloten werd dit in café-restaurant „De Harmonie" te doen. Bij de huldiging waren o.m. aan wezig de heer W. Wijnobel namens de P. T. C„ de hgeren J. v. d. Steen Jr., J. v. d. Steen J. Mulder en A. Abspoel namens de Nederlandsche Slagers Patroons ver- eeniging. De jubilaris, die met zijn echtge- roote aanwezig was, werd allereerst toege sproken door den heer G. W. Zandvoort, eigenaar der firma, die den jubilaris dank bracht voor den 40-jarigen trouwe dienst, die hij bewezen heeft. Spr. memoreerde, dat de jubilaris op 18 Augustus in dienst kwam bij den heer G. W. Zandvoort, 1 jaar later werd de zaak overgedaan aan I. en J. H. C. Zandvoort en nu had spreker het voorrecht zelf als patroon den jubilaris in dienst te mogen hebben. Spr. schetste den jubilaris als man van karakter, van plichts gevoel, een man, die slechts wil dienen. Steeds was hij op zijn post in de slagèrij, eerst als vleeschhouwer in de rundersla gerij, later als rund- en varkensslager. De jubilaris is een slager van den ouden stem pel, die goed aangeschreven stond, want vele klanten willen alleen maar door hem geholpen worden. Voor spr. was de jubila ris de echte bedrijfsleider. Dat bewees hij, toen spr. in de mobilisatie werd opgeroepen en nu bij zijn aanstelling tot leider P. T. C. De vakkennis van den jubilaris overtreft die van alle slagers uit de stad. zoodat hij tal van leerlingen telde, die opklommen tot goede vaklieden. Spreker feliciteerde den jubilaris van harte en bood een enveloppe met inhoud aan. Mevrouw Zandvoortvan der Zande bood aan de echtgenoote van den jubilaris een fraaie bloemenmand aan. Daarna sprak de heer J. H. C. Zandvoort, die als oud-patroon den jubilaris dank bracht voor al hetgeen hij in zijn dienst gedaan had. Spreker bood eveneens een enveloppe met inhoud aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Abspoel namens de Algemeene Slagerspatroonsvereeniging en bood na mens deze vereeniging een couvert messen aan en een kist sigaren. Daarna sprak de heer G. Th. Koekenbier namens de R, K. Slagerspatroonsvereeni ging onder aanbieding van een enveloppe met inhoud. Daarna sprak de heer M. Rijnsburger, oudste bediende der firma, die in het kort spreker bedankte voor zijn aangename lei ding, zijn goed voorbeeld en zijn hooge vakkennis. Spreker bood namens het per soneel een fraaie vulpenhouder aan en een portemonnaie. Hierna nam de heer Abspoel het woord en bood namens het hoofdbestuur een zil veren plaquette aan. Daarna spraken nog de heeren W. Wij- nobel en J. v. d. Steen (deze laatscte als oud-slager). Hierna dankte de Jubilaris mede namens zijn vrouw al degenen, die tot het fees telijk karakter van dezen dag hebben me- degawerkt. Spreker herdacht den heer I. Zandvoort, cflen hij het langst als patroon gekend had. Dank bracht spreker ook in het bijzonder aan den heer G. W. Zand voort voor de spontane gulheid op dezen dag. Hierna was er receptie, waarop velen den jubilaris kwamen gelukwenschen. We merkten daarbij heel wat oude klanten op en tal van cadeaux werden aangeboden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 3189. Voedings- en Gennl- middelenbedrijf „Het Leydse Wapen", fir ma J. C. van der Steen en Co. Leiden. Pie terskerkgracht 1820. De procuratie van mej. G. Jansen is ingetrokken, d.d. 15 Aug. 1941. De heer B. Tolner, assistent bij de Be lastingen alhier, is met ingang van 1 Sep tember a.s. overgeplaatst naar Groningen D. B. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN OP ONS LAND. In den afgeloopen nacht vlogen enkele Eritsche Vliegtuigen boven ons land. Door neergeworpen bommen werden in totaal twee paarden en zeven koeien gedood en twee boerderijen beschadigd. Voorts liepen verscheidene woonhuizen glasschade op. MILITAIRE DIERENARTSEN VOOR VRIJWILLIGERSLEGIOEN EN WAFFEN-S.S. De Ergaenzungstelle Nordwest deelt mede: Voor het vrijwilligerslegioen Nederland en voor de Waffen-S.S. zijn militaire die renartsen noodig, die als burger worden aangesteld tegen een jaarsalaris van 3400 tot 7700 Rijksmark. Schriftelijke aanmel ding met bijvoeging van levensloop en foto te richten aan Ergaenzungsamt der Waf fen-S.S., Ex-gaenzungstelle Nordwest, Stad houderslaan 132, Den Haag. RADIOPRAATJES. De persdienst van den Nederlandsche Omroep meldt: De uitzending „Voor den boer" op Woensdag 20 Aug. a.s. om 12.25 uur Hil versum 1 over het onderwerp „De verbouw van peulvruchten" kan door omstandighe den niet doorgaan. Zij wordt vervangen door een uitzending, getiteld „Een bezoek bij een boomkweeker" met wien een praat je wordt gemaakt over de ooftteelt op de boerderij. Voorts kan het v/ekelijksche Za terdagavondpraatje „Voor den boer" door Dirk van den Hul niet meer om 19.45 uur worden gehouden, doch om 20.45 uur, Hil versum 1. DE MOORD IN EST. Nadere bijzonderheden. In verband met den gruwelijken moord in het landelijke plaatsje Est bij Gelder- malsen kan nog het volgende gemeld wor den. Zondagavond was het slachtoffer K. Scheffer met twee vrienden een fietstochtje STRIJDT VOOR EUROPA HET DUITSCHE SUCCES AAN DEN DNJEPR. HOOFDKWARTIER VAN DEN FEUHRER, 19 Aug. (D. N. B.). Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „Zooals reeds in een speciaal be richt gemeld is, hebben de achtervol gingsgevechten in de Zuidelijke Oekraïne, waarbij Duitsche, Roe- meensche, Hongaarsche cn Italiaan- sche troepen in voorbeeldige wapen broederschap hebben samengewerkt en voortreffelijke gevechts en marach- pre°.taties hebben geleverd, het ge- heele gebied ten Westen van den Dnjepr in onze handen doen vallen. Op de stad Odessa en eenige kleine bruggehoofden aan den benedenloop van den Dnjepr, waar zich nog Sov jetstrijdkrachten bevinden, is de aan val begonnen. By deze gevechten heeft de vijand uiterst zware verliezen geleden. Onge rekend het gevangenenaantal in den slag van Oeman zijn ongeveer 60.000 gevangenen gemaakt. Vorder zijn 84 pantserwagens, 530 stukken geschut en veel ander oorlogsmateriaal buitge maakt. In de oorlogshaven Nikolajef vielen de volgende op stapel staande oorlogs schepen in onze handen: een slagschip van 35.000 ton, een kruiser van 10.000 ton, 4 torpedoboot jagers en 2 duikboo- ten. Verder werd een kanonneerboot tot zmken gebracht, een tweede zwaar beschadigd, een drijvend dok vol lo comotieven buitgemaakt. Bij den aanval op de haven van Odessa heeft de luchtmacht 9 groote troepentransportschepen door zware bomtreffers onbruikbaar gemaakt en 3 oorlogsschepen, waaronder een zwaren kruiser, beschadigd. Ook bij de gevechten in het gebied van Kiev en Korosten heeft de Sov jetweermacht zware verliezen geleden. Sedert 8 Augustus zijn hier 17.750 ge vangenen gemaakt en 142 pantserwa gens, 123 stukken geschut, een pantser- trein en veel ander oorlogsmateriaal buitgemaakt. Gevechtsvliegtuigen voor den groo- ten afstand hebben op den Atlanti- schen Oceaan twee vijandelijke koop vaarders met een gezamenljjken in houd van 20.000 ton, die doel uitmaak ten van een krachtig verdedigd con- vooi, tot zinken gebracht, Ssterke af- deelingen der luchtmacht hebben in den afgeloopen nacht met duidelijk waarneembaar succes aanvallen ge daan op het Engelsche scheepsbouw- contruir Sunderland. Andere ge vechtsvliegtuigen hebben verschillen de vliegvelden op het Britsche eiland gebombardeerd. In Noofld-Afrika hebben Duitsche en Italiaanschc duikbommenwepers de havenwerken van Tobroek aange vallen. Zij plaatsten treffers op op slagplaatsen van materiaal en op los plaatsen. Een vijandelijk schip werd ernstig beschadigd. Britsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht op eenige plaatsen ir West-Duitschland bommen laten vallen. De burgerbevolking leed geringe verliezen. Er is geen schade toegebracht aan oorlogsindus trie of militaire objecten. Nachtjagers, gevechtsvliegtuigen en afweergeschut hebben 12 Britsche bommenwerpers neergeschoten. Enkele Sovjetvlieg tuigen, die naar Noord-Oost-Duitsch- land vlogen, werden gedwongen van koers te veranderen". Gemeentel. Aankondiging INLEVERING METALEN Uitbetaling vergoeding De Burgemeester van Leiden maakt be kend dat zij, die in een der lokalen van de school aan de Paul Krugeiïfraat metalen voorwerpen hebben ingelevt van hun B-kaarde danrvi vergoeding in/ontYangst k de hal van hft Sfr^dh^js (ij plein) en welzij d ten, waarvan \le n A t.m. C op' n.m. 24 uur: D t.m. L op Vrijtfeg 22 J 912 uur en n.ml 24 M t.m. O op Zs|erdag v.m. 912 uur; P t.m. Z op Mandag v.m. 912 en n.n Zij, die op eenTder V!nl Aeringsbureaux reeds van de vergiediffg afsl|nd hebben ge daan, behoeven zich niet aa© Je melden. Het bedrog der vergoeding xvordt uitslui tend uitgekeerd tegen afgifte van de door den rechthebbende onderteekende B-kaart. De Burgemeester voornoemd, A. TEPE. Weth., loco-Burgemeeater. Leiden, 19 Augustus 1941. op vertoon vastgestelde en nemen in. 'ang Stadhuis een der stra ight met de letter: Augustus 1941 jgustus 1941 v.m. VERSTREKKING VAN EXTRA MELK EN HAVERMOUT. A.s. moeders en jonge moeders worden er op attent gemaakt, dat zij gedurende de laatste drie maanden voor erw de eerste n aanmer- estandaar- het z.g. drie maanden n, king komen v« diseerde melkster vj burgerrantsoi Deze zelfdefcatej tevens in aa moutbonnen. De hoeveelheid tqfgewezen nelkbonnen bedraagt één bon eftia per w rk. de hoe veelheid havermou# bedraagt gedurende de pe^fode vary e< n.l. drie maanden welke bonnen ii tijdsduur afgege. Het Distribu 912 uur 30 en A. TEPE, Weth.loco-Burgemeester. Leiden, 19 Augustus 1941. 051 van pe ionen komt voor tra haver- 16 bonnen half jaar, /fia de bevalling, overbodigheid van den en worden, antoor is geopend van INENTING TE«U POKKEN. Burgemeester |n brengen ter al|ei Woensdag 27 A van 2 tot 3 uur, Geneeskundigen heid wordt geg< ting tegen pokk Het trouwboel bracht. TEPE, iders van Leiden kennis, dat op des namiddags "iureau van den are 13a, gelegen- kosteloozc inen- len medege- 'eth.-loco-Burgemeester. VAN STRruEN, Secretaris, gaan maken. Omstreeks middernacht wa ren zij in Est terug en in den kom van het dorp, eenige honderden meters van het ca fé „De Tip" af, waar meestal een groepje menschen staat, stapte het drietal van de fiets en bleef wat praten. Met een korten groet voegde zich de caféhouder van „De Tip", C. S., bij het gezelschap en deze stak onmiddellijk den 24-jarigcn Scheffer in het hoofd. De dader sloeg met de fiets op de vlucht. Later bleek, dat hij rechtstreeks naar het naburige dorp Opijnen gereden is en zich daar bij de politie gemeld heeft. Hij is onmiddellijk in verzekerde bewaring gesteld. Dadelijk na den aanslag werd een dokter uit Geldermalsen ontboden, die den hevig bloedenden jongeman de eerste hulp ver leende. Eenige oogenblikken later echter gaf het slachtoffer den geest. Door de politie werd spoedig een onder zoek op het terrein van den moord inge steld. De dertigjarige dader leefde in onmin met zijn vrouw, die niet meer bij hem woont, doch elders in betrekking is. Het schijnt, dat Scheffer omgang heeft gehad met de echtgenoote van S. De verslagenheid in het zoo rustige dorp Est. dat slechts 300 inwoners telt, is groot, evenals de deelneming met de familie van het slachtoffer, dat bekend stond als een kalm en oppassend jongmensch. LEIDEN. Bevorderd: Tot doctor In de letteren op proefschrift, getiteld: De visie ofc> Troje van de Wes- i tersohe middeleeuwsdhe geschiedschrij vers, de heer A. E. Cohen, geboren te Rot terdam en wonende aldaar. Doctor in de wis- en natuurknude de heer R. de Wit, geboren te Batavia (N.O.I.) en wonende te Delft. Geslaagd: doctoraal cxan^en geschiedenis de heer J. F. A. Modderman. Leiden; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde (letter E) mej. H. A. Boutmy, Voorburg; candidaatsexamen Wis- en Nntuurkunde (letter I) de heeren J. F. M. Mekel, Delft, J. J. van Bekkum, Den Haag; doctoraalexamen Wis- en natuurkunde (hoofdvak Scheikunde) de heer J. F. van Walsum, Rotterdam, mej. M. Polak, Sche- veningen; doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde (hoofdvak Natuurkunde) mej. R. Schip pers, Voorburg. SCHAKEN DE BONDSWEDSTRIJDEN TE LEEUWARDEN. In. aansluiting op de uitslagen van' de eere- en hoofdgroepen in het bondstournooi te Leeuwarden (2e blad) laten we hieron der nog de resultaten volgen van de deel nemers uit Leiden en omgeving. Groep II: H. v. d. Linden (Alphen)W. J. Wolthuis 01; C. Orbaan (Wassenaar) G. F. Facee Schaeffer 01; Groep IV: R. Posthuma (Alphen)J. P. N. Ruben Jr. 10; D. J. M. de Hondt (Oegstgeest)P. Seewald 01. Groep V: W. KoopmansA. E. J. Mod derman (Leiden) 10; IJ. Schollaardt (Al phen)J. Blanken (10. Groep VIII: R. KoehC. Kuilman (Lei den) 1/2—1/2; Groep IX: W. J. SalijsJ. Orbaan (Was senaar) l-SS-0. LEIDEN. Geboren: Enno Dirk z. v. K. Wiersma en A. E. Tichelaar. Cornells Johannes z v. H. W. M. Seijen ten Hoorn en E. van Rijn. Alida Catharina Maria d. v. P. J. Klein en C. J. Hogenboom. Jan Abraham z. v. A, Mooten cn M. Knotter. Lydia d. v. H. Breedeveld en C. Warmond. Hans Peter z. v. H. H. Pape en A. W. R. Over- eem. Jacob z. v. J. Colpa en J. Ligt- voet. Cornelia Johanna Elizabeth d. v. W. Bekooij en E. H. C. v. Hooidimk. Petronella d. v. A. de Witte en S. M. Ouwerkerk. Joke d. v. J. v. Hooidonk en M. Mulder. Ondertrouwd: N. Loos jm. 27 j. en H. A. C. v. Egmond jd. 24 j. Gehuwd: J. Alphenaar jm en E. den Daas jd. W. J. Kooreman jm en A. Hoek jr. W. F. Nap jm. en E. W. v. d. Berg jd. A. J. C. Onderwater wedn en Th. M. E. J. Devilee jd. K. J. Rehmann jm. en J. v. d. Lucht jd, Overleden: W. W. Blote hsvr. van H. Lokker 71 j. H. Punt hsvr. van J. C. Gyp 77 j. C. v. d. Veer, hsvr. van S v. Katwijk 71 j. H. Achterberg d. 19 j. LEIDEN. 18 Aug. Groentenveiling. Roode kool ƒ3.604.50, Groene kool ƒ10. Rapen ƒ6, Prei ƒ4.50—6.10, Rabarber ƒ5.60 7, Kroten ƒ4, Kroten, gekookt 10, Peen ƒ6, Andijvie ƒ6.40—8, Sla ƒ8, Druiven ƒ70. Snijboonen ƒ1120—14, Stokboonen ƒ20, Pronkboonen ƒ8—10, Stamboonen ƒ11.20—14, Postelein ƒ8—10, Spinazie ƒ16 Tomaten ƒ17, per 100 K.G. Komkommers ƒ3—13.50. Bloemkool ƒ7.20—12. Meloenen 2444, Salade 2 60—4, Perziken ƒ2— 24 per 100 stuks. Pieterselie ƒ0.30—1 20, Radijs ƒ3.40—4.60, Selderie ƒ0.30—1, Peen ƒ45, per 100 bos.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3