Weerbericht Burgerlijke Stand MAANDAG 11 AUGUSTUS 1941 OF, LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; f 2.63 per kwartaal. By onze agenten 21 cent per week; f 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad f 0.52 per kwartaal Losse nummers 6 cent, met geil' Zondagsblad 9 cent Ad verten tiën: 32 cent per regeJ. Ingezonden mededeelingen dubbel tariet Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Hoofdredacteur: Th. -Wilmer, Leiden. Red. Buitenland: Mr. H. Gelse, Lelden. Red. Stad en Sport M. Zonderop, Lelden. Red. Omgeving: L. Roozen, óelden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Leiden. ZONS OP-EN ONDERGANG. Zon onder 9.14 uur Maandagavond. Zon op 6.16 uur Dinsdagochtend. MAANSTANDEN. 11 Augustus: De maan komt Maandag avond te 10.55 uur op en gaat Dinsdagmid dag te 12.05 onder. 12 Augustus: De maan komt Dinsdag avond om 11.19 uur op en gaat Woensdag middag om 1.09 uur onder. 13 Augustus: De maan komt Woensdag avond .te 11.45 uur op en gaat Donderdag middag om 2.11 uur onder. 14 Augustus: De maan komt Donderdag nacht om 0.12 uur op en gaat Vrijdagmid dag om 3.12 uur onder. 15 Augustus: De maan komt Vrijdagnacht om 0.43 uur op en gaat Zaterdagmiddag om 4.10 uur onder. (Laatste kwartier). 17 Augustus: De maan komt Zondagnacht om 1.20 uur op en gaat Zondagmiddag om 5.04 uur onder. 18 Augustus. De maan komt Maandag nacht om 2.03 uur op en gaat Maandagmid dag om 5.56 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: „De Zijl" 16.5 gr. C. Zweminr.: „Poelmeer" 16.5 gr. C. 11 CD 11 CD 11 CD 11C311 CD 11 CD 11 CD 11 CD 11C— Verduisleringstijden 0 0 Er is bepaald, dat er verduisterd r moet worden tusschen zonsonder- U gang en zonsopkomst. r Deze tijden zijn voor hedenavond U en morgenochtend: Tusschen deze beide tijden dient Q er dus verduisterd te worden. o •rOHOIIOHOIICDIIOIIOMOIIO ZONSONDERGANG 9.14 uur. ZONSOPKOMST 6.16 uur. VERSPREIDE OORLOGSBERICHTEN HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT Het hoofdkwartier van de Italiaansche weermacht maakte gistermiddag bekend: In Noord-Afrika activiteit van de artille rie aan het front van Tobroek en Solloem. Formaties van ons luchtwapen hebben in Mersa-Matroe havenwerken en voor anker liggende schepen gebombardeerd en bran den veroorzaakt. Andere eenheden deden aanvallen op vijandelijke schepen ten Oos ten van Sidi-el-Barrani. De vijand onder nam vluchten naar Benghazi, Derna en Bardia. In Oost-Afrika herhaalde het Engelsche luchtwapen zijn aanvallen op de vesting werken van Gondar. In Griekenland bombardeerden eenige Engelsche vliegtuigen de stad Corinthe. In het centrale bekken van de Middel- lar.dsche Zee bracht een van onze torpedo booten onder bevel van fregat-kapitein Carlo di Lowenberg in samenwerking met een verkenningsvaartuig van de marine een vijandelijke duikboot tot zinken. DE VERLIEZEN VAN DE ENGELSCHE LUCHTMACHT De gezamenlijke verliezen van de Engel sche luchtmacht bij haar pogingen om op 9 Augustus naar het bezette gebied te vlie gen, zijn tot 19 vliegtuigen gestegen. Aanvalspogingen van de Britsche lucht macht op de Kanaalkust werden ook Zon dag met zware verliezen voor den vijand afgeslagen, naar het D.N.B. verneemt. Duit sche jagers schoten gistermiddag van een gemengde formatie bommenwerpers en ja gers zonder eigen verliezen een Spitfire, drie Hurricanes en twee Blenheims neer, waarop de tegenstander terstond rechts-om- keert maakt. Later op den middag herhaal den Britsche bommenwerpers onder escorte van jagers deze poging tot een aanval op de Kanaalkust. Zij konden echter niet door het gordijn van luchtdoelvuur heen breken. Door afweer van jagers verloor deze vij andelijke formatie twee Spitfires en een Hurricane. De laatste 24 uur zijn 37.000 brt. Britsche koopvaardijscheepsruimte door het Duit- sche luchtwapen vernietigd. In de wateren om de Britsche eilanden brachten Duitsche gevechtsvliegtuigen op 9 Augustus en in den nacht van 9 op 10 Augustus vijf koop vaardijschepen. grootendeels behoorende tot krachtig beschermde konvooien, met te zamen 29.000 brt. tot zinken en be schadig- den zij een ander groot koopvaardijschip op ernstige wijze. TER DOOD VEROORDEELD Vrijdagmorgen is voor den krijgsraad van den bevelhebber in de luchtgouw Bel giëNoord-Frankrük te Brussel een proces gevoerd tegen verscheiden Belgen, die be ticht werden van verleening van onderdak aan een Engelschen vlieger, wiens toestel in de omgeving van Maaseyk omlaag gescho ten was. Eind Mei j.l. klopte op een avond een Belg, Meltior geheeten, aan de tuinpoort van de woning van de familie Fraipont in een voorstad van Luik aan. De dochter des huizes, Lucie Vis, deed open. Meltior ver klaarde haar, dat hij als oude bekende van haar moeder, Constance Fraipont, rekende op de vriendschappelijke gevoelens van de familie jegens Engeland en haar daarom verzocht onderdak te verleenen aan een Engelschen vlieger, die in de buurt een noodlanding had gemaakt en hem had vergezeld. De vlieger was niet gekwetst en hoopte op de hulp van Meltior om de gevangenschap te ontgaan. Meltior wist, dat Constance Fraipont van Engelsche af komst en het geheele gezin pro-Engelsch georiënteerd was, hetgeen Constance had bewezen door vrijwillige ballingschap in Engeland tijdens den wereldoorlog. Lucie Vis verklaarde zich derhalve bereid den vlieger in huis te nemen en haar ouders maakten ook geen bezwaar om hem aan de naspeuringen der Duitsche autoriteiten te onttrekken. Ondanks de discretie, waarmee het ver blijf van den Engelschman was omgeven, kwam dit feit ter kennis van de Duitsche politie, die bij een huiszoeking den Engel schen soldaat ontdekte en overging tot ar restatie van alle schuldige leden van het gezin, namelijk van Lucie Vis, haar moe der, Contance Fraiponten, haar vader Emi- le Auguste Fraipont, een Luikschen in dustrieel. Het drietal werd met mevrouw Meltior, wier man op de vlucht was ge gaan, voor der krijgsraad gebracht. In de woning van mevrouw Meltior vond de po litie documenten, waaruit medeplichtig heid aan anti-Duitsch gekuip ondubbelzin nig bleek. De verdachten werden verdedigd door een advocaat van de luchtmacht, die wees op de omstandigheid, dat de daad der eer ste drie beklaagden voortsproot uit mensch- lievend gevoel, waaraan zelfs geen afbreuk was gedaan door hun kennis van het ver bod. In de motiveering van het betoogde de krijgsraad, dat niet met den gevoelsachtergrond. doch uitslui tend en alleen met de feiten rekening gehouden kon worden. De bevolking is er door dee kranten en door plakkaten herhaaldelijk op gewezen, dat verlee ning van onderdak aan een vijandelijk. onderdaan ten strengste is verboden. Eveneens is aan de bevolking meege deeld, dat overtreding van dit verbod de doodstraf ten gevolge kan hebben. In dezen geweldigen strijd, dien Duitsch- iand thans voert, is het onmogelijk een dergelijke zware overtreding van de oorlogswetter zonder de strengste straf te laten passecren. Met het oog hierop werden Lucie Vis en baar ouders tot de doodstraf ver oordeeld. Ooggetuige verhaalt over Oostfront Het was Zaterdag 9 dezer een bijzondere dag op de persconferentie, die naar ge woonte in het gebouw Kneuterdijk 20 te Den Haag plaats vond. De leider van de reizen, welke door buitenJandsche jour nalisten en deskundigen naar de verschil lende fronten in dezen oorlog reeds ge maakt werden, ritmeester Freudemann, vertoefde in Den Haag en vertelde aan de hand van een in de zaal opgehangen kaart over zijn vele en belangrijke belevenis sen aan het Oostfront. Ritmeester Freudemann leidde sinds het begin van den oorlog reeds ruim 200 der gelijke reizen, niet alleen van journalisten, maar ook van juristen, politici, industriee- len, landbouwers enz. Deze reizen strekten zich over alle oorlogsgebieden uit; zoo be leefden buitenlanders als ooggetuigen den veldtocht in Polen, zagen de gruwelen in Bromberg, trokken door Noorwegen, reis den door het Westen, beleefden den val van Duinkerken, den intocht in Parijs en den wapenstilstand te Compiègne op 21 Juni 1940, maakten den Griekschen veld tocht mee en zagen de Metaxaslinie, de Thermopylae en Athene. Gezamenlijk werd op deze reizen, die met elkander ruim 1500 deelnemers telden, meer dan 350.000 K.M. afgelegd. Dat de spreker dus ontzaglijk veel ge zien heeft, zal men begrijpen. Zijn schil dering van de jongste reizen in de uitge strekte ruimten van het Oostelijk front was aanschouwelijk en treffend en bracht menig moment, dat men in de bladen in den loop der laatste weken zag aangestipt, onder de volle belichting van het persoon lijk doorleefde. Reeds werden sinds het begin van den oorlog tegen de Sovjets vier reizen door ritmeester Freudemann georganiseerd en wel: de eerste naar Lemberg, de tweede naar de omgeving van Brest-Litowsk en Bialystok, de derde door Litauen en Let land, de vierde naar Minsk. De eerste reis begon 1 Juli: negen bui- tenlandsche journalisten, vertegenwoordi gers van de pers der Vereenigde Staten van Amerika, Japan, Italië, Mexico. Zwe den en Spanje waren de deelnemers. In de bladen leest men vaak over de ra vitailleering van een leger en begrijpt, dat de zoogenaamde „Nachschub" een ont zaglijke organisatie vereischt. Hoort men uit eigen aanschouwing vertellen, hoe de groote wegen naar het Oosten door co lonne op colonne in beide richtingen in beslag genomen worden en alles met de regelmaat van een uurwerk verloopt, maar ook verloopen moet. dan begint men in superlatieven te denken en verstaat, welk een overweldigenden indruk deze ontzag lijke oorlogsmachinerie op den ooggetuige dezer dingen maken moet. Wat te Lemberg gezien werd, is reeds Winterhulp Nederland Gironummer van de W. H. N. 5553 De Bank van de W. H. N. is Kasvereeniging N.V. Amster dam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877 bekend. Men kan niet verwachten er nog iets nieuws over te hooren. maar toch stemt het tot voldoening, dat een negen tal buitenJandsche beroepsverslaggevers, ook ten deele uit landen, die allerminst pro-Duitsch genoemd kunnen worden, da delijk in de eerste dagen van de ontdek king der gruwelen in de gelegenheid ge weest zijn, met eigen oogen te constatee- ren, dat in de gegeven berichten geen overdrijving school, veeleer soberheid en vrees voor al te groote rauwheid over- heerscht te hebben. De werkelijkheid is inderdaad niet te beschrijven en heeft vastgelegd, hoe in het Sovjet-paradijs beesten heerschen. De toestand der gevangen genomen bolsjewisten. Dezen indruk krijgt men opnieuw bij de schildering van den toestand der gevan gen genomen troepen, waarbij o.a. offi cieren werden gevonden, die hun laarzen tegen cigaretten verkwanselden en bloots voets liepen, een overste, die slechts twee jaar op een legerschool geweest bleek te zijn en geen brief kon schrijven, jongens, ternauwernood den kinderschoenen ont wassen, die ongeoefend het kanonvuur in gejaagd waren, vrouwelijke soldaten, enz. enz. En dat alles in een bonte mengeling van rassen en volken, bij welker typen en cultuurtoestand men zich eenige eeuwen in de geschiedenis terug verplaatst waant. De tweede reis. die de slagvelden der ..Einkesselung" van Bialystok tot hoofd doel had. bracht de aanwezigen onder den indruk van het feit, wat er van Europa en onze cultuur terecht had moeten ko men. indien de enorme wapenmassa, over welke de Sovjets bleken te beschikken en die in de gebieden der Duitsche grenzen als 'n dreigend monster van gigantische afmetingen gereed stond, gelegenheid ge kregen had eigen marschroute te volgen. Want hier rijdt men eindelooze kilome ters tusschen aan weerskanten van den weg opgestapelde ijzer- en staalmassa's, wape nen van de meeste moderne structtiur, thans stukgeslagen en buit gemaakt, doch in hun sombere machteloosheid nog spre kend van het monsterlijk gevaar dat hier in de handen van 7"iV T.pmber*-cul- tuur dreigde. Aan de reis door Litauen en Letland nam een 15-tal buitenlandsche journalisten dee'. vertegenwoordigers der pers van Italië. Zweden, Japan. Hongarije. Spanje en de Vereenigde Staten van Amerika, ook een Litauer en een Let. Wij beleefden hier nog eens den gruwel der wegvoering van geheele bevolkingsgroepen, weggesleept naar onbekenden verten, onderweg ver moord; zagen ook weer den dichtgetim- merden woonwagen met kleine kinderen, dien de Sovjets eenvoudig ergens onver- j zorgd hadden laten staan, zoodat ten slot te al de kleinen verhoneerder. In het mooie, oude Riga, do stad met, uit de Middeleeuwen stammende rijke cultuur, heeft het. Sovjet-barbarisme na- tuurliik Aziatisch huisgehouden. De hooge St. Petri-kerk, het Hervormde Huis der Zwarte Hoofden, al die oude gedenkteeke- nen rondom het Raadhuisplein, ze bestaan niet meer, behalve symbool midden de zer verschrikkingen het groote steenen Roland-beeld Cultuur en Sovjet-xapaille blijken elkander niet te kunnen verdra- £en- Op de uiteenzettingen van ritmeester Freudemann, onopgesmukt, sober en daar door des te welsprekender voorgedragen, volgde een warm applaus. In zijn slotwoord zeide de leider der persconferentie, de heer Janke, hoe de Sovjets het dusgenaamde Sovjet-paradijs nu 25 jaar lang van de buitenwereld heb ben afgesloten en daartoe zelfs aan de grenzen een 50 K.M. diepe, onbewoonde zone des doods schiepen, met het dubbel doel de bewoners der Sovjet-Unie in het geloof te laten, dat het aan de andere zijde dier zone des doods nog ellendiger was dan bij hen, en den overigen volken der wereld eiken blik in de Sovjet-wereld on mogelijk te maken. Thans is de sluier van al deze geheimenissen afgerukt en ziet de verkommerde bevolking der Russische lan den Europa terug, ziet Europa deze mede- menschen terug. Voor onze oogen breidt zich thans een volkerenwereld uit. die on der de verschrikkelijkste uitbuiting tot een peil omlaag gedrukt is. als zelfs voor het vee in West-Europa nog te laag zou zijn, en maken we kennis met een ter- reur-regime van een dergelijke wreedheid en tegennatuurlijkheid als de wereld nog nooit gekend heeft. DE LIQUIDATIE VAN DE MARXIS TISCHE PARTIJEN. Naar het Nat. Dagbl. meldt is tot liquida- teur voor de vroegere marxistische partij- groepeeringen en de daarmede samenhan gende organisaties, welke onder het com missariaat vielen van mr. M. M. Rost van Tonningen, benoemd de heer F. L. Ram- bonnet, algemeen gemachtigde voor de oorlogs- en defensieschade en commissaris van de Centrale arbeiders- en deposito- bank. LEIDEN. Geboren: Maria Wilhèlmina. d. van J. Jansen en J. van Iperen Willem, z. van W. van der Zeeuw en S. F. H. van Wijk Shirley Bianca Louise, d. van H. Keij en L. A. A. van den Heuvel. Ondertrouwd: S. C. Dietz, jm. 22 j. en F. de Roode jd. 18 j. P. N. Mnr- celis jm. 29 j. en A. M. Redegeld jd. j. A. Seriier jm. 23 j. en H. M. Verhoeven jd. 22 j. G. B. Sanavro jm. en J. Hen driks jd. J. Slegtenhorst jm. 23 j. en G. C. F. Rodenburg jd. 21 j. P. Erades jm. 27 j. en L. Stouten jd. 22 j. HET SAMENGAAN VAN NEDER- LANDSCH EN DUITSCH STAATS BURGERSCHAP In Oct. gisteren verschenen Verordenin genblad is opgenomen de derde verorde ning van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende eenige bepalingen ter zake van het Neder landerschap. Hierin wordt het volgende bepaald. Het verkrijgen van de Duitsche nationa liteit door Nederlanders, doet het Neder landerschap slechts dan verliezen, wan neer de betreffende persoon of, indien deze minderjarig is, zijn wettelijke vertegen woordiger voor hem binnen een jaar na het verkrijgen van de Duitsche nationali teit verklaart, dat hij afstand doet van zijn Nederlanderschap. Deze verklaring dient te worden afgelegd tegenover den burgemeester der gemeente, in welk bevolkingsregister de betreffende persoon is ingeschreven of laatstelijk was ingeschreven. Is of was de betreffende per soon in het centrale bevolkingsregister in geschreven, dan treedt in de plaats van den burgemeester het hoofd van de rijks inspectie van de bevolkingsregisters. Het zelfde geldt, indien de betreffende persoon nog nimmer in een Nederlandsch bevol kingsregister was ingeschreven. De verklaring dient, hetzij ten overstaan van de vorenbedoelde instantie, hetzij schriftelijk aan haar te worden afgegeven. In het eerste geval wordt van de verklaring proces-verbaal opgemaakt; indien zij schrif telijk wordt afgegeven, dient de hand- teekening van hem, die -de verklaring af legt, door een daartoe op grond van de geldende rechtsvoorschriften bevoegde instantie (dienst) of persoon te zijn ge legaliseerd. De instantie dient hem, die de verklaring aflegt, kosteloos een schriftelijke bevesti ging te geven, dat en wanneer hij de ver klaring heeft afgegeven. De verklaring heeft terugwerkende kracht tot op het tijdstip, waarop de be treffende persoon de Duitsche nationaliteit heeft verkregen. Deze verordening is gisteren in werking getreden. Tot dusverre gold in ons recht de regel, dat wie door zijn wil een vreemde nationa liteit heeft verkregen, het Nederlander schap verliest. Die wet op het Nederlan derschap en het ingezetenschap kende wel sinds 1936 de mogelijkheid, dat iemand de Nederlandsche en een vreemde nationa liteit beide had verkregen zonder zijn wil daartoe kenbaar te maken: in dat geval erkende de geldende wet de dubbele natio naliteit. Daarentegen was in het Duitsche recht de dubbele nationaliteit reeds lang een gangbare rechtsfiguur. Straffen verhoogd. In het verordeningenblad van den Rijks commissaris is een verordening' versche nen van de bevoegde secretarissen-generaal, welke onverbiddellijk een eind zal maken aan het zeer verbreide misbruik van het zetten van strikken en stroopen. Bij duizenden konden op de Nederland sche jachtterreinen de gemeene strikken gevonden worden, in iedere grootte en uit voering. Door de strikken sterven dieren van allerlei aard, van het konijn tot het hert, een vreeselijken dood en hun jon gen worden aan verhongering blootgesteld. De laaghartige stroopers werden tot dus ver slechts zachtzinnig gestraft en hebben derhalve op gemakkelijke wijze hun win zucht kunnen bevredigen. De straffen zijn thans belangrijk verhoogd en er zal mee- doogenloos worden ingegrepen. In de ge bieden, die door de weermacht tot verbo den terrein zijn verklaard, zullen de krijgs raden desbetreffende zaken behandelen. De genoemde verordening stelt ook het schieten met schroot op edel wild en reeën strafbaar. Hiermede wordt tegemoet geko men aan een verlangen van alle jagers met vergunning, aangezien met schroot het meeste wild slechts aangeschoten wordt. Verder regelt de verordening het dood schieten vari verwilderde honden en kat ten, zoodat het van nu af aan aanbeveling verdient de katten thuis of in den tuin en honden aan de lijn te houden, voor zoover zy niet naast den baas loopen. De bepalingen der verordening gelden, totdat een nieuwe jachtwet uitkomt, wel ke een einde zal maken aan alle misstan den op het gebied van het jachtrecht. De verordening. Het besluit zelf luidt als volgt: Artikel 1. (1). Met rechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste drieduizend gulden wordt ge straft: 1. hij, die strikken, bestemd of geschikt voor het opsporen, bemachtigen of dooden van wild of schadelijk gedierte, bezigt, stelt of herstelt, voorhanden heeft, aan biedt of aflevert. 2) hen, die (a) tusschen een uur na zonsondergang en een uur vóór zonsop gang, (b) op Zondagen, den Nieuwjaarsij dag, den Christelijken Tweeden Paasch- en Pinksterdag, de beide Kerstdagen en den Hemelvaartsdag, met een schietwa pen schadelijk gedierte opspoort, bemach tigt of doodt, of poogt op te sporen, te be machtigen of te dooden; 3) hij, die wild of schadelijk gedierte, dat door middel van een strik gevangen is. voorhanden heeft, aanbiedt of afle vert; 4) hij, die herten, damherten, reeen, focfflons of wilde zwijnen verwondt of doodt, of poogt te verwonden of te doo den, met hagel, posten schroot, met rand- vuurpatronen of met patronen, waarvan de huls korter is dan 40 m.M. 2) De in het eerste lid onder 3 opge nomen verbodsbepaling geldt, voor zoover het voorhanden hebben betreft, niet voor personen, die op het terrein, waarop de strikken zich bevinden, tot jagen bevoegd zijn en voor hun ondergeschikten. Artikel 2. (1). Door of vanwege den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij kunnen ver gunningen worden verleend om, onder door hem te bepalen voorwaarden, honden en katten, welke zich zonder toezicht op meer dan 200 meter van het dichtstbijgelegen woonhuis op een jachtterrein bevinden, te dooden. (2). De vergunningen, bedoeld in het voorgaande lid, geven niet recht tot het dooden van: 1) honden van herders; 2) jachthonden, daaronder niet begrepen lan ge honden; 3) geleidehonden van blinden; 4) leger- of Roode Kruishonden; 5) poli tiehonden, een en ander voor zoover deze als zoodanig kenbaar zijn en als zoodanig door den gerechtigde worden gebruikt. Artikel 3. (1). De voorschriften van de Jachtwet 1923 blijven, voor zoover niet in strijd met het bepaalde in dit besluit van kracht. (2). Voor zoover op overtredingen van die wet niet reeds een hoogere straf is ge steld, worden zij gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste drieduizend gulden. (3). Honden, waarmede een overtre ding van die wet is begaan, kunnen wor den verbeurd verklaard, ook indien zij den veroordeelde niet toebehooren. (4). Schadelijk gedierte, onwettig be machtigd of gedood, kan worden verbeurd verklaard. Agenda LEIDEN. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst Ier apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 9 Augustus 26 uur tot Zaterdag 16 Augus tus 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven lU, Tel. 20085, Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmjnapark 8, Tel. 26274. 487e bTüUi.'i'8ifOT^KU TWEEDE KLASSE EERSTE LIJST Trekking van H Augustus. ƒ20.000 No. 6574. 2.000 No. 21333. 1.500 No. 1760, 12595. f 1.000 No. 7653, 15223. 400 No. 3548, 11407, W354. J9605. f 200 No. 20057. 100 No. 1758, 2822, 5322, 9938, 11424, 15157, 15871, 17966, 18717. 19091. PRIJZEN VAN ƒ30 10-17 1035 1044 1066 1134 1142 1269 1292 1306 -1381 1415 1422 1527 1625 1692 1733 1742 1748 1771 1845 1860 1954 2022 2045 2080 2093 2138 2166 2263 2359 2428 2462 2486 2567 2569 2616 2707 2813 2845 2860 3000 3048 3103 3105 3307 3343 3350 3450 3503 3571 3586 3649 3739 3743 3802 3902 3949 3959 4014 4049 4180 4235 4261 4279 4310 4438 4446 4577 4660 4662 4835 4916 4918 4940 4987 5112 5177 5273 5282 5301 5413 5457 5471 5490 5533 5622 5679 5682 5724 5725 5759 5811 5834 5873 5890 5954 6044 6055 6147 6148 6162 6179 6196 6217 6295 6360 6578 6622 6660 6668 6690 6712 6724 6822 6852 6897 6945 7011 7015 7170 7205 7344 7550 7554 7626 7655 7714 7723 7790 7923 8040 8061 8112 8150 8376 8753 8773 8783 8849 8866 8897 8912 9110 9259 9279 9494 9610 9615 9770 9800 10001 10122 10333 10363 10467 10504 10581 10794 10904 10926 11077 11170 11212 11260 11305 11446 11766 11940 11992 12072 12349 12456 12734 12878 12904 13027 13208 13427 13448 13469 13528 13573 13596 13599 13665 13763 13826 14026 14061 14133 14164 14342 14418 14503 14555 14634 14640 14664 14694 14824 14867 14910 15011 15038 15070 15095 15137 15238 15275 15330 15333 15526 15546 15553 15695 15726 15751 15764 15904 15963 15989 16062 16132 16306 16392 16449 16483 16551 16579 16740 16767 16799 16825 1682. 16838 16879 16889 16908 17056 17263 17269 17299 17305 17311 17338 17339 17385 17401 17466 17475 17491 17519 17552 17622 17623 17657 17859 17910 18037 18040 18149 18155 18195 18205 18230 18261 18397 18576 18654 18833 18971 18993 19021 19032 19135 19333 19349 19363 19422 19500 19533 19581 19618 19630 19679 19716 19751 19761 19801 19850 19940 19985 20063 20081 20122 20182 20232 20240 20292 20311 20439 20539 20543 20554 20569 10584 20843 20861 20917 20972 21021 21030 21118 21160 21168 21172 21179 21207 21255 21265 21307 21356 21422 21545 21556 21618 21620 21716 21750 21773 21796 21800 21887 21891 21902 21948 21963 1031 1074 1129 1405 1560 1562 2021 2101 2340 2388 2446 2548 2648 2862 3031 3059 3320 3766 3792 3798 3883 3884 3991 4104 4456 4975 5123 5401 5534 5547 5554 5601 5637 5656 5735 5770 5924 6073 6154 6282 6312 6766 6770 6997 7504 7650 7657 7675 7837 7853 7861 7947 8149 9316 8319 8386 8443 8450 8713 8757 8884 8961 8984 9051 9070 9091 9093 9097 9126 9239 9262 9339 9431 9492 9496 9506 9529 9584 9605 9670 9743 9783 9841 9921 9960 9973 9990 10262 10265 10311 10326 10338 10344 10353 10430 10494 10500 10502 10556 10687 10700 10728 10820 11076 11186 11236 11269 11327 11355 11385 11460 11496 11501 11549 11557 11580 11595 11764 11765 11784 11929 11967 12012 12016 12073 12105 12242 12272 12350 12446 12558 12595 12608 12630 12637 12720 12750 12752 12781 12912 12970 12992 13000 13104 13140 13141 13301 13324 13334 13395 13463 13489 13511 13621 13670 13713 13788 13847 13890 13898 13957 13987 14070 14109 14112 14162 14217 14230 14336 14420 14476 14545 14671 14843 14926 15196 15218 15402 15431 15476 15513 15781 15976 15990 16092 16099 16124 16314 16448 16522 16596 16699 16758 17030 17248 17548 17680 17858 18289 18311 18565 19220 19388 19547 19692 20139 20494 20767 20996 21279 21360 21425 21496 21535 21647 21724 21753 21754 21810 21985 1143 1345 1352 1416 1485 1523 1587 1593 1602 1647 1682 1849 2240 2460 2644 2934 2981 2992 3203 3274 3284 3384 3437 3476 3535 3624 3628 3746 3788 3923 4195 4370 4521 4578 4644 4812 4960 4992 5139 5259 5423 5441 5581 5620 5664 5710 5919 6023 6084 6124 6216 6251 6262 6274 6714 6885 6977 7039 7048 7064 7143 7179 7197 7362 7566 7729 8025 8141 8183 8355 8571 8690 8704 8791 8994 9272 9375 9531 9618 9627 9693 9890 9965 10055 10106 10334 10441 10629 10665 10757 10793 11252 11399 11546 "•13 352 11922 12210 12301 12373 12384 12660 '12956 12962 13004 13496 13513 13553 13928 1:334 13956 14091 14166 14212 14254 14874 17065 15182 15236 15535 15613 15866 16167 [1(211 16450 1G629 1C773 16868 16914 17295 1 513 17516 17593 17621 17778 18081 18143 '1 220 18235 18245 18438 18462 18541 18563 J601 18713 18744 18757 18928 18932 19109 119312 19321 19484 19513 19558 195C3 20048 21117 20222 20263 10762 20890 20980 21011 .21057 21059 21164 21186 21205 21222 21232 21239 21686 21880

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2