Voor de Kinderen ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1941 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Donderdagavond kwam de Raad der ge meente Leidschendam in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester H. A. C. Banning. Secretaris is de heer H. J. van Delft,. Aanwezig zijn alle leden. Opening met gebed. Na goedkeuring der notulen, worden di verse ingekomen stukken, o.m. schrijven van Ged. Staten houdende besluit van den secretaris-generaal tot onthouding der goedkeuring aan de gemeentebegrooting 1941 en schrijven van Ged. Staten houden de niet goedkeuring raadsbesluit i. v. m. uitvoering van de vleeschkeuringswet, voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van de niet goedkeuring i. v. m. vleeschkeuringswet, merkt de heer Vink op, dat men binnen 30 dagen in be roep kan gaan en vraagt, wat B. en W. heirvan denken. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. de zaak overwogen hebben, doch zien in be roep niet het minste heil. De heer Willemse vraagt, of ,er een nieu we verordening zal worden voorgelegd, of dat de gewijzigde gehandhaafd blijft, in het laatste geval zou hij wel in beroep wil len gaan. De voorzitter zegt, dat de secretaris-ge neraal enkele gemeenten kan aanwijzen en deze gemeenten moeten bijeenkomen om deze zaak gezamenlijk te regelen. Het voorstel om de wijziging van een gedeelte van het uitbreidingspulan voor te bereiden wordt door den heer Koerts toe gejuicht, doch hij dringt er op aan de be bouwing op de hoeken van straten anders te maken, daar hieraan wel iets ontbreekt. Het voorstel wordt dan z.h.s. aangenomen. Ter tafel komt het voorstel: a. tot be schikbaarstelling van twee lokalen der openbare lagere school aan den Prinses Ju- lianaweg ten behoeve van de R.-K. jon gensschool aan de Damlaan en b. als voor van twee lokalen ten behoeve van de R.K. bewaarschool. De heer Kerkhoff merkt op, dat er plan nen waren om twee lokalen der O. L. school voor een gymnastieklokaal te be stemmen, hij weet niet, of B. en W. nu in deze andere plannen hebben, waarop de voorzitter antwoordt, dat B. en W. wilden voorstellen punt b. aan te houden in ver band met een schrijven van den inspecteur om deze lokalen te bestemmen voor een gymnastieklokaal. De heer Willemse is overtuigd, dat dit voorstel als gedaan is in verband met de tijdsomstandigheden, doch het gaat niet aan om zoo te blijven voortgaan en steeds met lapmiddelen te werken. Hij vindt het de zege op zijn felst zullen betwisten. Op het moment zijn er meer dan 80 in schrijvingen, doch waar de inschrijvin gen tot 12 Augustus zijn opengesteld, daar kunnen we wel de verwachting uitspre ken, dat de 100 alpen vol komen. Het par cours is. wel een van de mooiste waar ooit op gereden is moeten worden. Het ligt n.l. in de profestsorenwijfc en loopt vanaf de Lonentzkade, waar start en finish zijn, over de Kamerlingh Onneslaan en- de Sit- terlaan. Dit wielerfestijn wordt dus een evene ment voor Leiden. Maar ook is het tevens een proef hoe de Leidenaars hierop rea- geeren. Want slaagt deze proef, dan kan men er van verzekerd zijn, dat behoudens goedkeuring van de autoriteiten, er het volgende jaar weer een ronde wordt ge houden, waar men ook de profs aan het werk zal kunnen zien. Waar de entreeprijs zeer laag gesteld is, daar mag men verwachten, dat bij de fi nish de echte liefhebbers in grooten getale zullen opkomen. Aan de Leidenaars dus te toon en, dat de wielersport recht heeft op de belangstelling van het publiek. rERAAD VAN LEIDSCHENDAM niet juist, dat het onderwijs zoo behandeld wordt en vraagt, of men niet moet begin nen met een plan voor een nieuwe school en hij vraagt B. en W. deze zaak eens ern stig te overwegen en wat er nu zal gedaan worden rpet het bewaarschool. De heer Vink zet in deze zijn standpunt duidelijk uiteen en zegt o.m., dat hij het bewaarschoolonderwijs hier noodzakelijk acht. Wij moeten nu eens zien een goede regeling te treffen, die voor alle gezindten de juiste oplossing brengt en hij vraagt B. en W. de toezegging te doen om bij de eerst volgende begrootin'g met een voorstel dien aangaande te komen. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. op het standpunt staan, dat de O. L. school op den duur bestemd is t$ verdwijnen. Het is nu slechts een tijdelijke oplossing en als het bijzonder onderwijs stappen doet, zul len B. en W. volle medewerking verlee- nen, dat er zoo spoedig mogelijk een nieu we school staat, ook wat betreft subsidie voor het bewaarschoolonderwijs dit zal zeker geen tegenwerking van B. en W. on dervinden. Een en ander zal in de eerst volgende vergadering van B. en W. een punt van bespreking uitmaken. De heer Willemse is het niet met B. en W. eens, dat het initiatief van het R.-K. schoolbestuur moet uitgaan; dit heeft gel den gevraagd en men heeft nu deze op lossing gebracht. Hij bepleit nogmaals sub sidie voor het bewaarschoolonderwijs, en wil van een en ander een afdoend voor stel van B. en W. De voorzitter zet uiteen, dat het school bestuur alleen gevraagd heeft om twee noodlokalen en dat dus het schoolbestuur zal moeten komen met plannen, enz. voor een nieuwe school. Na deze uiteenzetting, waarmede de heer Vink het volkomen eens is, wordt het voor stel z. h. s. aangenomen. Het voorstel inzake het toekennen van een tegemoetkoming ex art. 13 der L.O.- wet 1920, alsmede de wijziging gemeente begrooting, dienst 1941, worden z. h.s. aan genomen. Punt 7 dagvaarding gemeente in verband met uitvoering vaarslootplan wordt op voorstel van B. en W. aangehouden. TENTOONSTELLING PRODUCTIESLAG IN EUROPA De persdienst van het N.A.F. schrijft: De tentoonstelling, welke van 19 t/m 23 Augustus in het gebouw „Pulchri Studio" Lange Voorhout 15 Den Haag, ge houden zal worden bestaat uit drie dee- len. In de eerste plaats zal met duidelijke beelden aangetoond worden waarom een productieslag in Europa nu en in de toe komst noodzakelijk is. In de tweede plaats zal aangegeven worden op welke wijze de productieslag in Duitschland reeds sedert 1934 gevoerd wordt. Terwijl ten slotte uit gebeeld wordt waarom ook in Nederland de productieslag is ingezet en wat bij dezen Nederlandschen productieslag op den voor grond staat. De tentoonstelling wordt georganiseerd door de commissie dr. Posthuma. Het is vooral in dezen tijd voor iederen agrariër van urgent belang deze interes sante tentoonstelling te bezoeken. Het zou het beste zijn als het bezoek aan de ten toonstelling afdeelings- of buurtsgewijze zou geschieden. Den streek- en buurtvoor- zitters van de commissie-Posthuma werd daarom inmiddels verzocht in overleg met hun commissie-leden, gezelschaps- reizen naar deze tentoonstelling te organi- seeren. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 820 uur. SPORT DAMMEN DE MATCH HUISMAN-BOM WIM HUISMAN IN DEN AANVAL. BIJNA WINST. De vierde partij van deze match, die gis teren in Alphen aan den Rijn werd ge speeld, was zeer indrukwekkend. Het be stuur van de damvereeniging had voor een glorieuse ontvangst gezorgd. Bij het sta tion werden de spelers en het comité opge wacht door het bestuur van ,,A. D. en in een rijtuig ging het door hét dorp naar het speellokaal. De voorzitter van „A. D. Z." opende de zen avond met een welkomstwoordje tot de aanwezigen en hoopte, dat er veel propa ganda voor zou mogen uitgaan voor Alphen De heer v. Steenbergen, secretaris en lei der van deze match, dankte daarna de Al- phensche damvereeniging voor de schitte rende ontvangst en sloot zich gaarne aan bij de woorden van den voorzitter van „A. D. C." Het spel nam daarna een aanvang en Wim Huisman opende met 3228. Bom dacht bij den eersten zet ongewoon lang na en deed den ongewonen zet 1923. Direct een ruil naar het centrum. Wij kre gen direct de overtuiging, dat deze partij zeer interessant beloofde te worden. De eerste zetten gaan ontzettend vlug. Zou het nu eens niet een afgebroken partij wor den? Voorloopig bezet zwart het centrum en gaat tevens een aanval ondernemen, door naar veld 27 uit te ruilen, probeert schijf 27 te belagen. Bom ruilt echter steeds af naar 27. Nu gaat de Leidsche kampioen uit een ander vaatje tappen en komt in het offensief. Het centrum van Bom is nu ge heel verdwenen. Met den 24sten zet luidt Huisman zijn geweldigen aanval in. 2924 en 35x24, oer sterk. Bom moet nu alle zei len bijzetten om niet in het nadeel te ge raken. Er volgt nu 2328 van Bom en dan komt de verrassing van dezen avond. Wit 1924. Schitterend gezien van Huisman. De spanning in de zaal stijgt. Zou Huisman gaan winnen? De stand is nu voor Bom uiterst precair geworden. Achter schijf 24 loopen gaat niet. Speelt nu 1520 om straks de zeer gevaarlijke en sterk opge drongen schijf op 24 af te kunnen ruilen. De stand is nu 8 om 8 geworden en Wim Huisman staat veel beter. Hier denkt Bom lang na en besluit tot een schijf offer om daarna tusschen de schijven 21 en 32 te loopen. Huisman maakt nu een 2 om 3 afruil en de stand is 5 om 5 met groot voordeel voor hem. Zou Bom nog de remise vinden? Onder zeer groote spanning verstrijkt de tijd en na 7 zetten is het inderdaad toch nog remise. Met dit resultaat mag Bom meer dan tevreden zijn. Na afloop verklaar de hij dan ook, dat hij door het oog van de naald was gekropen en dat de partij, die door Wim Huisman sterk aanvallend was gespeeld, op een gelukkige wijze voor hem nog net remise bracht. Wij zijn van oordeel, dat dit de mooiste partij van de tot nog toe gespeelde is ge weest. Vanaf den aanvang zeer interessant en levendig gespeeld. Het resultaat na 4 partijen is nu 3 remise en een afgebroken partij. De afgebroken partij zal vanavond wor den uitgespeeld in de „Muziekschool", Ra penburg 22. Leiden. Aanvang 6.30 uur. Op veelvuldig verzoek zal de heer Bom na af loop nog eenige dam-demonstraties geven. Hier volgt de partij. CORRESPONDENTIE. Sientje Stuifzand, Leide n. Je hebt zeker den 28sten Juli tevergeefs je naam in de lijst gezocht, is wel? En weet je nu, hoe dat kwam. Je was te laat opgege ven, en dus kon ik jouw naam niet meer in de lijst krijgen. Jammer hé! Het volgend jaar kom jij het eerst aan de beurt. Let maar eens op! Dag Sientje! Niet meer ge treurd, hoor! v Corrie Tuynman, Warmond. Je zegt. dat ik je zusje uit de lijst heb „weggeschrapt" in plaats van je^ nichtje. Wanneer was dat? Wanneer is Grée jarig? Laat mij dat eens weten. Jopie en jij zijn ingeboekt. Ik zal den 16 Aug. jou niet ver geten. Wees maar niet bang! Dag Corry! Dag Jopie! Groetjes thuis en vooral aan Grée, die zeker nu niet meer boos op mij is! Of toch nog een beetje? Tiny Verplancke, Leiden. Je was op 't nippertje Tiny! Je hebt zeker ie naam gezien. Ook Willy is ingeboekt. Maar waarom niet wat eerder geschre ven? Ik schrijf toch altijd onder de verja- ringlijst „minstens 14 dagen vóór den ver jaardag den naam op te geven." Kijk maar eens! Dag jongens! Als je weer schrijft, moet het minstens 3 x zooveel zijn! Gerard Keizer, Zutphen. Met volie aandacht heb ik ook „Lenteverlangen en Bonnen- en Puntenmisères" gelezen. Ik .vind ze lang niet slecht en zal ze nog eens bewaren. Het eerste is uitstekend geschikt, voor het volgend jaar en 't andere, zoodra de oorlog voorbij is en we weer zonder bonnen koopen kunnen wat we wenschen". Ik dank je inmiddels. Ik groet jullie drie tjes en nutot later maar weer! Jaap Schrader, Zoeterwoude. Je schrijft: „wil u deze jarige in de kin derkrant opnemen, mijn broertjes hebben het al zooveel maal gevraagd." Wat ge daagd? Aan wie gevraagd? En hoe ge vraagd? Ik heb voor dezen niets gevraagd gekregen, noch van den een, noch van den ander; of was het soms gevraagd op een manier, zooals men dat niet doet of zooals dat niet hoort? Dat is mogelijk gezien weer dit briefje, dat ook niet overvloeit van vriendelijkheid. De jongens zijn ingeboekt. Janie van Wieringen, Oude Wetering. Dank voor dit hartelijk Wit: W. Huisman 1 32—28 19—23 2 28x19 14x 23 3 37—32 10—14 4 34—30 14—19 5 30—25 17—21 6 25x 14 19x 10 7 41—37 10—14 8 40—34 5—10 9 45—40 11—17 10 50—45 7—11 11 31—26 22—27 12 32x21 16x27 13 37—31 1— 7 14 31 x22 18x27 15 42—37 13—18 16 34—29 23 x 34 17 40 x 29 8—13 18 37—31 3— 8 19 31 x22 18x27 20 47—42 13—18 21 42—37 8—13 22 37—32 11—16 23 32x21 16x27 24 33—28 13—19 Remise. ZEILEN. DE HOLLANDWEEK II. Op de Loosdrechtsche Plassen is gisteren het tweede deel der Hollandweek ingezet. Het weer was zeer afwisselend en de zei lers hadden nu eens met windstilte te kam pen, dan weer moesten zij zich inspannen bij sterken wind, terwijl ook de regen zich niet onbetuigd liet. Een en ander had tot gevolg, dat hier en daar nogal verrassin gen voorkwamen. De uitslagen luiden: Valkenklasse: 1. Emoe,, st. M. G. van den Arend; 2. Valk, st. C. Bruynzeel: 3. Mui- zerd, st. mr. E. Stuttenheim; 4. Sas, st. J. Loopuyt. Internationale 12 M2 klasse A: 1. Balder, st. J. Giltay; 2. Ducky Wucky, st. C. Gül- cher; 3. Slee, st. C. Mohr; 4. Kannibaaltje, st. S. Doyer. Internationale Olympia-jollenklasse A. 1. Magneet, st. Jack R. v. d. Berg, 2. Skim, st. M. Dudok van Heel; 3. Daphnia, P. H. R. Bogerhoff Mulder; 4. Flossie, st. E. H. v. d. Berg; 5. Terangi, st. J. Proper. Noord-Nederlandsche 16 M.2 klasse: 1. Roerdomp II. st. J. Brunt; 2. Rivaal, st. A'. J. Lieverse; 3. Slipper, st. J. R. v. d. Ley. Pampusklasse met bijzeilen: 1. Kamper Steur, st. P. H. Cramer; 2. Bruinvisch, st. H. J. F. Bruin; 3. Taling, st. A. Sprenger. B.M.-"klasse: 1. Fred. st. N. v. d. Bijl Jr.; 2. Argo, st. Tom ten Bruggen Cate; 3. Dane- broge, st. P. J. van Lookeren ampagne Jr.: Int. 12-voetsjollen A: 1. Doordrijver, st. K. G. Idema; 2. Pinguïn, st. B. Markus; 3. Terpsichore, st. mej. A. M. B. Hacke van Mijnden; 4. Windewiek II, st. H. M. Hes- lenfeld. Vrijbuiterklasse: 1. Graaf de Lumey,.st. S. Fonteyn; 2. Lumey, st. F. W. C. Vis- scher; 3. S. Cornelisse, st. H. J. B. Schip pers. Internationale 12 M.2 klasse B: 1. Viking, st. J. v. d. Berg; 2. Dopey, st. J. Schippers; 3. De Noord, st. L. F. Albert; 4. Tarantelle Internationale Olympia-jollenklasse B: I. Blackey, st. mej. J. L. Hoekstra; 2. Hur ricane, st. J. A. van der Lee; 3. Propae, st. G. Kok; 4. Lumey, Hans Caviët. Noord-Nederlandsche 16 M2. klasse (een heidsklasse)1. Squall, st. W. J. de Jongh; 2. Storm, st. A. Esch Jr., 3. Tjoba, "st. C. Groot; 4. Surcouf, st. J. E. d'e Jong. Pamqusklasse zonder bijzeilen: 1. Plu vier, N. J. uperus; 2. Albatros, st. G. J. Lagendijk; 3. Walvisch, st. Hajo Vis Gzn. Internationale 12 voetsjollenklasse B: 1. Duikelaartje, st. Dick van der Berg; 2. Woelwater, st. mej. R. Kleijn; 3. Boekanier st. A. A. de Mol van Otterloo; 3. Splash, st. mej. IJ. Luden. Internationale Starklasse: 1. Bern n. Bob Maas: 2. Starito, st. mr. E. Stutterheif; 3. Bern I, st. J. J. Dudok van Heel. schrijven. Wat jammer, dat ik momenteel niet over voldoende plaats kan beschikken. Tk had jouw brief graag als voorbeeld laten plaatsen. Ik zal hem bewaren en deponee- ren op het stapeltje, bestemd geplaatst te worden als „een voorbeeld van stijl en in houd". En nu mijn hand en groet en vooral mijn hartelijke gelukwenschen bij het sla gen voor het M. U. L. O.-examen. Dat ge fuifd werd, is niet meer dan wel verdiend. En die „Waterman" zal je voortaan wel best van dienst zijn. Ja, ik vind ook de zomer heerlijk. Dat bewuste opstel zal ik wel in bewaring genomen hebben voor later. Dien brief wacht ik af en het opstel zal-door mij-met belangstelling tegemoet gezien worden. Dag Janie! Groet je ouders van me en feliciteer ze ook voor mij! Wat ga je nu doen? Dat hoor ik nog wel! Daag! Veel plezier nog in de vacantie! Anny Heetveld, Leiden. Het deed me plezier te hooren, dat jij ook voor 't M. U. L. O.-examen geslaagd bent. Mag ik je wel feliciteeren en ook je ouders, die n. t. deelen in het succes van hun dochter! Wat zijn nu je plannen? Dag Annie. De hand en groeten voor u allen! Piet Hoogeveen, H'woude. Wat jammer Piet, dat jouw verjaardag te laat is doorgegeven. Het volgend jaar, den 9en Aug. sta jij vast in de lijst en Wim zal den 20sten Augustus een naapi zien, dien hij vaker gehoord heeft. Dag jongens! Groet vader en moeder van me! Veel plei- zier nog in de vacantie! Treesje, Frans erïGe ra rd Lan- gebroek, Leiden. Wel Treesje, al in de 4de klas U. L. O.! Proficiat met dat succes! Dat je veel plezier hebt in de va cantie. begrijp ik. Trouwens dat mag ook wel. De boog kan niet altijd gespannen zijn, is wel? Aan je wensch is voldaan. Jij bent „doorgestreept" en de andere twee inge boekt. „De prijsvraag" komt altijd tegen „Kerstmis". Gerard was een geluksvogel. Die wint altijd wat. Dag jongens! De hand voor U allen. Veel groetjes aan vader en moeder! Bennie v. d. Winter, O. Wete ring. Neen Bennie, jouw naam had ik nooit gehoord. Jongen, wat heb jij al mee gemaakt. Wat zul je het heerlijk vinden in Oude Wetering, waar het zoo stil en rus tig is en waar je zoo'n vriendelijk en ge zellig tehuis gevonden hebt. Je kunt de fa milie v. d. Ploeg niet dankbaar genoeg zijn. Maar jij zult die weldaden niet vergeten, daar ben ik zeker van. Dag Bennie! Doe den volgenden keer maar weer aan den wedstrijd mee. Veel groeten aan de fami lie! ATHLETIEK R.K. SPORTVER. „DOCOS". Het bestuur deelt hierbij mede, dat de tien- en vijf-kamp, welke morgen gehou den zou worden, geen doorgang kan vin den. NOTA NIET NAAR DEN HAAG. Wim Nota, de nationale kampioen 1940 op de honderd meter, zal tengevolge van een blessure niet in de gelegenheid zijn zijn titel op de Zondag te Den Haag te houden nationale kampioenschappen te ver dedigen. BILJARTEN BILJARTCLUB T.E.P. LEIDEN. Het bestuur deelt den leden van de bil jartclub mede, dat volgende week de bil jartcompetitie aanvangt. Medespelende clubs zijn: Wassenaar, Zoeterwoude (Dorp), T.V.B. Voorschoten en T.E.P. Woensdag 13 Aug.: T.E.P. 2—T.E.P. 3 voor Afd. 2, aanvang half 8 uur. Donderdag 14 Aug.: T.E.P. IVoorscho ten 2 voor Afd. 1, aanvang 8 uur. Verdere mededeelingen en de opstelling der 5-tallen worden op het clubbord be kend gemaakt. De opstelling voor Woensdag 13 Augus tus a.s. is als volgt: 1. L. v. d. SteenA. v. d. Weijden; 2. J. DeviléeL. v. d. Steen; 3. B. SmitsP. Alkemade; 4. N. BiegstratenA. Romen n; 5. G. Schoon S. Tuithof. De wedstrijden vangen om precies zeven uru aan; einde 8.45 uur. De stand der competitie is als volgt: gesp. gew. verl. gel. pnt. S. Tuithof 11 10 1 20 A. v. d. Weijden 12 9 3 18 H. v .d. Veer 13 7 6 14 G. Schoon 13 7 6 14 A. Romein I 13 6 6 1 13 R. Smits 9 5 4 10 N. Biegstraten 10 5 5 10 H. Nijssen 10 5 5 10 J. Devilée 12 5 7 10 A. Berbee 12 4 7 1 9 L. v. d. Steen 6 4 2 8 A. Romein II 11 4 7 8 B. Alkemade 11 3 7 1 7 J. Barneveld 11 3 7 1 7 P. Kluts 10 3 7 6 WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE. De inschrijving voor de Ronde van Lei den verloopt zeer bevredigend. Had men eerst van de Ronde van Heemstede, wel ke op denaelfden dag werd verreden, con currentie te duchten, nu na het verzetten van d!en datum door de .Haarlemmers, ko men de inschrijvingen diajgelijks binnen. En het zijn lang niet de' sleohtsten, die 16 Augustus aan dien start zullen verschijnen. Van de Leidenaars noemen wij bij de amateurs en on af hankel ijkenF. v. d. d. Berg, R. Riethoven, W. R ijsbergen, J. Schuller, M. Segaar, verder een C. de Best en J. Laan uit Haarlem, de sterke Rotter dammers de Korver en Aikelyen, J. van Rijsbergen en N. Fillëkus uit Schiedam en nog en keur van renners, welke ook Zon dag aan de kampioenschappen zullen deel nemen. Dat de kampioen van morgen ook aan de start zal verschijnen staat bijna zeker vast. Bij de nieuwelingen en beginnelingen vinden we de namen van en Jac. de Groot, die in het algemeene landelijke klassement de tweedë plaats bezet, verder J. Bitter en K. Neeft, de twee Haarlemmers,' die een hartig woordje zullen meespreken. J. van Duyn en nog vele anderen, die elkander Anna van Leeuwen, O.- Ade. Je kijkt zeker vreemd op, 'nu pas een ant woord te krijgen! Ja kind, ik vind me daar zoo waar, nog een heele stapel brieven en die liggen al een half jaar op me te wach ten. Ik zeg maar: „beter laat dan nooit", wat jij? De namen zijn ingeboekt. Dat heb je gezien! En ben je nu in Mei naar de 5de klas overgegaan. Het zou me spijten, als het niet zoo was. Ja, ik begrijp heel goed, dat schaatsenrijden voor jullie Hol- landsche meisjes en jongens een „zaligheid" is En dan „sleetjerijden?" Jonge nog toe: allemaal pleziertjes om huiswerk en school en meester te vergeten! Dag Anna! Maak veel groeten aan je vader ^n moeder; aan Jan en Lina; Dora en Wies. Voor jou de hand apart! Joop Nozeman, Leiden. Zoo Joop, doe jij nooit met „raadsels-oplos sen" mee! Hoe dat zoo? Dat is zoo mooi nog niet! Maar „nu je je voorgenomen hebt voortaan altijd mee te doen, zal ik je maar geen standje maken en denken Joop is een jongetje, dat woord houdt en dat blijven wil „een trouwe raadsêlneef', Dag Joop! Groet vader en moeder van me. Jouw va der kan ik zeer goed manneke, en al jaren ook! Zelfs toen hij zoo klein was, als jij nu! Is dat wat? Tot later Joop! Nu geloof ik, dat het welletjes is! De volgende week gaan we door! Wie een brief schrijft, kan op een ant woord rekenen! Ik wensch u allen, nog een veertien daag jes goed weer toe en prettige Vacantie! Oom Wim. WIE IS JARIG? Van 10 tot en met 16 Augustus. Op 10 Augustus: Gerard Schrama, Voorschoten Frans v. Zijp, Wald. Pyrm.str. 70 Coba en Nelly Overveer, Tuinpad 81, te Wassenaar. Johannes Tetteroo Mgr. Broerestraat 15, Voorhout. Gé Bergers, Doezastraat 23. Marie Bakker, B 347 Roelofarendsveen. Piet Vlasveld, Lage Rijndijk 28b. Op 11 Augustus: Lenie Wortman, Waardgracht 14. Antoon de Vroomen, Heerengr. 76a War mond. Wim Otto, Stieltjesstraat 40. Henny v. Zijp, Wald. Pyrmontstraat 70. Jantje Stoltes, Burg. Vernèdepark 85, te Voorschoten Harry v. Vonderen, Marislaan 15 Arie Ruigrok, Molenstr. 21a, Noordwijk. Cors Van Haastregt, Dorpsstraat D 76, te Hazerswoude. Paul van Bergen Henegouwen, Aalm. 12. Jacques Hoogeveen, Noorden B 74. Piet v. d. Pouw, Hoogmade. Antoon v. Dijk, Oosteindscheweg 24, Berg- schenhoek. Op 12 Augustus: Lenie Klink, Weip. B 93. Z'woude. Annie Schoonderwoerd, D 71, R'wetering. Bertha de Jong, Kerw. D 5, Reeuwjjk. Marietje Droogh, A 5, Langeraar. Geertrui Geuke, Binnenl. 8. Janny v. d. Veer, P. de la Courtstr. 27. Anny Fongmann, A 42 O'wetering. Coba Salman, Levendaal 43. Truus Sassen, Maredijk 45. Op 13 Augirtsus: Theo Polanen, Oude Rijn 18. Evert Rotteveel, Meer- en Geervv. 29 te Stomp wijk. Ignas Hogenboom, B 209 R'veen. Anton Sessink, Langeraar A 4, Ter Aar. Leni v. d. Akker, Weip. B 70, Z'woude. Eeppie Berenfinger, N. Beestenm. 9. Jacques v. Haasteren, Stadh.l. 2. Hennie v. Amsterdam, A 186 H'woude. Gonnie van Schie. Zijleinde D 17. Warmond Wim de Bruijn, Broekw. 154. Leidschendam Dirk v. d. Meer. N'kade, R'veen. Nelly Kelder, Noordeinde 2, Zevenhoven. Op 14 Augustus: Nelly v. Rijn, Katw.str. 19, Noordwijk B. Corrie Ouwerkerk, Wald. Pyrmontstr. 25. Mientje Koet, Joubertstr. 20a. Greetje Roozenstraten, Hoofdst. 267 Alphen Theo Nederhoff, Tuinstr. 107, Boskoop. Op 15 Augustus: Truus Verhoog, Bankastraat 2. Corrie v. d. Klauw, 's Grav.weg 29, Noord- wijkerhout. Eva Welborn, Torenl. 14, Voorhout. Leo Ruijgrok, v. d. Werve, Hoogmade. Nico Bakker, Z.H. B 410 R'veen. Mien Geuke, Binnenl. 8. Wijnand V. 't Hart, R'wetering. Piet de Jeu, 10a, Oude Wetering. Gerard Otto, A 154, Langeraar. Hennie Kreek, Pr. Hend.str. Op 16 Augustus: Adrie v. d. Poel, Rijnd. 72, Voorschoten. Annie v. Fulpen, Tuinstr. 79, Boskoop. Ria Otto, A 84 Langeraar. Jopie Tuynman, Burg. Schölv.str. B 81, te Warmond. Marie v. Dijk, O. E. weg 24, Bergschenhoek hoek. Rietje Blikman, Langestraat 41. Come v. d. Post, B 363 Hoogmade. Mientje v. d. Wereld, E 76 Oud-Ade. Lenie Karreman, Tomatenstraat 10. Adri Zwetsloot, B 252, Hoogmade. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam van schoolgaande kinderen in deze lijst wil opgenomen zien, schrijve me minstens 14 dagen vóór den verjaardag. Zoo ook, wie de school verlaat en Van de lijst wenscht afgevoerd te wor den. (Met opgave van den verjaardag!). En evenZoo, wie verandert van plaats, straat of huisnummer, of wie in de lijst een fout ontdekt. Oom Wim. U VRAAGT. 1. In Oegstgeest is een Wijtenbachsweg. Wie was Wijtenbach? 2. Wat is een zandlooper? 3. Is de zebra een paard of een ezel? 4. Wat beteekent „in folio". Mijn groote broer vraagt dat? 5. Hij heeft een groot „debiet". Wat is dat? 6. Wat is een despoot? WIJ ANTWOORDEN. 1. Daniël Wijtenbach was een groot let terkundige. Hij werd geboren in Bern 1746 en werd later hoogleeroar te Amsterdam en te Leiden. Hij overleed in 1820. Ik denk dat die professor in Oegstgeest gewoond heeft. 2. Dat is een tijdmeter of tijdwijzer, be staande uit twee holle kegels met de pun ten op elkander, een er van is met zand gevuld en loopt juist in een bepaalden tijd leeg in de andere, waarna men het instru ment omkeert. 3. Een zebra is een aan den ezel verwante paardensoort uit Afrika; heeft een lichte huidkleur met zwartbruine streepen; leven in kudden en zijn zeer schuw. 4. Dat bet. in groot formaat; ook opper best. 5. Debiet is afzet van waren; handels kelen. Wie een groot of flink debiet heeft, verkoopt veel. 6. Een alleenheerscher. Het woord is Grieksch. Wie iets te vragen heeft, vrage. Oom Wim. Zwart: J. M. Bom 25 29—24 19 x 30 26 35 x 24 18—23 27 28 x 19 14 x 23 28 46—41 12—18 29 4127 7—12 30 37—32 6—11 31 32x21 11—16 32 48—42 16 x 27 33 42—37 23—28 34 24—19 17—22 35 38—32 27—38 36 43x23 18x29 37 26—21 15—20 38 37—32 20—24 39 19 x 30 22—27 40 21—16 27x38 41 49—43 38 x 40 42 45 x 23 12—17 43 39—33 2— 7 44 33—28 9—13 45 36—31 7—12 46 31—27 10—14 47 23—19 10—14 48 19x10 4x15

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 10