STADS NIEUWS SPORT Laatste berichten DUITSCHLAND Marktberichten Burgerlijke Stand DINSDAG 5 AUGUSTUS 1941 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 GEMEENTERAAD. De gemeenteraad van Leiden vergadert op Maandag 11 Augustus 1941, des namid dags te tv/ee uur, in de aula van het Stede lijk Gymnasium. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van vier stadsgenees- heeren. (Voorgesteld wordt de herbenoeming van de heeren Niemer, Poortman,- de Graaff en dr. Lahr). 2o. Benoeming van een tijdelijk leera- res in het Fransch aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes. Aanbevolen wordt mej. dra. A. E. Oos- terlee. 3o. Benoeming van een tijdelijk leera- res in de Staatswetenschappen aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Aanbevolen wordt mej. mr. M. E. Blok. 4o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Handelswetenschappen aan de Hoo gere Burgerschool voor Meisjes. Aanbevolen wordt de heer Th. A. van Westerhoven. 5o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de wis- en natuurkur.de aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Aanbevolen wordt de heer drs. J. B. Ubbink. 6o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de scheikunde aan de Hoogere Burger school voor Meisjes. Aanbevolen wordt de heer drs. W. G. A. Colenbrander. 7o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Staatsinrichting aan de Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus. Aanbevolen wordt de heer mr. C. de Ru. 8o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Staathuishoudkunde aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus. Aanbevolen wordt de heer drs. W. S. A. Colenbrander. 9o. Benoeming van een zestal onder wijzers aan o.l. scholen. Voorgedragen worden als No. 1 de hee ren Franke (Leiden), van Weizen (Lei den), Stellinga (Sneek), Bartelman, (Voor burg), Nonnekes (Kolhorn), Van Meer (Den Helder). lóo. Voorstel tot het overplaatsen van de onderwijzeres aan de o.l. school aan de Boommarkt, mej. J. de Zwart, naar de op leidingsschool voor U. L. O. aan de Drift- straat. llo. Praeadvies op het verzoek van C. J. Kloots. om ontslag als leeraar in het Ne- derlandsch aan het Gymnasium en de Hoo gere Burgerschool voor Meisjes. 12o. Voorstel tot het wederom aan den Armenraad verhuren van het bovenhuis van het perceel Nieuwsteeg No. 6. 13o. Voorstel tot het verkoopen van een stroo water .van den Trekvliet groot 230 M.2 aan de N.V. Leidsche Schelpkalkbran derij „Trio"r alhier, tegen den prijs van 0.20 per M.2. 14o. Voorstel tot het verkoopen van een strook water van den Trekvliet, groot 80 M.2 aan de Verf- en -Vernisfabriek Herfst en Helder N.V. alhier, tegen den prijs van 0.20 per M.2. 15o. Voorstel tot het verkoopen van een gedeelte van de gedempte Binnenvest gracht, groot 105 M.2 aan de N.V. Meelfa briek „De Sleutels", voorheen De Koster en Co., alhier, tegen den prij6 van 0.20 per M.2. 16o. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. groot 500.0000 gld., tegen een rente van 4 pet., af lossen in 40 jaar. 17o. Voorstel inzake het aangaan van kasgeldleeningen gedurende het 4e kwar taal 1941, tot een bedrag van 2.000.000. 18o. Voorstel tot het wijzigen van de be grooting, dienst 1940, in verband met de kosten van pensioenen, wachtgelden en on gevallen- en ziekteverzekering van ambte naren en werklieden. 19o. Voorstel tot het wijzigen van de gemeentebegrooting dienst 1940 en 1941 en van eenige bedrijfsbegrootingen, alle den dienst 1940 betreffende, een en ander in verband met de afsluiting van het dienst jaar 1940. 20o. Voorstel tot het verleenen van' een sbbsidie (groot 750 gld.) aan de Vereeni- ging „Zwakzinnigenzorg", te Leiden, ten behoeve van de vooi-bereiding van de zorg voor zwakzinnigen. 21o. Voorstel tot het verleenen van een subsidie (op eenzelfde basis als de andere soortgelijke vereenigingen) aan de Ver- eeniging „Zwakzinnigenzorg", te Leiden, ten behoeve van het uitzenden van zwak zinnige kinderen naar een vacantiekolonie voor zwakzinnige kinderen en tot het vast stellen van den desbetreffenden begroo- tingsstaat. 22o. Voorstel tot het aankoopen van C. Vonk van de perceelen Korte Agnieten- straat No. 8 en Lange Agnietenstraat nis. 9 en 11 voor ƒ7.750. 23o. Voorstel tot het wijzigen van de ge meentebegrooting, dienst 1941, ter aanvul ling van de voor den Stadhuisbouw be schikbaar gèstelde gelden. (Zie hier onder). 24o. Voorstel tot het beschikbaar stel len van gelden ten behoeve van het verbe teren van de Stadshulpwerf aan de Oude Heerengracht. (Zie hier onder). 25o. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de Zondagssluiting van fo tografische ateliers. (Zie hier onder). 26o. Voorstel tot het vaststellen van een Arbeidsovereenkomstenbesluit voor het personeel van de vaste kern van den lucht beschermingsdienst. GELDEN VOOR DEN STADHUISBOUW In het voorstel van 12 Januari 1940 tot verhooging van het voor den Stadhuis bouw uitgetrokken crediet deelden B. en W. den Raad mede, dat de verder be- noodigde gelden, o.a. voor de inrichting en meubileering, t.z.t. zouden worden aange vraagd. Zij zijn thans in staat een des betreffend voorstel te doen. Tezamen met de kosten van inrichting, stoffeering en meubileering van de representatieve- en werkruimten moeten thans worden ge regeld die van verschillende bijkomende werken (zooals verhuiskosten), van de geschillen met betrekking tot de belendin gen, van enkele onvermijdelijke overschrij dingen van de toegestane credieten e.d. Hiertegenover staan enkele overschotten op toegestane credieten en enkele nog te ontvangen bedragen. B. en W. zijn van oordeel thans een ere- diet van 271.300.te moeten aanvragen waartegenover staat een bedrag van 21.300.aan ontvangsten. Door geld leening dient mitsdien te worden gedekt 250.000.waarin is begrepen een post voor onvoorziene uitgaven. Hoewel zich onder de huidige tijdsomstandigheden steeds verrassingen kunnen voordoen, achten B. en W. het waarschijnlijk, dat uit bovengenoemd bedrag de verdere afwer king van het Stadhuis kan worden ge financierd. De architect heeft zich voor de represen tatieve ruimten nog een aantal kunstwer ken gedacht, die vermoedelijk een bedrag van omstreeks 60.000.zouden vorderen. Hij heeft B. en W. echter medegedeeld, dat deze werken voor een fraai en gaaf geheel niet onontbeerlijk zijn. B. en W. zijn dan ook van oordeel, dat deze thans niet behooren te worden aangebracht. Zoodra betere tijden zullen zijn aangebroken, kan h.i. worden overwogen, of tot uitvoering daarvan zal worden overgegaan. Ingevolge de begrootingswijziging bij raadsbesluit van 22 Januari 1940 werd het bedrag, dat voor Stadhuisbouw en gevel restauratie door „geldleening" moet wor den gedekt, gebracht op f 1.168.315. Thans moet dit bedrag dus met 250.000. tot 1.418.315.worden verhpogd. VERBETERING STADSHULPWERF Sedert geruimen tijd beantwoordt de 'Stadshulpwerf aan de Oude Heerengracht niet meer aan de eischen, welke daaraan, met het oog op een behoorlijke uitoefening van den dienst, dienen te worden gesteld. De opslaggelegenheid voor bestratings materialen is te gering, de werkplaatsen, welke zijn ondergebracht in een oude houten schuur, bieden niet voldoende ruimte, terwijl een schaftlokaal voor het werfpersoneel ontbreekt. Aangezien verbetering van de werf thans niet langer kan worden uitgesteld zonder de belangen van den dienst te schaden, hebben B. en W. een plan voor die verbetering doen opmaken. Dit plan omvat o.m. het maken van de benoodigde werk- en bergplaatsen voor den bestratingsdienst, een bergplaats voor inboedels, een steenhouwerswerkplaats, een schaftlokaal, een kantoor voor den be waarder, een werk- en bergplaats ten be hoeve van de afdeeling gebouwen van den dienst van gemeentewerken een en an der voorzien van centrale verwarming en ten slotte 'eenbovenwoning voor den bewaarder van de werf en een boven woning voor een werfknecht. De werk- en bergplaats voor de afdee ling gebouwen dient ter vervanging van de werk- en bergplaats van die afdeeling in het v.m. schoolgebouw aan de van der Werfstraat, welke bij den brand in dat gebouw in December 1939 is verloren ge gaan. De kosten van uitvoering van het plan worden geraamd op 63.000.Een ge deelte van dit bedrag, n.l. 12.500.kan worden gevonden uit de aan de gemeente wegens de schade, tengevolge van voren- vermelden brand in het v.m. 'schoolgebouw aan de van der Werfstraat, uitgekeerde assurantiepenningen. ZONDAGSSLUITING FOTOGRAFISCHE ATELIERS B. en W. stellen voor de volgende ver- oi'dening op.de Zondagssluiting van foto grafische ateliers. Art. 1. 1. Het is den houder van een fotogra fische atelier verboden deze inrichting op Zondagen, vallende in de maanden Januari tot en met October, alsmede op den eersten Kerstdag voor het publiek geopend te hebben^ 2. Van het in het eerste lid genoemde verbod kunnen Burgemeester en Wethou ders in bijzondere gevallen ten behoeve van alle houders van fotografische ateliers vrijstelling verleenen gedurende een door hen nader vast te stellen aantal dagen van 12 tot 15 uur. Art. 2. Overtreding van het bepaalde bij art. 1, gerste lid, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Art. 3. Met de handhaving van deze verorde ning en het opsporen van overtredingen zijn naast de ambtenaren, genoemd in art. 141 van het Wetboek van Strafvorde ring, belast de ambtenaren der gemeente politie. Deze verordening is in den geest van een door fotografen tot den gemeenteraad ge richt adres. Blijkens de stukken hebben 9 fotografen aan dit adres medegewerkt; één fotograaf heeft zich tegen het zenden van het ver- zpek verklaard/ terwijl over twee vakge- nooten elk gegeven ontbreekt. Wanneer men aanneemt, dat deze beide zich tegen dezen maatregel zouden hebben verklaard, dan wordt het verzoek gedaan door 75 pet. van de Leidsche fotografen, een vrij be langrijke meerderheid dus. BEEN GEBROKEN. Gisteren is de 39-jarige mej. J. C. S., die met een handwagen met boonen de brug over de Heerengracht van de 4e naar de 3e Groenesteeg kwam afrijden, aangere den door een van rechts komende auto. De juffrouw had een auto van links laten pas- seeren, doch de andere auto had zij niet gezien. De bestuurder stuurde den wagen nog mee de Groenesteeg in, doch het lin kerachterwiel greep haar. Met een gebro ken rechterbeen en een kniefractuur werd zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1014. Naamlooze Ven nootschap van Cleef's Manufacturen-, Bed den- en Tapijtenhandel, Leiden, Haarlem merstraat 172174. N. Dir.: A. J. H. van Cleef, Leiden en B. G. M. van Cleef, Oegst- geest. 3188. A. van Tuijn, Leiden, Nieuwstraat 53a, limonadefabriek, wijn- en bierhandel, ijsfabriek. Bijv. uitgeoef. bedr.: import van Hofbrau uit München en import van Si- liwhite (verfpigment). De wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen, is morgen verhin derd spreekuur te houden. SCHAKEN BONDSWEDSTRIJDEN VAN DEN K. N. S. B. De jaarlijksche groote Bondswedstrijden van den K. N. S. B., welke dit jaar te Leeuwarden zullen worden gehouden van 18 t.m. 22 Augustus, overtreffen alle ver wachtingen. Sloeg Hilversum het vorige jaar het record met 138 deelnemers, dit jaar is het getal der deelnemers nog groo- ter. Niet alleen, dat de kwantiteit grooter is, doch ook de kwaliteit-van de spelers is veel hooger dan het vorige jaar. De eeregroep zal bestaan uit de volgende bekende schakers: H. Kramer, Leeuwar den; ir. H. J. van Steenis en N. Cortlever, Amsterdam; A. Wijnands, 's-Gravenhage; jhr. mr. dr. J. H. O. Graaf van den Bosoh, Hilversum; W. Muhring of Vlagsma, Rot terdam. Ook de andere groepen zijn zeer sterk bezet. We treffen daar o.a. aan: drs. Stum pers; Th. de Jong; H. Kleefstra; H. Mul der; van Leens Dijkstra; A. J. v. d. Hoek; G. R. D. van Doesburg e.a. Ook uit Utrecht hebben zich verschil lende spelers aangemeld. De wedstrijden staan onder leiding van den heer P. Jung- rrian, secretaris van den K. N. S. B. Als bijzonderheid kan nog worden ver meld, dat de bekende conservator van het Princessehof, notaris Ottema te Leeuwar den een tentoonstelling heeft georgani seerd van antieke schaakstukken. Op deze tentoonstelling zal het onlangs gevonden schaakstuk, uit den tijd der Noormannen, zooals men vermoedt, kunnen worden be zichtigd. Dit stuk bestaat uit een koning, welke hier moet zijn achtergebleven, daar de overige stukken zich in Engeland moe ten bevinden OMGEVING VOORSCHOTEN Diefstal. Ten nadeele van den heer M. alhier zijn 2 binnen en 2 buitenbanden gestolen, die afgenomen zijn van een drie- wielig transportrijwiel, staande op den tuin aan den Hofweg. Binnenland DE DUITSCHE DEELNEMING AAN DE JAARBEURS. Op de a.s. Utrechtsche najaarsbeurs zal de officieele Duitsche afdeeling niet meer in de tot nu toe gebruikte tentoonstellings ruimte op de derde etage, doch in belang rijk grooteren omvang in de benedenver dieping van het Jaarbeursgebouw worden ondergebracht. Aangezien bij de Jaarbeurs dé landbouw op den voorgrond staat, zal in de Duitsche afdeeling de toepassing, van electrotech- niek, van gas en water voor landbouwkun dige bedrijven alsmede plantenbescherming en bestrijding van schadelijke insecten met de nieuwste hiervoor in aanmerking ko mende apparaten worden getoond. Daarnaast zal in deze afdeeling een meer wetenschappelijke voorstelling der voor- deelen van zekere nieuwe machines en ge reedschappen voor gebruik in landbouw kundige bedrijven bevatten. De Ausstellungs-und Messeausschuss der Deutschen Wirtschaft Berlin zal op de Jaar beurs wederom in het kader der Duitsche afdeeling samen met de Duitsche kamer van koophandel voor Nederland te Amstei- dam een inlichtingenbureau openen. Buitenland HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 5 Aug. (Stefani). Het hoofdkwar tier van de Italiaansche weermacht maakt bekend: In Noord-Afrika heeft de vijand aan het front van Tobroek een hevigen aanval op onze stellingen ondernomen. In den tegen aanval hebben Duitsche afdeelingen hem met zware verliezen afgeslagen. Vijandelijke vliegtuigen hebben Derna gebombardeerd en de kerk en het kolo niaal hospitaal verwoest. Daarbij werd één persoon gedood en werden vier gewond. In Oost-Afrika hebben drie vijandelijke vliegtuigen zonder succes het steunpunt Woltsjefit gebombardeerd. Een vijandelijke afdeeling die onze stellingen in den sector Culquabert probeerde te naderen, werd door het onmiddellijk ingrijpen van onze bezetting verstrooid en op de vlucht ge dreven. Een Britsch vliegtuig heeft van groote hoogte een bom en brandplaatjes geworpen op een plaatsje van het platte land van Sicilië, zonder slachtoffers te ma ken of schade aan te richten. In de Middellandsche Zee heeft een van onze duikbooten onder bevel van den ka pitein-luitenant Ludovico Grion een. vijan delijke tankboot van 11.600 ton tot zinken gebracht. Het schip was op reis naar To broek. Voorts heeft een van onze duikboo ten. eveneens in de Middellandsche Zee, een Sunderland-vliegtuig met machinege-- weervuur omlaaggeschoten. De vijandelijke bemanning werd gevangen genomen. DE STRIJD AAN HET OOSTFRONT. BERLIJN, 5 Aug. (D. N. B.). Naar Asso ciated Press uit New York meldt, klam pen bepaalde Londensche kringen zich krampachtig vast aan de stroohalm, dat de Duitsche troepen aan het Oostelijk front de uitputting nabij zouden zijn. Ook zou de val van St. Petersburg nog weken lang op zich kunnen laten wachten en ook zou er geen sprake zijn van de vernietiging van de Sovjet-legers in het gebied rondom Smolensk. Deze kringen, zoo wordt ge meld, doen wanhopige pogingen hun illu sies ten aanzien van den toestand in het Oosten staande te houden, terwijl de ver nietigingsslag der Duitsche weermacht te gen de ingesloten Sovjetlegers zich met wiskundige zekerheid in een niet te stuiten tempo voltrekt. Met het noemen van wil lekeurige namen van steden, wil men in Londen de aandacht, afleiden van het feit, dat het in dezen strijd niet gaat om het l bezetten van steden, maar om de vernieti- STRIJDT VOOR EUROPA STAD IN ESTLAND INGENOMEN UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 5 Augustus. (D. N. B). Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In de Oekraine werden uitvalspogin- gen van de in een nauw gebied samen gedrongen vijandelijke strijdkrachten verijdeld. Deelen van den vijand wer den daarbij in de pan gehakt. Bij de uitbreiding van het gebied van door braak werd op 100 kilometer ten Zuid-Oosten van, Smolensk een nieu we vijandelijke afdeeling deels ver nietigd, deels ingesloten. In Estland werd de stad Taps inge nomen. Gevechtsvliegtuigen bestook ten in den afgeloopen nacht zonder ophouden militaire en voor de oorlog voering belangrijke inrichtingen te Moskou op succesvolle wijze met bri sant- en brandbommen. Bij aanvallen op de Britsche ravitail- leeringsscheepvaart bracht het lucht- wapen ver ten Westen van Ierland en in het kanaal var St. George twee koopvaardijschepen met tezamen 10.300 b.r.t tot zinken. In Noord-Afrika mislukte bij To broek een aanval van sterke Britsche strijdkrachten onder zware verliezen voor den vijand. Duitsche gevechts vliegtuigen deden ook vannacht aan vallen op Britsche steunpunten aan het Suezkanaal. In den nacht van 3 op 4 Augustus vernietigden zij op de reede van Suez twee Britsche koopvaarij- schepen met tezamen 18.000 b.r.t. en troffen een groot passagiersschip op ernstige wijze. De vijand vloog noch overdag, noch des nachts naar het gebied van het Duitsche Rijk. In den strijd tegen de Britsche koopvaardijscheepvaart brachten marine cn luchtwapen in de maand Juli 407.600 brt. vijandelijke koopvaardijscheepsruimte tot zinken. Bovendien werd een groot aantal vij andelijke koopvaardijschepen zoo zwaar beschadigd, dat zij voor gerui men tijd niet voor de verzorging van het Britsche moederland gebruikt kunnen worden. De verliezen, die de vijand als gevolg van mijnen geleden heeft, zijn in deze getalleh niet inbe grepen. ging van alle Sovjet-strijdkrachten. Smo lensk zelf bevindt zich sedert 16 Juli vast in Duitsche handen, alle Londensche be richten ten spijt. LETLAND ONDER BOLSJEWISTISCHE OVERHEERSCHING. BERLIJN, 5 Aug. (A. N. P.). De bekende Letlandsche archeoloog prof. Balodis schil dert in een thans in Zweden gepubliceerd werk onder den titel „geweld en vrijheid" de verwoesting van Letland tijdens de bols jewistische overheersching. Hij deelt mede, dat tusschen de 50.000 en 60.000 personen doodgeschoten werden. Ter dood veroor deeld werden in de allereerste plaats offi cieren, politieagenten en ambtenaren, die op het terrein der politie werkzaam wa ren gesteld. Een veelvoud van het aantal gevonnisten werd naar Siberië verbannen. Onder de gedeporteerden bevinden zich naast intellectuelen ook een groot aantal fabrieksarbeiders. Bij den wederopbouw moet de Letlandsche schooljeugd, wegens gebrek aan werkkrachten, thans de behulp zame hand bieden. De meeste fabrieken, voor zoover ze tenminste niet verwoest werden, konden weer in gebruik gesteld worden. ENGELSCHEN VERLOREN TOT DUSVER IN 1941 1607 VLIEGTUIGEN. BERLIJN, 5 Aug. (D. N. B.). Het Britsche luchtwapen heeft, naar het D. N. B. van bevoegde zijde verneemt, van 1 Januari 1941 tot 31 Juli 1941 16Q7 vliegtuigen in gevechten met het Duitsche luchtwapen alsmede door het optreden van marine artillerie, patrouillevaartuigen en luchtdoel artillerie verloren. LEIDEN, 4 Aug. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 4.806.00, groenekool 5.80, prei 4.808.20,rabarber 5.90 11.60, kroten 6, uien 8, peen 8, aard appelen 2.504.50, andijvie 810, sla 610, snijboonen 14.4018, stokboo- Gemeentel. Aankondiging DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN. Degenen, die hun woning verwarmen met haarden en kachels (dus houders van brandstoffenbonkaart J of K) en tevens in hetzelfde perceel B, C of D verbruiker zijn (apotheken, behandelingskamer van art sen. winkels, café's, particuliere kantoren, ateliers, vergaderlokalen, sportinstituten, dansinstituten) kunnen voor betreffende vertrekken brandstof aanvragen, indien in bedoelde vertrekken gestookt wordt. Aanvraagformulieren (model MD 112) kunnen vanaf Woensdag 6 Aug. t/m Zater dag 9 Augustus worden afgehaald en inge leverd op het Distributiekantoor Breestraat 119 van 912 en van 14 tot 16 uur. Deze regeling geldt le. LeskamersJvan hoeve van cateclisati' 2e, Ontvangkaners echter alleen, inlien p gevraagd voor eln les voor de ontvangst kerkgebouw geefi ven 3e. LeskamersL'arjf Geen extra \jjfm schikbaar gesteld ten le. Leskamers leer; die hun beroep hoofd^fcelijk in een onder- wijs-instelling uitoefeiWn. 2e. Spreek- en studeerkamers. 3e. Werkkamers (dit zijn vertrekken, waar meestal in de avonduren kantoor werkzaamheden worden verricht). Bovenstaande regeling geldt; niet voor pensions en kamerverhuur en voor dege nen, die hun perceel met centrale verwar ming verwarmen. Voor pensionhouders en kamerverhuur ders zullen nog nadere mededeelingen worden gedaan op deze plaats. Leiden, 5 Augustus 1941. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. LEIDEN. Geboren: Martinus Petrus Maria z. van M. W. Hocks en B. M. Stipdonk. Jacobus Dirk z. v. J. D. van Berkel en G. Fuchs. Johannes Antonius z. van J. L. Meerpocl en P. M. van Haaster. Willem z. van J. Stikelorum en N. van der Zaan. Quirinus Antonius Maria z. van W. T. Kok en H. J. de Graaf. Adriana Maria Jacomina d. v. J. P. Mank en W. de la Ri- vière. Hcndricus Christiaan Petrus z. van C. L. M. van Cleef en W. Schalks. Jan z. van R. Besse en P. Perfors. Hen- drikus Theodorus z. van J. Spaargaren en A, van Werkhoven. Jacoba Remmina Hinderika d. van J. Hidding en N. Chris- tiaans. Jan z. van J. Eekhof en G. C. Hogenbirk. Willem Frederik z. van J. Heruer en E. Honsbeek. Gehuwd: C. Mulder jm. en M. A. van Vliet jd. C. J. Boot en M. Molnar gesch. C. Flinck jm. en J. E. van der Pompe jd. A. Heisterborg jm. en I. Advocaat jd. H. de Koning jm. en E. J. de Ruiter jd. B. T. G. Peterzen jm. en J. de Leeuw jd. P. P. Segaar jm. en I. Szilagyi jd. Overleden: A. Klinkenberg echtge- noote van L. Hazenoot 66 j.A. M. van den Berg d. 11 mnd. A. J. van Kleef, echtgenoote van J. Struik 63 j. M. W. IJdo vr. 47 j. Agenda LEIDEN. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 2 Augustus 20 uur tot Zaterdag 9 Augustus 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9. Tel. 24807 en de apo theek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48 Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wiihelminapark 8, Tel. 26274. nen 25, pronkboonen 1618, stamboo- nen f 12—18, postelein f 22, spinazie 16, tomaten A ,B, C, en CC 19, per 100 stuks: komkommersf 3.0013.50, bloemkool 3 11, meloenen f 3242, salade 1.20 4.00, perziken 334. per 100 bos: pieter selie 1.20—2.80, radijs 1.40—2.60, sel derie f 0.302.10, peen 4.806.00. BODEGRAVEN, 5 Aug. Kaas. Aange voerd 196 partijen Goudsche kaas, waaron der 8820 met rijksmerk, totaal 79.38 stuks. Prijzen met rijksmerk le soort f 6162.50, 2e soort 5860 per 50 kg. Handel matig. ROTTERDAM, 5 Aug. Vee. Heden wer den ter veemarkt aangevoerd 1829 dieren, waarvan 950 runderen, 46 kalveren, 145 veulens, 36 schapen, 335 nuchtere kalveren, 262 graskalveren en 55 bokken. Prijzen per stuk: melkkoeien 545440330, kalf. koeien 550440335, varekoeien 380 285230, vaarzen 350280200 en pinken f 285—210—165. Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. PAPIER EN PAPIERWAREN. I Verdere gedeeltelijke intrekking dispensaties. De Directeur van het Rijksbureau voor Papier maakt be kend dat hij, daartoe gemachtigd door den Secretaris-Gene raal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, onder verwijzing naar de gewijzigde papierbeschikking 1939 no. 1 en naar de publicatie d.d, 11 December 1940, heeft besloten tot verdere gedeeltelijke intrekking van de dispen saties verleend volgens artikel 6 dezer beschikking en' wel voor zoover betreft: 1. Het koopen van natronkraft door verwerkers, ook indien dit bij den handel geschiedt. 2. Het koopen van papieren zakken, nieuw of gebruikt, uit een of meer lagen papier opgebouwd, met een totale buiten oppervlakte van 0.4 vierk. m. of grooter, genaaid of geplakt, alsmede genaaid of geplakt, geschikt tot gebruik als zoodanig in den landbouw, de industrie of den groothandel. 3. Het gebruiken, verbruiken, verwerken, bewerken, doen verwerken en doen bewerken alsmede het voorhanden of in voorraad houden van natronkraft voor de fabricage van onder 2 genoemde zakken. Vergunningen voor aankoop van natronkraft, voor aankoop van onder 2 genoemde zakken, alsmede vergunningen voor het verrichten van de onder 3 genoemde handelingen, moeten worden aangevraagd bij het Rijksbureau voor papier. Voorts wordt de aandacht van belanghebbenden gevestigd op een wijziging van de papierbeschikking, waardoor natuur lijke en rechtspersonen, die van den handel in papierwaren hun normaal bedrijf maken tot ondernemingen in den zin van de papierbeschikking worden gerekend. Dientengevolge zullen zij een verzoek tot inschrijving dienen te richten ,tot het Rijksbureau voor Papier, Schotersingel 9, Haarlem. 695 jten be wijs a%n huis. predilanten; ndstofls aan- ;n wanSeer er :oekerajfin het ichikljpar is. Irden be hoeve van: en onderwijzers,

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 3