Weerbericht KERKNIEUWS Letteren en Kunst Wilt U iets weten? Geldige bonnen voor Voedingsmiddelen RECHTZAKEN DINSDAG 5 AUGUSTUS I94i OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 20 cent per week; 2.63 per kwartaal. By onze agenten 21 cent per week; 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.52 per kwartaal. Losse nummers 6 cent, met geïl! Zondagsblad 9 cent Ad verten tiën: 32 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 55 cent per plaatsing, alléén Woensdag en Zaterdag. Hoofdredacteur: Th. Wllmer, Leiden. Red. Buitenland: Mr. H. Geise, Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Leiden. Red. Omgeving: L. Roozen, teelden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Leiden. ZONS OP-EN ONDERGANG. Zon onder 9.26 uur Dinsdagavond. Zon op 6.06 uur Woensdagochtend. MAANSTANDEN. I Augustus: De maan komt Dinsdagavond te 7.59 uur op en gaat Woensdagmorgen te 5.15 uur onder. 6 Augustus. De maan komt Woensdag avond om 8.39 uur op en gaat Donderdag morgen om 6.25 op. (Volle maan). 7 Augustus. De maan komt Donderdag avond om 9.14 uur op en gaat Vrijdagoch tend om 7.35 uur onder. 8 Augustus: De maan komt Vrijdagavond om 9.43 uur op en gaat Zaterdagmorgen om 8.46 uur onder. II Augustus: De maan komt Maandag avond te 10.55 uur op en gaat Dinsdagmid dag te 12.05 onder. 12 Augustus: De maan komt Dinsdag avond om 11.19 uur op en gaat Woensdag middag om 1.09 uur onder. WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: „De Zijl" 19 gr. C. Zweminr.: „Poelmeer" 19 gr. C. jOlICDIIOIICDIICDIIOIIOilONOIICs Verduisteringstijden 0 Er is bepaald, dat er verduisterd moet worden tusschen zonsonder- 0 0 gang en zonsopkomst. Deze tijden zyn voor hedenavond U U en morgenochtend: 0 ZONSONDERGANG S q 9.26 uur. y ZONSOPKOMST Q - 6.06 uur. Q 5 Tusschen deze beide tijden dient Q q er dus verduisterd te worden. ~?MCDIICDIIOIIOIIOIIC3IIOIICDI|cP Aan de „Osservatore Romano" ontleent de „Tijd" de volgende bijzonderheden over de begrafenis van Father dr. C. Schut, procurator-generaal van de paters van Mill-Hill. Father Schut is begraven op het „Campo Santo dei Teutonici", waar ook Schaepman rust, het kleine kerkhof in de schaduw van den Sint Pieter. De uitvaartdienst werd gecelebreerd door den rector van het Campo Santo Teutonico, mgr. H. M. Stöchle, die geassisteerd werd door twee oud-leerlingen van Father Schut, dr. J. Lemon en dr. J. O'Connor. De plechtigheid werd bijgewoond door kardinaal Caccia Dominioni in zijn hoedanigheid van pro tector van de Fathers van Mill-Hill en van het Campo Santo Teutonico. Aanwezig waren hunne excellenties mgr. J. Olaf Smit, mgr. Giobbe, mgr. Riberi en mgr. A. Smets, pater E. Giersbach O.S.B., die de Congregatie de Propaganda Fide ver tegenwoordigde, pater Hubertus Noots, generaal-abt van de Praemonstratensers, monseigner B. Eras, pater W. Govaart, generaal van de priesters van het H. Hart van Jezus, pater P. Rutten, procurator- generaal van de Kruisheeren en pater Agatangelo van Waspik, secretaris-generaal van de paters Capucijnen. Van den persoon van den overledene geeft de Osservatore Romano de volgende karakteristiek: „Hij heeft altijd een actief leven geleid. Missionaris, man van wetenschap, be stuurder van uitstekende kwaliteiten, voor al uitblinkend in goede werken. Speciaal als professor in cle theologie zal hij onver getelijk zijn voor zijn oud-studenten van Mill-Hill en van het Beda-college. Hij be hoort tot die schaar van uitverkorenen, die in gezegende herinnering blijven." Maandag was het 12!:' jaar geleden, dat Mgr. dr. G. C. van Noort *.verd benoemd tot Deken van Amsterdam. Des morgens droeg Mgr. van Noort in de Begijnhofkerk een H. Mis van dankbaar heid op, geassisteerd door rector H. Berk hout van het Maagdenhuis en kapelaan W. V'enners van het Begijnhof. De H. Mis werd bijgewoond door tal van geestelijken der stad en vertegenwoordigers van „Ka tholiek Amsterdam", op welks verzoek het plechtig dankoffer werd opgedragen. Na afloop van de H. Mis is Mgr. van Noort door de geestelijken en de vertegen woordigers van „Katholiek Amsterdam" gelukgewenscht met zijn jubileum. Ook tal van bloemstukken en schriftelijke felici taties vertolkten de gevoelens van eerbied en dankbaarheid jegens den jubilaris voor de wijze, waarop hij gedurende 12 jaar het geestelijk welzyn van katholiek Am sterdam heeft bevorderd. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN Aan de Nieuwe Tilburgsche Courant ontleenenen wij het volgend interessant stukje historie: „In den tijd dat de Bolsjewieken in Rus land aan de macht kwamen, was de heer Oudendijke Nederlandsch gezant bij de Russische regeering. Hij behartigde tege lijkertijd de belangen van Engeland, dat toen nog in oorlog was' met Rusland. De heer Oudendijke zond aan den heer Balfour het volgende rapport: „Ik ben van oordeel, dat de onmiddel lijke onderdrukking van het Bolsjewisme de belangrijkste taak der wereld is, belang rijker zelfs dan de nog altijd voortwoeden de oorlog. Wanneer niet, gelijk ik reeds gezegd heb, het Bolsjewisme in het ei wordt ver stikt, zal het zich onder een of anderen vorm in Europa en in heel de wereld ver breiden, want het is bezield en georgani seerd door Joden, die geen nationaliteit hebben en wier eenig doel is, in hun eigen belang de tegenwoordige orde te vernieti gen. De eenige wijze waarop dit gevaar kan worden verwijderd zou zijn een ge zamenlijk optreden der mogendheden". Dit rapport werd door sir M. Finlay overhandigd en was gedateerd 17 Sept. 1918. Het is in het Engelsche Witboek ge publiceerd. En het was reeds aan de poli tieke persoonlijkheden rondgegeven toen de toezending plotseling ophield. Dit ge schiedde onder voorwendsel van nood zakelijke verbeteringen. Men vroeg zelfs de exemplaren terug van hen, die het reeds in hun bezit hadden. Zij kregen een an dere, maar daaruit was de zinsnede over de Joden geschrapt. Léon de Poncins, een Fransch schrijver over de vrijmetselarij, die groot gezag heeft in deze aangelegenheid, deelt niet al leen bovenstaanden tekst mede, maar hij verzekert, dat hij de twee exemplaren, het oorspronkelijke en het vervalschte, in handen heeft gehad. De „Patriot" een Engelsch blad, dat een zwanen strijd tegen de vrijmetselarij heeft gevoerd, heeft het stuk wereldkundig ge maakt. De Poncins noemt het een voorbeeld van de „samenzwering van het stilzwijgen", die stelselmatig is toegepast door de vrijmet selarij en ook door de daarin een groote rol spelende Joden, die bovendien door hun nieuwsagentschappen de pers beheersch- ten. Als zoodanig is het een sprekend docu ment en leerrijk om een inzicht te krijgen in de wijze, waarop de hooge politiek werd gevoerd, terwijl de volken belet werden de waarheid omtrent hun eigen lotgevallen te leeren kennen. In het geheim wordt ge wroet, in het geheim wordt beslist, in het geheim worden de maatregelen uitgedacht om de welvaart en het levensgeluk der be trokken volken op het hart te trappen. Het stuk is bovendien van belang, om dat het leert dat ons Nederlandsch volk in zijn diplomatieke vertegenwoordiging goed het Bolsjewistisch gebaar had verkend. Onze achtereenvolgende regeeringen heb ben dienovereenkomstig hun politiek door gezet. Zij weigerden de Sowjet te erken nen, zij en ook de Zwitsersche regeering. Dat blijft een eer voor deze kleine lan den en een bewijs ook van gezond ver stand". Mr. BOMERS NOTARIS TE VOORBURG. De persdienst van de N. S. B. meldt: Met de benoeming van mr. A. C. M. J. Bomers, candidaat-notaris te Voorburg (Z.-H.), tot notaris, heeft de eerste naitonaal-socialis- tische notaris zijn intrede gedaan. WIELRIJDERS, twee mogen naast elkander rijden, dus meer dan twee moet ge vermijden. Vereeniging voor Veilig Verkeer. Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Uitg. der A. V. „Petrus Canisius". Prof. dr. L. Bender, die in een vorige aflevering reeds een artikel gewijd had aan de dierenbescherming en aan de be weerde rechten van de dieren, gaat thans in het Augustusnummer van „Het Schild" op deze kwestie door. In zijn vorige artikel had de schrijver bewezen, dat het dier geen enkel recht heeft of kan hebben. Der halve is het ook uitgesloten, dat wij een plicht van rechtvaardigheid kunnen heb ben jegens het dier. Maar hiermede is de vraag nog niet vol ledig beantwoord. Nu blijft ons nog te onderzoeken, of de mensch jegens het dier een plicht van naastenliefde hebben kan en feitelijk ook heeft. Dit laatste is het thema van het jongste artikel van prof. Bender, waarin hij tot de slotsom komt, dat ook hieruit geen plicht jegens het dier kan worden getrokken. Wel is er een plicht jegens God, om Zijn schepselen niet te misbruiken of noodeloos te kwellen. Vervolgens behandelt prof. J. P. Ver haar het probleem van de zondeval der menschheid, waarin hij het gebeurde in het Paradijs nader onder de oogen ziet en de elementen van de eerste zonde ontleedt. Prof. dr. K. Steur gééft een interessant dispunt weer over de menschelijke ziel, welk dispunt ontstond in dc Hervormde en Gereformeerde Kerk in Nederland naar aanleiding van eenige artikelen van ds. A. Janse. Prof. Steur geeft daarna de Ka tholieke opvatting. De rubriek „Op den Uitkijk" wordt ge vuld door dr. Piket S. J. en prof. dr. K. Steur, die om beurten protestantsche tijd schriften citeeren. Ten slotte de gebruikelijke Vragenbus en de Correspondentie. Teel koolzaad Op het oogenblik is het van het al lergrootste belang voor de toekomst van ons land en volk, dat zoovéél mo gelijk in de voeding wordt voorzien door producten van eigen bodem. De Productieslag-1941, onder de leu ze „Nederland voedt zich zelf" is in vollen gang. Wil deze het beoogde re sultaat hebben, dan dienen onze boe ren op gróóte schaal hun medewerking te verleenen. Ir. Louwes heeft dezer dagen in zyn ap pèl tot de boeren een krachtig beroep ge daan, om alle krachten in te spannen voor het slagen van een der belangrijkste on derdeden van deze „slag": n.l. den uitzaai van koqlzaad in den aanstaanden nazomer met het doel het dreigend vettekort. aan te vullen. Het Rijksbureau v. d. Voedselvoor ziening heeft echter begrepen, dat men de voorwaarden voor den boer aantrekkelijk moet maken. Het is in dit opzicht niet bij wóórden gebleven, doch uit den oproep van ir. Louwes spreken ook de daden, waar toe de overheid bereid is. Het zal velen wellicht niet duidelijk zijn, hoe nauw het verband is tusschen koolzaad en de vetvorziening. Laten wij daarom nog eens enkele toelichtende opmerkingen ge- De raapolie, die uit koolzaad wordt be reid, is onder de ^tegenwoordige omstan digheden een voortreffelijke grondstof voor de margarinefabricage. De overheid streeft er naar, de oppervlakte land, met koolzaad beteeld, tot 40.000 H.A. uit te breiden, daarvan zal tachtig duizend ton zaad kun nen worden gewonnen, dat is 24.000 ton raapolie of 30.000 ton margarine. Wanneer men nu weet, dat voor het verbruik van boter en margarine in Nederland in totaal 95.000 ton noodig is, dan begrijpt men de beteekenis van de koolzaadwinning voor de vetvoorziening van ons volk! De laatste jaren intusschen was de ge middelde koolzaadoogst in ons land slechts ongeveer 5000 ton per jaar. Hiervan kon maar 1500 ton raapolie worden gewon nen. Men stelle deze geringe hoeveelheid tegenover de 24.000 ton olie, die men thans hoopt te krijgen! Vermoedelijk wisten vele stadsmen- schen niet eens, dat uit koolzaad raapolie wordt verkregen, maar bij het. hooren van dien naam zal menigeen een licht opgaan. Raapolie of boterolie. Nu de productie van spijsolie uit over- zeesche grondstoffen b.v. grondnoten be zwaarlijk is geworden en nu men de raap olie reukeloos en smaakloos kan maken, heeft men alle reden, tot de inheemsche boterolie terug te keeren. Ten slotte moet, nog een zeer nuttig pro duct worden genoemd, dat uit koolzaad wordt gemaakt, n.l. de raapkoeken, een in dezen tijd zéér welkom veevoeder, gepro duceerd uit de bestanddeelen van het raap zaad, welke de olieslagerijen, na de olie uit het zaad te hebben geperst, overhouden. De agrarische kant. Het koolzaad, dat in Juli 1942 zal wor den geoogst, moet ir\ Augustus a.s. wor den gezaaid. Hoe belangrijk de koolzaad- verbouw zich zal moeten uitbreiden, zal het inderdaad tot een oppervlakte van 40.000 H.A. komen, blijkt, als men weet, dat op het oogenblik slechts ruim 3000 H.A. met dit gewas zijn beteeld. Wanneer men de opbrengst aan koolzaad per H.A. op 2000 K.G. schat, is men aan den veiligen kant. Bij gunstige weersge steldheid kan de oogst héél wat grooter zijn. Gescheurd grasland leent zich bijzonder goed voor de teelt van dit gewas. Dit ge was is volgend jaar het aangewezen pro duct voor de nieuwe, N.-O. inpoldering van het IJsselmeer. De laatste jaren werd koolzaad vrijwel alleen op klei verbouwd, maar vroeger ver kreeg men ook goede uitkomsten op goe de zandgronden! Voor koolzaadteelt is veel stikstof noodig, maar de toewijzingen hier van zijn dan ook zoodanig, dat men daar mee zeer wel op de goede zandgronden koolzaad kan gaan verbouwen. Voor de zaaizaadvoorziening zijn de noodige maat regelen genomen. Mocht in bepaalde stre ken geen zaaizaad beschikbaar zijn, dan kan de Akkerbouwcentrale de boeren helpen. Vertrouwd mag worden, dat de boeren stand het zijne zal bijdragen tot het wel slagen van het initiatief, door het Rijks bureau genomen, opdat de heilzame gevol gen daarvan aan ons volk het volgende jaar zullen ten goede komen! V r a a g: 1. Tot wie moet ik mij wenden om te leeren voor verpleger aan een zie kenhuis? 2. Moet dit mondeling of schriftelijk? Antwoord: Wend u schriftelijk tot rnej. mr. Fhia M. H. Th. Veling, Singel 190, Amsterdam, secretaresse van den Ned. R.K. Bond van Ziekenverplegenden. Vraag: Is er te Rheinen, omgeving Greibbeiberg, gelegenheid voor twee meis jes om in een hotel te overnachten? A n t w o o r d: Er zijn verschillende ho tels in Rhenen, maar zaken adressen kun nen wij in deze rubriek niet noemen. In de telefoongids kunt u ze opzoeken. Vraag: Weg van Boskoop naar Groen- lo, een andere weg voor de tei'ugreis. Hoe veel K.M.? Antwoord: Boskoop, Bodegraven, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist. Wou denberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Arnhem, Doesburg, Hummelo, Zelhem, Tolhuis, Groenlo. Afstand 165 K.M. Terug: Groenlo, de Haas, Vorden, Zutfen, Apel doorn, Voorthuizen, Amersfoort, Utrecht, Woerden, Boskoop. Afstand 175 K.M. Vraag: Kunt u adressen opgeven van jeugdherbergen, kamphuizen of boerde rijen, gelegen in den omtrek van den weg Leiden, Rhenen, Arnhem, Amersfoort? Het is alleen om te slapen voor jongens? Wat zijn de kosten? Antwoord: Er zijn jeugdherbergen in de Kaag, Utrecht Rhenen, Arnhem, Amersfoort. Nadere adressen kunnen we niet opgeven. De kosten van overnachten bedragen van f 0.36 tot f 0.57. Voor ver- in de week van 3 Aug. tot en met 9 Aug. 1941 Beschikbaar per persoon Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van: 3 i B 1* Eenheid 3 Aug. tot en met 9 Aug. 1941 In'tijdvak van één week 29-4 Brood 29 Brood 1 Rantüoen Brood of Gebak 10 20 24 20 Rants- 29 Vleesch 29 Vl.waren Vlecsch of Vl.waren 1 Rantsoen 2 3 3 3 Rants. 29 Kaas 100 Gram Kaas 100 100 100 100 Gram 29 Eieren 1 Stuks Eieren 1 1 1 1 Stuks 29 Melk 13A Liter Melk 7 3 V? Liter 29 Reserve 3 K.G. Aardappelen 3 3 3 3 K.G. 3 Aug. tot en met 9 Au.). 1941 In tijdvak van 4 weken 105 Algemeen 250 Gram Suiker 1 1 1 1 K.G. 21 Juli tot en met 10 Aug. 1941 104 Algemeen 250 Gram Koffie-surrogaat 250 250 250 250 Gram 14 Tu i tot cn met 10 Aug. 1941 103 Algemeen 500 Gram Jam 500 500 500 500 Gram 10 Bioem V2 Rantsoen Bloem, Brood of Gehak 4 4 4 4 Rants. 102 A! emeen A Rijst 250 Gram j R,.jt 250 Gram 500 250 250 250 Gram A Havermout 250 Gram Havermout of Gort 250 - - Gram 16 Juni tot en met 10 Aug. 1941 In tijdvak ?an l weken 44 Algemeen 250 Gram Havermout of Gort 250 250 250 250 Gram 45 Algemeen 250 Gram Gort 250 250 250 250 Gram 54 Algemeen 100 Gram Vermicelli 100 100 100 100 Gram 55 Algemeen 100 Gram Maïzena 100 100 100 100 Gram 3 Aug. tot en met 20 Aug. 1941 In tijdvak van 18 dagen 26-27 Boter 250 Gram Boter 250 500 500 500 Gram 26-27 Vet 250 Gram Boter met reductie 250 500 500 500 Gram Petroleum Scheerzeep Zeep ANDERE DISTRIBUTIEARTIKELEN I 11 (textiel) 10C (alg.) a zeep P en Q tot en met 10 Aug. tot en met 31 Aug. tot en met 31 Aug. voor de keuken, 2 liter. 50 gr. scheerz., tube (pot) 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstel ling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling van vóór 1 Januari 1941) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Januari 1941) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat waschpoeder niet gekocht kan worden door het pu bliek, doch uitsluitend wordt beschikbaar gesteld ten behoeve van wasscherijen. KOLEN. 01, 02, 03 (haarden en kachels J) 01, 02, 03, 04 (haarden en kachels K) 01, 02. 03, 04, 05, 06. 07, 08, 09, 10, 11 (centrale verwarming L) 05, 06, 07 (haarden en kachels J) 05, 06, 07, 08 (haarden en kachels K) 04 K.F. (kaarten M en N) Generator turf achtste periode Generatoranthraciet achtste periode tot en niet 31 Dec. tot en met 31 Dec. tot en met 31 Aug. tot en met 31 Aug. tot en met 31 Aug. 195 kg. persturf of 200 kg. baggerturf of 275 kg. turf uit de Peel of 200 kg. ande re turf. één eenheid vaste brandstof, uitgezon derd fabrieksturf. 50 stuks baggerturf 1 hl. anthracietnootjes of 50 stuks turfcokes dere inlichtingen kunt u zich wenden tot de N. J. H. C., Tulpstraat 4 Amsterdam. Vraag: Weg van Wassenaar naar Rhe nen en terug over Dordrecht? 2, Ik heb vernomen dat er te Rhenen een jeugdherberg is. Kan men daar overnach ten? Wat is het adres? Antwoord: Wassenaar, Leiden, Al phen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongen, Rhenen. Terug: Rhenen, Kes- teren, Drumpt, Gorinchem, Schelluinen, Hardinxveld, Sliedrecht, Dordrecht, Rys- oord, Rotterdam, Overschie, Rijswijk, Den Haag, Wassenaar. 2. Zie antwoord op bovenstaande vraag. V r a a g: 1. Weg van Leiden naar Arn hem? 2. Hoe lang rijdt men er over per tandem? Antwoord: Deze route vindt u in het antwoord hierboven op de vraag Bos- koop-Groenlo. 2. Zes uur. Vraag: Gaat er in aansluiting op de Duinlander (bus tot Haarlem) ook een autobus naar Alkmaar via Uitgeest-Aker sloot? Welke tijden en de kosten ervan ook van de Duinlander. A n t w o o r d: Ja, er gaat een autobus- dienst naar het noorden. Dienstregeling en kosten zijn ons niet bekend. Informeer u bij een conducteur van de Duinlander. Vraag: Weg van Leiden naar Rhenen en terug over een andere route. Antwoord: Leiden, Utrecht, Rhenen, 94 km. Terug van Amerongen, Wijk bij Duurstede, Vreeswijk, Lopik, Oudevvater. Bodegraven, Leiden. Het is een flink eind om, maar wel een aardige weg, pl.m. 120 km. Vraag: Wat zijn de bezienswaardig heden en vermakelijkheden van Leiden voor kinderen? Antwoord: De Leidschc Hout; speel tuinen Oud-Hortuszicht en de Vink (de laatste buiten de stad). Vraag: betreffende van tram r.aai Marken vanuit Sassenheim. Antwoord: Indien by den conduc teurs van de tram u een dienstregeling koopt (2 ets.) zijn al uw vragen opgelost. De zienswaardigheid van Marken is.... Marken. Dat is echter de moeite waard! De route leidt trouwens ook langs Vo'en- dam. Minstens even schilderachtig. V r a a g: 1. Is het boekje „Meisje luister even" nog verkrijgbaar? 2. Kunt u mij het adres verschaffen van Mevr. Schelhout-v. d. Meulen? 3. Kunt u mij het adres verschaffen van de radiozender Bremen en Friesland? Antwoord:! In den boekhandel waarschijnlijk wel. Wend u anders tot den uitgever fa. Romen en Zoon te Roermond. 2. Graaf Zeppelinlaan 10, Amstelveen. 3. Wendt u tot Radio Bremen, Duitsch- land. KANTONGERECHT TE ALPHËN AAN DEN RIJN. Door het kantongerecht te Alphen wer den navolgende verstekvonnissen gewezen: wegens overtr. der Alg. Pol.-verordening der gemeente Hazerswoude: D. C. v. d. P. te Hazerswoude f.5.subs. 1 week tucht school; id. van Bodegraven: H. v. W. al daar f 3.subs. 2 dagen; Art. 450 Wetb. v. Strafrecht: R. G. V. Bodegraven f 4. subs 2 dagen; J. v. V. id; Overtr. verduis- tringsverordening: A. M, A, R. Ter Aar f 2,50 subs. 2 dagen en f 1.50 subs. 1 dag; W. J., id.; P. K, Aarlanderven f 1.50 subs. 1 dag; C. v. S. id.; A. v. Z. id.; J. F. de G. Bodegraven f 6.subs. 4 dagen. Uitgaans verbod na 12 uur in de open lucht: A. v. Z. f 1.subs. 1 dag; C. H. K. dom. Veen- huizen f 3.subs. 2 dagen; S. V. Bode graven f 4.subs. 2 dagen; C. J. v. D. 's-Gravenhage id.; H. v. d. T.. Bodegarven id. Overtr. Motor- en rijwielreglement: H. W, W. Loosduinen f 2.subs 1 dag; A. N. 's-Gravenhage id.; A. Z. Bodegraven id.; P. J. T. 's-Gravenhage 2 x f 3.subs. 2 x f 2.P. C. A. v. d. B. Boskoop f 1. subs 1 dag; A. Th. R„ 's-Gravenhage f 4. subs 2 dagen; Veror. Verkeer&bsperkingen L. A. D, Zoeterwoude f 4.— subs. 2 dagen: Identificatieplicht: D. W. O. f 1.50 subs. 1 dag: C. J. v. R. Bodegraven f 1.subs. 1 dag; Visscnerijwetovertr. G. A. B. Kame- rik f 5.subs. 3 dagen, verb, verkl. aal dobbers; Art. 460 Wetb. v. Strafrecht: Tr. v. L., Aarlanderveen f 2.—, subs. 1 dag., W. F. K„ Nieuwkoop f 2.—, subs. 1 dag. Art. 426 Wetb. v. Strafrecht: A V„ Bode graven f 8.subs. 4 dagen. Waar geen woonplaats vermeld is deze Alphen aan den Rijn.

Leidsche Courant | 1941 | | pagina 2